Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> 6 lat za nami...

post 01-11-2007, 12:55
Post #1

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Tak, tak... Dzisiaj jest umowna data urodzin FC... Umowna, bo sam nie pamietam, kiedy po raz pierwszy FC pojawil sie w sieci. Ze wzgledu na pierwotny charakter strony na samym poczatku urodziny odbywaly sie w pierwsza sobote listopada. Z czasem ustalilem date urodzin na 1.11...

Jak sami pewnie wiecie od pewnego czasu FC przezywa male zalamanie... Malo sie dzieje, jest stagnacja. Zaczelo sie to po ostatnim ataku na nasz serwer, tuz przed wakacjami, gdy ktos usunal z niego wszystkie nasze pliki...
Stracilismy wtedy newsy, wpisy do KG (znowu) i chyba troche textow w czytelni. Skrypty przestaly dzialac i nikt z obecnej redakcji nie zna sie an tym na tyle, by to naprawic... To byl duzy cios i do tej pory odczowamy jego skutki...

Byc moze kiedys powrocimy do czestych aktualizacji... Tylko niech nikt mi znow nie zarzuca, ze tylko wspominam dawne dobre czasy...

No koniec gledzenia... Pijemy i swietujemy :) ... Zycze FC kolejnych (6^6)! lat xD ...

:bday: :zdrowko:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 01-11-2007, 13:32
Post #2

SHM-4
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 82

no cóż, moge tylko pogratulować zaprzyjaźnionemu serwisowi. miło, że mimo podupadnięcia sceny, istnieje kilka bardzo dobrych serwisów falloutowych. życze kolejnych 6 lat, 6 falloutów z bethesdy ;) i czego tam jeszcze FC sobie życzy !
+Quote Post
post 01-11-2007, 18:40
Post #3

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Szpon)
Tylko niech nikt mi znow nie zarzuca, ze tylko wspominam dawne dobre czasy...

To nie Bu...bar - więc nie widzę powodów byś tutaj nie mógł tego robić ;)

W sumie to czujemy się pusto mając świadomość, że okopy F2C opustoszały. Newsowa triada (13S, O, NMA) jest jeszcze dla mnie do przełknięcia - ale fakt, że na odcinku serwisowym działają (i przede wszystkim mają coś ciekawego do przekazania) tylko dwa serwisy - to już mnie to nie bawi :(

Ostatni czas to naprawdę hu...wy okres. Zaczęło się przecież rok temu - od jawnej kradzieży i plagiatu jaką w świetle dnia dokonał typ z FuW'a - tłumaczenie - był chory i leżał w szpitalu. Potem akcja "oryginalny Fallout do pobrania" - tłumaczenie - bo byłem pijany. Potem plebix i ta złodziejska gnida. I tak dalej... <_<

W tym morzu głupoty, lameriady - zwykłego zła (że uderzę w patetyczne tony ;)) istnienie takiego serwisu jak Fallout Corner było jak chłodna bryza na rozgrzane czoła. W końcu eksplorowaliście ciut inną działkę niż my - baa!!! Postawił bym tezę, że czynna i aktywna działalność F2C była wręcz tamą i blokadą na półmózgów zakładajacych na darmowych kontach swoje splagiatowane stronki.

Ale w sumie - mimo tych problemów - ufam, że dacie radę i powrócicie! W końcu skoro my mogliśmy? A wiedzcie, że naszym przeciwnikiem był (i poniekąd nadal jest) najgorszy element internetowego scenowania - bo sprytna, cyniczna i chciwa osoba - gotowa na każde kure...wo - byle tylko zrealizować swój cel - 120% esencja warszafki!!! :lol:

A jednak ten gnojek nie zniszczył tego co przez te 8 lat u nas zbudowała masa wspaniałych ludzi :) Tacy sami, "kręcą się" też w pobliżu F2C - jednego z nich mogłem poznać osobiście nawet. Z F2C kojarzy się parę ciekawych inicjatyw. Jest to kapitał - który choć teraz jest zamrożony - to ufam, że na przyszłość zaprocentuje jakimiś efektami.

