Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Przemiana w mutanta

post 05-09-2005, 15:42
Post #21

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 505

QUOTE(Wędrowca @ 05-09-2005, 13:20)
  - Co do ststystyk podstawowych to proponuje takie modyfikatory: Si+3, Pe 0, Wy+2, Ch-2, In-3, Zr-3,Sz 0. Jeżeli po zastosowaniu modyfkacji coś jeszcze nie pasuje do granic rasowych, MG wyciaga/obniża tylko o tyle, żeby spasowało. W ten sposób postać grazca będzie miałą coś wspólnego z tą przed zanurzeniem.

Tylko czemu int ma opaść? A jeśli ktoś dla przykładu był czysty genetycznie? Poza tym za bardzo przejmujecie się tym przelicznikiem cech - w końcu postać może umrzeć, więc darujcie jej ten punkcik lub dwa. A zresztą wg tej propozycji wychodzi nawet in minus.

Ten post był edytowany przez The Master: 14-12-2015, 12:10
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 05-09-2005, 16:08
Post #22

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 885

Wiem. Jeżeli ktoś miał inteligencję na 1 i stał się SM to mu wyjdzie -3, wtedy MG (jak już napisałem) wyciągnie mu to do poziomu 1. Czyli do minimum rasowego. Analogiczna systuacja po przekroczeniu górnej granicy.

DLaczego inteligecnja nie miała by spaść, skoro zostać można tylko SM beta, bo w końcu miało się kontakt z promieniowaniem i FEV na pustyni. Ale zastanawiałem sieczy nie dać tego modyfikatora jako -2 zamiast -3.
+Quote Post
post 06-09-2005, 00:07
Post #23

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 543

ale zeście to skomplikowali.... nielepiej by było zę jeśli masz człowieka zrobionego np: na oddawanie max stzrałów na ture staje sie mutantem zrobionym jakby od nowa ale na tym samym lvl zrobionym na szybkość? albo człowiek na max życie staje sie mutantem na max życie a cechy te co moga zostajom ate które wystajom poza granice wpakowywuje się gdzie indziej? pozatym co do ststystyk po prawej to oczywiste jest że taki mutant powinien dostać bonus do b. ciężkiej i np. walki a udupić powinno mu się nauke naprawe takie inne cechy...
+Quote Post
post 06-09-2005, 00:17
Post #24

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 535

Rogal za przeproszeniem $%$@#@#$lisz... nie lepiej uproscic to tak ze gosc kreuje postac od nowa tylko ze w graniach Mutiesa ? I masz po sprawie... IMHO.
+Quote Post
post 06-09-2005, 00:48
Post #25

SHM-0
Group Icon

bez pzresady mozesz kreowac postać od nowa ale musie czymać sie rdzeni starej postaci zęby niebyło że grałeś ghoulem bo ma większe szanse na pzreżycie na początku a późenij transformujesz go w mutanta który na począrku miałby pzresrane a od lvl 6 ma wypass....
+Quote Post
post 06-09-2005, 00:52
Post #26

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 535

Ghoul + FEV == Zgon...

pozatym widziałęs kiedys takie duze kadzie z FEV ? ja jeszcze nie spotkałem sie prócz tych przygód z przed paru lat... teraz nikt ich juz nie daje...zadkosc taka...i kto by dał sie w tym zanurzyc ? ..

No i traci wszystkie LVL ..utrata pamieci... Exp == 0

Ten post był edytowany przez Żaba: 06-09-2005, 00:52
+Quote Post
post 06-09-2005, 16:32
Post #27

SHM-4
Group Icon

Ludzie, spokojnie. Mówimy tutaj o przypadku kiedy gracz trafi do kadzi Mastera. Tj. mógł tam wpaść, mógł zostać złapany, mógł sam się zgłosić. Zabieg mógł przeprowadzić ktoś inny niż Master, np.: Enklawa, czy jeszcze inna organizacja. To jest kwestia konkretnej sesji.

Jeżeli MG zdecyduje, lub w przygodzie tak zapisano, gracz może dostać całkiem nową postać, albo postać wyznaczoną przez MG/przygodę. Jeżeli jednak chcemy to rozpatrywać w szerszych aspektach, uwzględniając wiele możliwości, musimy stworzyć zasady określające co dzieje się po zanurzeniu. Jeżeli komuś się ten pomysł nie podoba nie musi czytać. Ja w każdym razie uważam że po zanurzeniu powinno coś pozostać ze starego człowieka. Przecież SM też są różni, to też po części ludzie.

