Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Lokacje w F3 trzymające klimat..., ...czyli jaki powinien być cały Fallout3

post 17-11-2008, 11:04
Post #1

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Powoli zmierzam do końca rozgrywki w F3, a tym samym main-questa. Zaliczyłem już około 80% wszystkich lokacji dostępnych na mapie (bardzo mi się przydał Perk Explorer ;]) i powoli nachodzą mnie refleksje na temat lokacji w F3, niektóre z nich były nijakie, niektóre ok a jeszcze inne po prostu doskonałe! Oczywiście ile jest ludzi tyle będzie własnych typów ulubionych miejsc, ale wydaje mi się, że pewne uogólnienie zostanie zachowane, z pewnością większość się ze mną zgodzi, iż np. lokacja Vault 112 trzymała klimat lub Raven Rock Enklawy.

Moje osobiste TOP5 lokacji:
1. Vault 112
2. Raven Rock
3. Deathclaw Sanctuarium
4. Rivet City
5. Vault 87

Raczej nic nie powinno się na tej liście zmienić po odkryciu i zwiedzeniu 100%. BTW: Jak dla mnie lokacje Metra (wszystkie) były / są zbyt chaotyczne - słabo opisane na mapach, a i kolory linii średnio się przydają.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 17-11-2008, 14:50
Post #2

First to Fight!
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 860

Moje top5:

1. Raven Rock
2. Megaton City
3. V112
4. Oasis
5. Rivet City*

*Lokacja, którą darzę sentymentem gdyż jakieś 3 lata temu na potrzeby sesji w PnP ją wymyśliłem. Nie nazywała się Rivet City ani jakoś konkretnie, po prostu to był rozbity lotniskowiec na wybrzeżu Santa Monica w Los Angeles :), trzeba było się przebić tam z Boneyard'u. Jak pojawiły się pierwsze concept arty z Fo3 to byłem w lekkim szoku (szoczku ^^), ogółem koncepcja bardzo klimatyczna ale w Fo3 nie do końca wykorzystana jak dla mnie ;)

PS: dziń bez marudzenia dniem straconym ^^
+Quote Post
post 17-11-2008, 15:04
Post #3

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 8 667

Top 5:

1. Latarenka
2. Dunwich (ciemno, ghoulowato i w pewnym momencie jest fajny flashback z Jaimiem)
3. Krypta 101 - ten początek jest jednak klimatyczny w jakiś sposób, tym bardziej, gdy wysłucha się paru opinii o nadzorcy (i jego wypowiedzi)
4. Krypta 106 - te flashbacki są ciekawe.
5. Krypta 112 - fajne, choć za drugim razem nie robi takiego wrażenia.
+Quote Post
post 17-11-2008, 15:51
Post #4

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 403

Ja jeszcze za mało grałem, aby się mocno wypowiadać, ale Rivet City jest naprawdę klimatyczne. Wszelkie stare fabryki również.

Może będziemy robić takie mało podsumowanie, aby wiedzieć, które lokacja według graczy jest najbardziej klimatyczna wg graczy. Mam dwie propozycje liczenia. Pięć głosów po 1 lub według miejsce punktowanych od 5 za 1 miejsce do 1 za 5.

System pierwszy.
Valut 112 - 3
Rivet City - 2
Raven Rock - 2
Valut 87 - 1
Valut 101 - 1
Valut 106 - 1
Deathclaw Sanctuarium - 1
Dunwich - 1
Latarenka - 1
Megaton - 1
Oasis - 1

System Drugi:
Raven Rock - 9
Valut 112 - 8
Latarenka - 5
Megaton - 4
Dunwich - 4
Deathclaw Sanctuarium - 3
Rivet City - 3
Valut 101 - 3
Valut 106 - 2
Oasis - 2
Valut 87 - 1

EDIT:
Gdy się temu przyglądam, jestem za pierwszym systemem.

Ten post był edytowany przez Pielgrzym: 17-11-2008, 15:56
+Quote Post
post 18-11-2008, 15:58
Post #5

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 5

Latarenka

Naprawdę? Jak dla mnie to najbardziej wkurzająca lokacja, choćby ze względu na niemożność zabicia dzieci i brak alternatywnej drogi do Vault 87.
+Quote Post
post 18-11-2008, 16:07
Post #6

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 667

to tak... ale samo miejsce jest genialne... jak we Władcy Much... a tak w ogole to chyba na FALLOUT NEXUS pojawił się mod, który pozwala zabijać dzieciaki. Nie sprawdziłem jeszcze czy działa. Co do alternatywnego wejścia to probowałem od frontu, ale promieniowanie jest potężne...

---> PIelgrzym. Mnie też ta pierwsza klasyfikacja bardziej pasuje...

Ten post był edytowany przez Thorongil: 18-11-2008, 16:07
+Quote Post
post 18-11-2008, 16:34
Post #7

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Btw.

Ausir - moda pozwalającego rozwalić dzieciaki można pobrać, a w Latarence można używać Kałabinu łasełowego, więc wiesz ;] mnie Latarenka wkurza.

