Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Gry Bottom Ten, Czyli najlepszy gry od dna ;]

post 24-08-2003, 23:48
Post #21

SHM-0
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 54

LB : Zle zrozumiales moja wypowiedz. Moze tamto zdanie powinno wygladac tak : "Od siebie dodam jeszcze NWN i wszystkie gry na silniku Infinity (procz P:ST)". Widac co mialem na mysli? ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 25-08-2003, 00:27
Post #22

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

deadlus napisał(a)
LB : Zle zrozumiales moja wypowiedz. Moze tamto zdanie powinno wygladac tak : \"Od siebie dodam jeszcze NWN i wszystkie gry na silniku Infinity (procz P:ST)\". Widac co mialem na mysli? ;)

ano moj misunderstanding ;) ale to nie zmienia faktu iz nwn w serii nie wyroznia sie niczym szczegolnym :rolleyes:

cervantes -> nie, po prostu duzo gram... nooo - gralem :bs: no i zawsze mnie ciagnelo w strone gier - moze i nawet kiedys chcialem byc jakim redaktorem (teraz juz nie bo same szmatlawce na rynku)... ale tak wyszlo ze jedyne osiagniecia jakie... osiagnalem ;) to w konkursie valhalii wygranie ladnych kilku gier (konkursy nt znajomosci gier... dodam bardzo trudne konkursy :)) oraz to iz bylem drukowany w gamblerze pare razy (pod ksywka beer'n'nuts lub lovebeer'n'nuts - juz nie pamiatam :rolleyes: )
+Quote Post
post 25-08-2003, 03:59
Post #23

Savior of the Damned
Group Icon
Nr użytkownika: 8

Gerard Heime ->

Gralem i w RT i w systemie turowym w obu grach (dla przypomnienia: FT i Arcanum). To co bylo najgorsze w Arcanum to przedewszystkim zla gradacja trudnoœci. Właœciwie to ona byla ale jakoœ do tyłu :rolleyes: , tzn czym dalej tym proœciej, a sam poczštek to dla jakiœ hardcordowców był - pamiętam miałem problemy by te bande przy moœcie rozwalić. Potem już tylko moze kocioł stanowił problem.

Gdy zdobyłem te super snajpere (40 zawsze(!) zabierała energii - zero przypadku - no chyba ze wogole raz na 20 rund nie trafilem). Kolejnym bezsensem był upgread broni. Dla przykładu gdy chciałem te super strzelbe przerobić / wymienić na coœ lepszego jedyna alternatywa okazało się połaczenie jej z jakšœ cewkš (czy co to tam było) tesli. Broń ta miała jednak tak h*** rozrzut (bodaj że 20-60), że nie nadawała się do niczego sensownego.

Następny mocny punkt programu to walka z pojedyńczymi zwierzetami (zamiast ze stadami jak to ma miejsce w Fo) - już chyba pisałem kiedys na czym polega cały bezsens z tym zwiazany. Wszyscy co maja miecze (o ile gramy RT) rzucaja sie na prawie bezbronne zwierzatko, nawet ze strzelby nie zdarze strzelic - w turach niewiele lepiej pół tury (z ta super strzelba) i koniec zabawy - kompletny brak taktyki.

Fatalnie rozwišzany system awansów - ograniczona iloœć leveli, które koncza sie gdzies tak w polowie gry. PoŸniej przyjemnoœć z walki jest jeszcze niższa.

Jest tego jeszcze duzo wiecej, ale jakos nie mam ochoty o tym pisać - bo i po co? Co do sprzetu to nie każdy ma (a co dopiero mial w chwili premiery) 500MHz i GF - ja np dysponuje PII 350MHz, 256 SDRam i Rivš TNT. Juz nawet nie bede wspominac jak te dwie gry u mnie chodzily (szczegolnie w bardziej zabudowanych lokacjach)... heh...

A Kingpin rzeczywiœcie ma wspanialy klimat i nie jest to zła gra, choć bron i sam schemat walki mógłby być o wiele lepszy. Najgorzej chyba rozwiazali sprawę z miotaczem plomieni - ciezko tym kogos podpalić nie odnoszšc przy tym znaczacych uszkodzeń. Jak ze zbyt bliska podejdziesz to bron wogole nie zadziala, mimo ze widac na ekranie jasno ze typek stoi przed lufa!

