Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony « < 3 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> [F2] Fallout: Infinite Fall, Całkiem nowa gra.

post 08-03-2009, 12:57
Post #81

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 972

Ja tam nie mam zamiaru obiecywać czegoś na 100%. xP

Muzyka to (teraz) najmniejszy problem. Ale jeśli byś był chętny, to bym coś zamieścił, pod warunkiem, że by trzymało klimat, i nie było zbyt... Elektroniczne, bluesowe, mixowe, technowe, hip-hopowe, rockowe (etc.), tylko z mrocznym klimatem postapokaliptycznym.

A co? Chcesz bym wprowadził haszysz? XD
Renesco 2000! Najlepszy sprzedawca haszyszu po tej stronie... Tego postnuklearnego gó[...]! xD

EDIT:
Dobra, garść nowych informacji.
W F:IF'ie będą występować trzy rodzaje walut. Kapsle (pieniądze farmerów i biedniejszych wsi oraz miast), blaszki (waluta bandytów i "tych gorszych") oraz banknoty (używane przede wszystkim w cywilizowanych miastach i placówkach wojskowych). Prócz tego, w modzie pojawi się inny system kupowania. W niektórych przypadkach będzie to zwykły handel, jednak czasami będzie się kupować przedmioty przez rozmowę, a płacić określoną walutą (np. blaszkami lub banknotami).

Spodziewajcie się w niedługim czasie strony moda, której link oczywiście tutaj podam. Na stronie przedstawię listę zmian, screeny itd. A tymczasem, dwa screenshoty.

Enklawa, a konkretniej zewnętrzny poziom.
(IMG:http://img18.imageshack.us/img18/2994/scr00014.png)

Śmieciowisko, jedna z części lokacji Broken Tar.
(IMG:http://img18.imageshack.us/img18/4566/48828349.png)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 08-03-2009, 14:45
Post #82

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

No dobra, a jak zamierzasz rozwiązać problem wartości poszczególnej waluty? W F2 były na przykład kupony z kopalń w Redding, którymi można było płacić właściwie swobodnie na całym Wastelandzie. Nie wiem, czy da się zrobić tak, żeby określeni handlarze nie przyjmowali obcych pieniędzy a zakupy poprzez rozmowę są może i niezłym rozwiązaniem, ale na dłuższą metę wkurzającym - dobrego barteru nic nie zastąpi ;).
+Quote Post
post 19-03-2009, 19:26
Post #83

SHM-0
Group Icon

Otóż Blaszki będą miały zerową wartość, a banknoty podwójną. Banknoty oczywiście przydadzą się każdemu, gdyż można nimi płacić niemal wszędzie, dlatego można będzie za to kupować wszędzie. Blaszki natomiast, to będzie waluta np. New Reno (Ale kapsle i banknoty także będą występować). Problem rozwiązałem tak, że takich handlów będzie stosunkowo mało i będzie potrzebna duża ilość forsy.

EDIT: Zainteresowanych rozwojem (a raczej zmianami), zapraszam do przeczytania pierwszego postu. Z góry mówię, iż zmiany nie zaszkodziły w jakikolwiek sposób pracom, które zostały dotychczas zrobione.
+Quote Post
post 19-03-2009, 22:06
Post #84

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 878

Ghoster, muzyka mi się podoba połowicznie. Nie podoba mi się ta, którą planujesz do San Fran wrzucić. Nie czuć klimatu Falloutowego. Ale ten drugi utwór jest super :)
Poza tym co do zmian w fabule, to odbieram nowy początek pozytywnie :) Życzę wytrwałości!
+Quote Post
post 19-03-2009, 22:42
Post #85

