Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Gwiezdnowojenne karcianki, Czyli od Sabacca do SW:CCG :)

post 21-03-2005, 18:00
Post #1

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

Lubisz grać w Sabacca, lub Pazaaka? Masz pełne pudełka kart z karcianek Wizards of the Coast, lub Deciphera i składasz z nich najróżniejsze konfiguracje talii? A może po prostu zbierasz specjalne karty kolekcjonerskie dla samej przyjemności ich posiadania? Tak, czy inaczej - to jest temat dla Ciebie! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 21-03-2005, 18:02
Post #2

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

O właśnie tego topica mi brakowało :) Wolv która seria kart jest najpopularniejsza i ile kosztuje podstawowy set ?
+Quote Post
post 21-03-2005, 18:57
Post #3

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

Najpopularniejszą jest nadal seria kolekcjonerskich karcianek wydana przez firmę Decipher. Co ciekawe tej serii już się nie wydaje. Słyszałem nawet opinie, że jest martwa. Ludziom nie przeszkadza to jednak nadal grać w nią na konwentach. :)

Obecnie nieśmiało stara się o swoją pozycję nowa seria, wydana przez firmę Wizards of the Coast. Póki co jest ostro krytykowana przez znawców poprzedniej karcianki, ale może z czasem zdobędzie miłośników.

Odpowiadając na drugą część pytania - wersja Deciphera jest już w zasadzie niedostepna oficjalnymi kanałami. Natomiast zestaw startowy karcianki WotC możesz kupić po promocyjnej cenie 15 zł na stronce sklepu internetowego Rebel. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że u Rebela mozna kupić tak tanio. Gdy tylko dostanę pieniążki, nabędę starter. Będę miał własną opinię o karciance, a w razie gdyby mi się nie spodobała - 15 zł nie będzie mi tak szkoda, jak 50-60 przy innych karciankach.

EDIT: Poprawka, wersja Deciphera wciąż jest dostępna na stronie wydawnictwa ISA. Podstawka kosztuje 37 zł.

EDIT2: Pod tym adresem zainteresowani mogą się zapoznać z zasadami Sabacca
+Quote Post
post 21-03-2005, 22:59
Post #4

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 791

-Trochę te zasady pokręcone... Ale może kiedyś spróbuję. Na razie to najlepszy jestem w kości B) . No, wiecie, zasady podobne jak w karcianym pokerze.
+Quote Post
post 22-03-2005, 09:45
Post #5

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (†CKM† @ 21-03-2005, 21:14)
-Trochę te zasady pokręcone...

A ja wszedłem wczoraj na Sabacc online i od razu w pierwszej kolejce miałem pełnego Sabacca! :)
+Quote Post
post 05-04-2005, 10:28
Post #6

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

Hehe, spójrzcie na tą kartę. Druga zasada głosi, że Elitarny Oddział Szturmowców otrzymuje +1 do celności.
Biorąc pod uwagę ich wyczyny w starej trylogii powinno to być raczej -1 :P

Załącznik
Załączony obrazek
+Quote Post
post 05-04-2005, 13:14
Post #7

SHM-4
Group Icon

Mimo wszystko opanowali statek konsularny w trymiga (a nie zrobili tego dzięki wysokiemu "speech" ;) )
+Quote Post
post 07-04-2005, 22:06
Post #8

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

No i Wolvie dostał swój starter do SW:TCG <tu słówko pochwały dla sklepu Rebel - przesyłka z Gdańska do Białego w 26 godzin od zamówienia godna jest uznania>.

Hmm... nie grałem w starą wersję Deciphera, ale to co dostałem bardzo mi się podoba. Nie rozumiem więc tego psioczenia na TCG.

Z pudełka wypadło mi 60 ładnych kart <w tym dwie promotki>, komplet 6 kostek, znaczniki, instrukcja i fajna, klimatyczna plansza do gry <nigdy jeszcze w żadnym karciankowym starterze nie dostałem planszy!> - i to wszystko za 15 zł! Zasady są sensowne, część ogólnych reguł nie zmieniła się od czasów pierwszego Magica, są też nowe, zupełnie oryginalne. Podoba mi się to, że podobnie jak w Horus Heresy, gra rozgrywa się na więcej niż jednej płaszczyźnie. W przypadku SW:TCG są aż trzy: przestrzeń kosmiczna, walki naziemne i pojedynki bohaterów. A więc nie wystarczy wygrać jednej potyczki - trzeba kontrolować przynajmniej dwa z trzech pól walki.

Celem startera AotC jest przede wszystkim nauczenie gry nawet tych, którzy jeszcze w ogóle nie mieli kontaktu z karciankami. Istnieją więc trzy warianty gry. Od najprostszego, w którym używa się tylko części kart i reguł, poprzez pośredni ze wszystkimi kartami i poszerzonymi regułami, aż do pełnej wersji. Starych wyjadaczy mogą męczyć wkładki informujące, które karty należy wybrać do "instant play", ale napis na okładce i teksty na planszy można zignorować, a dwie niby-karty po prostu wyrzucić.

