Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Numer 3 - opinie

post 23-12-2006, 21:48
Post #1

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

I tak oto, pod choinkę, dostajecie trzeci numer naszego zina. :)
A w nim rozstrzygnięcie konkursu na opowiadanie i nowy konkurs dla wesołych, i pomysłowych. Nowe twarze w Re<d>akcji, rozbudowa i przebudowa działu recenzji, bogaty dział opowiadań, filozoficzno-polemiczne teksty Czecha, nowe czcionki. Do tego sympatyczne, edenowa, grafika na okładce. Są też stałe punkty i kontynuacje - oryginalny Fotoplastykon autorstwa edena, wspomnienia scenowe <tym razem by Hammer> , Ogoniokowy cykl o CP2200, kolejna Odprawa Kwatermistrza, czy ciąg dalszy Złego Dnia.

Zin pobrać można, jak zwykle, ze strony naszego patrona - Fallout Corner. Dokładnie STĄD

Zapraszam do lektury! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 23-12-2006, 23:12
Post #2

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

przejrzałem szczątkowo i widze ze zapowiada się mnóstwo wspaniałej lektury.
Panowie chylę czoła.
Czechu twoje txt czytam w pierwszej kolejności !
+Quote Post
post 28-12-2006, 16:39
Post #3

SHM-2
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 1 515

Zassałem dopiero teraz, ale jak widać Reaktor to solidna firma :) Swoją drogą mam teraz do czytania książkę Ziemkiewicza, CD-Action wraz z bonusami i Reaktor - od przybytku głowa nie boli :)
+Quote Post
post 28-12-2006, 17:14
Post #4

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

Spicmir : Bo krótkie ? :D

Swoja droga cieszy mnie, że Reaktor liczy już prawie 40 stron. Uważam do za spory sukces :) moze nie jest to 40 ubitych tekstem stron, ale mimo wszystko kazda z nich jest dosc pojemna :)
+Quote Post
post 28-12-2006, 17:31
Post #5

Group Icon

Czechu wybitne:P
+Quote Post
post 28-12-2006, 17:48
Post #6

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

Pewnie tak, ale bywaly lepsze ;)

Nikt wiecej nie ma ochoty niczego skomentowac ? juz pare dni minelo...
+Quote Post
post 28-12-2006, 18:41
Post #7

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 951

pewnie wszyscy jeszcze czytaja (tak jak np. ja to robię)

Obiecuję napisać obszernego posta jak tylko skończę całość, czyli już niebawem!
+Quote Post
post 29-12-2006, 11:37
Post #8

Group Icon

jako ze txt jest multum to wole napisać pokolei co mysle o każdym z nich ;)
A wiec Czechu :

Zapach świąt ... normalnie by mnie ten txt albo wkurzył albo wzruszył ... jako ze ja żadnych rodzinnych świąt na trzeźwo nie umie wytrzymać to niezbyt mnie interesuje czy jest fajnie świątecznie czy raczej niezbyt ... wazne zeby albo nie było rodziny albo był alkohol .

Wojny nie będzie -polemika ... no tu sie zgadzam z Czechem moze nie w 100% Swoje założenia poparles słusznymi argumentami ... i dobrze bo txt Cichego miał być mądry ale mu nie wyszedł... tak to jest jak sie pisze o tym o czym sie nic nie wie.

Wolvson :P no no niezły ten art o M3A1 jakos takos fajna bron a zawsze umykała mej uwadze , teraz przynajmniej wiem coś więcej już na jej temat :)

Hammer twoja historia jest hmm no powiedzmy wprost niezła ... jednak kilka szczegółów zapadło mi w pamieć nieco inaczej ... i pewnie nie tylko mi :P
poza tym razi mnie w oczy : "...Fallout Corner istnieje do dziś w prawie w
niezmienionej formie..."
No nie no albo za młodu na FC nie wchodziłeś albo tam dawno dawno nie byłes :P

Eden - fotki hmm nie wiedziałem o co chodzi na początku po chwili zakapowałem i szczerze - materiał podłej jakości jedynie ta przy txt "...JASNOŚĆ NIE PRZYJDZIE OD BOGA..." nie wywołała u mnie odruchów wymiotnych ... całość tez ogólnie kieprawo zmontowana widziałem lepsze "slajdy"
+Quote Post
post 30-12-2006, 00:55
Post #9

Hammer Man
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 96

Dla mnie on istnieje w taka samo niezmienionej formie jak Schron, co nie znaczy ze są idealnym odwzorowaniem tego co było na samym początku. Po porostu kwestia tego co rozumiemy przez to stwierdzenia.