SHM-0
Group Icon

Hmm... Co do tej pierwszej muzyczki, miałem nadzieję, iż się spodoba, gdyż mi, osobiście pasuje klimat, ten brahmini dzwonek. xD No ale cóż, wyjdzie w praniu, conajwyżej się poprawi, a tę gdzie indziej wykorzysta.
Nowy początek - Wszakże trzeba powrócić do świetnej metody "nic-nie-pamiętania", bez tego, fabuła jest dzisiaj nudna. xD
+Quote Post
post 19-03-2009, 23:03
Post #86

SHM-1
Group Icon

Chyba troszkę namieszałem z ta muzyką sorki. Podoba mi się muzyka "Nuclear soul", ta, którą chcesz dać właśnie do San Franciso :)
A fabułka zaczynająca się od nic-nie_pamiętania daje pewne możliwości swobodnego rozwoju w nieznanym graczowi kierunku :)
+Quote Post
post 07-05-2009, 16:02
Post #87

SHM-0
Group Icon

Hmm... A kolega tworzący muzykę do trailera już się ucieszył. Ty, niedobry, ty! xD
Tak, taka fabuła daje duże pole do popisu, gdyż możemy zrobić z postacią co tylko chcemy, a postać nie wie nic o sobie na samym początku. W F:IFie, fabuła będzie mniej więcej taka, jak w Planescape (tzn. nie chodzi mi o wydarzenia). Postać będzie kimś ważnym, ale jedynie dla siebie i nielicznych osób. Ale dobra, już więcej nie zdradzam.

EDIT:
W pierwszym poście aktualizacja, możecie przesłuchać parę utworów, które znajdą się w modzie/w filmikach moda.

EDIT2:
A oto dawna siedziba Regulatorów:
(IMG:http://img26.imageshack.us/img26/9642/fif1.png)
+Quote Post
post 07-05-2009, 20:14
Post #88

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

QUOTE(Ghoster @ 19-03-2009, 18:52)
O Blaszki natomiast, to będzie waluta np. New Reno
*

<Czepialski mode on>

Chcesz dać dla miasta hazardu walutę, której nie da się użyć w np. jednorękich bandytach? Nie żartuj sobie...

</end>

A tak w ogóle to coraz ciekawiej się toto zapowiada :naughty:
+Quote Post
post 07-05-2009, 22:57
Post #89

SHM-0
Group Icon

Hmm... W sumie nie myślałem o tym. No ale dzięki za podsunięcie tej "hipotezy", na pewno zmienię to trochę.
A strona już jest gotowa, ale na razie sam adres. xD Na "pełną wersję" trzeba będzie poczekać, ale jak będzie czytelna i oprawiona graficznie, już tu podam.
+Quote Post
post 08-05-2009, 11:07
Post #90

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

co do sundtracka :
The requsted file does not exist on this server.

proponuje użyć "wrzuty" - pewny host i nie trzeba zassywć by przesłuchać.
+Quote Post
post 08-05-2009, 16:28
Post #91

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 556

+Quote Post
post 08-05-2009, 17:46
Post #92

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Przyznam przesłuchałem od 1# do 7# włącznie i muszę przyznać ze ścieżka dźwiękowa puki co wywarła na mnie naprawdę bardzo dobre wrażenie.
Muzyka jest różnorodna jednak zawsze czuć tą post nuklearną nutę przewodnią. Tracki są mroczne naprawdę bardzo fajna sprawa . Na owacje na stojąco zasługuje wg mnie utwór nr 1 i 7 - te dwa kawałki wbijają się w głowę niczym gwoździe z nailguna i na długo w niej zostają. Chyba nikt się nie obrazi że sobie wrzuciłem je na telefon ... :]
Jeśli kiedyś wydacie soundtrack na płycie biorę go :]
+Quote Post
post 08-05-2009, 22:03
Post #93

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

Ano miałem się wypowiedzieć co do rozpoczęcia gry i zapomniałem... Wasz pomysł nie jest zły, nie powiem. Daje sporo możliwości i w ogóle. Ja niestety (podkreślam: JA) jestem osobiście już zmęczony takimi "tajemniczymi" zawiązaniami fabuły... Tęsknię za możliwością rozpoczęcia gry jakimś wieśniakiem bez celu czy przeznaczenia, bez wielkiej misji, bez tajemniczej przeszłości, ot, tabula rasa który dzięki swojemu (a raczej gracza) wysiłkowi i szczęściu (czytaj: SAVE/LOAD) jest w stanie coś osiągnąć...

