Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

33 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Melee Combat + pancerze OT09, refleksje nt.

post 31-05-2008, 10:15
Post #41

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 332

QUOTE(Augustus @ 31-05-2008, 09:47)
Wprowadzenie twardego LARP'a, którego zasady wymagają ostrożności i liczenia się z tym że fabularna utrata życia kosztuje wiele i w h respawnu i w stracie przedmiotów fabularnych.

No z tym sie zgodzę tylko jak napisałem powyżej nie wszystkim taki LARP odpowiada i musimy się z tym liczyć.

A teraz pewien kwiatek:
Najpierw piszesz o zasadzie 1hit
Tak chcę tego i wciąż uważam za bliższe realizmowi i atrakcyjniejsze z punktu widzenia zabawy niż zasadę 3hit.

By zaraz w tym samym akapicie stwierdzić:
(..) w realu szybkie wyłączanie z walki jednym ciosem jest trudniejsze (...)

Ekhm... To co w końcu? albo jest bliższe realizmowi albo nie jest.
No ja pierdziele... czemu traktujesz moją propozycję jakby jej nie było? Mam Ci spisać od myślników wady i zalety? Czy po prostu nawet nie próbujesz widzieć argumentacji?

Mniej więcej na tej samej zasadzie co niewidoczność mojej kontrargumentacji. ;)
Chewie: Miecze mieczami, ale otuliniakowe, masowe bitwy na OT z zasadą 1hit przypominałyby bardziej bitwy stadjonowe (bliższe klimatowi post apo) niż zdyscyplinowane pojedynki jakie nam zapewni zasada trzech uderzeń.

Aha! czyli chcemy na terenie OFASG stada pseudopostapokibiców co tłuką jak najszybciej wszystko co się rusza. Jeden cios sztachetą zabija? Już widzę taką nawalankę. niesmaczne.
- trafiony atak z zaskoczenia jest atakiem na postać bez wyciągniętego otuliniaka w pozycji gotowej na walkę, lub atakiem zza pleców. W ten sposób zaskoczenia fabularne, czyli atak ze strony postaci po której ataku się nie spodziewaliśmy może być równie skuteczny co atak ze strony postaci jakiej nie widzieliśmy.

Fajnie. już to widzę zapisane językiem "mechaniki". pół kartki A4.
- walki z normalnymi zasadami w strefie OFF wymagają rozejścia się po trafieniu co najmniej na długość zasięgu dłuższego z otuliniaków [jest to znacznie łatwiejsze do egzekwowania i uczciwsze niż "wyraźność uderzeń"]. Zasada 3 trafień obowiązuje. Poleca się krótkie rozejścia, nawet w postaci odskoku na odpowiednią odległość i zaraz powrotu do walki, zwłaszcza jeśli obawiamy się że atakowany może próbować uciec, a rozejście mogłoby zbytnio mu to ułatwić.

To jak w końcu? walki pseudokibiców do upadłego czy francuska szermierka z pełną kulturą i honorowym daniem oddechu przeciwnikowi. Przecież wcześniej zarzucasz zasadzie 3hit "zdyscyplinowane pojedynki ". A tru jeszcze taką "dyscyplinę" chcesz dodać?
- jeśli otrzymamy skuteczny kontratak w czasie krótszym niż sekunda, oznacza to że atakując wystawiliśmy się na cios i oberwali obaj uczestnicy.

A jak jest teraz? walczą do 3 trafień. i jak jeden zadając cios się wystawił to drugi o ile nie jest to jego 3 trafienie zadaje cios. To co teraz opisałeś już jest.
- jeśli w starciu uczestniczy więcej niż 2 osoby (np 2 na 1) to trafienie jednego oznacza rozejście się dla całej trójki. Pamiętajmy że tu również obowiązuje atak zza pleców, w postać np zajętą walką z kim innym i nie spodziewającą się bonusowego ataku.

Wyjdzie z tego balet. Gdzie w tym ten DYNAMIZM o który postulujesz?
- w strefie ASG obowiązuje zasada 1 hit

To jest gut.
- w strefie ASG (i tylko tam) dozwolone jest rzucanie otuliniakami dopuszczonymi do rzucania. Te będzie można rozpoznać po orgowiskiej naklejce (skoro mają działać w obecności gogli, orgowie będą patrzeć na ich masę i kompletne otulenie - ideałem byłby nóż o rdzeniu z lekkich rurek, krótki z otulonym ostrzem i głowicą, oraz dodatkową porcją otuliny w głowicy i sztychu). chodzi o dodatkowe dążenie do wyrównania szans.
*

Dla tych pseudokibicó będą otuliniakowe cegłówki i krzesełka stadionowe.
A tak na poważnie. Jest wysoce NIEPRAWDOPODOBNE by jakiegolwiek otuliniaki zostały dopuszczone do rzucania.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 31-05-2008, 14:15
Post #42

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Shafa dlaczego nie czytasz postów ze zrozumieniem?

