Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

48 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wiara

post 20-08-2004, 13:57
Post #41

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

bo kosciol przestal byc strikte ... religijna instytucja .. i babra sie w innych ... sprawach naszej codziennosci ... w sumie to nie jest zle ze sie babrze, ale po co miesza sie w polityke? to jest instytucja apolityczna... powinien zajmowac sie potrzebujacymi, pomagac biednym i tego typu rzeczy...

czyli wychodzi ze jestem za asceza kleru ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 20-08-2004, 14:00
Post #42

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 17

GRIGORIJ napisał(a)
msze sa denne i trzeba na prawde chciec zeby wyniesc z nich jakies duchowe doznania ;)

Zacznę od tego, że nie pamiętam kiedy ostatnio byłem na mszy...

IMHO właściwie msze są takie, jakimi chcą je wierni przychodzący na nie. Mogą być urozmaicane, ale jak się komuś nie chce no to trudno - chóry, wybór innych pieśni itp. Z drugiej strony msze też muszą odbywać się w pewien określony, tradycyjny sposób, bo inaczej nie były by mszami. A tak właściwie, to jeśli nic się nie wynosi, rozumie z mszy, to po co tam w ogóle chodzić.

Jest jeszcze taka sprawa. Msze są dla wszystkich, a nie wszyscy akceptują innowacje. Spójrz na msze dla dzieci - są zupełnie inne, czasem śmieszne.
+Quote Post
post 20-08-2004, 15:04
Post #43

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 130

GRIGORIJ napisał(a)
Kasia - a gdzie elemnty mistycyzu? :P - wyobrazasz sobie ksiedza wolajacego z amony \"yo ziomale\"? :P albo \"dziendobry - przyszlismy tu napic sie wina, zjesc oplatek i na podstawie nierealnych przypowiastek mowic Wam, ze macie byc dobrzy, uczciwi i nawracac innych - no i rzecz jasna nie musze wspominac, ze na tace daje sie grubsze pieniazki?\" :P - musza troszke poowijac w bawelne, owinac to w otoczke ladnych, archaicznych slow - bo inaczej ludzie napotykali by w kosciele szara codziennosc.  
Ale masz racje - jak slysze te klepane regolki i calkowicie bezsensowne zdania, to conajmniej smiac mi sie chce

Yo ziomale to moze nie ;)
Ale fajnie byloby uslyszec na mszy elementy polemiki teologicznej a nie takie klepane regulki wlasnie ;p
+Quote Post
post 20-08-2004, 19:46
Post #44

Hammer Man
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 96

Wiecie co jest jeszcze ciekawe? Pseudowierzącyateiści.. niby nikt w Boga nie wierzy, ale tylko dopuki nie trzeba się orzenić, ochrzcic dziecka czy coś w tym rodzaju...
+Quote Post
post 20-08-2004, 22:53
Post #45

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 78

To moze się i ja wypowiem :D

Pewnie każdy z nas chciałby miec mszę św po swojemu, Kat prowadziłaby dysputy teologiczne, ktoś medytacje itp.
A ja mam wrażenie że nie da się każdemu dogodzić.;)

A tak mi się wydaje że są miejca(i organizacje w Kościele) gdzie mozna się realizować (i bynajmniej nie mówię tu o kółku babć weteranek):D tylko trzeba odrobinę zainteresowania wykazać.

BTW a co do ludzi stanu duchownego to raczej oni z księżyca nie spadli(choć niektórzy uważają inaczej).
I sprawdza się powiedzenie macie takich jacy sami jesteście czyż nie.
+Quote Post
post 20-08-2004, 23:52
Post #46

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

Hammer napisał(a)
Wiecie co jest jeszcze ciekawe? Pseudowierzącyateiści.. niby nikt w Boga nie wierzy, ale tylko dopuki nie trzeba się orzenić, ochrzcic dziecka czy coś w tym rodzaju...

Zobaczymy jak ty sie bedziesz przymierzal....pseudoateisto :D
+Quote Post
post 20-08-2004, 23:54
Post #47

Street Samurai
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 870

Wiara
Ja sie zadeklaruje:cool:

Na co dzien jest to wypadkowa dwoch rzeczy

-wychowania w religii katolickiej(nie wierze w zadna z wielkich[monoteistycznych] religii. Zadnych Duchow Swietych, Jezusow, Allah-ow, wcielen Buddy), co objawia sie mimowolnym przestrzeganiem dekalogu(moze poza paragrafem 1), nalecialosciami jezykowymi w stylu "O Boze", "Na litosc boska" itd., niechecia do satanizmu(IMo to parodia religii katolickiej. I to bardzo niesmieszna parodia. Zreszta, podobnie jak Sajdon lubie koty:D ).

