Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Najlepsza ŚCIEŻKA dźwiękowa w lokacjach Fallouta 1

Najlepsza ŚCIEŻKA dźwiękowa w lokacjach Fallouta 1

01HUB [ 6 ] ** [5.45%]
02MSTRLR [ 7 ] ** [6.36%]
03WRLDMAP [ 0 ] ** [0.00%]
04BRTHRH [ 7 ] ** [6.36%]
05RAIDER [ 13 ] ** [11.82%]
O6VAULT [ 5 ] ** [4.55%]
07DESERT [ 4 ] ** [3.64%]
08VATS [ 2 ] ** [1.82%]
09GLOW [ 38 ] ** [34.55%]
10LABONE [ 1 ] ** [0.91%]
11CHILRN [ 12 ] ** [10.91%]
12JUNKTN [ 4 ] ** [3.64%]
13CARVRN [ 1 ] ** [0.91%]
14NECRO [ 8 ] ** [7.27%]
15SHADY [ 2 ] ** [1.82%]
Suma głosów: 110
Goście nie mogą głosować 
post 29-09-2006, 13:16
Post #81

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 362

QUOTE (Zoor @ 29-09-2006, 08:19)
A w F2 - New Reno. Trochę mroczna z odgłosami automatów i chyba strzałami (o ile dobrze pamiętam)... miodzio ;)

Tak, w domyśle to chyba odgłosy wystrzałów M44.

Tak spojrzałem na wyniki ankiety - większośc zagłosowała za Glow. Ja tej ścieżki nie pamiętam, a zwykle jezeli zapominam o jakimś kawałku, to był świetny, albo wcale go nie było... a najwyraźniej był.

W niektórych wersjach F1 podkład z The Glow jest obecny w intro (w outro bodaj podkład z Boneyard) zamiast utworu Maybe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 03-10-2006, 01:57
Post #82

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 986

Ja zaznaczyłem muzykę z Necropolis. Pamiętam to jak dzisiaj kiedy pierwszy raz moja noga stanęła w tym mieście. Zarówno w grze jak i w rzeczywistości robiło się powoli jasno, ale nadal była to jeszcze noc. Uzbrojony w shotgun ruszyłem przez miasto. Daleko nie musiałem iść aby zostać zaatakowanym przez jakieś humanoidalne kreatury. Brzmi to może banalnie, ale jest to dla mnie niezapomniane przeżycie. A muzyka genialnie oddawała nastrój całej sytuacji.

Nie mniej uważam, że cała ścieżka dźwiękowa Falla jest fenomenalna, niesamowita.
+Quote Post
post 03-10-2006, 13:26
Post #83

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 362

QUOTE (-=Pawel=- @ 03-10-2006, 01:12)
Ja zaznaczyłem muzykę z Necropolis. Pamiętam to jak dzisiaj kiedy pierwszy raz moja noga stanęła w tym mieście. Zarówno w grze jak i w rzeczywistości robiło się powoli jasno, ale nadal była to jeszcze noc. Uzbrojony w shotgun ruszyłem przez miasto. Daleko nie musiałem iść aby zostać zaatakowanym przez jakieś humanoidalne kreatury. Brzmi to może banalnie, ale jest to dla mnie niezapomniane przeżycie. A muzyka genialnie oddawała nastrój całej sytuacji.

Nie mniej uważam, że cała ścieżka dźwiękowa Falla jest fenomenalna, niesamowita.

Nie brzmi to wcale banalnie. To potwierdza tylko ewenement związany z:

F a l l :rad: u t - A POST NUCLEAR ROLE PLAYING GAME.
+Quote Post
post 12-10-2006, 23:44
Post #84

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 047

Dla mnie najlepsze Flame of the Ancient World :D. Zawsze jak tego slysze w korytarzu, w ktorym dostaje sie halunów, mam przed oczami wykrzywione, martwe ludzkie twarze wyrazajace niema agonie, wtopione w organiczne, pulsujace i ociekajace miesem sciany [sceny niczym z pierwszych czesci Dooma, w ktorych takie wlasnie nieruchome bitmapy sunely po scianach]...
Wiem, jestem chory :D.

