Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Terminator: Kroniki Sary Connor

post 20-11-2008, 19:07
Post #1

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 509

QUOTE(wiki)
Terminator: Kroniki Sary Connor (ang. Terminator: The Sarah Connor Chronicles) – amerykański serial telewizyjny emitowany przez telewizję FOX od stycznia 2008 roku. Produkcja jest kontynuacją wydarzeń znanych z Terminatora II: Dnia sądu, a zarazem alternatywą dla Buntu maszyn. Akcja skupia się na Sarze Connor i jej synu Johnie, którzy, wspomagani przez terminatora imieniem Cameron, próbują nie dopuścić do stworzenia Skynetu.

Licencję na emisję serialu w Polsce zakupiła stacja AXN, która pierwszy odcinek wyemitowała 4 maja 2008 roku. Od 30 października 2008 roku serial emituje TVP 1.
No wlasnie. Serial leci na TVP1 w kazdy czwartek po wiadomosciach, dzis (20:20) bedzie juz czwarty odcinek.

spoiler mode on Sara wraz z Johnem stara sie prowadzic w miare normalne zycie. Niestety pojawia sie kolejny terminator, ktory ma za zadadnie zlikwidowac przyszlego przywodce ludzkosci. Na domiar zlego na tropie Sary jest agent federalny. John i Sara zostaja uratowani przez robota wygladajacego jak nastolatka. Z jej pomoca cala trojka przenosi sie kilka lat w przyszlosc. Jednak maszyna majaca zlikwidowac Johna ciagle depcze im po pietach...spoiler mode off

Tak mniej wiecej wyglada fabula. Jesli Terminator 3 przypadl Wam do gustu to serial tez Wam sie spodoba. Jesli jednak Terminator skonczyl sie na pierwszej lub drugiej czesci to nie ma co wlanczac telewizora.

Mi osobiscie po ogladniecie trzech pierwszych odcinkow serial sie spodobal. Nawet przekonalem sie do aktorow ^_^ Najtrudniej bylo mi zaakceptowac brytyjska aktorke Lena Headey grajaca Sare Connor. Ale pasuje do tej roli. Tak samo jak Summer Glau, ktora gra maszyne ochraniajaca Johna Connora (w jego roli niezly Thomas Dekker).

Nie jestem pewien czy jest to typowy serial dla mlodziezy (bo takowych za bardzo nigdy nie ogladalem). Wprawdzie John jest w wieku licealnym (jego kobiecy terminator tez na takowy wyglada), wiec i do szkoly musi zagladnac, ale akcja nie toczy sie tylko i wylacznie tam. Szkola jest raczej zepchnieta na margines, wiecej miejsca zajmuje pokazanie Sary (wszak to o niej jest ten serial) nie tylko jako psychopatki, wojowniczki i matki przywodcy ludzkosci, ale tez jako kobiety z normalnymi problemami (choc problemow nietypowych tez ma co niemiara)...

Tak wiec zapraszam wszystkich do kolejnego odcinka, ja juz ide szykowac piwko i jakas przekaske ^_^

A tutaj oficjalna strona serialu ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 20-11-2008, 20:00
Post #2

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

Hehe, Terminator 4: High School Survival??? :bandit: :ksiazka: :borg:

Widziałem jakieś 5 minut.... skacząc po kanałach w czasie reklam... nie ruszyło mnie (wiem że 5 min to za mało, ale gdybym wkręcał się w każdy serial jaki napotkam...)

Jakiś taki nieterminatorowy jestem.

A tak poza tym.... obrzydliwe spaintshopowane te zdjątka aktorów... fuj.
+Quote Post
post 20-11-2008, 20:56
Post #3

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 255

Jesli Terminator 3 przypadl Wam do gustu to serial tez Wam sie spodoba. Jesli jednak Terminator skonczyl sie na pierwszej lub drugiej czesci to nie ma co wlanczac telewizora.

W zasadzie to założeniem serialu jest nie branie pod uwagi Terminatora 3 więc jego znajomość nie jest konieczna bo akcja rozbiega się w dwóch różnych kierunkach.

