Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> kolejny milestone za nami

post 29-11-2005, 20:05
Post #1

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 297

Tak jak pisalismy w ostatnim newsie na stronie glownej ( link ) kolejny milestone za nami.
Jezeli jestes zainteresowany co teraz dokladnie robimy i na jakim etapie jestesmy zapraszam do tego watku.

Jestesmy coraz blizej konca projektowania, wiec sporo atrakcji przewidujemy dla Was w najblizszym czasie.

Jezeli macie jakies pytania, sugestie etc - nie bojcie sie pytac- na wszystko postaram sie odpowiedziec.

pozdr
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 30-11-2005, 00:14
Post #2

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 763

andre gdzie pracujesz ? :arigato: ile dziennie Bz zajmuje ci czasu ? Czy spodziewałeś się na początku tworzenia Bz ,że projekt osiągnie status taki jak teraz ? :rad: więcej nietypowych pytań wkrótce :arigato:

Ten post był edytowany przez strus: 30-11-2005, 00:14
+Quote Post
post 30-11-2005, 11:38
Post #3

SHM-3
Group Icon

CYTAT

andre gdzie pracujesz ?

Jestem bezrobotny

CYTAT

ile dziennie Bz zajmuje ci czasu ?

Caly czas...na pewno nie sklamie jak powiem ze 6 godzin dziennie to minimum

CYTAT

Czy spodziewałeś się na początku tworzenia Bz ,że projekt osiągnie status taki jak teraz ?

No taki byl plan. W innych moich projektach wszystko szlo zgodnie z planem wiec czemu tutaj mialoby byc inaczej ;) Chociaz nigdy nie spodziewalbym sie ze bedziemy posiadac najlepszych grafikow jakich znam (Zreszta.. w kazdym departamencie sa ludzie ktorych bardzo chcialem na tych pozycjach)
+Quote Post
post 30-11-2005, 13:02
Post #4

SHM-0
Group Icon

CYTAT
Jestem bezrobotny
podczas naszej ostatniej rozmowy mówiłeś coś innego :arigato:

CYTAT
Chociaz nigdy nie spodziewalbym sie ze bedziemy posiadac najlepszych grafikow jakich znam (Zreszta.. w kazdym departamencie sa ludzie ktorych bardzo chcialem na tych pozycjach)
a tu moge dodać ,że pewna osoba sie do tego przyczyniła B) choc w sumie nie :P

A co myślisz o polskim game industry ? Czy jednyną nadzieją na produkcję gier w polsce aby osiągneły spory sukces jest wydawanie ich na zachodzie ? tak jak to było w przypadku Painkillera , Gorky 17 Odium , Chrome u.v.m

*A jeśli można spytać co znaczy twoje stwierdzenie "polska śmierdzi" ?

*jak niechcesz to nie odpowiadaj B)

Ten post był edytowany przez strus: 30-11-2005, 13:03
+Quote Post
post 30-11-2005, 17:27
Post #5

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 139

Sorx into za spam ale wchodze na strone bz, czytam, chce wejsc na forum - okej. Patrze sie nie zalogowany jestem (moze przez to ze cookies usunelem) . Oki loguje sie i co?? No i patrze ze taki uzytkownik nie istnieje :blink: . A bylem tam zarejestrowany zanim przybylem na shamo :) . Co sie stalo? .
+Quote Post
post 30-11-2005, 19:54
Post #6

SHM-3
Group Icon

Strus - jakie pytania :P

CYTAT

podczas naszej ostatniej rozmowy mówiłeś coś innego

Nie przypominam sobie

CYTAT

a tu moge dodać ,że pewna osoba sie do tego przyczyniła

Wiem i dziekuje :)

CYTAT

A co myślisz o polskim game industry ?

Takie pytanie to chyba na nowy temat by trzeba bylo zarzucic (w innym dziale) bo dyskusja moze sie bardzo rozwinac.

CYTAT

Czy jednyną nadzieją na produkcję gier w polsce aby osiągneły spory sukces jest wydawanie ich na zachodzie ?

To zalezy co masz na mysli mowiwac "spory sukces". Male projekty bez problemu mozna wydac w polsce... firm ktore maja miliony jest naprawde niewiele. Coz na zachodzie jest wiecej graczy i lepszy rynek wiec tam szybko i latwo mozna zarobic jezeli odopwiednio sie zareklamuje projekt (to rowniez zalezy co robimy i chcemy wydac)

CYTAT

A jeśli można spytać co znaczy twoje stwierdzenie "polska śmierdzi" ?

