Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

33 Strony < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Melee Combat + pancerze OT09, refleksje nt.

post 30-05-2008, 19:07
Post #21

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 5 493

Augustus to przy twoim zalorzeniu to powinni wpadać w paranoję sprawdzania każdego kto wchodzi do miasta jako potencialnego zabójcy, warta to obowiązek stania na straży a nie sranie po gaciach i czekania na śmierć, to w takim przypadku instynktownie powinni się okopać i zabijać każdego kto przyjdzie pod bramy "aby zachować życie bo wszak każdy ich może zabić" Paranoidalna sytuacja.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 30-05-2008, 19:09
Post #22

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

QUOTE(solcz @ 30-05-2008, 18:22)
Augustus to przy twoim zalorzeniu to  powinni wpadać w paranoję sprawdzania każdego kto wchodzi do miasta jako potencialnego zabójcy, warta to obowiązek stania na straży a nie sranie po gaciach i czekania na śmierć, to w takim przypadku instynktownie powinni się okopać i zabijać każdego kto przyjdzie pod bramy "aby zachować życie bo wszak każdy ich może zabić" Paranoidalna sytuacja.
*

Gdyby Cie postawiono na strazy i mialbys swiadomosc, ze w kazdej chwili ktos moze podejsc i wyciagnac spod kurtki jakas bron z zamiarem zaatakowania Ciebie sam 'sralbys po gaciach'...
+Quote Post
post 30-05-2008, 19:15
Post #23

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

QUOTE(Augustus @ 30-05-2008, 18:17)
Powinni instynktownie chcąc zachować życie, a nie bibali wiedząc że w irracjonalny sposób chronią ich zasady.
*

To mamy wsadzić zasadę że "każdy strażnik powinien instynktownie chcieć zachować życie" oraz dać zasadę jednego trafienia? hmmmm...

PS. podany przez Ciebie przykład z oświetleniem celu itd to doskonały przykład taktyki. Tylko zastanawia mnie jedno. Wszystko pięknie i ładnie, ale w nocy. A jak w dzień? :)

EDIT: @DeatchClaw. No to może uśrednijmy. Na dwóch strażników jeden wali na postrach i profilaktycznie do nadchodzących bo "a nuż mają zamiar niespodziewanie zaatakować otuliniakami" a drugi w tym samym czasie się opierdala i na nic nie zwraca uwagi. :).
+Quote Post
post 30-05-2008, 19:19
Post #24

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Nie :) Bo jeśli nie zabezpieczymy strażnika przed nagłą śmiercią za pomocą irracjonalnych zasad, sam będzie wiedział jak postępować, albo będzie ryzykował niedostateczną ostrożnością.

E: A w dzień jest trudniej, być może trzeba będzie działać wybiórczo i próbować oceniać poziom zagrożenia patrząc po ludziach? Daleka widoczność i obecność często przechodzących ludzi utrudniają też ataki - jak się zakradać to w nocy. Ciemność czy dobre oświetlenie - te zjawiska działają w dwie strony.

I jeszcze jedna kwestia: Z zasadą 3 trafień nie jesteś w stanie powstrzymać strażników przed rozwrzeszczeniem się, co może się skończyć np postawieniem na nogi obozu przeciwnika.

Ten post był edytowany przez Augustus: 30-05-2008, 19:24
+Quote Post
post 30-05-2008, 19:25
Post #25

Wasteland Demon
Group Icon

To powiedzcie mi po co Ci straznicy w ogole sa? :) Skoro i tak maja sie opierdzielac i przepuszczac do i z miasta kogo popadnie, bo pupy im sie nie chce ruszyc, albo, jeszcze lepiej, spia sobie na warcie, to jaki w ogole jest sens wystawiania strazy? Mozna wyciac sobie kukielki z kartonu postawic kolo bramy i na to samo wyjdzie...

