Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> FOnline 2238 - The Thunderdome, nieważne ilu wejdzie, jeden wychodzi

post 16-09-2009, 21:37
Post #21

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 600

no, jeżeli myślimy na serio... potrzebne by były 3 Dywizje(?), wojskowa, zaopatrzeniowa i administracyjna. teraz wojskowa dzieliła by się na zwiad, ochronę, i siłę uderzeniową. zaopatrzeniowa na zbieraczy, crafterow, kurierow. administracyjna na magazynierow, skarbnikow i tych co licza ludzi(kto, gdzie i jaka ma robote - wypadło mi słowo jak się zwie taki ktuś). caly ten bajzel ogarnac musialaby grupka(cos ala ministrowie), majac jednego zwierzchnika, czyli najwiekszego madafaka na puskowiu poniekad. ktos o nieposzlakowanej opinii, cieszacy sie sympatia ogolna, od dawna dzialajacy na scenie no i grajacy w fonline:) jezeli ktos taki istnieje(:)) niech sie zglasza do... no wlasnie, niech chwilowo upaja sie wizja wladzy, potem niech sie odezwie :)

no, tak by to wygladalo, moim okiem, plan podboju na szybcika :)

budwac trzeba od podstaw, jak piramide, ale stawiana od wierzcholka. mi sie wydaje ze daloby rade :) jezeli ktos serio jest zainteresowany, moge dokladnie, na spokojnie wszystko obmyslic i sie dogadac. Ide na papieroska wiec zaraz bedzie jakis edit bo cos mi pewnie przyjdzie do glowy :)

Edit: crafterzy etc. etc. rozliczani byli by powiedzmy tygodniowo, wiadomo, nie kazdy gra codziennie. zold co trzy dni np., w postaci kulminacyjnej (nie przepada po odbiorze).

roboty duzo, ale jak rozruszac maszyne to...

Ten post był edytowany przez Serey: 16-09-2009, 21:56
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 16-09-2009, 21:39
Post #22

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 332

Oficerów już macie - i dwa odłamowe gangi: Havoc i cerberix
To że się nie za bardzo lubią nie znaczy że nie mogą współpracować pod wspólnym dowództwem. Dogadać się z co niektórymi wolnymi strzelcami i crafterami i macie armię. Nikt nie będzie wam dupy kopał w Modoc czy innym Reding... Można ustalić skarbnika i za parę dni będzie nowa baza.

Ten post był edytowany przez Tathagata: 16-09-2009, 21:40
+Quote Post
post 16-09-2009, 21:44
Post #23

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 481

Ja tam nie kojarzę ani Nathaniela ani Sereya, nie należą do PW, ale widzę, że chłopaki mają inicjatywę a ja chciałbym z takimi ludźmi właśnie grać.
+Quote Post
post 16-09-2009, 21:55
Post #24

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 6 276

Może na początek tak :D. Jeden kanał radiowy przez który ktoś prosi o pomoc : 44. Wołamy o tym po caaałym świecie. Niech przychodzą do kogo chcą. A potem gdy wołają o pomoc, dobra wola. Niescentralizowana władza dobrej woli. I ostrzegam, dajemy się zerżnąć tylko raz ;). A tych nowych, panowie: Hav, Oaxplay, Polakk, od razu już ostro za jaja. Macie gangi, kot ma więc mieć wyrobioną normę, musi coś przynosić, każdy musi+jeden pancerz na parę dni, jeden karabin, jak zgubi, niech się pucuje, szuka sobie sam. Bez podcierania tyłków przez cały czas bo ludzie dobrej woli pracują, a złej kombinują. Ostre wojskowe reguły. Wspólnota majątkowa w granicach przyzwoitości. Ot, parę karabinów. Kto ma ręce i nogi, niech ich używa. Kto nie ma, temu na razie damy. I tu już jest autorytet. Ale zawsze można liczyć na pomoc, zbrojną najbardziej. Jeśli po pewnym czasie uważa, że mu taka spartańska grupa niepotrzebna i poradzi sobie jednak sam, niech w pojedynkę wchodzi do Reno :P Potem będzie łaził za sprzętem od nowa, parę godzin. Pracujmy sobie sami, każdy na siebie. A po jakimś vipeout.... ;) przecież nikt nie musi mieć tych samych nicków, można budować inaczej.

