Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Czy warto byc hazardzista?

post 13-07-2003, 16:32
Post #1

Ppor. Bezpieki
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 158
Doł±czył: 06-01-2003

Wlasnie zaczalem grac postacia nastawiona na gambling. Gra sie nieciekawie. Poza zbijaniem niezlej kasy na automatach, nie ma zadnych rozrywek dla tego typu postaci. Moze wiecie czy gambling sie chociaz do jakiegos questa przyda?! Albo chociaz czy wysoki luck ma wplyw na odkrywanie special encounterow, etc.?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 13-07-2003, 17:23
Post #2

Grabarz
Group Icon
Nr użytkownika: 654
Doł±czył: 05-07-2003

pytanie numer 1 odp.
NIE!!! (przynajmniej nie w omjej swiadomosci)
pytanie numer 2 odp.
A do czego innego przepraszam sluzy Luck? ? ? (no poza krytykami)
+Quote Post
post 13-07-2003, 18:55
Post #3

Ppor. Bezpieki
Group Icon
Nr użytkownika: 158
Doł±czył: 06-01-2003

No chociazby do perkow. Bez lucka 7 Toughnesa miec nie bedziesz.
+Quote Post
post 13-07-2003, 20:11
Post #4

SHM-3
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 625
Doł±czył: 24-06-2003

Mając wysoki gambling możesz wejść na zaplecze sklepu Duppo w NCR jestam facet który prowadzi ruletke,można tam zbić całkiem sporo kasy,bez wysokiego gambling nie można tam się dostać.
_____

Luck ma również wpływ na przyrost karmy i ogółem na poczynania naszej postaci ( wystarczy przeczytać opis tego współczynnika ) tak więc lepiej mieć wysokie szczęście,nie mniej niż 5.
+Quote Post
post 13-07-2003, 20:15
Post #5

Grabarz
Group Icon

kase rownie dobrze moge zbic w kasynach new reno i nie potrzebuje sie ladowac do ncr...
na ogol gdy czlowiek tam trafia ma tyle staffu na sprzedaz ze nie ma po co hazardowac i tak ma kupe kasy...
nie trzeba nawet mie tak wysokiego - gambling na 125 z LK 8-9 a i tak zawsze sie wygrywa w ruletke... :smoke:
+Quote Post
post 13-07-2003, 20:24
Post #6

SHM-3
Group Icon

Właściwie to ta umiejętność nie ma jakiegoś korzystnego zastosowania bo tak jak mówi kyr w ruletke nie jest trudno wygrać i faktycznie zbić fortune to żaden problem,wystarczy odwiedzać co jakiś czas handlarzy w SF ( to moja ulubiona droga do wzbogacenia się ), a po za tym jest jeszcze wiele miejsc w których że tak powiem kasa sama wpada w ręce.
+Quote Post
post 13-07-2003, 21:20
Post #7

Grabarz
Group Icon

tak chociazby jaskinie na tym wielkim pustkowiu...
czytalem na ktoryms topicu ze w jednym rejonie zyja goscie w combatach z plasmami etc. a w innymi jakies lamuychy w stylu raidersow...
no wiec zachodze do tego lepszego w nadzieji na wzbogacenie sie, wchodze w RE z alienami (zalapalem jakies 630 radow),
do jaskini a tam... DC, cos kolo 60. takie nie za mocne po 100 hp ale mimo wszystko...
za drugim podejsciem patrze goscie w combatch... tylko zamiast plasm rozp=orzadzali oni (bylo ich 23) 1 p90, 5 pistoletami .233, no i oczywiscie elektrycznymi pastuchami...
i tyel bylo mojego zarobku...

p.s. a teraz gram w FT: awaken i mozecie mi naskoczyc
+Quote Post
post 13-07-2003, 21:54
Post #8

Savior of the Damned
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 8
Doł±czył: 03-11-2002

Co do tych kombatów. To zyja oni sobie nie w jednym rejonie, ale wszedzie tam gdzie sa góry - tzn tam gdzie mozna wejsc do jaskini. Rzadko niestety mozna ich spotkac. Mają sprzecior rózny. Możliwe, że to co mają zależy od EXP. Ja mialem bardzo wysoki (jakis 60 level) więc spotykałem już nawet nie plasmy, ale prawie same pulsiaki - a ten sprzecior jest rzeczywiscie drogi. Jeśli chcesz być naprawde bogaty to zapomnij o sprzedawaniu sprzetu tylko leć do Broken Hills i daj im uran do przeróbki. Gdy po jakims (chyba 2 dni) czasie sie do nich zglosisz, wez od nich kase (jakies 1500) i powtarzaj te czynność w kółko aż bedzie Ci dosyc. W ten sposób, bez oszustwa :), jestes bogaty na sk***. Ci goście w combatach przydają sie natomiast jako źródło amunicji jesli marzysz o wysokich levelach i do niczego wiecej. Najlepiej ich rozwalać pojedyńczo przy użyciu sneaka - ale każdy musi być wtedy rozwalony podczas 1 rundy!!! - bo inaczej zostajesz odkryty.

A co do szcześcia to przydaje się kilka razy 10 jesli chce sie wykonac wszystkie mozliwe "questy". Np jak sie ma 10 to szczesliwa czarna kula bilardowa powie Ci wszystko co tylko moze.
+Quote Post
post 13-07-2003, 21:58
Post #9

Grabarz
Group Icon

a nawet wiecej...
mam lucka 10 (niesetety w przeciwienstwie do ft nie da sie tu wyciagnac 11) a bila na ogol mowi zebym nie pocieral za mocno etc...
ponadto raczej za duzo sie od niej czlowiek nie dowiaduje a jedyna ciekawa rzecz to to ze easter egg jest w new reno... (pod new reno arms ale nie moge znalezc)...
co do levelu malem jakis 49 a w broken hills mam buga i po pierwszym skoku na uran, nastepnych rudek juz nie chce...

