Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Eurowybory 2009, Oby jak najwięcej ludzi zagłosowało

Na kogo zagłosujesz?

1. Unia Polityki Realnej [ 6 ] ** [26.09%]
2. Polskie Stronnictwo Ludowe [ 1 ] ** [4.35%]
3. Samoobrona RP [ 0 ] ** [0.00%]
4. Polska Partia Pracy [ 0 ] ** [0.00%]
5. Libertas [ 0 ] ** [0.00%]
6. SLD i Unia Pracy [ 0 ] ** [0.00%]
7. Porozumienie dla Przyszłości – Centrolewica [ 1 ] ** [4.35%]
8. Prawica Rzeczypospolitej [ 0 ] ** [0.00%]
9. Platforma Obywatelska [ 6 ] ** [26.09%]
10. Prawo i Sprawiedliwość [ 0 ] ** [0.00%]
11. Sprawdzę, którzy parzą najlepszą kawę i przed tymi zdejmę kapelusz. [ 9 ] ** [39.13%]
Suma głosów: 23
Goście nie mogą głosować 
post 22-05-2009, 12:04
Post #41

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Obywatele zawsze bedą głosować bez sensu - bo ilu ludzi odda swój głos na polityka obiecującego reformy, które mogą w dłuższej perspektywie poprawić sytuację, ale doraźnie dadszą po kieszeni? No właśnie. A z drugiej strony - polityk, który ładnie się uśmiecha i nie ma nic do zaproponowania poza hasłem: "Kochajmy się!", zgarnia najwięcej głosów, czego skutkiem jest w Polsce taki Tusk, a w Ameryce Obama.
Jedyny sposób, żeby ludzi od takich zachowań odwieść to porządne nastraszenie społeczeństwa, tak jak to Sarkozy zrobił we Francji - tylko czy nie jest to wpędzanie się w błędne koło?

A co do eurowyborów - tu ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie poskutkuje - bo czy ktokolwiek wie, o co w tym wszystkim chodzi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 22-05-2009, 15:38
Post #42

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

QUOTE(Zoor @ 22-05-2009, 11:30)
Obywatele zawsze bedą głosować bez sensu - bo ilu ludzi odda swój głos na polityka obiecującego reformy, które mogą w dłuższej perspektywie poprawić sytuację, ale doraźnie dadszą po kieszeni? No właśnie. A z drugiej strony - polityk, który ładnie się uśmiecha i nie ma nic do zaproponowania poza hasłem: "Kochajmy się!", zgarnia najwięcej głosów, czego skutkiem jest w Polsce taki Tusk, a w Ameryce Obama.
Jedyny sposób, żeby ludzi od takich zachowań odwieść to porządne nastraszenie społeczeństwa, tak jak to Sarkozy zrobił we Francji - tylko czy nie jest to wpędzanie się w błędne koło?

Nie wiem. Jak SLD doraźnie dało po kieszeni za czasów dziury budżetowej, to moja mama do dzisiaj spłaca długi.
Sorry, ale w tym kraju po prostu nie ma warunków do dawania obywatelom po kieszeni.
Jak dadzą ludziom po kieszeni to nie będzie żadnej dłuższej perspektywy - większość ludzi nie ma oszczędności a często na dodatek spłaca kredyty. Coś takiego skończyło by się tym, że spora część ludzi wylądowałaby na bruku albo by się zakopała w długach. Nie wiem jakie korzyści to by miało dać.

QUOTE(czechu @ 22-05-2009, 09:30)
A ilu obywateli poszło siedzieć za bezmyślne głosowanie, za olewanie wyborów w wyniku czego powstawały potem kiepskie ustawy rozwalające życie obywatelom ? :)
*

A ilu polityków ma w swoich programach wyborczych "rozwalimy wam życie"?
I ilu w ogóle wprowadza swoje obietnice wyborcze w życie?
+Quote Post
post 23-05-2009, 00:44
Post #43

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 195

QUOTE(Sorrow @ 22-05-2009, 15:04)
Sorry, ale w tym kraju po prostu nie ma warunków do dawania obywatelom po kieszeni.
*

Może to głupie, ale w żadnym nie ma. Tak samo nie ma nigdy za mało pieniędzy, z emerytury nigdy nie da się wyżyć, każda matka wypruwa sobie flaki dla swoich pociech. No i oczywiście, pracy nie ma.
Jak dadzą ludziom po kieszeni to nie będzie żadnej dłuższej perspektywy - większość ludzi nie ma oszczędności a często na dodatek spłaca kredyty.
*

Większość ludzi nie rozumie idei kredytów, które biorą. Naprawdę, pół godzimy tłumaczyłem ojcu ideę karty kredytowej (że jest to regularnie zaciągany i spłacany dług, wraz z odsetkami), zanim zdecydował się tej nie brać.

