Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Pieniądze jako dług...

post 11-11-2009, 02:06
Post #81

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

Tzn. kto jak i kiedy tak twierdził, na jakich podstawach i z jakim skutkiem?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 11-11-2009, 10:47
Post #82

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

A co ? PiS nie próbował uderzać w takie tony ? Wielu ludzi nie wytrzymało transformacji ustrojowej, popadli w długi, potracili majątki, czy też nigdy się ich nie dorobiło. Ale też wielu ludziom się udało i swoją pracą (chociaż nie zawsze) czegoś tam się dorobili i żyją na jakimś poziomie. Zarysowała się pewna różnica pomiędzy tymi słabszymi i silniejszymi, którą można było wykorzystać do walki politycznej i nabijania kolejnych punktów procentowych. Pokazuje się tych złych i niedobrych bogatych, przez których to niby biedni są biedni - a ludzi (w szczególności Polaków) nic nie cieszy tak jak pognębienie tych, którym się udało.

Jarosław Kaczyński: Ja mogę się tylko cieszyć, że premier Tusk, który był w końcu jednym z fundatorów systemu, w którym były głodne dzieci, były takie momenty, że tych głodnych dzieci było bardzo, bardzo dużo, dzisiaj mówi o tym jak o wielkim wyrzucie sumienia i przyrzeka, że dokończy to, co myśmy zrobili, bo on powiedział o poprzednich rządach.

źródło - http://www.pis.org.pl/article.php?id=12489

W ocenie premiera, od 2005 roku spór w Polsce „dotyczy jednej sprawy - władzy demokratycznej i jej uprawnień”. „Chodzi o to, czy władza demokratyczna może ograniczyć przywileje, czy może działać w interesie tej większości, która przywilejów nie ma, czy ma prawo weryfikować zastane podziały?” - pytał premier. „Twierdzi się, że to jest nieuprawnione, i o to jesteśmy atakowani” - powiedział.

http://www.pis.org.pl/article.php?id=9922

Z jednej strony głodne dzieci, a z drugiej jakaś grupa społeczna z przywilejami, które to przywileje są chronione przez państwo. Czy to nie ma na celu podsycania tylko złej atmosfery ? Czy takie teksty motywują ludzi do cięższej pracy, czy tylko do buntowniczego wręcz nastawienia ? Bo przecież ich bieda nie wynika z tego, że nie chciało im się uczyć, czy pracować, tylko z tego, że inne (bliżej nie określone grupy) mają jakieś przywileje chronione przez władzę, więc im siłą rzeczy jest łatwiej i to oni muszą osiągnąć sukces, a my jesteśmy skazani na porażkę. Z ciężkiej pracy nic nie wyniknie dopóki oni te przywileje będą mieli, więc jedyne co można zrobić aby poprawić sytuację materialną jest obalenie obecnego systemu...

Błędnie analizuje te słowa ?
+Quote Post
post 11-11-2009, 13:30
Post #83

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 195

QUOTE(czechu @ 10-11-2009, 20:55)
Ja nie chce żeby państwo mi cokolwiek finansowało. Ja tylko chce bezpiecznie przejść przez ulicę, mieszkać w domu który się nie zawali, czy jeść rzeczy, które są zdrowe.
*

Masa kontrol nie uchroniła hali w Katowicach przed zawaleniem, ani kopalni w Rudzie Śląskiej przed katastrofą. Nasze rządy już gotują się do wprowadzenia nowego Codex Alimentarius (dokument ONZ-towski określający międzynarodowe normy dystrybucji żywności), zgodnie z którym hodowlę z użyciem hormonów i pestycydów będzie można nazwać ekologiczną, za to w ogóle znikną ze sklepów leki ziołowe i witaminowe suplementy diety.

