Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Komputerowe SW, no dobra, konsolowe też ;)

post 04-06-2005, 21:14
Post #21

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 177

Jezeli chodzi o Knightow to polecam Jedi Knight 2 : Jedi Academy. Ma fajny klimacik, mozna sie ponaparzac dwoma mieczami swietlnymi i porzucac sobie moca imperialnych stormtrooperow. A moze ktos pamieta SW: Rebelion? Dobra gra strategiczna. Mozna bylo calkiem ladne floty budowac.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 04-06-2005, 21:57
Post #22

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 974

Ja gralem w dwie gry w swiecie SW, obie mi sie podobaly chodz idealne nei sa. Pierwsza to JK2: Jedi outcast - swietna gra, strasznie klimatyczna, ogromna grywalnosc itp. Niesamowity lewel gdy bylo sie na rozpadajacym statku, system podtrzymujacy grawitacje wysiadl i wszystko sie sypalo. Bosko zaprojektowane poziomy. Nie wiem jak to nazwac, ale jest to super. bardzo sie wsciagnalem taka powinna byc kazda gra.
Druga to przerobka Age of Empires - pod wzgledem wykonania fatalna, autorom nie chcialo sie niczego zmieniac w mechanizmie gry, wyglada to bardziej na moda EA2 niz oddzielna produkcje. Mimo wszystko ta gra rowniez bardzo mnie wciagnela.
+Quote Post
post 05-06-2005, 01:47
Post #23

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 177

Ta druga, o ktorej napisales to chyba Galactic Battleground. Gra jest dobra ale ja osobiscie nie lubilem Age Of Empires wiec tak na maxa sie nie wciagnalem.
+Quote Post
post 05-06-2005, 22:16
Post #24

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87

Dark Forces, Dark Forces 2: Jedi Knight, Jedi Knight: Mysteirs of th Sith, Jedi Knight 2 : Jedi Outcast, Jedi Knight 3: Jedi Academy.... uff dużo było tych fpp. Według mnie każde kolejne lepsze od poprzednika.
Dark Forces o ile sie nie mylę, to pierwsza gra fpp (jedna z pierwszych na pewno) z rozglądaniem się góra/dół. Jedi Knight jako jeden z pierwszych wykorzystywało direct 3d - oj grało się na voodoo czy rivce i chodziło bardzo ładnie.

Outcast i Academy - obydwa tytuły na enginie quake 3, całkiem niezły towar. W Jedi Knight chyba dłużej obywaliśmy się bez lajtsejbera. Może się mylę, ale JK był trudniejszy i dłuższy niż Outcast - przynajmniej trudniej było sikrety znaleźć (a za sikrety: dodatkowe moce)

Oczywiście najlepszymi grami z gatunku Star Wars to Kotor2 i Kotor (w takiej kolejności). Uważam, że miały fabułę lepszą niż pierwsze 3 części filmowe, no i postacie lepiej grały.

Republic Commando to gra akcji, a pseudotaktyczne zagrywki są dla zmyły: naszych 4 wojaków to dosłownie team rambo, a rozgrywka przypomina halo:combat evolved na 4 graczy co-op. Czy też może "king of the hill" - bo najczęsciej celem jest utrzymanie pozycji przez kilkadziesiąd sekund, wysadzenei jakiegoś poda z robotami, bramy, muru, czegoś i jazda na następną barykadę. Kolejne skojarzenie: Freedom Force - tam też były takie motywy, tylko że FF cechował większy realizm.
+Quote Post
post 28-06-2005, 14:07
Post #25

Street Samurai
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 870

Znalazłem coś takiego:
http://www.swcombine.com/

To fanowski mmorg - aktualnie w fazie beta.
IMO ma potencjał - zobaczymy, jak to będzie w wersji fnal :>
+Quote Post
post 28-06-2005, 14:14
Post #26

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

Kmiec - a czy przypadkiem wczesniej nie mial patrzenia gora/dol heretic (albo hexen)?
----
Jakkolwiek - kmiec opuscil SW Battleforce.
+Quote Post
post 28-06-2005, 17:48
Post #27