w realu szybkie wyłączanie z walki jednym ciosem jest trudniejsze niż w przypadku użycia zasady 1 hit. Co nie zmienia faktu że nieporównywalnie bliższe stanowi realnemu niż 3 hit. Cały czas Ci tłumaczę że nie forsuję ideału, ale proponuję rozwiązanie bliższe ideałowi i jednocześnie spełniające standardy (między innymi standardy bezpieczeństwa).
Mniej więcej na tej samej zasadzie co niewidoczność mojej kontrargumentacji.
Proszę o cytaty, bo gadasz bzdury w tym momencie. Ciąg argumentów - kontrargumentów wyglądał w skrócie tak:
propozycja 1 hit [Ja] -> argumentacja braku realizmu [solcz] -> odejście od realizmu nieporównywalnie mniejsze niż przy 3 hit; powołanie się na precedens dopuszczenia szybkiej i masowej eliminacji w ASG [ja] -> argument zabijania wielu wrogów jednym machnięciem [shafa] -> przykłady w których zasada 3hit się nie spełnia [jos] -> uznanie przypadków za mało ważne [shafa] -> refleks gracza/postaci i ostrożność jako naturalne zabezpieczenie przed wyrzynaniem [Ja] -> argument negujący konieczność zachowania ostrożności przez strażników/ brak szansy przeżycia [shafa] -> poszerzenie argumentu realizmu i przypomnienie precedensu skuteczności ASG -> wsparcie argumentu ostrożności [deathclaw] -> (...) wymiana argumentów w kwestii zachowania ostrożności (...) -> argument/zarzut "chcecie ideału" [shafa] -> obalenie zarzutu [Ja] -> "...inaczej się tego nie rozwiąże" [shafa]
I tu dochodzimy do "współczesności", z paroma pomniejszymi argumentami i zwieńczeniem zarzutem jakobym ignorował Twoją argumentację. Nie znalazłem miejsca w którym nie odpowiedziałbym na Twoje argumenty Shafa, więc daruj sobie takie teksty, bo są one oznaką braku szacunku dla rozmówcy. Co więcej może raczyłbyś odpowiedzieć wreszcie na moje bez powtarzania się? Jesteś Orgiem więc możesz powiedzieć sobie "bo tak", ale wtedy nie udawaj że masz ku temu uzasadnienie, nie dorabiaj filozofii, tylko powiedz to uczciwie i bez owijania w bawełnę.

Jeśli piszę
Zaproponuję w takim razie zasady likwidujące część wad 3hit'a jakie zauważyłem:
To oznacza to osobne, alternatywne rozwiązanie.

Z przykrością muszę stwierdzić że na podstawie postów jakie przed chwilą przejrzałem od początku tematu, zrobiłeś Shafa z tej dyskusji (mającej na celu udoskonalenie zasad) zwyczajną kłótnię (gdzie jedna ze stron chce po prostu wygrać, a dojście do rozwiązań jest gdzieś dalej). Nie zamierzam uczestniczyć tutaj w kłótni, bo to strata mojego czasu. A na prawdę spodziewałem się po kimś kto awansował na Org'a chociaż dążenia do obiektywizmu.
+Quote Post
post 31-05-2008, 15:39
Post #43

SHM-4
Group Icon

Augustus. Po prostu twoje argumenty do mnie nie przemawiają. Moje nie przemawiają do Ciebie. Ja mówię że nie przedstawiono nic lepszego jednocześnie spełniającego podstawową ideę 3hitów czyli ograniczenie masowości (albo łatwości) zabijania otuliniakami na terenie OFFASG. Twoję postulaty typu odstąpienie po trafieniu. odstąpienie wszystkich walczących po trafieniu (przy walce 2 na 1) po prostu nie mają sensu. Jak Ty to widzisz? walczą 3 osoby (2na1) i po każdym trafieniu odstepują? a jak walczy 5 (3na2) lub 10 (6na4) to co? Jak chcesz to ubrać w słowa mechanice? Wiesz jakie by to było zawiłe i przydługie? Lepiej napisać 3 trafienia. Kto pierwszy zbierze 3 trafienia zdycha. proste i w dwóch zdaniach. Do szybkiego zabijania jest zasada skrytobójstwa. Zrobiłem sobie testy z kumplami jak na imprezie byłem. Powiedziałem że będę ich atakował znienacka podczas imperezy otuliniakiem (takim totalnie bezpiecznym. nawet z całej siły ledwo się to czuje). Kumpli było 4. zawsze udało się ich zabić czterema hitami. Z pełnymi zamachami i wszystkim. To po prostu kwestia wyboru czasu i wypracowanie dobrego ustawienia.Czyli jedna osoba ma możliwość zabić z zasadą 1hita aż 4 osoby. To ma niby zapobiec masowym mordom w strefie OFFASG? Wybacz ale nie przekonałeś mnie. Po prostu. Poprosiłem innych OGR'ów o włączenie się do dyskusji. Zobaczymy co oni powiedzą.

