Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> FOnline: 2238 pomysły i sugestie, Tak tutaj piszemy co jest dobre a co nie

post 27-09-2009, 19:02
Post #21

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 9 955

QUOTE(Zoor @ 27-09-2009, 18:19)
No właśnie nie do końca. Na innego gracza można się natknąć podczas zwiedzania Pustkowi, a nawet podczas walki przy random encounterze, więc szansa na pojawienie się wrażej kreatury podczas odpoczynku też powinna jakaś być.
*

Nie widzi mi się wylogowywanie tylko dlatego, że zachciało mi się srać. Z resztą nie przypominam sobie żeby tak było w oryginalnym Fallu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 27-09-2009, 19:45
Post #22

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 7 577

Może zostawmy wszystko jak jest i dodajmy za to nowe questy, bronie i zwiększyć limit lvl. Nie zmniejszać żadnych pkt. expa ani nie dodawać jakiś skryptów na mape świata. Jest ok tylko wystarczą questy dla 1 osoby jak i wielu + kilka lvl i perków, nowe bronie, pancerze, bazy dla frakcji i można grać ;)
+Quote Post
post 27-09-2009, 19:58
Post #23

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

A ja się zastanawiam w którą stronę pójdzie FO.

Czy bardziej w stronę odgrywania własnej postaci i tworzenia własnych przygód czy może w stronę ostrego grindowania, 100 poziomów do zdobycia, coraz to silniejszych broni i lepszych pancerzy i ciągłego pvp żeby mój e-penis osiągnął stosowne rozmiary.

Prawdę mówiąc to w FO wystarczyłoby mi żeby na początku, przy tworzeniu postaci miała ona 10 poziom czy tam 5, określoną liczbę punktów do rozdysponowania na statystyki i umiejętności a po zakończeniu zwyczajnie człowiek odgrywałby ją a nie starał się nabijać levele, zdobywać nowy loot i pk kolesi.

+Quote Post
post 27-09-2009, 20:07
Post #24

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 859

QUOTE(Zdzisiu @ 27-09-2009, 19:58)
A ja się zastanawiam w którą stronę pójdzie FO.

Czy bardziej w stronę odgrywania własnej postaci i tworzenia własnych przygód czy może w stronę ostrego grindowania, 100 poziomów do zdobycia, coraz to silniejszych broni i lepszych pancerzy i ciągłego pvp żeby mój e-penis osiągnął stosowne rozmiary.

Prawdę mówiąc to w FO wystarczyłoby mi żeby na początku, przy tworzeniu postaci miała ona 10 poziom czy tam 5, określoną liczbę punktów do rozdysponowania na statystyki i umiejętności a po zakończeniu zwyczajnie człowiek odgrywałby ją a nie starał się nabijać levele, zdobywać nowy loot i pk kolesi.
*

W ogóle całe to koksowanie postaci pasuje do Fallouta jak gówno do tortu. Bardzo fajnie, że można spotkać normalnych ludzi w grze, którzy otwarcie stosują role-playing, ale te wszystkie wymiatacze w metal armorach i z minigunami niszczą piękno gry.

Fakt, to dopiero beta, ale gdyby przeznaczyli choć ułamek sił na to, by ograniczyć takie zachowania, to gra by na tym zyskała.

Teraz, jeśli będą chcieli usunąć PK i koxowanie, dzieciaczki będą wrzeszczeć, że przestaną grać, bo inaczej niż tak nie potrafią, a jest to, bądź co bądź, spora grupa, dlatego trochę się zakopali.
+Quote Post
post 27-09-2009, 20:57
Post #25

