Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> DARKFALL - CONSTRUCTION SITE

post 24-02-2006, 17:40
Post #1

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 14

Witam wszystkich!
Zakładam tę tablicę jako informator postępów nad modem Darkfall. Tablica będzie zamknięta, a komentarze do pojawiających się tu zagadnień będzie można zapisywać na tablicy specjalnie do tego przeznaczonej (chcę tu uniknąć bałaganu).

Oczywiście sporo informacji musi pozostać tajemnicą do czasu kiedy sami już zagracie w pełną wersję (pytania kiedy wsadźcie Lynette w dupe!).

Teraz do rzeczy:

aktualnie zakończyłem morderstwo zwane głównym miastem-bazą naszych przyjaciol :P i zabieram się za grę właściwą :)

Co do tego co już opracowałem / wprowadziłem:

===> 24.II.2k6<===

=== został stworzony "trójschemat" - rzecz stara jak kalesony Gilberta Bates'a, ale niezwykle ciekawa i trudna do realizacji (czyli rozwiazanie zadania na trzy sposoby => stealth (sneak, lockpick, steal), combat (weapons skills), tech (repair, science, traps); zobaczymy jak wyjdzie w praktyce (starałem się iśc tropem Deus Ex'a :) )i

=== pojazdy mogą teraz być używane do walki jako tarany (miłośnicy carmageddona się ucieszą ;) ) - odpowiednio dla masy/prędkości wyrządzają odpowiednie obrażenia (małym scouterem możemy przy full speed mocno poturbować człowieka, ale już u super mutanta poprosimy się o serię z miniguna :), mamy oczywiście inne pojazdy i taki np. czołg rozjeżdża wszystko jak... czołg :))

=== wprowadziłem encyklopedie, która w głównym mieście będzie dostępna pod postacią pewnego pana - Lazarusa, udzieli on nam w zależności od postępów w grze - różnych cennych informacji, danych technicznych czy historii związanych z pojazdami/potworami z gry; będziemy mieli opis, obrazek i wszystko będzie przechowywane w archiwum, choć dostępne tylko w tym mieście (obrazek poniżej); to taki miły dodatek, a nóż widelec ktoś sobie poczyta ;)

=== miłośników robotów muszę rozczarować - nie będzie możliwości gry robotami i nie będzie za dużo walki z nimi (oprócz mr.handy aka security bot w wersjach melee/smg/assault/gl 40mm oraz behemotha nie będzie żadnych innych)

=== w grze będziemy świadkami konfliktu młodej gwardii super mutantów ze starymi weteranami nightkinami; niezależnie od tego którą stronę poprzemy będziemy mogli przerobić jednego z naszych NPC (a raczej team-mate'ów) na pełnokrwistego super mutanta NPC, który w przeciwieństwie do SM NPC z FT będzie przydatny (mam nadzieję :) ); nie musimy popierać nikogo, ale to oznacza że zgadzamy się na rządy PiSu ;)

=== aktualnie pracuje nad balansem dzięki któremu moglibyśmy używać pojazdów w większośći misji (wiadomo że pod ziemią nie), ale pojawia się problem przy APC i czołgu (za łatwo :/) więc nie wiem jak to będzie; pewne jest że będzie 1 lub 2 misje polegające na pełnej zabawie czołgiem i działem 75mm :P

=== bugi wykryte w demku zostały poprawione

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 22-03-2006, 19:13
Post #2

SHM-3
Group Icon

Niusy na dzień 22 marca, czyli Światowy Dzień Makowca:

1) Wykryłem spory bug związany z pieniędzmi - aby miały wartość dla NPC w przypadku questów (np. za 1000 kapsli powiem ci gdzie jest ukryty skarb) trzeba je wrzucać do inwentarza w edytorze na mapie, a nie w edytorze postaci.
W związku z powyższym czeka mnie sporo roboty przy poprawianiu tego gówienka (na szczęście nie zacząłem jeszcze żadnego miasta, tylko kilka misji zrobiłem).

2) Próbowałem zrobić BFG10k i właściwie się udało, tylko podczas strzału gra lekko się przycina :) Czy będzie w grze to się jeszcze zobaczy.

3) Doszedl (doszla :) ) do ekipy maper co znacznie przyspieszy produkcje i podniesie jej jakosc. Mapy ze demka zostana kosmetycznie poprawione.