A co do realizmu walki to polecam zapoznanie się z podręcznikami walki na noże. Bo tam by powalić jednego przeciwnika szybko zadaje się wiele ciosów. Albo zerknij sobie pod ten link: http://www.youtube.com/watch?v=ZQ6-4K27QR0&feature=related
Po pierwszym udanym ciosie przeciwnik jest w takim stanie że jeszcze stwarza dla Ciebie duże zagrożenie. dlatego ideą walki na noże jest zadanie możliwie jak największej ilości ciosów by przeciwnik jak najprędzej wpadł w szok. Najczęściej są to serie 3 lub więcej ciosów. (3 hit?)

PS. wycieczki osobiste sobie podaruj. To że jestem OGR'em nie znaczy że nie mam prawa wyrażać swojego zdania w sposób który uważam za adekwatny do sytuacji.

A! to wyliczenie argumentów kto, co, itd. to jest to twoja subiektywna ocena dyskusji. Ja mam np. zupełnie odmienną wizje jak sie toczy ta dyskusja. :)

Ten post był edytowany przez Shafa: 31-05-2008, 18:58
+Quote Post
post 31-05-2008, 19:09
Post #44

SHM-1
Group Icon

Ja mówię że nie przedstawiono nic lepszego jednocześnie spełniającego podstawową ideę 3hitów
Nie. Pisałeś że w ogóle nie przedstawiono alternatywy. Moja idea, o czym mówiłem wprost od początku, pozwala na przeprowadzanie za pomocą broni białej szybkich akcji z dużą ilością trupów. Dopiero teraz postawiłeś ograniczenie łatwości zabijania otuliniakami jako wymóg absolutny, a gdybyś napisał to wcześniej, rozmawialibyśmy właśnie o sensie tego konkretnego wymogu.

Konkretyzując dyskusję: Uważam że masowe zabijanie za pomocą otuliny na zasadzie 1 hit, jest i tak wielokrotnie trudniejsze niż masowe zabijanie w strefie ASG (kwestia absolutnie nieporównywalnego zasięgu i szybkostrzelności) co moim zdaniem czyni je zupełnie akceptowalnym.
Co więcej zasada 1 hit zwiększy dynamizm walk, wymusi większą, klimatyczną ostrożność (a i tak nawet 1/4 nie tak dużą jak w strefie ASG - sam zobaczysz jak będą tam funkcjonować obozy zaraz po tym jak pierwszy z nich zostanie wystrzelany), oraz wyeliminuje co najmniej kilka punktów przebiegu walk jakie mogą generować kwasy (choćby liczenie trafień w większym chaosie, czy atakowanie stylem wibratora), uprości zasady zrównując działanie otuliniaków w obu strefach, i wreszcie, tak jak w strefie ASG sprawi że każde atak lub chociaż sprowokowanie ataku będzie zagrożone bardzo łatwą utratą fabularnego życia na aż 10h (efekt: życie jest cenne).

Zrozum że nie chcę zapobiegać masowym mordom za pomocą zasad. Chcę by sami gracze zapobiegali masowym mordom gotowi na atak (refleks + ostrożność).
A po raz pierwszy na tym konwencie, dzięki zasadzie murów dla miasta i dla frakcji, oraz obecności obozów w strefie, jakość wart i ostrożność będzie miała wpływ na skuteczność frakcji i wynik starcia.

Osobiste nie zgadzanie się z argumentacją to jedno. Nie dopuszczenie tej argumentacji do dyskusji na forum orgów to zupełnie inna sprawa.

Po prostu. Poprosiłem innych OGR'ów o włączenie się do dyskusji. Zobaczymy co oni powiedzą.
Doceniam to i dziękuję.
A co do realizmu walki to polecam zapoznanie się z podręcznikami walki na noże
Przy mieczu jeden, przy maczecie zazwyczaj też jeden, przy pałkach różnie, przy siekierach.... i tak dalej i tak dalej. Noże to nie całość przekroju broni jaką na OT mają symulować rozmaite otuliniaki.

co do odchodzenia po trafieniu: masz słuszność. Sprawdzałoby się w pojedynku, ale w chaosie bitwy już nie.

wycieczki osobiste były spowodowane tym, że dyskusja nie przebiegała prawidłowo nie z powodu złożoności zagadnienia, ale z powodu Twojego podejścia. Zgodnie ze swoją oceną wskazałem źródło problemów z dyskusją, a nie jest moją winą to w którym miejscu leży owe źródło problemów.
A! to wyliczenie argumentów kto, co, itd. to jest to twoja subiektywna ocena dyskusji. Ja mam np. zupełnie odmienną wizje jak sie toczy ta dyskusja ta dyskusja.
Owszem. tak jak np moja ocena koloru liści na drzewach o tej porze roku.

