Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Nieskuteczność broni?

post 22-12-2008, 23:51
Post #1

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

Tak sobie gram i gram i wciąż czekam na znalezienie jakiejś naprawdę dobrej broni. W FO1/2 dochodziło się do jakiegoś combat shotguna/LMG/sniper rifle i dało się na tym grać bardzo długo, nie martwiąc się o siłę ognia.
W tej chwili, będąc już w Rivet City (i odkrywając wcześniej naprawdę spory kawał mapy) posiadam:
Pistolet 10mm, Pistolet maszynowy 10mm, karabin szturmowy, chiński karabin szturmowy, Rewolwer Magnum 0,44, karabin myśliwski, strzelbę bojową, granaty odłamkowe, rakietnicę, grubasa, działko obrotowe, pistolet laserowy i karabin laserowy.
No i tak w zasadzie, cała ta broń jest do kitu...

- Nie liczę grubasa, bo mini nuke'ów jest mało i oszczędzam je na czarną godzinę. Tak to faktycznie mocarna broń.
- No więc druga najmocniejsza broń: rakietnica. 90dmg i co? Ano supermutka nie jest w stanie położyć jednym strzałem, nie mówiąc o przypakowanych mutantach którym zabiera z 40%hp. A rakiet też jest niewiele. Bez porównania z rocket launcherem w FO1/2, gdzie 1 hit = 1 kill.
- Dalej: działko obrotowe. Imo największa porażka. Jako tako naprawione do 68dmg. Trafić nie idzie z tego stodoły, w dodatku cała seria w głowę nie robi na mutkach wrażenia. Na dwóch mutantów zużyłem 300!!! naboi (waliłem już po całości, bo dawno mi się skończyły punkty akcji na VATSa), traktując ich jeszcze wcześniej granatem i strzałami z rewolweru. Broń niestety totalnie nieskuteczna.
- Granaty? 60dmg, nie dają rady zabić nawet radskorpiona czy słabiutko opancerzonych bandytów. Przydają się tylko żeby nieco osłabić całą grupę wrogów naraz. Zresztą w poprzednich częściach też były w zasadzie bezużyteczne.
- Chiński karabin szturmowy, 40dmg. 2 serie w głowę zwykłego bandyty bez rezultatu, ten dalej wali prosto na mnie z... japońskim mieczem.
- Karabin szturmowy - j.w, jeszcze słabszy
- Rewolwer Magnum - no i to jest fajne. Spory zasięg, 2 strzały w łeb kładą zwykłego mutka. A teoretycznie tylko 23dmg... Na razie moja ulubiona broń.
- Karabin myśliwski - j.w, nieco słabsza, ale daje radę. Długo używałem, dopóki nie przesiadłem się na rewolwer.
- Cała broń laserowa w moim ekwipunku - kupa w granicach 10dmg.

No i tak się zastanawiam, kiedy w końcu nawinie się jakaś fana zabawka którą by się używało cały czas? Która broń jest wg. was najlepsza?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 23-12-2008, 00:06
Post #2

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 590

Pulse Rifle jest dobrą bronią (enklawa je ma). Flamethrower jest całkiem dobry (ja miałem jakąś polepszoną wersję - Burnmaster). A no i jeszcze gatling laser... ale albo go nie miałem albo nie pamiętam czy opłacało się go używać...
Bronie laserowe to tylko na zarobek się nadają... gówno mogą a z tego co pamiętam całkiem ładną kaskę się za nie dostaje.
A jeszcze o combat shotgunie zapomniałem. Musiałeś na niego już trafić... przy 100% kondycji też jest całkiem spoko.
+Quote Post
post 23-12-2008, 00:15
Post #3

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Nie gadaj. Kałabin Łasełowy z latarenki jest OK. Poza tym karabin samopowtarzalny jakiegoś byłego prezydenta (unikat) - taki grawerowany też daje radę - zasięg lepszy, niż karabin myśliwski, a obrażenia 50 hp (teoretyczne, naprawiony w 100%).
+Quote Post
post 23-12-2008, 00:36
Post #4

SHM-4
Group Icon

QUOTE(mbwrobel @ 23-12-2008, 01:17)
Nie gadaj. Kałabin Łasełowy z latarenki jest OK. Poza tym karabin samopowtarzalny jakiegoś byłego prezydenta (unikat) - taki grawerowany też daje radę - zasięg lepszy, niż karabin myśliwski, a obrażenia 50 hp (teoretyczne, naprawiony w 100%).
*

Ale tu piszesz o jakiś unikatach, a ja mam na myśli te bardziej standardowe bronie.