Argumenty przedstawione przez Augustusa jakos lepiej do mnie przemawiaja. Bo jesli straznicy beda sie bali o swoje zdrowie, to beda czujni. A po to sie wystawia warty, zeby ludzie na nich stojacy byli czujni!
+Quote Post
post 30-05-2008, 19:51
Post #26

SHM-4
Group Icon

Słuchajcie. Albo chcecie maximum realizmu który jest niemozliwy z racji bezpieczeństwa oraz technicznie albo pogodzicie się z pewnego rodzaju umownością. Strażnicy bram będą najpewniej stali wysunięci bardziej w strefę ASG tak że można ich będzie załatwić podejściem i nagłym atakiem z replik. Zasady jednego trafienia na terenie OFFASG nie będzie bo to by było po prostu hurtowe zabijanie. Jedyne co to pomysł Josa z podziałem na 1hit w strefie INASG i 3 hity w OFFASG. Będzie to dyskutowane.
+Quote Post
post 30-05-2008, 20:59
Post #27

SHM-1
Group Icon

Albo chcecie maximum realizmu który jest niemożliwy z racji bezpieczeństwa
Sęk w tym że nie chcemy maksimum realizmu, właśnie dlatego, że jest on niemożliwy z racji bezpieczeństwa :)

To czego chcemy, to użyteczności broni białej, która przekłada się ze stanu realnego na umowny (LARP'owy) w podobnej proporcji jak z umownego na larpowy przekłada się użyteczność broni palnej. W przeciwnym wypadku broń biała, i tak gorsza bo nie tak "szybkostrzelna" i nie mająca nawet 1/10 tego zasięgu co ASG jest jeszcze na dodatek trzykrotnie bardziej (3 uderzenia) dyskryminowana ilościowo. Otulina jest słaba to chodźcie jeszcze jej dowalimy! Niech będzie jeszcze bardziej do d* niż jest!

Dynamika starć na otulinę na terenie ASG i tak nie będzie nawet w połowie tak duża jak poza nim na plastik. Jednak zyska na dynamice, i jak w przypadku ASG nie zawsze lepszy wygrywa, ale wiele zależy od zaskoczenia, od taktyki etc. W przypadku 3 uderzeń po pierwszym zaskoczeniu zza pleców walka zaczyna się ciągnąć i staje się serią długich pojedynków. Nie ma wtedy miejsca na dynamiczne akcje typu wyskakujemy zza drzewa i wyrzynamy. A pamiętajmy że w tym roku bez bangów zasady muszą obsługiwać masowe bitwy otulinowe i w chaosie walki policzenie trafień może być równie trudne jak liczenie ile kulek nas trafiło.

Chcę przez to powiedzieć że zasada 1hit nie ma żadnej wady, jakiej jednocześnie nie miałyby zasady ASG na OT, i jakie dla plastiku zaakceptowaliśmy. Czemu więc mamy dyskryminować otulinę?

3 hity są dobre do "mieczowego" fantasy, gdzie innej broni niż biała niema, ale nie tutaj.

E: Strażnicy bram to jedno, ale np straż na wejściu do obozu? (które przypominam są teraz składowiskiem przedmiotów fabularnych, a więc ataki będą)
A hurtowe zabijanie w tych realiach jest na miejscu, z resztą i tak będzie nieporównywalnie trudniejsze niż za czasów bangbangów.

Ten post był edytowany przez Augustus: 30-05-2008, 21:02
+Quote Post
post 30-05-2008, 21:12
Post #28

SHM-4
Group Icon

QUOTE(Augustus @ 30-05-2008, 21:14)
3 hity są dobre do "mieczowego" fantasy, gdzie innej broni niż biała niema, ale nie tutaj.

No proszę. A na terenie OFFASG jakaś inna broń niż biała jest? Nie ma. Czyli wszystko pasuje.

Dałem propozycję 1 trafienia w strefie INASG na forum organizatorskim. Zobaczymy.
+Quote Post
post 30-05-2008, 21:24
Post #29

SHM-1
Group Icon

I jeszcze jedna kwestia: Z zasadą 3 trafień nie jesteś w stanie powstrzymać strażników przed rozwrzeszczeniem się, co może się skończyć np postawieniem na nogi obozu przeciwnika.

W przypadku 3 uderzeń po pierwszym zaskoczeniu zza pleców walka zaczyna się ciągnąć i staje się serią długich pojedynków. Nie ma wtedy miejsca na dynamiczne akcje typu wyskakujemy zza drzewa i wyrzynamy. A pamiętajmy że w tym roku bez bangów zasady muszą obsługiwać masowe bitwy otulinowe i w chaosie walki policzenie trafień może być równie trudne jak liczenie ile kulek nas trafiło.

