Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Zbiórka na rzecz płk Stanislava Petrova

post 02-02-2006, 01:36
Post #1

Demon Spawn
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 577

(IMG:http://shamo.gry-online.pl/pietrov.jpg)

Pomysł narodził się podczas dyskusji w temacie http://shamo.gry-online.pl/agora/index.php...45&#entry159042

Jako, że kilka osób zadeklarowało szczerą chęć wzięcia udziału w zbiórce na rzecz płk Stanislava Petrova, powstaje ten temat.

Jestem w kontakcie z prezydentem AWC - Stowarzyszenie Obywateli Świata (The Association of World Citizens) http://www.worldcitizens.org/ Douglasem Matternem.
Dzięki jego fundacji, możemy mieć pewność, że wpłacone przez nas pieniążki trafią do pułkownika Petrova.

Założone przeze mnie konto internetowe w Lukas Bank jest w trakcie aktywacji, więc na oficjalne uruchomienie zbiórki należy poczekać jeszcze kilka dni. Gdy już będzie aktywne, podam wszelkie niezbędne informacje dotyczące wpłat.

Dlaczego warto?

Posłużę się tutaj cytatem ze strony http://www.brightstarsound.com

"Niewielu słyszało o nim... jednakże setki milionów ludzi żyją dziś właśnie dzięki niemu."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 02-02-2006, 01:38
Post #2

Wicked Woman
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 994

Temat czasowo podpinam, teraz czekamy na numer konta tylko :)
+Quote Post
post 02-02-2006, 01:53
Post #3

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 515

A moze by ta zbiorke naglosnic jakos? w koncu im wiecej zbierzemy tym lepiej
+Quote Post
post 02-02-2006, 01:59
Post #4

Wicked Woman
Group Icon

Narazie to ja bym wolała zobaczyć co z tego wyjdzie na samym shamo... nie ma co sie porywać narazie na jakiś większy zasięg... jesli tutaj się uda to wtedy...
IMHO ofkoz :)
+Quote Post
post 02-02-2006, 02:29
Post #5

Street Samurai
Group Icon
Nr użytkownika: 870

Pomysl popieram! :)

Chcialbym jedynie uczulic organizatora/-ow, by postarali zrobic zbiorke tak profesjonalnie (przejrzyscie, z jasnymi zasadami i zapewniajac wszelkie mozliwe gwarancje na to, ze pieniadze trafia do P. pulkownika), jak to tylko mozliwe.

Czy, jak pomysl chwyci nie mozna by pogadac o tym z thorem? NMA mam wieksze zasoby materialne niz nasze Shamo...

Theya - pogadaj z Ausirem.
+Quote Post
post 02-02-2006, 02:44
Post #6

Demon Spawn
Group Icon

Zbiórka będzie zorganizowana profesjonalnie, aż do bólu.

1. Użyte będzie moje konto, ponieważ żadna osoba "znana" nie podjęła się tego, by takowe konto udostępnić, lecz wciąż jest to aktualne.

2. Konto jest typu internetowego w Lukas Bank, dzięki czemu będę na bieżąco dawał posty o jego całościowym stanie, personalia wpłacających i to ile wpłacili mogą być anonimowe, acz nie muszą - to zależy od was.

3. Za obsługę konta nie są pobierane żadne prowizje.

4. Chciałbym móc kogoś upoważnić do dostępu do tego konta - oczywiście osobę znaną z Shamo - czekam na propozycje.

5. Jestem już po wymianie maili z prezydentem fundacji AWC Douglasem Matternem, negocjuję i uzgadniam sposób przekazania pieniędzy. Na stronie http://www.worldcitizens.org/petrov.html jest informacja o tym, że dostaniemy pokwitowanie, a nawet istnieje możliwość odliczenia z podatku (tylko dla naprawdę zainteresowanych, jednakże)

6. Po zbiórce przedstawię wyciąg z konta i dokonane na nim operacje.

7. Z założenia jest to akcja Shamowców, ewentualne "poszerzanie horyzontów" uzgodnimy wspólnie.

Ten post był edytowany przez Buddy: 02-02-2006, 03:45
+Quote Post
post 02-02-2006, 02:57
Post #7

Wicked Woman
Group Icon

CYTAT (mattness pl @ 02-02-2006, 00:44)

Theya - pogadaj z Ausirem.

