Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony « < 5 6 7 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> [F2] Fallout: Infinite Fall, Całkiem nowa gra.

post 09-09-2009, 17:47
Post #121

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 7 577

Jak tam idą prace nad modem?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 15-09-2009, 20:32
Post #122

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 972

Hmm... No właśnie trochę zastały. Niby każdy coś tam skrobie, ale jednak powoli. Czekamy na napływ weny. Może przerwa na miesiąc i nagłe zauroczenie się Falloutami, jak zawsze? ^^
Ale żeby ten post nie był marnowaniem miejsca na serwerze, napiszę jakie zmiany doszły.

Do "Między-Kalifornijskiej" wojny pomiędzy Enklawą, Bractwem a Bandytami, doszła czwarta strona konfliktu, Jedność. Zainspirowani faktem świetlanej przyszłości dla Mutanciej Armii, stworzyliśmy odbudowaną Mariposę z Kadziami i całym tym szajsem do robienia mutków. Gracz dostanie możliwość dołączenia do Mutantów, a nawet zostania jednym z nich (ale tutaj wyeliminowaliśmy jednak fakt gry Mutantem). A i na pustkowiach będziemy mogli odnaleźć podziemne kryjówki Mutantów, które zbierają swoje siły na inwazję. A do tego dojdą dialogi żywcem wyrwane z Putinowskiego żartu, w stylu:
"Panie Haroldzie, panie Haroldzie, New Reno zagroziło, że..." "Odciąć prąd."
Komunistyczne Vault-City z wyraźnym podziałem na władzę, obywateli i resztę.
A na koniec powiem, że w New Reno będą jedynie 3 rodziny. Salvatore, Wright oraz Mordino. Ale spokojnie, Mordino nie będą tymi starymi dziadami z problemami oddechowymi, co w F2. Gdy (i znów... "Jeśli") skończymy, polubicie go bardziej niż staruszka Wrighta.
+Quote Post
post 15-09-2009, 20:38
Post #123

SHM-1
Group Icon

Nono zapowiada się świetnie :) Na razie to będę grał FOnline, który niestety się psuje głupimy pomysłami adminów...
+Quote Post
post 16-09-2009, 20:55
Post #124

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 228

QUOTE(Ghoster @ 15-09-2009, 20:32)
Hmm... No właśnie trochę zastały. Niby każdy coś tam skrobie, ale jednak powoli. Czekamy na napływ weny. Może przerwa na miesiąc i nagłe zauroczenie się Falloutami, jak zawsze? ^^
*

To po co robicie nadzieje i tracicie czas i energie na cos takiego skoro juz piszecie 'pewnie to i tak nie wyjdzie' o.O
+Quote Post
post 17-09-2009, 00:17
Post #125

SHM-0
Group Icon

Eee... Sry, ale takiego czegoś nigdy nie napisałem. Po prostu przedstawiam brutalne realia. To prawie na pewno wyjdzie. Tutaj dochodzą słówka: "2/5/10 lat", ale wyjdzie tak czy tak. Za dłużo pokładanej nadziei i pracy, by od tak sobie to walnąć w czarny kąt zagraconego pokoju.
+Quote Post
post 13-12-2009, 21:22
Post #126

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 556

+Quote Post
post 12-02-2010, 16:44
Post #127

SHM-0
Group Icon

Projekt ostatnio trochę stanął, ale znów bierzemy (przynajmniej ja się bierzę) do roboty. Na początku przedstawiam lokację, którą wszyscy kochają i obiecuję, że będzie mroczna, klimatyczna, jak zresztą wszystkie inne bazy wojskowe pełne trupów z dziurą po bombie nuklearnej.

Tak wygląda baza po włączeniu komputera na 1 poziomie.
(IMG:http://i49.tinypic.com/1o876w.png)

A tak wygląda, gdy włączymy odtwarzanie holograficzne. Tak, w wielu miejscach będzie można zobaczyć to, co się działo w Blasku jeszcze na długo przed przybyciem do niej przez Przybysza, będzie to, mam nadzieję, jedna z klimatyczniejszych i wciągających sytuacji.
(IMG:http://i48.tinypic.com/16743dz.png)
+Quote Post
post 13-02-2010, 14:43
Post #128

SHM-1
Group Icon

Niezłe :) Dawaj więcej screenów jak coś.
+Quote Post
post 13-02-2010, 22:16
Post #129

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Robi pozytywne wrażenie. A co najwalniejsze latka lecą a projekt jeszcze żywy. Gratuluję.
+Quote Post
post 14-02-2010, 00:57
Post #130

SHM-0
Group Icon

No ba, projekt właśnie teraz zacznie iść pełną parą. Ja oraz MarshalBry właśnie dostaliśmy niezłą dawkę wolnego czasu, a do naszego zespołu dołączył niejaki Bitcher, który, mam nadzieję, przyniesie garść świeżych pomysłów i kolejne procenty w liczniku ukończenia moda.