Znow pytanie na inny watek Strus :)

CYTAT

Sorx into za spam ale wchodze na strone bz, czytam, chce wejsc na forum - okej. Patrze sie nie zalogowany jestem (moze przez to ze cookies usunelem) . Oki loguje sie i co?? No i patrze ze taki uzytkownik nie istnieje  . A bylem tam zarejestrowany zanim przybylem na shamo  . Co sie stalo? .

mielismy problemy i usunieto ponad 120 kont... musisz zarejestrowac sie jescze raz niestety...
+Quote Post
post 30-11-2005, 23:27
Post #7

SHM-0
Group Icon

CYTAT
Strus - jakie pytania
Mój chory umysł nie mógł niczego inteligentnego wymyśleć :D Btw jakbyś mógł rozwinąć dyskusję w innych tematach byłbym wdzięczny <wino>

CYTAT
Nie przypominam sobie
ja jestem pamiętliwy :lol:

2005-09-10 14:29:04 pewnego ciepłego wrześniowego popołudnia

14:29:04 strusio
btw kolos slyszalem ze szukasz pracy ..moze to [link] daj mi info czego potrzebujesz
14:29:38 Kolos
juz mam zalatwiona prace
14:29:40 Kolos
:)
14:29:46 strusio
aha :)
+Quote Post
post 30-11-2005, 23:37
Post #8

SHM-3
Group Icon

Strus - to byla praca na zlecenie, musialem szybko zarobic ;)
+Quote Post
post 01-12-2005, 01:44
Post #9

SHM-0
Group Icon

to jakbyś czegoś potrzebował wal do strusia :P
+Quote Post
post 04-12-2005, 19:51
Post #10

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 877

Ktoś gdzies powiedział "Ciekawość pierwszy stopień do piekła", ale najwyżej nie odpowiesz na "nie wygodne pytania" albo coś zaciemnisz, bo do piekła sie nie wybieram :)

Ile już Was kosztował projekt?

Czy macie "załatwione" jakieś studio nagrań? Co z dźwiękiem? Być może jak na obecny stan prac to zawcześnie na takie pytanie, ale napewno o tym myślałeś. W zasadzie oprócz 4 kawałków na stronce nie wiele o tym, albo jakoś ślepy jestem ;)

Skąd Ty załatwiłeś tyle osób do pracy? Wszyscy pracują czy sie obijają ? :) Ale widze, że plecy masz.

Ile razy zaczynaliście od początku?

W zasadzie, to wiem że to będzie za free, ale dla pewności - to będzie za free?

Szok w kapciach jak zobaczyłem na Twój wiek. Podobny do Myrona z New Reno, a z moim sie nawet równa. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jesteś tam szefem i rządzisz, jak w tak młodym wieku zebrałeś tyle osób posłusznych Ci niczym pani Beger Leperowi? (bez złych skojarzeń)

Ten post był edytowany przez Estwalk: 04-12-2005, 19:54
+Quote Post
post 04-12-2005, 21:50
Post #11

SHM-3
Group Icon

CYTAT

Ile już Was kosztował projekt?

Na takie pytanie nie udziele Ci odpowiedzi, nie znosze rozmawiac o pieniadzach.

CYTAT

Czy macie "załatwione" jakieś studio nagrań?

Tak, wszystkie postacie w demi sa nagrywane w studiu gdzie dostep ma Tele (warszawa)

CYTAT

Co z dźwiękiem? Być może jak na obecny stan prac to zawcześnie na takie pytanie, ale napewno o tym myślałeś. W zasadzie oprócz 4 kawałków na stronce nie wiele o tym, albo jakoś ślepy jestem

Jezeli chodzi o muzyke to mamy tego bardzo duzo. Z dzwiekami nie jest tak dobrze, albowiem robimy zawsze tak, ze tworzone sa dzwieki ktore sa potrzebne, dopiero w nastepnym tygodniu bedzie ogolno Demowa lista dzwiekow do zrobienia (chcemy miec wszystko dobrze przetestowane-zaplanowane). Dzwieki rowniez nagrywane sa w studio.

CYTAT

Skąd Ty załatwiłeś tyle osób do pracy?

Oj, ja nie zalatwilem Estwalk, nic nie zrobilbym bez ludzi ktorych posiadam.

CYTAT

Wszyscy pracują czy sie obijają ?

