Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Ograniczenia i rozróżnianie amunicji

?

Ograniczę amunicję i będę ją rozróżniał. [ 2 ] ** [7.14%]
Ograniczę amunicję. [ 16 ] ** [57.14%]
Będę rozróżniał amunicję. [ 1 ] ** [3.57%]
To nie ma sensu. [ 9 ] ** [32.14%]
Suma głosów: 28

post 14-02-2007, 12:03
Post #1

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 409

Sonda do pomysłu powstałego w temacie o limicie fps.

Idea jest taka, żeby nie brać kilku tysięcy kulek, tylko się ograniczyć. Wprowadzić sobie podział na kulki "fabularne" i zwykłe.
Wyglądałoby to tak, że bierzesz niewielką ilość kulek fabularnych, które trzymasz w osobnym pojemniku i używasz ich w strzelankach fabularnych, podczas napadów i innych. Zwykłe kulki możnaby używać w niefabularnych strzelankach (kto idzie na hotele się postrzelać?), jakichś zawodów, walenia do puszek z nudów itd. oraz do handlu amunicją.
Sprawa obrotu amunicją wyglądałaby tak: idziesz do handlarza, dajesz mu 20 kapsli i przesypujesz sobie 20 kulek do woreczka z napisem "fabularne". Jeśli ktoś cię napadnie i okradnie, to wysypujesz kilka kulek fabularnych do zwykłych, a napadający przesypuje sobie tyle samo swoich.

Nie uważam, żeby było to specjanie problematyczne. Kupno amunicji czy napad zdarzałyby się co najwyżej dwa razy dziennie, a wsypanie na oko 30 kulek do szybkoładowarki i do drugiego worka trwa kilkanaście sekund.

Drugim pomysłem jest rozróżnienie amunicji na trzy typy: pistoletowa, karabinowa i śrut. Napadam i okradam gościa z glockiem i wsypuję kulki do worka z napisem pistoletowe. Waga poszczególnych typów to indywidualna kwestia.

Nie chcę, żeby było to zachowanie wymagane na zlocie, ale uważam, że bardzo zbudowałoby klimat i wyeliminowałoby w pewnym stopniu sranie seriami z AEGów na lewo i prawo.

Myślę, że początkowa ilość ~150-200 kulek jest całkiem przyzwoita.

Ten post był edytowany przez Śledź: 14-02-2007, 12:07
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 14-02-2007, 12:43
Post #2

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 678

A mnie się wydaje się, że 100 kulek było by już nawet za dużo na jedną osobę.
+Quote Post
post 14-02-2007, 12:48
Post #3

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

Ograniczenie może być dobrym pomysłem. ale jej rozróżnianie to chyba by wprowadziło niepotrzebny bałagan.
+Quote Post
post 14-02-2007, 13:00
Post #4

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 409

Bo ja wiem, w końcu to jeden woreczek więcej. Sprawa każdego indywidualnie. Jeśli ktoś ma M4 450 fps i MP5K 250 fps to używa w nich kulek różnej masy i trzyma je osobno. Rozróżnianie może doprowadzić do takich sytuacji, że gość wystrzelał całą amunicję do eMki i teraz musi ją jakoś zdobyć, albo rodzić sobie z PM. Fajnie, nie?

Ten post był edytowany przez Śledź: 14-02-2007, 13:04
+Quote Post
post 14-02-2007, 13:27
Post #5

SHM-1
Group Icon

Tylko, że w takim wypadku dochodzi jeszcze dodatkowe przeszkolenie dotyczące broni i amunicji. Nie każdy się zna na tym i dla części ludzi MP5, P90, UZI czy Skorpion to karabiny czyli to samo co eMki, G36 itp. itd.
+Quote Post
post 14-02-2007, 14:53
Post #6

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 539

Niema co przekobinowywać ja glosuje za ograniczeniem amunicji. W drobiazgi niemam ochoty się bawić.

