Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Dlaczego tak?

post 13-04-2007, 11:34
Post #1

SHM-1
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 4 119

Otóż pytanię to kieruję głównie do przedstawicieli BoS, Fallout Center, Strazy Nocnej, czyli Sceny skupionej tam, jak równiez do społeczności Shamo.

Trapi mnie bowiem pytanie, dlaczego tak właśnie się stało. Scena podzielona jest na dwa obozy, a różnice są dość mym zdaniem odczuwalne. Od razu mówię, że przedstawiam tu swoje poglądy, ew. obserwacje.

Pierwsze objawy podziału zauważyłem, gdy używałem skrótu FC, dochodziło bowiem do sporu co też skrót ten oznacza (czy może kto ma prawo go używać...).

Dziwi także fakt, że scena skupiona wokół Fallout Center izoluje się. Bo jak to inaczej wytłumaczyć?

I właśnie moje pytanie: dlaczego? Cóż wpłyneło na ten podział? Różnica zdań? Brak porozumienia? Czy może zwyczajna rywalizacja?

Warto także zadać sobie pytanie, jakby Scena wyglądała bez tego podziału. Czy bylibyśmy wielką rodziną, czy też na każdym kroku powstawałyby spory?

hiho.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 13-04-2007, 11:54
Post #2

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Propozycje wyciągnięcia dłoni były ze 3 i wszystkie rozbiły się o kulturę osobistą osobników z FBN. Ci co pamiętaj co się wtedy działo na Shamo mogą się tu podzielić swoimi spostrzeżeniami ;].
+Quote Post
post 13-04-2007, 15:03
Post #3

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Racja sprawa skrotu 'FC' jest dosc drazliwa :) ... Prawo ma oczywiscie ten, kto byl pierwszy, czyli my :P ...

Przychylam sie do zdania Obsego. Podzial wynika z roznych sposobow bycia i moze jest spowodany tym, ze osobniki z 'tego drugiego FBNowego' obozu dorastaly (w wiekszosci) w innych czasach, gdzie kultura osobista nie jest taka wazna...
Gdyby nie bylo podzialu, to jestem pewien, ze do klutni dochodziloby bardzo czesto...
+Quote Post
post 13-04-2007, 15:29
Post #4

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Tai Obsy ... ma racje prób łagodzenia konfliktowo było wiele jak sie skończyły dobrze wiemy a przy jakim akompaniamencie tym bardziej ...
Niech se chłopcy żyją na swoim ... swoimi prawami i tekstami .. tu jest miejsce na dojrzałych scenowiczów , choć jak los pokazuje zawsze jet parę wyjątków.

A tak btw my ludziom z fbn-u nie zabraniamy byc na shamo ani cos robic to ich indywidualny wybór.
+Quote Post
post 13-04-2007, 16:36
Post #5

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

QUOTE(Obsydian @ 13-04-2007, 11:09)
Propozycje wyciągnięcia dłoni były ze 3 i wszystkie rozbiły się o kulturę osobistą osobników z FBN. Ci co pamiętaj co się wtedy działo na Shamo mogą się tu podzielić swoimi spostrzeżeniami ;].
*

Czy są jakieś posty/tematy z tego okresu? To brzmi intrygująco :D ...
+Quote Post
post 13-04-2007, 17:09
Post #6

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

*snip*
+Quote Post
post 13-04-2007, 20:11
Post #7

SHM-1
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 4 119

QUOTE(Obsydian @ 13-04-2007, 11:09)

W takim razie ich sprawa. Może to i dobrze?

QUOTE(Deat©hClaw @ 13-04-2007, 14:18)
Racja sprawa skrotu 'FC' jest dosc drazliwa :) ... Prawo ma oczywiscie ten, kto byl pierwszy, czyli my :P ...

Przychylam sie do zdania Obsego. Podzial wynika z roznych sposobow bycia i moze jest spowodany tym, ze osobniki z 'tego drugiego FBNowego' obozu dorastaly (w wiekszosci) w innych czasach, gdzie kultura osobista nie jest taka wazna...
Gdyby nie bylo podzialu, to jestem pewien, ze do klutni dochodziloby bardzo czesto...

Właśnie tak podejrzewam - byłoby wiele kłótni, nieporozumień, no i walka o skrót FC.

QUOTE(Spicmir @ 13-04-2007, 14:44)
.. tu jest miejsce na dojrzałych scenowiczów , choć jak los pokazuje zawsze jet parę wyjątków.

Jeśli mówisz dojrzałych, podejrzewam, że masz na myśli kulturę, wiedzę, etc., a nie wiek. Jeżeli wiek, to w takim razie mieszczę się choć w wyjątkach. :P

QUOTE(Sorrow @ 13-04-2007, 15:51)
Czy są jakieś posty/tematy z tego okresu? To brzmi intrygująco :D ...

Faktycznie, może moglibyście umieścić tu posty z tego okresu, jeżeli takow jeszcze istnieją?
+Quote Post
post 13-04-2007, 21:25
Post #8

Group Icon

Nie w żadnym wypadku nie chodzi o wiek ani wiedzę o kulturę troszkę .. w granicach dobrego smaku . Chodzi tu o podejście do sprawy , tematu i ludzi .