Co do Kosciola katolickiego jako instytucji wypowiadalem sie gdzie indziej, ale w skrocie-Respect za 2000 lat istnienia, stworzenie pewnej kultury, i pewnych mechanizmow, ktore umozliwiaja tej instytucji trwanie(Telewizja TRWAM:P ). Poki KK nie wchodzi mi w droge nic do niego nie mam.
Ale tak na wszelkii wypadek, sledze poczynania hierarchow, by pewnego pieknego dnia nie obudzic sie w panstwie wyznaniowym. Takim katolickim Iranie. I poki nie place za kolejne koscioly z moich podatkow. Poki cos takiego nie nastapi dla mnie wszystko jest ok.

-fatalizm. Jak czytaliscie Kubusia Fataliste to wiecie o co chodzi(Kubus mial baardzo PREapokaliptyczne podejœcie:D ). Tlumaczac z Diderot na Fallout-a - wierze, ze obok mnie jest taki niewidzialny Pariah dog.

Tyle na codzien. Co do, jak ktos(szamangg-facet nie piszesz weile na Shamo, ale bardzo ciekawe rzeczy:czytaj: ) to ujal, praprzyczyny-demiurg. Bog stworca, bog-rzemieslnik. Koles ktory tak pokochal tworzenie, ze stworzyl wszechswiat kosztem siebie, swojej swiadomosci. Czy jest sens modlic sie do czegos takiego? Nie. Ale poki tu jestem, staram sie cieszyc tym swiatem, tym ze tu zyje. Po co zyjemy-mnie nie pytajcie. Jedyne o co walcze, to jak najmniej sie nudzic:D . Co mnie czeka po smierci? Pewnie tylko robaki, ale gdzies po cichu wierze, ze [OCENZUROWANO BY G.O.D...]

=>Katolicy - nikogo nie chcialem urazic. Jesli ktos sie poczul. Przykro mi.
=> Hammer-zasakujesz mnie. Czasem nie wierze(sic!), ze jestes w wieku szkolnym, a czasem...(pseudoateisci- czlowieku. Pozyjesz-zrozumiesz. Zrobilbym krzywde corce gdybym nie dal jej ochrzcic i zakazal chodzic na religie. Zyjemy w Polsce nie we Francji/Japonii) btw. Trzymam kciuki za niemiecki!
=>Grig - Skoro jest ksiadz na Harley-u i w skorze, IMO kwestia czasu jest ksiadz-bloker. Duszpasterz hiphopowcow-mysle ze to bardziej realne niz myslisz.
Zaciera sie podzial na sacrum i profanum(jak bylem ostatnio na slubie, gdzie fotografowie obsiedli ksiedza przy i za oltarzem i zagladali mu przez ramie pstrykajac co ma napisane w biblii, to czulem sie jak ten emoticon:confused: )
=> Pytanie kto kogo (Bog=>czlowiek czy odwrotnie)stworzyl przypomina mi co bylo pierwsze-jajko czy kura? Zostawmy to filozofom. Skupmy sie na temacie: wierzymy czy nie. Jak wierzymy. to w co?
=>master of flamaster, shub niguratgh-nie wierze, ze nie wierzysz:D . Wierzysz?
=>Kat_ja-sprawdz Klub Inteligencji Katolickiej(KIK)- moze tam dyskutuja o teologii?
=>DoPr-razem mozemy zalozyc klub: Niewierzacy walczacy z szatanem;)
=>MoF re: krisznowcy - ojcowie jacys-tam prowadzacy liste sekt w Polsce maja krisznowcow na liscie.
Co do krisznowcow-goscilem w ich siedzibie glownej(czytaj: pietrowa willa pod Wwa). Byli mili. Wazna sprawa - nie wchodzcie im do kuchni! Jest blisko wejscia. Jako niewierzacy, i nie-czysci omalo nie zbrukalismy tego miejsca:lol: . Byla mala propaganda(Ze sa legalnym zwiazkiem wyznaniowym, ze jak sie do nich dolaczy nie idzie sie do wojska-podobno maja taka umowe z panstwem). Co do rzeczy dobrych-faktem jest ze daja(dawali?) bezplatnie jedzenie w centrum stolicy(tylko nie wiem, czy to po prostu nie akcja PR?). Z ciekawostek. W miejscu w ktorym sie modlili(pokoj na pietrze) nie mozna byloo robic niektorych rzeczy(cytat z regulaminu: w swiatyni nie mozna puszczac wiatrow...)
Pamietam, ze jechalem tam trolejbusem, ze myja sie chyba z 8x dziennie, i ze mieli smaczne wegetarianskie zarcie(mi smakowal deser).
Spotkalem pozniej ex-krisznowke. Nie chciala mowic dlaczego odeszla. Jej milczenie mnie niepokoi...

