Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Oblicze metalu, Wydzielone z tematu "Koncert Slipknot"

post 14-05-2009, 12:21
Post #41

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Fanow w sumie nie obchodzi nawet artysta, tylko to, co pokazuje na koncertach xD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 14-05-2009, 13:07
Post #42

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

QUOTE(Sorrow @ 14-05-2009, 10:30)
Jedną z zalet black metalu jest to, że fanów niezbyt obchodzi z kim chodzi artysta, dzięki czemu nie łażą za nimi mędy z brukowców.
*

No i tu sie mylisz kolego - poczytaj troche komentarze pod artykulami o Dodzie i Nergalu, to zobaczysz jak fani zaczynaja na niego pluc :)
+Quote Post
post 14-05-2009, 13:28
Post #43

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 7 827

90% fanów jest zazdrosna o Dodę :P a 90% fanek które piszą "broniłam go do końca, ale widzę że racje mają Ci co mówili że się sprzedał bla bla sranie bla bla bla" to zakompleksione 100 kilowe mroczne tuczniki, co im się nergal marzy po nocach, a teraz na niego plują, bo złamał ich mroczne przepełnione goryczą serca.

Ten post był edytowany przez Morbid: 14-05-2009, 13:33
+Quote Post
post 14-05-2009, 14:48
Post #44

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Quinn)
Nie lubię też sprowadzania punka do Sex Pistols, irokezów i darcia mordy na trzy akordy.

Ooo!! To jest ciekawe spostrzeżenie pokazujące jak może dojść do sprzężenia zwrotnego w informacji :P

Otóż jak Sex Pistols zaczynali swoją karierę to byli gołodupcami, których nie było stać na skóry, czuby, agrafki w uszach i te inne punkowe gówno. To na ich koncerty przychodziły zblazowane dzieciaki z bogatych domów, które chciały się identyfikować z powstającą właśnie subkulturą i stosowały takie środki wyrazu. Sam John Lydon miał do tego dość złośliwe i zgryźliwe podejście.

Czy tak nie jest np. dziś wśród fanów black metalu? Kogo z nastolatków stać na kupienie sobie skórzanego płaszcza, spiłowanie zębów, zrobienie tatuaży jak tylko forsiaste osoby, które chcą wyrazić siebie, zaistnieć, być zauważonym. Zamiast muzyki można podłożyć choćby ASG czy inne takie i prawdą będzie, że są tacy co się tym zajmują to lubią i w to wierzą, oraz tacy co robią to by się identyfikować z grupą. Ważne jednak by nie stać się bardziej "papieskim od papieża" :D

QUOTE(Morbid)
to zakompleksione 100 kilowe mroczne tuczniki, co im się nergal marzy po nocach, a teraz na niego plują, bo złamał ich mroczne przepełnione goryczą serca.

To pewnie ci co lepiej od Nergala wiedzą czym powinna być czystość wyznawania behemotowatości ^_^ Biedny teraz niego gość jest w sumie - z jednej strony opętany szałem tropienia sekt Nowak, z drugiej strony zakon fanatyków jego twórczości :(

I nie powiedzcie teraz, że każda ekstrema jest sobie tożsama? Przecież nawet i na Shamo naziści z komuchami za rączkę razem się trzymali, gdy im się na odcisk nadepło :lol: :lol: :lol:
+Quote Post
post 14-05-2009, 20:06
Post #45

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

QUOTE(bio_hazard @ 14-05-2009, 12:33)
No i tu sie mylisz kolego - poczytaj troche komentarze pod artykulami o Dodzie i Nergalu, to zobaczysz jak fani zaczynaja na niego pluc :)

Mówiąc "niezbyt" mam na myśli to, że za metalowymi muzykami nie ganiają paparazzi żeby wstawiać plotki o nich do metalowych magazynów :P .

Tak w zasadzie, to z takich komentarzy wychodzi na to, że nie za bardzo chyba czytali co Nergal pisał w swoich tekstach i co mówił w wywiadach. Ja czytałem teksty i jego komentarze do nich, no i ze dwa, trzy wywiady i mnie ten news zupełnie nie zdziwił - tak w zasadzie, to doskonale pasował do przedstawionej w jego muzyce filozofii życiowej.