Mam zastrzeżenie do kostek - 6 to za mało, w starterze są potężniejsze karty <podobnie jak w niektórych RPG, punkty siły odpowiadają ilości kostek, którymi trzeba rzucić>. Ale zapas K6 mam akurat bardzo obfity <choć moje są 2 razy większe :)>

Ponieważ starter został tak skonstruowany, by bez problemu mogły zagrać dwie osoby, już szukam chętnych do rozgrywki <a póki co pykam Wolv vs Wolv - zawsze wygrywam ;)>

Gorąco zachęcam, bo za tą sumę warto spróbować.

EDIT: Z ostatniej chwili - Oho, zainteresowanie podstawką chyba wzrosło, bo teraz kosztuje 19,95 zł. Nadal warto! :)
+Quote Post
post 07-04-2005, 22:57
Post #9

SHM-4
Group Icon

Łot da fak? 11 zeta za przesyłkę? :ack: Kurde przecież priorytet kosztuje 6zł. Chamskie naciągactwo :angry: Ehhh będę musiał zrobić przelew a mnie się tak nie chce :D
+Quote Post
post 07-04-2005, 23:05
Post #10

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

11zł za przesylke bo:
6 zl nadanie paczki
+ 5zl za pudełko na ten syf, a ze wg ostatnich wytycznych PP, paczka musi byc minimalnie rozmiarow tej kartki co sie na nią nakleja... totez dziwne rzeczy wtedy wychodzą.

Co do karcianek - zawsze mnie fascynowala ta bzdura ze ludzie kolekcjonuja te papierki... ani to nie ma jakiejs stalej wartosci, ani nie wyglada ekstra super... Rozumiem znaczki, z czasem zyskuja na wartosci... rozumiem figurki - jest co postawic na polce (i tez zyskuja na wartosci)... rozumiem monety.. BA! nawet rozumiem karty telefoniczne ;D ... ale karty do karcianek??
Juz nie wspomne o owczym pedzie za wciaz nowymi kartami... nowymi wciaz nowymi, bo stare sa za slabe.. nowe nowe nowe... glupota.
+Quote Post
post 07-04-2005, 23:14
Post #11

SHM-4
Group Icon

Wiesz ja kiedyś zbierałem kapsle od butelek. I uważałem to za fajne. W końcu mi się znudziło. I tak zacząłem kolekcjonować sobie rzeczy z SW. Karty również do nich należą. Zbieram wszystkie gwiezdnowojenne rzeczy jakie mi podpadną i na jakie mnie stać bo to poprostu lubię. Może kiedyś znowu z tego wyrosnę...

A kolekcjonować można wszystko i dlatego właśnie są zbieracze i puszek i kart i znaczków. I ktoś mógłby powiedzieć że zbieranie czegokolwiek jest głupie bo można w tym samym czasie zbierać na fundusz emerytalny. Co kto lubi. A powiedzenie "i nie wyglądają super" jest bardzo subiektywne bo dla mnie super nie wyglądają karty telefoniczne...

CYTAT
+ 5zl za pudełko na ten syf, a ze wg ostatnich wytycznych PP, paczka musi byc minimalnie rozmiarow tej kartki co sie na nią nakleja... totez dziwne rzeczy wtedy wychodzą.

Sorry ale jakoś nie wierzę że można płacić za pudełko 5 zł.... takie pudełka w hurcie idą po kilkadziesiąt groszy...
+Quote Post
post 07-04-2005, 23:29
Post #12

Zasłuszony
Group Icon

"Sorry ale jakoś nie wierzę że można płacić za pudełko 5 zł.... takie pudełka w hurcie idą po kilkadziesiąt groszy..."

Widocznie nie zaopatruja sie w hurcie a na poczcie...
---
zbieranie czegokolwiek co nie zyskuje z czasem na wartosci .... jest glupie :)
+Quote Post
post 07-04-2005, 23:34
Post #13

SHM-4
Group Icon

Głupie jak głupie ale na tym polega hobby. Po co sklejać modele skoro nie można ich potem sprzedać? Po co kupować psa jeśli jest pekińczykiem i nigdy nie wzbogacimy się na walkach psów? Wszystko jest względne ;)
+Quote Post
post 07-04-2005, 23:43
Post #14

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

Ja tylko nadmienię, że to była pierwsza paczka, z którą naprawdę musiałem walczyć.