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 139

Ktoś gra tu w Jedi Knight 2: Jedi Outcast?? Polecam tą grę na multi jest bardzo klimatyczna i o niebo lepsza niż Jedi Academy. Jak ktoś gra - walić do mnie wciągne was do dobrego klanu :) .
+Quote Post
post 28-06-2005, 17:51
Post #28

Zasłuszony
Group Icon

któraś z tych dwóch miala lepiej rozwiązaną walke (ta pierwsza... czyli ta ktora wcześniej wyszła, bo w drógiej coś było nie teges)
I to mi się podobało, mogłem godzinami nawalać się z botami (nie mialem wtedy dostatecznego łącza by ciąć na multi) ... i wypalać dziury mieczem w ścianach.
+Quote Post
post 28-06-2005, 22:34
Post #29

SHM-2
Group Icon

Heh a może teraz pomaginamy troszki?? Ale ty masz Jedi Outcast?? Mam nadzieje :D .
+Quote Post
post 29-06-2005, 00:38
Post #30

Zasłuszony
Group Icon

Nie mam, wiec nie poczarujemy :)
+Quote Post
post 29-06-2005, 00:46
Post #31

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 951

zabawne.. Blademaster, i feel the force strong in you.. skąd wiedziałeś, że dwie godziny temu zainstalowałem sobie Jedi Outcast? ^_^

na razie przechodze singla, który, póki co, jest nie dość, że nudny, to jeszcze niepotrzebnie trudny (w sensie, że trzeba co chwila wykonywac super-niewiadomo-jakie skoki w bezsensowne miejsca, żeby przejść dalej <_< )

Ten post był edytowany przez entrop: 29-06-2005, 00:47
+Quote Post
post 29-06-2005, 13:54
Post #32

SHM-2
Group Icon

Entrop od dziś będę twoim mistrzem :) . Aaa i apropo pierwsza dobra rada - porzuć singiel, on jest gorszy niż gorszy... Od razu zagraj w MP - to jest świ(tlana)etna rozrywka (jak chcesz poćwiczyć zagraj z botami - choć Ja od razu wziełem się do MP bez żadnego treningu) . And force be with you... (lub jakoś tak :P) .
+Quote Post
post 29-06-2005, 20:17
Post #33

SHM-4
Group Icon

może "May the force be with you", co, mój mistrzu? ^_^

a boty pozostana mi chyba jadynym wyjściem, jako że jestem skromnym posiadaczem zwykłego modemu 56k.. ale to już wszyscy wiedzą..
+Quote Post
post 29-06-2005, 21:59
Post #34

SHM-2
Group Icon

Eeee, to może jednak coś się da wykminić?? Ja postawie ty wejdziesz i git :D .
+Quote Post
post 30-06-2005, 00:37
Post #35

SHM-4
Group Icon

eh.. i znowu się zacięłem w singlu..

kiedyś życie było prostsze - vide quake'i - człowiek latal sobie tylko z super shotgunem (w niektórych środowiskach znanym jako "pułkownik podżebrownik dwururka") i strzelał do czego popadło, czasem coś wcisnął, czasem windą się przejechał.. a teraz? musi brać po uwagę, że jego bohater potrafi robić 10 metrowe skoki (szkoda, że twórcy o tym nie pomyśleli - da się wylecieć z mapy jak się ktoś uprze), zwalniać czas na zawołanie, gubić miecz świetlny podczas rzutu.. ech.. i nic, tylko frustracja.
+Quote Post
post 30-06-2005, 16:34
Post #36

SHM-2
Group Icon

Ale wszystko da się naprawić i do wszystkiego powrócić...