QUOTE(Deat©hClaw @ 14-05-2009, 11:47)
Fanow w sumie nie obchodzi nawet artysta, tylko to, co pokazuje na koncertach xD

No i tak powinno być :D .

Co do gościa z Gorgorotha i pozbawionego prądu domku w lesie...
Za coś taki domek przecież trzeba kupić, no nie?
+Quote Post
post 15-05-2009, 02:43
Post #46

SHM-2
Group Icon

http://muzyka.interia.pl/metal/news/ikona-...ejem,1202861,47

To ap ropo plot z świata blek metalu hłe hłe hłe
+Quote Post
post 15-05-2009, 03:41
Post #47

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(artykuł z Interii)
Trudno jednak uwierzyć, by wszyscy fani black metalu, którzy często wyznają skrajnie prawicowe poglądy, zaakceptowali "nowe" oblicze Gaahla.

Jak to prawicowe? Przecież prawica lubi ssać rękę katabasów, więc coś tu nie pasuje :unsure: Chyba raczej chodziło o poglądy lewicowe :P Choć zauważyłem ciekawą rzecz buszując po YouTubie, że są kanały na których narodowcy i inni tacy łączą poszukiwanie "czystości rasy" z miłością do pogaństwa w muzycznej oprawie black metalu.

No mi się zawsze wydawało, że jak ktoś ma być "100% Polakiem" to w pakiecie też katolikiem, a nie "fanem Światowida" i obiatów. Że też od takiego miksa sprzeczności nikt tam pawia jeszcze nie puścił :wacko:

Ten post był edytowany przez Squonk: 15-05-2009, 12:05
+Quote Post
post 15-05-2009, 09:43
Post #48

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon
Grupa: Crossroads
Nr użytkownika: 2 951

Huh, a dopiero co wczoraj chciałem napisać iż nie obchodzi mnie z kim Halford się spotyka, a tu taki zaskok :lol: IMHO to jego sprawa, chciał się ujawnić to ujawnił, tylko fani mocno zaskoczeni są. Facet przełamuje stereotypy i tyle ;p
W sumie, kiedyś mówiono że jak Grishnack (z Burzum) zabił Euronymousa (z Mayhem) to u tego drugiego znaleziono umazany kałem wibrator ;P

@Squonk
To artykuł z Interii ;)
+Quote Post
post 15-05-2009, 11:35
Post #49

Schronowy Inżynier
Group Icon

O trzeciej nad ranem interia staje się onetem, a Outpost Trzynastym Schronem, a Trzynasty Schron interią - lub na odwrót :)
+Quote Post
post 15-05-2009, 11:45
Post #50

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon

A czy śnisz o elektronicznych owcach...? Ale byś oznaczył posta, że edytowałeś :P

IMHO BM, stał się on muzyką bez ideologii. Dobrze że się dojrzało przed zmianami jakie doszły. Mniejszy szok ;)
+Quote Post
post 15-05-2009, 12:04
Post #51

Schronowy Inżynier
Group Icon

Uprawiam soczyste i mokre orgie z pompami ciepła :naughty:

QUOTE(Kliroy)
BM, stał się on muzyką bez ideologii.

Wobec tego to by było wyjaśnieniem koneksji narodowo-pogańsko-słowiańskich z tą muzyką.
+Quote Post
post 15-05-2009, 16:09
Post #52

SHM-3
Group Icon

QUOTE(Squonk @ 15-05-2009, 03:07)
QUOTE(artykuł z Interii)
Trudno jednak uwierzyć, by wszyscy fani black metalu, którzy często wyznają skrajnie prawicowe poglądy, zaakceptowali "nowe" oblicze Gaahla.

Jak to prawicowe? Przecież prawica lubi ssać rękę katabasów, więc coś tu nie pasuje :unsure: Chyba raczej chodziło o poglądy lewicowe :P Choć zauważyłem ciekawą rzecz buszując po YouTubie, że są kanały na których narodowcy i inni tacy łączą poszukiwanie "czystości rasy" z miłością do pogaństwa w muzycznej oprawie black metalu.