Augustus co ty bredzisz a co z zasadą skrytobójstwa?

Ja rozumiem argumenty różnicy mocy ASG i otulin i faktycznie imho wprowadzenie zasady 1 hit w strefie inasg było by dobre.

Powtarzam jeszcze raz 3 trafienia są umowne z powodów już przedstawionych jest to sztuczny i celowy zabieg mający na celu ograniczenie możliwości bardzo szybkiego zabijania kilku osób na raz bronią białą co jest rzeczywiście niewykonalne.
+Quote Post
post 30-05-2008, 21:33
Post #30

Wasteland Demon
Group Icon

Sluchajcie - zasada 3 trafien jest OK. Bo jakby jej nie bylo to ktos zrobi sobie kopie dluga na 2.5m i nikt nie bedzie mial z nim szans...

Mi tylko chodzi o to, ze twierdzicie, ze aby zlikwidowac straznika, trzeba go trafic trzy razy... OK, ale tylko jesli bedzie czujny i zauwazy to, ze ktos go chce zaatakowac...
Ale jesli bedzie stal i drapal sie po tylku a ktos podejdzie i dzgnie go otulina z nienacka (nawet od przodu) to czemu ma trafiac straznika 3 razy? Straznik mial w pupie ochrone samego siebie, to niech teraz cierpi, trzeba bylo uwazac na warcie i byc przygotowanym na ewentualny atak...

Mowie o tym, bo z tego co widze dla Was atak od frontu nie jest zgodny z zasadami skrytobojstwa... Ale pytam jeszcze raz, skoro straznik stoi i podziwia sobie kwiatki a ja do niego podejde, nawet zapytam sie jaki ladny dzien i uderze go szybko otulina w brzuch, to niech ginie od razu. Co innego jak bedzie sie spodziewal ataku, sprubuje zrobic unik - wtedy mozna powiedziec, ze nie uderzylem go tak jak chcialem i zaczyna sie walka na trzy trafienia... Ale powtarzam jeszcze raz: jesli stoi majac wszystko gdzies i nawet nie sprobuje uskoczyc, to jego problem...
+Quote Post
post 30-05-2008, 21:38
Post #31

SHM-4
Group Icon

i dlatego dałem do rozpatrzenia opcję że w strefie INASG (gdzie będą wysunięci strażnicy) będzie wystarczało jedno trafienie. Ale w strefie OFFASG dalej 3 trafienia będą bo inaczej się tego nie rozwiąże.

Ten post był edytowany przez Shafa: 30-05-2008, 21:39
+Quote Post
post 30-05-2008, 21:49
Post #32

SHM-1
Group Icon

No proszę. A na terenie OFFASG jakaś inna broń niż biała jest? Nie ma. Czyli wszystko pasuje.
To nie jest argument przeciw ani za. To argument mówiący "może być tak i tak", a my tu dyskutujemy nad tym które rozwiązanie jest lepsze dla specyfiki Oldtown.

Augustus co ty bredzisz a co z zasadą skrytobójstwa?
Nie rozumiem?

....celowy zabieg mający na celu ograniczenie możliwości bardzo szybkiego zabijania
...które i tak byłoby nieporównywalnie bardziej i łatwiej wykonalne za pomocą broni ASG.
Kiedy w tym roku wprowadzano zasady związane z terenami ASG i OffASG myślałem że ma to na celu właśnie uzyskanie wyższej jakości starć pomiędzy frakcjami, konieczności wystawiania wart na placówkach etc. a teren OFFASG jest taki tylko po to by dało się gdzieś zdjąć gogle i posiedzieć bez gogli w barze/ognisku nie bojąc się dostania kulki w oko. Jeśli chcemy zapobiec łatwemu wyrzynaniu w terenie OFF to niech władze miasta zakażą wszelkich walk na terenie miasta, a nie wprowadzajmy sztucznych utrudnień. Jeśli ma być walka otuliną to trzeba zadbać o ten aspekt i nie może być mowy o dodatkowej dyskryminacji broni białej, mimo naturalnej (zasięgowo - szybkostrzelnosciowej) jej słabości.

