Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

21 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Kantyna, Wypij, pogadaj i nie daj się zastrzelić

post 25-01-2005, 17:45
Post #21

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

CYTAT (Święty @ 25-01-2005, 16:33)
A wiec jako maniak gwiezdnych wojen ;) mowie ci Wolv ze szturmowcy NIE sa klonami. Kazdy moze zostac szturmowcem pod warunkiem ze jest czlowiekiem i ma wzrost rowny 180 cm.

Wzrost to 1,83 <licytujemy się dalej? ;)>
Co do klonów, to masz rację... częściowo. Nie mam dowodów, jeśli chodzi o epizody IV-VI. Natomiast później, po porażce Imperium, gdy ilość Szturmowców zmalała do niemal jednostek - Admirał Thrawn, potrzebujący licznych wojsk w krótkim czasie, sklonował Szturmowców.

CYTAT (Święty)
Co do generala Grievousa to troche niepodoba mi sie pomysl ze ma byc podobny do Vadera...

A kto powiedział, że będzie podobny? Jedyne co ich łączy to to, że obaj to organiczne istoty zamknięte we wspomagających zbrojach, i że obaj sa cenionymi dowódcami. Nadal pozostaje spore pole do popisu jeśli chodzi o cechy postaci. Hehe, jakby dla kontrastu, maska Grievousa jest biała :) <A cała postać promieniuje grozą :unsure: >

Ja jestem dobrej myśli.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 25-01-2005, 18:32
Post #22

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

Och Wolv nie bedziemy sie licytowac bo ja wzrostu nie bralem na oko. To jest w encyklopedii Star Wars ;) Pozatym byl o tym artykul w staaaaarym Secret Service (moze czytales SS) i to jest rowne 180 cm.

Co do Thrawna sie zgadzam.

Ja co do Grievousa mam ogromne nadzieje i wieze ze mnie nie rozczaruje (bo mnie zadne SW nie rozczarowalo). Tylko ze jak mi ktos mowi o istocie zamknietej we wspomaganej zbroji (wspomagana raczej sie kojarzy ze wspomagajaca sile a zbroja Vadera podtrzymywala go tylko przy zyciu) to zaraz kojarzy mi sie Vader. No i musi byc czarny ;)
+Quote Post
post 25-01-2005, 21:05
Post #23

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (Święty @ 25-01-2005, 17:49)
Och Wolv nie bedziemy sie licytowac bo ja wzrostu nie bralem na oko. To jest w encyklopedii Star Wars  Pozatym byl o tym artykul w staaaaarym Secret Service (moze czytales SS) i to jest rowne 180 cm.

No to mamy konflikt źródeł, fellow fan, bo ja też nie wziąłem z powietrza tych wymiarów. Są one podane na domowej, oficjalnej i sygnowanej logiem Lucasarts stronie Gwiezdnych Wojen. I to jest równe 183 cm ;)

SS czytałem pasjami, podaj numer.

CYTAT (Święty)
wspomagana raczej sie kojarzy ze wspomagajaca sile a zbroja Vadera podtrzymywala go tylko przy zyciu

Napisałem "wspomagająca". To, co wspomaga, to już inna kwestia :) A w to utrzymywanie przy życiu też wchodziło sporo elementów. On tam miał cały system diagnostyczny!

W Ep.III napotkamy jeszcze wiele nawiązań do pierwszej trylogii. Amidala pojawi się z "precelkami" w stylu Leii. Obi-Wan będzie miał krótsze włosy i brodę. Pojawi się też na nich lekka siwizna. I tu kolejna anegdotka. Podczas nakładania makijażu, gdy dodawano mu tą siwiznę Ewan McGregor zaczął się zastanawiać: " This is only two years after the last time, isn't it? It must've been a hell of a two years !" :)
I faktycznie zapowiada się epizod bardzo ponury w porównaniu do dwóch poprzednich...
Poza tym broń, pojazdy, kostiumy, itp. zostały zaprojektowane tak, żeby wprawne oko wyłapało nawiązanie do dalszych epizodów.

