Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> FOnline: 2238 pomysły i sugestie, Tak tutaj piszemy co jest dobre a co nie

post 19-09-2009, 20:57
Post #1

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 7 577

Tak jak pisałem już w innym temacie co mi się podoba, a co nie ;) Piszcie teraz tutaj swoje propozycje :)

To na razie moja lista jak coś mi wpadnie do głowy to dopisze co jest ok, a co nie jest :P

Jest kilka rzeczy, które strasznie psują rozgrywkę no nie wiem jak dla innych ale mi się nie podoba:

- enterning czyli czekanie ok. 12 sec aby można zacząć walkę
- charyzma u handlarzy... dobra z tym już sobie poradziłem przyda mi się ch aby prowadzić ludzi :)
- lag no właśnie wina serwera no ale trudno :P (najgorsze jest cofanie przed exit grindem :/)
- jakieś pomysły "płaczek" na NMA o PK (wiem, że denerwujące jest jak zostanie się zabity przez mocnego gracza no ale taki jest wasteland :) tak jak pisał nathaniel na początku giniesz w walce, potem jest coraz lepiej aż w końcu wygrywasz :))
- mała liczba questów i mały exp za nie (dobra to nie jest aż tak ważne... na razie :)
- brak kapsli u handlarzy o tym to ktoś kiedyś pisał
- PŁACZ I MARUDZENIE NA NMA :D Tak ja też marudziłem na OBT2 ale się zmieniłem :D

Co mi się podoba:

- ogólnie cały serwer ze względu na system craftingu, bo czegoś takiego na TLA nie ma :P
- bazy dla organizacji! jakby było ich więcej do wyboru to by było super :)
- cały ten pomysł i tu podziękowania dla Cveta i rosyjskiej ekipa jak i dla naszych rodaków i angielsko-niemieckiej ekipy :)

Poczytajcie to forum, przemyślcie to a będzie dobrze :) Jeszcze duuuużo czasu pozostało czekać na full wersję :) Mam nadzieje, że będę się cieszył w dniu premiery.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 19-09-2009, 21:16
Post #2

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 955

Po pierwsze to sugeruję utworzyć osobny dział na forum. Popularność gry rośnie więc prędzej czy później wypadałoby to zrobić.
+Quote Post
post 19-09-2009, 21:57
Post #3

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 054

Popieram osobny dział.

Pomysły:
- możliwość wynajęcia ochrony dla danego miejsca, od baz po miasta. Np. przez grupę graczy w celu zapewnienia spokoju w takim Klamath. Może to być na zasadzie gangu NPC pilnującego bezpieczeństwa tych którzy zapłacili. Lub jakiekolwiek rozwiązanie - pewnie lepsze - w tej kwestii.
- exp za zabijanie graczy na zasadach podobnych do tych które kiedyś zaproponowałem
- questy, dużo i wielkich. takie które zmuszają gangi (nie pojedynczych wędrowców) do walk, wspólnego wypełniania jakiejś misji. Np. wypad na zlecenie BoS do Glow w celu odzyskania jakiegoś artefaktu (mało oryginalny jestem ale to przykład) i przez Enklawę by tą misję udaremnić.
- zaawansowane karawany i możliwość podróżowania z nimi

Niewykonalne fantazje:
- system pomijający levele a dający + do danej umiejętności na zasadzie jej używania i błędów. Np. strzelając ze small guns dostaje się dodatkowe punkty do tej specjalności. Podobnie z wszystkim innym.
+Quote Post
post 20-09-2009, 02:48
Post #4

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 972

Xp za pk to zły pomysł (choć nie znam zasad które zaproponowałeś) Pewnie chodzi Ci za xp tylko za pk graczy z innego gangu.
Ja bym widział chętnie:
-system dyplomacji w terminalu gangowym, gdzie ustala się status: sojusznik, neutralny, wróg. Wobec innych gangów.
-Coś niestety wowoskiego, czyli "honor", czyli coś za pk wrogów. Co by z tym dalej robić? Jeśli gang byłby np. w sojuszu z raidersami, to mógłby u nich jakiś lepszy sprzęt kupić.
-Znerfienie instakillu (do 20% tylko z better criticals)
- Znerfienie ignore armor, do poziomu armor penetration, czyli połowienie bądź trzyczwartrzenie (?? :D) obrażeń. Z 4/40 robimy 2/20 albo 1/10.
- w zależności od tego jak by się przyjęło powyższe, dodatkowe 3-6 leveli, po wipe jeszcze jeden tag dla postaci.
- Ustalenie ilości rzadkich, niekraftowalnych itemów na podstawie ilości graczy na wastelandzie. Zakładając że gra 2000 osób, wrzucamy na rynek i encountery stopniowo, np. 400 combat armorów i 150 power armorów. Po tygodniu sprawdzamy ile zjadł wasteland i uzupełniamy w sklepach zapasy.
-Kary do sneaku: -150 za metal armor, -50 za combat, -25 za leather, -200 za PA. kary za duza bron (duze energy i big guny) - 75 oraz kary przy próbie ukrycia się w zależności od ilości obserwatrów (-25 za każdego)