E:
i dlatego dałem do rozpatrzenia opcję że w strefie INASG (gdzie będą wysunięci strażnicy) będzie wystarczało jedno trafienie. Ale w strefie OFFASG dalej 3 trafienia będą bo inaczej się tego nie rozwiąże.
Nie obalono moich argumentów, więc skąd twierdzenie że "inaczej się tego nie rozwiąże"?

No to może inaczej: Jako uczestnik Oldtown wnoszę o zapoznanie się orgów z argumentacją zamieszczoną w tym temacie, i rozpatrzenie propozycji 1hit dla obu stref z jej uwzględnieniem.

Ten post był edytowany przez Augustus: 30-05-2008, 21:55
+Quote Post
post 30-05-2008, 22:07
Post #33

SHM-4
Group Icon

Zakazać walk na terenie OFFASG? no super... Trzeba by wszystkie frakcje wywalić do INASG. Tylko że mimo że ktoś odgrywa jakąś postać to i tak będzie chciał iść na chwilę do baru itd. I w skrajnej sytuacji jakaś frakcja ma obóz w INASG ale przez 3 dni LARP'a byłą w nim 6h. A jak inna frakcja chciała ich pojechać to musiała przyjść do baru i poprosić ich żeby raczyli ruszyć dupska do strefy INASG. PRZECIEŻ TO JEST BEZSENS!

A! chyba że faktycznie każda frakcja ma mieć obóz w INASG. wtedy jasne. można ustalić zakaz walk na OFFASG. ALE TO NIE PRZEJDZIE! bo przyjeżdżają RÓŻNI ludzie. jedni wolą bardziej spokojnie (i są w OFFASG) a inni nie boją się braku snu czy nagłej pobudki kulką w czoło (i ci są w INASG). Każdy ma szanse znaleźć coś dla siebie na OT. I jak zgadzam się że nie są to idealne zasady to jest z nimi tak jak mówił Churchill o demokracji "Demokracja to najgorszy ustrój ale nic lepszego nie wymyślono".

I niestety paru osobom takie zasady mogą nie odpowiadać ale to większość się liczy. Osobiście bym wszędzie zrobił INASG i 1hit otuliniakiem. ale czy to by ludziom odpowiadało? Nie wszystkim. Jedni mogą się bać o namioty,drudzy wolą jednak spać spokojnie. I to co mi jako jednostce na OT by odpowiadało jest akurat tyle warte co gówno. Bo muszę się liczyć z innymi. Bo nie jestem sam na OT. I dlatego właśnie takie zasady a nie inne.

Ten post był edytowany przez Shafa: 30-05-2008, 22:17
+Quote Post
post 30-05-2008, 22:38
Post #34

SHM-1
Group Icon

Zakazać walk na terenie OFFASG? no super...
Ironizowałem Shafa, po to by pokazać fakt iż zasady nie podążają konsekwentnie za zmianami ogólnej idei konwentu.

I jak zgadzam się że nie są to idealne zasady to jest z nimi tak jak mówił Churchill o demokracji "Demokracja to najgorszy ustrój ale nic lepszego nie wymyślono".

Shafa zrozum że nie zakładam że "ma być idealnie, a jak sie nie da to olewamy". Już drugi raz dostaję od Ciebie takiego typu argument/zarzut że chcę niemożliwego ideału, a takich argumentów/zarzutów używa się albo z nieświadomości (tego, że jest on bez sensu), albo w celach socjotechnicznych (bo trafi do ludzi, którzy nie wiedzą że jest on bez sensu). Ten drugi przypadek występuje kiedy rozmówca nie stara się dojść do jak najlepszego rozwiązania, ale zwyczajnie wygrać dyskusję, o co Cię nie podejrzewam.

Za zacytowany powyżej tekst Churchil ma u mnie minusa, ponieważ sprawił że nikt kompetentny nawet nie próbował wymyślać i testować lepszego ustroju (ja uważam że taki wymyśliłem, ale bezkrytyczny kult demokracji jest zbyt silny by ktoś odważył się go przetestować). Gdyby zasady OT były takie, nie byłoby zmian, bo nie byłyby potrzebne, a ostatnie parę miesięcy to ciągłe zmiany i doskonalenie zasad.