A co to znaczy dać po kieszeni? Jeśli państwo przestanie nagle dofinansowywać pewne grupy interesu, to daje po kieszeniach? Bo dla mnie ono daje po kieszeniach tylko w podatkach. Ewentualnie mogą podwyższyć stopy procentowe.
Nie wiem jakie korzyści to by miało dać.
*

Takie, że rolnikom do emerytury dopłaca państwo, czyli reszta społeczeństwa. Na propozycję unormowania tego słyszymy święte głosy oburzenia, że jak nie będziemy dopłacać, to zdechną z głodu! A ja się pytam, kto ma zdechnąć z głodu, rolnicy!?!?

Jak im państwo nie będzie dopłacać, to wzrosną ceny jedzenia. I wszyscy foch! A że wszystkie podatki zmaleją o jakieś 0,6% i sumarycznie na tym zarobimy (bo wolny rynek osiąga tą samą wydajność co instytucja państwowa przy 70% środków, jakimi dysponuje ten drugi) to nikt nie zauważy. Opozycja podniesie larum, że żarcie zdrożało i w końcu zbawienny projekt usamodzielnienia rolników upadnie.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każda baba chce tanich ubrań, dopóki nie zostanie szwaczką. Wtedy domaga się ochrony miejsc pracy blablabla

A ja się pytam, jeżeli zamiatacze ulicy nagle zaczną się domagać wsparcia państwa (z tej pensji nie da się wyżyć, ja mam żonę i córkę, rząd nic nie robi aby mi pomóc, musicie być solidarni z nami), to należy mi tegoż udzielić?

Podobnie cała masa życiowych niedołęg lub specjalistów od prostowania druta stalowego średnica 100 mm domaga się wsparcia i ochrony. Jeśli ktoś nie wykonuje pracy społecznie użytecznej pomimo swojego potencjału, z jakiej racji domaga się wparcia!??!

Wszystko było dobrze, dopóki nie przyszli socjaliści i nie zaczęli się bawić w Robin Hooda, zabierając bogatym i dając biednym.
A ilu polityków ma w swoich programach wyborczych "rozwalimy wam życie"?
I ilu w ogóle wprowadza swoje obietnice wyborcze w życie?
*

UPR tak ma! Chce sprywatyzować szkolnictwo i służbę zdrowia.
+Quote Post
post 23-05-2009, 02:44
Post #44

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Glassius)
Takie, że rolnikom do emerytury dopłaca państwo, czyli reszta społeczeństwa. Na propozycję unormowania tego słyszymy święte głosy oburzenia, że jak nie będziemy dopłacać, to zdechną z głodu! A ja się pytam, kto ma zdechnąć z głodu, rolnicy!?!?

Tylko mam pytanie - kogo mamy uważać za rolnika? Osobę co ma 1 hektar ziemi i trzy prosiaki? Czy biznesmena mającego pińcset halfnaście hektarów, któremu również państwo dopłaca do KRUSu? Rolnicy to zły przykład na wyjaśnianie co ma komu dawać państwo, za to bardzo dobry na to by pokazać, jak mimo upływu 300 lat w Polsce nadal górą są grupy broniące swoich "przywileji stanowych".

Różnica między Rzeczpospolitą szlachecką jest dziś jednak taka, że okopanych na swoich pozycjach i uprzywilejowanych grup jest więcej i każda doi państwo na swoją stronę, broniąc jak źrenicy swojej "złotej wolności" :D
+Quote Post
post 23-05-2009, 03:13
Post #45

SHM-3
Group Icon

QUOTE(Glassius @ 23-05-2009, 00:10)
Podobnie cała masa życiowych niedołęg lub specjalistów od prostowania druta stalowego średnica 100 mm domaga się wsparcia i ochrony. Jeśli ktoś nie wykonuje pracy społecznie użytecznej pomimo swojego potencjału, z jakiej racji domaga się wparcia!??!

