Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Najlepsze komiksy na Ziemi

post 27-07-2006, 00:03
Post #81

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

O, odgrzebałem trupa.

Czytał ktoś Dylan Doga?

Ja właśnie ściągnąłem kilka odcinków z netu (wersja PL) i cholernie mnie wciągnąło (podobno komiks jest szalenie popularny nie tylko w Italii). Pyszna włoska mieszanka sensacyjno-fantastyczna o angielskim detektywie i jego ekscentrycznym pomocniku, tropiącym różne paranormalne sprawy.

Serdecznie polecam 8]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 27-12-2006, 13:04
Post #82

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

Siedzę na chorobowym i postanowiłem odkopać kilka trupków.

QUOTE (Zocik)
Czytaliscie Blaksad?
Bardzo spodobalo mi sie przedstawienie postaci - cechy charakteru lub zawod bohaterow kojarzyly sie z gatunkiem zwierzat jakim byli. (np. goryl - bokser)

Dwa pierwsze tomy prężą się dumnie na mojej półce <swoją drogą, mogliby wreszcie wydać w Polsce trzeci>. Bardzo dobra seria. Jedna z lepszych, jakie miałem przyjemność czytać. Świetna kreska, dobrze skonstruowane scenariusze, ciekawe pomysły. Fakt, gatunki zwierząt dobrano bardzo dobrze. W dodatku ich emocje ujawniają się dokładnie tak, jak zaregowałby dany zwierzak. Przykładowo - gdy Blacksad jest zdenerwowany, jak każdy kot, kładzie uszy i jeży sierść.

Tom pierwszy - "Pośród cieni" to klasyka gatunku Noir. Sponiewierany przez życie detektyw <pełniący też rolę narratora> w nieśmiertelnym prochowcu, stara miłość, seria zabójstw i tropy wiodące do wysokich sfer. Klimacik podkreśla dodatkowo nieco "przydymiona" kreska. Warto zwrócić też uwagę na pomysłowe kadrowanie. Przykładem niech będzie scenka na cmentarzu - posąg wznoszącej kosę Śmierci na grobowcu, nieopodal którego stoi bohater, jest ukazany z perspektywy, która sugeruje, iż ta kosa unosi się nad głową Blacksada. Co jest zapowiedzią niespodziewanego lania, które dostaje kilka kadrów dalej. Takich smaczków jest więcej.

Tom drugi - "W śnieżnej bieli" podejmuje z kolei problem uprzedzeń rasowych. Interesująca historia z kilkoma ciekawymi zwrotami akcji. Szczególnie spodobał mi się dobór postaci. Członkami ugrupowania walczącego o czystość rasy są zwierzęta o białej sierści/piórach - lisy i niedźwiedzie polarne, sowy śnieżne, gronostaje... A lokalny Ku-Klux-Klan zabija oczywiście postacie "czarne". Bardzo wyraziste nawiązanie.
Tom drugi jest nieco bardzej emocjonalny - mamy tu miłość, poświęcenie, zawiedzione nadzieje. O ile "Pośród cieni" był typowym kryminałem, o tyle "W śnieżnej bieli" podchodzi raczej pod dramat.

Szczerze polecam lekturę - naprawdę warto.

QUOTE (Święty)
Czytał ktoś Dylan Doga?

Tak, choć tylko jeden tom - "Koszmar z nieskończoności".

Kreska niespecjalnie mnie porwała. Ot, dobrze ukazuje, to, co ma ukazać i tyle. Solidna rzemieślnicza robota.

Natomiast scenariusz to majstersztyk! Pomysłowe połączenie wątku obcych i psychologii, ukazanie jak silne mechanizmy obronne funkcjonują w ludzkiej podświadomości i jak wieloma warstwami ochronnymi można przykryć traumatyczne wspomnienia. Podoba mi się również postac Dylana - jego sarkazm i ironiczne podejście.
Lektura ze wszech miar godna uwagi - może nie jest to uczta dla oczu, ale dla umysłu z pewnością. :)
+Quote Post
post 29-12-2006, 16:16
Post #83

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 998

Nie chce mi sie czytac tego co bylo wczesniej ;)

Blaksad - faktycznie jedna z lepszych pozycji.

Thorgal - ale glownie te srodkowe tomy bo poczatek i ostatnie to tak sobie.

Lanfeust z Troy - fajna kreska i histora

W poszukiwaniu Ptaka Czasu - swietny komiks, lubie kreske Loisela ( ztego co widzialem obecne wydanie jest fatalne, polecam stare do czytania)

Asterix - Klasyka :) Swietny humor :)

Armada - ciekawa historia w ladnej oprawie

+Quote Post
post 18-08-2007, 20:16
Post #84

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

"Wieczna wojna"

Sam zamysł brzmi banalnie. Ludzie odkrywają że nie są sami we wszechświecie i rozpoczyna się trwająca 1000 lat wojna z kosmitami. Jednak nie dajmy się zwieść pozorom. Komiks to majstersztyk. Ukazuje przeżycia jednego z milionów wysłanych w komos żołnierzy, który jest na froncie przez 1000 lat (gdy podróżuje z prędkością większą niż prędkość światła, czas płynie dla niego wolniej).
Autorem jest weteran z Wietnamu i analogią dla tego wydarzenia jest "Wieczna wojna". W komiksie przedstawiona jest przede wszystkim psychika głównego bohatera, przeżycia wojenne, ból po straconych przyjaciołach, i w końcu reakcja na zmieniony, odczłowieczony świat jaki zastaje po setkach lat na Ziemi.

Szalenie polecam, gdyby ktoś chciał przeczytać, uderzać do mnie.
+Quote Post
post 18-08-2007, 22:20
Post #85

SHM-3
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 872

QUOTE(Wolv)
Dwa pierwsze tomy (Blacksad)  prężą się dumnie na mojej półce <swoją drogą, mogliby wreszcie wydać w Polsce trzeci>.

Jest juz 3ci tom -" Czerwona dusza"
http://komiks.polter.pl/Blacksad-3-Czerwona-dusza-c10806

Czytalem i jestem zadowolony. Tym razem tematyka zahacza o "Shamowa tematyke"

Czerwona dusza, wziął zaś na warsztat lęki przed komunizmem oraz zagładą atomową, które panowały w Stanach Zjednoczonych w czasach komisji McCarthy’ego i polowania na czarownice.
+Quote Post
post 16-09-2007, 23:15
Post #86

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

Moje ulubione komiksy to komiksy Sci-Fi i wojenne wydawnictwa EC Comics.
Są to amerykańskie komiksy z lat 50tych od, których zaczęło się prawdziwe Science Fiction w komiksie (w przeciwieństwie do wcześniejszych komiksów, które były po prostu przeniesieniem przygody i westernu w kosmos).
Ponadto ich seria Two Fisted Tales zrewolucjonizowała pokazywanie wojny w komiksie - była to wojna przedstawiona w sposób wyjątkowo realistyczny, często z antywojennym wydźwiękiem.

Niedawno sobie kupiłem Archiwum (6 pierwszych numerów) Weird Science i zamówiłem Archiwum Two Fisted Tales.

Jeżeli ktoś oglądał Opowieści z Krypty, to warto wiedzieć, że jest to adaptacja jednej z serii EC Comics - z resztą motyw mrocznej ironii charakterystyczny dla tej serii jest też obecny w komiksach Sci-Fi.
+Quote Post

5 Strony « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 16-12-2019, 02:35