Edit

Aaaa ;) I niech każda grupa załatwi sobie Kwatermistrza :D I w jego obecności każdy ma składać sprzęt, który jest winien grupie. Bo nie dojdziecie z tym wszystkim końca. Mówię wam. Szczególnie z nowymi. I bez macania się, że doniesiesz później, kiedy indziej nakopiesz. Trybut, co, powiedzmy 3 dni. Wyjdzie wam to na dobre, wierzcie mi.

Ten post był edytowany przez Nathaniel: 16-09-2009, 22:25
+Quote Post
post 16-09-2009, 22:08
Post #25

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

QUOTE(Polakk @ 16-09-2009, 21:44)
Ja tam nie kojarzę Nathaniela
*

Nadpsułeś sobie renomę właśnie :lol:
+Quote Post
post 16-09-2009, 22:13
Post #26

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 955

Po pierwsze nie radio, a kanał IRC. Pół biedy jakby się jeszcze dostawało to radio na starcie jak kiedyś, a teraz to cud takie radyjko zdobyć.
+Quote Post
post 16-09-2009, 22:41
Post #27

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 054

Radia każdy może dostać na start.

1. konkretne reguły spisane punkt po punkcie (KODEKS - Polakk będzie wiedział :) )
2. komunizm się nie sprawdza, kapitalizm też nie (sprawdzone na l2) - proponuje żeby każdy sobie rzepkę skrobał, ale mógł liczyć na pomoc armii. Możliwe nadwyżki sprzętu powinny być rozdzielane pomiędzy potrzebujących, którzy jednocześnie biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za niego. Dodatkowo każdy może liczyć na pomoc w sprzęcie raz na konkretny czas, jednocześnie jest winien wkład w postaci sprzętu w armię.
3. Jednym z najważniejszych zadań całej wspólnoty, jest wyrabianie nadwyżki sprzętu. Patriotyczny obowiązek :)
4. Jednym z najważniejszych zadań całej wspólnoty, jest zdobywanie kapsli
5. Każdy jest zobowiązany pomóc postaci craftującej (ale strikt czyli np. komuś kto się tylko tym zajmuję) w zdobyciu ekwipunku, asyście w miastach, zabezpieczaniu sprzętu, obronie przed złodziejami, eskorcie przez pustkowia.
6. Poruszanie się tylko w grupach.
7. Trzeba stworzyć konkretny system przydzielania sprzętu, tak by wszyscy zyskali jak najwięcej. Np. jeśli posiadamy rocket launcher a ktoś chce się specjalizować w broni ciężkiej, bieże się go na centaury z rakietami, szybko zrobi lvl i przykładowo pomaga mu się centaurzyć przez N rakiet czasu :P
8. Nagrody i kary muszą zostać opisane
9. Pakty, ważne decyzje - powinny zostać z góry uregulowane. Wierze że ktoś może być super taktykiem na polu walki, ale politykiem nie musi, dlatego nie zawsze lider będzie podejmował dobre decyzje, a zebrane opinie żołnierzy będą najlepiej oddawać sytuację rzeczywistą.
10. i wiele innych

pracuje dla odprężenia nad czymś takim (główny zamysł to barter town - licytacje sprzęt za sprzęt):
(IMG:http://www.gallus.pl/wojtek/courier_tests_small.jpg)
jak dobrze z armią pójdzie to to zmacham dla Armii.

Ten post był edytowany przez baaelSiljan: 16-09-2009, 23:00
+Quote Post
post 16-09-2009, 22:44
Post #28

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 471

Nathaniel to nie jest ani nie realny pomysł ani wcale taki głupi, to tylko kwestią odpowiedniego towarzystwa bo taki herman np z całym szacunkiem by się nie nadawał.