Ten post był edytowany przez Augustus: 31-05-2008, 19:11
+Quote Post
post 31-05-2008, 19:41
Post #45

SHM-4
Group Icon

QUOTE(Augustus @ 31-05-2008, 19:24)
Dopiero teraz postawiłeś ograniczenie łatwości zabijania otuliniakami jako wymóg absolutny

A to żeś pojechał. Pierwszy post Solcz'a a zarazem drugi jaki został napisany w tym temacie już zawiera uściślenie dlaczego są 3hity. Dla ułatwienia zacytuję go tutaj: "Jest to najnormalniej w świecie zasada blokująca taki speedkilling" To jest ścisły początek tego tematu. Czyżbyś go nie zauważył? Dziwne.Dziwne tym bardziej że Twój post jest czwarty w tym temacie. Tym jeszcze bardziej mnie dziwi że "dopiero teraz jest to wymóg absolutny" gdyż w tym samym poście Solcz'a jest tłumaczenie tejże zasady kończące się TAKIM ZWROTEM:
"sama zasada 3 trafień mam nadzieję że pozostaje zrozumiała wraz z pzyczynami jej wprowadzenia."

A teraz powiedz mi że nie było od samego początku powiedziane dlaczego taka zasada. Bo ja sie odnosiłem ciągle do powyższego stwierdzenia. A do czego Ty?
Tyle jeśli chodzi o czytanie z uwagą.
Konkretyzując dyskusję: Uważam że masowe zabijanie za pomocą otuliny na zasadzie 1 hit, jest i tak wielokrotnie trudniejsze niż masowe zabijanie w strefie ASG (kwestia absolutnie nieporównywalnego zasięgu i szybkostrzelności) co moim zdaniem czyni je zupełnie akceptowalnym.

Mylisz się. Ludzie na OFFASG mimo że grają LARP'a dosyć często zbierają się w grupki np. popić w barze. Wyobraź sobie co by się stało gdyby ktoś w taki tłum wpadł i rozdawał 1hita jak leci. Wiem że by go w końcu zaciukali ale w skrajnym przypadku kilka osób ma 10h respa. a teraz wyobraź sobie że takich wpadających do baru jest 3,5,10. Przecież martwi idą wtedy w dziesiątki. I dlatego są włąśnie 3hity.
Zrozum że nie chcę zapobiegać masowym mordom za pomocą zasad. Chcę by sami gracze zapobiegali masowym mordom gotowi na atak (refleks + ostrożność).
A po raz pierwszy na tym konwencie, dzięki zasadzie murów dla miasta i dla frakcji, oraz obecności obozów w strefie, jakość wart i ostrożność będzie miała wpływ na skuteczność frakcji i wynik starcia.

Rozumiem i całym sercem popieram. Ale niestety poprzednie OT udowodniło niepodważalnie że zabijanie jednym hitetem nie zostało za dobrze przyjęte. Pamietasz ile było złorzeczenia i klnięcia na durne wyrżnięcie dużej liczby osób przez 2-3 osoby co stwierdziły że będą latać jako seryjni mordercy. Uczestnikom OT to nie odpowiadało i dlatego tez teraz są 3hity. Tez bym chciał by ludzie podchodzili z refleksem i ostrożnością ale przykład z OT07 jasno pokazuje czym się kończy zostawienie jakiejś furtki. Bo zawsze znajdzie się osoba która takową furtkę wykorzysta i rozwali innym zabawę a na całym OT fabułę. Bo popił i mu się nudziło to zagra sobie w POSTALA.
Przy mieczu jeden, przy maczecie zazwyczaj też jeden, przy pałkach różnie, przy siekierach.... i tak dalej i tak dalej. Noże to nie całość przekroju broni jaką na OT mają symulować rozmaite otuliniaki.

Tiaa.... a w realu to KAŻDY cios mieczem,maczetą itd. jest śmiertelny.... No proszę cię...
Już w średniowieczu ludzie przeżywali nawalanki na miecze. Teraz nagle nie? Tak samo z siekierami,maczetami,nożami. JEDEN CIOS jest roztrzygający jeśli jest dobrze zadany. W innym przypadku potrzeba więcej ciosów. Na poparcie tego prosze cię abyś w wyszukiwarce grafiki Google wpisał "knife x ray". (nie daję linka bo niektóre fotki są drastyczne). Widzisz tam zdjęcia ludzi którzy po JEDNYM ciosie powinni umrzeć. A żyją i mają się dobrze. I jak to się ma do realizmu jednego trafienia?

PS. Zwróć uwagę że nie popadłem w socjotechnikę lub demagogię tudzież odwracanie kota do góry ogonem. Podałem czyste fakty które są do sprawdzenia dla każdego. Czy w tematach na forum czy w zasobach internetu.