Postaram się... najpierw niech Buddy rozwieje wszelkie wątpliwosci natury organizacyjnej :)
+Quote Post
post 02-02-2006, 11:56
Post #8

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

Ja jestem za naglasnianiem tego od razu wszedzie gdzie to mozliwe (serwisy falloutowe, itp.) wtedy bedzie to mialo sens i moze przyniesie jakis wymierny efekt...
bo wybaczcie, ale wyslanie "czlowiekowi ktory uratowal swiat" 100 dolarow (czy cos kolo tego) bedzie smieszne....

jesli np. ktos nie bedzie mial kasiorki, a bedzie chcial wesprzec akcje - zawsze moze wystawic jakas zbedna rzecz na allegro :)
+Quote Post
post 02-02-2006, 12:42
Post #9

SHM-4
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 82

jak dodzie mi kasa na sh4 to conieco wpłace. od początku popierałem ten pomysł, i też jestem za tym żeby to nagłośnić [nma, inne serwisy i fora o fallu]. może wyślijcie ten link do nowego dnia, to może co nieco o tym napiszą :)
+Quote Post
post 02-02-2006, 13:26
Post #10

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Chetnie zamieszcze info na FC i dam znac w kilka innych miejsc...
+Quote Post
post 02-02-2006, 16:42
Post #11

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 1 236

dajcie numer konta......
wyśle mu 1.000 zł bo akurat tyle zaoszczędziłem
szkoda że niema jego adresu bym mu wysłał jedzenie i cpiebłe papucie bo akurat mam całe pudło takich... (jak coś sprzedam ; 1 para=10zł WSZYSTKIE ROZMIARY -pytania na pm)
bardzi ciepłe so :canadian:
KUBUS
:rad: :canadian:
twój stary-> :arigato:

bez tylu emotek tez mozną. Nadmiar usunęłam. Theya
jak dla mnie, to caly post nadaje sie do usuniecia - G.
+Quote Post
post 02-02-2006, 17:17
Post #12

Demon Spawn
Group Icon

Właśnie otrzymałem kolejnego maila od prezydenta AWC Douglasa Matterna i bardzo mnie cieczy to co w nim napisał.

Oto list Douglas Matterna w całości (niech się żaden moderator nie czepia, właśnie tłumaczę tekst - ale litości, muszę coś najpierw zjeść ;) )

CYTAT

Dear Gregory "Buddy"

Regarding your questions.

I will provide you with a receipt on our official letterhead
stationary. plus a copy or copies of the money transfer. This will
include a fee from Western Union for the
transfer that will have to come out of your donation because, after
all the activities, including the very successful New York meetings
with Mr. Petrov, our organization's are
depleted at this time. I will provide you will all the financial
statements from Western Union regarding the transfer of funds to Mr.
Petrov. When the funds are sent through
Western Union we contact Mr. Petrov and he travels to Moscow to
collect the month. I just received another $500 contribution for Mr.
Petrov today. I have been sending
donations to Mr. Petrov for over a year and we have had no problems.
He has received all of the funds donated.

Yes, of course, Mr. Petrov will be informed exactly who donated the
funds (you can list all the names of those who made donatiions). He
knows the routine that the money donated is from individuals and
just funneled through our organization. I should mention that he
really appreciated the funds as he lives rather poorly in a small
village outside of Moscow.

If you need more information on the money transfer to Mr. Petrov just
let me know.

Warm regards,

Douglas

A oto i tłumaczenie (dosyć swobodne, dodam):

CYTAT

Drogi Grzegorzu "Buddy"

W odpowiedzi na Twoje pytania.