Co ty tam wiesz :) nawet nie zdajesz sobie sprawy jak mi się udaje zjednywać sobie ludzi a do tego potrawie słuchać rozkazów :) w nowym gangu odpowiadam za surowce wiec spytaj się kogokolwiek z tej Ekipy jak ich nazywasz wygnańców jak zmieniła się moja gra a nie od razu na mnie psy wieszasz !!! :boxuje: nie znasz człowieka a wydajesz osąd o nim

+Quote Post
post 16-09-2009, 22:44
Post #29

SHM-0
Group Icon

Optowałbym jednak za scentralizowaniem, mianowicie utworzenie armii z całą jej strukturą od nowa, gangi, które chcą współdziałać potem uwzględnić jakoś w tej strukturze. Ja tam mogę zaciągnąć się na służbę a swój gang przekazać komuś innemu. Nie po to gram by jedynie expić, tylko uczestniczyć w czymś ciekawym.
+Quote Post
post 16-09-2009, 23:00
Post #30

SHM-0
Group Icon

@baaelSiljan nie potrzeba robić żadnych nadwyżek jeżeli robi się normy. co do twojego kodeksu, tak to podstawa, ale myślę że oprócz ogólnego, Dywizje(?) będą miały swój. Ale nie da się napisać kodeksu jeżeli nie wiadomo jak to będzie wyglądać wszystko. Co do paktów itp. po co marnować do tego kogoś z umiejętnościami taktycznymi? i nie da się wszystkiego ustalić odgórnie, to duży błąd bo wszystko się z czasem zmienia. Wszystko po kolei. najpierw coś (no, nie coś tylko armię) stworzmy, potem będzie wiadomo z kim się liczyć, a z kogo się śmiać :) hmm, i może jeszcze nie rozpowiadajmy tak nic po pustkowiach? na razie proponuje na uboczu się ugadać i zrobić wszystkim niespodziankę :)
+Quote Post
post 16-09-2009, 23:32
Post #31

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 972

To moze zrobimy spotkanie glow mafii w fonline?
+Quote Post
post 17-09-2009, 02:07
Post #32

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

Mi się ten pomysł bardzo podoba. Aczkolwiek:

O ile już w samej armii nie będzie na to miejsca, to narazie można tak trochę liberalnie obadać pewne rzeczy. Zacząłbym od tego, jak liderzy ale też i członkowie różnych gangów to widzą. Mianowicie - czy lepiej jest to stworzyć od nowa, czy też lepiej przekształcić istniejące gangi w bardziej zorganizowaną grupę. Po drugie, konkretnym pomysłem byłoby wpisanie się wszystkich chętnych do uczestniczenia w przedsięwzięciu i przedstawienia swoich atutów. W ten sposób wiedzielibyśmy ilu mamy crafterów itp. Również uwzględnić należy kto w jakich okolicach najczęściej przebywa. Które miejsca najlepiej zna itp.

Bo to też dość ważne - czym dysponujemy :)
+Quote Post
post 17-09-2009, 02:30
Post #33

SHM-0
Group Icon

Mi się wydaje że zacząć od nowa będzie chyba prościej. I stabilniej. Od początku będzie wiadomo co i jak. Jako że moja postać nie jest postrachem pustkowi (jeszcze :P), mogę pomóc offline'owo, czyli przy organizacji itp. Ale teraz ważne, czy to co pisałem bliskie jest temu w czym chcecie uczestniczyć? Jeżeli tak, za kilka dni (jak już się trochę wyklaruje) mógłbym przedstawić "biznesplan" (lepszego słowa nie znalazłem - późno już i mózg nie pracuje:) ). Czyli to co pisałem wcześniej, ale o wiele bardziej rozwinięte, przemyślane i zaplanowane. Jakby co, pisać. na shamo zaglądam w miarę często, a online często imprezuje w NCR (czasami się pojawię VC, ale rzadko), znaleźć mnie nie trudno, pzdr :)
+Quote Post
post 17-09-2009, 03:30
Post #34

