Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Terminator: Kroniki Sary Connor

post 27-11-2008, 21:23
Post #21

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Linda Hamilton jest dobra na Sarę Connor w wersji "wojskowa bucz mama" ewentualnie inna bywalczyni OldTown :D Natomiast Lena Headey miała w zamierzeniach twórców dać bohaterce trochę więcej seksapilu i kobiecości. No tak mi się wydaje :)

Dzisiejszy odcinek skończył się szybciej niż się zaczął - ale to zapewne wina tego, że drugi mi przepadł i nie skumałem w czym rzecz. Było dobrze - ale pod warunkiem, który robi natrętna myśl jaka kisi mi się we łbie. Otóż za takie odcinki jaki leciał dziś, serial robi się zgrabną i nawet frapującą historią. Ale pod warunkiem, że cały serial będzie skończoną historią zrobioną w dwóch, góra trzech seriach.

A nie, że minie pierwszy sezon (fuj - nie lubię tego słowa :bleh:), minie drugi, minie pińcset halfnasty a my będziemy poznawali historię przodka psa, który rannego Johna Connora podczas ataku robotów wyciagnął spod ostrzału :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 27-11-2008, 22:57
Post #22

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

pewno mowisz o 1-wszym - anyway ostatni (emitowany) odcinek 2-go w koncu (hehehe) cos ruszyl (i mowie o czyms wiecej niz kasacja glownego bad ass terminatora ;)). koncowka jak na poziom tego serialu byla naprawde ok. jak nie zaczna spinoffowac to moze w koncu calosc przyspieszy i zacznie nadawac sie do ogladania ;]
+Quote Post
post 28-11-2008, 16:06
Post #23

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 509

QUOTE(Szpon)
Dla mnie najlepiej by bylo, jakby byl tylko jeden pierwszoplanowy i zadnych przydupasow... Inaczej zrobia z Terminatorow robociki, ktore bez problemu mozna zniszczyc...
QUOTE(Logan)
W pewnym momencie odniosłem wrażenie że każdy na kogo Skynet podpisał wyrok dostaje swojego własnego Terminatora zabójcę.
"Przydupasow" jest kilku, ale ich glownym celem nie jest zabicie Johna Connora. Maja inne cele, np. zlikwidowanie garstki rebeliantow (tak, mysle, ze poslanie za nimi [i innymi celami] terminatora to calkiem madre posuniecie Skynetu). Maja tez pecha, bo wpadaja na naszych bohaterow ;) Robota wcale nie trzeba niszczyc - wystarczy wiedziec jak go wylaczyc. Problemem moze byc przezycie tego, ale i na to mozna znalezc sposob ^_^
QUOTE(DargH)
Serial jest ekstremalnie kiczowaty.
Najwidoczniej mamy inne pojecia kiczu :P
QUOTE(DargH)
Fatalne zdjecia, aktorzy i scenariusz.
Zdjecia i aktorzy wg mnie sa na przyzwoitym poziomie. Co do scenariusza to ciezko mi powiedziec po obejrzeniu 4 odcinkow. Poki co jeden byl przynudnawy, reszta nie jest zla.
QUOTE(DargH)
Z wizji Camerona zostaly ochlapy.
:blink: A coz to za wizje mial Cameron? Z jednej strony roboty-mordercy wysylani w przeszlosc, aby zabic ludzi, ktorzy szkodza Skynetowi w przyszlosci i ktorych w tej przyszlosci za trudno jest wyeliminowac. Z drugiej strony cel terminatora dostaje wsparcie z przyszlosci. Z trzeciej strony niedoszla ofiara stara sie wziasc sprawy w swoje rece i nie tylko uratowac swoje cztery litery, ale tez przy okazji nie dopuscic do Dnia Sadu.
Cala ta wizja jest w kazdym z 4 odcinkow, ktore poki co dane mi bylo ogladnac.
QUOTE(Kmieciu4eveR)
Oglądałem chyba z 2 odcinki. Kicz gorszy od serialu Mortal Kombat (tam chociaż Loken była). "Aktorzy" jeżeli w ogóle można tych ludzi nazwać tym mianem chyba właśnie wyszli z drewutni. Są drewniani niczym grubo ciosane dębowe ławy. Ta szczupła azjatka to chyba została terminatorem, bo ją wywalili z Redtube za brak talentu.