[QUOTE]Generał Deker napisał(a)
Luck ma również wpływ na przyrost karmy i ogółem na poczynania naszej postaci ( wystarczy przeczytać opis tego współczynnika ) tak więc lepiej mieć wysokie szczęście,nie mniej niż 5. [/QUOTE]

panie generale uprzejmie informuje iz moj wspolczynnik szczescia utrzymuje sie zawsze na niezbyt zatrwazajacym poziomie 10, znajduje wszystkie SE, kula mowi mi co ma powiedzeic a alkoholowa zaprawa (ta z Vault City) dodaje mi max hp, ponadto musze doniesc ze mam jakies marne 100 % szans na krytyka, a do kasyna wchodze na 5 minut, przyciskam grajac w ruletke klawisz 5 telefonem komorkowym i ide zrobic sobie herbate tylko po to zeby zastac sie z jakimis setkami tysiecy blaszek...

a wiec niestety jestem zmuszony sir, podsumowac moj wywod stwierdzeniem "nie ucz dziada jak charhac", za co jednoczesnie przepraszam...
+Quote Post
post 13-07-2003, 23:23
Post #10

SHM-3
Group Icon

[QUOTE]kyrielejzon napisał(a)
"nie ucz dziada jak charhac", [/QUOTE]
Jeżeli czujesz się urażony to chciałem ci zakomunikować że moja wypowiedz była skierowana do Schpieega.
+Quote Post
post 13-07-2003, 23:27
Post #11

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 9

[QUOTE]kyrielejzon napisał(a)
mam jakies marne 100 % szans na krytyka[/QUOTE]
Gwoli ścisłości perk Sniper czy jak?
+Quote Post
post 13-07-2003, 23:29
Post #12

Savior of the Damned
Group Icon
Nr użytkownika: 8

[QUOTE]a w broken hills mam buga i po pierwszym skoku na uran, nastepnych rudek juz nie chce...[/QUOTE] Nie masz mu sprzedawać następnych rudek, po prostu ciagniesz ile sie da (a da sie dużo :)) z tej jednej. Nie mozesz ani razu powiedziec, że nie chcesz pieniedzy (gdyz one bardziej przydadza sie miastu niz tobie) bo drugiej szansy nie dostaniesz.

[QUOTE]Gwoli ścisłości perk Sniper czy jak?[/QUOTE] Snajper lub Slayer
+Quote Post
post 13-07-2003, 23:45
Post #13

SHM-3
Group Icon

To pewnie perk sniper, mając ten perk nasza szansa na krytyka wygląda tak: Luck*10 czyli np. Luck 7 to 70% szansy na krytyka, a perk Slayer czyni wszystkie nasze ataki w walce wręcz krytycznymi - to tak dla przypomnienia ma się rozumieć.
+Quote Post
post 14-07-2003, 00:02
Post #14

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 9

Wiem jak to wygląda, chciałem się upewnić (tak wogóle czy 10 Lk nie oznacza 95% szansy na trafienie krytyczne? ;) ). BTW o ile mnie skleroza nie myli Slayer nie wymaga testowania lucka?

A co do gry hazardzistą - dla mnie to zbędny bajer. owszem, luck można mieć wysoki ale żeby marnować taga czy skillpointsy na tą umiejętność... ja tam wolę już steala.
+Quote Post
post 14-07-2003, 00:15
Post #15

Grabarz
Group Icon

slayer daje 100% szans na krytyka w hand to hand bez zadnych testow...
sniper chyba faktycznie 95%, mam oba w kazdym badz razie...
sniper jest mi malo potrzebny bo kiedy ja wyciagam gaussa zamiast okladac po pyskach to oznacza ze cos jest naprawde zle...

love&peace :inlove:
+Quote Post
post 14-07-2003, 00:37
Post #16

SHM-3
Group Icon

Znaczy się snajper który dobrze leje po mordzie:GerardH: :dostal:
żekłbym dwuklasowiec.
+Quote Post
post 14-07-2003, 01:24
Post #17

Grabarz
Group Icon

trój - jestem intelektualista...
staram sie wszystko rozwiazac pokojowa, jak ktos zajdzie mi za skore i jest go mniej niz 20 to leje po mordzie, a jak wiecej to wyciagam improved flamethrowera z ulepszonym fuelem i zostaja po mnie popioly... :smoke:
+Quote Post
post 14-07-2003, 01:49
Post #18

SHM-3
Group Icon

A ja grając np. bez zabijania staje się pragmatykiem:
,,Jak dają to bierz,jak biją to uciekaj'':lol:
Ewntualnie jak mnie ktoś wkurzy to desperacko wykańczam go super stimami.
+Quote Post
post 14-07-2003, 01:54
Post #19

Grabarz
Group Icon

ja jestem dumnymn czlowiekiem
"jak daja to bierz, im wiecej tym lepiej. jak nie daja tez bierz, najlepiej wszystko. jak bija to oddaj, a nuz cos wezmiesz i bedziesz mogl sprzedac" u mnie esperacja polega na tym ze daje marcusowi bursta na always i licze serie ktore przezyje...
+Quote Post
post 14-07-2003, 01:59
Post #20

SHM-3
Group Icon

Tak apropos desperacji to czasami z nudów aktywuje kilkanaście bombek w moim ekwipunku i sprawdzam ile razy przebiegne całe New Reno...
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 25-08-2019, 01:20