Ten post był edytowany przez nVidiaGeForce: 12-10-2006, 23:45
+Quote Post
post 11-02-2007, 14:04
Post #85

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 141

Najbardziej w pamieci mi zapadnie zapewne muzyka z podziemi pod katedra, podziemi Mistrza. Szczegolnie ten moment, gdy slychac przez chwile glos (ryk) jakiegos mutanta lub kogos tego pokroju, ciarki przechodza i bardzo klimatyczne :)
+Quote Post
post 05-03-2007, 16:19
Post #86

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 509

Kto zabral kapelusz?!? Kto wypil kawe?!? Czemu tak ciezko zdecydowac?!?
Jednak katedralne dzwony zostaly pochloniete przez dzwieki wydobywajace sie z otchlani Glow ^_^
+Quote Post
post 05-03-2007, 20:41
Post #87

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 816

Zmienił mi się trochę gust, kiedyś moim ulubionym kawałkiem z Fallout'a był Raiders, jednak teraz to zdecydowanie Necropolis - mroczny, przytłaczający przynoszący na myśl wycie syren i unoszone wiatrem radioaktywny pył...
+Quote Post
post 21-05-2007, 09:48
Post #88

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 878

Muzyka z Junktown za klimat miasta utworzonego na złomowisku na środku pustyni, oraz muza Raiders - wymiatająca, taka bezpruderyjna :P
+Quote Post
post 21-05-2007, 13:59
Post #89

SHM-0
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 4 426

Glow - zawsze jak tam trafiam i slysze to muzyke to mnie ciarki przechodza. Naprawde perfekcyjnie zaprojektowana lokacja...
Podoba mi sie tez muzyczka z Cienistych Piasków oraz Bractwa...
+Quote Post
post 22-06-2007, 13:05
Post #90

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 385

The glow! Jak gram sobie w Fallouta1 na Linuxie prze emulator Wine HQ to sobie ją włączam i juz jest klimat :)
+Quote Post
post 07-05-2008, 17:49
Post #91

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Troche czasu od ostatniego posta minęło ale co tam, wcisne swoje 3 grosze

Bractwo Stali - ost z tej lokacji jest niesamowity. Może ja mam jakieś inne gusta albo moje trąbki uszne działają inaczej, ale bez 2 zdań stawiam na BOS.

Glow czy Necro też są niesamowite, ale żadna nie oddaje w takim stopniu atmosfery, wręcz przytłoczenia atomową zagładą. Syreny, syreny, syreny. Ta wszechobecna wojskowość która rozpętała wojnę, której "skutki" zaś spadły na cywili.

BOS Track01 - Metallic Monks, 04BRTHRH.ACM
W utworze czuć wręcz kaca moralnego, czuć refleksję, wielką tragedie jaka miała miejsce. brzemie przeszłości. W ustach czuć świeży jeszcze miedziany smak krwii i żal graniczący wręcz z rozpaczą. Ta piosenka jest wspomnieniem wojny i motywami nawiązuje do całej idei Fallouta. Odsyła do celów istnienia krypt, tych, jakie są pokazane w F1 jeszcze bez całęj zabawy z Enklawą i bez babrania sie w jej brudach. Trudno w zasadzie powiedzieć czy to "pikanie" w tle to alfabet morse'a czy dźwięk wydawany przez licznik geigera - pewne jest to, że utwór odsyła nas do wojny, do czasu od wystrzelenia 1 bomby do chwili w której bomby opadają, gdzieś w oddali. Nie słychać ich wybuchów, nie dotykają "słuchacza" dosłownie ale skutki ich wybuchów będą dramatyczne. Utwór pokazuje przejście od niedowierzania w to, co się stało do akceptacji, a ogrom zniszczeń zamienia gniew, który naturalnie występuje między tymi fazami w bezsilność.