Aha! Pojawi się Mon Mothma!
A także Beru i Owen Larsowie, no i oczywiście Chewbacca <ale o tym wiedzą już chyba wszyscy ;)>

EDIT: No i z tego wszystkiego zapomniałem Cię, Święty, pochwalić. A więc niniejszym chwalę :)
Za co? Za to ładne zdanie:
CYTAT (Święty)
bo mnie zadne SW nie rozczarowalo

Strasznie mnie drażnią nadęci wyznawcy "jedynie słusznej trylogii" i ich nonszalancka negacja nowych epizodów. :angry:

Mnie się podobały wszystkie epizody. Ok, midichloriany to był poroniony pomysł, ale Jar Jar ujdzie, a reszta była świetna. I wygląda na to, że z każdym epizodem jest/będzie lepiej.
+Quote Post
post 26-01-2005, 21:34
Post #24

SHM-4
Group Icon

To faktycznie dziwne z tym wzrostem...niby to 3cm ale dla fana to rzecz najwiekszej wagi ;)

Co do SSa to nie wiem ktory numer. Juz wieki temu mama wywiozla wszystkie moje czasopisma na dzialke (w tym 4-letni zestaw numerow SS :( )

Coz mysle ze Obi Wan mogl posiwiec w ciagu 2 lat. Kiedys rozmawialem w Gdansku ze starym wilkiem morskim ktory plywal po swiecie przez 20 lat i opwiadal o facecie ktory osiwial calkiem po jednym wstrzasie ziemi w Japonii...

Larsowie pojawili sie juz w Ataku Klonow :)
Tylko ze tu nastepuje paradoks. W AK powiedziane jest ze Owen Lars jest bratem przyrodnim Anakina. A jak podaje Ilustrowany Przewodnik Po Postaciach Giezdnych Wojen : "Bratem Owena był Obi-Wan Kenobi...(...)" Hmm....

Wolv ja rowniez nie wiem o co chodzi przeciwnikom nowej trylogii. Mowia ze niby mroczne widmo jest dla dzieci (sic!). A jak oni uwazaja przedstawinia poczatkow Datha Vadera? Hem? Koncowa walka Jedi z Dath Maulem uwazam jest po prostu genialna. Brakuje mi tylko w MW wyraznego glownego bohatera. Jednak jest to prawie niezauwazalne. Co do AK to juz nie wiem o co sie mozna czepic (Yoda rocks :) )
+Quote Post
post 27-01-2005, 00:49
Post #25

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (Święty @ 26-01-2005, 20:51)
Larsowie pojawili sie juz w Ataku Klonow :)

Fakt :)

CYTAT (Święty)
Tylko ze tu nastepuje paradoks. W AK powiedziane jest ze Owen Lars jest bratem przyrodnim Anakina. A jak podaje Ilustrowany Przewodnik Po Postaciach Giezdnych Wojen : "Bratem Owena był Obi-Wan Kenobi...(...)" Hmm....

Niemożliwe, to błąd w druku.

+Quote Post
post 27-01-2005, 15:33
Post #26

SHM-4
Group Icon

To mozliwe. Bo to niejedyne zrodlo w ktorym jest tak napisane. Czytalem to w jeszcze 2 ksiazkach. Pozatym caly opis Larsow w Ilustrowanym Przewodniku nie wskazuje na to ze jest to blad w druku. Ja osobiscie nie jestem za zadna z teorii ale martwi mnie taki paradoks ktory nie powinien nastapic gdyz Ilustrowany Przewodnik i tamte ksiazki sa sygnowane oficjalnym znakiem LucasArts i zatwierdzone przez specow od SW....
+Quote Post
post 27-01-2005, 21:55
Post #27

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 791

-Ja wczoraj obejrzałem Epizod II :P . Ale za to mam z 20 odcinków Clone Wars na płytce :) . Jeszcze nie obejrzałem, ale z tego co widziałem do tej pory, to ta kreska mnie mocno wkur..za... Taka typowa, cartoonowa... Nie mogli zatrudnić jakiegoś komiksowego rysownika, np. Cam'a Kennedy'ego?
+Quote Post
post 28-01-2005, 00:29
Post #28

SHM-4
Group Icon

Nie uwazam ze cartoonowa kreska byla w tym wypadku zla. Ladnie przedstawia wszystkie postaci i naprawde pasuje do klimatu
+Quote Post
post 28-01-2005, 16:12
Post #29

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (Święty @ 27-01-2005, 14:50)
To mozliwe. Bo to niejedyne zrodlo w ktorym jest tak napisane. Czytalem to w jeszcze 2 ksiazkach. Pozatym caly opis Larsow w Ilustrowanym Przewodniku nie wskazuje na to ze jest to blad w druku.
Ja osobiscie nie jestem za zadna z teorii ale martwi mnie taki paradoks ktory nie powinien nastapic gdyz Ilustrowany Przewodnik i tamte ksiazki sa sygnowane oficjalnym znakiem LucasArts i zatwierdzone przez specow od SW....

