Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, The Curious Case of Benjamin Button

post 04-01-2009, 22:28
Post #1

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Jeden z lepszych o ile nie najlepszych filmów ostatnich lat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 04-01-2009, 22:31
Post #2

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 590

http://www.filmweb.pl/f123383/Ciekawy+przy...tona,2008/opisy
Na wypadek, gdyby kogoś (tak jak mnie) zainteresowało o co w filmie chodzi :)
ED: O w Polsce jeszcze premiery nie było :)
+Quote Post
post 05-01-2009, 06:33
Post #3

Ruda™
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 965

Obsydian, a gdzie byłeś w kinie na tym filmie?

.
..
...

Tak myślałam.

Zamykam do premiery polskiej.
+Quote Post
post 05-01-2009, 06:52
Post #4

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Nie byłem w kinie ale obejrzałem Trailer... sorry ale pisałem to wczoraj po wyciśnięciu siódmych potów po nartach... mea culpa. Obejrzałem trailer i wysunęła mi się taka konkluzja. O tutaj - http://www.apple.com/trailers/paramount/th...jaminbutton/hd/ polecam HD.

A tak BTW: każdy sądzi po sobie ;], jeżeli oglądacie filmy przed premierą na kompach ;] to nie zakładajcie, że ktoś inny tak robi ;]. Czy napisałem tu wyczerpującą recenzję? ... nie.
+Quote Post
post 05-01-2009, 10:53
Post #5

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon
Grupa: Crossroads
Nr użytkownika: 2 951

Jakby kogoś zainteresował o recenzję można przeczytać tutaj :) Zdania na temat filmu już są podzielone (a premiery w Polsce nie było ;p)
+Quote Post
post 05-01-2009, 15:42
Post #6

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Pobieranie trailerów ze strony Apple coś ssie paukę. Tu se można zobaczyć to i owo 8]

I tak - czy w tym filmie chodzi o coś więcej niż tylko na budowie "filmowej historiografii" kraju i społeczeństwa, które własnej historii nie ma - czyli USA? Chciałbym taki film zobaczyć ale opowiadający o Polsce - o człowieku, który np. żyje ileś set tam lat i który był świadkiem upadku tego kraju, który miał szanse stać się wielkim, a który stoczył się w pogardę, miałkość i nicość.

Jednak wiem, że takie coś nigdy nie powstanie - więć chyba pozostają takie filmy jak ten powyżej.
+Quote Post
post 08-01-2009, 13:06
Post #7

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 048

Dobry film bo... fajny trailer? ;D

Mnie tam jakoś Fincher nigdy przesadnie nie przekonywał. Niby "Fight Club" czy "Siedem" to niezłe filmy, ale powalony przez nie nie pozostałem. Obsada "Buttona" też jakoś specjalnie nie niszczy, ale - tak czy siak - może być nieźle. Raczej mało prawdopodobne aby Fincher spadł poniżej pewnego poziomu. Pitt jak chce też potrafi nieźle zagrać.

Ten post był edytowany przez MaFFej: 08-01-2009, 13:06
+Quote Post
post 08-01-2009, 13:14
Post #8

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Ja dobrze zrozumialem? Facet sie rodzi majac 80 lat i mlodnieje? xD ... Jak to ma wygladac? Dziadek wyjdzie z lona matki, czy dzieciak ktory bedzie mial medntalnosc 80latka?
+Quote Post
post 08-01-2009, 13:23
Post #9

aka. Kroffa
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 46

Na trailerze masz to pokazane.
+Quote Post
post 08-01-2009, 14:39
Post #10

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon
Grupa: Crossroads
Nr użytkownika: 2 951

Dzieciak będzie wyglądać na pomarszczonego i w ogóle 'staro' a wraz z wiekiem będzie młodziej wyglądać, np. będzie mieć 60 a wyglądać na 40. Pytanie jak będzie wyglądać mając 80 lat - tego jestem ciekaw.
Z opisu też nie kapowałem, ale jak zobaczyłem trailer to zrozumiałem ;)
+Quote Post
post 08-01-2009, 15:45
Post #11

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Ano juz widzialem... Czyli im mlodszy tym bardziej stetryczaly, a im starszy tym bardziej... mlodnieje? :D

Swoja droga, przekichane - wiesz dokladnie kiedy umrzesz :) ...
+Quote Post
post 22-02-2009, 22:25
Post #12

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

Właśnie wróciłem z kina :)

Film mnie absolutnie nie zawiódł. Troszkę ciężko było przejść od pewnej fascynacji tą nietypową sytuacją na początku filmu, gdzie dziecko wygląda jak starzec i różne ciekawe rzeczy się dzieją do takich już typowych problemów - chodzi mi o to, że w pewnym monecie bałem się, że gdy facet będzie już w sile wieku to film stanie się nudny. Jednak tak się nie stało.