Rogal_The_Rogalman (trudna i długa ksywka), mówisz żeby udupić (a nie trzeba tak brzydko mówić) naukę a podnieść broń ciężką. Tworzysz w ten sposób zasady, z tym tylko że wyrażasz się nieprecyzyjnie. Powiedz to w postaci uniwersalnych zasad, zobaczymy co ci wyjdzie.
Ps. Gracz nie musi być na maxa inteligentny albo silny, ludzie mogą być baaaardzo różni.
+Quote Post
post 06-09-2005, 16:37
Post #28

Master of Disaster
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 431

upominam nowych uzytkownikow zeby pisali poprawnie, nie mam w zwyczaju upominac wiecej niz jeden raz, a to juz kolejny temat w ktorym roi sie od bykow, wiec radze sprawdzac posty przed wyslaniem jesli podoba wam sie to forum
+Quote Post
post 06-09-2005, 17:25
Post #29

SHM-0
Group Icon

Ja wam tylko daje pomysły, nie znam waszego systemu więc nie chce mówić konkretów żeby nie przesadzić, ale taki mutant jak już mam coś dać konkretnego to powinien mieć b. ciężką, walkę, i rzucanie +20% a naukę naprawę PP, lekarza handel oraz rozmowy -20%, to po prostu nie są cechy dla super mutantów...

A za słownictwo przepraszam, postaram się przyhamowac, a jeśli chodzi o ortografie to mogę wam przeskanowac i wysłać zaświadczenie o dysleksji :(

EDIT: Nie musisz - ale do pisania poprawnie jestes zobowiazany mimo tego. Przepuszczaj posty przez autokorekte Worda przed wysłaniem ich na forum (tak jak ja zrobiłem to z tym postem) i bedzie ok :)

Ten post był edytowany przez martEEnez: 06-09-2005, 17:31
+Quote Post
post 06-09-2005, 20:45
Post #30

SHM-4
Group Icon

Jak już mówiłem, propnuję -20% do wszystkich umiejetności, tylko te główne (czyli wybrane przez gracza na samym początku) zostaną na starym poziomie. Twoja wypowiedź pokazała mi jeden błąd w mojej propozycji. SM nie może uzywać broni krótkiej (pistoletów, itp) bo ma za duze ręce. Tak więc nie może mu zostać ta umiejętnośc na tym poziomie co była (jeżeli należy do głównych), dla SM jest zablokowana. Za to może dostać inną umiejetność główną, gracz moze wybrać.
+Quote Post
post 03-10-2005, 14:26
Post #31

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 776

Hmmm... Coś tutaj ściemniacie z tym przetworzeniem.
1) Niektóre mutanty całkowicie tracily pamięc inne mniej - to nie objawia się w utracie skilli, a lvli i nie cukrujcie jush tak - ja wiem, że utrata exp. boli, ale jak ma być sensownie, to nie odejmowanie skilli a lvli jest prawidłowe.
2) Muty czasem stawały się głupsze, a czasem inteligentniejsze, siła też nie rośnie każdemu jednakowo - to, ile podniesie się czy obniży jakaś cecha, powinno być w jakichś ramkach - polecam zabawę kostką d6
3) Co do traitów, to bez wątpienia powinna być jakaś szansa na to, że się one zmienią. Może niewielka, ale jednak.
4) perków się usuwać nie powinno, chyba że staty nie pozwalają zostać niektórym. Generalnie jeśli komuś zostanie cokolwiek exp'a to powinien móc korzystać ze starych perków ;] - jeśli lvle spadna do 1-2 to i perki traci.
5) Zmanę w muta przeżywało mniej osób niż nieprzeżywało, więc szansę bym obniżył ;].

Tyle moich uwag - jak coś mi wpadnie do głowy jeszcze to powiem ;p

Ten post był edytowany przez CDS_ZIBI: 03-10-2005, 14:29
+Quote Post
post 14-12-2005, 14:27
Post #32

First to Fight!
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 860

Po co mutowac, lepiej odrazu sie zabic. :)
na serio powinien wrozsnac ST ale nie o iles bo czlowiek z 2 ST jak dostnie 4 ST to bedzie bardzo slabym mutantem. Proponuje dac do 9-10 ST a IN obnizyc o tyle o ile wzrosl stat do dzwigania. Pozostaje AG - jezeli czlowiek wzial 10 to nalezy po prostu obnizyc stat do max jaka moze miec Mutek czyli 8.

Co do ghula - IN i PE zwiekszaja sie, AG i ST zmniejsza :)

+Quote Post

2 Strony < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 18-11-2019, 22:09