Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Grafitti

post 07-12-2009, 17:23
Post #21

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 10 759

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby to Ci domorośli artyści musieli odpracować koszta pomalowania ściany na nowo.

Zgadzam się z tobą, ale wiesz. Nie każdy rodzic jest taki. Zobacz ilu jest takich reprezentujących ' moje dziecko niczego nie zrobiło '. Nie pozwoliliby żeby ich ukochany synuś babrał się w farbie, bo potem ciężko schodzi i jest płacz! ;c

Sądzę, że na wybryki małoletnich powinien być specjalny kruczek prawny.

Dziecko które pomalowało np. ścianę piekarni, powinno dostać pracę na konto właściciela + naprawa szkód.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 07-12-2009, 19:52
Post #22

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

Zgadzam się z tobą, ale wiesz. Nie każdy rodzic jest taki. Zobacz ilu jest takich reprezentujących ' moje dziecko niczego nie zrobiło '. Nie pozwoliliby żeby ich ukochany synuś babrał się w farbie, bo potem ciężko schodzi i jest płacz! ;c

A kogo obchodziłoby jęczenie rodziców. Jest sądowy nakaz to nie ma dyskusji.

Ano, z małoletnimi jest straszny problem bo ciężko prawnie ich ruszyć. Jakieś kilka lat temu słyszałem o sprawie chyba wtedy 12 który terroryzował nawet starszych sporo od niego nożem, wymuszał pieniądze od ludzi na ulicy, kradł i właził ludziom do domów i zabierał bo mu się podobało i niewiele można mu było zrobić bo był taki młody.
+Quote Post
post 08-12-2009, 01:18
Post #23

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 080

QUOTE(Zdzisiu @ 07-12-2009, 16:05)
I znowu po dupie dostają często bogu ducha winni rodzice a nie gówniarze. Jeśli to rodzice mieliby płacić za takie wybryki to gówniarze niczego by się nie nauczyli bo to nie ich kasa i i tak rodzice zapłacą. [...]
*

Spokojnie. Jak starzy dostaną po kieszeni, to znajdą sposób, by trafić swym pociechom do głowy. W innym przypadku będą ich bronić - znam to z autopsji. A w kwestii bezpośredniego dotarcia do sprawcy, to uważam, iż nic ich lepiej nie nauczy, niż dobry wpier**l. Jak z tresurą psów: są nagradzane lub karane BEZPOŚREDNIO i NATYCHMIAST po uczynku. gdyby taki "strażnik teksasu" kasował górne jedynki wszystkim graficiarzom (powiedzmy powyżej 16 lat - wyglądającym młodziej dajmy szansę) przyłapanym na gorącym uczynku, to proceder miałby charakter marginalny.

Sam osobiście (choć nie siłowo) "wyleczyłem" parę osób ze zwyczaju wywożenia śmieci do pobliskiego lasu. Wystarczyło zwrócić uwagę i upublicznić wśród sąsiadów dane takiego towarzysza wraz z przybliżoną treścią towaru, który chciał w lesie "zdeponować". Dziś taki nawet papierka po cukierku na ulicę nie wyrzuci.

Mój "cioteczny" szwagier (rodowity italiani) kiedyś dwanaście kilometrów drogi nadłożył, żeby wyrzucić do właściwego pojemnika dwie baterie "paluszki" od latarki. Czy u nas kiedyś taka kultura zawita? Od małp różni nas głównie to, że większość z nas trafia stolcem w owal ograniczony deską klozetową. Niestety, tylko większość.
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 16-07-2019, 15:35