A propo singiel w JO jest to najnudniejszy sp jaki kiedykolwiek widziałem... bez przesady... a ostatniego bosa zabiłem w ciągu 20s...
+Quote Post
post 03-07-2005, 20:52
Post #37

SHM-4
Group Icon

No i cóż.. pszeszedłem singla. Ostatni boss, przyznam szczerze, nie stanowił raczej wyzwania - dostał 1 (słownie: raz) szablą w czoło i się poskładał :| Zastanawiające, zwłaszcza biorąc pod uwage fakt, że z jego uczennicą namęczyłem się chyba z pół godziny i doszło nawet do tego, że save'owałem po każdym udanym ciosie (wiem, lamer jestem). W każdym razie spodziewałem się większego wyzwania. A teraz jadę sobie boty na multi :)
+Quote Post
post 03-07-2005, 21:27
Post #38

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

A ja tam się nie nudziłem. Kiedy kończyłem JO dobrych parę latek temu miałem kawał dobrej zabawy. A najlepsze jest to, że chcąc pozostać wiernym wartościom, ani razu nie splamiłem się użyciem moralnie wątpliwych <czyt. pochodzących z ciemnej strony> dyscyplin. A potem kumpel mi uświadomił, że to tak naprawdę nie miało znaczenia. Ale i tak miałem satysfakcję. :)
Końcowy boss faktycznie był za łatwy, ale gra była w sam raz. Bardzo podobał mi się początek <wielu osobom się nie podobał, ale dla mnie to było mrugnięcie ze strony twórców do ludzi, którzy grali w Dark Forces. Tam Katarn w ogóle nie miał do czynienia z Mocą>.
Plansze ciekawe, truperki fajnie latały pchnięte Mocą <wyczynialiśmy tam różne różności, np. 'force jump' nad trupera, 'pull' i resztę załatwiała grawitacja>.
Ścigaliśmy się z kumplem kto pierwszy skończy grę - miałem robotę, wygrał o kilka godzin <_<
Hmm... same superlatywy mi wychodzą. Może dlatego, że dawno nie grałem. Na tle dzisiejszych produkcji jest pewnie najwyżej letnia, ale wtedy to było coś. Nowe rozwiązania, ekstra grafa, niezła fabułka, świetne multi...
Ciekawe ile teraz kosztuje...
+Quote Post
post 03-07-2005, 22:20
Post #39

SHM-4
Group Icon

Jak dla mnie walka na miecze świetlne jest bardzo chaotyczna - właściwie to moja taktyka sprowadza sie do klikania "na pałę" i oglądania efektów. Tak btw, który tryb walki mieczem polecacie? ten szybki, silny czy zwykły?

Ja natomiast miałem Wolv inne postanowienie podczas gry - zauważyłeś może, że jeśli pozbawisz trooperów broni to się poddają? Ja tak właśnie robiłem - starałem się pozabijać jak najmniej przeciwników. To było już wręcz banalne jak się miało 3 poziom gripa - wystarczyło trochę delikwenta przydusić, a ten już posłusznie podnosił rączki do góry :) Większość jednak zabijała się sama o odbicia z mojego miecza..

edit: może przenieść ten topic na tablice starych warów?

Ten post był edytowany przez entrop: 03-07-2005, 22:21
+Quote Post
post 08-07-2005, 12:11
Post #40

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

Mniam, mlask Jedi Outcast is good, very good :) Przeszedłem ją chyba ze 4 razy. Początek faktycznie trudny, ale jak się już dostanie mieczyk to kroi się szturmowców jak masło. Polecam wpisać sobie po rozpoczęciu nowej gry do konsoli :

- aktywuj cheaty (wpisz w konsoli np. devmapall)
- wpisz w konsoli: g_saberRealisticCombat 1

Gra staje się dzięki temu bardziej realistyczna :)

Teraz jeśli chodzi o Jedi Academy. Nie podobało mi się. Ale wynika to nie z tego że jest to zła gra. Wręcz przeciwnie. Jednak to trzeba przyznać jest praktycznie identyczna jak JO. Taka sama grafika, plansze, no w sumie niedużo tam nowości. Po prostu nie chciało mi się grać w to samo piąty raz...

Edit:
Multi też bardzo dobre w JO, imo najlepsza mapa to Nar Shadda, push na 3 poziomie i nie ma tam mocnego :) A jak ma się podwójny mieczyk to łochocho tak się tnie pacjentów...

Ten post był edytowany przez Święty: 08-07-2005, 21:24
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 12-11-2019, 14:16