Co do nowości: W grze dane będzie nam zwiedzić kolejną klimatyczną i przez wszystkich kochaną lokację, mianowicie Katedrę. Będzie ona olbrzymia, ponieważ zamierzamy stworzyć ruiny 1 piętra, pozostałości po Krypcie L.A. oraz tereny wokół Katedry. Będziemy mogli znaleźć w niej minimalnie stare holodyski będące pamiątką po zapiskach Morfeusza, co będzie kluczowym elementem fabuły. By jednak Katedra nie była kolejną lokacją jak inne, będzie można zwiedzić ją jedynie raz.

Ponadto na samym początku rozgrywki (a konkretniej po wyjściu z mapy V13, do której nawet nie musimy wchodzić) pojawi się "ekran startowy", w którym będzie wiele dodatkowych opcji, jakie można uruchomić w F:IFie. Między innymi - Poziom trudności. Najłatwiejszy będzie oczywiście prostą rozgrywką z oryginalnymi skryptami, średni będzie nadto posiadał więcej mutantów do ubicia oraz trudniejsze testy. Tryb nierealny (inaczej "Twardziel" z FT) będzie naprawdę podnosił stopień trudności. Po pierwsze, w okolicach takich lokacji jak Death City, Cathedral, Glow czy Necropolis można będzie spotkać potężne Szpony Śmierci, testy na statystyki będą felernie trudne a dynamit będzie często wybuchał przedwcześnie. Jednak udostępni to parę postaci, które nie będą dostępne na zwykłych poziomach. Prócz tego na początku będzie można ustalić inne techniczne pierdółki takie jak podjaśnienie ekranu lub oddziaływanie naszej karmy na członków zespołu.

Kolejna rzecz, za którą pewnie większość chciała mnie powiesić - waluta. A więc tak: Nowe Reno będzie miało swoje kapsle, grube pieniądze i oczywiście żetony, Redding bony kopalni a bandyci (rasowi, Khani, Vipers czy inni kanibale/najeźdźcy) blaszki od puszek. Wszędzie indziej będzie obowiązywać waluta kapsli czy grubych, ale tylko te drugie w takich lokacjach jak wnętrza NCR, VC lub większość sklepów w Hub, ale będzie także sporo miejsc, w których kantor wymieni nam określone waluty. Musimy się jednak liczyć z tym, że podczas wymiany na blaszki ktoś wezwie policję. Ponadto w grze, konkretniej w Redding, będzie można dorobić sobie klucz (zwykłe dodanie przedmiotu o tych samych właściwościach i innym wyglądzie) u handlarza w kasynie. Będzie to o tyle przydatna opcja, ponieważ w Norze nadal będą kradły przeklęte dzieci. Tym razem jednak będą szczególnie wyczulone na klucze, pieniądze i przepustki (w przypadku tych ostatnich dorobienie nie będzie oczywiście możliwe).

Będzie także kilka nowych pancerzy (lecz nie różniących się wyglądem "na postaci"). Będą to: Leather Armor Mk3, Enclave Metal Armor, Enclave Combat Armor, Brotherhood Paladin Combat Armor i parę szat dzieci katedry oraz kościółka miasteczka Bothe.

I w końcu jedna z najważniejszych rzeczy: Bronie. Postanowiliśmy usunąć wszystkie bronie z Falla, które istnieją w realnym świecie. Czyli wszystkie M60 czy Orzełki pójdą w zapomnienie, ale postaramy się stworzyć wiele nowych rodzajów oręża. Między innymi pistolet "Hellvinger" produkowany tylko przez Bractwo czy dwa nowe rewolwery. Będzie także nieco większe zróżnicowanie broni ciężkich. Dojdą karabiny maszynowe, granatniki czy specjalny Unity Flamer.

No, ta porcja informacji powinna wszystkich na pewien czas zaspokoić, a na dniach postaram się także dodać kilka screenów z Enklawy oraz Gecko.