Może przez speców, ale nie wierzę, że przez Jurka Łukasza. Bardzo lubię "Ilustrowane przewodniki", bo są świetną przeglądówką przez cały świat SW, ale jest z nimi ten problem, że nie rozdzielają SW i EU <expanded universe>. Co więcej dane z EU nie są w żaden sposób filtrowane. Więc wchodzi tam każde dziełko, które ktoś postanowił wydrukować, niezależnie od jego realnej wiarygodności. I powstaje mętlik.
W żadnej części SW nie zauważyłem jakichś oznak braterskich uczuć między Obim i Owenem. To raz. Dalej: Luke został oddany na wychowanie Owenowi, bo Lars jest jego przybranym wujkiem. Sprawa jest prosta, po co mnożyć wątki i dodawać jakieś dodatkowe koligacje? To dwa. No i wreszcie: Nie za dużo ten Cliegg ma dzieci? I to dwaj Jedi w jednej rodzinie? Czyli Obi jest starszym bratem Anakina, tak? Ech...
Nie mam "Ilustrowanego przewodnika po bohaterach...", ale jak na taką "bombę", ta informacja jakoś nie jest zbyt rozpowszechniana. Więc nie zamierzam traktować jej zbyt poważnie. Słowem - nie kupuję tego.

Ciąg dalszy SWSW <StarWarsowego Serwisu Wolva ;)>:

W Ep. III C3PO doczeka się wreszcie swej złotej "skorupy" :) Co więcej, będzie to jedyny epizod, w którym pancerz będzie miał autentycznie błyszczącą, wypolerowaną powierzchnię. Jak powiedział Lucas "It's his moment of shine".
Lustrzana skorupa przysporzyła mnóstwo roboty, gdyż trzeba było ją komputerowo obrabiać, by nie było widać odbijającej się ekipy, kamerzystów, sprzętu, itp. A "korniki" i tak pewnie wygrzebią jakiąś wpadkę z tym związaną <_<
+Quote Post
post 28-01-2005, 19:08
Post #30

SHM-4
Group Icon

CYTAT
Może przez speców, ale nie wierzę, że przez Jurka Łukasza. Bardzo lubię "Ilustrowane przewodniki", bo są świetną przeglądówką przez cały świat SW, ale jest z nimi ten problem, że nie rozdzielają SW i EU <expanded universe>.

No coz nie wydaje mi sie by kazdy najdrobniejszy projekt ksiazke czy komiks zatwierdzal Lucas w koncu ma od tego armie ludzi.
Ja uwazam ze dobrze ze nie rozdzielaja SW i EU bo nie bylo by tej spojnosci swiata. EU byloby troche doczepione na sile. A takto wszystkie postaci i wydarzenia egzystuja obok siebie bez znaczenia czy sa dzielem Lucasa czy tez nie.

CYTAT
Co więcej dane z EU nie są w żaden sposób filtrowane. Więc wchodzi tam każde dziełko, które ktoś postanowił wydrukować, niezależnie od jego realnej wiarygodności. I powstaje mętlik.

Wchodza tam wszelkie dziela z ze znaczkiem LucasArts a te nie moga byc bublami.

CYTAT
W żadnej części SW nie zauważyłem jakichś oznak braterskich uczuć między Obim i Owenem.
To dlatego ze w starej trylogi wogule sie nie spotkali :P a w nowej wychodzi na to ze nie sa bracmi.

CYTAT
Dalej: Luke został oddany na wychowanie Owenowi, bo Lars jest jego przybranym wujkiem. Sprawa jest prosta, po co mnożyć wątki i dodawać jakieś dodatkowe koligacje?

A tu Obi Wan oddaje Luka swojemu bratu to tez proste no nie ? :)

CYTAT
To raz.  To dwa. No i wreszcie: Nie za dużo ten Cliegg ma dzieci? I to dwaj Jedi w jednej rodzinie? Czyli Obi jest starszym bratem Anakina, tak? Ech...

Przykro mi ale tu nie wiem o co chodzi.

CYTAT
W Ep. III C3PO doczeka się wreszcie swej złotej "skorupy" :)

Powloke zewnetrzna C3PO mial juz w AK ale chyba ze ci chodzi o taka zlota jak w Nowej Nadzieji

BTW. Zobaczylem Grieviousa na jakiejsc stronce o SW i dopiero sie skapnalem :o Ja go przeciez widzialem w ostatnim odcinku Clone Wars! :) I on mi sie podoba jako very bad guy ;) Tylko napoczatku jak mi o nim powiedziales to nie wiedzialem o kogo chodzi...

