Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Poland SourceBook- koniecznie przeczytaj

post 04-11-2002, 22:49
Post #21

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 6
Doł±czył: 03-11-2002

hehe bardzo się cieszę:D, że komuś chociaż w cząstkowym stopniu pomogłem:]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 04-11-2002, 23:50
Post #22

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 9

No nie... Word mi nawalił.
Najpierw słownik zaczął mi szwankować- traktował jako błąd słowa "terrorysta", "październik","klęska", i inne normale wyrazy. Następnie nie mogłem wprowadzić polskich liter, np. zamiast "ś" wyskakiwało mi sharf-ss (takie niemieckie podwójne s wyglądające jak B). Może to jakiś wirus? Choć wątpię, jestem zabezpieczony Norton Anti-Virusem.
Jeśli ktoś wie, co się stało, proszę o kontakt.

A miałem natchnienie, napisałem już troszkę...
+Quote Post
post 05-11-2002, 01:20
Post #23

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33
Doł±czył: 04-11-2002

to olej ortografie i pisz tak jak ja :) na czuja ...
+Quote Post
post 05-11-2002, 09:02
Post #24

SHM-0
Group Icon

heheh najlepiej się piszę w tym okienku forumowym i co że masa błędów, ale tekst jest zawsze fajny

doc masz moje poparcie: olej to;)
+Quote Post
post 05-11-2002, 11:53
Post #25

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 32

Przelałem wczoraj na worda, ramy losów Lubelszczyzny... Teraz tylko kilka słów, bo zamieścić tego nie mam jak (moja strona ciągle się odwleka)... Jak skończę to chetnie bym ci to Gerard wysłał
Teraz powiem czego się możesz spodziewać :D
Nie wdawałem się zbytnio w polityczne przesłanki wojny, ale zniszczenie Lubelszczyzny trzeba było w miarę logicznie uzasadnić. Nie jest to proste bo u nas nie ma celów godnych rakiet :twist:
Tak więc Lubelszczyzna wymarła od skutków działania atomowego trójkąta... Promieniowanie ze zniszczonego Kijowa, Krakowa, a przede wszystkim zniszczonych przez naszych sojuszników (drobna ironia) zajętych przez wroga potężnych zakładów azotowych w Puławach (wiem, ze mogą produkować zarówno amunicje jak i broń chemiczną, więc uderzenie nuklearne jest tu strategicznie uzasadnione )
Promieniowanie zabiło 98 proc mieszkańców wyżyny lubelskie. Policzyłem, że w naszych schronach atomowych mogło by przezyć najwyżej 800 osób. Ocaleni przeżyli głęboko w Puszczy Solskiej i Roztoczanskim Parku Narodowym. Opad zniszczył co prawda drzewa liściaste, ale o dziwo wspomógł rozwój drzew iglastych... Tak powstała Puszcza. Co do mieszkańców:
- w ostepach można natrafić na osady Ludzi Puszczy
- na obrzeżach lasów mają swoje jurty Borowi, czyli ludzie którzy zyją z przeprowadzania karawan przez puszczę (Ludzie Puszczy produkują żywność)
- Zniszczone pustkowia wyżyny lubelskiej przemierzają Rajzerzy - czyli coś w stylu włóczegów - handlujący z Dusizłomami (wiadomo co)
- Oczywiście są tez Łupieżcy ze zniszczonych i wymarłych miast, mutanci, ghule, kanibale
- Lubelszczyne nawiedzają także watahy ukraińskich Stepowych Kozaków...

Trochę rozbudowałem takze system wierzeń tych grup oraz ich przykładowe siedziby. Każda ma też swoje specyficzne cechy i zasady zachowania.

Jest tego bite kilkanaście tysięcy znaków...
Dzisiaj wieczorem zajmę się opisem ciekawych miejsc... Mamay na Lubelszczyźnie 4 bazy wojskowe. Niedaleko są Starachowice i Mielec - ważne zakłady przemysłowe... Kopalnia tematów... Mus tez opisac życie w Lublinie, Chełmie i Zamościu - miasta nie zniszczone, ale wyniszczone... szczególnie nęcą mnie pozdiemia lubelskiej i zamojskiej starówki oraz kredowe jakinie w Chełmie...