I na ostatek mały, raczej przedstawiający tylko tajemniczych mieszkańców niedalekiego Dayglow screen z powierzchnii Blasku, umieszczałem go wcześniej na NMA, więc ktoś mógł już go widzieć.
http://img269.imageshack.us/img269/8550/fifglow.png

Ten post był edytowany przez Ghoster: 14-02-2010, 01:00
+Quote Post
post 25-05-2010, 11:24
Post #131

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 680

O kurde 3 miesiace od ostatniego posta. Jak tam modzik?
Dzieje sie cos z nim jeszcze czy wymarl? :D
+Quote Post
post 27-05-2010, 13:27
Post #132

SHM-0
Group Icon

Szczerze mówiąc, nie mam większego kontaktu z resztą drużyny, a ja sam skrobię jedynie sporadycznie coś samotnie. Jeśli tak będzie dalej, wątpię by w przeciągu roku coś na scenie związanego z modem się pojawiło, chociaż ciągle pracuję.
+Quote Post
post 31-05-2010, 16:01
Post #133

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 680

SZKODA SZKODA SZKODA!!!
+Quote Post
post 02-07-2010, 11:25
Post #134

SHM-1
Group Icon

Jakieś nowe screeny, informacje może podasz. Szkoda, że mod zanika, ale mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie ;)
+Quote Post
post 05-07-2010, 14:50
Post #135

SHM-0
Group Icon

Mimo że opuściłem Polskę, myślę że będę mógł nadal kontynuować tego moda, lecz dopiero po długim okresie przerwy. Jak na razie mogę jedynie obiecać, że na dniach rzucę screeny lokacji, które już są wykończone.

Co do informacji, myślę, że jedną z naistotniejszych będzie to, że, jeśli tylko ktoś okaże się chętny do pomocy (chociaż na to jest dużo czasu) bądź x'il z NMA ukończy wiele z zaczętych grafik, w grze będzie możliwość wybrania grafiki naszej postaci. Myślę, że główne rozróżnienia to będzie: Mężczyzna z krótkimi włosami/długimi/łysy, czarnoskóry oraz kobieta z czarnymi włosami/rudymi/zielonym irokezem. Nie jest to może pewna rzecz, ale jeśli tylko mod będzie ukończony w znacznym stopniu, nawet sam się za to wezmę.

Inna kwestia to Rodziny Nowego Reno. Będziemy mogli znów dołączyć do jednej z nich, tym razem wybieramy pomiędzy Mordino (kontrolującymi całą Serafinę Nowego Reno, prostytucję oraz branżę energetyczną), Wrigth (z kolei ciągnącymi za sobą alkochol, papierosy oraz walki bokserskie, będące takimi tylko z nazwy, ponieważ będą przypominały raczej "Kopułę Gromu" z Mad Maxa) oraz Salvatore (władających większością dilerów oraz dostawami broni wszelakiej do miasta). To oczywiście nie jest koniec, będziemy mogli wystąpić jako komik w Shark Clubie lub też zostać miejscowym, samozwańczym poborcą podatkowym pod pretekstem pracowania dla jednej z rodzin, tak naprawdę tego nie robiąc. Opcji będzie dużo, znajdzie się coś dla każdego, a lokacje będą wyjątkowo klimatyczne i różnorodne. Jednak mimo tego, prawie wszystkie ziejące ostrą apokalipsą.

Z kolei jeśli chodzi o Hub, nadal będzie ono największym centrum handlu. Lokacje jakie będzie nam dane zwiedzić to: Brama Wejściowa, gdzie rezyduje większość miejscowej policji i strażników, w tym Karmazynowa Karawana, która już dawno przestała być frakcją kupiecką i stała się czymś w rodzaju gildii najemników broniących wszystkie karawany wyruszające z Hub. W Centrum Miasta zaś, oddalonego dwa kilometry od wejścia (tak, Hub jest gigantycznym miastem i te dwa kilometry są uzasadnione w grze przez dialogi ze strażnikami) spotkać będzie można biuro Wszędobylskich Handlowców, wiele sklepów z bronią oraz częściami. Na wschodzie leży Starówka, gdzie swoją siedzibę mają Elektrokupcy (Electromerchants), na północy siedziba Kupców Wodnych, gdzie mieści się kilka instytucji, takich jak kościół czy księgarnia. Nieco dalej na zachód powstała knajpa Sokół Maltański z tancerką, grajkiem, dwoma barami oraz stołem bilardowym na zapleczu. To oczywiście tylko najważniejsze lokacje, wśród nich znajdą się także takie jak Wielki Targ oraz kanalizacja pełna Radoszczurów (Radrats). Z ważniejszych postaci będzie można spotkać kapitana straży zwanego Chlebem, miejscowego najemnika Alexa Isiskiego, który będzie nam mógł pomóc minimalnie w zabiciu kolejnego charakteru, Davea, szefa miejscowej mafii, a także Anastazję, przedstawicielkę handlową Elektrokupców.