Co to znaczy "użytecznej społecznie"? Dzisiaj o zarobkach nie decyduje użyteczność społeczna a prestiż/rzadkość zawodu.

QUOTE(Glassius @ 23-05-2009, 00:10)
Wszystko było dobrze, dopóki nie przyszli socjaliści i nie zaczęli się bawić w Robin Hooda, zabierając bogatym i dając biednym.

Tzn. Gdzie i komu było dobrze?
+Quote Post
post 23-05-2009, 08:53
Post #46

Fallout Corner
Group Icon
Nr użytkownika: 352

A nie można by dodać do ustawy przepisu mówiące o tym, że do KRUS'u mogą należeć tylko ci, którzy utrzymują się głównie z rolnictwa ? ewentualnie jakiś dać próg możliwości dorobienia się dla rolnika w wysokości np 3000 zł (tak by mógł być np radnym w gminie).

Na pewno nie będzie to atak w prawdziwych rolników, a stan posiadania ziemi przez posłów by się nieco zmniejszył :)
+Quote Post
post 23-05-2009, 09:09
Post #47

Zoor
Group Icon

Znając polską rzeczywistość - większość z tych obszarników ;), którzy mają po 500 hektarów i milionowe dochody, zaraz by podzieliła swoje gospodarstwa na bliższą i dalszą rodzinę, żeby tylko uniknąć płacenia ZUS'u. I tym sposobem wydymaliby państwo jeszcze bardziej, bo zamiast jednego gościa, na którego wszyscy wydajemy kasę, będzie ich 40. Z progiem dochodowym też nie wyjdzie - pokażcie mi rolnika, który przeyzna się do tego, że gospodarstwo przynosi mu jakiekolwiek dochody...
+Quote Post
post 23-05-2009, 11:00
Post #48

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

No i wlasnie dochodzimy do takiego pojecia jak uczciwosc spoleczenstwa w stosunku do swojego panstwa :)
+Quote Post
post 23-05-2009, 11:21
Post #49

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 629

Jak to się mówi, każdy orze jak może. Uczciwa Polska to tak jak utopia. Fajnie by było ale mało prawdopodobne. Zresztą pewnie w każdym państwie tak jest. Może porostu Polacy są sprytniejsi w kwest własnego przetrwania, ewentualnie nauczyli się tego w czasach rozbiorów, okupacji? Myślenia typu: My-Obywatele, Oni-Państwo.

Wracając do wyborów, wczoraj rozmawiałem z moją koleżanką on tym i naprawdę trochę się zawiodłem jej wypowiedzią. Miała ona mniej więcej taki sens, że do wyborów trzeba iść bo tak. Pytając na kogo będzie głosować usłyszałem odpowiedz ze do PO jej najbliżej. Pytam się dlaczego? Nie umiała odpowiedzieć .... "Bo mi najbliżej". Bez sensu. Media wykształciły jakiś taki pogląd, że jak uważasz się za młodego, wykształconego, pięknego to MUSISZ iść do wyborów. I wybrać "najmniejsze zło w postaci PO" (cytat mojej koleżanki). Gdzie tu jest sens?;/ Żadna partia nie jest wart mojego głosu więc nie idę. Po to mam wybór tak?
+Quote Post
post 23-05-2009, 11:54
Post #50

Zoor
Group Icon

Lepiej już iść na wybory z samego przeświadczenia, że tak wypada (akurat tu media zrobiły wreszcie coś dobrego, bo takie przyzwyczajenia mają szansę się zakorzenić w społeczeństwie), niż nie iśc w ogóle, bo zadna partia na to nie zasługuje. Sorry, ale nie wierzę, że żadna partia z tych, ktore wystawiły kandydatów nie ma poglądów, które są zbliżone do twoich. Bardzo latwo jest powiedzieć, żę nikt nie jest wart twojego głosu, zostać w domu, a potem siedzieć cztery/pięć lat na dupie i narzekać na wszystkich polityków z lewa i z prawa.
Chyba że nie ma się poglądów - wtedy lepiej faktycznie nie ruszyć się do tej urny.
+Quote Post
post 23-05-2009, 12:10
Post #51