Ale teraz niestety praca...
:cry:
+Quote Post
post 05-11-2002, 17:03
Post #26

SHM-3
Group Icon

Hmmm, ciekawe, nie powiem. Poparte sensownymi argmentami, przedstawia ciekawy wizerunek Lubelszczyzny... ale to jeszcze nie to.. No dobra, żartuję! Idea fajna, zaciekawiłeś mnie, słowo daję, jezeli ją rozbudujesz to będzie super. Niech opad będzie z tobą! I pracuj tak dalej.
Aha, olałem ortografie, piszę dalej. O, Word działa normalnie :/ dziś już dużo nie napiszę, jutro ma klasówkę z ustrojów politycznych Grecji i Rzymu :( (nie, rzebym historii nie lubił, ale muszę kuć i kuć....)
+Quote Post
post 05-11-2002, 17:34
Post #27

SHM-3
Group Icon

A może mały konkursik?
Robię przetarg na najlepsze post-nuklearne bestie do PSB. Amerykanie mają swoje własne kreatury, więc my musimy być oryginalni i wymyślić coś na prawdę makabrycznego. Rysunki, statsy miło widziane, choć najważniejszy jest fakt, by były interesujące, i miały jakąś własną, ciekawą historię (jak np. inteligentne deathclawy, alieny lub centaury).
I druga cześć konkursu- czy ktoś ma pomysł na to, jak doszło do wszystkich "wesołych" mutacji w Europie? W USA było FEV, a ja chciałbym, żeby Europa była oryginalna. Jasne, mogę wszystko zwalić na ruskich i ich experymenty, ale wolał bym coś bardziej wyszukanego...
+Quote Post
post 05-11-2002, 17:42
Post #28

SHM-0
Group Icon

heheh może francuzi budujący potężną armijkę podpakowali swoich żołnierzyków, którzy zmutowali do mutantów;) i zaczęli robić sieczkę:). Poznawszy siłę tego zjawiska pozostałe armie lotnicze zaczęły zwlać bomby na miasta z tym środkiem;)...heh
Nie wiem słabo oryginalne:P
+Quote Post
post 05-11-2002, 20:46
Post #29

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 5

Co do mutacji z Fallouta, to Tim Cain (główny twórca F1) twierdzi, że większo¶ć z nich powstała nie w wyniku działania FEV (co zreszt± ograniczyłoby ich występowanie do Kaliforni i mocno ograniczyłoby możliwo¶ci tworzenia kolejnych czę¶ci Falla), ale promieniowania. Nie jest to co prawda zgodne z dzisiejszym stanem nauki i nigdy nie miało być. Jest to raczej nawi±zanie do pulpowych filmów i ksi±żek sci-fi z lat 50tych, roj±cych się od gigantycznych stworów powstałych w wyniku mutacji.

Chris Avellone twierdził pocz±tkowo kategorycznie, że wszystkie mutacje (ł±cznie z ghulami) powstały w wyniku działania FEV (co do ghuli to twierdzi tak również Chris Taylor - drugi główny twórca F1), jednak ostatnio zaczyna przychylać się również do argumentów drugiej strony (przedstawionych głównie przez Mr Carrota), o czym pisał w jednej z ostatnich Biblii Fallouta.
+Quote Post
post 05-11-2002, 23:18
Post #30

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 50
Doł±czył: 05-11-2002

dokladny opis historii europy jest w sourcebooku o WWIII w europie jest on na tej stronie http://www.falloutpnp.com/
+Quote Post
post 05-11-2002, 23:20
Post #31

SHM-3
Group Icon

I jest on niekanoniczny i niezgodny z tym, co wiadomo z Falloutów i Biblii Fallouta.
+Quote Post
post 06-11-2002, 11:03
Post #32

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 32

Ja może teraz nieco naiwnie, ale pytam bo po prostu nie wiem...

Skoro ghule powstały dzieki działaniu FEV to dlaczego występują tylko w miejscach gdzie istniały reaktory atomowe? No i w końcu tylko ghule świecą, prawda? No i gołym okiem widac różnice w działaniu Fev-u na ghulach i supermutantach, a w końcu genotyp jest chyba ten sam...

NIe chodzi o czepianctwo... Byc moze odpowieź znajduje się gdzies w Bibli, albo w jedymym z Sourcebooków... Po prostu praca, nowy projekt stylizacji mojego autka i kolejne przejście Fallouta odbierają mi czas na poszukanie odpowiedzi samodzielnie...

