Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> The Walking Dead, postapokalipsa + zombie ^^

post 03-11-2010, 22:57
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 986

Sądzę, że ten serial zasługuje na osobny wątek. Otoż...

Amerykańska stacja AMC 31. października rozpoczęła emisję serialu The Walking Dead. Serial powstał w oparciu o komiks pod tym samym tytułem i koncentruje się wokół postaci Ricka Grimesa, zastępcy szeryfa, który zostaje ranny podczas pościgu za jakimiś opryszkami. Jednak gdy budzi się w szpitalu coś jest nie tak. Okazuje się, że poza nim nie ma tam żywej duszy... w zasadzie to nigdzie nie ma żywych ludzi, zamiast tego są żywe trupy.

Brzmi to znajomo dla każdego kto widział film 28 Dni Później, ale nie jest to mierny plagiat, a zbieg okoliczności, ponieważ film i pierwszy numer komiksu powstawały mniej więcej w tym samym czasie. Z resztą na tym podobieństwa (poza tymi oczywistymi) się kończą.

W najbliższą sobotę (6.11.) serial rozpoczyna emisję w Polsce! A to za sprawą startu stacji FOX Polska zapowiadaną na tę jesień. Premierowy odcinek będzie można obejrzeć za darmo online równocześnie z transmisją telewizyjną (godzina 22:00): http://www.foxtv.pl/thewalkingdead/ogladaj

Gorąco polecam. Ja obejrzałem pilot serialu z "innego" źródła i jestem pod wrażeniem - zapowiada się całkiem niezły serial. Szkoda tylko, że pierwszy sezon będzie liczył ledwie sześć (godzinnych) odcinków.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 04-11-2010, 15:11
Post #2

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 515

Też widziałem, mam mocno mieszane uczucia...
Produkcja raczej dla fanów zombie horroru. Fabuła dość schematyczna: ranny policjant zapada w śpiączkę, a kiedy się budzi stwierdza, że żyje w świecie zombie (brzmi znajomo? hell yeah). Następnie spotyka dwójkę ocalałych - ojca i syna i tak dalej i tak dalej.
Na pewno jest fajny klimat i tutaj nie można się przyczepić do niczego. Właściwie co tu pisać jeżeli ktoś oglądał serie "Żywych Trupów" albo "Resident Evil" to nie znajdzie w "The Walking Dead" niczego nowego. Bo co jeszcze można w zombie horrorze wymyślić?
Dla fanów na pewno gratka, dla przeciętnego widza dobry serial, dla miłośnika post-apo niezła rzecz.
Z mojej strony mogę dać mocne 4+

Ten post był edytowany przez Mr.White: 04-11-2010, 15:12
+Quote Post
post 05-11-2010, 16:59
Post #3

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 515

Minęła równo doba więc można dopisać to i owo.
Zapomniałem napisać, że scenografia, charakteryzacja i ogólnie to co można podciągnąć pod "efekty" stoi na dość wysokim poziomie.
Gra aktorska też całkiem niezła, może nie fenomenalna ale ujdzie.
Przy czym oglądając "TWD" mam takie denerwujące deja vu - "ehhh gdzieś już to wszystko widziałem, słyszałem".
No i ocena 4+ to też nadana przeze mnie z duuuuużym kredytem zaufania, bo jedyne co to widziałem pilot. A jak wiadomo z czasem może być gorzej... albo lepiej... Tudzież utrzyma poziom, który pokazali w pilocie.
Nie ma co wyrokować, zobaczymy jak to będzie.

Ten post był edytowany przez Mr.White: 05-11-2010, 17:00
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 18-11-2019, 22:02