Wiesz Spic co do mojego tekstu... to jest napisane subiektywnie, jak kiedyś przeczytam co ty naprodukujesz to możemy się posprzeczać i pewnie dojdziemy do porozumienia :]
+Quote Post
post 30-12-2006, 12:23
Post #10

SHM-2
Group Icon

Tekst Hammera podobał mi się najbardziej z całego numeru:) Pozatym żałuję trochę że recezje "Kantyny" są takie króciutkie (choć taki dział).

No i ta recenzja Bad Day L.A. - z całym szacunkiem, ale jakoś mi nie pasowała :/
+Quote Post
post 30-12-2006, 12:28
Post #11

Group Icon

o tak BD.LA jakos mi tez nie pasuje ... wolałbym rzeczowa recke the fall

Hammer ja nigdy nie wezne sie za opisywanie historii sceny bo to zbyt zagmatwane i mam za duże dziury w pamięci ... ale nie ukrywam ze pisze własne "rozliczenie" ze sceną ...
+Quote Post
post 30-12-2006, 12:56
Post #12

Hammer Man
Group Icon

Trzeba było nie pić tyle ;> Może byś nie przespał tych wydarzeń...
+Quote Post
post 30-12-2006, 13:01
Post #13

SHM-2
Group Icon

Wlasnie chcialem napisac to samo, tylko zdecydowalem ze przywala sie za spam :)

Zreszta z tekstu Hammera wielu nowych rzeczy tez sie nie dowiedzialem :P
+Quote Post
post 30-12-2006, 14:13
Post #14

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

Nareszcie jakaś krytyka. :)

QUOTE (Spic)
Wolvson  no no niezły ten art o M3A1 jakos takos fajna bron a zawsze umykała mej uwadze , teraz przynajmniej wiem coś więcej już na jej temat .

Dzięki. :) Przyznam, że też byłem zaskoczony, czytając dokumentację M3A1. W Falloucie jest raczej niepozorny i niknie w cieniu Bozarów, Jackhammerów, czy innych Plasma Rifle, a tymczasem wykorzystano w jego konstrukcji kilka bardzo ciekawych pomysłów.

QUOTE (Spic)
Hammer twoja historia jest hmm no powiedzmy wprost niezła ... jednak kilka szczegółów zapadło mi w pamieć nieco inaczej ... i pewnie nie tylko mi

Dlatego właśnie ten cykl nazywa się "Historia sceny - subiektywnie". :) I jednym z jego założeń jest wywołanie dyskusji - czy to na forum, czy jako polemiki w zinie w postaci kontr-wspomnień.

QUOTE (Hassan)
No i ta recenzja Bad Day L.A. - z całym szacunkiem, ale jakoś mi nie pasowała :/

QUOTE (Spic)
o tak BD.LA jakos mi tez nie pasuje ... 

Hmm... chciałem spojrzeć na apokalipsę z trochę innej, humorystycznej perspektywy. Nie spodobało się - trudno. ;)

QUOTE (Spic)
wolałbym rzeczowa recke the fall

Do załatwienia - prawdopodobnie już w R#4.

Dzięki za opinie i sugetie - wezmę pod uwagę. Ale nie spamić mi tu - od kwestii alkoholowych jest Bu..bar. ;)
+Quote Post
post 30-12-2006, 14:19
Post #15

Group Icon

\QUOTE (Hassan)

QUOTE (Spic)
o tak BD.LA jakos mi tez nie pasuje ...