Bronie laserowe to tylko na zarobek się nadają... gówno mogą a z tego co pamiętam całkiem ładną kaskę się za nie dostaje.

Heh, kasa to też inny temat... Co z tego, że mam w ekwipunku tonę gunów, skoro za każdy przeciętnie schodzi mi u handlarza ze 30 kapsli... A gdybym o tym wiedział wcześniej, to zainwestował bym w skilla naprawa ;)

A jeszcze o combat shotgunie zapomniałem. Musiałeś na niego już trafić... przy 100% kondycji też jest całkiem spoko.

Fakt, mam go, dobrze że mi przypomniałeś... No ja się na nim straaasznie zawiodłem. Combat shotgun w FO2 to była świetna giwerka, nieźle opancerzonemu przeciwnikowi robiłą dance of death jedną serią. Tutaj trafienie czegokolwiek z dalszej odległości niż 2m to loteria, w dodatku przeciętny mutek nie zauważa nawet tych 2-3 strzałów z przyłożenia w łeb (przy 45dmg!!! a naboje z 2x słabszej 44ki urywają mu głowę!).
+Quote Post
post 23-12-2008, 00:47
Post #5

SHM-1
Group Icon

To fakt, ja też starałem się nigdy mutków nie dopuszczać na taki dystans, by broń na amunicję śrutową była skuteczna. Wszelkiej maści shotguny są po prostu alternatywą dla tych, co nie rozwijali Melee lub Unarmed, a są zmuszeni walczyć w zwarciu - wtedy ta broń jest "śmiertelnie zabójcza" :) .
Poza broniami unikatowymi, pod względem uzbrojenia F3 zawodzi prawie na całej linii. Nawet pod koniec gry wolałem wyciągnąć karabin samopowtarzalny (jakiegośtam byłego prezydenta) niż jechać na jakimkolwiek energetyku pomimo porównywalnie rozwiniętych statystyk dla tych broni). Po prostu widziałem dokładnie gdzie trafiam i dlaczego Enklawczyk zalicza glebę (lub nie).
+Quote Post
post 23-12-2008, 00:53
Post #6

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Karabin laserowy jest dobry tylko na spore odleglosci. On ma pelnic role snajperki. Nawet mi sie wydaje, ze z wiekszych odleglosci zadaje wieksze obrazenia.
Na mniejsze odleglosci jest karabin plazmowy. To jesli chodzi o energetyki.

Nie wiem, co macie do Combat Shotguna. U mnie wystarczy 1 hit w glowe na zwyklego super mutka i ok. 3 na silniejszego...
+Quote Post
post 23-12-2008, 01:00
Post #7

SHM-1
Group Icon

Może preferujesz inny styl walki. Ja wolę zdejmować wroga z dużej odległości. Niestety, na odległość "strzelania z karabinu myśliwskiego" zwykły bandzior zadaje mi obrażenia z shotguna, gdy moje śruciny nawet do niego nie dolatują przy wysokim skillu dla broni palnej. Dlatego wolę ich trafiać z broni na większy dystans. Myśliwski lub samopowtarzalny (po zdobyciu) z palnej albo laserowy lub łasełowy (po zdobyciu) z energetycznej.