GLOW Track13 - Radiation Storm.mp3, 09GLOW.ACM
Tak jakby dzikus pierwszy raz zobaczył fragment naprawde zaawansowanej technologii, która jest dla niego obca, jakby wyciągnięta z zupełnie innego świata czy innej rzeczywistości. Niepewność, ale przede wszystkimi ciekawość która przezwycięża obawy - tak reagują też ludzie którzy trafiają do The Glow grając w Fallouta pierwszy raz. Miejsce jest bezpośrednio powiązane z wojną, ale w utworze tego nie czuć, przynajmniej nie w pierwszej chwili. Glow słusznie przedstawione jest jak mistyczne sanktuarium, nawet jeśli gracz stoi bliżej "apokalipsy" niż kiedykolwiek indziej w obu Falloutach. No może nie licząc momentów gdy można sobie strzelić screenshota obok bomby atomowej. Jak na miejsce w które pierdykneła nuka utwór jest spokojny, wręcz martwy. Jak wszystko dookoła. I w tym należy upatrywać powodów popularności soundtracka.

Cathedral Track14 - Acolytes of the New God.mp3, 11CHILRN.ACM
O tak, klimat bez dwóch zdań. Szkoda tylko, że dzwony mają takie wysokie tony, moim skromnym zdaniem ciężkie, monumentalne wręcz niskie uderzenia mogłyby pasować bardziej. W każdej sekundzie słychać, że katedra to preludium czegoś dużo większego.

A reszta? Reszta jest przynajmniej świetna, ale ogranicza się do wywoływania zadumy i refleksji nad tymi konkretnymi lokacjami. Trzy powyższe - a może słuszniejsze będzie stwierdzenie "dwie pierwsze" przekazują coś więcej niżtylko dźwięki. Dużo więcej.
+Quote Post
post 23-06-2008, 18:01
Post #92

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 349

Głosowałem na 02MSTRLR.

Bardzo klimatyczna muza.

BTW. W "Sadze Fallout" z Biedronki za 9,90 zł jest mnóstwo dodatków, w tym soundtracki w formacie MP3. I sobie słucham na odtwarzaczu MP3.
+Quote Post
post 28-07-2008, 14:41
Post #93

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 693

1st place -Glow - zajebiście oddaje klimat lokacji
2nd place -master's lair - pasuje do wizerunku lokacji oraz jej klimatu
3rd place -shady sands - tez niezła
+Quote Post
post 05-02-2010, 14:45
Post #94

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 851

Zdecydowanie Brotherhood of Steel (ten utwór funkcjonuje też jako Metallic Monks). Moim zdaniem najbardziej klimatyczny. Podniosły ale i na swój sposób nostalgiczny, syreny, werble, kod Morse'a (ciekawe czy ktoś kiedyś zdekodował to "pikanie"? Jeśli to oczywiście Morse). Majstersztyk. Reszta utworów też jest dobra, zarówno z F1 jak i F2. Ale najbardziej podobają mi się kawałki z Van Burena!!!
+Quote Post
post 07-02-2010, 00:13
Post #95

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

ZDECYDOWANIE piątka (05Raider). Za każdym razem, od tych 13tu lat robi na mnie ogromne wrażenie i wspaniale kojarzy mi się z pierwszą efektowną śmiercią w Falloucie. Niesamowicie przyjemne było to uczucie, słysząc pierwszy rozrywany na cząsteczki Metal Armor. Kawałek ma w sobie coś niesamowitego.

Oczywiście cały zestaw jest świetny, więc fakt, że wybieracie inne kawałki zdecydowanie mnie nie dziwi :) W przypadku każdego kawałka jestem w stanie zrozumieć czemu przypadł wam do gustu :)

ŚWIETNĄ robotę odwalił autor Tunes of a Doomsday Tribe - Frank Schimski. Kawałki jego autorstwa są super-klimatyczne i poziomem nie odstają tak bardzo od soundtracka z samej gry. Polecam spróbować, jeżeli ktoś jeszcze się nie zapoznał ;)

Niestety internety mulą mi straszliwie dziś, więc nie mam siły szukać dla was linka :<
+Quote Post
post 07-02-2010, 09:07
Post #96

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 878

Proszę, oto link do Tunes of a Doomsday Tribe - Frank Schimski

http://www.mediafire.com/?zjtwnlzdaz1
+Quote Post

5 Strony « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 19-07-2019, 03:05