Dostarczę Tobie pokwitowanie na naszym oficjalnym listowym papierze firmowym plus kopię albo nawet kopie dotyczące transferu pieniędzy. Będą one także zawierać opłatę pobieraną przez Western Union (Zachodnia Unia, nazwa własna, chodzi o bank) za transfer, który wyniknie z Twojej dotacji, gdyż, po wszystkich czynnościach, włączając ostatnie, bardzo udane spotkanie z Panem Petrovem w Nowym Yorku (30 stycznia tego roku!, zdradzę, że w tym roku pojawi się film o płk S. Petrovie!), nasza organizacja jest obecnie "opróżniona" (po prostu nie mają już pieniędzy by sfinansować nasz transfer).
Dostarczę Ci wyciąg ze wszystkich operacji finansowych z Western Union związanych z transferem pieniędzy do Pana Petrova. Kiedy fundusze są wysyłane poprzez Western Union, kontaktujemy się z Panem Petrovem i wtedy podróżuje on do Moskwy, raz w miesiącu, by odebrać pieniądze. Właśnie co otrzymalem kolejne 500 dolarów w darze dla Pana Petrova. Wysyłam dotacje dla Pana Petrova już od ponad roku, i jak dotąd nie mieliśmy z tym problemów. Otrzymał on wszystkie fundusze, które wysłaliśmy.

Tak, oczywiście, Pan Petrov będzie poinformowany dokładnie o tym, kto darował
fundusze (możesz podać imiona wszystkich tych, którzy wpłacali). On jest świadomy tego, że pieniądze pochodzą od indywidualnych darczyńców i są one jedynie przesyłane przez naszą organizację. Powinienem wspomnieć, że on bardzo docenia te dary, gdyż żyje raczej bardzo skromnie, w małej wiosce na obrzeżach Moskwy.

Jeśli byś potrzebował więcej informacji o transferze pieniędzy do Pana Petrova, po prostu daj mi znać.

Gorąco pozdrawiam,

Douglas

EDIT:

Z treści listu można opacznie wyczytać, jakoby Pan Petrov "opływał" w pieniądze z darów. To jednak nie jest prawdą. Dary te są sporadyczne i są to niewielkie sumy (biorąc pod uwagę warunki w jakich mieszka i stan jego zdrowia). Dopiero niedawno udało się Panu Matternowi nawiązać jako taki stały kontakt, wcześniej było to bardzo utrudnione (pisał mi o tym w poprzednim liście).

Chcę aby wszyscy mieli pełny obraz sytuacji. Niczego nie zatajam. Zbiórka jest dobrowalna. Sami zadecydujecie, czy warto...

Są bowiem ludzie, którzy uważają, że jemu po prostu należy się Pokojowa Nagroda Nobla...

Ten post był edytowany przez Buddy: 02-02-2006, 19:05
+Quote Post
post 02-02-2006, 20:59
Post #13

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 509

Buddy -> dzieki za kontakt, info rzucilem. Jak bedzie jakis odzew dam znac, no chyba, ze ludzie nawiaza kontakt z Toba. Czekam jeszcze na nr konta...

Wester Union to nie jest bank tylko firma zajmujaca sie przekazywaniem pieniedzy. Jest solidna i konkretna. Pieniadze mozna odbierac juz 10 min po ich wyslaniu. Wiem, bo sam kozystam z jej uslug :D W Polsce Wester Union ma placowki w banku WBK (nie wiem czy w kazdym, ale na pewno w wiekszosci).
+Quote Post
post 02-02-2006, 21:48
Post #14

Demon Spawn
Group Icon

Dzięki za sprostowanie.

Przy okazji taki apel.

Bardzo proszę, aby informacja o zbiórce nie wyszła na razie poza społeczność falloutowców. Chodzi o to, że dopóki akcja organizowana przeze mnie ma charkater koleżeńskiej zbiórki w zamkniętym gronie w internecie (podkreślam to bardzo mocno) nie naruszę prawa odnośnie ustawy o zbiórkach publicznych z 15 marca 1933r. (nie śmiejcie się, choć cała ustawa to 2 strony, dziurawa jak ser szwajcarski ;) ). Zwłasza chodzi mi o nie podawanie tej informacji do dzienników typu "Nowy Dzień".

W przeciwnym razie, akcja zacznie trącać o prawdziwą "zbiórkę publiczną", a na zadek wejdzie mi MSWiA i możecie się pożegnać z Buddym ;) :D

Więc proponuję tak:

Aby uzyskać info o numerze konta trzeba będzie się zalogować na Shamo. Po mniej więcej tygodniu funkcjonowania zbiórki (zobaczymy jak to będzie wyglądać), rozpuścimy wici, ale na razie spokojnie, ok? ;)

Bardzo proszę aby się w końcu ktoś powszechnie znany i lubiany zgłosił do mnie - bo choć będę się dwoił i troił nie będę w stanie zapewnić Was o szczerości moich intencji...