To zalezy, wszyscy ktorzy sa na liscie core team robia sporo. Sa ludzie ktorzy siedza dziennie nad projektem, sa tacy ktorzy raz na tydzien maja czas. Ale to zalezy od stanowiska.. koordynatorzy caly czas maja robote, projektanci co jakis czas - zalezy co robimy... do tego dochodza sprawy prywatne, ale patrzac na to co udaje nam sie zrobic smiem rzec ze lecimy bardzo szybko, nie ma dnia bysmy sie opierdzielali.

CYTAT

Ile razy zaczynaliście od początku?

Ani razu. Oczywiscie projekt ewulowal, a za tym ida roznego rodzaju eventy (jak np. zmiana silnika, poprawienie danego systemu w systemieRP, zmiana zalozen tworzenia danych rzeczy. Zmieniane sa tylko czesci gry ktore moga byc dynamiczne zmieniane, core jest nie do zmiany od poczatku projektu.

CYTAT

W zasadzie, to wiem że to będzie za free, ale dla pewności - to będzie za free?

Myslisz sie, na dzien dzisiejszy gra nie bedzie za darmo (za darmo bedzie demo), co bedzie pozniej? tego nie wiemy, musimy skonczyc jeszcze 3 milestony by sie o tym dowiedziec :) (cos ponad pol roku)

CYTAT

Szok w kapciach jak zobaczyłem na Twój wiek. Podobny do Myrona z New Reno, a z moim sie nawet równa. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jesteś tam szefem i rządzisz, jak w tak młodym wieku zebrałeś tyle osób posłusznych Ci niczym pani Beger Leperowi? (bez złych skojarzeń)

Hehe, w wywiadach mozesz przeczytac ze projektowaniem gier zajmuje sie od mlodego dzieciaka... a wszyscy wiedza ze wtedy najwiecej sie uczy. Teraz mam doswiadczenie, znam dobrze scene, mam wszystko poukladane w glowie - robie to co potrafie. Jak zdobylem takich ludzi? Szczeze, to powiem Ci ze zawsze mozna znalezc dobrego czlowieka, ale sa osoby NIEZASTAPIONE bez ktorych NIC by nie powstalo (takimi osobami jest chocby Harry Lepper ktory jest koordynatorem systemuRP, jest u nas prawie od poczatku, teraz ma pod soba sporo ludzi.. jest szefem swojego departamentu - sam na to zapracowal, jest jeszcze Kilan, ktory wniosl do Teamu najwiecej moim zdaniem... takich ludzi jest sporo, musialbym wymieniac 40-50% ekipy)
Trzeba szukac i tyle, ja zawsze to robilem... nie mialem ludzi -szukalem, nie stalem w miejscu. Ja rowniez zawsze oceniam ludzi po wieku niestety, ale powiem Ci ze sa wyjatki - np Kalean ktory ma ogromny talent jako pisarz. Gra to sa ludzie - a ja na ludziach skupiam sie najbardziej. Ludzie pomagaja mi , a ja pomagam Im (tworzac np. Portofolio, zdobywajac doswiadczenie, dostajac krytyke profesinalistow etc)

Jak udaje mi sie ich utrzymac w qpie?
Zawsze staram sie dojsc do kompromisu pomiedzy wszystkimi, ludzie lubia pracowac tam gdzie jest milo, tam gdzie nie ma stresow , tam gdzie wszystko jest jasne, tam gdzie widac efekty (oczywiscie sa dni gdzie co poniektorzy traca sily, ale to jest normalne gdy nie mam czym zaplacic za prace) Takie zachowania sa przejsciowe. No i wazne jest to ze mam konkretnych ludzi, ktorzy dobrze znaja sie na swojej dzialce.
+Quote Post
post 04-12-2005, 22:26
Post #12

SHM-0
Group Icon

yhyyyyy to ja miałem troche inne wyobrażenie o Twoim projekcie. Myślałem że generalnie robicie to bo lubicie, a tu jest też komercha bo zamiłowania Wam nie odmawiam. A to Was naglą terminy w takim razie. Musze powiedzieć że będe z tym większym zainteresowaniem śledził rozwój burżuazji i to czy sie Wam uda i oczywiście tego Wam życze, bo jakże mało jest polskich komercyjnych projektów.