Hmm... chciałęm spojrzeć na kwestię apokalipsy z trochę innej, humorystycznej perspektywy. Nie spodobało się - trudno\

Wolv nie chodzi o to ze jest zle bo recka jest OKEJ ... tyle ze mi to jakos mało pasuje do Rejdaktora :P
A na recke the fall czekam :)
+Quote Post
post 30-12-2006, 22:24
Post #16

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 2 321

Tylko pobieżnie oblookałem i zatrzymałem się na razie tylko na jeden art. Jaki? Oczywiście opis Grease Guna - miodzio Wolv.
Tylko tak przyszło coś do głowy, sporo osób ze sceny bawi się w ASG i fajnie by było jakby dodawać do takich opisów mini reckę airsoftowej repliki (a replika Grease Guna jest). To oczywiście tylko taka moja opinia, może nieco maniakalna, ale cóż... ^_^

I kurde zapomniałem o tym konkursie na miss/mistera post-apo, a mogłem chłopaków kopnąć w zadki i byśmy podesłali parę fotek coby się Ruda pośliniła ;)
+Quote Post
post 31-12-2006, 01:52
Post #17

Hammer Man
Group Icon

QUOTE (Hassan @ 30-12-2006, 12:16)
Zreszta z tekstu Hammera wielu nowych rzeczy tez sie nie dowiedzialem :P

A byś się chciał dowiedzieć?

Swoją drogą opis FN P-90c (w Falloucie H&K P90c) Lub G 11 byłby ciekawy. Bo obie konstrukcje są nie typowe.

edit dzisiaj przypadkiem zauważyłem zwodowanie jednej rzeczy w moim tekście, mianowicie Gonzo zamiast G0nz0, ale spoko, to wpadka, nie będzie żądał wydania poprawionego numery :> W sumie ja to przeoczyłem :] Sorry G0nz0 ;]
+Quote Post
post 31-12-2006, 02:35
Post #18

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

Wrażenia po wydrukowaniu i pobieżnym przejrzeniu.

1) Powiększona objętość - hmm... Właściwie to dobrze ;)

2) Nadal brak w stopce informacji skąd zassać Reaktora.

3) Gacie MartEEgo wróciły na swoje miejsce - czyli Ruda ograniczyła swoje "ziomalsko - klimaciarskie" wstawki*, i zwłaszcza we Wstępniaku, konkretnie i treściwie wypowiada się o nowym numerze.

Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre :)

* - wiem, że się czepiam ale to nie powód by robić z tego potencjalną aferę na całe Shamo jak kiedyś psychotique :lol: - info dla Rudej, jeśli by chciała takową robić ;)
+Quote Post
post 02-01-2007, 01:43
Post #19

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

Ok! Trzeci numer przeczytałem, to nadszedł czas na zaopiniowanie :P

Drukując go sobie, chodziła mi jedna myśl po głowie - redakcja przegięła z ilością stron - po co ich aż tyle. Jednak po lekturze twierdzę, że to nadal mało :D Ale z drugiej strony, dobrze, że jest tyle niż ma być 100 stron wypełnionych n-tymi recenzjami Mad Maxa albo Fallouta ;)

Idziemy od początku:

1) Nowiny - krótko, ciekawie i konkretnie.

2) Opowiadania

"Osada" - sprawnie napisane, choć brak w tym tekście jakiegoś głębszego rozwinięcia treści, przekazania nam - czytelnikom - jakiejś historii.

"Przeklęte dziecko" - krótkie i konkretnie napisane, choć nie bardzo odnalazłem tam puentę.

"Omen" - dowcipna i przewrotna historia, przypomina mi styl pisania Janusza A. Zajdla, co jest dużym komplementem.

"Obława" - sprawnie napisany kruciak, trzeba dużej wprawy by w takiej formie przekazać spojrzenie na kwestię przeżycia, pokazaną z dwóch perspektyw.

"Vendetta" - według mnie to główne danie wśród opowiadań w Reaktorze. Dobrze napisana i rozwinięta historia, dobra na zastanowienie się na zasadami (a raczej ich brakiem) panującymi na dzikich Pustkowiach. W tekście jest jedna guła - brak kresek przed początkami dialogów.