Edytka: poprawione literówki

Ten post był edytowany przez mbwrobel: 23-12-2008, 01:01
+Quote Post
post 23-12-2008, 12:30
Post #8

SHM-4
Group Icon

Niestety, na odległość "strzelania z karabinu myśliwskiego" zwykły bandzior zadaje mi obrażenia z shotguna, gdy moje śruciny nawet do niego nie dolatują przy wysokim skillu dla broni palnej.

To prawda! Strzelając z tych samych odległości z shota, ja nie mam szans trafić we wroga, przy czym on w tym czasie robi już ze mnie sito...
No i przypadek z dzisiejszego ranka. 2 strzały z combat shotguna w głowę ghula-poszukiwacza (czyli tego trochę lepszego ghula) z ~1m bez rezultatu.
+Quote Post
post 23-12-2008, 12:57
Post #9

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

To jest bug. Czasami dziesie sie cos dziwnego i nie mozna nikogo trafic, nawet z pzylozenia. Mi sie to zdarzylo z Blotkniakami i Super Mutantami. Shotgun, laser, rewolwery - nic nie trafialo. Czasami bylo widac, jak kule przelatuja tuz nad glowa, albo przez wroga i nic mu nie robia.

Pomaga restart gry...
+Quote Post
post 23-12-2008, 13:32
Post #10

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

Pulse Rifle jest dobrą bronią (enklawa je ma). Flamethrower jest całkiem dobry (ja miałem jakąś polepszoną wersję - Burnmaster)
Pulse rifle? Chyba mówisz o dwójce ale druga część zdania temu przeczy, więc gdzie go znalazłeś? ;)

No i tak się zastanawiam, kiedy w końcu nawinie się jakaś fana zabawka którą by się używało cały czas? Która broń jest wg. was najlepsza?

Znajdź Desert Eagle... Na F3 Nexus ;) Albo lincoln repeter, chodzi na 44, a naprawia się go, tym bezużytecznym złomem o nazwie hunting rifle (która działa tylko na bardzo łatwym...).

Pamiętajcie też że damage zależy od poziomu trudności, na łatwym jeden hit z combat shotgun niszczy polowe megatonu ;) Na very hard trzeba wywalić niemal pół magazynka na super mutka...

Ten post był edytowany przez Morbid: 28-01-2009, 14:35
+Quote Post
post 23-12-2008, 14:03
Post #11

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 590

QUOTE(TMorbid @ 23-12-2008, 13:34)
Pulse rifle? Chyba mówisz o dwójce ale druga część zdania temu przeczy, więc gdzie go znalazłeś? ;)

Oj, oczywiście chodziło mi o plasma rifle. O 24 mogłem być już nieco mniej trzeźwy na umyśle :)
+Quote Post
post 23-12-2008, 14:31
Post #12

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Też większość gry przelatałem na sztucerze lincolna. Potem Gathling laser. Na prawdę totalnym kretynizmem jest uzależnianie obrażeń od skilla. Konsekwencją tego jest fakt że czym dalej w grze tym tak na prawdę mniej zużywamy amunicji - jak wspomniano w tym wątku, na początku potrafi zejść 300 naboi do miniguna na 2 mutanty. Mnie kompletnie wkurzało jak musiałem pakować cały magazynek z chińskiego kałasza w głowę super mutka, po czym on mając zamiast twarzy wielką plamę krwi dalej biegł na mnie z młotem :/ Z kolei z plazmy czy wyrzutni w pewnym momencie miało sens strzelać na dużych dystansach tylko na Vatsie - bez niego rakieta/wiązka leciała za wolno i przeciwnik potrafił być już dawno w innym miejscu.
A wiecie co jest zabawne? F3 dostaje nagrody za innowacyjną walkę :/
+Quote Post
post 23-12-2008, 14:37
Post #13

Outlander
Group Icon
Nr użytkownika: 3 132

Ja jadę na strzelbie laserowej i generalnie nie narzekam, podchodzę do gry już z 4 raz, może w końcu nie odechce mi się i przejdę.
+Quote Post
post 23-12-2008, 17:03
Post #14

SHM-4
Group Icon

Znajdź Desert Eagle... Na F3 Nexus wink.gif Albo znajdź lincoln repeter, chodzi na 44, a naprawia się go, tym bezużytecznym złomem o nazwie hunting rifle (która działa tylko na bardzo łatwym...).