Ten post był edytowany przez Shafa: 31-05-2008, 20:05
+Quote Post
post 31-05-2008, 20:22
Post #46

SHM-1
Group Icon

wybacz brak precyzji stwierdzenia
wymóg absolutny - wymóg absolutnie konieczny do spełnienia. Nigdzie nie było napisane że jest to wymóg jaki propozycje zasad muszą koniecznie spełnić, bo bez niego nie będą brane pod uwagę.

ten właśnie wymóg był moją propozycją i argumentacją negowany. Parę razy napisałem to bardziej niż wprost.

Różne zasady mają swoje wady, zalety czy po prostu "ficzery". Blokowanie speedkilingu było jednym z ficzerów zasady 3 hit. No more no less.

Ale niestety poprzednie OT udowodniło....
Po pierwsze edycja 07 pozwalała na speedkiling o zasięgu bangów. Ludzie bawiący się w postala (nie mylić z Postmanem ;P) może i wyrżnęliby pierwszą grupę, ale parę osób stojących dalej już chwyciłoby za broń. Co więcej berserk z zasadą 1hit zaraz skończy się dla atakującego trafieniem podwójnym i eliminacją. Powtarzam po raz kolejny że z otuliną nie przeprowadzisz takich akcji nawet w 1/10 tak skutecznie jak z bangami lub kulkami.

Pamiętajmy też że wobec świrujących frakcji można stosować konsekwencje fabularne.

Tiaa.... a w realu to KAŻDY cios mieczem,maczetą itd. jest śmiertelny.... No proszę cię...
A ja Ciebie proszę byś ograniczał wpływ emocji na dyskusję, ponieważ przesuwają one percepcję moich postów o stopień w niewłaściwą stronę. Cytowany tekst był odpowiedzią na fragment o nożach, których pojedynczy cios może być śmiertelny ale zazwyczaj nie jest. Twierdzę że wyraźny cios mieczem czy maczetą zazwyczaj jest śmiertelny. Zazwyczaj, nie zawsze.
Po raz kolejny przypominam też że nie mówimy tu o absolutach jak "zawsze", "nigdy". Mówimy tu o uogólnieniach zróżnicowanego stanu realnego do zasad. Gdyby na OT były tylko otulinowe noże, zasada 3 hit byłaby bardziej realistyczna niż 1 hit. Gdyby były tylko miecze, zasada 1 hit byłaby bardziej realistyczna niż 3 hit. Jednak sytuacja taka nie jest, a wprowadzanie klas broni białej również mija się z celem.

Ten post był edytowany przez Augustus: 31-05-2008, 20:23
+Quote Post
post 31-05-2008, 21:24
Post #47

SHM-4
Group Icon

Oki. Koniec. Już nie wadzimy się bo ani Ty mnie ani ja Ciebie nie przekonam. ja się powstrzymuję od postowania w tym temacie aczkolwiek będę go z uwagą śledził. Jak dojdziecie w toku dyskusji do konkretnych zasad które zadowolą wszystkich tu zebranych przedstawię to na forum OGR'owskim.

Przypominam że już wpisałem pod dyskusję na forum OGR'owskim zasadę 1hit w terenie INASG jak i poprosiłem innych OGR'ów o zwrócenie uwagi na toczącą się tu dyskusję. Czy się jednak tu odezwą to ich prywatna sprawa. Na razie zostaje zasada 3hit aż nie znajdziecie czegoś lepszego.

Over and Out.

+Quote Post
post 31-05-2008, 22:11
Post #48

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 951

- trafiony atak z zaskoczenia jest atakiem na postać bez wyciągniętego otuliniaka w pozycji gotowej na walkę, lub atakiem zza pleców. W ten sposób zaskoczenia fabularne, czyli atak ze strony postaci po której ataku się nie spodziewaliśmy może być równie skuteczny co atak ze strony postaci jakiej nie widzieliśmy.

Zgadzam się, to dobra zasada. Niekoniecznie w plecy, ale w osobę nie przygotowaną do walki z tym konkretnym przeciwnikiem. Jeśli ofiara ma dobry refleks to zdąży nawet odskoczyć przed cięciem i się przygotować. Przy czym zasłonięcie cięcia nawet gołą reką powinno się już uznać za stan przygotowania do walki.
Teraz jak na to patrzę, to uważam, że to co napisałem jest kwasogenne, ale dość realne i proste.
- walki z normalnymi zasadami w strefie OFF wymagają rozejścia się po trafieniu co najmniej na długość zasięgu dłuższego z otuliniaków [jest to znacznie łatwiejsze do egzekwowania i uczciwsze niż "wyraźność uderzeń"]. Zasada 3 trafień obowiązuje. Poleca się krótkie rozejścia, nawet w postaci odskoku na odpowiednią odległość i zaraz powrotu do walki, zwłaszcza jeśli obawiamy się że atakowany może próbować uciec, a rozejście mogłoby zbytnio mu to ułatwić.