LB - trzeba bylo wziasc udzial w konkursie Radiated, pokazalbys na co cie stac :bs:
+Quote Post
post 25-08-2003, 19:04
Post #24

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 87

Arcanum było spoko - dużo questów, fajne eNPeCe, cieekawa fabuła, lokacje. Podobał mi się swoisty 'makgajweryzm'- robienie coœ z niczego (ja specjalizowałem się w robieniu jakiœ granatów czy mołotowów -już niepamiętam) . Gra miejscami niezbyt spójna (magia vs technika), ale pełna smaczków. W momencie premiery miałem Atlhona i gejforsaCzy, więc gierka œmigała aż miło..

Największe gnioty ostatnich miesięcy
- 'Enter the Matrix' - z gatunku >>nie ugrasz 15 minut<< I rzeczywiœcie : instalacja zabrała mi więcej czasu niŸli poœwięciłem na grę. 4 płyty cd czyli 4 zł wyrzucone w błoto. Komercha, wstyd, hańba...
DELETED

- Street Legal Redline Rancing: pomyłka, wielekie rozczarowanie, bubel.
Zawód tym sroższy, że desperacko chciałem pograć w grę, gdzie można zmontować własny wóz, aby potem się nim scigać, a`la Motor City Online. A Grać w >>to<< się nie da. Pirwsza częsć miała multum bugów, które przez następne 2 lata eliminowano w paczach. W sequelu jest stokroć gorzej - jak juz uda się złożyć wóz (aczkolwiek niekomplenty, bo częscie brakuje) i wyjedziemy na miasto, rzuca się w oczy brzydka grafa i jakieœ 15fps, niezależnie od iloœci detali/posiadanego sprzętu. Ehh, brak mi słów.

BTW. Szykuje się kilka ciekawych sequeli w najbliższej przyszłoœci: HalfLajf2, Max Payne2, DeusEX2, Doom3. No i ten 'Stalker'
+Quote Post
post 25-08-2003, 19:09
Post #25

Savior of the Damned
Group Icon

No i Duke Nukem Forever :D - ciekawe czy ktos jeszcze wierzy ze to wogole wyjdzie ;)
+Quote Post
post 25-08-2003, 19:17
Post #26

Hammer Man
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 96

Hehehehe, ale z mojego topicu sie dyskusja wywišzła...

Co do Matrixa, to tak: ja w niego nei pogram, maam za słabego kompa, ale jeœli jest tak samo zj.... jak Matrix reaktywacja to ja dziękuje z miejsca.
+Quote Post
post 25-08-2003, 19:22
Post #27

Savior of the Damned
Group Icon

A prawda jest taka, ze jest on... gorszy :eek: - przynajmniej jesli chodzi o grafe. ;) Co do reszty sie nie wypowiadam, bo w niego nie gralem.
+Quote Post
post 25-08-2003, 20:00
Post #28

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 87

A grafa to największy atut ETM :)
Wady to żałosne sterowanie, zwariowana kamera, ograniczony zasób ruchów, pedalskie walki, monotonne plansze (całeœ połacie œcian bez tekstur :), debilne AI,
Gra była robiona z myœlš o wszystkich platformach, a że poszli na łatwiznę to zrobili wersję na PS2 (bo najsłabsze) a póŸniej konwertowali na Xboc, NGC, PC . Stšd te koszmarne wymagania sprzętowe -> skoro pc musi emulować ps2.

PS. Kung Fu 3.0 - darmowy mod do MAx Payne, jest o niebo lepszy. Ciekawe czy przebije go najnowszy projekt modderów - totalna konwersja 'The Real World"
+Quote Post
post 02-02-2007, 23:48
Post #29

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

Damn, kupiłem niedawno Delta Force: Helikopter w Ogniu. Gra byłaby świetna gdyby nie to, że AI wrogów i członków drużyny jest wyjątkowo upośledzone.

Goście z drużyny strzelają w siebie nawzajem, mają trudności z trafieniem przeciwników stojących kilka metrów przed nimi, podczas oczyszczania pomieszczeń goście wrzucają flashbang, wbiegają na środek pomieszczenia w, którym jest ~6-8 somalijczyków mijając kilku bez oddania strzału, obracają się przez około 5 sekund i dopiero potem zaczynają niezbyt efektownie strzelać - efekt tego jest dwojaki zależnie od moich akcji:
1. Gość, który wkroczył do pomieszczenia ginie bezsensownie zmasakrowany.
2. Ja wbiegam do pomieszczenia i bez wsparcia obrywam serię z AK-47 w plecy.
Genialnie, po prostu genialnie.
Szkoda, że na pudełku nie napisali:
Przewodzisz drużynie upośledzonych umysłowo na wpół ślepych żołnierzy w walce przeciwko chordom wrogów :cenzura: .
A założę się, że o tym wiedzieli, ponieważ w recenzjach na necie jasno o tym pisze. Szkoda, że kiedy kupowałem grę miałem pod ręką tylko pudełko :cenzura: .

