Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

49 Strony « < 47 48 49 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wasze stroje na OldTown, pomysly, prezentacje...

post 28-12-2008, 07:53
Post #961

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 332

Chciałbym zrobić sobie coś podobnego do Combat armora a nie wiem do końca jaki materiał byłby najlepszy więc, czy jest na necie gdzieś dokładna instrukcja jak wykonuje się różne badziewia z maty szklanej i żywicy?

Ja sie bawiłem. Ogólnie skórka nie wrta wyprawki. Kupa roboty a efekty takie sobie. Ogólnie odradzam bo mozna z torbami pójść jak się na żywice wykosztujesz.
Uzywał ktoś może kydexu lub zytelu przy robieniu armora? Jeżeli tak to czy warto?

UUUUU. grubsza sprawa. Mozna powiedziec że wyższa półka obróbki. Poz atym kosztyyy!

Czy bawił się ktoś w termoformowanie płyt ABS? Jeżeli tak, to czy dobrze wychodzi a nie rozpływa sie na przykład.

O! i to jest słuszna koncepcja! Idź do obi i kup sobie próbke tzw. Spienione PCV. Tak o grubości 4mm+. Wycinasz żądana ilość (np. na naramiennik) i wsadzasz do piekarnika. Po 4 minutach wyciągasz (gorące!) i jest plastyczne. Szybko formujesz w żądany kształt i czekasz aż zastygnie. Voila! Naramiennik gotowy. Obróbka detali,malowanie. I wszystko bangla!

PS. Naprawdę miałeś na mysli płyty WINYLOWE? nie za kruche na ASG?

Ten post był edytowany przez Shafa: 28-12-2008, 07:56
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 28-12-2008, 14:27
Post #962

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 797

Ano winyle mam cały kopiec w domu jakies ruskie i niemieckie większość nie chodzi. A jak za kruche to by się 1 warstwa płyt potem siatka budowlana i na to 2 warstwa płyt i do piekarnika więc chyba było by git.

EDIT:

O! i to jest słuszna koncepcja! Idź do obi i kup sobie próbke tzw. Spienione PCV. Tak o grubości 4mm+. Wycinasz żądana ilość (np. na naramiennik) i wsadzasz do piekarnika. Po 4 minutach wyciągasz (gorące!) i jest plastyczne. Szybko formujesz w żądany kształt i czekasz aż zastygnie. Voila! Naramiennik gotowy. Obróbka detali,malowanie. I wszystko bangla!

Czy to spienione PCV jest łatwe w obrabianiu? I czy można je polerować tak aby się błyszczało? Bo poprzez wsadzenie do piekarnika i wymodelowanie to napewno się troche zdeformuje nie tak jak ja bym tego chciał. A i po ile to chodzi? bo na allegro 0,5 metra2 po 8 zł o grubości 3 mm, w OBI jest to tansze?

Ten post był edytowany przez Maijus: 28-12-2008, 19:37
+Quote Post
post 28-12-2008, 20:17
Post #963

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

Spienione PCV ma konsystencje bardzo gęstej gąbki. Ja kupowałem 0,5m2 za 19 zł w OBI. w Castoramie było tańsze ale nie pamiętam ile dokładnie. Do połysku raczej tego nie doprowadzisz (konsytencja gabki) ale wypolerować średnim papierem ściernym i polakierować to będzie OK. Jakby co to proponuje cos co ja planuję. Wymodelować spienione PCV. Poszorować papierem ściernym. I na gładko pociagnąć warstwą żywicy poliestrowej/epoksydowej. Wytrzymałośc bardzo fajna powinna wyjść. Choc jak mnie kasa przycisnie to oleje żywicę a i tak wyjdzie fajny pancerz.
+Quote Post

49 Strony « < 47 48 49
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-07-2019, 01:37