Wypadki zawsze się zdarzały i nie uchroni przed nimi ani biurokracja, ani wolność. Ale biurokracja produkuje dodatkowe patologie.
Jakie statystyki ? Jestem bardzo ich ciekaw, bo pokazywały by coś zupełnie innego niż było do tej pory :)
*

Wpisuję w Googlu "liczba przestępstw". Połowa stron mówi, że spada, połowa że rośnie :D Tylko nie uwzględnia się w nich czynnika migracyjnego. Policja w Polsce trąbi, że regularnie spada liczba przestępstw. Za to rośnie ona w Zjednoczonym Królestwie. Czy to przypadek, że to główny cel polskiej emigracji :D
http://www.tvn24.pl/12691,1607883,0,1,wiel...,wiadomosc.html
http://fakty.interia.pl/raport/5-lat-w-ue/...walnosc,1297800

Ale ogólnie w Uni liczba przestępstw rośnie. http://news.money.pl/artykul/w;ue;rosnie;l...3,0,329289.html
Mało tego. Liczba przestępstw na tle "majątkowym" spada, za to tych z użyciem przemocy wręcz przeciwnie. Czyli coraz nasi przestępcy stają się coraz bardziej "rozwydrzeni".
Jak będzie już ten wzrost i dobrobyt to i zasiłki nie będą potrzebne :) ale zanim to się stanie to trzeba by się nieźle zadłużyć i wystawić społeczeństwo na cholernie ciężką próbę, co się może nie udać i skończyć kolejną rewolucją październikową...wytłumaczysz ludziom, że ich dzieci nie maja co jeść dla dobra ogółu społeczeństwa, w którym to wielu się bogaci ?
*

Nie trzeba im nic tłumaczyć, bo tego tępacy nie zauważą. Oto dane sprzed Obamy
http://www.bankier.pl/forum/temat_re-reces...je,5466220.html Czyli przeciętny Polak jest zadłużony na 11 tys złotych, a przeciętny Amerykanin na 86 tys złotych. Przy czym oni mają tańsze jedzenie, paliwo i samochody.

Obecny kryzys spowodował, że rządy zadłużają się na potęgę, a spłacać to będą nasze dzieci. Dzisiaj przeciętny Amerykanin jest zadłużony na 92 tys złotych.

Poza tym, wzrost wspomniany przez ciebie to domena socjalistów i liberałów pokroju Keynessa. Rozwiązania proponowane przez libertarian nie obciążają naszego potomstwa.
I serio myślisz, że wszyscy kupujący uwierzą, że to ten zły pracownik podrzucił te robaki i dalej będą u Ciebie kupować ? Bo gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości to ja u siebie dorzucam jeszcze ceny poniżej kosztów produkcji - jak już Ciebie nie będzie to sobie odbije :)
*

Jak se zaczniesz odbijać, ja zrobię come back!

Poza tym, ja inwestuję w swoje produkty, a ty w dobijanie mnie. Pomimo kilku incydentów, ludzie i tak będą kupować produkty lepsze u mnie. Po chłam pójdą do Ciebie. A ludzie nie są tacy głupi i wiedzą, że tanio kupując dwa razy płacą.
A co do wzorowana się na Chinach to aż się boje wypowiadać bo znowu zaczniesz myśleć i jeszcze coś zaproponujesz...ale co do jednego się zgadzamy, sukces Chin jest oparty na pracy ludzkiej i to bardzo ciężkiej, niewolniczej pracy ludzkiej... A nasz wzrost gospodarczy jest dzięki SLD, które swoją opiekuńczością zapewniło względną stabilność finansów publicznych, tak że u nas banki nie upadały. A to właśnie dzięki bardzo rozwiniętemu systemowi kontroli.
*

Za komunistów praca była niewolnicza (dymarka w każdej wsi). Obecnie ludzie uciekają ze wsi do miast, żeby dawać się niewolniczo wyzyskiwać. Cóż, skoro tak wolą :D Bez tego mogą niewolniczo zawalać na polach ryżowych i nic nie zarabiać.

