Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Duża boczna., mp5k/uzi/imigram na boczną ?

post 08-01-2008, 10:15
Post #1

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Ostatnio spotkałem sie kilka razy w praktyce z tym że jako b.boczną ludzie zaczynają używać właśnie p.m.* Z tego co widziałem to prym wiodą HK* mp5k /kswd oraz p.m. od iwi/imi* . Sam powiem że kiedyś ciężko nad tym sie zastanawiałem [ dokładnie nad którąś MP5-SD2 - MP5-SD6] - natchnęły mnie do tego gry w które sporo grałem [WR ,UrT ] i w których była możliwość właśnie posiadania takiego sprzętu na bocznej- w WarRocku była MP5k [ i normalne pistolety] a UrbanTerror mogleś mieć UMP , SPASa albo właśnie też Mp5k [ i dodatkowo pistolet na bocznej ]. Jako że mam chwilowo ograniczone fundusze i kolejne zaplanowane wydatki an asg [ nowa l85a2* :P] nie mogę sobie zafundować żadnego p.m. ale jak już wyjdę na prosta to z pewnością coś kupie.
Chwilowo nosze b92f* na co2 z 2 magami ale po prostu jej coś brakuje... szybkostrzelności na pewno nie , siły ma aż za nadto , ładniutka tez jest więc chyba chodzi o ilość kulek w magu i to co mogę z nią zdziałać.

A jakie jest wasze zdanie czy to ma sens czy nie ? Może ktoś z was stosuje podobna taktykę. Może ktoś się z tym spotkał , jest entuzjasta takiego trendu lub wielkim uzurpatorem.

*p.m. - pistolet maszynowy
*HK - H&K - Heckler & Koch
*iwi/imi - Israel Weapon Industries/ Israel Military Industries [kiedyś imi teraz iwi - ale firma ta sama]
*l85a2 - Enfield L85A2
*b92f - Beretta 92 F

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 08-01-2008, 11:04
Post #2

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 688

Hmm.. nie wiem.. prawde mowiac ja laze z boczna beterka...i w sumie i tak chyab jest dla lansu bo prawie nigdy z niej nie korzystam bo nie mam takiej potrzeby.. a jakies wieksze cos.. chyba by mi przeszkadzalo.. inna sparwa ze teraz chyba jako boczna bede wykorzystywal m4:P bojako glowna mam cos duzego:P ale wydaje mi sie ze tutaj trzeba podejs indywidualnie.. np rho z tego co wiem majac rpk chcial sobie zrobic z bety bron boczna.. i wydaje mi sie ze jesli uzywasz czesto broni bocznej.. i jej wielosc nie bedzie ci przeszkadzala.. to spraw sobie taka:)
+Quote Post
post 08-01-2008, 14:05
Post #3

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 139

Moj kolega biegal z gazowym shotgunem na plecach, jako bron zapasowa - mozesz jeszcze ta opcje rozwazyc ;] .
+Quote Post
post 08-01-2008, 20:45
Post #4

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 302

Wszystko zależy od tego jak działasz na polu walki. Mój kolega jako szturman próbował biegać z MP7 na udzie... Przeszkadzało.
Przy biegach, skokach etc. już pistolet potrafi przeszkadzać.
Oczywiście jest możliwość przypięcia PM do brzucha, albo gdzieś do pleców, ale to też jest upierdliwe i to bardzo.

Ja bym odradzał.
+Quote Post
post 08-01-2008, 21:48
Post #5

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

Jeżeli jako główną masz podkręconego AEGa to nie ma sensu. Wtedy tylko broń krótka w kaburze. Bo po prostu okazuje się, że taszczysz ciężki złom którego nie używasz.
Pistolety maszynowe są dobre dla tych, którzy nie mogą szybko oddać kilkunastu/kilkudziesięciu strzałów z bliska, czyli głównie snajperzy. Np. SWD + MP5k to dobre rozwiązanie, ale Np. AK + MP7 to dźwiganie niepotrzebnego sprzętu. Jeżeli masz na myśli tylko standardowe strzelanki, to z praktycznego punktu widzenia możesz to sobie odpuścić.
+Quote Post
post 09-01-2008, 09:17
Post #6

Group Icon

No szczerze mówiąc rozważam to do zestawu z m24 bądź z SAW'em - ewentualnie po zakupie eLki [ bądź drauga] takie coś może być przydatne.