Normalnie wziąć i zatłuc tych gnoi z CD-Projekt :krzeslo: .
Jutro pójdę i spróbuję to :cenzura: zareklamować - jak go nie przyjmą to zwyczajnie wyrzucę je do kosza.
+Quote Post
post 03-02-2007, 00:54
Post #30

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 1 829

Hehe widzę, że gra nic się nie zmieniła mimo nowych edycji :lol: ciekawe czy tak samo jest w Delta Force Xtreme :P za to po raz pierwszy muszę się zgodzić z Sorrowem. Ta gra to totalne dno i wodorosty. Podczas jazdy na Hummerze i walenia gdzie popadnie z karabinu na dachu nagle nie wiadomo skąd obrywasz z RPG i po tobie.

QUOTE (Sorrow)
(...) Jutro pójdę i spróbuję to :cenzura: zareklamować - jak go nie przyjmą to zwyczajnie wyrzucę je do kosza.

Niestety obawiam się, że reklamacji nie przyjmą, bo gra chodzi na Twoim kompie, a jej wady (nie uszkodzenia techniczne tylko wady gry samej w sobie) nie są podstawą reklamacji.
+Quote Post
post 03-02-2007, 01:12
Post #31

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Yeap :

farcry - czekałem długo zeby to dopaść ( bo jak był to mnie nie było a jak ja byłem to go nie było) zalamalem sie totalnie gra niewarta swieczki... moze jakby dodali troche grozy i geomod z RF to by był hit a tak to to wielki szit jest .
+Quote Post
post 03-02-2007, 01:58
Post #32

SHM-3
Group Icon

QUOTE (Keldorn @ 02-02-2007, 23:09)
QUOTE (Sorrow)
(...) Jutro pójdę i spróbuję to :cenzura: zareklamować - jak go nie przyjmą to zwyczajnie wyrzucę je do kosza.

Niestety obawiam się, że reklamacji nie przyjmą, bo gra chodzi na Twoim kompie, a jej wady (nie uszkodzenia techniczne tylko wady gry samej w sobie) nie są podstawą reklamacji.

To zaczyna być denerwujące.
Musi być jakaś podstawa do zwrotu - chociażby to, że nie poinformowali o tym, że gra sprawia takie problemy.
Czyli co, załatwili sobie, że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, za chłam, które sprzedają?
Fajnie, można napisać na pudełku o tym, jak :cenzura: gra jest super, jaka fajna, ale nie trzeba już kupującego informować o tym, że ćśśśśśśśśśśśśś...

ŻOŁNIERZE Z DRUŻYNY GRACZA ZACHOWUJE SIĘ JAK BANDA UPOŚLEDZONYCH, NA WPÓŁ ŚLEPYCH DZIECI, KTÓRE PSUJĄ CAŁĄ ROZGRYWKE!!
ŻE ICH CHOLERNA WSPANIAŁA GRA, KTÓRĄ MUSZĘ KUPIĆ, BO JEST SUPER MA DYSFUNKCYJNĄ AI!!! :krzeslo:
+Quote Post
post 03-02-2007, 10:32
Post #33

SHM-2
Group Icon

QUOTE (Sorrow @ 03-02-2007, 00:13)
To zaczyna być denerwujące.
Musi być jakaś podstawa do zwrotu - chociażby to, że nie poinformowali o tym, że gra sprawia takie problemy.
Czyli co, załatwili sobie, że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, za chłam, które sprzedają?
Fajnie, można napisać na pudełku o tym, jak :cenzura: gra jest super, jaka fajna, ale nie trzeba już kupującego informować o tym, że ćśśśśśśśśśśśśś...