Noo!!! 8]
+Quote Post
post 01-11-2007, 19:20
Post #4

Wasteland Demon
Group Icon

Dzieki Squonk - milo uslyszec slowa uznania :zdrowko:
+Quote Post
post 01-11-2007, 20:04
Post #5

SHM-3
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 872

Nie zapominajmy, ze to na F2C po raz pierwszy uslyszelismy o Zlocie Fanow Fallouta. (jakby ktos jeszcze nie wiedzial - dzisiaj pod nazwa OldTown) ;)
+Quote Post
post 01-11-2007, 20:14
Post #6

Wasteland Demon
Group Icon

Hehe... To chyba rzecz, ktora wyszla nam najlepiej ;P ...
+Quote Post
post 01-11-2007, 20:54
Post #7

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 4 233

Gratuje i mam nadzieje że Corner będzie jeszcze długo trwał i w najbliższym czasie znowo rozpocznie aktywną działalność. Osobiście musze powiedzieć ze Corner nawet kiedys bardziej mi się podobał od Schronu mam nadziej że te czasy wrócą!

+Quote Post
post 01-11-2007, 21:21
Post #8

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

A ja bym przypomniał jeszcze spotkania na czacie F2C, które również stanowią bardzo orygialną i niepowtarzalną nigdzie indziej część naszej sceny ;) Cieszy mnie również to, że mamy na koncie nie tylko spędy spamerów spa(z)miących o pierdołach, ale sporo spotkań poświęconych konkretnym sprawą.
+Quote Post
post 01-11-2007, 21:46
Post #9

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

Wszystkiego najlepszego :D !

A co to właściwie jest?
+Quote Post
post 01-11-2007, 22:03
Post #10

SHM-3
Group Icon

A w tą sobote będzie czat?
+Quote Post
post 01-11-2007, 22:11
Post #11

Schronowy Inżynier
Group Icon

Ja na początku swojej kariery też myślałem by wbić do ekipy F2C. Jednak nie zrobiłem tego - gdyż zniechęcił mnie do tego system stopniowania zasług. No ja uważałem, że należy mi się co najmniej stopień nadzorcy - czy jak to tam było - bo przyznam się, że już słabo pamiętam jak F2C wyglądal 3 lata temu ;)

Uznałem jednak, że tam swoich ambicji nie zrealizuje, więc wysłałem to co miałem do niejakiego Sajdona z takiego serwisu, który kojarzyłem już tak od dwóch lat wtedy (czyli od 2002 roku) - czyli do Trzynastego Schronu.

I tak to się zaczęło... :)

Ale to była i mam nadzieję, że nadal będzie najważniejsza cecha F2C. To, że ten serwis był dla wszystkich :D Schron - niestety nie jest - zwłaszcza dla ludzi, dla których znalezienie czegoś u nas przekracza ich możliwości intelektualne :lol:
+Quote Post
post 01-11-2007, 22:19
Post #12

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

W sumie coś w tym jest, bo przez pewien długi czas, z moich obserwacji wynikało, że transferowaliśmy dość sporo młodych, dość ambitnych i nie mających zbytnio doświadczenia w czymkolwiek przyszłych scenowiczów ;) Najpierw pojawiali się na czacie F2C, potem trafiali na SHAMO :) gdzie dalej się rozwijali. Szkoda, że mało z nich osiągneło wysoki poziom...hmm...przydatności ?

+Quote Post
post 01-11-2007, 22:20
Post #13

SHM-3
Group Icon

Bo telewizorek jest trudny w obsłudze po prostu. Sam sie w nim gubie czasem.
+Quote Post
post 01-11-2007, 22:46
Post #14

Wasteland Demon
Group Icon

Mhm... Z nami bylo tak, ze dzieki F2C wybijalo sie duzo ludzi w wieku 13-15 lat... Niestety wielka czesc z nich znikala ze sceny rownie szybko, jak sie pojawiala... Ale wlasnie z tego bylem naprawde dumny - wielu dostalo dzieki nam szanse :) ...
+Quote Post
post 01-11-2007, 22:48
Post #15

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

*snip*
+Quote Post
post 01-11-2007, 23:06
Post #16

Schronowy Inżynier
Group Icon

Jak już tak wspominamy przy piwku i ognisku ;) to powiem, że najlepsze co wspominam z z początków mojego scenowania to spora różnorodność w ofercie. Każdy mógł wybrać co chciał i tam się wkręcić - choć były też ekipy dość hermetyczne - jak to wówczas odbierałem czyli SAD i VDHP.