Ten post był edytowany przez Święty: 28-01-2005, 19:11
+Quote Post
post 28-01-2005, 21:22
Post #31

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (Święty @ 28-01-2005, 18:25)
Ja uwazam ze dobrze ze nie rozdzielaja SW i EU bo nie bylo by tej spojnosci swiata. EU byloby troche doczepione na sile. A takto wszystkie postaci i wydarzenia egzystuja obok siebie bez znaczenia czy sa dzielem Lucasa czy tez nie.
<...>
Wchodza tam wszelkie dziela z ze znaczkiem LucasArts a te nie moga byc bublami.

Wybacz, ale dla mnie koncepcja Obiego jako brata Owena i Anakina JEST bublem.
Robi się z SW jakaś pogibana brazylijska telenowela!
Bardzo cenię EU i cieszy mnie, że znaleźli się chętni by poszerzyć i uszczegółowić, i tak bardzo bogaty świat SW. Jest jednak pewne "ale" - dodatki muszą tworzyć spójną całość z podstawową historią.
A doczepianie na siłę więzi rodzinnych tam, gdzie ich nie ma, to przegięcie.

CYTAT (Świety)
To dlatego ze w starej trylogi wogule sie nie spotkali :P a w nowej wychodzi na to ze nie sa bracmi.

Bo nie są i tej wersji będę się trzymał.

CYTAT (Świety)
A tu Obi Wan oddaje Luka swojemu bratu to tez proste no nie ? :)
Tak... Oddaje swojego bratanka na wychowanie drugiemu bratu, bo ma nadzieję, że tu jego pierwszy brat nie będzie szukał swego syna. Bardzo proste <_<
Dosłownie "Dynastia"...

CYTAT (Świety)
Przykro mi ale tu nie wiem o co chodzi.

Śpieszę z wyjaśnieniami:
Cliegg Lars ma syna, Owena. Ty twierdzisz, że ma też drugiego syna, Obiego. Traci pierwszą żonę. Po jakimś czasie spotyka i zakochuje się w Shmi. Shmi ma syna - Anakina. Cliegg bierze ją za żonę i zostaje przybranym ojcem Anakina. A Owen i Obi zostają jego przybranymi braćmi. I tak Obi ma pełny pakiet rodzinnych koligacji: jest bratem Anakina i Owena, wujkiem Leii i Luke'a, szwagrem Amidali i Beru, dziadkiem Jainy, Jacena i Anakina Solo. Do swojej rodziny może też zaliczyć Hana Solo i Marę Jade.
Brakuje jeszcze tylko więzów z Threepio, Artoo i Chewbaccą!
Czy gdziekolwiek pada jakakolwiek informacja o tych więzach rodzinnych? Jakoś sobie nie przypominam...
Nadal nie wydaje Ci się to pogięte? Bo mi coraz bardziej!

CYTAT (Świety)
Powloke zewnetrzna C3PO mial juz w AK ale chyba ze ci chodzi o taka zlota jak w Nowej Nadzieji

Hehehe... Przytoczę jeszcze raz fragment, który zacytowałeś:
CYTAT
W Ep. III C3PO doczeka się wreszcie swej ZŁOTEJ "skorupy"

Polecam uważniejsze czytanie postów :)

CYTAT (Święty)
BTW. Zobaczylem Grieviousa na jakiejsc stronce o SW i dopiero sie skapnalem :o Ja go przeciez widzialem w ostatnim odcinku Clone Wars! :) I on mi sie podoba jako very bad guy ;) Tylko napoczatku jak mi o nim powiedziales to nie wiedzialem o kogo chodzi...

Zapowiada się niezły pojedynek, bo Grievous jest wychowankiem Darth Tyranusa <czyli Dooku>, który bardzo zdolnym szermierzem był.

EDIT: Święty, mam dowód, którego poszukiwałem!

Wypowiedź Lucasa z jednego z wywiadów:
Pytanie: Boba i Jango Fettowie grają ważne role w „Ataku klonów”. Czy byli w oryginalnym scenariuszu czy jest to wynik niebywałej popularności Boby?
Lucas: Boba był powiązany ze szturmowcami. W pewien sposób stworzyłem go ze szturmowców i wiedziałem, że szturmowcy to klony. Nie wiedziałem tylko jeszcze jaki jest ten związek. Wiedziałem, że Boba był klonem, ale nie potrafiłem tego wszystkiego połączyć. Pomyślałem: „Boba to najlepszy łowca nagród. Może zamiast robić z niego klona, lepiej by klony wywodziły się od niego”. Elementy układanki były na miejscu, ale poskładałem je dopiero w tej części.