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 972

Bo po co usuwać pk?? Ty też masz jakieś lewackie skrzywienie? To brutalny świat, musi być pk. Pisałem na nma, przydałoby się jakieś "Phasers set tou stun" celem zmniejszenia śmiertelności przy rabunkach. Ja osobiście uwielbiam ODGRYWAĆ rabunek. Niestety często dostaję strzał w morde z czegokolwiek co mam pod ręką, of koz, bez słowa ze strony delikwenta. Wszyscy udają że nie rozumieją angielskiego albo są głusi, puki się ich nie sprzątnie, potem dopiero są cudownie wyleczeni. Dobrze by było wprowadzić nazwy frakcji pod nickami, ze stosownym zabarwieniem, w zależności od stosunków dyplomatycznych, żeby było wiadomo kogo naparzać bez większego zastanowienia, bo przecież ciężko tu ludzi rozpoznać, skoro nicków jest tyle że trudno spamiętać a wszyscy wyglądają jak armia klonów.
Grałem kiedyś ostro w NWN na serwerze erpegowym, legengarne krainy - osadzonym w świecie Forgotten Realms. Tam rzecz jasna śmiertelność była mniejsza niż w falloucie (ale nie wiele więcej, bo po istnieje tam czar wskrzeszenia i byli dm którzy mogli się umówić z graczem że dana walka miała na celu powalenie przeciwnika nie jego uśmiercenie) i nie było żadnych sztucznych mechanizmów anty-pk i NIKOMU to nie przeszkadzało, a serwer był tzw "twardym rpg" sensowny exp można było zdobyć tylko za odgrywanie.
Wyłączenie pk... Wyłącz może gany wogóle i zrób z tego Red Utopia Online.

Ten post był edytowany przez Havoc87: 27-09-2009, 20:58
+Quote Post
post 27-09-2009, 21:14
Post #26

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Wyłączenie nie ale ograniczenie owszem. Bo gdy na ekranie mam okno handlu/rozmowy a ktoś mi wali w morduche to nie jestem nawet wstanie zareagować. Do tego jakiś hotelik/bar/instytut w mieście gdzie jest nakaz trzymania broni w inwentarzu i po problemie.
+Quote Post
post 27-09-2009, 21:19
Post #27

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

To pewnie nie było do mnie ale i tak dorzucę swoje 3 grosze.

Ja absolutnie nie jestem za wyrzuceniem PK, bo dobrze odegrany rabunek w którym uczciwie biorą udział obie strony jest świetny.

Jedyne przejawy PK jakie mnie denerwują to właśnie takie nieme strzelanie w twarz jak próbujesz do kogoś zagadać. Bo nie oszukujmy się, w większości przypadków kto pierwszy strzeli ten wygra bo albo przeciwnik lekko spanikuje albo dostanie jakieś krytyczne obrażenia które go oślepią, przewrócą czy cokolwiek.

Następny typ pk który mnie absolutnie denerwuje to siedzenie ukrytym w sklepie i czekanie aż ktoś zacznie gadać ze sprzedawcą i wtedy walenie mu w oczy prawie w przyłożenia. Właśnie tak zginąłem za każdym razem.

No i jest jeszcze sprawa altów których jedynym zadaniem jest samobójcze wysadzanie się albo coś podobnie głupiego żeby druga postać mogła zebrać sprzęt z poległych.

Bo sam fakt tego że mi ktoś postać zabije absolutnie mnie nie rusza, stracę sprzęt to sobie go zrobię od nowa, nie ma problemu. Jedyne co mnie złości to takie postacie nastawione maksymalnie powerbulidowo które bez słowa zabijają wszystkich którzy im się trafia. Ani to klimatyczne ani specjalnie ciekawe.
+Quote Post
post 27-09-2009, 21:19
Post #28

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

A to jest akurat dobry pomysł, żeby były obszary w grze, gdzie nie można trzymać broni. Wtedy ludzie, których irytują PK mieliby jakieś tam schronienie, jednocześnie nie trzeba byłoby ograniczać PK (które dodaje, co by nie było, tego ciężkiego, nieprzyjaznego klimatu grze) bardziej ogólnie.
+Quote Post
post 27-09-2009, 21:48
Post #29