Ten post był edytowany przez Buddy: 02-02-2006, 21:54
+Quote Post
post 02-02-2006, 22:43
Post #15

Wicked Woman
Group Icon

E... to ja ci juz nie wystarczam :P

Przeciez poręczyłam za ciebie...

Czekamy teraz na numer konta tylko i juz moim zdaniem o niczym zapewniać nas nie musisz.... wszystko jasne jest dla mnie jak dotąd...
+Quote Post
post 02-02-2006, 23:12
Post #16

Demon Spawn
Group Icon

E... a ktoś Ty? :P

Cóż ja też czekam na aktywację konta (papiery do podpisu wysyłają pocztą).

Trzymajcie kciuki ;) .

Ten post był edytowany przez Buddy: 02-02-2006, 23:15
+Quote Post
post 02-02-2006, 23:27
Post #17

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 851

hmm.

jedna niejasność:

ten płk. Petrov to rosjanin? i ma z 60lat (nie wiem, tak wnioskuje z daty, oraz stopnia na ktory przez jakis czas musial zapracowac)

no wiec tak:
1. (zapewne) emerytowany pułkownik niskiej emerytury nie ma (chociaz moge się mylić), jednak napewno wystarcza mu to na życie
2. co on zrobi z pieniędzmi ktore otrzyma? tymbardziej jezeli uzbiera się spora sumka?

skoro to rosjanin (nie chce nikogo obrazac) to uwazam ze sobie za to troche popije... wiec jak dla mnie, to poza "zalaniem" w niczym mu nie pomozecie ;]
+Quote Post
post 02-02-2006, 23:41
Post #18

Wicked Woman
Group Icon

CYTAT (Manior @ 02-02-2006, 21:42)
hmm.

jedna niejasność:

ten płk. Petrov to rosjanin? i ma z 60lat (nie wiem, tak wnioskuje z daty, oraz stopnia na ktory przez jakis czas musial zapracowac)

no wiec tak:
1. (zapewne) emerytowany pułkownik niskiej emerytury nie ma (chociaz moge się mylić), jednak napewno wystarcza mu to na życie
2. co on zrobi z pieniędzmi ktore otrzyma? tymbardziej jezeli uzbiera się spora sumka?

skoro to rosjanin (nie chce nikogo obrazac) to uwazam ze sobie za to troche popije... wiec jak dla mnie, to poza "zalaniem" w niczym mu nie pomozecie ;]

O_o

eee

??

OMG

Ty moze tak Manior poczytaj tamten watek gdzie to sie zaczeło i przestań generalizowac co?

Uwielbiam ignorantów.
+Quote Post
post 02-02-2006, 23:44
Post #19

Demon Spawn
Group Icon

Mało nie spadłem z krzesełka jak przeczytałem Twój post.

Ale ochłonę...

1. Przeczytaj http://shamo.gry-online.pl/agora/index.php...60&#entry159126

2. Pułkownik Stanislav Petrov ma 67 lat

3. Ma trudności z chodzeniem, wymaga hospitalizacji.

4. Masz tupet, by mówić, że człowiek który pożyczał na pogrzeb własnej żony, przepija pieniądze (bez obrazy, stwierdzam fakt).

5. A wezmę się tak kurna za przetłumaczenie serwisu http://www.brightstarsound.com, może wtedy unikniemy takich nieporozumień...

Ten post był edytowany przez Buddy: 02-02-2006, 23:57
+Quote Post
post 02-02-2006, 23:47
Post #20

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 851

CYTAT
4. Masz tupet, by mówić, że człowiek który pożyczał na pogrzeb własnej żony, przepija pieniądze (bez obrazy, stwierdzam fakt).

uznalem ze skoro mial stopien pulkownika to powinien miec wystarczajaca emeryture

poza tym pogrzeb nie jest taki tani...~~

CYTAT
Uwielbiam ignorantów.

dzieki tez lubie rzucac aluzjami...

[edit]

z tego co widze to ladnie was naszlo zeby mu pomagac
+Quote Post

7 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-11-2019, 14:56