Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Seria X-Com

post 24-10-2009, 03:23
Post #1

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

Grał ktoś może? Są tu jacyś fani?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 24-10-2009, 09:21
Post #2

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

Może lepiej zapytaj kto nie grał :D

Xcom był świetny, i okropnie trudny na wyższych poziomach trudności. Rekruci padali jak mięso armatnie, obcy byli wszędzie, świetna zabawa :)

Potem był jeszcze Terror from the Deep, też nie najgorszy ale momentami diabelnie trudny, zwłaszcza z lobstermanami i tymi latającymi pod wodą cosiami chyba tentaculary czy jakoś tak się toto zwało.

Grałem też w XCom:Apocalipse ale jakoś tak mnie już nie wciągnęła. Obcy jacyś brzydcy, i grało się tak jakby inaczej.

Po latach próbowałem też wszystkich tych klonów typu Ufo:Aftermatch czy Ufo:Extraterestials i też niespecjalnie mnie do siebie przekonały. Albo były real-time z pauza albo nie miały tego uroku grafiki 2D i obcych z wielkimi głowami.

Ale nie ma się czym przejmować, stary dobry XCom działa bez problemu pod DosBoxem, a jak ktoś się uprze to znajdzie i mody poprawiające większość błędów czy pozwalające na zmianę sporej ilości ustawień w grze (XcomUtil na przykład).

Aaaa i zapomniałbym, w XCom fascynujące było to że prawie całą planszę dało się zniszczyć, sprowadzić do poziomu gleby. Jedna większa rakieta i pół budynku poszło z dymem. Nie mówię już o tym co robiły te takie dyski-naprowadzane rakiety.
+Quote Post
post 24-10-2009, 11:01
Post #3

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

gralem, klasyk. a fanem to moge byc pilki noznej albo piwa ;P
+Quote Post
post 24-10-2009, 22:35
Post #4

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

QUOTE(Zdzisiu @ 24-10-2009, 09:21)
Xcom był świetny, i okropnie trudny na wyższych poziomach trudności. Rekruci padali jak mięso armatnie, obcy byli wszędzie, świetna zabawa :)

Potem był jeszcze Terror from the Deep, też nie najgorszy ale momentami diabelnie trudny, zwłaszcza z lobstermanami i tymi latającymi pod wodą cosiami chyba tentaculary czy jakoś tak się toto zwało.

Ha, Ja zaczęłem od TftD :D . Grafika i klimat były świetne, ale wrogowie byli dość przesadzeni :D . Brrr... Misja na statku z Lobstermanami XD .

No i meduzy i tentaculaty :D .

W UFO zagrałem później. Grafika była cieńka, ale klimat dalej był morderczy :D .

Grałem też w XCom:Apocalipse ale jakoś tak mnie już nie wciągnęła. Obcy jacyś brzydcy, i grało się tak jakby inaczej.

Ano. Też tak miałem - w ogóle, to o ile gra miała kilka świetnych motywów, takich jak całe tło miasta, stylistyka miasta i możliwość siania całkowitego zniszczenia, łącznie z wyburzaniem budynków, całość sprawiała wrażenie niedokończonej i niezoptymalizowanej.
Niepotrzebnie dali RT i TB jednocześnie, bo ani jeden ani drugi nie został zrobiony naprawdę dobrze.

Poza tym, X-Com jest znany z okropnej rzezi żołnierzy - tutaj damage broni jest o wiele mniejszy niż w X-Com1.

No, ale pracuję nad modem, który ma naprawić ten ostatni problem - przywraca damage broni z X-Com1, z tym, że jest on zoptymalizowany pod RT, jako, że TB w tej grze jest naprawdę beznadziejne.

Mam na YouTube kanał demonstrujący moda.

Po latach próbowałem też wszystkich tych klonów typu Ufo:Aftermatch czy Ufo:Extraterestials i też niespecjalnie mnie do siebie przekonały. Albo były real-time z pauza albo nie miały tego uroku grafiki 2D i obcych z wielkimi głowami.

Ano. Widziałem Ufo:Aftematch u znajomego i rozgrywka wyglądała dość kiepsko. A w Extraterrastials, to żołnierze nawet nie mogli umrzeć :lol: .

Ale nie ma się czym przejmować, stary dobry XCom działa bez problemu pod DosBoxem, a jak ktoś się uprze to znajdzie i mody poprawiające większość błędów czy pozwalające na zmianę sporej ilości ustawień w grze (XcomUtil na przykład).

Ano. Szkoda, że moja płytka z X-Com1/2 właśnie odmówiła współpracy. No, ale kiedyś zdobędzie się nową :D .
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-11-2019, 09:14