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 332

Całkowity zakaz noszenia broni w miastach? - bo taka myśl przychodzi mi teraz do głowy - ale to zły pomysł...
Zabijać będzie to klimat rozgrywki, lepszym rozwiązaniem było by chowanie broni w odpowiednich miejscach(handlarz) ale zawsze ktoś może strzelić przez okienko :D - nie można czasem ostawić tak jakiejś części lokacji by w ogóle postać nie mogła być trafiona?
Najlepiej jednak by to sami gracze regulowali takie sprawy - np. wyłączenia PvP.
Są ludzie którzy lubią tylko zabijać i i są którzy lubią odgrywać...
QUOTE(Havoc87)
Dobrze by było wprowadzić nazwy frakcji pod nickami, ze stosownym zabarwieniem, w zależności od stosunków dyplomatycznych, żeby było wiadomo kogo naparzać bez większego zastanowienia, bo przecież ciężko tu ludzi rozpoznać, skoro nicków jest tyle że trudno spamiętać a wszyscy wyglądają jak armia klonów.

Pomysł świetny, bardzo sie spodobał mnie i tym wszystkim którzy mają do czynienia z wojnami gangów; z jednym zastrzeżeniem: może zacząć się wtedy nagonka na tych którzy nie są w gangach - wiadomo nikt się za nim nie wstawi i nikt nie pomści.

Ten post był edytowany przez Tathagata: 27-09-2009, 22:00
+Quote Post
post 27-09-2009, 21:58
Post #30

SHM-1
Group Icon

Tak jak napisałem wyżej - specjalne obszary bez broni. Ale broń boże nie całe miasto. Nawet jeżeli zagrożenie nie zostanie wyeliminowane, tylko zminimalizowane w tych miejscach - to już dużo.

Druga sprawa - co do postu Tath. Myślę, że regulowanie takich rzeczy przez graczy będzie możliwe dopiero, kiedy pojawią się kolejne serwery (RP itp).
+Quote Post
post 27-09-2009, 22:02
Post #31

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 232

Powinno być tak:

Ulica miasta cywilizowanego:
Wyjmujesz broń, podbiegają do Ciebie strażnicy i nakazują schować broń. Da się pewnie zrobić skryptem. Jeżeli nie schowasz broni w powiedzmy 20 sekund, atakują cię celem zabicia.

Budynki:
W nowym trybie widzenia zwłaszcza. Ktoś wyjmuje broń, otrzymuje opier... od obsługi/strażników. Jeżeli to nie goście do walko/ochrony, to chociaż sugestię. Zaczyna się strzelanina, to zaczyna się panika. Bezbronni ciecie uciekają z budynku od napastnika, a odważni lub uzbrojeni tłuką złoczyńcę we własnym domu. Jeżeli to się dzieje w zrzeszonej społeczności, to pomagają w tym strażnicy lub inni delikwenci.

W razie dużej ilości ataków (tak jak nooby z minigunami z NCR) z "koszarów" lub z "patroli" zostają ściągane posiłki i robi się coś na wzór godziny policyjnej. Chodzą patrole po kilka strażników obok siebie, jak stado.

PK to istota tego świata! Ja bym chciał, żeby ludzie dostawali XP za zabijanie playerów. Jeżeli sami atakują, to bardzo mało, a w obronie znacznie więcej. Wiadomo, że trudniej zabić w obronie w zasadzce, niż samemu robić jakiś trick. Zabijane red nicków punktowane bardziej. Powinni robić dla graczy jakąś dodatkową zmienną jak punkty przestępcze. Czym ma ich więcej, tym więcej XP za jego zabicie.

Admini powinni ingerować w bilans tak, żeby się to trzymało fabuły. Np. zrobić frakcję strażników miasta, tylko problem jest typowo ludzki. Kto będzie ich grał i jaka będzie nad nimi kontrola. Że gościu jak się podłącza do gry, to ma jakiś czas spędzić w mieście na patrolach, a pewien czas ma dla siebie. :D
+Quote Post
post 27-09-2009, 22:04
Post #32

SHM-0
Group Icon

Nie wiem jak wy, ale ja już wole żeby mnie ktoś skasował gnatem, jednocześnie mając świadomość że jak wezmę do sklepu kumpla, to będzie mnie osłaniał. Obawiam się że gun free zones w fonline się nie sprawdzą (podobnie jak w rzeczywistości), bo po prostu staną się pożywką dla exploiterów.
+Quote Post
post 27-09-2009, 22:06
Post #33

SHM-1
Group Icon

XP za PK, jako człowiek grający głównie RP uważam za bardzo dobry pomysł. ALE TYLKO w wypadku działającej karmy i pod warunkiem, że PK zostanie utrudniony, bo teraz byle noob może skosić gadających sobie ludzi. Tym bardziej, że oczywiście nie każdy gra powerbuildem z zyliardem hp.