ŻOŁNIERZE Z DRUŻYNY GRACZA ZACHOWUJE SIĘ JAK BANDA UPOŚLEDZONYCH, NA WPÓŁ ŚLEPYCH DZIECI, KTÓRE PSUJĄ CAŁĄ ROZGRYWKE!!
ŻE ICH CHOLERNA WSPANIAŁA GRA, KTÓRĄ MUSZĘ KUPIĆ, BO JEST SUPER MA DYSFUNKCYJNĄ AI!!! :krzeslo:

Niestety tak jest. Przykro mi to mówić, ale nie ponoszą odpowiedzialności za chłam, który sprzedają. I niestety ja też tak jak Ty wpadłem parę razy na grach. To smutne i wkurzające, ale niestety tak jest.

QUOTE (Sorrow)
(...)Fajnie, można napisać na pudełku o tym, jak :cenzura: gra jest super, jaka fajna, ale nie trzeba już kupującego informować o tym, że ćśśśśśśśśśśśśś...(...)

Czytałem kiedyś artykuł, jak to spece od marketingu potrafią zareklamować nawet najgorszy chłam. Wystarczy wyciąć i odpowiednio powklejać kawałki z negatywnej recenzji gry. :offtop:
+Quote Post
post 03-02-2007, 16:32
Post #34

SHM-3
Group Icon

QUOTE (Keldorn @ 03-02-2007, 08:47)
Niestety tak jest. Przykro mi to mówić, ale nie ponoszą odpowiedzialności za chłam, który sprzedają. I niestety ja też tak jak Ty wpadłem parę razy na grach. To smutne i wkurzające, ale niestety tak jest.

QUOTE (Keldorn @ 03-02-2007, 08:47)
Czytałem kiedyś artykuł, jak to spece od marketingu potrafią zareklamować nawet najgorszy chłam. Wystarczy wyciąć i odpowiednio powklejać kawałki z negatywnej recenzji gry. :offtop:

Nom :( . Najbardziej groteskowe jest to, że takich czynów dopuszczają się ludzie, którzy mają pracę tylko dzięki temu, że jacyś gracze z powodu swoich zasad, swojej uczciwości kupują oryginały a nie piraty.
Można by pomyśleć, że na uczciwość powinno się odpowiadać uczciwością, ale nie, oni uważają, że mogą kłamać, wciskać nam najgorszy chłam jako świetne gry.

No bo przecież, gdyby pisali prawdę i informowali gracza o takich rzeczach jak wadliwe AI, czy bugi, które uniemożliwiają normalną rozgrywkę, to by się gra nie sprzedawała.
Bo to, by gra się sprzedawała, jest ważniejsze od uczciwości.
Co ciekawe, ci sami ludzie potępiają tych dla, których oszczędność jest ważniejsza od uczciwości :rolleyes: .
Tak więc nie uznaję takiego usprawiedliwiania się za właściwe.

Z tego, co słyszałem, to ostatnio nawet postanowili odebrać nam resztki praw konsumenta - nie można zwracać gier, które mają bugi, które uniemożliwiają ukończenie gry, jak na przykład Gothic 3.
Chętnie dowiedziałbym się, co za gnój stoi za takimi przepisami. Może nadszedł czas, by przywrócić instytucję "wyjęcia z pod prawa" i przestać zapewniać ochronę praw autorskich tym, którzy dla własnych zysków i wygody zrezygnowali z przestrzegania praw konsumenta?
+Quote Post
post 03-02-2007, 17:09
Post #35

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 139

I tak najgorsza gre jaka kiedykolwiek widzialem to fallout ;) .
+Quote Post
post 03-02-2007, 19:04
Post #36

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 362

QUOTE (Sorrow @ 02-02-2007, 22:03)
Normalnie wziąć i zatłuc tych gnoi z CD-Projekt :krzeslo: .
Jutro pójdę i spróbuję to  :cenzura:  zareklamować - jak go nie przyjmą to zwyczajnie wyrzucę je do kosza.

Hola, CD Projekt jest w tej sprawie wydawcą, a nie twórcą gry. Fakt, że gra jest niedopracowana nie zawsze musi być znany dystrybutorowi (chociaż powinien być - bo to leży tak samo w interesie firmy, aby nie sprowadzać na rynek nierentownego chłamu), ale to już specyfika tejże gry, a pretensje można mieć do jej twórców. Pewnie, że w porządku byłoby obarczać pewne tytuły adnotacjami w stylu "UWAGA: gra jest debilna i niedopracowana - kupujesz ją na własne ryzyko!" - ale żadna firma tego, o ile mi wiadomo, nie praktykuje i zwykle w takich przypadkach posiłkuje się ogólnikową (subiektywną) rozprawą o zaletach gry (zwykle przetłumaczoną bezpośrednio z oryginału).
Tak samo jest niemal ze wszystkim co się kupuje.