No mi się zawsze wydawało, że jak ktoś ma być "100% Polakiem" to w pakiecie też katolikiem, a nie "fanem Światowida" i obiatów. Że też od takiego miksa sprzeczności nikt tam pawia jeszcze nie puścił :wacko:

Czemu sprzeczności? Przecież Hitler też się bawił w okultyzm i pogaństwo. No i pogańscy neonaziści się lubują w swojej słowiańskiej tożsamości i czystości krwii :P .

A tak w sumie, to dziwi mnie, że pogańscy neonaziści i katoliccy neonaziści się nie tłuką.

Ale to nic nowego. Przecież Varg z Burzum też jest naziolem.
+Quote Post
post 15-05-2009, 19:10
Post #53

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon

QUOTE(Squonk @ 15-05-2009, 11:30)
Uprawiam soczyste i mokre orgie z pompami ciepła :naughty:
QUOTE(Kliroy)
BM, stał się on muzyką bez ideologii.

Wobec tego to by było wyjaśnieniem koneksji narodowo-pogańsko-słowiańskich z tą muzyką.
*

Bardziej mi chodziło o to, że BM przestał być "czarny". Co jakiś czas kolejna horda zdejmuje makijaże, ex-lider Gorgoroth (Gaygoroth ;p) przyznaje się do swojej orientacji seksualnej co parę lat temu było niewybaczalne, Satyr jest happy że fani na koncercie biją brawo, itp... Słowem - cywilizuje się :) Zostali już chyba tylko nieliczni wciskający na siłę farmazony o walce z chrześcijanami itp...

A to co wyżej pisałeś to też fakt, bo moim zdaniem nie można wrzucać do jednego worka poganizmu, słowianizmu czy nazizmu.
+Quote Post
post 16-05-2009, 02:26
Post #54

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(Sorrow)
Przecież Hitler też się bawił w okultyzm i pogaństwo.

Wydaje mi się, że prędzej Himler. Hitler jako symbol i wódz musiał siłą rzeczy być "kompatybilny dla każdego".

QUOTE(Kliroy)
Bardziej mi chodziło o to, że BM przestał być "czarny"

(...)Zostali już chyba tylko nieliczni wciskający na siłę farmazony o walce z chrześcijanami itp....

Oddawanie czci "rogatemu" od początku było tak samo puste i prowadziło do nikąd, jak prowadzenie serwisu w klimatach i zajmowanie się tylko Falloutami :) Stąd rogate kozły zostały zastąpione przez rożne bóstwa z Egiptu czy Mezopotamii.

QUOTE(Kliroy)
(...)A to co wyżej pisałeś to też fakt, bo moim zdaniem nie można wrzucać do jednego worka poganizmu, słowianizmu czy nazizmu.

Jako ideologie przeciwne chrześcijaństwu (choć nie katolicyzmowi) można ze sobą zestawić nazizm czy pewne formy pogańskich kultów.

Zresztą to zawsze łatwiej - mając dość spasionych i wpieprzajacych się w każde aspekty życia katabasów - zapuścić brodę, wkminiać sobie, że jest się poganinem, a zarazem wybrańcem narodu oraz słuchać black metalu i wczuwać się w znawcę tajemnic - niż usiąść i poszukać odpowiedzi co może znaczyć dla mnie fakt, że taki jeden Żyd kiedyś oddał za mnie życie na krzyżu.

A zwłaszcza jak oddzielić to od śmiesznych kolesi w czapach zrobionych z toreb po cukrze, potrafiących aktorsko modulować głos :D Matołki znajdą wyjście w starobabilońskich demonach (których istotę i tak poznają tylko powierzchownie) i to będzie dla nich to. A muzyka zostanie tylko ciekawą oprawą takich poszukiwań.
+Quote Post
post 16-05-2009, 16:05
Post #55

SHM-3
Group Icon

QUOTE(Kilroy @ 15-05-2009, 18:36)
Bardziej mi chodziło o to, że BM przestał być "czarny". Co jakiś czas kolejna horda zdejmuje makijaże, ex-lider Gorgoroth (Gaygoroth ;p) przyznaje się do swojej orientacji seksualnej co parę lat temu było niewybaczalne, Satyr jest happy że fani na koncercie biją brawo, itp... Słowem - cywilizuje się :) Zostali już chyba tylko nieliczni wciskający na siłę farmazony o walce z chrześcijanami itp...