Tak, ale za dużo pieprzenia. Trafienie oznacza konieczność rozejścia się walczących. Koniec, kropka.
- jeśli otrzymamy skuteczny kontratak w czasie krótszym niż sekunda, oznacza to że atakując wystawiliśmy się na cios i oberwali obaj uczestnicy.

Jak napisal Shafa, to jest chyba zrozumiałe samo przez się.
- jeśli w starciu uczestniczy więcej niż 2 osoby (np 2 na 1) to trafienie jednego oznacza rozejście się dla całej trójki. Pamiętajmy że tu również obowiązuje atak zza pleców, w postać np zajętą walką z kim innym i nie spodziewającą się bonusowego ataku.

Niestety prawdopodobnie nie da się czegoś takiego wprowadzić w życie. Bitwa to chaos, ciężko będzie ją kontrolować. Trochę głupio jest wprowadzać dodatkowe zasady dla walk innych niż pojedynki (kto je spamięta lub w ogóle przeczyta..), trzeba chyba liczyć na rozsądek walczących.
- w strefie ASG obowiązuje zasada 1 hit

Pisałem już, popieram całym sercem.
- w strefie ASG (i tylko tam) dozwolone jest rzucanie otuliniakami dopuszczonymi do rzucania. Te będzie można rozpoznać po orgowiskiej naklejce (skoro mają działać w obecności gogli, orgowie będą patrzeć na ich masę i kompletne otulenie - ideałem byłby nóż o rdzeniu z lekkich rurek, krótki z otulonym ostrzem i głowicą, oraz dodatkową porcją otuliny w głowicy i sztychu). chodzi o dodatkowe dążenie do wyrównania szans.

Orgowie już wyrazili swoje zdanie na ten temat w innym temacie, niema sensu zaczynać nowej dyskusji. A szkoda.

Pozwolę sobie pominąć tą Waszą małą kłótnię i nawołuję do zaprzestania osobistych wycieczek i łapania się za słówka, a powrót bardziej na temat.

Wracając jeszcze do zasady 3hits vs 1hit, chyba najlepszą rekomendacją dla 3hitów będzie to co napisał Shafa:
QUOTE(Shafa)
Rozumiem i całym sercem popieram. Ale niestety poprzednie OT udowodniło niepodważalnie że zabijanie jednym hitetem nie zostało za dobrze przyjęte. Pamietasz ile było złorzeczenia i klnięcia na durne wyrżnięcie dużej liczby osób przez 2-3 osoby co stwierdziły że będą latać jako seryjni mordercy.

Skoro już poszły porownania, to chciałbym pokazac jak wygląda walka w np. takim kendo:
trafienie liczy się tylko, jeśli są spełnione 3 główne czynniki:
1. Wykrzyczenie celu ataku, np Men! (jap. głowa) z równoczesnym
2. tupnięciem nogą wykroczną, oraz
3. Przebiegnięciem przez przeciwnika (tak dokładnie to obok, to element tradycji, że niby rozcinacie kolesia i przebiegacie między jego połówkami, coś teges)

Niby proste, nie? No to teraz filmik dwóch kendoków-morderców: http://www.youtube.com/watch?v=Oh2TNO5CGXQ
9 pieprzonych minut nie padło żadne uznane trafienie. A uderzali się po kilka razy na sekundę. Jak dla mnie ideał, oczywiście nie do zastosowania na OT, ale radzę pomyśleć trochę nad tym.
+Quote Post
post 03-06-2008, 14:40
Post #49

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 251

offtop: jak ja nie lubie cytowania cytatu.. zawsze mi sie cos chrzani przy tym.. wiec zacytuje tradycyjnymi metodami:

"QUOTE(Augustus @ 31-05-2008, 09:47)

Zgadzam się, to dobra zasada. Niekoniecznie w plecy, ale w osobę nie przygotowaną do walki z tym konkretnym przeciwnikiem. Jeśli ofiara ma dobry refleks to zdąży nawet odskoczyć przed cięciem i się przygotować. Przy czym zasłonięcie cięcia nawet gołą reką powinno się już uznać za stan przygotowania do walki.
Teraz jak na to patrzę, to uważam, że to co napisałem jest kwasogenne, ale dość realne i proste."

świetne rozwiązanie, swoja droga wystarczyło by zmodyfikować tylko zasady skrytobójstwa lub dodać punkt atak z zaskoczenia i określić czym jest zaskoczenie.

a jak sie nie można dogadać czy 3 trafienia czy 1 to czemu nie wybrać kompromisu i ustalić 2 trafienia? wszyscy by byli szczęśliwi, bo nawet gdyby ktoś sie upierał ze cios skrytobójcy nie zabił go od razu to można łatwo i szybko poprawić cios, i było by to nawet w pewnym sensie realne, jednym ciosem faktycznie może być trudno zabić (dla niewprawnej osoby, mówi sie ze nawet motyl mógł by zabić człowieka gdyby wiedział gdzie uderzyć), jeżeli przy wymaganych 2 ciosach uznali byśmy ze delikwent może sie buzyc albo mieli byśmy czas poprawić cios lub chcieli byśmy go poprawić z jakiś przyczyn to jeden dodatkowy na poprawkę jest usprawiedliwiony, a dwa (czyli dobicie do 3 obecnie wymaganych) juz nie.