Wiem wiem, ingerancja w pekowską mechanikę. Ale niestety, w rpgu są inne ciut zasady niż w jego crpgowej adaptacji. Tego samego nie można uniknąć w przypadku crpg->mmorpg. Sęk w tym żeby zmiany były minimalne.

Ten post był edytowany przez Havoc87: 20-09-2009, 03:00
+Quote Post
post 20-09-2009, 03:59
Post #5

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 6 276

To ja bym jeszcze dorzucił do sneaku, konieczność blokowania (zasłaniania) przez przeszkodę. Innymi słowy mówiąc, postać może się ukryć, gdy stoi ze dwa, trzy hexy, w obrębie większego skupiska miejsca zagospodarowanego przez różne obiekty w grze. Albo możemy nazwę skilla - sneak zmienić równie dobrze na nazwę kombinezon kamuflujący, albo coś równie zgrabnego,np. Chinese Stealth Armor. Skoro ja nie mogę strzelać przez obiekt blokujący (dziwne, nie :P np, przez litą ścianę skał... bardzo dziwne :D ) to kolega ze sneak nie powinien się rozpłynąć metr przede mną w szczerym polu. Każdy ma jakieś ograniczenia. Sneak póki co nie ma żadnych. Znerfić.

Ten post był edytowany przez Nathaniel: 20-09-2009, 04:02
+Quote Post
post 20-09-2009, 10:18
Post #6

SHM-1
Group Icon

możliwość wynajęcia ochrony dla danego miejsca, od baz po miasta. Np. przez grupę graczy w celu zapewnienia spokoju w takim Klamath. Może to być na zasadzie gangu NPC pilnującego bezpieczeństwa tych którzy zapłacili. Lub jakiekolwiek rozwiązanie - pewnie lepsze - w tej kwestii.

Całkiem niezły pomysł ;) Dodałbym do tego aby było kilka rodzajów takiej ochrony.

1. Grupa kilku farmerów z bronią typu 10mm, shotgunem - najtańsza :P
2. Strażnicy ze Złomowa - już lepsza
3. Ochrona w metal armorach (np. z Kryptopolis) - tu już trzeba trochę więcej zapłacić ;)
4. Jakaś grupa najemników w combat armorach i z dobrą bronią (assaulty i bronie ciężkie :P)
5. Grupa mutantów z minigunami :D
6. BoS i Enklawa - najdroższe ze wszystkich no i najlepsze ;)

Kary do sneaku: -150 za metal armor, -50 za combat, -25 za leather, -200 za PA. kary za duza bron (duze energy i big guny) - 75 oraz kary przy próbie ukrycia się w zależności od ilości obserwatrów (-25 za każdego)

To by utrudniło grę sniperom ;) Też dobry pomysł :)

Kilka moich pomysłów dodatkowych:

- powiększyć system craftingu
- dodać nowe bronie i pancerze
- oczywiście większe poziomy do zdobycia :D
- te questy co pisał Siljan ;)
- dodać opcję w namiocie, że można dać prawa osobie aby mogła go widzieć
+Quote Post
post 20-09-2009, 10:52
Post #7

SHM-0
Group Icon
Grupa: SPAMER
Nr użytkownika: 10 538

- Dodać przejrzysty system Friendsów (lista friendsów i kolor nicków inny)
- Dodać power armory
- aby z 1 ch dało się handlować tak jak wcześniej
- Dodać więcej kasy dla handlarzy
- Tak jak była moja instatnt killa zmniejszyc
- Dodałbym także możliwość budowania jakiś rzeczy w świecie, czy w bazie, oprócz miast (albo aby chociaż bazy dało się budować własnoręcznie)
- Dodać restrykcje szafek, np aby w bazach do szafek miały tylko odpowiednie osoby, chyba że tak jak z autem lockpica ktoś by uzywał.
- aby jako niewolników dało się złapać każdego oprocz BoSa, Enclavy i Npc w maistach co mają po 5k hp
- Aby np. psy, deadclawy także można było łapać na liny
- Aby było takie coś jak spanie (ulepszałoby klimat i podwajałoby regeneracje hp)
- Aby gracze mogli oddawać różne dźwięki, np dźwięk "Stop" "i like this" "follow me!" "to battle!" (co także polepszałoby klimat i grywalność)
- Sneak znefić
- Aby np. po użyciu steal na kimś postać nie wędrowała za nią wiecznie, aby druga wiecznie musiała uciekać.
- Aby AP(Agility) liczyło się do szybkości biegu w real-time i ładowało się szybciej AP (a tego nie zauważyłem, lecz może jest)
- Dodać więcej broni i ogólne rzeczy to chyba wiadome ;)
+Quote Post
post 20-09-2009, 11:00
Post #8