+Quote Post
post 27-09-2009, 22:08
Post #34

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 332

Idziesz do szeryfa - dostajesz odznakę, jak widzisz kogoś z czerwonym nickiem zabijasz i masz za to expa + wypłatę u szeryfa.
Wychodzisz z lokacji lub giniesz - odznaka znika...
Ech, musisz mieć jeszcze nienaganną opinię w mieście.
Jak wam się to podoba?
Jak znam życie znowu zrobili by z tego exploit :(

Ten post był edytowany przez Tathagata: 27-09-2009, 22:10
+Quote Post
post 27-09-2009, 22:11
Post #35

SHM-0
Group Icon

Wiecie co by było bajeranckie? +200 do steala względem ogłuszonych/śmiertelnie rannych postaci. Można by zlootować delikwenta bez zabijania go. No, co prawda fajnie by było jeszcze dobrać się do armora i ganów, ale cóż, na początek to powinno wystarczyć.

Xp za pk to zły pomysł. Zawsze można to jakoś wyexploitować. Poza tym większość pk to i tak 21lvlowcy.

Ten post był edytowany przez Havoc87: 27-09-2009, 22:11
+Quote Post
post 27-09-2009, 22:16
Post #36

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 508

Dajcie nam się bezmyślne zabijać i żyjcie na południu. ;]
Już entering jest wystarczająco denerwujący ,bo można w te 12 sec. przebiec 3/4 danej lokacji. Przecież już jest dużo bezpiecznych miast.

Dla wszystkich ,którzy uważają ,że w takich miastach bezprawia nie ma rp to proponuje ,żeby tydzień pograli w New Reno - tam się krystalizują bardzo fajne relacje ludzie się znają po nickach ,ktoś CI raz uratował tyłek w ciężkiej sytuacji to poźniej mu się odwdzięczasz w strzelaninie. Tak właśnie się kreują znajomości na pustkowiu. ;]
Takie znajomości są więcej warte niż te przegadane z NCR ,trzeba swoich kompanów sprawdzić w ogniu walki ,a najlepiej tam ich poznać.
+Quote Post
post 27-09-2009, 22:35
Post #37

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 878

QUOTE(Yanglegend @ 27-09-2009, 22:16)
Dla wszystkich ,którzy uważają ,że w takich miastach bezprawia nie ma rp to proponuje ,żeby tydzień pograli w New Reno - tam się krystalizują bardzo fajne relacje ludzie się znają po nickach ,ktoś CI raz uratował tyłek w ciężkiej sytuacji to poźniej mu się odwdzięczasz w strzelaninie. Tak właśnie się kreują znajomości na pustkowiu. ;]
Takie znajomości są więcej warte niż te przegadane z NCR ,trzeba swoich kompanów sprawdzić w ogniu walki ,a najlepiej tam ich poznać.
*

A jakiś czas temu, pewnie będzie już ze 3 tygodnie o takim klimacie w OBT2 pisałem. Ale oczywiście zostałem zjechany, że jak ci się nie podoba to nie graj, heh.

Co do wypowiedzi Smiecha o pojawianiu się encouterów podczas postoju na pustkowiu, że to durnota. Uzasadnij, dlaczego. Mój bład to taki, że nie napisałem wyraźnie, że proponuję, aby po wylogowaniu gracz był bezpieczny bez względu na to czy pozostał na Pustkowiu (na mapie świata) nad lokacją, czy też na terenach pustkowi.