Pozdro
Flap
+Quote Post
post 14-02-2007, 15:39
Post #7

SHM-1
Group Icon

Jeśli ograniczenie się przyjmie, na co liczę to trzeba będzie ustalić oficjalną wyjściową cenę amunicji (czyli pomijając zniżki, rabaty i targowanie u sprzedawcow).

1kapsel - 3 sztuki (kulki) amunicji?
+Quote Post
post 14-02-2007, 17:31
Post #8

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 342

Nie mogę się powstrzymać więc się wypowiem.
Moim skromnym zdaniem:
1) Fajny pomysł
2) Kulki powinny być ograniczone(tak zagłosowałem)
3) Z rozróżnianiem kulek fajny pomysł, ale zbyt kłopotliwy. Weźmy teraz strzelanke fabularną(załóżmy że tak jak ty Śledziu masz AK, mosBERGa i glocka) masz przysobie kulki: do glocka, do AK i do mosBERGa + te "niefabularne", i teraz szukaj tych, które są Ci akurat potrzebne ;) (pamiętaj, że od tego czy szybko załadujesz broń zależy Twoje życie).
+Quote Post
post 14-02-2007, 19:01
Post #9

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 701

a ja powiem wypowiem sie sceptycznie!! KUPA :P nie wiem czy wiecie ale w elektrykach kulki z farbą często wywalają po spotkaniu ze spręzyną i jest gnój,jeśli coś ograniczać to ilość a nie rodzaje .pzdr
+Quote Post
post 14-02-2007, 19:40
Post #10

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

QUOTE (_KOBOLD_ @ 14-02-2007, 18:16)
a ja powiem wypowiem sie sceptycznie!! KUPA :P nie wiem czy wiecie ale w elektrykach kulki z farbą często wywalają po spotkaniu ze spręzyną i jest gnój,jeśli coś ograniczać to ilość a nie rodzaje .pzdr

Chyba coś nie doczytałeś Kobold bo nie wiem skąd ty wziąłeś pomysł na kulki z farbą :rolleyes:

Ograniczenie ilości ammo mi się podoba.
Rozróżnianie kalibru to moim zdaniem głupota totalna.

@jos: ceną kulek to ty się nie przejmuj gdyż nie masz żadnego wpływu na to jaką ustalimy wartość kapsla. Więc nawet nie poruszajcie tej kwestii.
+Quote Post
post 14-02-2007, 20:08
Post #11

SHM-1
Group Icon

ceną kulek to ty się nie przejmuj gdyż nie masz żadnego wpływu na to jaką ustalimy wartość kapsla. Więc nawet nie poruszajcie tej kwestii.

sie zagalopowałem, cały czas mam jescze w głowie przelicznik waluty z ubiegłego roku :P
+Quote Post
post 14-02-2007, 20:28
Post #12

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 701

ups :P Sie rypłem hehe sorka ale to przez to ze jeszcze nie piłem BERGa dziś hehe
+Quote Post
post 15-02-2007, 20:51
Post #13

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 236

Pomysł z ograniczeniem amunicji jest ciekawy ,ale uwazam ze nie mam sensu na strzelankach ASG.

W larpach ograniczenie amunicji jest wskazane ,bo po co brać na larpa 3000 kulek jaki ma to sens.

Poza tym dobremu strzelcowi jest nie potrzebna tona amunicji wystarczy jeden strzał ,chyba że na strzelankach i larpach biegaja "Robocopy" i trzeba wywalić w typa całą serię żeby poczuł że dostał :(

Ten post był edytowany przez Saluś: 15-02-2007, 20:52
+Quote Post
post 15-02-2007, 21:15
Post #14

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Jestem ręcyma i nogoma za ograniczeniem (bez rozróżniania). Po pierwsze dojdzie do zlikwidowania części przewagi posiadaczy AEGów nad posiadaczami gaziaków i springów. Po drugie postać strzelającą seriami musi być na to stać :) Zyska na tym również klimat. Warto by się też zastanowić nad cenami amunicji, bo i tu można uzyskać różne efekty od przejścia ludzi na strzelanie krótkimi seriami, do uważnego ważenia każdej kuli w dłoni przed wystrzeleniem i wzrostu znaczenia broni białej (otulinowej).