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 851

Chcesz złapać szpona śmierci liną ^^?

A to ze nie mozna handlowac z 1charyzmy jest calkiem fajne, ktos malo rozgarniety się nie dogada o co mu chodzi i tyle, wiec calkiem realne.
+Quote Post
post 20-09-2009, 11:49
Post #9

SHM-1
Group Icon

Dodałbym także możliwość budowania jakiś rzeczy w świecie, czy w bazie, oprócz miast (albo aby chociaż bazy dało się budować własnoręcznie)

Całkiem fajny pomysł ;)

Dodać restrykcje szafek, np aby w bazach do szafek miały tylko odpowiednie osoby, chyba że tak jak z autem lockpica ktoś by uzywał.

Świetny pomysł :) No i te dźwięki też by były fajne hehe ;) Fajny ten pomysł ze spaniem, np postać kładła by się na łóżko, materac itd :P

Szpony to raczej powinno się łapać na łańcuch :D

Ten post był edytowany przez cerberix: 20-09-2009, 12:44
+Quote Post
post 20-09-2009, 13:37
Post #10

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

Moje wcześniejsze propozycje:

"1) Uważam, że koniecznie trzeba coś zrobić ze sprawą blokowania drzwi. Bo prawie cały czas widzę ludzi, którzy zostali zabici przez strażników a potem są masakrycznie gnębieni a to wszystko z powodu laga, albo chwili nieuwagi. O ile mordowanie blokersów rozumiem, to wydaje mi się, że nie powinni oni dostawać czerwonego nicka, co rozwiązałoby sprawę.

2) Nie wiem czy to możliwe, ale przydałoby się coś przeciwko floodowaniu. Bo już teraz to się staje problemem / jest irytujące.

3) Może to tylko ja, ale kupowanie u traderów jest dla mnie udręką. Wydaje mi się, że 5 sekund więcej podczas handlu byłoby dobrym rozwiązaniem.

4) Nie wiem, czy teraz jest czas o tym myśleć (na razie gra jest tworzona a nie wypełniana, zrozumiałe) ale zastanawiam się jak będzie z Fix'ami. Według mnie przydałoby się trochę więcej możliwości - mam na myśli - więcej przedmiotów do stworzenia. I żeby nie było to takie monotonne / banalne / cokolwiek, możnaby niektóre przedmioty zaimplementować ze schematami. Czyli - aby zrobić samemu np widły śmierci z powiększonym magazynkiem, trzeba znaleźć schematt (trochę jak w arcanum), nie stracić go i mieć odpowiednie skille / narzędzia itp. Takie schmaty miałyby ogromną wartość, zakładając, że rzeczywiście trudno byłoby na nie trafić.

5) Propo fixa, kolejną przydatną umiejętnością, mogłoby być rozbieranie zepsutej broni. Np z zepsutego pistoletu możnaby uzyskać jedną część metal parts. Cokolwiek."

Kolejne punkty:

6) Podoba mi się pomysł aby można było wymieniać się z kupcami od 2 albo nawet 3 punktów charyzmy. Z wiadomych powodów. Szanujący się handlarze nie będą się wymieniać towarem z ludzi, którzy mają prezencję stolca albo wyglądają na totalną hołotę. Za to powinny się pojawić jakieś oprychy w reno, den - tacy paserzy, którzy sprzedawaliby i takim co mają 1 punkt charyzmy.

7) Pomysł z budowaniem samemu bazy albo jakimkolwiek decydowaniu o zmianach (np gdzie coś postawić itp) jest super, ale podejrzewam, że bardzo trudny do zrealizowania.

8) więcej broni i więcej modyfikacji do tychże, tak samo z armorami. W tej kwestii postaram się być jakkolwiek pomocny i pobawię się trochę sprajtami. Jeżeli mi coś wyjdzie, wyślę do odpowiednich ludzi.