Uwielbiam filmy kinowe, zwłaszcza 2 i 1 część. Temu, kto uważa, że Lena Headey lepiej pasuje do roli Sary Connor niż Linda Hamilton - przestrzelę kolana.
"Będzie żył"
Jesli ktos lubi nieskomplikowane seriale, gdzie fabula oparta jest na zasadzie: "walka z ninja, walka z bossem, nastepny odcinek", to faktycznie, MKC mogl sie podobac :P Loken jako Taja prezentuje sie swietnie (bo jest ruda) ale jako terminator zdecydowanie lepiej wypada Summer Glau. Nie musi sobie powiekszac piersi dzieki fx; byc moze dlatego nie zrobila kariery na redtube, za to teraz rekompensuje to gra aktorska.
Aktorzy raczej nie wyszli z drewutni, zwlaszcza Glau. Powiedzialbym, ze ja wypuscili z zakladu metalurgii - dzieki temu jeszcze lepiej grac bezduszna i pozbawiona emocji maszyne.
Ja rowniez uwielbiam kinowe Terminatory. Nie mnie osadzac, ktora Sara Connor jest lepsza. Ale z czystym sumieniem mowie, ze Headey jest godna nastepczynia Hamilton.
QUOTE(Logan)
Sarah Connor z serialu to porażka. Zrobiła się jakaś zasępiała, przybita (...)
Chyba ogladalismy inne wersje Terminatora. Jak rozumiem, w Twojej wersji Sara Connor tryskala radoscia i optymizmem?
QUOTE(Squonk)
Linda Hamilton jest dobra na Sarę Connor w wersji "wojskowa bucz mama" ewentualnie inna bywalczyni OldTown. Natomiast Lena Headey miała w zamierzeniach twórców dać bohaterce trochę więcej seksapilu i kobiecości. No tak mi się wydaje.
Mysle, ze tu jest dogmeat pogrzebany. W T1 Sara nie byla jeszcze mama, w T2 byla wojowniczka, psycholka i zbiegiem ladnie wymieszanym i zapakowanym w przyjemne dla oka opakowanie. Ale z mama nadal miala niewiele wspolnego.
Serialowa Sara mama byc musi. Kilka lat wzglednego spokoju robi swoje (proby ustatkowania sie). A i John nie moze sie tylko wloczyc niewiadomo gdzie i niewiadomo z kim i uczyc sie zabijac (chyba wiekszosc potrzebnej w tej dziedzinie wiedzy i tak juz dawno temu pojal ^_^) - czas do szkoly :krzeslo:
QUOTE(Squonk)
Otóż za takie odcinki jaki leciał dziś, serial robi się zgrabną i nawet frapującą historią. Ale pod warunkiem, że cały serial będzie skończoną historią zrobioną w dwóch, góra trzech seriach.

A nie, że minie pierwszy sezon (fuj - nie lubię tego słowa ), minie drugi, minie pińcset halfnasty a my będziemy poznawali historię przodka psa, który rannego Johna Connora podczas ataku robotów wyciagnął spod ostrzału.
Otoz to! ;)

Ten post był edytowany przez el_g: 28-11-2008, 16:07
+Quote Post
post 28-11-2008, 18:04
Post #24

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(el_g)
Serialowa Sara mama byc musi.

Ciekawe czy tylko mnie słowo "mama"* w ujęciu serialowej Sary Connor kojarzy się z czymś jeszcze hehehe :D

Do Sary filmowej - broń Panie Boże!!! Choć w latach 1991/92 jako podstawówkowiec trochę wzdychałem do jej filmowego wcielenia, katując po raz n-ty zdobytą podczas "wymiany na rynku" (bo wówczas tylko tak się zdobywało nowości filmowe) kasetę z T2 :rolleyes:

* - a raczej "mamuśka" :P
+Quote Post
post 28-11-2008, 18:59
Post #25

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 14

Drogi el_g :) Kicz pojecie względne i gustowne. Jednakże co do jakości aktorów to ciężko ich bronic, bo równie dobrze możesz zarzucić Panu Nowickiemu niesłuszną krytykę braci M ;)

Akurat jestem wielkim fanem kina i wszelakich filmów (w tym niezależnych i amatorskich) i bezczelnie mogę oceniać poszczególne dokonania twórców oraz wykonawców.