A co do alternatywnej drogi do V87 to hyba jest też opcja z wejściem od frontu, z tego względu że drzwi są, [nie wchodziłem] a przed nimi leży trup w kombinezonie przeciw radiacji do zlootowania. Może się więc da ominąć to najbardziej promieniotwórcze miejsce które zabija w kilka sekund?

Niech ktoś na god mode wjedzie pod drzwi i stanie, wyłączy god mode i powie po ilu sekundach padnie, to samo po drugiej stronie drzwi...

ja swój ranking podam jak zobacze wszystkie miejsca z tych podanych w 1-szym poście, a to może potrwać, bo teraz nie gram...

Ten post był edytowany przez Ulyssaeir: 18-11-2008, 16:36
+Quote Post
post 19-11-2008, 11:02
Post #8

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 4 495

Moim faworytem jest Big Town i cały jego quest...

"-What are you looking here?
-I don't know... start few fires, kill cuple of people..."

xD

"-Oh I get it. You're a real soldier, so what's the intel about enemy!
-What's intel?"

Ta banda nihilistycznych kretynów w tym miasteczku...
+Quote Post
post 23-11-2008, 21:44
Post #9

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Raven Rock - bardzo enklawistyczne, podobne do F2, w ogóle chyba najlepiej wizualnie prezentująca się lokacja.
V112 - choiciaż przybyło się tam ponad dwa stulecia za późno ;)
Rivet City - jak tankowiec z SanFran, tylko w nieco innym klimacie.
Pomnik Waszyngtona - może nie jest porywający sam w sobie, ale świetny efekt wjeżdżania tą windą do góry i widok na Kongres - prawie jak z wieży Katedry.
Republic of Dave - ciekawie zrealizowane miejsce, trochę w stylu special randomów z poprezednich części.
Więcej grzechów nie pamiętam.
+Quote Post
post 23-11-2008, 22:04
Post #10

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

Poza Raven Rock i Rivet City (też mi się kojarzy z tankowcem, choć cholery można dostać kiedy się szuka czegoś w mapie na klatce schodowej), to najbardziej podoba mi się druga część RC (ta z doktorkiem), razem z muzyką glow/brotherhood tworzy całkiem milusi Fallout'owy klimat (lekko ala Glow/military base/ładownia tankowca naraz) :) Choć szkoda że takie małe jest to miejsce.
Pustkowia są za to jak na moje oko za bardzo przeludnione, zagracone (choć w sumie to nie jest wada, w końcu ta część koncentruje się na d.c i przedmieściach tegoż) co trochę koliduje z moim wyobrażeniem (a pewnie nie tylko moim) wastelandu.

Ten post był edytowany przez TMorbid: 23-11-2008, 22:06
+Quote Post
post 06-07-2010, 13:18
Post #11

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 11 014

Bez wątpienia najlepsze jest Raven Rock. A potem najbardziej podoba mi się Catenbury Commons.
+Quote Post
post 21-07-2010, 00:42
Post #12

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 403

QUOTE(Ulyssaeir @ 19-11-2008, 01:34)
A co do alternatywnej drogi do V87 to hyba jest też opcja z wejściem od frontu, z tego względu że drzwi są, [nie wchodziłem]  a przed nimi leży trup w kombinezonie przeciw radiacji do zlootowania. Może się więc da ominąć to najbardziej promieniotwórcze miejsce które zabija w kilka sekund?
[...]
Niech ktoś na god mode wjedzie pod drzwi i stanie, wyłączy god mode i powie po ilu sekundach padnie, to samo po drugiej stronie drzwi...
*

Otóż, mnie się udało tam dojść- mody zdejmujące level cap (40lvl), pancerz wspomagany T-51b, anty rady, rad awaye w ilościach hurtowych, save/load i jestem:D
Niestety, dzwi są tylko dla picu- niedostępne. Po raz kolejny Beth zrobiła nas w zgniłe jajo XD

A tak już bardziej ON-TOPIC:
1.Vault 112
2.Vault 87
3.Dunwich (prawie jak The Glow)
4. Deathclaw Sanctuary (Coś mi to przypomina z F1... i też szalaem tam z Gatling Laserem)
5.Rivet City (sentyment do tankowca z San-Fran)
+Quote Post
post 26-07-2010, 18:23
Post #13

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 11 057

Moje top 5 przedstawia się mniej więcej tak:
1. Krypta 106 - To miejsce przyznaje za doznawane w lokacji halucynacje, bardzo fajnie zrealizowany pomysł.
2. Cytadela- Całkiem ciekawie zrealizowana baza Bractwa. Duży plus za mini-quest z Rycerzem Szafotem
3. Krypta 101- Przede wszystkim za możliwość ujrzenia otwarcia włazu i pierwszego spojrzenia na zrujnowany świat po wyjściu.
4.Budynek Kapitolu- mimo, iż nie jest bezpośrednio związany z żadnym questem, miło przemierzało się budynek będący jedną z ikon i znaków rozpoznawczych Waszyngtonu. Dodatkowy plus za możliwość stoczenia walki z behemotem
5. Megatona- Bardzo fajna wariacja dzikiego zachodu (salon, szeryf). Zdecydowanie miasteczko postawił bym wyżej w notowaniu, jednak denerwuje mnie jeden szczegół. Skąd miasto miało energie na tak liczne nocne oświetlenie.
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-11-2019, 00:21