No Fallout Guru wysilcie rozumy:cool: :cool: :cool:
+Quote Post
post 06-11-2002, 11:07
Post #33

Zasłuszony
Group Icon

ja tam napisze to jak wroce z uczelni .. chyba ze ktos mnie wyprzedzi .. a teraz ide bo znowu bede mial jazdy za opuszczone cwiczenia ... :D
+Quote Post
post 06-11-2002, 13:41
Post #34

SHM-3
Group Icon

Ja przychylam sie do wersji Tima Caina, wedlug ktorej ghule powstaly w wyniku promieniowania. Ostatnio do tych argumentow przekonany zostal (glownie przez Mr Carrota) rowniez Chris Avellone, do tej pory uznajacy wersje Chrisa Taylora, wedlug ktorej ghule powstaly w wyniku FEV.

Jak widac sa w tym wzgledzie rozbieznosci miedzy samymi tworcami Fallouta (Timem C. i Chrisem T., Chris A. sie do nich nie zalicza).

A co do reaktora w Gecko, to ghule tam mieszkajace przeprowadzily sie tam z Necropolis.

Co do odmiennego dzialania FEV, to (zakladajac prawdziwosc teorii Chrisa T) supermutanci zmutowali w sposob kontrolowany w kadziach z FEV, natomiast ghule zakazone zostaly dzika, zmutowana wersja FEV, przenoszona w powietrzu.

Co do sourcebookow to niestety za kanoniczny mozna uznac jedynie sourcebook Brotherhood of Steel Sebastiana Rushwortha - oparty prawie w 100% na wiadomosciach z gry. Cala reszta jest pelna mniejszych lub wiekszych bledow i niezgodnosci z Falloutami czy Biblia.
+Quote Post
post 06-11-2002, 13:45
Post #35

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 52
Doł±czył: 06-11-2002

Ladnych pare lat temu prowadzilem Cyberpunk’a 2020, z kumplami postanowilismy poprowadzic te gre w polskich realiach (we wrocku). No i mój kumpel stworzyl historie polski od 1998 do 2020 (pozdrawiam Cie Pietrov:)). Jest tam troche niescislosci i glownie jest to skierowane na wroclaw... ale.. może się przyda...
+Quote Post
post 06-11-2002, 13:47
Post #36

SHM-3
Group Icon

Coz, Cyberpunk nie bardzo odpowiada klimatem Falloutowi - brakuje alternatywnej rzeczywistosci, dluzszej zimnej wojny, technologia CP jest oparta na dzisiejszej i jest bardziej futurystyczna niz technologia Fallouta, oparta na technologii lat 50-tych i wyobrazeniach o przyszlym jej rozwoju z tamtych czasow.

EDIT: BTW to widze, ze kolega rowniez z Breslau? Moze wiec wybierzesz sie rowniez na Szedariade? (Szczegoly na tablicy Spotkania/Konwenty. :)
+Quote Post
post 06-11-2002, 15:35
Post #37

Zasłuszony
Group Icon

a ja napisze teraz na temat ghuli
one sa z FEV i Promieniowania ;) zmutowany FEV pod wplywem promieniowania i samo promieniowanie (ktore jak widac nawet złuszczyło im skore) ... daly nam ghuli efekt ;)
+Quote Post
post 06-11-2002, 15:39
Post #38

SHM-3
Group Icon

To jest wersja Chrisa Taylora :). Wedlug Tima Caina powstały tylko z promieniowania.
+Quote Post
post 06-11-2002, 20:20
Post #39

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 45

Hmm przyznaje ze i my w BoB'ie myslelismy o sourcebooku polskim do pnp, z tego co wiem to Chewie ma kilka pomyslow, jak sie zbierzemy w jakiejs grupie niebawem to zarzuce temat i zobaczymy co sie da uzbierac. Anyway, napewno sie dorzucimy z pomyslami.
+Quote Post
post 06-11-2002, 21:26
Post #40

SHM-3
Group Icon

No dobra.
Zrobiłem ogólny zarys historii przedWojennej. Ale jest jeden problem. Gdy skończyłem pisać i krytycznie spojżałem na moje dzieło... cóż, pomyślałem ze jest g... warte. Po pierwsze, skupiłem się na wojnach, na konfliktach, i na sporach między państwami. A, i jeszcze na działaniach zbrojnych. Po drugie, im bardziej się zbliżałem do roku 2077 tym mniej miałem dobrych pomysłów, więc te ostatnie są naprawdę kiepskie. Motywy walk, są płytkie i sprowadzają się tylko do jednego (he he, Ausir, dopiąłeś swego).
No i ogólnie to wszystko nie ma sensu.
Mimo wszystko zamieszczę tu moje wypociny, może ktoś bedzie potrafił to dopracować- trzeba się pogłowić nad zagadnieniami innymi niz wojna.
+Quote Post

6 Strony < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 19-07-2019, 18:06