Szczególnie że ostatnio strzelam się coraz częściej z kulkowymi potentatami. aeg + 5 hi-capów i napierd*** . Tak ze nie mam szans sie wychylić i oddać tego 1go celnego strzału.
+Quote Post
post 09-01-2008, 11:48
Post #7

SHM-1
Group Icon

tylko jak bedzies zmial sowa to po co ci cos innego.. ja mam sowa i powiemjedno.. jest ciezki jak cholera i duzy.. i nie wyobrazam sobie posiadania jeszcze czegos innego.. ewnetualnie jakis pistolet..pozatym posiadajac 2,5 tysiaca kulek w magu po ci ci cos wiecej?:P
+Quote Post
post 09-01-2008, 12:23
Post #8

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 236

To prawda że coraz wiecej osób używa jako repliki broni bocznej używa MP5.

Jest to jakaś alternatywa zwykłego pistoletu ,ale jest wiekszy często przeszkadza i jest nie wygodny.

Trzeba mieć dobrą kaburę ,bo często może się zdarzyć że wypadnie.
+Quote Post
post 09-01-2008, 16:55
Post #9

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 302

IMO to niepotrzebny klocek. Ja jade na rea-cupach i nie widzę problemu używając 30 nabojówek z moją eMką. Nawet na strzelankach z hi-cupowcoami :D
Lepiej zmień ekipe niż kupój zbędnego grata :D
+Quote Post
post 10-01-2008, 02:55
Post #10

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

Największym problemem broni bocznej w ASG jest brak realizmu. bo co innego jak walisz ostrą, grzmiącą berettą a co innego jak walisz z pierdzącej repliki. to że coś jest REPLIKĄ nie znaczy że działą psychologicznie(bo raczej nie realistycznie) jak oryginał. A właściwości broni bocznej w sporcie ASG zwanym są zminimalizowane. i tyle.

Ten post był edytowany przez Shafa: 10-01-2008, 02:57
+Quote Post
post 10-01-2008, 09:38
Post #11

Group Icon

re :ChewieBoB .

Bo z tą krową ciężko sie wbija w budynki itd. A jak będę miał np mp5k to ten problem zniknie. Kładę SAW'a i wbijam kruszyną do środka. Teraz mam b92f [spring/co2]
I ta pierwsza to jest daremna na budynki a z 2giej trochę żal strzelać w znajomych.
Poza tym SAW nie jest mój i nie zawsze mam mu co nasypać i potem sie oszczędza ammo.

re :Kemer .
repliczek nigdy za mało .. poza tym mówię o ogolnośląskich strzelankach .. gdzie każdy chce sie pokazać - w szczególności "ŚLĄSK". Bo mój team to już sie od wakacji w Anglii tylko strzela.

+Quote Post
post 10-01-2008, 09:40
Post #12

SHM-0
Group Icon

Asg to jest tylko zabawa i nie ma nic wspólnego z realizmem prawdziwej walki.

Wiec nie ma sensu porównanie repliki do broni bojowej.

Dla jednych jest to zabawa ,a dla innych forma oderwania sie od szarej rzeczywistości :P
+Quote Post
post 10-01-2008, 10:12
Post #13

SHM-1
Group Icon

Spicimir..tylko mi sie wydaje ze biorac sie za "obsluge" sawa.. bierzesz tez na siebie inne zadania.. niz bieganie po budynku.. a co do beretty springa.. heh jakiedys na otwartym polu jak skonczylo mi sie ammo do kalasza.. wykonczylem 3 kolesi z takiego czegos:)

ale tak jak pisalem.. jelsi nie bedzie ci przeszkadzac cos takiego jako bron boczna i widzisz dla niej zastosowanie to znaczy ze potrzbeujesz takiego czegos:) pozatym nie wiem czy nie lepiej zakupic jakiegos czegos fajnego.. ale jako bron glowna.. i jelsi idziesz na budynki bierzesz powiedzmy kalacha bete.. a jak na jakis w miare otwarty teren to sawa...
+Quote Post
post 10-01-2008, 10:25
Post #14

SHM-0
Group Icon

Ja jako broń boczną mam Colta ,ale mam zamiar kupić sobie Glock 19.