Pytanko do katolikow=>skoro wierzycie w Boga, wierzycie w Szatana. Powiedzcie jak to u was wyglada? Kim jest?
(Tylko zadnych cytatow z ksiazki tego Wegra!)
Tak na koniec cytat z odysei kosmicznej 2001:
"My God, it's full of stars!"
+Quote Post
post 21-08-2004, 00:48
Post #48

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 597

Widze ze macie tu zle pojecie o satanizmie... Satanisci to nie wyznawcy Diabla - zla wcielonego, tylko "ci, ktorzy wierza w czlowieka" - Szatan zostal stworzony przez Boga (jak jest napisane w biblii) i wylamal sie, robiac cos w czym tylko on widzial interes - dla siebie. Tak wiec satanizm ma cos wspolnego z Szatanem tylko z nazwy, chodzi wylaczne o dobro wlasne, o wiare w czlowieka. I mysle ze moge nazwac sie "satanista", mimo ze nigdy sie z nimi nie utozsamialem, bardziej wierze w siebie i innych ludzi niz w "Boga".
+Quote Post
post 21-08-2004, 00:57
Post #49

Hammer Man
Group Icon

Bio_Hazard napisał(a)
Zobaczymy jak ty sie bedziesz przymierzal....pseudoateisto :D

Kto powiedział ze jestem pseudoateistą? jestem wierzącym, acz nieregularnie praktykujący ;) tj przy większych fetach się i do Kościoła pójdie ;]
+Quote Post
post 21-08-2004, 01:12
Post #50

Street Samurai
Group Icon

Morthias=> wedlug twojej... EKHEM:twist: terminologii jestem wiec satanista. Gdybys napisal ze jestes antyklerykalem dbajacym o wlasny interes(taki ladny eufemizm dla egocentryka;) ), to bym zrozumial, a moze nawet przyklasnal...

Ale skoro mienisz sie satanista(po odarciu z ozdobnikow przekaz jest taki: "Szatan byl pierwsza istota przeciwstajaca sie Jahwe. My, satanisci, chwalimy to i dlatego chwalimy szatana lol ), to powtorze to co napisalem
w poprzednim poscie:

satanizm to PARODIA katolicyzmu. NIESMACZNA parodia. Zapomnialem dodac ze niebezpieczna.

btw. na jakims czacie spotkalem ostatnio "WYZNAWCE SZTANA";) (pisownia oryginalna)

=>Hammer-Nie jestes sam! Sa was miliony:D .
+Quote Post
post 21-08-2004, 01:17
Post #51

Hammer Man
Group Icon

Hmmm.... wiem :D tak juz mnie wychowano ;] Nie uważam sie za totalnego ateiste... w coś trzeba wierzyć...
+Quote Post
post 21-08-2004, 01:33
Post #52

Street Samurai
Group Icon

Hammer napisał(a)
Hmmm.... wiem :D tak juz mnie wychowano ;] Nie uważam sie za totalnego ateiste... w co? trzeba wierzyć...

...Uwierz w siebie;]
... Nie sluchaj mnie-szatan przeze mnie przemawia:twisted:
...A jesli moj post ma wciaz numer 155, to moje modlitwy z kwotki zostaly wysluchane! Jesli tak sie stanie bede musial zmienic swoj swiatopoglad co do istnienia Najwyzszego bytu
... Chyba bredze:jezyk: Jedyne, co mnie usprawiedliwia, to to, ze ten superdlugi post z dezyderata mnie wykonczyl.
... I jeszcze ten szatan z siodmej klasy;)

EDIT: ...155 ...Wykasowac modlitwe z kwotki ...Podziekowac administracji ...Zaczac pisac mniej floatow-kalamburow do New Arroyo(wazne: nie mieszac dowcipnych topicow z tymi powaznymi!) ...Pomodlic sie ...I kompletnie odleciec:aniolek:
DOBRANOC
+Quote Post
post 21-08-2004, 10:34
Post #53

Hammer Man
Group Icon

Ja znam i mam własnego sztana vel BBB :D ale ja jako BBC mam taryfe ulgową :D
+Quote Post
post 21-08-2004, 10:36
Post #54