9) ecie pecie, twoja mama tanczy w kabarecie

na razie tyle :)
+Quote Post
post 20-09-2009, 14:32
Post #11

SHM-0
Group Icon

6) Podoba mi się pomysł aby można było wymieniać się z kupcami od 2 albo nawet 3 punktów charyzmy. Z wiadomych powodów. Szanujący się handlarze nie będą się wymieniać towarem z ludzi, którzy mają prezencję stolca albo wyglądają na totalną hołotę. Za to powinny się pojawić jakieś oprychy w reno, den - tacy paserzy, którzy sprzedawaliby i takim co mają 1 punkt charyzmy.

Mała poprawka od 3 ch da się kupować ;) chyba że chodzi ci o obecną sytuację to poprawka sla 2 ch nie mozna kupować...
+Quote Post
post 20-09-2009, 21:41
Post #12

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 878

Dwie sprawy - błedy:

1) mam 2lvl small arms gunsmith. W ręku miałem Desert Eagle i upgradowałem go do wersji ze zwiększonym magazynkiem. Po upgradzie okazało się, że zeżarło amunicję, jaka była w magazynku.

2) Miałem krowę. Wylogowałem się z gry na mapie świata. Po ponownym wejściu do gry nie zwróciłem uwagi na to czy w teamie jest krowa (na liście wyświetlanej w trybie mapy świata) bo szybko wszedłem w lokację na pustyni. Okazało się, że krowy juz ze mną nie było. Zniknęła.
+Quote Post
post 21-09-2009, 14:30
Post #13

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Moja mała propozycja - bo nie widzę a wiem ze jest rozrzucone po rożnych tematach/postach. Stworzyć temat "jak zacząć" z opisem krok po kroku - co zrobić żeby zagrać [ skąd ściągnąć jak skonfigurować co jet potrzebne a co nie] oraz jak grać [ początkowe questy skille, obsługa radia itd ect!]

pzdr.
+Quote Post
post 26-09-2009, 09:27
Post #14

SHM-1
Group Icon

Super kolejny UPDATE, który sprawił, że teraz tylko 1 mineral i 1 ore się wydobywa. No kurde co oni robią??? Było dobrze to psują znowu. Jeszcze coś z perpecją zmienili no nie wyrobie.

---EDIT---

Aaaa.... Teraz nie ma już czasu odnawiania. Szkoda tylko, że nie moge brać więcej niż mój udźwig. Co do perpecji to jak stoi się tyłem do osoby to jej nie widać :P Jednak wolałem tak jak było przedtem... :/ Ale ten pomysł z surowcami całkiem dobry ;)

Ten post był edytowany przez cerberix: 26-09-2009, 09:49
+Quote Post
post 27-09-2009, 14:07
Post #15

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 878

W sumie krótko, taki mały szort na temat pomysłów:

- stworzenie pewnej szansy dla 21levelowców - jakiś niezwykle wymagający quest, może kilka z nich do wyboru, może w formie quizu na podstawie wiedzy o Fonline, może pokonanie jakiegoś stwora/stworów, zdobycie surowców, sprzętu itp sprawa.
Zawsze byłaby to specjalna motywacja do dalszego grania oprócz słabej RPG jesli nie ma się z kim poerpegować. Poza tym, przydałyby się jeszcze jakieś "drobne" skill pointy dla doszlifowania niektórych umiejętności i 1 perk więcej.
Nie chodzi mi tu o to, aby zdjąć/przesunąć ograniczenie lvl powyżej 21lvl. Chodzi o to, aby zdobycie kolejnych 1 może nawet 3 leveli było niezwykle trudne, godne herosów.

- druga sprawa to sprawa Niebezpiecznych Pustkowi, Dangerous Wasteland. Szczerze powiedziawszy, Wasteland w Fonline (zresztą to dotyczy także Fallout 1/2) jest... najbezpieczniejszym i przytulnym miejscem! Tak! Miasta, ogólnie, lokacje są bardzo niebezpiecznym miejscem dla pojedynczego gracza.
Podam to na przykładzie: jestem ranny, mam niski poziom First Aid, leczenie dopiero za kilka realnych minut. Daleko od miasta, a na pustkowiu nie ma żadnego zajmującego zajęcia. Co robię? Po prostu zamiast iść do jakiegoś miasta i narażać się na niebezpieczne w tym momencie encountery: stoję i czekam. Na odnowienie punktów życia, czy tez na możliwość kolejnego użycia First Aid. I nic się nie dzieje przez te kilka minut a nawet kilkugodzinne stanie w jednym punkcie na mapie świata.
Moim skromniutkim zdaniem, globalny skrypt odpowiadający za mapę świata, za stanie na niej bez ruchu, powinien generować z jakąś drobną szansą pojawienie się random encountera. Wówczas, miasta na mapie świata byłyby jedynym bezpiecznym schronieniem, a Pustkowia rzeczywiście byłyby niebezpieczne. W sensie, przebywanie na Pustkowiach byłoby naprawdę niebezpieczne i ryzykowne.
Stanie na zielonym kole oznaczającym lokację byłoby wyjątkiem, bo w sumie gdzieś jakieś bezpieczne miejsca na wylogowanie się z gry nawet na kilka dni powinny być, i nie powinno się narażać gracza na utratę zgromadzonego dobytku poprzez niekontrolowane zejście z Fonline'oewgo świata.
- trzecia sprawa w toku... muszę znikać, napiszę jak wrócę o ile nie zapomnę ;)
+Quote Post
post 27-09-2009, 14:41
Post #16