Co do muzy, to średnia wypada tak 6/10, kawałki są czasem jakby troszkę zbyt zarwane ale klimat ogólnie niezły. W szczególności:

#2 - bardzo miłe dla ucha
#4 - kojarzy mi się z się z The Fall, pozytywnie kojarzy :D
#6 - jest zauważalnie szybsza od Falloutowych standardów. Czy to dobrze czy źle wyjdzie w praniu
#10 - ++++++ :]
#12 - ogólnie bardzo miły, tyle że ma mocno wyróżniające się pierwsze kilka sekund... w przypadku potrzeby częstego load te pierwsze dźwięki mogą mocno zirytować... miałem to już w jednej czy dwóch grach... zresztą puśćcie pierwsze 4 sekundy 5 razy z rzędu a zrozumiecie co mam na myśli...

I co oznacza tytuł #13?? Niedobry żyje? Czy jak? (no masz, przyszedł anglista i będzie się czepiać ^_^ )
+Quote Post
post 09-05-2009, 00:38
Post #94

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

1. Bardzo dobre, gdyby spowolnić elementy elektro, wydłużyć ich trwanie, może zmiękczyć, to byłoby nawet lepiej. Zamiast nowocześnie brzmiących fragmentów rozmów możnaby użyć czegoś starszego, ale to już detal...

2. Tą wiolonczelę, czy co to tam jest, ja bym przyciszył i pozostawił w charakterze suplementu, a linie melodyczną dał prowadzić temu niby-chórowi. Może zmixował całość z dżwiękami pustynnego wiatru czy czegoś... Ogólnie średnie z plusem.

3. Zmiękczenie całości mogłoby poprawić odbiór, do tego dodałbym mocy ambientowi wtle przez zmiksowanie go z jakimś rytmicznym, choćby ledwie słyszalnym dźwiękiem, ledwie wychwytywalnym przez ucho, ale jednak

4. Do tych "bzyczących dźwięków dodać basu, by stworzyć krajobraz pełen patosu i brutalnejh siły. Nie wiem czy pasuje do lokacji, ale ja bym to widział. Silne niskie uderzenia, niekoniecznie będny, ale tam ja bym chciał mieć bass, mocne basowe uderzenia... w obecnej formie jest bardzo dobre

5. świetne, nie wiem czy czegoś bym dodał albo odjął gdyż mam w miarę pełną wizje lokacji zbudowaną jedynie na podstawi dźwięku. Ciekawe, czy moja wizja się zisći

6. Zmiękczenie tego niskiego dźwięku w tle, by trwał praktycznie przez cały utwór, natężał się i wyciszał nie do końca] wtedy,, kiedy obecnie całkiem zanika. W monentach gdy ma prowadzić linie melodyczną dodać mu kwasowości, czyli jakichś wibracji z głośniejszym treble czy kawałkami szumu radiowego...

7. Bardzo dobre, choć może zmiksowanie z jakimiś wyraźniejszymi, zdecydowanymi dźwiękami. Dodanie czegoś z charakterem na wzór 20car.acm IMHO nie zaszkodziło by

8. Trudno powiedzieć czy brakuje czegoś, koncepcja wydaje się jasna i zrozumiała, ale może jakaś delikatna gitarka w tle? sam nie wiem. Dobree.