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Squonk @ 23-05-2009, 02:10)
Rolnicy to zły przykład na wyjaśnianie co ma komu dawać państwo, za to bardzo dobry na to by pokazać, jak mimo upływu 300 lat w Polsce nadal górą są grupy broniące swoich "przywileji stanowych".
*

Proste wyliczenia wskazują, że te śmieszne składki które rolnicy płacą na KRUS, zainwestowane w obligacje państwowe, zapewniłyby im 2 razy większy profit niż wynosi otrzymywana przez nich emerytura. Bez dopłacania. A tak, okradani są i ci z ZUSu, i ci z KRUSu. Więc dlaczego, do rolników trzeba dopłacać! A pomimo tego rolnicza emerytura i tak jest zajebiście wysoka! 639 złotych!
QUOTE(Sorrow @ 23-05-2009, 02:39)
Co to znaczy "użytecznej społecznie"? Dzisiaj o zarobkach nie decyduje użyteczność społeczna a prestiż/rzadkość zawodu.
*

To bardzo proste. O tym, czy praca jest użyteczna decydują ludzie, korzystając z danych usług i produktów. Jak nikt za Twoje nie chce płacić, to Twoja praca nie jest użyteczna społecznie.
QUOTE(Sorrow @ 23-05-2009, 02:39)
Tzn. Gdzie i komu było dobrze?
*

Dobrze było w sensie, że nikt się niczego od innych nie domagał, bo mu się "należy". Jak ktoś nie pracował, to żebrał (wyjątkiem w historii zawsze były władze i tego nie zmienimy). Aż nagle wpadli socjaliści, zaczęli rozdawać różne stymulujące ulgi, zasiłki, zapomogi itede. Wychowali masę ludzi, którzy korzystają państwowej pomocy i podnoszą krzyk, że jak im ją odebrać, to będą biedni.

Nadzieją napawa mnie fakt, że pomimo takiej masy nierobów nadal idziemy do przodu i się rozwijamy.
QUOTE(czechu @ 23-05-2009, 08:19)
A nie można by dodać do ustawy przepisu mówiące o tym, że do KRUS'u mogą należeć tylko ci, którzy utrzymują się głównie z rolnictwa ? ewentualnie jakiś dać próg możliwości dorobienia się dla rolnika w wysokości np 3000 zł (tak by mógł być np radnym w gminie).
*

QUOTE(Zoor @ 23-05-2009, 08:35)
Znając polską rzeczywistość - większość z tych obszarników ;), którzy mają po 500 hektarów i milionowe dochody, zaraz by podzieliła swoje gospodarstwa na bliższą i dalszą rodzinę
*

Tak to jest, jak o tym, komu co się należy decyduje grupka ludzi. Zawsze zaczną się narzekania, że skoro ktoś dostał, to mnie też się należy! Niech decyduje grupa, czyli wolny rynek. Na nich nie można narzekać.
QUOTE(Ravnos87 @ 23-05-2009, 10:47)
Żadna partia nie jest wart mojego głosu więc nie idę. Po to mam wybór tak?
*

To jest podejście idioty. Z greckiego, "idieo otes" - to człowiek nie zdolny do pełnienia zadań publicznych. W naszym przypadku, do głosowania :P W bardzo wolnym tłumaczeniu, idiota to ktoś nie zainteresowany polityką, jak (liczę tu na epitet "męska, szowinistyczna świnia") większość kobiet i Twoja koleżanka.

Ten post był edytowany przez Glassius: 23-05-2009, 12:11
+Quote Post
post 23-05-2009, 13:50
Post #52

SHM-0
Group Icon

Glassius jak zwykle jedzie tak, że nie można powiedzieć, że obraża a jednak coś czujesz się wyru .... :)

Włączam wiadomości i widzę tylko kłótnie i afery. To czemu mam się interesować czymś co mnie denerwuje od samego patrzenia? Wole sobie pooglądać CNBC i lecące na dole ceny akcji. Poza tym już parę razy głosowałem i jakoś nie czuje się zaspokojony: "O, byłem na wyborach i Polska się zmieniła". Po prostu inne twarze robią to samo.