CD Projektowi akurat moim zdaniem należy się ogromny szacunek: za jakość lokalizacji gier i rozbudowaną pomoc techniczną oraz wiele innych udogodnień - u której innej firmy można bez limitu wymieniać uszkodzone płyty opłacając tylko koszty przesyłki?
Jeśli chodzi o bugi, to CDP na pewno dysponuje odpowiednimi patchami, które można pobrać z ich strony. Ale poziom i jakość kupowanej gry to już inna broszka, dlatego nie opłaca się kupować gier w ciemno (co jest równoznaczne z kierowaniem się opisem z pudełka).

Nie jestem pewien jak teraz wygląda kwestia reklamacji - w sklepach mogą być trudności, ale może możnaby coś zdziałać bezpośrednio u wydawcy. W każdym razie chyba była raz taka afera z grą Traitor's Gate od CODA (ci to dopiero 'wydawać' umieli...) - TU można coś więcej o tym przeczytać.

Inny karygodny przypadek to ostatnie bodaj wydanie Arcanum przez niejaki mięsiecznik (czy co tam to jest) 'GameStar'. Otóż jest ono pozbawione możliwości jakiegokolwiek upgrade'u wersji tudzież spatchowania najnowszymi poprawkami. Wydanie nie jest kompatybilne nawet z najnowszym patchem dostępnym u oficjalnego dystrybutora gry w Polsce, a po jego instalacji przestaje odczytywać płyty. Istnieje jednak rozwiązanie: trzeba na własną rękę poszukać cracka (sic!) do gry w necie.
Czy może istnieć coś bardziej irytującego niż potrzeba szukania cracka do rzekomo oryginalnej wersji gry?
Jak się zapewne można domyślić, gazetka nie raczyła o tym felerze nigdzie poinformować, a całą sprawę zwyczajnie zignorowała, nie fatygując się nawet o jakiegoś patcha (może to dlatego ta obszerna informacja na pudełku, że nie ponoszą odpowiedzialności i nie udzielają pomocy technicznej...). To jest dopiero łajdactwo. Więcej można przeczytać sobie tutaj.
+Quote Post
post 05-02-2007, 00:18
Post #37

SHM-2
Group Icon

Wracając do tematu. Jedną z najgorszych gier, w jakie grałem swego czasu był nieudany klon Warcrafta 2 i nosił tytuł "Tzar". Poczytać sobie o niej możecie pod tym adresem.
+Quote Post
post 11-02-2007, 18:57
Post #38

Hammer Man
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 96

Tzar był trochę nieprzemyślany, ale sam pomysł był dobry, np te ludki biegające za krowami i dojące ;)
A ja powiem jeszcze o czymś powiązanym, czyli o jednej totalnie spieprzonej (IMHO) rzeczy w jednej całkiem dobrej grze, czyli Prince of Persja: Dusza wojownika (oryginalny tytuł pewnie napisał bym z błędem więc pisze po polsku) i pracy kamer przy czysto zręcznościowych poziomach, np czasem wbiec na ścianę to był niezły problem, człowiek zawsze spadał bo te kamery były dobijające.
+Quote Post
post 11-02-2007, 21:50
Post #39

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 549

Swojego czasu bardzo zawiodłem się na grze pod tytułem "Devastation". Niby grafika całkiem fajna, duży i ciekawy wybór broni, ale AI przeciwników było koszmarne. Wrogowie swoją tempotę nadrabiają niebywałą celnością, co sprawiało iż bez kodów nie ma prtaktycznie sensu grać. Reklamy mówiły o pasjonującej rozgrywce, że bardziej doświadczeni gracze mogą grę przechodzić używając tylko broni lekkiej (podwójne pistolety i smg), co w praktyce się nie sprawdza. Szkoda, bo mógł to być ciekawy produkt.
+Quote Post
post 11-02-2007, 22:56
Post #40

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 590

Carmageddon TDR 2000 - kompletne pogwałcenie idei jednej z najfajniejszych gier. Przeciętnych ścigałek, gdzie najważniejsze są uciekające sekundy jest w ch**, Carmageddon tylko jeden, szkoda, że odwalili taką bardachę,
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 22-11-2019, 16:18