9. Początek genialny. środek genialne. Koniec genialny. świetne, szkoda że krótkie, ale dłuższe mogłoby zburzyć koncepcję. 9+/10 w skali Morgana ;)

10. Bardzo elektro, nie jestem do konca przekonany, że w przypadku Fallouta to słuszne podejście, ale sam utwór trzyma się kupy. Czuć wyrazistą kwasowość, tak mile słyszaną później jest jeszcze lepiej, może pokombinować z efektami?

11. Średnie, rozumiem, że tylko do transportu po mapie, nie?

12. Czegoś brakuje, nie wiem czy charakteru, czy basu, czy czegoś innego.

13.. W zależności od tego do jakiej lokacji zostanie przypisany może być bardzo dobry albo kiepski. sam w sobie jest raczej pomiędzy...

14. Nie ma? A. To już koniec. W sumie szkoda ;P

koncepcja 7+/10
mix 9-/10

całościowo 8-/10

Przy czym to, czy utwór będzie faktycznie pasował do Fallouta w dużej mierze zależy od lokacji, do której trafi., więc odczucia mogą się wahać pomiezy 5/10 a 9+/10.
+Quote Post
post 09-05-2009, 23:51
Post #95

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

Masz już jakieś gotowe dialogi?
+Quote Post
post 10-05-2009, 15:44
Post #96

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 574

Kiedy premiera albo chociaż demo? Do Gwiazdki się wyrobicie?
+Quote Post
post 07-06-2009, 16:24
Post #97

SHM-0
Group Icon

Ulyssaeir - Sprawę powinno ułatwić ci to, iż do każdego kawałka przypisana jest lokacja, do której trafi, przynajmniej ma trafić.

DrapiChrust - Cóż, osobiście jestem zbetoniałym fanem Planescapea, więc fabuła musiała być taka, jaka jest. Ale planuję kiedyś stworzyć serię krótkich mapek bazujących na walce, obchodzeniu systemów i skomplikowanych rozmowach, ale najpierw dotrę do końca F:IFa.

Sorrow - Tak, całkiem dużo, jednak większość wymaga poprawy (sic!).

milo69 - Nie będę owijał w bawełnę, mod jest tak wielki, że mogę się nie wyrobić nawet w rok, szczególnie przez to, że tylko ja robię lokacje, dialogi, skrypty... A demo? Raczej nie będzie, bo to wydłużanie roboty o kolejne lokacje, które i tak w finalnej wersji ulegną wielkiej zmianie.

EDIT:
Cóż, parę tracków zostało przeniesionych do innych lokacji/na inny film, ale chyba nie zburzy to niczego, a raczej poprawi koncepcję. Prócz tego mamy 2 nowe kawałki, parę lokacji jest ciągle w pracy, a i jedna nowa mapka doszła.
W modzie prawdopodobnie znajdą się w pełni trójwymiarowe filmy powyżej minuty trwania, każde miasto dostanie nową mapę (tą przy wybieraniu dzielnicy, na którą chcemy trafić), a może i jakieś nowe grafiki się wciśnie.

PS: Słuchał ktoś tych tracków na słuchawkach? (IMG:http://arcane.pl/forum/images/smilies/icon_cool.gif)
+Quote Post
post 07-06-2009, 19:41
Post #98

SHM-1
Group Icon

Ja słuchałem przez słuchawki ale w czy bez słuchawek nie za bardzo mi te utwory odpowiadają za wyjątkiem jednego czy dwóch z nich, o których pisałem już wcześniej.
Jednak z nadzieją czekam na ukończenie moda :)
+Quote Post
post 07-06-2009, 19:55
Post #99

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 851

Śmieciowisko

śmieciowisko Oo moim zdaniem delikatnie do zmiany nazwa ;]
+Quote Post
post 09-06-2009, 15:53
Post #100

SHM-0
Group Icon

Cubik - Nie o to chodzi, z tymi słuchawkami. ;) Ale cii, nie mówmy tego na głos. xD
Manior - Dlaczego?
+Quote Post

7 Strony « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 12-12-2019, 05:58