4) Aktualnie koncze poczatkowa kampanie. Albowiem w przeciwienstwie do Awaken tu bedziemy mieli kampanie rodem z FT (czyli liniowe misje), oczywiscie "rodem z FT" a nie "jak w FT" + wolne miasta i mase questow (cos jak Forsayth w demku).
+Quote Post
post 13-06-2006, 19:11
Post #3

SHM-3
Group Icon

Stan projektu to 60%. Aktualnie prace trwają nad trzema pierwszymi miastami. Zrezygnowałem z pomysłu małych miast (nie całkowicie) uznając że nie miały by większych szans na przetrwanie w świecie Darkfall’a.

Pojawi się kilka(naście) NPC z opcjami dialogowymi oraz wokalem (na miarę możliwości) w wersji angielskiej (być może i polskiej, jak czas da). Oczywiście będą to co ważniejsze postaci.

Udało się wspólnie z Kynio’em stworzyć świat gry, który nie liczy kilku tysięcy stron, ale i tak jest bardzo ciekawy.
Oprócz tego jest już gotowa cała fabuła w której będzie kilka zwrotów akcji i niespodziewanych momentów w stylu „jest biało, ale tak naprawdę jest czarno”.

Jest nowa mapa świata która jest mniejsza od tej z FT, ale uważam że nadmiar pustych pól jest zbędny. Poza tym świat gry jest ograniczony do małego ocalałego skrawka świata. Dokładniej – mapa liczy sobie 1100 * 4000 pikseli.

W drodze jest edytor modeli, który stworzył _____ . Póki co czekam na wersję 1.0. Edytor ten pozwala importować do engine’u FT dowolną istniejącą grafikę (w tym również animacje postaci – np. Z fo1 lub HL2). Ale do tego będzie potrzeba dobrego grafika.
+Quote Post
post 13-05-2007, 21:27
Post #4

SHM-3
Group Icon

Witam!
Przerwy generalnie nie bylo, choc moze newsy troszke zawiodly ;)

Prace nad projektem trwaja w najlepsze.

Obecnie gra obrała nastepujący kształt:
- poczatek gry stanowi to co widzielismy w demie
- dalszym etapem jest ucieczka z wiezienia Rady po zlapaniu w miescie Forsayth (w demie byla to ucieczka z Hudsonem z miasta); od tego momentu bedziemy miec swobode w poruszaniu sie po swiecie (Awaken, fo1/2 :) ), wykonujac pewne main questy uzyskamy mozliwosc przylaczenia sie do jednej z trzech kluczowych frakcji:
- Kościół Świętego Płomienia - fanatycy religijni, znani z dema, pewna wariacja na temat CotC z Fo1; questy wykonywane dla tej frakcji w duzej mierze beda sie opierac o skille: sneak, steal, lockpick oraz jakis bitewny (co oczywiste:) ) a naszym celem bedzie odpalenie ICBM na pohybel Radzie! dokonamy tego przez znalezienie silosa z rakieta nuklearna oraz rownoczesnie odszukanie i zdekodowanie teczki z kodami startowymi do niej; ich celem jest stary, dobry chaos na pustkowiach i odzyskanie wplywow wiary kosciola

- Rebelia - ci z "lepszym" pomyslem na pustkowia, czyli buntownicy roznej masci, glownie pokrzywdzeni przez Rade handlarze, bandyci i ideologisci; ich celem jest obalenie rzadow Rady i zajecie ich miejsca; skille tej organizacji to przede wszystkim bitewne umiejetnosci naszego bohatera ktory podobnie jak w FT bedzie pokazywal dlaczego nie bylo wiecej niz trzech czesci Rambo; kampania to liniowe misje taktyczne z mozliwoscia uzyskania misji dodatkowych (12 + 7)

- Technolodzy - prowadzeni przez kilku psionikow fanatycy nauki i przedwojennych artefaktow; ich celem jest odrycie pochodzenia frakcji psionow oraz uzyskanie mozliwosci rozwoju ich umiejetnosci u innych ludzi. trop prowadzi oczywiscie w kierunku Rady a nasz bohater bedzie potrzebowal umiejetnosci bitewnej oraz skilli: repair, science i traps

Oprocz tych organizacji spotkamy jeszcze Nomadow, Super Mutantow rywalizujacych ze stara gwardia Nightkins, Lowcow Niewolnikow, Ghouli, mieszkancow podziemnego miasta zwanych ludzmi-kretami, Krolestwo Rdzawego Wiatru i wiele wiele innych pomniejszych frakcji.