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 6 276

Wy się sami nie zjednoczycie. Już ja was diabły znam :) Zbierajcie każdy ludzi z pustkowi (ale już się tak z nimi nie bawcie, jak już baaelSiljan wspomniał idea komunizmu na pewnych ludzi nie działa, widziałem ich to już nie dobrzy, mili Polacy, to wygłodzone wilki. I trudno im się dziwić. Moim skromnym zdaniem przydział do odrobienia, ustalony dla każdego, to są przejrzyste zasady, których nikt nie będzie miał problemu zrozumieć). Póki co więc, gódźcie się, albo miejcie własne zdania. Liczy się pomoc wszystkim Polakom (to dotyczy ogólnie wszystkich Polaków, więc jeśli jeden klan poprosi o pomoc, reszta idzie na pomoc także temu klanowi) i to się tylko liczy, to ponad podziałami. Wchodzicie, czyścicie co trzeba, dzielicie sprzętem dla swoich baz i do domu. Możecie to nawet zrobić na zasadach rywalizacji, jeśli miłość ogólna wam nie odpowiada, a nie twierdzę panowie, że musi. Nikt wam tego nie zabroni by mieć własne przekonania z kim jest lepiej, z kim gorzej ;). Ustanawiajcie też własny system dowodzenia w grupach. Będzie to bardzo przydatne. (Wiadomo jak jest w wojsku, dowodzi, ten kto jest i kto jest najwyższy stopniem, nawet jeśli została już tylko banda szeregowców) Nikt nie zabierze wam dotychczasowego dowództwa nad bazami. W zasadzie przydziały dla ogółu nie są potrzebne pisałem o tym, co mogłoby nas wszystkich związać i podźwignąć z biedy na samym początku, gdybyśmy zaczynali od zera. Teraz dajecie sobie sami radę w mocnych grupach i umiecie zatroszczyć o swoich. Rozwijajcie je więc spokojnie. Możecie też stawiać nowe bazy, jeśli ktoś ma na to ochotę. I czekajcie na emisariuszy ;) Bo tu panowie chodzi o coś więcej niż bieganie po pięć osób, których nikt się nie boi i szarpanie z inną minifrakcyjką, diabli wiedzą skąd - chodzi o respekt przed całą, olbrzymią grupą ludzi. I gdy ktoś załatwi klan, czy pojedynczą osobę (i nie ukrywam, ze najprawdopodobniej nie będą jednak mówili po polsku ;) ) po chwili wkracza tam 30 ludzi i bez mrugnięcia okiem legitymuje się jako jedna, wspólna siła, którą trzeba zapamiętać. Myślę że wszyscy na tym znacznie skorzystamy ;) W żelaznych rękach liderów pozostawiam decyzję o tym co robić i jak reagować, gdy ktoś woła o pomoc.

EDIT: Co do lokalizacji, nie ukrywajmy, że południe broni się samo. Poza czerwonymi, którzy albo stanęli w drzwiach, albo są totalnymi noobami :blink: - czyli wtf ten ziomek właściwie robi, przecież zaraz go rozsmarują po chodniku), którzy myśleli że my i NPC, jesteśmy jakimiś tam potworkami, które się tłucze dla xp - nikogo znacznego tam nie ma. Cwaniacy też czasem jacyś tam są, jeden walnie za 60 blueshirta, zaliczy -500 hp od strażnika, a drugi zbierze, ale walenie blushirtów, którzy z metalpartami, goli jak niebożęta, idą sobie zrobić swój pierwszy 10mm pistol, to żart, a nie kozactwo. Wystarczy im wytłumaczyć, że takiego czerwonego potem, w sporej grupce, można nakryć niebieskimi czapeczkami. Południe jest raczej dla nowych, którzy chcą spokojnie poznać grę. Północ dla całej złej reszty. Więc chodzi o frakcje na północy. Albo przeniesienie tychże bo będzie za daleko.