Pamiętajcie też że damage zależy od poziomu trudności, na łatwym jeden hit z combat shotgun niszczy polowe megatonu wink.gif Na very hard trzeba wywalić niemal pół magazynka na super mutka...

Zasadniczo to gram na normalu, więc chyba te wszystkie plusy i minusy powinny się równoważyć...
Ktoś wspomniał, że obrażenia zależą od skilla? No to trochę marnie, bo broń lekką mam na 70%, a energetyczną i ciężką odpowiednio na 25 i 40%. Jaka jest maksymalna możliwa wartość?
Ja sobie odpuściłem te bronie ciężkie, bo stwierdziłem że łatwiej trafić rakietą w real time niż w VATSie...
A wiecie co jest zabawne? F3 dostaje nagrody za innowacyjną walkę :/

Cóż, VATS jest rzeczywiście innowacyjny, ale real time to śmiech na sali. Walki są tragicznie sztuczne przy malutkim zasięgu broni (na dodatek w większości jest to broń samopowtarzalna, a nie automatyczna), jej totalnej niecelności (trafienie w głowę z nawet małej odległości to cud, a oczywiście strzelanie w tułów to tylko marnowanie amunicji), durnych przeciwnikach biegających w kółko itp.
+Quote Post
post 23-12-2008, 19:07
Post #15

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Ja preferuje 10mm z tłumikiem oraz karabin snajperski czy jak to sie tam zwie ... czy blisko czy daleko wróg nie ma szan - szczególnie ze kocham miny :P
+Quote Post
post 23-12-2008, 19:51
Post #16

Ruda™
Group Icon
Nr użytkownika: 2 965

Ja nie rozumiem. Granat w łeb supermutola + dobicie młotem raz (albo i nie) i nie ma... Naprawiajcie sprzęt i inwestujcie w skille. Krytyk z granata boli, oj boli. =]
+Quote Post
post 28-01-2009, 12:56
Post #17

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 87

albo zainstalujcie mojego moda:
http://shamo.gry-online.pl/agora/index.php?showtopic=9479
Chiałem żeby broń palna była skuteczna, bo w oryginale to większość giwer ma skuteczność wiatrówki...
+Quote Post
post 28-01-2009, 13:37
Post #18

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 962

Haha, ale autoreklama. xD

Ja tam przeszedłem całą grę na średnim, a potem na trudnym korzystając z trzech broni, najpierw hunting rifle(na dystans) i combat shotgun(z bliska), potem plasma rifle na każdy dystans.

Ale racja, połowa broni jest nic nie warta.
+Quote Post
post 29-01-2009, 01:29
Post #19

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 799

Są dobre bronie, ale trzeba walić VATSem w głowę.

Ta śrutówka co wygląda jak pepesza jest dobra. I deathclawę można ustrzelić mając VATSA odpowiednio dużo. Najwięcej z nią śmigałem.

Rewolwer z celownikiem jest dobry ale żre AP strasznie.

Plazmowy karabin jest dobry i fajnie się strzela. Smigam z tym teraz dla zabawy, często w real time.

Z unikatowych Alien Blaster niszczy wszystko oprócz sentry bota.
+Quote Post
post 29-01-2009, 08:56
Post #20

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Do dobrych broni zaliczyć można jeszcze Chinese Assault Rifle i tę jego unikatową wersję - na średnich dystansach sprawdza się lepiej od Combat Shotguna, tylko za dużo amunicji żre...
Na większe odległości przydaje się zwykła snajperka (przez lunetę i w real time) - przy dość wysokim skradaniu można sobie pokampić :).
I jeszcze jedna rzecz - korzystanie z VATSa powoduje, że broń nie zużywa się tak szybko - a w rt czasami jej kondycja pikuje w dół w tempie ruskiej rakiety balistycznej...
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-11-2019, 03:39