Dopiero kiedy zacząłem pracę nad scenariuszem postanowiłem uczynić z Boby syna Oryginalnego Dawcy. Wcześniej był tylko zwykłym klonem, który z jakiegoś powodu uwolnił się od szturmowców. Nie zastanawiałem się wówczas nad tym w szczegółach poza faktem, że istniało jakieś połączenie i że szturmowcy mieli być klonami.

W tym filmie jest dużo zabawnych momentów, jak np. Jango uderzający w coś głową, ponieważ w Gwiezdnych Wojnach jeden ze szturmowców zderza się głową z drzwiami na Gwieździe Śmierci. Pomyślałem, że będzie to zabawne jeśli okaże się, iż tą cechę odziedziczył po Jango. Kiedy zakłada się hełm i resztę naprawdę nie widać najlepiej i dlatego nieustannie uderza w coś głową. To jest cecha, która została sklonowana do wszystkich szturmowców.

Więc do szturmowców mógł dołączyć każdy "zwykły człowiek" spełniajacy warunki, ale PRZYTŁACZAJĄCA WIĘKSZOŚĆ BYŁA KLONAMI.

SWSW:

Ep.III jako pierwsza z części SW otrzyma znaczek ograniczający widzów do tych starszych niż 13 lat <wszystkie dotychczasowe miały tylko zwykłe PG>.
Mamy kolejne potwiedzenie, że nowy epizod będzie mroczniejszy i poważniejszy od poprzednich <czyżby kroił się konkurent dla ESB?>.
Rick McCallum dodał: „Wiele nielubianych fragmentów poprzednich dwóch filmów nabierze sensu, a fani, którzy byli rozczarowani historią 9-letniego chłopca, dostaną to na co czekali, czyli bardziej dorosłą opowieść.”

I jeszcze wypowiedź Lucasa: Jak na Gwiezdne Wojny będzie ona mroczna. Spójrzmy prawdzie w oczy – źli chłopcy zwyciężają, a ci dobrzy zginą z wyjątkiem kilku. Na pewno nie będzie szczęśliwego zakończenia. Nie jestem pewien jak ludzie to przyjmą. Będzie też coś wesołego, nie wszystko będzie ponure. Jednak pozytywne elementy nie przeważą. Pojawiają się głosy: „To stanowczo zbyt mroczne. Widownia nie będzie się utożsamiała z filmem.” Ale taka jest po prostu historia.
+Quote Post
post 29-01-2005, 17:30
Post #32

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

Sporo czasu Ci ten Bond zajmuje, a może po prostu przytłoczyła Cię moja mistrzowska argumentacja? ;)

SWSW:

Pierwotnie Anakin miał mieć z przodu krótsze włosy, przechodzące z tyłu w kucyk. Jednak ani Hayden nie czuł się z tym dobrze, ani ekipie to nie pasowało. Wyrównano więc fryzurkę do jednolitej długości i teraz przyszły Vader ma niedbale rozrzucone, dłuższe włosy.

W ramach mini-łamigłówki, oto uczucia, z powodu których Anie stanie się Vaderem: Miłość i przywiązanie, zazdrość, pycha. Najsilniejszym powodem będzie... miłość.

Ujęcie z Ep. III, na którym widzimy zasmuconego Obiego obserwującego na hologramie moment przejścia Anakina na ciemną stronę:

Załącznik
Załączony obrazek
+Quote Post
post 29-01-2005, 20:13
Post #33

SHM-4
Group Icon

usunalem tamtego posta bo sie Ab o niego wqurzal ;)

Co do twojej argumentacji Wolv to ja sie juz nie chce sprzeczac bo dalsza rozmowa na temat syn siostry ojca bratowej matki ciotki lokaja wujka ojca babki dziadka sprawiaja ze czuje sie troche nieswojo :)

CYTAT
Pierwotnie Anakin miał mieć z przodu krótsze włosy, przechodzące z tyłu w kucyk

jesli mnie pamiec nie myli padawanowie powinni miec wlosy na jeza z warkoczykiem z boku.

CYTAT
W ramach mini-łamigłówki, oto uczucia, z powodu których Anie stanie się Vaderem: Miłość i przywiązanie, zazdrość, pycha. Najsilniejszym powodem będzie... miłość.

A ja mysle ze pycha. W koncu trzeba zauwazyc jak Anakin odnosil sie do Obiego juz w Ataku Klonow.