Co do wizji Camerona - polecam obejrzeć wersję reżyserską T2.
"The unknown future rolls toward us. I face it for the first time with a sense of hope, because if a machine, a Terminator, can learn the value of human life, maybe we can, too."
+Quote Post
post 28-11-2008, 22:17
Post #26

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 255

QUOTE(Logan)
Sarah Connor z serialu to porażka. Zrobiła się jakaś zasępiała, przybita (...)

Chyba ogladalismy inne wersje Terminatora. Jak rozumiem, w Twojej wersji Sara Connor tryskala radoscia i optymizmem?

Wcale tak nie twierdzę ale w serialu jakoś ten jej nastrój jest dość dziwnie pokazany. Poza tym jak już pisałem Sarah Connor u psychologa. Jak dojdziesz do tego odcinka i zobaczysz tą scenkę to zrozumiesz do czego zmierzam.

Serialowa Sara mama byc musi. Kilka lat wzglednego spokoju robi swoje (proby ustatkowania sie). A i John nie moze sie tylko wloczyc niewiadomo gdzie i niewiadomo z kim i uczyc sie zabijac (chyba wiekszosc potrzebnej w tej dziedzinie wiedzy i tak juz dawno temu pojal ) - czas do szkoly

No właśnie ten wątek ze szkołą też jest trochę niedorzeczny. Terminator High?? Raz że do niczego nie prowadzi to w dalszych odcinkach jest dziwnie prowadzony. Raz John chce chodzić do tej szkoły później nagle obraza majestatu na system szkolnictwa.

Ogólnie stwierdzę że serial jest oglądalny ale dziwny. Ale to tylko serial więc trzeba mu wybaczyć niektóre rozwiązania.
+Quote Post
post 07-01-2009, 00:28
Post #27

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 509

QUOTE(DargH @ 28-11-2008, 19:14)
Drogi el_g :) Kicz pojecie względne i gustowne.
Drogi DargH :) Zgadzam sie z Toba w 100% ^_^
QUOTE(DargH)
Jednakże co do jakości aktorów to ciężko ich bronic, bo równie dobrze możesz zarzucić Panu Nowickiemu niesłuszną krytykę braci M ;)
Moze gdybym znal tresc krytyki Pana Nowickiego jak i tworczosc braci M podjalbym sie zarzutow. Ale nie znam :P
QUOTE(DargH)
Akurat jestem wielkim fanem kina i wszelakich filmów (w tym niezależnych i amatorskich) i bezczelnie mogę oceniać poszczególne dokonania twórców oraz wykonawców.
Ja wielkim fanem nie jestem, ale kino lubie (rowniez niezalezne i amatorskie). I rowniez moge oceniac dokonania tworcow oraz wykonawcow wg wlasnego widzimisie ^_^

Poprzestanmy na tym, ze mi serial sie spodobal, a Tobie nie :arigato:
QUOTE(DargH)
Co do wizji Camerona - polecam obejrzeć wersję reżyserską T2.
Jak tylko dorwe rezyserke i ja obejrze podziele sie z Toba moimi przemysleniami w ktorym z odpowiednich tematow ^_^

A coby totalnego offtopu nie robic. Drugi sezon "Kronik" zaczyna sie na AXN juz w ta niedziele (11/01/09) o 22:00 ^_^
+Quote Post
post 14-04-2009, 23:31
Post #28

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

kurde czemu z fajnymi odcinkami musza zawsze czekac na koniec... tym razem i tak im sie upieklo ze wogole byl 'koniec'. anyway - koniec s2 to naprawde mocne pieprzeniecie - nie wiem co dalej, wyniki ogladalnosci w koncu byly nienajlepsze, no i salvation na horyzoncie - ale teraz jesliby mieli dalej krecic to juz totalna historia alternatywna. ale kurna uwielbiam takie klimaty (nawet w thorgalu wladca gor to moja ulubiona czesc ;) )
+Quote Post
post 15-04-2009, 01:44
Post #29