W grze ze wzgledow fabularnych zabraknie nawiazan do Fo1/2 (gier, nie Biblii) oraz takich organizacji jak BOS czy Enclave.

Ostatnia zmiana jest wprowadzenie nowych umiejetnosci gracza. Stare umiejetnosci bitewne zostaly zastapione tymi: skrin
small arms - pistolety, rewolwery, pistolety maszynowe
medium arms - karabiny, karabiny szturmowe, strzelby
heavy arms - karabiny maszynowe, bron stacjonarna, wyrzutnie rakiet, miotacze, miniguny
sniping - karabiny snajperskie

throwing zostal zlepiony z melee weapons i oczekuje sensownej nazwy

bronie energetyczne uzywaja tych samych umiejetnosci co zwykla bron palna (rzecz oczywista - jak mutant czy zwykly trep mialby sie uczyc specjalnych umiejetnosci? ;) )

Kolejnym urozmaiceniem sa random encountery, ktore beda zrobione w stylu fallouta - male lokacje, losowo powtarzalne o konkretnych losowych parametrach (nie tak jak w FT zielone deathclawy, czy niebieskoskorzy raidersi, itd.).

Nowoscia sa tez ksiazki. Bedzie ich w grze 6 czesci kazdego typu (np. small arms tom 1 do tomu 6, tom 4 wymaga np. 140 skilla small arms, itd.). Kazda kolejna bedzie wymagala okreslonej wartoci umiejetnosci ktora bedzie podnosic. Koniec z robieniem z siebie omnibusa przy pomocy znajdowanej makulatury :)

Jak cos mi wpadnie do glowy to oczywiscie tu dopisze.

Specjalne podziekowania dla Tails'a, Kynio'a, Cubik'a za wspieranie mnie mimo przeciwnosci losu.

Antypodziekowania znajda sie w grze :>

Do komentowania zapraszam tutaj!
+Quote Post
post 04-06-2008, 22:15
Post #5

SHM-3
Group Icon

Rok bez newsa tutaj, ponad dwa lata od startu...
Mozecie w to nie wierzyc ale Darkfall jest ukonczony w okolo 75%. Przeszedl gruntowne przebudowanie od strony technicznej i drobne zmiany fabularne.
Musze przyznac ze z niektorych pomyslow jestem bardzo zadowolony :)
Niestety taka przerwa mowi sama za siebie. Niewielka pomoc i natlok obowiazkow w zyciu prywatnym/zawodowym doprowadzily do tego ze z bolem serca odpuszczam juz dalsze prace nad projektem.

Postaram sie zlozyc do kupy to co mam i opublikowac kadlubka. Takze nie kasujcie tablicy i nie zapominajcie calkiem o DF :)
Strona wciaz dostepna pod adresem Darkfall.
+Quote Post
post 04-06-2008, 23:37
Post #6

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 878

DargH
nie wiem co powiedzieć, ale od siebie napiszę że z bólem serca przyjmuję tę wiadomość.
Patrząc na całośc twojego dorobku to odwaliłeś robotę na miarę porządnej gry robionej komercyjnie przez zasilane setkami tysięcy albo milionami dolarów studia developoerskiego.
Pewnie czujesz się wykończony i niedoceniony odpwioeidnio. Na pewno nie zapomne o Awakenie ani o Darkflallu, na którego tak długo czekam.
+Quote Post
post 05-06-2008, 10:57
Post #7

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Trzynasty Schron nigdy nie zapominał o Darkfallu - od początku informowaliśmy o projekcie - bo w sumie tyle mogliśmy zrobić i to jak najlepiej.