Banki u nas nie upadały, bo brakuje rdzennie polskich banków, a rząd nie może się pchać ze swoimi pomysłami do cudzego kapitału. Głośno było o bezradności polskich władz wobec działań wolnego rynku http://www.bankier.pl/wiadomosc/UniCredito...ow-1394091.html
I co? W zagranicznych, bardziej kontrolowanych bankach jest bieda, a u nas nie (znaczy, nie większa niż dotąd).

Poza tym co zrobił SLD z bankami? Sprywatyzował je, oddając mnóstwo władzy w ręce wolnego rynku, na szczęście z pożytkiem dla nas http://www.kaczmarek.pl/wk_media_htm/zarys_pryw.htm.
A dziury budżetowej może by nie było, gdyby rząd PiS'u na różne luksusy socjalne nie wydawał tyle pieniędzy...jak chociażby becikowe. Wydatki na pomoc społeczną trzeba maksymalnie ograniczać bo to jest tylko marnowanie pieniędzy i przejaw patologii w państwie. A Ty proponujesz to jako rozwiązanie wszelkich problemów z wprowadzaniem liberalizmu...
*

Brawo, brawo. Tylko że liberalizm (gospodarczy) właśnie na ograniczaniu wydatków społecznych się opiera. Chyba, że słuchamy Keynessa. Bo te dwa liberalizmy różnią się od siebie jak komunizm od socjalizmu.
QUOTE(czechu @ 11-11-2009, 10:47)
A co ? PiS nie próbował uderzać w takie tony ? Wielu ludzi nie wytrzymało transformacji ustrojowej, popadli w długi, potracili majątki, czy też nigdy się ich nie dorobiło.
*

Fajnie tak powiedzieć wielu ludziom się nie udało. Ale prawda jest taka, że oni nagle stracili wsparcie państwa i ich praca okazała się nikomu niepotrzebna. Za to inni te wsparcie zachowali (górnicy, rolnicy, młodzi emeryci) i czerpią z tego korzyści. Ze szkodą dla reszty. Ja sam jestem synem górnika, czyli beneficjentem tego chorego układu. Więc w moim obecnym interesie jest aby socjalizm trzymał się mocno :D
+Quote Post
post 11-11-2009, 14:15
Post #84

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

Masa kontrol nie uchroniła hali w Katowicach przed zawaleniem, ani kopalni w Rudzie Śląskiej przed katastrofą.

Pewnie że wypadki zawsze były i zawsze będą, ale naszym zadaniem jest je ograniczać do minimum. Ile mamy w Polsce obiektów budowlanych, a ile się zawala ? Chyba nie jest mimo wszystko tak tragicznie ? Uważam, że bez prawa budowlanego statystyki byłyby o wiele gorsze. Wolę wypełniać druki i walczyć z biurokracją niż bać się wejść do jakiegokolwiek sklepu - a takie obawy mogą bardzo drastycznie wpłynąć na ogólny poziom życia, jeżeli konsumpcja spadnie :)

Ale ogólnie w Uni liczba przestępstw rośnie.

Rośnie bezrobocie to rośnie liczba przestępstw. To chyba normalne, w świetle tego co mówiłem ?

Poza tym, ja inwestuję w swoje produkty, a ty w dobijanie mnie. Pomimo kilku incydentów, ludzie i tak będą kupować produkty lepsze u mnie. Po chłam pójdą do Ciebie. A ludzie nie są tacy głupi i wiedzą, że tanio kupując dwa razy płacą.

Serio ? W psychologie marketingu już wchodził nie będę, ale myślałem, że nie tylko ja zrezygnuje z zakupu produktów spożywczych w których biegają robaki...

Co do Chin to może się nie wyraziłem zbyt jasno, ale ich sukces gospodarczy jest tylko i wyłącznie dzięki wyzyskowi i niewolniczej pracy. A to chyba nie jest sposób na funkcjonowanie państwa ?

rząd nie może się pchać ze swoimi pomysłami do cudzego kapitału.