"Epilog" - poprawnie zrobiony tekst, którego wadą jest to, że jest za krótki. Wygląda mi na taki mały wypełniacz ;)

Uważam, że wszystkie teksty prezentują wysoki poziom, nie są czymś co bardzo mnie drażni, w tematyce "falloutowo - postapokaliptycznej". Czyli spisywaniem akcji z ekranu komputera.
Przyznam się, że czytałem je z zapartym tchem, a "Vendettę" nawet dwa razy, bo dopiero za drugim podejściem znalazłem czas na nieprzerwaną lekturę od początku do końca.

3) Publicystyka Czecha - mało jej, ale dobrze, że tyle :) W sprawie polemiki z tekstem z FuW'a trochę ja bym dodał to i owo, w kontekście obecnych powodów do wybuchu wojny 8]

4) Grease Gun - hehehe. Podobnie jak pisałem o numerze drugim, tak i ten tekst mogę podsumować:
"jajca" połączone z konkretnie przekazaną wiedzą, zawsze robią na mnie pozytywne wrażenie.

5) Tekst Hammera - ciekawe, kto mu go poprawiał :D Historia Trzynastego Schronu opowiedziana przez osobę zajmującą się "logistyką" jest według mnie ciut niepełna, ale kto się będzie czepiał takich szczegółów :P

6) Recenzje gier - doskonale napisane. Ja jako osoba nie zwracająca już takiej uwagi na gry komputerowe, wiele się o tych produktach z nich dowiedziałem.

7) Recenzja Bio - uważam, że wadą tego tekstu jest jego zbytnio chaotyczne złożenie. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że jest to recenzja kilku książek. Dopiero po jakiejś chwili wgryzłem się, że chodzi tu o dwie książki.

8) Fotoplastykon - zmusza do myślenia. Brawo.

"Złego dnia" ani tez opisu "Cyberpunku 2200" nie przeczytałem. Co do sztuki, to patrz powody opisane w recenzji numeru 2, a gier RPG to znam tylko "Wolsunga", więc proszę o wybaczenie mojej abnegacji w te tematy ;)

Podsumowując powiem, że nowy numer Reaktora, jest po prostu zajebisty! Nie zostały tu dokonane jakieś skokowe zmiany, ale to dobrze. Widać tu powolny ale stały rozwój i ogólne podnoszenie poziomu.
Moim marzeniem byłby kolorowy miesięcznik w stylu "National Geographic" zajmujący się całościową tematyką postapokaliptyczną. Wtedy zapewne wszyscy marudzący malkontenci siedzieli by cicho, będąc pod wrażeniem błyszczącego papieru tego produktu. Ja do takich osób nie nalezę. Uważam, że cała redakcja Reaktora wykonała kawał dobrej roboty, który choć może nie oszałamia, to jednak daje dużo radości i sprawia lekki uczucie niedosytu, że czemu tak szybko się to kończy czytać :D
+Quote Post
post 02-01-2007, 01:54
Post #20

Hammer Man
Group Icon

QUOTE (Squonk @ 02-01-2007, 00:58)
5) Tekst Hammera - ciekawe, kto mu go poprawiał :D Historia Trzynastego Schronu opowiedziana przez osobę zajmującą się "logistyką" jest według mnie ciut niepełna, ale kto się będzie czepiał takich szczegółów :P

Jak to kto, Wolv :> Tym razem ta niewdzięczna robota padła na niego... no Ruda trochę się też nade mną poznęcała, ale to raczej nad tym co przeoczyłem :]

Squonk, co do historia to nie był tekst z cyklu: "Nasze burzliwe wzloty i upadki, czyli historia Trzynastego Schronu bez cenzury" tylko tekst o czymś czego Schron był tylko częścią. Schron ma wile faktów pozostających w cieniu, których nawet ty nie znasz... ;> i niech lepiej pozostaną w cieniu...
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-12-2019, 08:03