Apropos "paru osób" to ja widziałem w tym wątku różne opinie bez dużej przewagi zwolenników żadnego z rozwiązań. Dlatego wnioskuję o rozważenie pełnego spektrum możliwości przez Orgów. Można do nich dodać kompromis w postaci 2hits, który jest i tak już lepszy niż 3. Satysfakcjonowałaby mnie również ankieta.
+Quote Post
post 30-05-2008, 23:16
Post #35

SHM-4
Group Icon

QUOTE(Augustus @ 30-05-2008, 22:53)
Ironizowałem Shafa, po to by pokazać fakt iż zasady nie podążają konsekwentnie za zmianami ogólnej idei konwentu.

A jakie to są te "ogólne idee konwentu" dla Ciebie?
Shafa zrozum że nie zakładam że "ma być idealnie, a jak sie nie da to olewamy".

jasne. ale każda dyskusja kiedyś się kończy z niemożności opracowania czegoś lepszego. Bo poza chęcią ustalenia zasady 1hit nie widze tutaj innych propozycji.(poza pomysłem Josa który wszak nie dotyczy terenu OFFASG o którym rozmawiamy teraz)
Już drugi raz dostaję od Ciebie takiego typu argument/zarzut że chcę niemożliwego ideału,

Nie. Chcesz zasady 1hit'a co nie ma sensu w strefie OFFASG dla tej strefy.
a takich argumentów/zarzutów używa się albo z nieświadomości (tego, że jest on bez sensu), albo w celach socjotechnicznych (bo trafi do ludzi, którzy nie wiedzą że jest on bez sensu). Ten drugi przypadek występuje kiedy rozmówca nie stara się dojść do jak najlepszego rozwiązania, ale zwyczajnie wygrać dyskusję, o co Cię nie podejrzewam.

Nie no wcale nie podejrzewasz. hihihi. Ale sojotechnicznie o tym piszesz by każdy mógł przeczytać jakie być może techniki stosuję dyskusji. Oczywiście nie podejrzewam Cię o takie zabiegi. (lubie takie niuanse ;) )
Za zacytowany powyżej tekst Churchil ma u mnie minusa,

ano. zbiera mi się.
ponieważ sprawił że nikt kompetentny nawet nie próbował wymyślać i testować lepszego ustroju (ja uważam że taki wymyśliłem, ale bezkrytyczny kult demokracji jest zbyt silny by ktoś odważył się go przetestować).

Dajesz. rozpropagujemy w necie. Może coś ruszy.
Gdyby zasady OT były takie, nie byłoby zmian, bo nie byłyby potrzebne, a ostatnie parę miesięcy to ciągłe zmiany i doskonalenie zasad.

I doskonalimy. Pomysł Josa jest dyskutowany bo ma jak najbardziej sens. A jaki jest pomysł by zamiast 3hit'ów dać coś innego?
Można do nich dodać kompromis w postaci 2hits, który jest i tak już lepszy niż 3

A czemu lepszy? Bo co? zadasz jeden cios strażnikowi i potem "tylko" drugi? Bo strażnik pomiędzy dwoma ciosami nie zdąży krzyknąć "ALARM"? Bo prościej się liczy ciosy do 2 niż do 3? eh....
Satysfakcjonowałaby mnie również ankieta.

A gdyby stanęło w ankiecie że jednak 3hity są lepsze to by cię satysfakcjonowała czy przekonała o bezsensie zasady 1hit na OFFASG(przy braku bangbang oczywiście)?

Augustus. daj kompletny zbiór zasad walki otuliną w strefie OFFASG tak by nie było możliwe masowe wycinanie w pień ludzi. Ciekaw jestem jak to widzisz.