Przychylam się też do tego że strzelanki niefabularne lub LARP'y nie związane z głównym nie powinny podlegać temu ograniczeniu.

btw. Ta zasada z pancerzami (ciężki wytrzymuje 2, a lekki jedno trafienie. Poza tym mając pancerz nie możesz mieć elektryka, tylko gaziaka lub springa) dalej obowiązuje? Bo w przypadku zastosowania ograniczeń również pancerze bardzo zyskałyby na znaczeniu.
+Quote Post
post 15-02-2007, 22:20
Post #15

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 350

Popieram zarówno pomysł ograniczenia amunicji jak i ten, że niefabularne strzelanki i wszelkie poboczne LARPy powinny być z tego ograniczenia zwolnione. Rozgraniczanie amunicji na pistoletową/karabinową według mnie wprowadzi zbyt wiele chaosu.

Myślę także, że nie powinno się robić czegoś takiego że gracz sobie odsypuje i dosypuje własną amunicję. Moim zdaniem to karawany powinny sprzedawać graczom konwentową amunicję, która odróżniała by się kolorystycznie od innych kulek. W innym temacie zaproponowałem kulki 6mm 0.2g świecące Excela [45zł/800sztuk].

Mają one w tym wypadku kilka poważnych zalet:

a) odróżniają się od innych, i gracze mogliby handlować bezpośrednio nimi, a nie na zasadzie "ja ci płacę 20 kapsli i sobie dosypuje do woreczka "kulki fabularne" swoje kulki niefabularne, a ty je sobie odsypujesz". Większy klimat - kapsle za towar, a nie kapsle za [praktycznie] nic.

b) silniejsze AEGi i podrasowane snajperki strzelające cięższą amunicją po zasileniu amunicją 0,2 w większości przypadków stracą na zasięgu skutecznym, i dzięki temu chociaż trochę wyrównają się szanse pomiędzy graczami uzbrojonymi z repliki z wyższej i niższej półki. W moim przypadku różnica w zasięgu skutecznym na kulkach 0,2 i 0,33 z dostrojonym w każdym wypadku hop upem to niecałe 10 metrów na korzyść kulek 0,33 [420 fps]. Oczywiście na cięższych kulkach zasięg maksymalny spada, a na lżejszych rośnie [chyba, że ktoś ma problemy z hopupem-ale to jest już poza klasyfikacją], ale przy tak małej ilości amunicji raczej nikt nie będzie walił seriami na pałę na granicy zasięgu maksymalnego.

c) gracze którzy normalnie oszukaliby na posiadanej ilości amunicji fabularnej bez zastanowienia, w wypadku takich kulek najpierw się poważnie zastanowią. W końcu wyraźnie odróżniają się one kolorystycznie [nie sa białe, ale wyraźnie pomarańczowe, co jest praktycznie niespotykane wśród standardowej amunicji], a nie rzadko widać dokładnie kulki wroga lekko wbite w ziemię koło gracza znajdującego się pod ostrzałem. Oczywiście nikt nie będzie jak oszołom biegać i sprawdzać czy wszystkie kulki są pomarańczowe, ale tak czy inaczej łatwiej będzie w takim wypadku [przez przypadek] stwierdzić oszustwo [zwłaszcza jeśli ktoś będzie permanentnie używać ognia ciągłego], a to powinno na potencjalnego oszusta zadziałać jak porządny hamulec.

d) są dobrej jakości wykonania, i gracze z preclufami w replikach mogliby ich używać bez strachu o zarysowanie wnętrza lufy.

I jedną małą wadę:

a) Cena - 800 sztuk/45 zł [niecałe 6 groszy za kulkę]. Ale sądzę jednak, że jest to marginalna wada, biorąc pod uwagę fakt, że i tak sprzedawane byłyby one w bardzo niewielkich ilościach za kapsle+małą ilość gotówki. Myślę, że cena 2 zł za 30 kulek jest jak najbardziej do przyjęcia. Pierwszą partię kulek gracz mógłby dostawać przy wpłacaniu wpisowego [z wliczoną kwotą za kulki oczywiście] przy rejestracji. Następne już musiałby zdobywać. Pamiętajmy, że ilość amunicji powinna być mocno ograniczona, jako że 100 lat po wojnie atomowej także jej niezbyt wiele zostanie. Grunt to klimat ^_^ .