Co do 21lvl. Ja mam aktualnie 21lvl i szczerze, jesli napotykam tak często kolesi niemych lub nie kumających że w Fonline można jajcarsko odgrywać RPG, to naprawdę aż się prosi żeby była jakaś szansa na expienie. Bo inaczej to okropna nuda się wkrada gdy się gra w takim czasie gdzie inni śpią albo są zajęci pracą lub obowiązkami rodzinno-domowymi.
Ponadto, nie chodzi mi o proste łatwe i szybkie expienie powyżej 21lvl. Chodzi mi o stworzenie szansy, poprzez zbudowanie wyzwania godnego herosów, na zdobywanie kolejnych leveli. Okupionych krwią i żylakami na tyłku. Kto będzie chciał to skorzysta, kto stwierdzi że nie warto nie musi. Ale szansa pozostaje.
A sposobów realizacji tego jest wiele. Podrzuciłem tylko pomysł, który nadawałby grze jakiś dalszy sens. W każdej grze jest walka o exp, czy o zdobycie czegoś lepszego w następnym etapie gry, rozwój postaci, armii, zdobycie lepszej technologii czy cokolwiek innego.

A propos PK : muszą być, bez nich Fonline jest jak niedosolona zupa.
+Quote Post
post 27-09-2009, 22:45
Post #38

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 232

W New Reno mnie dwa razy okroili, trochę dawno temu. Aż strach tam chodzić samemu. Ale to plus i taka specyfika lokacji i już. Bardziej odzwierciedlona miejscowość niż w F2! Trzeba się mieć na baczności, co i tak dużo nie daje. Epicka sytuacja:

Leży gościu ranny, woła pomóż mi!
Podchodzę, próbuję, ale już był za słaby na moje umiejętności.
Z tyłu podkrada się gość i mówi "zły wybór", po czym strzela w tył głowy.
Padam ciężko ranny na ziemię, nie mogę się podnieść. Gościu odchodzi...
Krzyczę jak bezradne dziecko "zginiesz, zostanę pomszczony"!
On wraca i odpowiada "nie wkurzaj mnie", po czym strzela w łeb (oczy) - ginę.
Dobija drugiego rannego strzałem w głowę (oczy).

Druga sytuacja była mniej epicka. Kończyłem questa z obchodem ludzi od tych przy stacji kolejowej. Wróciłem do ich nory, pogadałem z szefem. Wychodzę. Przed wejściem czyha gościu, który mnie zabija z guna i rabuje moje zwłoki. Bez dialogów, typowe bezstylowe bandyctwo.

TEAM PLAY!!! !!! I taktyka. Ja się boję chodzić na daleką północ. Niebezpieczniej w miastach niż w na pustkowiach. Ruska mafia to przejęła i tyle. W niektórych lokacjach nie pasuje takie coś. Np. Broken Hills. Te miasto powinno być prawe.
+Quote Post
post 27-09-2009, 23:19
Post #39

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 859

Może źle się wyraziłem, dla mnie PK oznacza żenujące klepanie kogoś bez powodu. "Dla lootu" - takie są tłumaczenia - no litości.

Zabijanie, gdy wchodzi w gre dialog itp., to już role-playing i to jest jak najbardziej poprawne.
+Quote Post
post 27-09-2009, 23:26
Post #40

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 955

QUOTE(Dzony_Kombajn @ 27-09-2009, 20:07)
Teraz, jeśli będą chcieli usunąć PK i koxowanie, dzieciaczki będą wrzeszczeć, że przestaną grać, bo inaczej niż tak nie potrafią, a jest to, bądź co bądź, spora grupa, dlatego trochę się zakopali.

Rotfl. Jak na razie to dzieciaki płaczą, że dostają w dupę od PKerów i nie potrafią się przeciw nim zorganizować to domagają się czerwonych nicków i innego dziadostwa.

QUOTE(Spicmir @ 27-09-2009, 21:14)
Wyłączenie nie ale ograniczenie owszem. Bo gdy na ekranie mam okno handlu/rozmowy a ktoś mi wali w morduche to nie jestem nawet wstanie zareagować. Do tego jakiś hotelik/bar/instytut w mieście gdzie jest nakaz trzymania broni w inwentarzu i po problemie.