Zoor, robiłem ten euprofiler i wyszło mi, że niby mam prawie identyczne poglądy jak Prawica Rzeczypospolitej. I co z tego? Wszedłem na ich stronę i Program jest super ekstra, jak każdej partii zresztą, bo przecież na tym polega Kampania Wyborcza. Potem sprawdziłem jakie odpowiedzi PR udzieliła na zadawane pytania w euprofiler no i niestety parę odpowiedzi wyeliminowały tą partię z rozpatrywania jako godna oddania głosu.
+Quote Post
post 23-05-2009, 15:21
Post #53

Fallout Corner
Group Icon

Jak się komuś żadna partia nie podoba to zakłada swoją ;) na tym to wszystko polega :) i nie ważne, że nie zdobędziesz dużego poparcia, ważne ze swoją energie życiową kierunkujesz zgodnie z Twoim sumieniem.
+Quote Post
post 23-05-2009, 17:27
Post #54

SHM-3
Group Icon

QUOTE(Glassius @ 23-05-2009, 11:36)
To bardzo proste. O tym, czy praca jest użyteczna decydują ludzie, korzystając z danych usług i produktów. Jak nikt za Twoje nie chce płacić, to Twoja praca nie jest użyteczna społecznie.

...
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!
Dobre :D .
A więc cały czas piszesz o tym jak ludziom zależy na tym by wyruchać tą drugą stronę a potem stwierdzasz, że płaca zależy od użyteczności społecznej.
Sorry, ale tak nie jest. Użyteczność społeczna nie dyktuje płac.
Większość ludzi się kieruje własnym interesem i jak tylko mogą zapłacić mniej, to płacą mniej, nieważne, czy pracownik jest użyteczny i przynosi im dochód, czy nie.
W końcu co za różnica czy pracownik pracuje dobrze dlatego, że jest dobrze opłacany, czy jak pracuje dobrze bo boi się zwolnienia?
Pracownika prawie zawsze można zastąpić i na to dziki rynek nie ma żadnej rady.
Czysta mitologia.

QUOTE(Glassius @ 23-05-2009, 11:36)
Nadzieją napawa mnie fakt, że pomimo takiej masy nierobów nadal idziemy do przodu i się rozwijamy.

Ta, typowy liberalny strawman w stronę tych co nie zarabiają super kasy. Może pokaż mi tych nierobów, bo jeszcze takiego nie spotkałem? Większość biednych ludzi, których znam, ciężko pracuje by związać koniec z końcem.
No, ale zawsze wygodniej jest przedstawić ich jako nierobów, itd. by móc zarabiać na ich ciężkiej pracy.
+Quote Post
post 24-05-2009, 04:20
Post #55

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Ravnos87 @ 23-05-2009, 13:16)
Glassius jak zwykle jedzie tak, że nie można powiedzieć, że obraża a jednak coś czujesz się wyru .... :)

Włączam wiadomości i widzę tylko kłótnie i afery. To czemu mam się interesować czymś co mnie denerwuje od samego patrzenia? Wole sobie pooglądać CNBC i lecące na dole ceny akcji. Poza tym już parę razy głosowałem i jakoś nie czuje się zaspokojony: "O, byłem na wyborach i Polska się zmieniła". Po prostu inne twarze robią to samo.
*

Pierwszy akapit uznam za komplement. Nie jest moim celem piętnować ludzi, a tępe poglądy (w tym i moje, zapewne mam wiele takich).

Co do kłótni i afer, to one mnie... Cieszą! To oznacza, że w majestacie prawa władza nie może nas (zanadto) okpić. No i, prowadzą spory na różne tematy. I choć przypominaja to rzucanie błotem, częstokroć coś dobrego z nich wynika.
QUOTE(Sorrow @ 23-05-2009, 16:53)
A więc cały czas piszesz o tym jak ludziom zależy na tym by wyruchać tą drugą stronę a potem stwierdzasz, że płaca zależy od użyteczności społecznej.
Sorry, ale tak nie jest. Użyteczność społeczna nie dyktuje płac.
*