Ten post był edytowany przez Revrael: 15-02-2007, 22:31
+Quote Post
post 15-02-2007, 22:42
Post #16

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 951

pomysł dobry, mam tylko jedno "ale"

Po prostu kurs wymiany mi się nie podoba, i nie chodzi mi tu o ilość, ale raczej o sposb licznia. Po prostu mojm zdaniem garść kulek za ileśtam kapsli +/- ileś zł będzie dużo bardziej klimatyczna niż fefnaści kulek liczone z dokładnościa do sztuki :) Weźcie pod uwagę, że w tamtych czasach na prawdę mało kto potrafił liczyć, dlatego też handel zamienny ma sie tak dobrze.
+Quote Post
post 15-02-2007, 22:45
Post #17

SHM-0
Group Icon

No tak, ale niemałe koszty zakupu kulek muszą się zwrócić, więc rachunki powinny być mniej więcej dokładne. Można np nasypać te 20-30 czy ile tam kulek do plastikowego kubeczka, i obciąć go tak żeby kulki były po same brzegi. Wtedy możnaby odmierzać tą samą ilość [mniej więcej] kulek objętościowo, a to by przyśpieszyło wszelkie kalkulacje.
+Quote Post
post 15-02-2007, 23:15
Post #18

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Revrael ztymi niemałymi kosztami to troche przesadzasz.... w ramach przypomnienia OldTown nie jest zlotem ASG ( przynajmniej nie głownie i przynajmniej nie narazie ) wiec garsc kulek za gars kapsli byc dobra interesa .
+Quote Post
post 16-02-2007, 00:37
Post #19

SHM-0
Group Icon

Też tak myślę ale nie znam osobistego podejścia ORGów do kwestii finansowych więc wolałem zachować dystans na wszelki wypadek żeby mnie nikt później nie posądzał o brak rozwagi :P
+Quote Post
post 16-02-2007, 00:52
Post #20

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 342

QUOTE (Revrael)
gracze którzy normalnie oszukaliby na posiadanej ilości amunicji fabularnej bez zastanowienia, w wypadku takich kulek najpierw się poważnie zastanowią. W końcu wyraźnie odróżniają się one kolorystycznie [nie sa białe, ale wyraźnie pomarańczowe, co jest praktycznie niespotykane wśród standardowej amunicji]

Jest jedno "ale" skąd można wiedzieć czy ktoś oszukał jeżeli nie wiadomo czy wystrzelał wszystkie kulki z tej przykładowej(startowej) 100(setki) SWOICH kulek(czyli białych zazwyczaj).
Zaś jeżeli kulki dawane by były przy rejestracji to zwróć uwage na kaszta ORG'ów. Weżmy np że przyjedzie 200osób z czego połowa bęzie mieć ASG i na 1 osobę przypada nawet 50 kulek czyli 50kulek*100osób/ 800kulek(opakowanie)*45zł=315zł(policzylem tylko 50 kulek anie 100!) 50kulek*100osób=5000 ale w opakowaniu jest 800sztuk więc trzeba zaokrąglić do góry czyli 5600 + kulki które będą sprzedawać karawany.
(nie wiem czy ktoś zrozumiał mnie :rolleyes: ).

A co do ilości sprzedawanych kulek to widze 2 wyjścia:
1)garść kulek za ileś tam kapsli i oczywiście PLN
2)podzielone wcześniej w woreczkach w różnej ilości (za różną ilość kapsli(nie będzie stałej ceny) lecz PLN stałe ale zależne od ilości kulek w worku)

Tyle ode mnie. Za jakiekolwiek błedy sorki ale ciężko się pisze ze złamanym nadgarstiem.
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 24-08-2019, 11:00