Zastanawiam sie jeszcze nad Beretta M9.
+Quote Post
post 11-01-2008, 00:03
Post #15

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 409

Ja mam takiego oto glocka i sprawdza się świetnie. Skuteczny zasięg ok 30-35m. Można nawet dołożyć do niego preckę, hajkapa jak ktoś chce i będzie świetna broń boczna dla każdego.

Już gdzieś to pisałem: jeśli masz zamiar najpierw kupić chiński karabin, a później coś lepszego to lepiej weź na początek tego glocka. Jedynym mankamentem jest akumulator (200 mAh ~ 300 strzałów), ale za 50 zł można kupić 500 mAh. A i tak 200 mAh w zupełności wystarczy.

Ten post był edytowany przez Śledź: 11-01-2008, 00:06
+Quote Post
post 11-01-2008, 07:21
Post #16

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 951

cóż, jako snajpah broń boczna jest mi nieodzowna, i przyznam szczerze, że nawet mój desert w praktyce okazał się trochę za duży do szybkiej zmiany z M700. Pomijając już rozmiar desert eagla, z samą campą jest wystarczająco duży kłopot z założeniem na plecy lub choćby położeniem na ziemię (zbyt delikatny sprzęt by rzucać o glebę) i natychmiastową zmianą na broń boczną. Oczywiście mówię tu o strzelankach nastawionych na szybką akcję.

Jakbym przy wyborze broni bocznej nie kierował się lansem, tylko przydatnością, to zdecydowanie wziąłbym coś mniejszego, w stylu glocka. Jakakolwiek broń która, w sytuacji panicznie szybkiej zmiany, wymaga większego zainteresowania niż wyciągnięcie w kierunku celu i kilkukrotne naciśnięcie spustu, niestety odpada. Mam na myśli przez to wszytko co ma selektor ognia, waży więcej niż pół kilo i, o zgrozo, posiada przyrządy celownicze inne niż muszka i szczerbinka. Zwyczajnie nie ma na to czasu, bo i tak nie było by kiedy z tego korzystać.

Poza tym snajper powinien być nastawiony na maksymalne wykorzystywanie swojej podstawowej broni, jak znajdzie się w sytuacji w której musi dobyć bocznej, to znaczy, że coś spier*lił ;-)
+Quote Post
post 31-01-2008, 11:19
Post #17

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

Dla mnie przyboczna to pistolet i tyle. Mikro uzi też się nada, bo z bliska nie trzeba celować tylko "zasiać".

Wydaje mi się że nie doceniacie przewagi pistoletów na PM w budynkach. Kiedyś, jako totalnie nieopierzony ASGowiec z krótkim springiem (SigSauer) rozwaliłem w ciągu 10 sekund 3 kolesi z długą bronią (2 elektryki i thomson sprig). Przy klatce schodowej zrobił się tłok, i ta sekunda przewagi w manewrowaniu bronią zaważyła. Nie umiałem wtedy jeszcze za dobrze celować, ale co z tego - z 2 metrów każdy trafi.
+Quote Post
post 21-03-2008, 11:18
Post #18

SHM-0
Group Icon

Ja kupiłem sobie jako boczną AEG Glock 18C TM i sobię go chwalę.

Nie mam powodów do narzekania na nią.
+Quote Post
post 21-03-2008, 16:18
Post #19

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Tego typu replika do świetna alternatywa jako broń boczna. Jeszcze większą szybkostrzelność mają gaziaki automatyczne. Za takie uzaki czy Glock18c trzeba dać powyżej 350zł. Jest jeszcze całkiem niebardziewna beretta STTI z full auto za 250.

Repliki te są lekkie, małe, poręczne i bardzo szybkostrzelne.
+Quote Post
post 21-03-2008, 23:21
Post #20

SHM-0
Group Icon

Szybkostrzelność ma bardzo dobrą w kilka sekund nie mam magazynka (30 kulek).

Wiec polecam jeśli chce ktoś kupic jako replikę boczną.
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-12-2019, 21:07