Ten post był edytowany przez Shafa: 30-05-2008, 23:28
+Quote Post
post 30-05-2008, 23:48
Post #36

SHM-1
Group Icon

Pomijając fakt że wasza wymiana zdań coraz mniej przypomina dyskusję to:

- Augustus twierdzisz że to nie fair że nie można zabić strażnika od razu, jesteś w błędzie bo można to zrobić zasadami skrytobójczymi ale nie próbuj wmawiać ludziom że nie ma szans nawet krzyknąć osoba zaatakowana od przodu nożem.
Zostałeś kieryś zaatakowany nożem, czy inną bronią sieczną?? lub jakąkolwiek białą? zapewne nie bo w twoim mniemaniu powinieneś już nie żyć.
-Shafa daj pokój frustracji i wymieniajcie arguumenty a nie piszesz zaczepnie ironiczne wypowiedzi podobny apel do Augustusa.
+Quote Post
post 31-05-2008, 00:14
Post #37

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 688

Co do atakow nozem.. Kaftan [kumpel zboba jak go ktos nei zna] zostal zaatakwoany przez 2 kolesi w tym dostalkosegdziesw okolice zeber apotem tych 2 kolesi spral... i to bylo w realu wiec nie kazde uderzeni odrazu oznacza smierc...

A terazco do larpa..ja jestem zwolennikiem ze nie ma strefy off asg, 1 hit otuliniaka.. jesli chodzi o zasady i powinien byc zakaz uzywania jakiej kolwiek broni na terenie miasteczka OT ale jako prawo larpowe i larpowo rozwiazywane poprzez oddzialy porzadkowe... to moje zdanie na idealny konwent:)

A co do zasady 3 hitow to mam tylko jedno zastrzezenie ze beda kwasy przy liczeniu trafien. Ale pomysl 1hit w inasg i 3 w offasg wydaje mi sie czyms na krztalt zlotego srodka...

A na koniec to powiem ze coraz bardziej niepodoba mi sie fascynacja otuliniakami [mimo ze walcze na miecze i kocham bron biala] bo przeraza mnie to ze konwent zmienia sie w jakies porypane fantazy:P i nie do konca lubie ta malo realistyczna walke otuliniakami:P [ale to tylko moje zdanie i nie musi byc nigdzie uwzgledniane:p]
+Quote Post
post 31-05-2008, 00:47
Post #38

SHM-4
Group Icon

Wiesz. moim idealnym OT by było ZERO jakiegokolwiek OFFASG i 1 hit otuliniakiem. Ale ludzie już jęczeli że chodzenie w goglach 24h jest męczące i że im parują i że ich oczy bolą i że chcą spokojnie spać i że niektórzy wolą pogadaś offgame a nie być zagrożonych kulkami i że namioty mogą się zniszczyć i że.. bla bla bla.. Ale trzeba po prostu zrobić tak by każdy znalazł dla siebie miejsce. No chyba że kiedyś będą dwa OT. jeden taki jak teraz a potem kolejny gdzie jest totalny posapokaliptyczny warzone (marzenie me...)

A co do ataku nożem to miałem coś podobnego. W bark dostałem. Nie zdechłem, nawet specjalnie nie bolało czy krwawiło. A gości nie sprałem bo uciekli jak zacząłem ryczeć na zmianę "Spierdalać" i "Policja". czasem tez działa. Swoją drogą by ukraść plecak typu kostka się kosę wsadza? eh...
+Quote Post
post 31-05-2008, 01:02
Post #39

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 951

QUOTE(solcz)
Entrop ja może zacznę od dupy strony ale cóż....

zaczynając od dupy strony nie zapomnij powiedzieć "zabijam" ;-)

QUOTE(solcz)
i nagle lament że na arene chce bo nie widzi mu sie to czy owo trafienie pomijajac fakt że arena daje mu jeszcze jedna szansę, to co więksi cfaniacy i krzykacze będą podczas walki drzec sie ze na arene bo oni nie uznaja trafien i szopka od nowa pomijajac przerwe w fabularnej akcji bo nagle trzeba miejsce -które czesto będzie kluczowe ze względów fabularnych - zmienic.

świetnie, ale jaka jest kontrpropozycja? Ci straszni krzykacze równie dobrze mogą się żalić, że nie było odpowiednio dużego zamachu na poprawne trafienie. I co wtedy? Jak rozwążesz tą sytuację?