Co do samego serialu to faktycznie pokazuje kilka fanych wątków ale apetyt maleje z każdym kolejnym odcinkiem. Emanuje z niego niewykorzystany potencjał ale to tylko serial więc można mu to wybaczyć i przymknąć oko na niedociągnięcia.
+Quote Post
post 20-11-2008, 21:20
Post #4

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

ja kocham uniwersum fallouta wiec ogladam na biezaco ;)

edit - podswiadomosc normalnie - oczywiscie chodzilo mi o terminatora...
+Quote Post
post 20-11-2008, 21:34
Post #5

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Nie podoba mi się idea "jeden odcinek jedna misja i koniec" - nie ma napięcia, nie ma zagrożenia, wszystko mogą zrobić, wszędzie się dostać, najlepszy odcinek do tej pory to chyba ten z psychologiem i jeden z pierwszych z turniejem szachowym. Czemu? Bo dowiadujemy się czegoś więcej o samym Skynecie, a raczej jego prymitywnych lecz bezpośrednich przodkach.

I podobał mi się odcinek z akademią wojskową. A tak to akcji sporo, ale ani to akcja widowiskowa (może i lepiej), ani porywająca, ani zaskakująca swoimi el;elementami. Terminatorzy zachowują siętak, jakby nie bardzo chcieli... za mało dramaturgii, ale przynajmniej wątki obyczajowe są dobrze pokazane...
+Quote Post
post 20-11-2008, 22:30
Post #6

SHM-1
Group Icon

Wydaje mi się że wynika to z tego że akcja jest prowadzona w dość dziwny monotonny sposób. Dużo gadania i gdybania. Odcinek z akademią wojskową faktycznie chyba najlepszy, ale potem już tylko gorzej. Czegoś w tym wszystkim brakuje. Coś w tym jednak jest że Terminator bez Arniego to już nie to samo.
+Quote Post
post 20-11-2008, 23:31
Post #7

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Logan)
W zasadzie to założeniem serialu jest nie branie pod uwagi Terminatora 3 więc jego znajomość nie jest konieczna bo akcja rozbiega się w dwóch różnych kierunkach.

Czyżby ludzie z Bethesdy i ich teorie były obecne przy produkcji tego serialu? :biggrin:

Nie wiem czemu ale nadal to oglądam - z małą obsuwą na drugi odcinek :D Serial posiada wszystkie wady jakie mogą mieć amerykańskie seriale telewizyjne - poprawność polityczną, "skomplikowatość" rozwiniętą na tyle by nie znudzić i nie odepchnąć przeciętnego widza. Ale zarazem coś przykuwa człowieka do telewizora - mimo, że wiemy jak to się wszystko skończy.

Właśnie - wiemy czy nie wiemy - skoro okazuje się, że T3 to jakiś wypadek przy pracy był :P

Na plus bym zaliczył ograniczenie się do kilku głównych bohaterów, a nie jak w Jericho rozwlekanie wszystkiego i caly czas nakręcanie napięcia w stylu "Z archiwum X". Trochę drażni fakt, że tytułowo bohaterka niezbyt wygląda na matkę Johna, no i w ogóle wygląda lepiej niż filmowa Sara :D W sumie da się to oglądać - może dlatego, że ma to coś wspólnego z Terminatorami :borg: ;)
+Quote Post
post 20-11-2008, 23:35
Post #8

SHM-1
Group Icon

Może na finał któregoś sezonu uruchomią Skynet i przeniosą akcję w prawdziwie postapokaliptczne klimaty. Pewnie niejeden by się z tego powodu ucieszył.

Czyżby ludzie z Bethesdy i ich teorie były obecne przy produkcji tego serialu?

Obyśmy tylko w którymś odcinku nie zobaczyli Arniego wrośniętego w drzewo ;)

Ten post był edytowany przez Logan: 20-11-2008, 23:36
+Quote Post
post 21-11-2008, 01:43
Post #9

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 5

Może na finał któregoś sezonu uruchomią Skynet i przeniosą akcję w prawdziwie postapokaliptczne klimaty. Pewnie niejeden by się z tego powodu ucieszył.