Jeszcze tylko jedno pytanie - Czy Burżuja robicie tylko na polski rynek, czy również jakąś ekspansje obmyśliłeś?
+Quote Post
post 04-12-2005, 22:37
Post #13

SHM-3
Group Icon

CYTAT

a tu jest też komercha bo zamiłowania Wam nie odmawiam

Komercha to to narazie nie jest... w wsystko co robimy wkladamy PASJE.

CYTAT

A to Was naglą terminy w takim razie

oj i to bardzo niestety...

CYTAT

Czy Burżuja robicie tylko na polski rynek, czy również jakąś ekspansje obmyśliłeś?

Tworzenie takiej gry (ktora ma odniesc komercyjny sukces) nie ma sensu, dlatego glownie bedziemy sie skupiac na zagranicznym marketingu. Oczywiscie zaczynajac od polski ;)

Pytaj o co chcesz, jezeli masz jakies pytania oczywiscie :) (na wszystko postaram sie odpowiedziec, nawet jezeli chodzi o kwestie technologiczne)
+Quote Post
post 04-12-2005, 23:12
Post #14

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 139

Szkoda ze trzeba sie rejestrowac od nowa... :/ . No ale coz... jak sie chce poczytac to trzeba :) .
+Quote Post
post 04-12-2005, 23:37
Post #15

SHM-3
Group Icon

nie musisz sie rejestrowac by czytac Forum Blademaster :)
rejestracja trwa kilka sekund...
+Quote Post
post 05-12-2005, 12:00
Post #16

SHM-0
Group Icon

CYTAT
Czy macie "załatwione" jakieś studio nagrań? Co z dźwiękiem? Być może jak na obecny stan prac to zawcześnie na takie pytanie, ale napewno o tym myślałeś. W zasadzie oprócz 4 kawałków na stronce nie wiele o tym, albo jakoś ślepy jestem
btw dodam tylko ,że 8 godzin w profesjonalnym studiu kosztuje 500 zł :wacko: choć takie same rzeczy mozna tworzyc w domowym studio za 1000 zł :)

CYTAT
Skąd Ty załatwiłeś tyle osób do pracy?
ja do tej pory tego niewiem :P

CYTAT
Ile juz was kosztował [..] Na takie pytanie nie udziele Ci odpowiedzi, nie znosze rozmawiac o pieniadzach.
Prawie nic pomijając wydatki into na bentleya B) joke
+Quote Post
post 06-12-2005, 20:42
Post #17

SHM-0
Group Icon

Zainteresowałem sie troche projektem jako że wygląda conajmnie ciekawie.

Pytanie nr 41 z FAQ:
CYTAT
Jeszcze przy okazji czy po załatwieniu przeciwnika, będzie można wziąść
sobie jego pancerz ?

Nie, pancerzy na zabitych przeciwnikach nie będzie można zdobywać, gdyż
będzie to powodować trochę komplikacji i błędów. Natomiast cala resztę
ekwipunku po zmasakrowanych przeciwnikach będzie można podnieść (czyli:
Hełm, Buty, Rękawice, Naramienniki..).

Dlaczego można wziąść sobie Hełm, a nie kamizelke? To będzie conajmniej dziwne jak dla mnie. Odpowiedź - bo będzie to powodowało błędy nie jest satysfakcjonująca.

Pytanie nr 52, którego nie znajdziecie w FAQ
Na ile godzin planujecie rozrywke z Burżuazją? Twórcy gier przeważnie starają sie coś takiego oszacować. Chodź jak wiemy trafiają jak ślepa kura w płot. Fallout2 w 18 minut buhehehe to mnie rozśmieszyło. Doom 3 w 25 minut, też miałem ubaw, a twórcy mówili coś około 40 godzin.

Pytanie nr 53, którego również próżno szukać w FAQ
Tak naprawde czytałem wstęp i FAQ, oglądałem Galerie i nie moge powiedzieć jednoznacznie czy widok będzie taki jak w Falloucie, TPP, FPP? Chyba zbliżone do Falloutowego, ale pewności nie mam :P

Pytanie nr 54
Czy będzie możliwość pominięcia tutoriala, świątyni prób czy jak to nazwaliście - początku w którym gracz będzie troche ograniczony jak zostało napisane gdzies w FAQ?

Pytanie nr 55
Troszke na temat statystyk. O walce dotyczałem , ale statach, skilach, perkach itp itd już mi sie nie chciało :)

Pytanie nr 56
Planowana cena gry to...
tak wiem nie lubisz rozmawiać o pieniądzach, jednak to istotna sprawa jeśli chodzi o potencjalnych nabywców gry.