Ten post był edytowany przez Nathaniel: 17-09-2009, 14:00
+Quote Post
post 17-09-2009, 16:48
Post #35

SHM-0
Group Icon
Grupa: SPAMER
Nr użytkownika: 10 538

Ja wiem jedno ;P Z Havociem nie chce mieć nic do czynienia ;)

Pomoc polakom?
Robimy to na co dzień, czy to w gangu czy nie. Polak polakowi powinien pomagać, lecz jak widzę niektóre te "wygłodniałe wilki" jak nazwałeś, to chyba ich charakteru nie da się już zmienić ;)

Ten post był edytowany przez oxplay: 17-09-2009, 16:50
+Quote Post
post 17-09-2009, 16:51
Post #36

SHM-0
Group Icon

Nie wiem jak innym, ale mi idea luźnej konfederacji gangów nie odpowiada i raczej się nie sprawdzi(dowód powyżej), ze względu przede wszystkim na to, że w praktyce pozostaje wszystko takie jakie było, są gangi i jak chcą to sobie pomogą. A my tu mówimy o armii, czyli o silnej i zwartej organizacji. Jak już to zróbmy coś na zasadzie regularnej armii i pospolitego ruszenia(gangi chcące uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, ale chcące też zachować swoją autonomię), które stawiałyby się na wezwanie. Armią byłby nowy gang złożony z rpgowców odgrywających swoje role rozumiejących i przestrzegających panujące tam zasady. Wszystko to składałoby się na Armię Polską i tak każdy jej element mógłby tytułować się na wastelandzie.

Ten post był edytowany przez Polakk: 17-09-2009, 16:52
+Quote Post
post 17-09-2009, 17:30
Post #37

SHM-0
Group Icon
Grupa: SPAMER
Nr użytkownika: 10 538

Pospolite ruszenie na rusków ;D Powołanie armii Krajowej! To mi coś przypomina :P

Nie no dobry pomysł, lecz musi być IRC ;)
+Quote Post
post 17-09-2009, 18:59
Post #38

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 064

QUOTE(oxplay @ 17-09-2009, 17:30)
Pospolite ruszenie na rusków ;D  Powołanie armii Krajowej!  To mi coś przypomina :P

Nie no dobry pomysł, lecz musi być IRC ;)
*

Tak akurat - rocznicowo, rzekłbym;)
+Quote Post
post 17-09-2009, 19:14
Post #39

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 972

Czemu oxu nie chcesz mieć ze mną do czynienia? Bo skopałem Twoje przerośnięte ego wielokrotnie?
+Quote Post
post 17-09-2009, 19:19
Post #40

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 878

Jestem za pojednaniem.
Z naszym Większym Bratem i przede wszystkim z samymi sobą.
Za reagowaniem na zło a nie za wszczynaniem burd.
Wystarczy, że wówczas (kilkadziesiąt lat temu) rzeczywiście ludzie cierpieli.
Po co tego rodzaju odwet w jakiejś głupiej, w porównaniu do tamtych wydarzeń, grze, i waśnie na tle narodowym? Chcecie, żeby nas opisywano jako nacjonalistycznych albo i szowinistycznych oszołomów? :krzeslo:
Zresztą, przez idiotyczne narodowościowe poczynania n00bów mieniących się Polakami to w tej grze jako Polacy mamy bardzo niechlubna opinię player killerów, złodziei, gwałcicieli, szowinistów i ogólnie narodowego śmiecia. Kilka dni temu na irc-u siedziałem i widziałem nagonkę, wręcz najazd na Polaków i wszystko co polskie, ze strony niekoniecznie tylko ruskich. Było to bardzo przykre. :(

Akcję tworzenia armi, czy cokolwiek by to nie było, popieram. Wspólnie się szanujmy i pomagajmy sobie :) Pokażmy innym nawet w takiej "głupiej grze", że potrafimy się jednoczyć i jesteśmy ludźmi na poziomie.

malutkie btw.
osobiście nie mogę uczestniczyć w strukturach zorganizowanej armii ze względu na ograniczenie czasowe i niemożność ciągłego siedzenia na kompie przy grze. Sprawy życiowe są ważniejsze, w taki sposób, że nawet podczas jednej sesji growej, niejednokrotnie muszę w najbardziej niepożądanych momentach oderwać się od gry. ;)
+Quote Post

5 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-07-2019, 09:55