Jeśli chodzi o Hub to tyle, myślę, że zaspokoiłem ciekawość w jakikolwiek sposób i mogę zapewnić o jednym. Jeśli mnie szlag z jasnego nieba nie trafi, skończę tego moda.

Ten post był edytowany przez Ghoster: 05-07-2010, 15:17
+Quote Post
post 05-07-2010, 18:32
Post #136

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 878

Ghoster, masz moje pełne wsparcie, jeśli tylko będziesz tego potrzebował. Chętnie dołożę cegiełkę do tego projektu :)
+Quote Post
post 10-10-2011, 20:20
Post #137

SHM-1
Group Icon

Ponad rok żadnego odzewu... Shamo to wielkie, prawdziwe pustkowia. :( Ech...
+Quote Post
post 20-10-2011, 14:16
Post #138

Sword of Despair
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 29

Wypuszczenie tego projektu byłoby naprawdę czymś wartym wzmianki - szczególnie patrząc na estetykę screenów (tak naprawdę rzadkość w fan-modach), na troskę nawet o oprawę dźwiękową i przede wszystkim na linię fabularną, która pozwala dotknąć czasu zamieszania zw. z upadkiem planu Mastera. Ew. należałoby zrezygnować z niektórych pomysłów i zatroszczyć się o detale pozostałych - podobnie jak zaszło np. z genialnym F1, gdzie kilka fajnych postaci i idei odpadło... (np. łatwa do zrealizowania możliwość wsadzenia Iguany Boba do paki; postać zrezygnowanego Super Mutanta, z którym można było wykończyć Mastera w duchu Followers of Apocalypse itp. Gorzej z F2, gdzie wiele zamysłów odpadło ale i tak został bajzel. ;))
+Quote Post
post 26-10-2011, 18:20
Post #139

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

@up - nie przesadzaj, że z F2 jest tak źle. Zagraj sobie z modem Restoration project (jest po polsku), a będziesz miał dwa razy tyle frajdy, co podczas gry w gołą podstawkę. Właśnie go smakuję (znowu) i nigdzie nie mam wrażenia, że jakiś quest lub rozwiązanie zostało wycięte. Ten megamod potrafi zaskoczyć nawet przy kolejnym przechodzeniu go.

Inna sprawa, że "F:IFa" byłaby praktycznie zupełnie nową grą - jak wspaniały AWAKEN, czy niedokończony (niestety) DARKFALL. A dobrych gier w świecie fallouta nigdy dość - nie mówię tu o kiczowatych dodatkach do The Elder Scrolls: Fallout 3, choć podstawka była (ciężko-, ale jednak) strawna. Żadne 3D nie zastąpi prawdziwego Fallouta od Interplay-a, może go jedynie uzupełnić lub próbować naśladować.
+Quote Post
post 26-10-2011, 19:25
Post #140

Sword of Despair
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 29

QUOTE(mbwrobel @ 26-10-2011, 18:20)
@up - nie przesadzaj, że z F2 jest tak źle. Zagraj sobie z modem Restoration project (jest po polsku), a będziesz miał dwa razy tyle frajdy, co podczas gry w gołą podstawkę. Właśnie go smakuję (znowu) i nigdzie nie mam wrażenia, że jakiś quest lub rozwiązanie zostało wycięte. Ten megamod potrafi zaskoczyć nawet przy kolejnym przechodzeniu go.
Po spatchowaniu dobrze. Za to Rest. Proj. nawet trochę skaszanił i, o dziwo ;), zawiera i błędy. ;) Np., z nowych: dziwnie dobrane grafiki, fanowsko brzmiące dialogi - ze starych i nowych: trochę niedociągnięć i kłopotów w dialogach, i nawet we własnych questach.

Inna sprawa, że "F:IFa" byłaby praktycznie zupełnie nową grą - jak wspaniały AWAKEN, czy niedokończony (niestety) DARKFALL. A dobrych gier w świecie fallouta nigdy dość - nie mówię tu o kiczowatych dodatkach do The Elder Scrolls: Fallout 3, choć podstawka była (ciężko-, ale jednak) strawna. Żadne 3D nie zastąpi prawdziwego Fallouta od Interplay-a, może go jedynie uzupełnić lub próbować naśladować.
*
To niech już lepiej uzupełnia. ;)
+Quote Post

7 Strony « < 5 6 7
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 14-12-2019, 21:30