to tylko luźna propozycja moim zdaniem dobrego kompromisu. jezeli chcecie ta propozycje nazwać bezsensowna to musicie odpowiedzieć na jedno z dwóch pytań:
dlaczego 2 ciosy to ma być za dużo?
dlaczego 2 ciosy to ma być za mało?
+Quote Post
post 03-06-2008, 15:20
Post #50

SHM-1
Group Icon

Cieszę się że moja propozycja ataku z zaskoczenia się podoba :)
Satysfakcjonuje mnie wykorzystanie jednocześnie tej zasady, i zmiana 3 hit na 2 hit. Dzięki temu przy odrobinie starania i dobrym zaplanowaniu będzie można przeprowadzić skuteczną akcję zaskakującą przeciwnika. Jednocześnie przy odrobinie ostrożności będzie się można przed taką akcją zabezpieczyć.
+Quote Post
post 04-06-2008, 09:41
Post #51

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 688

Qrde 4 dni mnie nie bylo i taka dyskusja... z calym szacunkiem dlarozmowcow..ale gadanie o realizmie przy otuliniakach to ta jakas totalna pomylka...

Augustus zgadzam sie z tym ze jeden cios topora zazwyczaj zabija [z mieczem juz taki pewny bym nie byl:P] ale zauwaz ze w realu jak by sie zamachnoli jednego zatlukl to zanim bys wyrwal topor z delikwenta juz jego kumple by sie zaszlachtowali.. przy otulince nie ma czegos takiego.. nie mowiac o wadze obu przedmiotow.. co do mieczy zakaz sztychow [jak najbardziej na miejscu ] to jak to mawia moj kumpel wykastrowanie miecza... czyli zero realizmu...

pozatym przy zasadzie 1 hit jest duze prawdopodobienstwo ze mialbys 10 godzin respa co 15 minut gry... a znajac graczy kazdy chce byc tym bochaterem z gry i zabic jak najwiecej innych graczy. I najwazniejsze ja na larpa jade nie po to zbey bylo jak najblizej realizmu tylko zeby dobrze sie bawic.. siedzenie ciagle na repsie nie nazywam dobra zabawa w momencie kiedy muszena taka zabawe wydac sporo kazy i wziasc urlop... I jesli komus naprawde zalezy na super realizmie niech zacznie cwiczyc jakis sport kontaktowy a nie idzie na larpy..

Ja bym byl sklonny zgodzic sie na 1hit pod jednym warunkiem.. ze w samym miescie dzialaja dobre sily porzadkowe i maja prawo strzelac z ASG [lub w najgorszym wypadku bang bang] do osoby ktora w ten spsoob postepuje... tzn sluzby porzadkowe ktore pilnuja by w miescie byl porzadek.. i nie dochodzilo do masowych mordow...

I zeby nie bylo ze uwazam zaade 3 hitow za cudowna.. wedlug mnie ma jeden doscd wazny minus.. kwasy w liczeniu hitow...

+Quote Post
post 04-06-2008, 10:36
Post #52

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 885

To ja objaśnię nieco postępowanie orgów w tej chwili. Jest tendencja aby pozostawić 3 ciosy zarówno na terenie in jak i offasg, a za to poprawić definicje ogłuszania i skrótobójstwa. Jeszcze dzień - dwa i powinny być gotowe zapisy do mechaniki.
+Quote Post
post 04-06-2008, 10:43
Post #53

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Wędrowca @ 04-06-2008, 09:51)
Jest tendencja aby pozostawić 3 ciosy zarówno na terenie in jak i offasg, a za to poprawić definicje ogłuszania i skrótobójstwa.
*

no i super, tak jak pisalem "wystarczyło by zmodyfikować tylko zasady skrytobójstwa lub dodać punkt atak z zaskoczenia i określić czym jest zaskoczenie".
+Quote Post
post 04-06-2008, 11:11
Post #54

SHM-1
Group Icon

Bardzo mnie niepokoi pozostanie przy 3 hit poza terenem ASG.... chyba że.... no właśnie :)

Odpowiednio formułując zasadę związaną z atakami zabijającymi natychmiast (np uznając że jeśli nie masz conajmniej ręki na rękojeści otuliniaka, to pierwszy cios Cię zabija) można doprowadzić do tego że postać z repliką ASG w ręku zostaje uznana za nieprzygotowaną do walki otulinowej, i ginie od pierwszego ciosu.