Nie rozumiem o czym Ty teraz mówisz...jak pojedziesz do Niemiec i założysz własną działalność gospodarczą to nie będą Cię obowiązywać niemieckie regulacje prawne ? Rząd tak samo do polskiego kapitału nie może się pchać jak i do zagranicznego...więc nie rozumiem o co Ci chodzi.

Poza tym co zrobił SLD z bankami? Sprywatyzował je, oddając mnóstwo władzy w ręce wolnego rynku,

Znowu odpowiadasz w zasadzie w sposób niezrozumiały dla mnie. Ja mówię o kontroli banków w postaci KNF, czy wcześniej KNB, a Ty o prywatyzacji :) przecież wiadomo, że prywatny zarząd jest skuteczniejszy niż ten sprawowany przez państwo. Zadaniem państwa jest np. opracowanie klauzul niedozwolonych, które banki nie mogą umieszczać w swoich umowach, tworzenie rezerw w NBP i wielu innych instrumentów zapewniających bezpieczeństwo finansowe banku. U nas się to udało, a w USA nawet gwarancje bankowe nie były obowiązkowe...
+Quote Post
post 11-11-2009, 21:07
Post #85

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 59

+Quote Post
post 11-11-2009, 22:24
Post #86

SHM-3
Group Icon

QUOTE(czechu @ 11-11-2009, 10:47)
Z jednej strony głodne dzieci, a z drugiej jakaś grupa społeczna z przywilejami, które to przywileje są chronione przez państwo. Czy to nie ma na celu podsycania tylko złej atmosfery ? Czy takie teksty motywują ludzi do cięższej pracy, czy tylko do buntowniczego wręcz nastawienia ? Bo przecież ich bieda nie wynika z tego, że nie chciało im się uczyć, czy pracować, tylko z tego, że inne (bliżej nie określone grupy) mają jakieś przywileje chronione przez władzę, więc im siłą rzeczy jest łatwiej i to oni muszą osiągnąć sukces, a my jesteśmy skazani na porażkę. Z ciężkiej pracy nic nie wyniknie dopóki oni te przywileje będą mieli, więc jedyne co można zrobić aby poprawić sytuację materialną jest obalenie obecnego systemu...

Wiesz w ogóle o czym mówisz? Pracowałeś w ogóle kiedyś?
Zdajesz sobie sprawę z tego, że każdy pracownik ciężko pracuje, chyba, że ma jakieś specjalne układy w przedsiębiorstwie?
A bieda może wynikać z różnych rzeczy - także z braku wsparca rodziny, chorób, za wysokich cen, za niskich płac, itd.

Co do samego istnienia grup uprzywilejowanych. Niestety, ale takie grupy istnieją. Są różne towarzystwa i firmy, pod które np. są ustawiane w niektórych miastach przetargi. Chodzi o ludzi, którzy mają znajomości, wręczają łapówki, zdarza się często, że są byłymi SBkami.
I to są różne firmy - czasami są to np. zakłady pracy chronionej, gdzie paru eSBków z kupionymi rentami inwalidzkimi urządza sobie interes i żyje jak panowie, podczas gdy pracują na nich prawdziwi niepełnosprawni, którzy w takiej firmie są na najgorszej pozycji. Oczywiście są tam wszystkie patologie. Mobbing, łapówkarstwo, oszustwa, itd.
Niestety spotkałem się z takimi przypadkami.

U nas ludzi ciężko pracujących traktuje się jak tego konia z Folwarku Zwierzęcego. Bo to niestety jest książka także o post-komunistycznej Polsce.
Nawet jak człowiek się uczył i ciężko pracuje i ma niby jakiś tam poziom życia, to przy chorobie bardzo szybko może wylądować na dnie.
W praktyce, przy racjonalnym gospodarowaniu pieniędzmi, nawet człowiek z wyższym wykształceniem i prowadzący firmę na niewiele może sobie pozwolić.