Wątpię, żeby mieli taki budżet.
+Quote Post
post 21-11-2008, 03:41
Post #10

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 509

QUOTE(DrapiChrust @ 20-11-2008, 20:02)
Hehe, Terminator 4: High School Survival???   :bandit:  :ksiazka:  :borg:
Noooo, wlasciwie to troche bardziej niz tylko survival :P
QUOTE(DrapiChrust)
Widziałem jakieś 5 minut.... skacząc po kanałach w czasie reklam... nie ruszyło mnie (wiem że 5 min to za mało, ale gdybym wkręcał się w każdy serial jaki napotkam...).
I wlasnie tu pies jest pogrzebany. 5 minut to zdecydowanie za malo zeby serial przypadl do gustu lub nie (przynajmniej w moim wypadku). Ale mysle, ze przynajmniej jeden odcinek moznaby bylo ogladnac i wtedy sobie wyrobic zdanie. A noz trafi sie na cos ciekawego?
QUOTE(DrapiChrust)
Jakiś taki nieterminatorowy jestem.

A tak poza tym.... obrzydliwe spaintshopowane te zdjątka aktorów... fuj.
*
No jesli jestes "nieterminatorowy" to przekonywac nie bede. A jesli sie nie podobaja fotki wystarczy poszukac lepszych na googlu :P
QUOTE(Logan)
QUOTE(el_g)
Jesli Terminator 3 przypadl Wam do gustu to serial tez Wam sie spodoba. Jesli jednak Terminator skonczyl sie na pierwszej lub drugiej czesci to nie ma co wlanczac telewizora.
Tak, wiem, bylo o tym w pierwszym poscie <_< O tu:
QUOTE(wiki)
T:KSC jest kontynuacją wydarzeń znanych z Terminatora II: Dnia sądu, a zarazem alternatywą dla Buntu maszyn.

Moim zdaniem T3 oraz T:KSC jako produkcje nowsze maja tez troszke lzejsze podejscie do tematu. Dwie pierwsze czesci wg mnie sa o wiele bardziej pesymistyczne, mozna nawet powiedziec mroczne lub dolujace. W T3, w ktorym tworcy puszczaja nie raz oko do widza, mimo, ze doszlo do wojny miedzy ludzmi a maszynami glowny bohater godzi sie w koncu z losem. Bo cale zycie probowal zmienic swoja przyszlosc, uciekal od niej a ona i tak go dopadla. Wiec w koncu moze zaczac zyc wlasne zycie - przywodcy ludzkosci w wojnie ze skynetem. W serialu, ktory jest alternatywna wersja wydarzen przeplataja sie rozne historie i historyjki, wszak serial rzadzi sie troszke innymi prawami niz film fabularny. Ot chociazby epizodzik z dziewczyna ze szkoly, ktora biadoli jak to jej nikt nie lubi i w koncu popelnia samobojstwo. W naszych czasach coraz czesciej dochodzi do podobnych sytuacji. Ale jak sie ma to z perspektywy Johna, ktory wie, ze ma byc Bohaterem, tylko dlaczego zabraniaja mu teraz i w konsekwencji nie moze uratowac dziewczyny? Albo z perspektywy Sary, dla ktorej to tylko jedno zycie, a jej syn ma uratowac miliony? Taki bardziej problemowaty jest ten serial niz film. Zwlaszcza podobaja mi sie przemyslenia tytulowej bohaterki ^_^
QUOTE(Squonk)
Właśnie - wiemy czy nie wiemy (...)
Wlasnie to moze byc to cos, co przykuwa do tv. Skoro alternatywa do T3, to moze jednak nie dojdzie do wojny? A moze terminatorowi sie w koncu uda wykonac zadanie? A moze znw zawali? A moze cos jeszcze... Co, to sie pewnie kiedys okaze (po ktorejs tan serii z kolei <_<). A poki co pozostaje nam sledzic losy bohaterow :borg:

Ten post był edytowany przez el_g: 21-11-2008, 03:44
+Quote Post
post 21-11-2008, 09:36
Post #11