Walka, walka, walka - odwieczny problem jak to zrobić żeby było OK.
System tur - to bardzo dobrze.
Hit Pointsy - ja bym je jednak wolał zobaczyć.
Kiedyś był taki cRPG - niestety nie pamiętam nazwy - (czasy w których nie było jeszcze dopalaczy grafiki i jechało sie na S3 Virgu) gdzie autorzy również postawili na naturalność. Na golasa można było przymarznąć, można sobie było chodzić w jakichś skurach itp itd można było złamać noge czy ręke spadając z wyższej wysokości. Nie powiem że był to zły pomysł, ale zobaczymy jak Wam wyjdzie.

Punkty doświaczenia - koniecznie, absolutnie potrzebne. Odrazu przekreśliłem morrowinda kiedy patrzyłem i nadziwić się nie mogłem na jakiś pasek od jednego do 10 zapełniający się powoli do końca, do następtnego poziomu - szczyt beznadziejnego rozwiązania. (nie wiem jak z tym u Was)

Ten post był edytowany przez Estwalk: 06-12-2005, 20:47
+Quote Post
post 06-12-2005, 23:47
Post #18

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 678

CYTAT
Fallout2 w 18 minut buhehehe to mnie rozśmieszyło. 

to nie jest przejscie gry tylko głownego wątku fabularnego :P
+Quote Post
post 06-12-2005, 23:59
Post #19

SHM-3
Group Icon

CYTAT

Dlaczego można wziąść sobie Hełm, a nie kamizelke? To będzie conajmniej dziwne jak dla mnie. Odpowiedź - bo będzie to powodowało błędy nie jest satysfakcjonująca.

Estwalk - kamizelka to jest inny rodzaj przedmiotu. U nas pancerzem jest cos bardziej wyrafinowanego jezeli chodzi oczywiscie na to jak systemRP na to patrzy :)

CYTAT

Na ile godzin planujecie rozrywke z Burżuazją? Twórcy gier przeważnie starają sie coś takiego oszacować. Chodź jak wiemy trafiają jak ślepa kura w płot. Fallout2 w 18 minut buhehehe to mnie rozśmieszyło. Doom 3 w 25 minut, też miałem ubaw, a twórcy mówili coś około 40 godzin.

Na dzien dzisiejszy mozna jedynie ogolnie wyszacowac cos takiego - takie rzeczy konkretnie mozna podac po QA calej gry.. a do tego nam jeszcze bardzo daleko. Teraz moge Ci powoiedziec ze swiat jest 10-15 razy wiekszy od tego ktore dotad znasz :) co zza tym idzie - sam wiesz

CYTAT

Tak naprawde czytałem wstęp i FAQ, oglądałem Galerie i nie moge powiedzieć jednoznacznie czy widok będzie taki jak w Falloucie, TPP, FPP? Chyba zbliżone do Falloutowego, ale pewności nie mam

Ten temat jest otwarty, i bedzie otwarty przez najblizsze 2 miesiace. Na pewno pojawi sie widok izometryczny + widok ktory mialbyc w Troice, bedziemy rozwazac jeszcze inne mozliwosci.

CYTAT

Czy będzie możliwość pominięcia tutoriala, świątyni prób czy jak to nazwaliście - początku w którym gracz będzie troche ograniczony jak zostało napisane gdzies w FAQ?

To nie jest cos w stylu Tutoriala, *czy Swiatyni Prob*, to jest wprowadzenie w fabule gry, cos takiego jak miales w BG2... niestety trzeba to przejsc. Ale jak mowielem - nie jest to takie "uciazliwe" jak Swiatynia Prob w Falloucie.

CYTAT

Planowana cena gry to...
tak wiem nie lubisz rozmawiać o pieniądzach, jednak to istotna sprawa jeśli chodzi o potencjalnych nabywców gry.

Jak juz kilka razy mowilem (przeczytaj sobie wywiad z Zalagoga - tam to ladnie opisalem) nie zalezy to od nas, ale postaramy sie by Gra nie byla droga.

Jezeli masz jeszcze jakies pytania - chetnie odpowiem. Dziekuje za zainteresowanie.

E:
CYTAT

to nie jest przejscie gry tylko głownego wątku fabularnego

Dokladnie, a u nas watek glowny jest tak dluuuugi i trzeba dojsc bardzo daleko aby przejsc gre :) (mowiac dojsc daleko mam na mysli mape ;) )
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 07-12-2019, 12:50