W 2005 roku - bo o tym okresie teraz piszę - F2C miało swoje apogeum gdy chodzi o działalność integrującą. Chyba się tu ze mną zgodzicie - no nie? W końcu to czas pierwszego OT.

Zaś Shamo - co obserwowałem jako zwykły user - było polem różnych sprzeczek i fochów, które w sumie doprowadziły do trzaśnięcia drzwiami przez tych czy owych.

No a Schron? Schron się powoli staczał, a raczej osiadał na mieliźnie jaką w sumie było wejście w struktury plebixa. Znaczy nie od razu - szansa na rozwój była - ale gnicie tego projektu zaczęło się z początkiem 2006 roku - choć nadal miałem cień nadziei, że coś chwyci.

W między czasie gdzieś wyparowało WR (choć z takimi ludźmi jak Bolek w załodze - też bym zwinął interes <_<), SAD i VDHP wyszły w świat, i jedynym niezależnym serwisem pozostał F2C.

To chyba dlatego, że mieliście taką a nie inną formę działania sprawiło, że OT mogło wyewoluować w to czym stało sie teraz. I że w ogóle przetrwało. Takie rzeczy się pamięta :)

A Schron sięgnął dna - nie pod względem materiałów czy poziomu strony, ale pod względem koncepcji działania i prowadzenia strony. To, że na początku tego roku osiągnęliśmy wyniki wchodzenia na strone równe z F2C, a i potem je przekroczyliśmy - to było w sumie nic, jeśli uświadomi się sobie, że ktoś w cyniczny i cwany sposób może zagarnąć efekty naszej pracy. No i ja musiałem ten plebixowy smród wywietrzyć - choć jeszcze nadal tu tam unosi się fetor tego ptaka i jego popiołów :lol:

A dziś mimo, że o wielu sprawach można mieć w sumie nie wesołe zdanie - jak choćby rozwój projektów czy powstawanie odseparowanych kółek wzajemnej adoracji - to się nazywa "budowanie swojego community" :D :D :D - to uważam, że działanie F2C wprowadzało taką równowagę na scenie.

No i jak ufam, że prędzej czy później ale wszystko wróci do normy 8]
+Quote Post
post 01-11-2007, 23:17
Post #17

Wasteland Demon
Group Icon

Skoro juz wspomniales o statsach, to moge dorzucic, ze mniej wiecej teraz jestesmy swiadkami tego, ze FC ma 1,5 mln odslon. Przypominam, ze do licznika w statystykach trzeba dodac 150k odwiedzin ;) ...

Z tego co widze na chwile obecna odwiedziny Trzynastego i FC sa porownywalne. Codziennie mamy ok. 800 odslon...
+Quote Post
post 01-11-2007, 23:29
Post #18

Schronowy Inżynier
Group Icon

Nam i tak wejścia zafałszowuje fakt, że na łrze czynastym shronie jest cały czas kod do naszej statystyki. Nie dość, że plebix przywłaszczył sobie materiały to jeszcze elementy strony, poprawiające jej funkcjonalność <_<

Teraz mozolnie odbudowujemy pozycję strony w sieci - wejść z plebixowego adresu jest coraz mniej - choć w googlach pozycja shronó z plebixa jest nadal wysoko.

Słowem - można powiedzieć, że na pewnych odcinkach my też spadliśmy mocno w dół i zaczynamy od zera ;)
+Quote Post
post 01-11-2007, 23:32
Post #19

Wasteland Demon
Group Icon

Ech... A tam hackery sie nie wlamia xD ... Psuja tylko to, co nie trzeba <_< ...
+Quote Post
post 02-11-2007, 00:11
Post #20

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Cholera dzisiaj wypada, że Shamo też ma urodziny :D ... 5 lat :o :piwko:
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 08-12-2019, 08:16