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 5 072

*** Spoilers warning ***

Wogóle odkąd atmosfera zaczęła się prawdziwiezagęszczać, już gdzieś na 2-3 odcinki przed końcem serial pokazał prawdziwą klasę. Począwszy od akcji z Jessie, kiedy John wreszcie pierwszy raz przejmuje inicjatywę i doprowadza do konfrontacji, co diametralnie zmienia dynamikę akcji, przez śmierć kilku istotnych z punktu widzenia fabuły bohaterów, szczególnie Derecka, taka nieoczekiwana, niemalże przypadkowa. Jak padł byłem pewien, że zaraz podczołga się do ściany, wstanie i pokuca dalej, jak już bywało. A tu nic, trup na miejscu, A ostatni odcinek to cóż - I did not see it coming! I to jest chyba najciekawsze, jest oryginalnie

Ten serialowy nowszy model serii T [ruda baba] mówił[a] o "swoim synu", wiem z francuskojęzycznych trailerów, że w T4 ma być niejaki Marcus, który nie do końca jest człowiekiem, ani też maszyną, więc może serial wcale tak nie odbiega od tego co ma być w filmie, a jest czymś w rodzaju nieprecyzyjnego wstępu do niego, zaś po premierze T4 puszczą serial z fabułą opartą na wydarzeniach bezpośrednio między T4 a 2 sezonem T:SCC
+Quote Post
post 15-04-2009, 20:04
Post #30

SHM-1
Group Icon

SPOILERY

Że o jakim synu mówiła?

Raczej nie będa mieszać filmów z serialem. Obydwa rozjechały się trochę za bardzo. Zwłaszcza jak na koniec 2 sezonu Connor przeskoczył z teraźniejszości od razu w post apokalipsę. Ale możliwe że będa chcieli wydoić jeszcze trochę kasy dlatego czekają z decyzją o losie serialu prawie do samej premiery T4.
+Quote Post
post 15-04-2009, 20:33
Post #31

SHM-2
Group Icon

*dalej spojlery*

Wyraźnie pamiętam, jak w trakcie zbiegania po schodach do piwnicy, gdy ten latacz wleciał w budynek, rude babsko coś powiedziało, że i syn Sary może uratować ludzkość, ale nie bez pomocy _jej syna_ [chyba miała na myśli Johna Henry'ego z chipem Cameron].

link do końcowki na youtube

Skąd wiesz, może ojciec Johna wraz z całą paczką nauczą go wszystkiego, po czym to John wyśle swojego ojca w przeszłość, by ten uratował Sarę i dał jej syna, po czym wróci do teraźniejszości "naumiany" wszystkiego. Albo i nie ;P

Ktoś w przyszłości musi umieć przeprogramowywać terminatory, ale to pół biedy. Pojawiające się już któryś raz pytanie "Will you join us?" [1-szy raz na łodzi z Jessie] musi o czymś świadczyć. Na pewno nie pojawia się przypadkiem - może w procesie pozyskiwania "oswojonych" terminatorów uczestniczy jakaś "siła" w postaci maszyny zbudowanej do obrony ludzkości [a nie w nią zmieniony] która potrafi przez odpowiednią logikę, albo dominacje w walce udowadniać wyzszość i przekabacać inne maszyny na stronę ludzi... albo to rodzaj infiltratora, który nie tylkop przekazuje ruchowi oporu kluczowe informacje, czy wręcz bez kontaktu z nimi przyczynia się do niepowodzeń maszyn, lub otwiera backdoory u tych maszyn, które mają potem być przechwycone... cóż... może to hasło "will you join us?" jest magiczym "sezamie otwórz się" i pozwala wyłączyć systemy obronne modeli T?