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 82

my w schronie wszysmy mamy powiązania z Szatanem :lol:
+Quote Post
post 22-08-2004, 12:14
Post #55

Sword of Despair
Group Icon
Nr użytkownika: 1 018

ta... ja mam bardzo specyficzny obraz wiary i swiata... oparty na doswiadczeniach i eksperymentach :twist:
+Quote Post
post 22-08-2004, 16:05
Post #56

SHM-3
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 625

Hm.. (tak polowicznie w temacie - taka sobie mysl) Swego czasu w oparciu o stwierdzenie, ze bog faktycznie istnieje mialem taka koncepcje, ze mozliwe jest wszystko to, co czlowiek jest sobie w stanie wyobrazic i wszystko ponad to. Mozna to poprzec tym, ze zaden twor nie jest doskonalszy od swojego konstruktora, co mozna wykazac na kazdej plaszczyznie, totez mozliwosci tworcze ogolnie pojetego konstruktora przewyzszaja o iles klas mozliwosci tworcze powstalego tworu, ktory posiadl dar tworzenia.
Niedawno tez naszedl mnie taki koncept, ze bog to poprostu slowo (na podstawie Biblii mozna tak wywnioskowac), ktore slychac i w ktorym tkwi potezna sila majaca ogormne mozliowsci tworcze. Zauwazcie, ze rozwoj techniczny naszej cywilizacji zalezy od rozwoju slowa. Druga rzecz - w swiecie informatyki praktycznie wszystko powstaje za sprawa slow laczonych w obszerne zbiory nazywane jezykami programowania.

ITD. ITP. ETC. - Duuuuuuzo tego jest w mojej lepetynie, swoja droga lubie rozmyslac. Kiedys moze to spisze, tak po prostu przelac swoje mysli na papier. Z reszta uwazam, ze cale nasze zycie to po prostu jedna wielka mysl, ktora szuka spelnienia.
+Quote Post
post 22-08-2004, 18:18
Post #57

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

Hammer napisał(a)
Hmmm.... wiem :D tak juz mnie wychowano ;] Nie uważam sie za totalnego ateiste... w coś trzeba wierzyć...

Znaczy ze jak wierzysz w pieniadze - to juz nie jestes ateista???;)
+Quote Post
post 22-08-2004, 18:35
Post #58

Czarny Król
Group Icon
Nr użytkownika: 20

Wierze w boga... ale nie w kosciol...

Tydzien temu ochrzcilem Macka...

Osobiscie, wolalbym, by zdecydowal o tym jako dorosly czlowiek (jezus chrzcil sie jak byl dorosly...), ale wiem, ze tak mu bedzie latwiej...

Matt... moze na koscioly nie idzie... ale na utrzymanie kleru juz tak... i mnie to osobiscie wk****... bo to moje pieniadze...
+Quote Post
post 22-08-2004, 18:50
Post #59

Sword of Despair
Group Icon
Nr użytkownika: 1 018

dokladnie jak ty abadon tak samo wierze w Boga ale kosciol nie przekonuje mnie do siebie - mimo ze chodze praktycznie kazda niedziele do kosciola to jednak patrzac przez pryzmat poczynan kosciola (afery o pedofili, z pienadzami, rydzyk z maybachem) widac ze cos szfankuje w tym systemie... nie uwazam ze kosciol jako tako jest zly - poniewaz na swoj dobry sposob interpretuje slowo boze i przekazuje ogolnie dobre wartosci

co do tego kim jest Bog - sam uwazam ze jest to nie mozliwe do zrozumienia jako ze umysl ludzki jest ograniczony przez czas, przestrzen i ogolne prawa fizyki i mylace sa religie ktore ucza o Bogu twierdzac ze wiedza o Nim wszystko... mysle ze nawet papiez jako glowa kosciola na ziemi sam do konca nie wie wiec niz my o Bogu
+Quote Post
post 22-08-2004, 19:00
Post #60

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 625

Ja nie zostalem ochrzczony i jestem z tego zadowolony, bo mam mozliwosc sam ukierunkowac sie w tej materii. I nie jesem za tym, aby to rodzice decydowali za swoje dzieciaki na plaszczynie wiary. Tego sie szuka, to sie poznaje i odnajduje w samym sobie albo i nie. Tego typu decyzje powinno pozostawiac sie dzieciakom do czasu kiedy osiagna pelna dojrzalosc umyslowa.
+Quote Post

48 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 14-10-2019, 06:38