A mnie wystarczy przesunąć okno handlu tak żebym widział swoją postać jak i ustawić się twarzą do drzwi. Tak samo nie dziw się, że dostajesz bęcki w takiej Norze, gdy pojawiasz się tam w pancerzu.

QUOTE((-[PREDATOR)
-),27-09-2009, 22:02]PK to istota tego świata! Ja bym chciał, żeby ludzie dostawali XP za zabijanie playerów. Jeżeli sami atakują, to bardzo mało, a w obronie znacznie więcej. Wiadomo, że trudniej zabić w obronie w zasadzce, niż samemu robić jakiś trick. Zabijane red nicków punktowane bardziej. Powinni robić dla graczy jakąś dodatkową zmienną jak punkty przestępcze. Czym ma ich więcej, tym więcej XP za jego zabicie.

I exploit gotowy.

QUOTE(Tathagata @ 27-09-2009, 22:08)
Idziesz do szeryfa - dostajesz odznakę, jak widzisz kogoś z czerwonym nickiem  zabijasz i masz za to expa + wypłatę u szeryfa.
Wychodzisz z lokacji lub giniesz - odznaka znika...
Ech, musisz mieć jeszcze nienaganną opinię w mieście.
Jak wam się to podoba?

Raz, że teraz za "przeszukanie" ciała dostaje się czerwony nick (użycie steal na kimś nieprzytomnym), a dwa jak już wspomniałeś bardzo łatwo to wykorzystać w drugą stronę.

QUOTE(Havoc87 @ 27-09-2009, 22:11)
Wiecie co by było bajeranckie? +200 do steala względem ogłuszonych/śmiertelnie rannych postaci. Można by zlootować delikwenta bez zabijania go. No, co prawda fajnie by było jeszcze dobrać się do armora i ganów, ale cóż, na początek to powinno wystarczyć.

Ta, już zostało powiedziane, ale widać inne "sugestie" mają większy priorytet.

QUOTE(Cubik @ 27-09-2009, 22:35)
Co do wypowiedzi Smiecha o pojawianiu się encouterów podczas postoju na pustkowiu, że to durnota. Uzasadnij, dlaczego. Mój bład to taki, że nie napisałem wyraźnie, że proponuję, aby po wylogowaniu gracz był bezpieczny bez względu na to czy pozostał na Pustkowiu (na mapie świata) nad lokacją, czy też na terenach pustkowi.

Tłumaczysz takie coś tym, że jeśli poruszając się natrafiamy na różne istoty to i podczas odpoczynku powinny się na nas napatoczyć. To można z kolei wytłumaczyć tak, że gdy odpoczywam siedzę w jaskini i nikt mnie nie znajdzie. Tak można w kółko, ale też jak już wspomniałem nie widzi mi się podczas gry wylogowywanie (tym samym uniemożliwienie regeneracji hp) bo muszę wyjść do łazienki. Poruszanie się bez celu po mapie jest znakiem, że oczekuje się jakiegoś spotkania, a gdy siedzi się w miejscu - przeciwnie. I tak już bardzo łatwo jest zagapić się i za późno zareagować podczas podróży i zginąć od moleratów (gram w oknie to, gdy idę gdzieś dalej minimalizuję grę - z resztą co w tym dziwnego, gdy poruszam się tak wolno).

QUOTE(Dzony_Kombajn @ 27-09-2009, 23:19)
Może źle się wyraziłem, dla mnie PK oznacza żenujące klepanie kogoś bez powodu. "Dla lootu" - takie są tłumaczenia - no litości.

Zabijanie, gdy wchodzi w gre dialog itp., to już role-playing i to jest jak najbardziej poprawne.

A jak jest teraz? Cały "roleplaying" (w prawdziwym życiu) opiera się na zwrocie "pieniądze albo życie". Wyobraź sobie co by było na takim bezprawnym pustkowiu. Tak, właśnie - nikt by cię nie pytał.

Ten post był edytowany przez Smiechu: 27-09-2009, 23:27
+Quote Post

5 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-07-2019, 12:38