QUOTE(solcz)
- opcja druga  - sędziowie - nie zawsze można ich zdobyć pomijam i pomyłki i inne które cechowały turniej gladiatorów na OT07, oraz kłopoty techniczne juz skoczyli sobie do gardeł ale nagle "stop nie ma sędziego".

sędziowie charakteryzują się tym, że od wieki wieków, nawet jak nie mają racji to ich zdanie jest znaczące - od tego są. A na pewno ocenią walkę lepiej niż jedna ze stron. A to żę ich nie będzie akurat? A co? W aktualnej mechanice biegają za każdym?

QUOTE(solcz)
- Opcja trzecia strefy trafień - teżdym się podniesie i kwas zrobi bo "trafiłem!, nietrafiłeś!" i słowo przeciwko słowu a i czesci ciała wybrane to jak dostanie w okolice strefy trafienia to bedzie wojna taka jak zwykle o to czy trafił czy nie.

litości, człowieku, nie sprowadzaj nas do poziomu przedszkolaków.. taka pyskówka "trafiłem" i "wcale, że nie-eee" może również zajść w obecnej mechanice JAK I W KAŻEDEJ JEDNEJ MECHANICE JAKIEJ BYŚMY NIE WYMYŚLILI. Szanujmy się.

QUOTE(solcz)
Normalnie było by to jedno trafienie więc nie miał byś co dyskutować to jedno trafienie zostało zamienione trzema aby zapobiec błyskawicznej eksterminacji przeciwników w strefie offasg wiesz co by sie działo jak było by 1hit one kill ?

A gdzie ja napisałem że zasada 3 trafień jest zła? :blink: Ja tylko mówię, że 3 trafienia na obecnych zasadach da się zadać w czasie niemal identycznym jak jedno - i jak się śmiała Azi wczoraj w knajpie - wygrywa przeciwnik dzierżący wibrator (30 hits per second, bitch!)

QUOTE(Shafa)
Entrop. Czytanie Twoich co bardziej rozwlekłych ( w sensie pozytywnym) postów daje mniej więcej tyle samo uśmiechu na gębie co przy czytaniu felietonów Randalla i ducha Hopkirka w nieistniejącym już Gamblerze. Bomba. Bardzo mile strawny mix zjadliwości, humoru i sensu. heh.

ba, wychowałem się na Gamblerze :P

QUOTE(Augustus)
Nie podoba mi się zasada trzech trafień i jestem zdania że jedno, ale z zasadą zdecydowanego trafienia by wystarczyło.

Mimo wszystko będę broniłzasady 3 trafień, przeciwdziała większości kwasów, jak np. przytoczonym dłuuugim broniom itd.

QUOTE(Shafa)

Moim zdaniem jest to pomysł wart wprowadzenia.

:rad: Na obecnych zasadach każda walka zamieni się w jakiś bezsensowny berserk, na zasadzie kto szybciej ten prędzej, zwłaszcza, że otuliną da się machać kilkukrotnie prędzej niż prawdziwą bronią. Każdy cfaniak któremu się niespodoba to że dostał może się kłócić że trafienie było za słabe, i sytuacji nie da się w żaden sposób bezstronnie rozstrzygnąć. Zaproponowane przeze mnie rozwiazanie ringu pozostaje ciągle tylko opcją jeśli gracze sprawnie rozegrają walkę, to nikt wcale nie każe im tam iść.

w skrócie: przydało by się wprowadzenie:
- rozejścia zawodników po udanym trafieniu
- jakiegoś opcjonalnego arbitrażu
- wyrównania szans otulin i asg w strefie IN
+Quote Post
post 31-05-2008, 09:32
Post #40