Wtedy też walki otulina przeciw otulinie w strefach inASG (bo nie wszyscy mają repliki) wciąż będzie przebiegać tak jak po drugiej stronie muru z trzema hitami (bo to chyba jest jedynie przeciwskazanie jeśli chodzi o 1hit w strefie ASG).
+Quote Post
post 04-06-2008, 11:20
Post #55

SHM-0
Group Icon

bingo! no właśnie, odpowiednie zmodyfikowanie zasad tak aby można było zabijać jednym ciosem (w odpowiednio określonych momentach jasnych i łatwych do zrozumienia, przy jednoczesny pozostawieniu 3 ciosów) było by ok, lecz nadal twierdze że jak nie da się osiągnąć sensownego "kompromisu" (wypracować zasad które "zaspokoiły" by wszystkich) to najlepszym rozwiązaniem są nie jeden, nie trzy lecz dwa ciosy.

nie rozdzielał bym na "mur" i "poza" moim zdaniem zbyt wiele komplikacji i kwasy na bramie.

ale i tak murem stoję za Augustusem w tej kwestii:

"- trafiony atak z zaskoczenia jest atakiem na postać bez wyciągniętego otuliniaka w pozycji gotowej na walkę, lub atakiem zza pleców. W ten sposób zaskoczenia fabularne, czyli atak ze strony postaci po której ataku się nie spodziewaliśmy może być równie skuteczny co atak ze strony postaci jakiej nie widzieliśmy."
+Quote Post
post 04-06-2008, 12:17
Post #56

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 450

Jestem wszystkimi kończynami za lepszym sformułowaniem "zaskoczenia", żeby Shafa sie znowu nie załamał że tylko czekamy na gotowe to proszę ;)
Zamiast punktu "skrytobójtwo"

"6. Atak z zaskoczenia
Atak z zaskoczenia polega na zabiciu przeciwnika jednym ciosem, przez co unika się walki. Można je wykonać tylko pierwszym ciosem i tylko kiedy przeciwnik nie trzyma w ręku otuliniaka i/lub nie widzi nas. Należy bezpiecznie zasymulować cios jednocześnie wypowiadając słowo: „Zabijam”, jeśli wypowiedzenie tego słowa grozi zdemaskowaniem, nie ma konieczności wypowiadania go. Osoba trafiona w ten sposób ginie natychmiast i musi paść na ziemię (efektownie upaść, położyć się, kucnąć, itp.) (postępuje dalej zgodnie z punktem: 9. Śmierć)."

Zwróćcie uwagę, że to pozwala też na "dobijanie" przeciwników jednym ciosem, np. kiedy wytrącimy im broń z ręki.

PS: żeby zminimalizować rzezanie ludzi bez otulin w rękach można zaznaczyć jeszcze że cios z zaskoczenia nie może być ciosem w ręce, więc jeśli zdążysz sie zasłonić to dostajesz zwykły hit.

Ten post był edytowany przez Netsu: 04-06-2008, 12:20
+Quote Post
post 04-06-2008, 12:30
Post #57

SHM-4
Group Icon

Spoko. Ja się nie załamuję. Cosik podobnego właśnie jest dyskutowane. Najważniejsze jednak w moim odczuciu jest to co napisałeś w PS. Jeśli osobnik zasłoni się ręką, nogą,odskoczy itd. to oznacza że cios zauważył ergo walczą do 3 trafień. Powinny sie przy ataku z zaskoczenia liczyć jedynie trafienia w korpus lub głowę czy jakoś tak.
+Quote Post
post 04-06-2008, 12:34
Post #58

SHM-0
Group Icon

oooo patrząc na "ps" i na to ze faktycznie pozwala to na dobijanie jednym ciosem (zamiast ciecia na kawałeczki) to jest to fantastyczne rozwiązanie. ]

no i uwzględnia nawet fakt że jak ktoś w inasg z bronią w rękach pozwoli podejść do siebie na tyle blisko że będzie można to zastosować na nim to faktycznie zostanie zaatakowany z zaskoczenia i śmierć mu się należy, w końcu mógł strzelać (w moim mniemaniu dodatkowo w inasg zmniejsza to ryzyko postrzału z małej odległości przy zabijaniu otuliną osoby z ASG)

IMHO nic tylko dodać do mechaniki.
+Quote Post
post 04-06-2008, 12:58
Post #59

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Blagam, wprowadzcie w strefie inASG smierc od jednego ciosu otulina! :D ..
Nie chce nawet myslec o przypadkach, ktore beda wygladaly nastepujaco:
Ktos do kogos podchodzi z otulina, uderza raz, a tamta osoba krzyczy - mam jeszcze dwa zycia! I z szalem w oczach wystrzeliwuje caly magazynek z gaziaka 500+ fps w stojacego metr przed nim gostka z otulina...
+Quote Post
post 04-06-2008, 13:11
Post #60

SHM-4
Group Icon

Jak ktos odpali 500+fps z mniej niż 20m to powinno mu się mordę obić i wywalić z konwentu za wrodzony debilizm. Szał w oczach nie jest okolicznością łagodzącą. ;)
+Quote Post

33 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-09-2019, 21:39