Oczywiście, że tak jest nie jest. Wszak państwo okrada większość po równo, aby rozdać "potrzebującym". To ono także ustala poziom płac wielu zawodów, jak górnikom czy policjantom. Ale faktem jest, że prostytutki które nie płacą haraczów zarabiają kokosy. Że inżynierowie mają branie, w przeciwieństwie do magistrów nauk humanistycznych. Gwiazdy filmowe, który każdy chce oglądać (powtarzam, użyteczne społecznie, to zgodnie z tą definicją jest produkt/usługa, na którą jest popyt, nawet na płatne zabójstwa) też mają forsy jak lodu. Jeśli będę umiał leczyć dotykiem, to dopiero będę miał kasy!
Większość ludzi się kieruje własnym interesem i jak tylko mogą zapłacić mniej, to płacą mniej, nieważne, czy pracownik jest użyteczny i przynosi im dochód, czy nie.
*

Zauważ, że jeśli jest wiele pracodawców, to ze sobą konkurują o najlepszych. Jeśli pracodawca jest taki zły, to u niego same patałachy będą robić, nie wypracują zysku i zbankrutuje. Zwolnień boją się zwykli pracownicy. I chociaż każdego z nich można zastąpić, to najczęściej się to nie opłaca. Nowego trzeba wyszkolić, a staremu dać odprawę(albo w coś go wrobić).

W końcu co za różnica czy pracownik pracuje dobrze dlatego, że jest dobrze opłacany, czy jak pracuje dobrze bo boi się zwolnienia?
*

To jest dopiero zabawne zdanie. Jeśli ktoś pracuje dobrze zaspokajając popyt, to nie boi się zwolnienia, bo z łatwością znajdzie inną pracę. Jak ktoś pracuje źle, albo nie robi nic użytecznego dla innych, to zarabia mało lub wręcz nic.
Pracownika prawie zawsze można zastąpić i na to dziki rynek nie ma żadnej rady.
Czysta mitologia.
*

Teraz ty pojechałeś. Na dzikim rynku zwolniony pracownik ma wiedzę i umiejętności, które natychmiast dają mu pracę u kogoś innego, a czasem wręcz to on zaczyna dawać pracę innym. Na takim dzikim rynku pracodawca zatrudnia maksymalną możliwą liczbę osób, w razie czego ich zwalnia. Ale niestety, mądre głowy umyśliły sobie, aby była płaca minimalna (dzięki czemu trzeba najpierw się dobrze kształcić, zanim zaczniemy w ogóle zarabiać) i utrudnienia w zwalnianiu pracowników. Na "naszym rynku", pracodawca zawsze musi kalkulować, aby nie zatrudnić o jednego pracownika więcej, bo później ciężko nadwyżkę zwolnić. I mamy bezrobocie.
Ta, typowy liberalny strawman w stronę tych co nie zarabiają super kasy. Może pokaż mi tych nierobów, bo jeszcze takiego nie spotkałem? Większość biednych ludzi, których znam, ciężko pracuje by związać koniec z końcem.
No, ale zawsze wygodniej jest przedstawić ich jako nierobów, itd. by móc zarabiać na ich ciężkiej pracy.
*

Masa ludzi których znam, to młodzi emeryci i różni renciści. I chociaż zazwyczaj nie są nierobami (pracują dorywczo), to żyje im się po królewsku, bo mają kasę i od państwa (należy im się za "niezdolność" do pracy) i z dodatkowej roboty.

Ale jak chcesz być uczciwy w takim systemie, to musisz tyrać jak wół 40 lat, żeby potem dostawać groszową emeryturę. Na czarno pracować to wstyd (efekt propagandy, teraz wmawiają nam, że wstydem jest czuć wstręt do gejów).

Choć osobiście nie znam biednych ludzi, to znam wiele takich przypadków. Najczęściej żyją ponad stan, zaciągają masę kredytów i popadają w nałogi. To nic że harują na okrągło, niektóre nawyki generują biedę i już!

Ten post był edytowany przez Glassius: 24-05-2009, 04:24
+Quote Post
post 24-05-2009, 13:53
Post #56

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Glassius)
O tym, czy praca jest użyteczna decydują ludzie, korzystając z danych usług i produktów. Jak nikt za Twoje nie chce płacić, to Twoja praca nie jest użyteczna społecznie.

Praca policjanta, strażaka czy lekarza na państwowej posadzie jest zajemegabiście potrzebna oraz użyteczna, a zobacz jak są te zawody opłacane. Nie mówiąc już o nauczycielach :rolleyes:

QUOTE(Glassius)
Aż nagle wpadli socjaliści, zaczęli rozdawać różne stymulujące ulgi, zasiłki, zapomogi itede.