SHM-1
Group Icon

A jakie to są te "ogólne idee konwentu" dla Ciebie?
Wprowadzenie twardego LARP'a, którego zasady wymagają ostrożności i liczenia się z tym że fabularna utrata życia kosztuje wiele i w h respawnu i w stracie przedmiotów fabularnych.
Chcesz zasady 1hit'a co nie ma sensu w strefie OFFASG dla tej strefy.
Tak chcę tego i wciąż uważam za bliższe realizmowi i atrakcyjniejsze z punktu widzenia zabawy niż zasadę 3hit. Co więcej wada rozwiązania - możliwość wykonywania szybkich akcji, została zaakcjeptowana w znacznie łatwiejszej formie z użyciem ASG, i nikomu to jakoś nie przeszkadza. Nie zmeinia to faktu że zasada taka nie jest ideałem, bo jak koledzy pokazali na przykładach, w realu szybkie wyłączanie z walki jednym ciosem jest trudniejsze (mimo że podane przypadki dotyczyły nie umiejących atakować [Bogu dzięki] idiotów z nożami, a na OT otuliniak może oznaczać nóż, miecz, siekierę, rurkę, pałkę, święty znak i wiele innych rzeczy - uogólnienia są więc potrzebne).

Ale sojotechnicznie o tym piszesz...
Przede wszystkim dobitnie zwróciłem Ci uwagę na nieodpowiedniość argumentu.

ano. zbiera mi się.
Chyba Chrurchilowi? On to powiedział i ma minusa. Ty tylko zacytowałeś, i jesteś tylko nieświadomą ofiarą ;P A o alternatywie demokracji moglibyśmy pogadać w osobnym temacie.
A jaki jest pomysł by zamiast 3hit'ów dać coś innego?
No ja pierdziele... czemu traktujesz moją propozycję jakby jej nie było? Mam Ci spisać od myślników wady i zalety? Czy po prostu nawet nie próbujesz widzieć argumentacji?

A gdyby stanęło w ankiecie że jednak 3hity są lepsze
Zaakceptowałbym to mimo że nie zgadzałbym się z tym.

Chewie: Miecze mieczami, ale otuliniakowe, masowe bitwy na OT z zasadą 1hit przypominałyby bardziej bitwy stadjonowe (bliższe klimatowi post apo) niż zdyscyplinowane pojedynki jakie nam zapewni zasada trzech uderzeń.

Po ostatnich postach widzę że jednak więcej osób boi się konsekwencji wprowadzenia 1hit. Ok. Zaproponuję w takim razie zasady likwidujące część wad 3hit'a jakie zauważyłem:

- trafiony atak z zaskoczenia jest atakiem na postać bez wyciągniętego otuliniaka w pozycji gotowej na walkę, lub atakiem zza pleców. W ten sposób zaskoczenia fabularne, czyli atak ze strony postaci po której ataku się nie spodziewaliśmy może być równie skuteczny co atak ze strony postaci jakiej nie widzieliśmy.
- walki z normalnymi zasadami w strefie OFF wymagają rozejścia się po trafieniu co najmniej na długość zasięgu dłuższego z otuliniaków [jest to znacznie łatwiejsze do egzekwowania i uczciwsze niż "wyraźność uderzeń"]. Zasada 3 trafień obowiązuje. Poleca się krótkie rozejścia, nawet w postaci odskoku na odpowiednią odległość i zaraz powrotu do walki, zwłaszcza jeśli obawiamy się że atakowany może próbować uciec, a rozejście mogłoby zbytnio mu to ułatwić.
- jeśli otrzymamy skuteczny kontratak w czasie krótszym niż sekunda, oznacza to że atakując wystawiliśmy się na cios i oberwali obaj uczestnicy.
- jeśli w starciu uczestniczy więcej niż 2 osoby (np 2 na 1) to trafienie jednego oznacza rozejście się dla całej trójki. Pamiętajmy że tu również obowiązuje atak zza pleców, w postać np zajętą walką z kim innym i nie spodziewającą się bonusowego ataku.
- w strefie ASG obowiązuje zasada 1 hit
- w strefie ASG (i tylko tam) dozwolone jest rzucanie otuliniakami dopuszczonymi do rzucania. Te będzie można rozpoznać po orgowiskiej naklejce (skoro mają działać w obecności gogli, orgowie będą patrzeć na ich masę i kompletne otulenie - ideałem byłby nóż o rdzeniu z lekkich rurek, krótki z otulonym ostrzem i głowicą, oraz dodatkową porcją otuliny w głowicy i sztychu). chodzi o dodatkowe dążenie do wyrównania szans.

tyle póki co. Co myślicie?
+Quote Post

33 Strony < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-11-2019, 07:31