QUOTE(czechu @ 11-11-2009, 14:15)
Rośnie bezrobocie to rośnie liczba przestępstw. To chyba normalne, w świetle tego co mówiłem ?

Chodzi o to, że z Polski zwiała na emigrację spora liczba różnego rodzaju przestępców. Ludzie poszukiwani, ludzie po odsiadce, ludzie, którzy zwiali zanim w ogóle odkryto ich przestępstwa. Dla nich to bardzo wygodne rozwiązanie.
+Quote Post
post 12-11-2009, 00:55
Post #87

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Glassius)
Wpisuję w Googlu "liczba przestępstw". Połowa stron mówi, że spada, połowa że rośnie  Tylko nie uwzględnia się w nich czynnika migracyjnego. Policja w Polsce trąbi, że regularnie spada liczba przestępstw. Za to rośnie ona w Zjednoczonym Królestwie. Czy to przypadek, że to główny cel polskiej emigracji

Według marksistowskiej doktryny liczba przestępstw jest proporcjonalna do nasilenia walki klasowej. Znaczyłoby to, że w Polsce panuje równość ekonomiczna.

QUOTE("Sorrow")
U nas ludzi ciężko pracujących traktuje się jak tego konia z Folwarku Zwierzęcego. Bo to niestety jest książka także o post-komunistycznej Polsce.

U nas to jest tak, że populiści obiecują coś klasie robotniczej. Dają coś co obiecali, co pomaga w niewielkim stopniu. Bogaci znajdą zawsze sposoby żeby nie płacić podatków (np. raje podatkowe). Tracimy my, czyli klasa średnia, bo nam podrosły podatki, żeby politycy mogli dać co obiecali klasie robotniczej.
+Quote Post
post 12-11-2009, 01:06
Post #88

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 195

Uważam, że bez prawa budowlanego statystyki byłyby o wiele gorsze. Wolę wypełniać druki i walczyć z biurokracją niż bać się wejść do jakiegokolwiek sklepu - a takie obawy mogą bardzo drastycznie wpłynąć na ogólny poziom życia, jeżeli konsumpcja spadnie :)
*

Ja jestem za rozwiązaniem Hammurabiego. U niego karę śmierci ponosił budowniczy, jeśli jego dom się zawalił i kogoś zabił. Mniej biurokracji, mniej kontrol, a jakość lepsza. Bo miast głupim papierkiem, będą inwestorzy doświadczeniem się interesować.
Serio ? W psychologie marketingu już wchodził nie będę, ale myślałem, że nie tylko ja zrezygnuje z zakupu produktów spożywczych w których biegają robaki...
*

Moja ciocia znalazła w kakao z Biedronki robaki. Poszła na skargę, wycofali cały towar. Nadal tam kupuje. I ja kupuję kakao w Biedronce (jest nałogowcem), ale przed użyciem podejrzliwie lustruję sobie produkt.
Co do Chin to może się nie wyraziłem zbyt jasno, ale ich sukces gospodarczy jest tylko i wyłącznie dzięki wyzyskowi i niewolniczej pracy. A to chyba nie jest sposób na funkcjonowanie państwa ?
*

Tam nie ma niewolniczej pracy. Za to wyzysk jest duży. I wychodzi im to na zdrowie. Ludzie uciekają ze wsi do miast, by dawać się wyzyskiwać. Dzięki temu po pracy mają kasy i są panami.
Nie rozumiem o czym Ty teraz mówisz...jak pojedziesz do Niemiec i założysz własną działalność gospodarczą to nie będą Cię obowiązywać niemieckie regulacje prawne ? Rząd tak samo do polskiego kapitału nie może się pchać jak i do zagranicznego...więc nie rozumiem o co Ci chodzi.
*