No cóż - dziś scena (jeśli możemy o czymś takim w ogóle mówić) to OldTown, to zabawy na świeżym powietrzu w ASG i inne takie tam - porządną robotę via net wykonują już tylko nieliczni ostatni mohikanie, dla których scena to coś więcej niż tylko trzepanie bezsensownych postów w shamowym bu... barze <_<

Good work!!! :)
+Quote Post
post 05-06-2008, 18:12
Post #8

Outlander
Group Icon
Nr użytkownika: 3 132

Kiła i mogiła, kurde 3/4 roboty za Wami (bo chyba Tails cośtam pomagał) i niestety życie nie pozwala skończyć. Szkoda kurczaki, bo zapowiadał się kawał dobrego grania. Cóż, przynajmniej umiałeś spojrzeć prawdzie w oczy i podjąć męską decyzję. Szacun za Awakena i demo DF.
+Quote Post
post 05-06-2008, 18:53
Post #9

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

*snip*
+Quote Post
post 05-06-2008, 18:58
Post #10

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 3 430

Zastanawiam się czyt dobrym pomysłem nie byłoby rozpropagowanie zwyczaju oddawania projektów do adopcji.

Taki Awaken skończony w 75% być może mógłby przez kogoś chętnego i z ochotą zostać zaadoptowany i skończony.
+Quote Post
post 05-06-2008, 19:09
Post #11

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

*snip*
+Quote Post
post 05-06-2008, 20:16
Post #12

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 3 430

Chodzi mi o zaoferowanie takiej możliwości, a nie robienie łapanki. Jeśli będzie możliwość - ludzie będą mogli się zastanowić i może ktoś się zdecyduje. W końcu projekty fanowskie to przede wszystkim znakomite hobby i szansa na rozwiniecie się, nawet jeśli przystępując do projektu miałoby się założenie że szanse ukończenia są niewielkie. Jeśli jednak możliwości nie będzie, to projekt staje się kolejną upadłą inicjatywą, którą później jakiś Squ...eeee.... którą później malkontenci będą przytaczać jako argument na poparcie tezy że "Niema sensu niczego próbować bo wszystkie projekty fanowskie upadają".
+Quote Post
post 05-06-2008, 23:09
Post #13

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Squ... eee??? 8]

Lepiej mieć duży sceptycyzm niż ułański zaciesz - bo ma się dzieki temu realny osąd i podejście do sprawy. Zaś słowo malkontent pasuje tu raczej do kogoś kto tylko narzeka a g... robi.

A ten niejaki Squ... postawił także swoją cegiełkę do takiego wielkiego gmachu jak AF i to także w czasach, kiedy projekt zaczynał wchodzić na tereny "polskich kolonii na Madagaskarze". Dziś łatwo o takich małych rzeczach zapomnieć jak się siedzi w "klimatyzowanym gabineciku przed komputerkiem" i snuje wizje podboju świata, no nie?

Zaś jeśli ktoś ma słabość do teorii "na koń wsiędziem i jakoś to będzie" to niech sobie je wdraża - ale jak najdalej ode mnie (i w sumie też od społeczności), bo ja zawsze wygarnę takiemu projektowi nic innego jak tylko zawracanie dupy innym :D

Nigdy nie uważałem pomysłów DargH'a za takich - ponieważ on jako zdecydowany i świadomy swoich możliwości lider projektu - powoli i czasem sam go realizował. I nie uciekał w sekciarskie metody interpretacji świata - jak to się co niektórym zdarzało - że nie będe już palcemi pokazywał.
+Quote Post
post 06-06-2008, 00:16
Post #14

SHM-3
Group Icon

Nie ukrywam ze milo słyszeć ze nie jestem w jednym worku z "hassanami" ale mimo to ubolewam bo chciałem stanowic markę samą w sobie.
Chciałbym tu zaznaczyć ze Awaken tez był w takiej sytuacji ale wtedy miałem takich wspaniałych napaleńców jak Kroffa i Kmieciu4ever. Dażę ich ogromnym szacunkiem i żałuję, że nie miałem okazji poznać ich osobiście.
Nie ujmując oczywiście wszystkim wymienionym w creditsach Awaken.
Są pewne przesłanki że DF da się dokończyć ale niestety będzie to zasługa zagranicznej pomocy wstrząśniętej tą wiadomością. Na antyliście creditsów będzie od cholery polskich scenowiczów. Wielu pokazało wyjątkowo fatalne podejście do sprawy i zawiodło mnie jako Polaka i jako człowieka kreatywnego.
Niezależnie od tych pompatycznych przemyśleń i impulsywnej decyzji postaram się dać fanom Fallout’a tyle ile potrafie.
Semper Fi – do or die!
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 24-07-2019, 11:56