Jednak gdyby w XIX wieku nie pojawiła się myśl socjalistyczna, to do dziś w kopalniach dzieci garowały by na przodku, bo wszelkie wskaźniki ekonomiczne potwierdzały by sens takiego działania. Dziecko mało zje, zużyje mało powietrza, ma małe wymiary - wszędzie się wciśnie - więc w sam nadaje się do kopalni. Czyż taką logiką nie kierują się oszołomy od Mikkego?

QUOTE(Glassius)

Patrząc na gołe wskaźniki w Polsce jest dobrze. Patrząc na ulice - samochody, ubrania ludzi - też nie jest źle. Jednak przy okazji z roku na rok (a od 2005 w szczególności) w Polsce wzrasta poziom nierzeczywistości.

Prezydent rzewnie płacze nad Polską solidarną, a demonem robi Polskę liberalną - zarazem zatrudnia w swojej kancelarii wyszczekanego kolesia co dziennie zarabiał 30 tysięcy złotych i jeszcze dostał na odchodne odszkodowanie od firmy (kontrolowanej przez państwo) w jakiej pracował. Ciekawe za co?. Co znaczą te slogany tego też pewnie nie wie nikt, włączając w to prezydenta.

Polska polityka przypomina dziś "scenę" - wystarczy napisać posta w Bu...barze czy ogłosić rozpoczęcie projektu, którego nie ma zamiaru się skończyć, ale już jest się "kimś". I nie o to chodzi by coś zrobić, tylko o to by był szum i "coś" się działo. By była nadzieja na to, że coś będzie - i już jest dobrze. W przedpokoju zaś przebierają (przebierali?) nogami ci co też by chcieli być "wielkimi Shamo" tylko im wcześniej nie wyszło :D Wybory? Na Shamo też były wybory na super moderatorów. Choć te akurat, w swoim czasie odniosły krótki skutek..

Siła skojarzeń to potęga!!!

BTW:
Że inżynierowie mają branie,

Chyba na rybach :P

Ewentualnie jako doradcy handlowi za 1500, bo nie każdy - nawet z dobrze napisanym dyplomem - jest na tyle dobry by pracować w biurze konstrukcyjnym (i nie każdy chce). Zaś żadne studia techniczne nie uczą zawodu, tylko wpajają czczą teorię. Bo żeby wykonywać konkretny zawód jako inżynier w Polsce (i mieć z tego konkretną kasę) to trzeba mieć konkretne uprawnienia (nadawane przez korporacje). A te zdobędzie się albo dzięki znajomościom albo dzięki wyłożeniu sporej kasy i odbyciu halfnastych kursów i egzaminów. Na których - w przeciwieństwie do np. medycyny - za wiele nowego się nie nauczysz.
+Quote Post
post 24-05-2009, 19:23
Post #57

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Squonk @ 24-05-2009, 13:19)
Praca policjanta, strażaka czy lekarza na państwowej posadzie jest zajemegabiście potrzebna oraz użyteczna, a zobacz jak są te zawody opłacane. Nie mówiąc już o nauczycielach rolleyes.gif
*

Nic dziwnego, skoro to władza ustala im płace, a nie wolny rynek. Choćbym nie wiem co, monopol państwa zawsze będzie generował straty.
Jednak gdyby w XIX wieku nie pojawiła się myśl socjalistyczna, to do dziś w kopalniach  dzieci garowały by na przodku, bo wszelkie wskaźniki ekonomiczne potwierdzały by sens takiego działania. Dziecko mało zje, zużyje mało powietrza, ma małe wymiary - wszędzie się wciśnie - więc w sam nadaje się do kopalni. Czyż taką logiką nie kierują się oszołomy od Mikkego? 
*

Gdyby nie gwałtowny wzrost liczby ludności i klęski żywiołowe XIX wieku, to by dzieci w kopalniach nie zasuwały. Nie wspominając, że dzieci tyle siły co dorośli nie mają i ich zatrudnianie jest koniec końców nierentowne. Poza tym zauważ, że masa ludzi uciekała ze wsi do tych wrednych kapitalistów w miastach. Czyli zapewniali im oni lepsze warunki (sic!) niż mieli poza miastem! Taki to był wyzysk! Sam mieszkam mieście, które było osiedlem robotniczym. My tu mieliśmy prawdziwe Eldorado!