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 508

Zawsze byłaby to specjalna motywacja do dalszego grania oprócz słabej RPG jesli nie ma się z kim poerpegować. Poza tym, przydałyby się jeszcze jakieś "drobne" skill pointy dla doszlifowania niektórych umiejętności i 1 perk więcej.
Nie chodzi mi tu o to, aby zdjąć/przesunąć ograniczenie lvl powyżej 21lvl. Chodzi o to, aby zdobycie kolejnych 1 może nawet 3 leveli było niezwykle trudne, godne herosów.

Moim zdaniem czynienie postaci jeszcze silniejszymi niż są obecnie to przesada ,21lvlowcy już i tak silnie godzą w założenia klasycznego fallout'a ,bo są niemal chodzącymi bogami (sporo hp, praktycznie zawsze trafiają przeciwników tam gdzie mają ochotę bronią ,w której się specjalizują). Przez to zanikają takie zjawiska jak critical failure bądź trafienie osoby na lini strzału ,która jest przed naszym celem(single shoot).

Co do tego ,żeby utrudnić exp -jestem jak najbardziej za.
Można by pomyśleć nad tym ,żeby za zabijane moby nie było exp'a ,a jedynie za trafienia (przykładowo 1exp za każde udane trafienie).
Obniżenie kilkukrotne exp'a za moby też w moim odczuciu głupim pomysłem nie jest.
21 lvl'a nie wbiłem ,ale z obserwacji znajomych wiem ,że jest to do zrobienia od zera w 2 dni.
+Quote Post
post 27-09-2009, 17:16
Post #17

SHM-0
Group Icon

21 lvl spokojnei w 2 można zrobić. najpierw na skorpionach a potem od 10 lvl można zacząć na centaurach ;)

Tyle, że masz ten 21 lvl i potem co? Tylko działać gromadząc rzeczy dla siebie lub innych i towarzysko ;)

Powinni dać do ok. 40 lvl bez perków sniper itp.
Wtedy przynajmniej sniperzy nie mieliby tak łatwo a pozatym byłoby można dłużej sobie expić i budować postać ;)

Ten post był edytowany przez oxplay: 27-09-2009, 17:18
+Quote Post
post 27-09-2009, 17:20
Post #18

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

A ja przypominam, że to jest temat pod tytułem "Pomysły i sugestie" a nie rozmowa ogólna. Więc prosiłbym jednak, żeby nie pisać tutaj nic nie wnoszących do tego tematu postów.

Zależy mi, żeby - jak już wejdzie - scypior miał tutaj przejrzysty wątek z pomysłami, a nie sranie w banie. Bo inaczej nie ma szans, że jakiekolwiek nasze sugestie będą miały szansę się przebić.
+Quote Post
post 27-09-2009, 18:03
Post #19

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 955

QUOTE(Cubik @ 27-09-2009, 14:07)
Moim skromniutkim zdaniem, globalny skrypt odpowiadający za mapę świata, za stanie na niej bez ruchu, powinien generować z jakąś drobną szansą pojawienie się random encountera.

Równie dobrze można byłoby dodać szansę na pojawienie się encountera podczas bycia offline. Durnota kompletna.
+Quote Post
post 27-09-2009, 18:19
Post #20

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

QUOTE(Smiechu @ 27-09-2009, 18:03)
Równie dobrze można byłoby dodać szansę na pojawienie się encountera podczas bycia offline. Durnota kompletna.
*

No właśnie nie do końca. Na innego gracza można się natknąć podczas zwiedzania Pustkowi, a nawet podczas walki przy random encounterze, więc szansa na pojawienie się wrażej kreatury podczas odpoczynku też powinna jakaś być.
+Quote Post

5 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-07-2019, 07:39