Beer Lover
Group Icon

w serialach nigdy nie ma tego najwazniejszego wydarzenia - rozstrzygniecia czy jak to nazwac (za wyjatkiem seriali 1 sezonowych) - bo albo chca serial krecic dalej i nie moga pokazac tegoz, bo bylby to koniec serialu, albo serial jest cancelowany i nie zdazaja tego pokazac ;)
+Quote Post
post 21-11-2008, 09:51
Post #12

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Ja mam tylko jedno pytanie - sa tam terminatory czy nie? :>

Maszynka sciga chlopaka, probuje zamordowac, czy to tylko opowiesc o mlodzienczych latach? :P
+Quote Post
post 21-11-2008, 10:18
Post #13

Beer Lover
Group Icon

sa, troche tandetne ale sa - nawet t1000 sie pojawia ;p
+Quote Post
post 21-11-2008, 10:43
Post #14

Wasteland Demon
Group Icon

Ale mam nadzieje, ze w kazdym odcinku nie niszcza jednego Terminatora? :/
+Quote Post
post 21-11-2008, 11:07
Post #15

Beer Lover
Group Icon

nie - z tego co pamietam przez 2 serie padly 2 albo 3 (moze 4 ? ;) kurcze skleroza juz mnie dopada) w tym tylko 1... ze sie tak wyraze - pierwszoplanowy ;)
+Quote Post
post 21-11-2008, 11:18
Post #16

Wasteland Demon
Group Icon

Dla mnie najlepiej by bylo, jakby byl tylko jeden pierwszoplanowy i zadnych przydupasow ;) ... Inaczej zrobia z Terminatorow robociki, ktore bez problemu mozna zniszczyc...
+Quote Post
post 21-11-2008, 11:48
Post #17

SHM-1
Group Icon

W pewnym momencie odniosłem wrażenie że każdy na kogo Skynet podpisał wyrok dostaje swojego własnego Terminatora zabójcę. Jest też jeszcze taka śmieszna scenka jak jeden Terminator [spoiler] drugiego żeby [spoiler].

Inaczej zrobia z Terminatorow robociki, ktore bez problemu mozna zniszczyc...

Jak będziesz oglądał dalej przekonasz się że tak właśnie wyjdzie, a szkoda.

nawet t1000 sie pojawia

Według informacji producenta to T-1001.
A starego dobrego Arniego zastąpił T-888.
Ale to pewnie takie zagranie w kierunku praw autorskich. Nowsze modele powinny być lepsze i wytrzymalsze. Nie będę tu spoilerował ale nie są.
+Quote Post
post 21-11-2008, 16:01
Post #18

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 14

Serial jest ekstremalnie kiczowaty.
Fatalne zdjecia, aktorzy i scenariusz.
Z wizji Camerona zostaly ochlapy.
a FE!
+Quote Post
post 21-11-2008, 19:49
Post #19

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87

Oglądałem chyba z 2 odcinki. Kicz gorszy od serialu Mortal Kombat (tam chociaż Loken była). "Aktorzy" jeżeli w ogóle można tych ludzi nazwać tym mianem chyba właśnie wyszli z drewutni. Są drewniani niczym grubo ciosane dębowe ławy. Ta szczupła azjatka to chyba została terminatorem, bo ją wywalili z Redtube za brak talentu.

Uwielbiam filmy kinowe, zwłaszcza 2 i 1 część. Temu, kto uważa, że Lena Headey lepiej pasuje do roli Sary Connor niż Linda Hamilton - przestrzelę kolana.
"Będzie żył"
+Quote Post
post 21-11-2008, 20:06
Post #20

SHM-1
Group Icon

Nie, nie, nie Sarah Connor z serialu to porażka. Zrobiła się jakaś zasępiała, przybita, brak jej ... wszystkiego co włożyła w tą postać Linda Hamilton. Ale to chyba wina scenariusza a nie aktorki choć mogę się mylić. Poza tym niewytłumaczalnym błędem scenarzystów jest to że w pewnym momencie Sarah zaczyna chodzić do psychiatry. Po tym co przeszła przebywając w szpitalu powinna zabijać każdego z dystansu kilometra.
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 07-12-2019, 06:45