http://www.kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=3874

Czyli to dziki kapitalizm pierwszy zastosował socjalizm :D Lata komunistycznej propagandy ukształtowały bardzo jednostronny, negatywny obraz tamtego okresu. A wystarczy Lalkę Prusa poczytać. Takich Wokulskich była masa.
Patrząc na gołe wskaźniki w Polsce jest dobrze. Patrząc na ulice - samochody, ubrania ludzi - też nie jest źle. Jednak przy okazji z roku na rok (a od 2005 w szczególności) w Polsce wzrasta poziom nierzeczywistości.
*

Ludzie nie umierają z głodu, każdy ma buty, a w domach biedoty są telewizory. Nigdy w Polsce nie było lepiej. A będzie jeszcze lepiej, o ile wolny rynek będzie miał pole do popisu. Ale oczywiście, subiektywne odczucie "nierzeczywistości", jak sam wspominasz sprawia, że ze swoich władz i sytuacji materialnej nie jesteśmy zadowoleni.
Bo żeby wykonywać konkretny zawód jako inżynier w Polsce (i mieć z tego konkretną kasę) to trzeba mieć konkretne uprawnienia (nadawane przez korporacje). A te zdobędzie się albo dzięki znajomościom albo dzięki wyłożeniu sporej kasy i odbyciu halfnastych kursów i egzaminów. Na których - w przeciwieństwie do np. medycyny - za wiele nowego się nie nauczysz.
*

Mamy system "urzędniczy", że wszystko trzeba wszystkim załatwiać. Nie zapracować. A na wolnym rynku, kto nie pracuje, ten nie je.
+Quote Post
post 24-05-2009, 21:08
Post #58

SHM-0
Group Icon

Wolny rynek nie jest najlepszym rozwiązaniem i państwo w niektórych aspektach jest potrzebne. Pan Keynes doszedł to tego jakiś czas temu.
A już na pewno nie powierzyłbym policji i straży "wolnemu rynkowi" bo to już lekka przesada, nie sądzisz Glassius? To raczej oligarchia by była. Banda bogaczy po paru tygodniach miałaby policję na usługi "bo oni dali więcej". Do zawodów jak policja, nauczyciel, lekarz trzeba troszkę powołania.

"A na wolnym rynku ..." nie jest tak super sprawiedliwie. Jako, że mamy jako tako rozwiniętą cywilizacje i przyjętą jakąś religię to nie możemy starców i chore dzieci po prostu zrzucać z urwiska. A kto ich utrzyma? Dlatego Bismarck czy jak mu tam było wymyślił rożne takie "polityki społeczne" i ogólnie teraz jest jak jest. Ciekawe co byś mówił Glassius jakby Ci nagle urwało nogi po ataku wściekłej kaczki i byś nie mógł pracować optymalnie ... zdechłbyś z głodu?
+Quote Post
post 24-05-2009, 21:48
Post #59

Fallout Corner
Group Icon

Wiecie czemu u nas nie ma takiego kryzysu jak na zachodzie ? Bo większość ustaw finansowych typu prawo bankowe, finanse publiczne, o KNF czy wiele innych było tworzone przez SLD - a w USA (źródło kryzysu) rządził prawicowy zwolennik wolnego rynku - Bush.

Także z wychwaleniem wolnego rynku bym się w obecnych czasach nieco wstrzymał :) Podobało mi się też stwierdzenie prof. Grzegorz Kołodki w jednym z wywiadów, w którym powiedział coś w stylu: ,,pani, czy ja nie będziemy sąsiadom wyrzucać śmieci do ogródka, ale dobrze wiemy że są tacy, którzy tych zasad przestrzegać i tak nie będą". I to właśnie ze względu na nieodpowiedzialność pewnej części społeczeństwa skrajny liberalizm nie ma racji bytu...
+Quote Post
post 24-05-2009, 22:19
Post #60

SHM-0
Group Icon

QUOTE(czechu @ 24-05-2009, 21:14)
I to właśnie ze względu na nieodpowiedzialność pewnej części społeczeństwa skrajny liberalizm nie ma racji bytu...
*

Ślicznie powiedziane :D Aż, chyba zapisze to sobie do notatek z historii myśli ekonomicznej :D
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 19-07-2019, 17:32