A patrzenie na kolekcjonerstwo przez pryzmat opłacalności jest... dziwne :)
+Quote Post
post 08-04-2005, 00:02
Post #15

Zasłuszony
Group Icon

wcale nie jest dziwne... szczegolnie gdy mowi to czlowiek ktory zawsze cos kolekcjonowal w zyciu...

bedac malym kolekcjonowalem puszki po piwie - byly to wczesne lata 80. sprzedalem je na zlom :D
potem zbieralem z ojcem znaczki - kolekcja poszla za sensowna kwote...
zbieralem figorki do whfb i wh40k - poszly za pieniadze ktore zwrocily sie z nawiazka.
nadal zbieram rozne rzeczy... i mam z tego pozytek :)

ale wciaz nie moge zrozumiec po kij zbiera sie karcianki? gdyby granie bylo glownym elementem tej zabawy... jednak nie jest - najwiecej zachodu jest wciaz z byciem na topie, ganianiem za nowymi kartami, odkladanie do klaseru starych juz nieaktualnych... tu nie odgrywa glownej roli strategia jaka zastosujesz.. tylko jakie karty masz. (doswiadczenie oparte na MTG).
+Quote Post
post 08-04-2005, 00:26
Post #16

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (DrPotf0r @ 07-04-2005, 22:17)
wcale nie jest dziwne... szczegolnie gdy mowi to czlowiek ktory zawsze cos kolekcjonowal w zyciu...

To jest nas dwóch, ale ja swoich kolekcji nie sprzedaję :)

CYTAT (Docent)
ale wciaz nie moge zrozumiec po kij zbiera sie karcianki? gdyby granie bylo glownym elementem tej zabawy... jednak nie jest - najwiecej zachodu jest wciaz z byciem na topie, ganianiem za nowymi kartami, odkladanie do klaseru starych juz nieaktualnych... tu nie odgrywa glownej roli strategia jaka zastosujesz.. tylko jakie karty masz. (doswiadczenie oparte na MTG).

Tak sobie właśnie myślałem :) Nie lubię MtG - nabrał zbyt dużego "rozpędu" i tam już trudno się połapać co jest na topie...
To o czym mówisz ma miejsce, trudno zaprzeczyć, ale nie jest to regułą. Nadal są ludzie, którzy potrafią złożyć dobrą talię z tanich, podstawowych kart. To tak jak z komputerami. Jedni dokupują wciąż nowe, mocniejsze części, inni kombinują jak wyciągnąć maksimum z tego, co już mają.
+Quote Post
post 08-04-2005, 00:33
Post #17

Zasłuszony
Group Icon

zalezy do czego ten komputer ma sluzyc (i tak samo jest z taliami).
+Quote Post
post 08-04-2005, 01:19
Post #18

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 951

Ja się zawiesiłem na 7 edycji do Magicka i tak samo na p166. I choć teraz nie mam nowych dodatków, to mam nowy komputer, z którego kompletnie nie potrafię korzystać. To znaczy nie bardziej, niż z mojego starego, dobrego rzęcha..

A z karcianek to najbardziej zawsze lubiłem doom troopera ;)
+Quote Post
post 13-04-2005, 00:09
Post #19

SHM-4
Group Icon

Od dawna czaiłem jakąś karciankę ale jak usłyszałem że Wolv zachwalił SW:TCG to se zamówiłem (ale nie mogę sobie wybaczyć tych 11zł :ack: ). Dzisiaj przyszło po dobie od wysłania paczki co się chwali. Karty fajne ale nie mam z kim grać i też muszę grać sam ze sobą. Próbowałem tatę nauczyć ale cały czas się wykręca że czasu nie ma :rolleyes:

CYTAT (Wolv)
Ponieważ starter został tak skonstruowany, by bez problemu mogły zagrać dwie osoby

Starter jest specjalnie dla 2 osób.

I powiem że ja kupiłem karty bardziej z starłorsowskiej manni posiadania i kolekcjonowania rzeczy z nimi związanymi niż dla grania. Bo ja lubię... chomikować :D
+Quote Post
post 16-07-2005, 16:30
Post #20

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

Jakiś czas temu nabyłem dwa startery <jasnej i ciemnej strony> z dodatku "New Hope". Z nowych możliwości <w stosunku do AotC> pojawiają się tam:
- Cecha pilot pozwalająca przyłączyć daną postać do pojazd, a tym samym zwiększyć jego możliwości. Przykładowo: Karta "Luke Skywalker D" ma cechę Speeder Pilot. Po przyłączeniu tej karty do dowolnego pojazdu typu "speeder", śmigacz otrzymuje +20 do speed i Critical Hit 2 <czyli zadaje o 2 punkty obrażeń więcej jeśli wyrzucimy przynajmniej jedną naturalną szóstkę>.
- Cecha stun, dzięki której jednostka, która otrzymała jakiekolwiek obrażenia od agresora z tą cechą, traci do końca tury ilość power, odpowiadającą współczynnikowi przy cesze stun <Np. "Stormtrooper Patrol" ma Stun 2, jeśli trafi Obi-wana, który ma Power 4, do końca tury Obi może atakować tylko z Power 2>

W instrukcji poprawiono błędy i wyjaśniono kilka nieścisłości, które wystąpiły w podstawowej wersji.

Jakość i szata graficzna kart zachowuje ten sam, porządny poziom. Dobór zdjęć też jest niezły, choć mam zarzuty do karty "Luke Skywalker C", na której prawdę mówiąc lepiej widać Obiego, niż Luke'a.

No i nadal bawi mnie karta dająca Stormtrooperom bonus do celności ^_^
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-07-2019, 23:46