CYTAT
Ujęcie z Ep. III, na którym widzimy zasmuconego Obiego obserwującego na hologramie moment przejścia Anakina na ciemną stronę:

A co to ma byc? Show "Przejdz z nami na ciemna strone?" ;)

CYTAT
„Boba to najlepszy łowca nagród. Może zamiast robić z niego klona, lepiej by klony wywodziły się od niego”. Elementy układanki były na miejscu, ale poskładałem je dopiero w tej części.

Mimo wszystko Boba zostal klonem. Btw. ciekawe skad wziela sie animozja Fetta do Hana Solo myslalem ze raczej bedzie nienawidzil Luka ktory w koncu jest Jedi.

Edit-----> Wolv czy uwazasz ze autorzy ksiazek o SW maja prawo "kilowac" autorskie postacie Lucasa? Ostatnio (jakies pol roku temu) czytalem "Wektor pierwszy" i zginal....Chewbaca :angry:

Ten post był edytowany przez Święty: 29-01-2005, 21:09
+Quote Post
post 02-02-2005, 00:00
Post #34

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (Święty @ 29-01-2005, 19:30)
usunalem tamtego posta bo sie Ab o niego wqurzal ;)

Ten typ tak ma ;) Ale faktycznie korciło mnie żeby ciachnąć ten post, jako nie wnoszący nic do dyskusji.

CYTAT (Święty)
Co do twojej argumentacji Wolv to ja sie juz nie chce sprzeczac bo dalsza rozmowa na temat syn siostry ojca bratowej matki ciotki lokaja wujka ojca babki dziadka sprawiaja ze czuje sie troche nieswojo :)

Precisely. Ja też czuję się bardzo nieswojo rozważając koncepcję Obi-wana jako brata Owena i dalszych konsekwencji tego pomysłu.

CYTAT (Święty)
jesli mnie pamiec nie myli padawanowie powinni miec wlosy na jeza z warkoczykiem z boku.

Ale w Ep. III Anie nie jest już padawanem. Jest Rycerzem Jedi i <od pewnego momentu> członkiem Rady Jedi.

CYTAT (Święty)
A ja mysle ze pycha. W koncu trzeba zauwazyc jak Anakin odnosil sie do Obiego juz w Ataku Klonow.

Ok, pycha też. Nie będę się spierał, bo popsuję przyjemność z ogladania filmu <Wolv jako istota z natury ciekawska przewertował już nie tylko newsy i zapowiedzi, ale także dokładne streszczenie książkowej adaptacji i prawdopodobne streszczenie filmu - czyli niewiele mnie zaskoczy ;). A teraz muszę się nieźle gimnastykować żeby podawać newsy równocześnie nie zdradzając za wiele>

CYTAT (Święty)
A co to ma byc? Show "Przejdz z nami na ciemna strone?" ;)

Pytasz o to, co ogląda Obi? Nie, to zapis niedawnych wydarzeń, które miały miejsce w pomieszczeniu, w którym przebywa Kenobi. Zarejestrowała je kamera.

CYTAT (Święty)
Mimo wszystko Boba zostal klonem. Btw. ciekawe skad wziela sie animozja Fetta do Hana Solo myslalem ze raczej bedzie nienawidzil Luka ktory w koncu jest Jedi.

Nie wiem, konflikt interesów? ;)

CYTAT (Święty)
Wolv czy uwazasz ze autorzy ksiazek o SW maja prawo "kilowac" autorskie postacie Lucasa? Ostatnio (jakies pol roku temu) czytalem "Wektor pierwszy" i zginal....Chewbaca :angry:

Hmm... jeśli jest to uzasadnione <i jeśli nie zaneguje tego Lucasarts>- tak. Czytałem i mam "Wektor pierwszy" i uważam, że autorowi udało się przy tym przemycić ciekawą refleksję. Główni bohaterowie starej Trylogii wychodzili raczej bez szwanku z największych niebezpieczeństw, jakby byli nieśmiertelni. Śmierć Chewiego daje Hanowi dużo do myślenia i zmienia nieco jego spojrzenie na życie. Moim zdaniem to nie było złe posunięcie, choć rezultat był bardzo smutny... :(

To wydarzenie zostało oficjalnie zaakceptowane przez Radę Jedi Lucasarts <niezła nazwa, nie? ;)>
Oto fragment FAQ ze starwars.com:

Is it true that Chewbacca died?
The fictional character of Chewbacca did indeed meet his end in the 1999 novel Vector Prime, the first novel of The New Jedi Order. His death underscores the sheer danger of the new alien menace introduced in the series.