No cóż, tak działa selekcja naturalna :P .
Wczesna black metaloa "filozofia" była dość absurdalna. Widać to dość dobrze w tym wywiadzie z Ihsahnem.

Na dłuższą metę, filozofia "bycia złym" nie ma sensu - z takim myśleniem się w końcu ląduje w więzieniu za morderstwo albo coś podobnego (jak zresztą się paru skończyło).

QUOTE(Kilroy @ 15-05-2009, 18:36)
A to co wyżej pisałeś to też fakt, bo moim zdaniem nie można wrzucać do jednego worka poganizmu, słowianizmu czy nazizmu.

Czemu nie?
+Quote Post
post 16-05-2009, 16:43
Post #56

SHM-2
Group Icon

Ponieważ nie każdy Słowianin jest Poganinem, tak nie każdy Poganin jest nazistą. W drugą stronę też to działa;]
+Quote Post
post 16-05-2009, 22:13
Post #57

SHM-3
Group Icon

Nie wiem, czy o to chodziło.
+Quote Post
post 17-05-2009, 12:49
Post #58

SHM-2
Group Icon

Ale widzę tendencje do generalizowania, i stąd się wziął mój post.
+Quote Post
post 17-05-2009, 16:07
Post #59

Schronowy Inżynier
Group Icon

Generalizowanie pozwala na maksymalne zbliżenie się do problemu, a jak będziemy myśleć to następnie się od niego oddalimy na tyle by zobaczyć całość sytuacji :P
+Quote Post
post 15-06-2009, 16:14
Post #60

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 228

Czytam ten temat i czytam i sam się dołączę. Moja przygoda z muzyką metalową/rockową zaczęła się jakiś czas temu. Różnie to przebiegało: w wieku 16 byłem w dużej mierze pozerem któremu podobała się Metallica, Iron Maiden, Manowar i spora cześć podobnych. Z czasem bardziej zagłębiałem się w ten świat i w jakimś stopniu tam zostanę. Co prawda nie mam już długich włosów i od dawna nie słucham już tylko rocka/metalu. Słucham od cholery muzyki i zawsze mi mało ale nigdy nie zamknę się w jednym gatunku muzycznym itp itd. A już na pewno nie będę siedział w jakiejś mentalności metalowej:) Znam osoby które są(starają się być true) i słuchają TYLKO I WYŁĄCZNIE black metalu, żyją zgodnie z tą ideologią i w ogóle są trendy. Mam kumpelkę która zapytana przeze mnie czego słucha wali mi jakąś regułkę co to jest black/coś tam/coś tam/pagan metal (sorry az tak sie na tym nie znam:) ) i że ona słucha tylko tego i praktycznie nic wiecej bo jest true.
A co do komercji i innych takich to zarówno Behemoth, Vader, Slipknot i masa innych zespołów które reprezentują różne gatunki muzyczne w mniejszym lub większym stopniu są komercyjne - taka już jest kolej rzeczy, ze o klienta walczy się nie tylko muzyką ale i strojem :P może się to komuś podobać a może się nie podobać. Osobiście uważam że taki Nergal jest zajebistym businessmanem. Wie co zrobić żeby zarobić i jeszcze przy tym jest sławny (mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi).
Wrócę jeszcze do swoich doświadczeń z bycia metalem;) (jak to fajnie brzmi) Znałem kilku pozerów którzy słuchali zespołu bo miał np fajne logo i fajną nazwę. Ale przekonałem się że kolesie jest spoko, po prostu szukali tego co im pasuje. Sam pamiętam jak kiedyś chciałem sobie przypiąć blaszki od zapalniczek na kostkę żeby wyglądać 'bardziej metalowo'. Później zapuściłem włosy żeby wyglądać rockowo :) Młodość ma swoje prawa i teraz (kiedy mam całe 23 lata) śmiać mi się chce z tego ale tak było:) Był to naprawdę ciekawy okres w moim życiu, zacząłem grać na gitarce, później grałem u boku kapelek takich jak Perfect itp. Sprzęt jeszcze mam ale już nigdzie nie gram. Chce ktoś kupić fajną gitarkę i/lub wzmacniacz :D?
Wracając do sedna: każdy słucha tego co mu się podoba i tyle :)
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-07-2019, 06:26