Jak zechcę zrobić fuzję, zamknąć interes czy coś podobnego, to żaden rząd mi nic nie zrobi. No chyba, że zatrudniam parę tysięcy osób, albo moja działalność jest kluczowa dla dobra kraju. Wtedy to mam problem.
Zadaniem państwa jest np. opracowanie klauzul niedozwolonych, które banki nie mogą umieszczać w swoich umowach, tworzenie rezerw w NBP i wielu innych instrumentów zapewniających bezpieczeństwo finansowe banku. U nas się to udało, a w USA nawet gwarancje bankowe nie były obowiązkowe...
*

W USA był obowiązek udzielenia kredytu hipotecznego nawet wobec braku zabezpieczenia. Czyli nie dość że mieli oni drastyczne regulacje, to jeszcze całkiem z dupy wzięte. Ale przyznam rację, ichniejsze regulacje chroniły klienta, nasze chronią banki.

Poza tym, rząd ichniejszy zamiast pozwolić nadejść kryzysowi, na każdą jego zapowiedź reagował obniżeniem stóp procentowych. To spowodowało szaloną hossę, kiedy to ludzie nie patrzą, co kupują, byle inwestować. W końcu jednak się okazuje, że masa inwestycji to niewypały, nadchodzi czas spłacania kredytów i bańka pęka.
+Quote Post
post 12-11-2009, 01:59
Post #89

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Glassius)
Ja jestem za rozwiązaniem Hammurabiego. U niego karę śmierci ponosił budowniczy, jeśli jego dom się zawalił i kogoś zabił.

Budowniczy tak, ale ktoś z wyższej kasty społecznej nie.

[Percepcja] Może Hammurabi nie miał dobrej wizji sprawiedliwości społecznej?
+Quote Post
post 12-11-2009, 04:00
Post #90

SHM-3
Group Icon

QUOTE(weirdo @ 12-11-2009, 00:55)
U nas to jest tak, że populiści obiecują coś klasie robotniczej. Dają coś co obiecali, co pomaga w niewielkim stopniu. Bogaci znajdą zawsze sposoby żeby nie płacić podatków (np. raje podatkowe). Tracimy my, czyli klasa średnia, bo nam podrosły podatki, żeby politycy mogli dać co obiecali klasie robotniczej.

To znaczy jaka klasa średnia?
+Quote Post
post 12-11-2009, 05:58
Post #91

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Sorrow @ 12-11-2009, 04:00)
To znaczy jaka klasa średnia?

Taka, która nie pracuje w fabryce lub supermarkecie na dwie zmiany. Taka, która pracuje w zawodach w których ludzie nie zakładają związków zawodowych, bo nie czują takiej potrzeby.
+Quote Post
post 12-11-2009, 07:55
Post #92

SHM-3
Group Icon

"Klasa średnia" nie zakłada związków zawodowych nie dlatego, że nie czuje takiej potrzeby a z powodu tego, że osoby pracujące w tym samym zawodzie konkurują ze sobą o przeżycie i w związku z tym są wrogami.

Zresztą wśród tej klasy istnieją różne "stowarzyszenia" zawodowe. W związku z powyższym często są dość patologiczne i służą głównie kombinatorstwu i tępieniu konkurencji.

Co do związków zawodowych. Ja tam czuję potrzebę założenia takiego związku. Chociażby by zwalczać nałożone na nas obciążenia podatkowe, przy jednoczesnym odcięciu nas od możliwości korzystania z pomocy państwa, które fundujemy.
+Quote Post
post 12-11-2009, 09:23
Post #93

SHM-0
Group Icon

> Co do związków zawodowych. Ja tam czuję potrzebę założenia takiego związku. Chociażby by zwalczać nałożone na nas obciążenia podatkowe, przy jednoczesnym odcięciu nas od możliwości korzystania z pomocy państwa, które fundujemy.

Organizować coś... Najpierw trzeba być usłyszanym, co nie jest takie proste. Powodzenia, przydałby się jakiś sensowny związek zawodowy.
+Quote Post

5 Strony « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 16-10-2019, 05:21