SWSW:

Spostrzegawczy widzowie zauważyli z pewnością pewien kontrast, jeśli chodzi o śmierć Jedi. Obi-wan, Yoda i Anakin po śmierci jednoczą się z mocą, ich ciała znikają. Qui-gon nie. Pomyłka twórców? Nie, okazuje się, że to celowe działanie Lucasa. Na czym polega różnica i jak to było ze śmiercią Qui-gona dowiemy się oczywiście w RoTS.

Zostanie też rozstrzygnięta kwestia pamięci C3PO <wiele osób zastanawiało się jak to jest, że Threepio nie pamięta w starej trylogii miejsc i postaci, które widział w nowej>
+Quote Post
post 04-02-2005, 00:36
Post #35

SHM-4
Group Icon

CYTAT (Wolv @ 01-02-2005, 23:17)
Spostrzegawczy widzowie zauważyli z pewnością pewien kontrast, jeśli chodzi o śmierć Jedi. Obi-wan, Yoda i Anakin po śmierci jednoczą się z mocą, ich ciała znikają. Qui-gon nie. Pomyłka twórców? Nie, okazuje się, że to celowe działanie Lucasa. Na czym polega różnica i jak to było ze śmiercią Qui-gona dowiemy się oczywiście w RoTS.

Czlowieku zdejmujesz mi kamien z serca! :D
Po obejrzeniu mrocznego widma ta mysl nie dawala mi spokoju i zaczynalem watpic w dzielo mistrza Lucasa.... -_- .....a tu rozwiazanie odwiecznej zagadki ^_^
+Quote Post
post 04-02-2005, 11:10
Post #36

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (Święty @ 03-02-2005, 23:53)
Czlowieku zdejmujesz mi kamien z serca! :D
Po obejrzeniu mrocznego widma ta mysl nie dawala mi spokoju i zaczynalem watpic w dzielo mistrza Lucasa.... -_- .....a tu rozwiazanie odwiecznej zagadki  ^_^

No to dla odmiany sobie ponarzekam. Chodzi o wersję DVD starej trylogii. Poza "oczyszczeniem" dźwięku i poprawieniem jakości obrazu, ekipa Lucasarts <Oby Żyli Wiecznie ;)> poczyniła kilka bardziej widocznych zmian:

- poprawiono scenę wlotu Landspeedera do Mos Eisley - świetnie, wlatuje teraz bardziej dynamicznie, a C3PO reaguje na ruchy pojazdu

- Podczas pojedynku z Greedo, Han strzela teraz równocześnie z zielonym, a nie z opóźnieniem - fajnie, ujęcie ma teraz więcej "adrenaliny"

- Wymieniono starego Jabbę na postać podobną do tej z EpI - ok, spaślak wygląda teraz bardziej naturalnie, lepiej reaguje podczas dialogu z Hanem i wreszcie nie ma oczu, jak rozdeptana żaba

- zmieniono czcionkę na urządzeniach na "starwarsową" i poprawiono kolorystyke i głębię mieczy świetlnych - spoko, nie mam nic przeciwko

- Postać Imperatora pojawiającą się w TESB, którą wcześniej grała ucharakteryzowana staruszka, zastąpił Ian McDiarmid, który wcielał się w tą postać w RotJ i wszystkich prequelach - bomba, nareszcie wszystko na swoim miejscu

- W RotJ usunięto brwi Anakina, dodano Naboo w końcowych sekwencjach i zmodyfikowano wygląd Coruscant - ok, poprawki, które aktualizują, bądź urealniają starą trylogię, jestem za

ALE:

Na Esencję Mocy! Po jakiego Maula, w końcowej sekwencji z trzema "duchami" Jedi zmieniać postać "starego" Aniego na Haydena?! Pasuje tam jak pięść do nosa! Teraz widzimy poczciwych staruszków Obiego i Yodę <wyglądających tak, jak tuż przed śmiercią> i Anakina, którego "duch" po śmierci uległ cudownemu odmłodzeniu! JAK?! PO CO?! GDZIE TU SENS, GDZIE LOGIKA?!

Aktualny wygląd ujęcia macie w załączniku, a pod tym adresem zdjęcia porównawcze wszystkich omawianych ujęć.

SWSW:
Potwierdzono oficjalnie kto będzie podkładał głos pod Generała Grievousa. Początkowo miał to być Gary Oldman, potem John Rhys-Davies <czyli Gimli :)>. Ostatecznie będzie to Matthew Wood, technik od edycji głosów w Lucasfilm. Wcześniej podkładał już głos Ody'emu Mandrelowi - jednemu z bioracych udział w wyścigu Boonta w Ep. I.