Nie wiem, kombinacji i możliwości jest sporo, wiele kart nie zostało odkrytych, a postać Marcusa wydaje się dobrze pasować do wizji nakreślonej przez JH w serialu, nawet jesli to nie ta sama postać. Naturalnie, to nie rozwiązuje pewnych nieścisłości, wręcz ich dorzuca jeszcze więcej, tym lepiej mi się będzie oglądało film, który zapowiada się świetnie.
+Quote Post
post 15-04-2009, 23:21
Post #32

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 590

QUOTE(Ulyssaeir @ 15-04-2009, 19:59)
Johna Henry'ego z chipem Cameron

Mnie bardzo zastanawia ta wymiana chipa między Cameron a JH. Po wyjęciu chipa wszak terminator staje się bezużyteczny, zatem do wymiany chipów (powiedzy, że Turk podpięty do JT to chip) między dwoma maszynami potrzebna jest osoba trzecia. A wg. ostatniego odcinka o takiej osobie nic nie wiadomo. Zatem jak John Henry uciekł z piwnicy w której siedział??
+Quote Post
post 15-04-2009, 23:24
Post #33

SHM-1
Group Icon

Swego czasu była teoria że w przyszłości są 3 strony konfliktu. Skynet, ruch oporu i zbuntowane maszyny, które wyrwały się spod jażma Skynetu.

Weaver mówi też na końcu przy okazji scenki, o której wspominasz że Connor może uratować świat ale nie bez Henry'ego.

W końcu już w T2 jest wzmianka kiedy wyciągają Arniemu chip że Skynet nie chce żeby Terminatory za dużo myślały dlatego wstawia blokadę w procesor uniemożliwiając im naukę.

Mnie bardzo zastanawia ta wymiana chipa między Cameron a JH. Po wyjęciu chipa wszak terminator staje się bezużyteczny, zatem do wymiany chipów (powiedzy, że Turk podpięty do JT to chip) między dwoma maszynami potrzebna jest osoba trzecia. A wg. ostatniego odcinka o takiej osobie nic nie wiadomo. Zatem jak John Henry uciekł z piwnicy w której siedział??

Henry miał puste miejsce na chip a komputer miał podpięty gdzieś z tyłu głowy. Wystarczy że wymontował go Cameron włożył sobie i przegrał się z komputera na chip.

Ten post był edytowany przez Logan: 15-04-2009, 23:27
+Quote Post
post 19-04-2009, 05:28
Post #34

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 972

Jaja wam pourywało? Czemu cholera nikt nie płacze że sobie takich cielęcinek jak Cameron (ała, mniaaam, nie wiem co w sobie ma, ale takie lubie, dziwny typ urody ;p), Jessie a i na upartego Sarah ;P Wrrr, a latino girl? Kurde, to to normalnie było lachonarium a nie serial ;P

(Treści bardziej intelektualne, dotyczące fabuły i blabababa, wypowiem gdy sie wyśpię, PS. Nath, jak Cie kiedyś spotkam - zabiję, za to AWIP !)
+Quote Post
post 19-04-2009, 09:19
Post #35

SHM-2
Group Icon

Zawsze myślałem, że Kabel podłączony do głowy JH był zamocowany tam, gdzie normalnie powinien znajdować się chip. Sam też myślałem o tym, że nie da się zamienić na "chipy" bez pomocy osoby trzeciej, ale odpuściłem myśląc, że albo to wytłumaczą w kolejnym sezonie, albo nie i pozostanie to niescisłością scenariusza.
+Quote Post
post 19-04-2009, 17:53
Post #36

SHM-2
Group Icon

Ano, to, że kabel wchodzi do głowy z tyłu nie znaczy, że jest gdzieś indziej podczepiony, może wszak kawałek iść pod skórą. Oby wytłumaczyli w kolejnm sezonie... oby w ogóle zrobili kolejny sezon :)
+Quote Post
post 19-04-2009, 18:44
Post #37

SHM-2
Group Icon

Zrobią, film zapowiada się świetnie, a jeśli rzeczywiście będzie świetny to marka Terminatora znó będzie na topie.
+Quote Post
post 19-04-2009, 21:35
Post #38

SHM-2
Group Icon

O, no to super, nigdzie nie widziałem wzmianki, że 3-ci sezon będzie, a wręcz czytałem sugestie jako miało by go nie być ze względu na słabą oglądalność drugiego sezonu. Co do filmu, to widziałem różne materiały i również bardzo niecierpliwie go wyczekuję. Jak wydzie całość zobaczymy, ale mam nadzieję, że cała nowa trylogia będzie dobra.
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 07-12-2019, 19:29