Końcówka taka dość mało zaskakująca i ,,zwyczajna" - nie będę zdradzał szczegółów, ale można było coś ciekawszego wymyślić, ale to jednak nie o efekty specjalne w tym filmie chodziło.

Dużo ambitnych tematów podejmowanych w trakcie - może nawet zbyt dużo, przez co momentami ma się wrażenie, że cały film nie jest ze sobą powiązany. No i bardzo mało amerykański jak na amerykański film co jest jego wielką zaletą.

Ogólnie bardzo polecam - warto obejrzeć i podumać nad pewnymi dość oczywistymi sprawami, które po obejrzeniu filmu już takowymi nie są.
+Quote Post
post 25-02-2009, 17:05
Post #13

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 255

Dobrze że ten film to nie SF. Czekałbym aż po dojrzeniu ... do niemowlaka zacznie rozwijać się normalnie ;)

Ogólnie dość ciekawie. W zasadzie to smutny film. Jak zaczał młodnieć już tak konkretnie w nastolatka umysł chyba nie wytrzymywał nagromadzonych przez całe życie wspomnień i doświadczeń.

Nie widziałem Slumdog ale wydaje mi się że to jednak Benjamin bardziej na Oscara zasłużył.
+Quote Post
post 25-02-2009, 18:46
Post #14

Fallout Corner
Group Icon

Benjamin jest zbyt mało amerykański na Oscara. Dzieje się m.in. podczas II Wojny Światowej i w ogóle nie pokazuje się bohaterstwa amerykańskiej armii, tylko rozwalony okręt z perspektywy głównego bohatera. Nie ma żadnych komentarzy odnośnie rozwoju USA, mimo że ciągle jest pokazywana. Nie był tam pokazany żaden sukces - raczej pasmo porażek. Ważny był tylko ten jeden człowiek, a wszystko działo się dookoła niego.

Taki obraz miałby dostać Oscara ? :) Dla mnie to właśnie było najlepsze w całym tym filmie, że mimo iż jest to amerykańska produkcja to kompletnie nie przystaje do tego w jaki sposób kręci się inne amerykańskie filmy.
+Quote Post
post 26-02-2009, 18:47
Post #15

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 255

No i właśnie za to powinien dostać tego Oscara :) Ta nagroda powinna wędrować to filmów, które czymś się wyróżniają a nie powielają schematy. Slumdoga dalej nie obejrzałem ale tak czy inaczej raczej Benjamina nie przebije.
+Quote Post
post 26-02-2009, 21:27
Post #16

Fallout Corner
Group Icon

Nie oglądałem Slumdoga, ale z tego co wiem to jest to film o biednym człowieku z biednego regionu który dopiero w USA zasmakował sukcesu mimo niesprzyjających okoliczności. A więc film bardzo amerykański i potrzebny na czasy kryzysu :)

A wracając do tytułowego filmu to niech mi ktoś wyjaśni za co Ciekawy przypadek... dostał Oscara za efekty specjalne ? co tam takiego było ? :) już słyszałem różne opinie, ale żadna mnie nie przekonuje :) Bo sam wygląd głównego bohatera to raczej jest charakteryzacja (za co też otrzymał Oscara).
+Quote Post
post 26-02-2009, 23:02
Post #17

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

Czechu, to nie tak z tym slumdogiem :)

Film jest o 18 latku który w Bombaju bierze udział w Indyjskiej edycji milionerów i dochodzi do finał ale wtedy kończy się czas antenowy i ostatnie pytanie mają mu zadać następnego dnia. Jednak zaraz po wyjściu ze studia aresztuje go policja i przesłuchuje bo nie mogą uwierzyć że zwykły 18 latek wychowany na ulicy może mieć taka wiedzę. I zaczyna się cała jego historia :)

Więc jak widać nie ma tam nic o Stanach, amerykańskim śnie itp. To po prostu strasznie sympatyczny film, ciepły i zabawny, no przynajmniej tak mówią ludzie którzy go już widzieli.

+Quote Post
post 26-02-2009, 23:21
Post #18

Fallout Corner
Group Icon

A to sorry :) bo myślałem, że w Indiach nie mają milionerów ;)

Co nie zmienia faktu, że dalej jest to film o sukcesie w kryzysowej sytuacji ;) Ja nie mówię, że jest to zły film - bo nie wiem jaki jest. Ale jego tematyka jest o wiele bardziej amerykańska, aniżeli Ciekawy przypadek...
+Quote Post
post 27-02-2009, 00:07
Post #19

aka. Kroffa
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 46

Z trailera wynika raczej, że jest to love story, a nie film o kasie.
+Quote Post
post 27-02-2009, 00:35
Post #20

Fallout Corner
Group Icon

Chodziło mi bardziej o sytuację, w której wmawia się ludziom, że każdy może osiągnąć sukces - nawet biedak ze slumsów. Może i tak jest, ale jednak nie każdemu się to udaje - potem jest tylko mnóstwo rozczarowań i pretensji do całego świata...
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-11-2019, 07:15