PS. Wolv zainstalował sobie zegar odliczający czas do premiery EP. III, który od dziś będzie podawał.
A więc, do premiery jeszcze: 103 dni, 13 godzin, 16 minut i 29 sekund :)

Załącznik
Załączony obrazek
+Quote Post
post 04-02-2005, 14:44
Post #37

SHM-4
Group Icon

Dolozenia na koniec Haydensena wedlug mnie tez bylo kretynskie. To sie malo trzyma kupy. Czemu w takim razie Obi jest stary? A moze Yoda? A moze zamienmy ich wszystkich z kims innym? PO co sie pytam po co????
Cos tam czytalem ze to jest po to zeby nowi (mlodsi?) widzowie dostrzegli zwiazek miedzy stara i nowa trylogia... kretynizm :angry:

Fajnie by bylo gdyby Greviousa podkladal Oldman. Powrocil by do grania zlych szalencow :D

Heh Wolv tez mam taki zegar ;)
+Quote Post
post 04-02-2005, 23:53
Post #38

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (Święty @ 04-02-2005, 12:59)
Fajnie by bylo gdyby Greviousa podkladal Oldman. Powrocil by do grania zlych szalencow :D

Sądzę, że w przypadku Grievousa, będzie to raczej chłodny, zegarmistrzowsko precyzyjny strateg, niż szaleniec.

Skończyłem właśnie "Wiedźmikołaja" i twierdzę, że Śmierć używa Kosy Świetlnej!
Zresztą nie tylko kosy, w "Wiedźmikołaju" Susan zabiera też jego miecz. Oto, jakie elementy opisu tych ostrzy możemy znaleźć w książce: "buczy", "otoczony niebieską poświatą", "przecina wszystko". W pewnym momencie znajdujemy nawet informację, że po naciśnięciu przez Śmierć guzika, ostrze kosy wysunęło się!
Brzmi znajomo, prawda? ;)

SWSW:

UWAGA SPOILER! PRZECZYTANE NAPISY POCZĄTKOWE MOGĄ ZMNIEJSZYĆ PRZYJEMNOŚĆ Z OGLĄDANIA FILMU! CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Oto treść początkowych napisów, jakie ujrzymy w RotS:

CYTAT (Ep.III opening)
War! The republic is crumbling under attacks by the ruthless Sith Lord, Count Dooku. There are heroes on both sides. Evil is everywhere.
In a stunning move, the fiendish droid leader, General Grievous, has swept into the Republic capital and kidnapped Chancellor Palpatine, leader of the Galactic Senate.
As the Separatist Droid Army attempts to flee the besieged capital with their valuable hostage, two Jedi Knights lead a desperate mission to rescue the captive Chancellor.

KONIEC SPOILERA

Do premiery: 103 dni, 00 godzin, 51 minut, 13 sekund
+Quote Post
post 06-02-2005, 00:48
Post #39

SHM-4
Group Icon

CYTAT
Sądzę, że w przypadku Grievousa, będzie to raczej chłodny, zegarmistrzowsko precyzyjny strateg, niż szaleniec

Czyz facet w bialej masce na twarzy moze byc normalny :P

CYTAT
Brzmi znajomo, prawda?

Gdybym powiedzial NIE, sklamalbym.

CYTAT
Oto treść początkowych napisów, jakie ujrzymy w RotS:

Zlituj sie nie rob tego. Poczatkowe napisy to jedna z najlepszych rzeczy w GW. Nie zdradzaj ich ;)
+Quote Post
post 06-02-2005, 01:27
Post #40

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (Święty @ 05-02-2005, 23:03)
Czyz facet w bialej masce na twarzy moze byc normalny :P

Nie radzę mówić tego chirurgowi, który za chwilę ma Cię operować :P

CYTAT (Święty)
Zlituj sie nie rob tego. Poczatkowe napisy to jedna z najlepszych rzeczy w GW. Nie zdradzaj ich ;)

Dodałem znaczki ostrzegawcze i rozjaśniłem. Kto nie chce, nie przeczyta.

SWSW:

Niestety powróci wątek midichlorianów. Twórcy zapewniają, że mniej uważni widzowie nawet tego nie zauważą, ale z drugiej strony odegrają one ważną rolę przy przejściu Anakina na ciemną stronę.

Do premiery: 101 dni, 22 godziny, 58 minut, 52 sekundy
+Quote Post

21 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 22-11-2019, 20:14