Tak jak pisał Tails .. to tu i to tam to dwa rożne światy ... i bez głębokiego poznania nie da sie tego zrozumieć a [tak myślę] większości z nas nie chce poznawać ich świata bo jest inny i nam nie pasuje. To jak kultura hip-hopu i punk-rocka . Jedni nie chcą zrozumieć drugich i tak sie pogłębia konflikt z różnic i podziałów niechęci itd ... a w końcu chodzi o muzykę ..

Ja do chłopaków z FBNu nic nie mam o ile nie deptają mi po odcisku lub nie plują na FC [te prawdziwe] - choć tu nie mam zamiaru sie kłócić bo raz sie kłóciłem z pewną osobą i wiem ze z tego nic dobrego nie wynika :)
Dla nich to oni sa FC a my f2c a dla nas oni sa F-cent [prawie jak 50 -cent;) ]a my jesteśmy FC ... ze inni mają problem to trudno .. niech nie używają skrótów

Ale tu widzę ze ty juz podoiłeś decyzje o nazywaniu nas f2c [patrz u portofilio ] co mi zwisa choć szpon będzie nie zadowolony bo f2c to tylko mała cząstka fc .. wiec może poczuć sie niedoceniony ze nijako przedstawiasz tylko jego kawałek ciężkiej pracy zwieńczając to nazwa f2c
+Quote Post
post 13-04-2007, 21:32
Post #9

Wasteland Demon
Group Icon

I nie myslec sobie, ze jestesmy banda zgredow, ktorzy nie dopuszczaja nikogo nowego na swoje podworko. Scena jest dla wszystkich, ktorzy szanuja prace innych i swoja...
+Quote Post
post 13-04-2007, 21:50
Post #10

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

A ja myślę, że sprawa jest bardzo prosta :) na dobrą sprawe ani mi ich nie potrzebujemy i nie tęsknimi, ani oni nas nie potrzebują i nie tęsknią ;) każdemy jest dobrze i niech tak lepiej zostanie...
+Quote Post
post 13-04-2007, 22:42
Post #11

Group Icon

tak jesteśmy otwarci na nowych ludzi na scenie co zresztą widać! zresztą czy ktoś mówił Tobie ze Cie tu nie chce ? Co innego ludzie którzy nie umieją sie zachować którzy tu nie pasują [?hassan?] .
Moim zdaniem shamo i tak jest mniej "elitarne" niż kiedyś [fuck! miałem nie przypominać starych czasów] To może czyjeś kompleksy ?
Niegdyś redaktor/pracownik WASTELANDU zarzucał mi że obrzucam łajnem wszystkich młodszych użytkowników [ o może to chyba 95% shamo] a nic takiego nie miało miejsca a jeśli miało to niektórym się przydało bo coś z nimi bylo nie tak . Znany jestem z tego ze: nie pier**le sie w tańcu i jak trzeba mogę walnąć z buta w "mordke" żeby byl spokój.
Oraz z NWG [nie wygadana gęba] i to nie tylko na linie user -młodszy user ale takze user-user i user - administrator.
Jestem barwną postacią ktora dużo osob nie trawi ale dobze mi z tym ...
Jak kogoś uwaliłem bez powodu to przeprosiłem [ warto zajrzeć do klatki np tu: http://shamo.gry-online.pl/agora/index.php?showtopic=7258 ]
lub do technikali : [http://shamo.gry-online.pl/agora/index.php?showtopic=7096]

Zjechałem tak ale sie należało ... co potem sie działo to widać wszędzie ale mniejsza z tym.

Quinn wiec o co ci chodzi ?

[off top :offtop: ] heheh zauważyłem teraz że przyczyniłem się do powstania rango Trolla w znacznym stopniu ... ja to jestem Dude :krzeslo: ;)
+Quote Post
post 13-04-2007, 23:06
Post #12

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 974

Trapi mnie bowiem pytanie, dlaczego tak właśnie się stało. Scena podzielona jest na dwa obozy, a różnice są dość mym zdaniem odczuwalne. Od razu mówię, że przedstawiam tu swoje poglądy, ew. obserwacje.

Podzial na obozy(chodz to zle slowo) jest calkowicie naturalny. Po prostu obie sceny zajmuja sie czym innym. Shamo to spolecznosc zgromadzona wokol forum dyskusyjnego, FBN wokol gry online. Jedyny bardzo slaby punkt wspolny to Fallout Tactics, ktory jest na snamo uwazany za ciotecznego kuzyna ;)
Wiec tak samo jak shamo nie ma specjalnych zwiazkow ze scena Stalkera, tak samo laczenie na sile z FBN skazane jest na porazke.

Pierwsze objawy podziału zauważyłem, gdy używałem skrótu FC, dochodziło bowiem do sporu co też skrót ten oznacza (czy może kto ma prawo go używać...).

Hmm kiedys mowilo sie, ze ten konflikt jest dlażartu, czyzby cos sie zmienilo :P
Sprawa dotyczy dwoch serwisow, FBN to gra w ft online. Wiekszosc ludzi z FBN dazy takim samym 'szacunkiem' Fallout Center jak SHAMO.

Dziwi także fakt, że scena skupiona wokół Fallout Center izoluje się. Bo jak to inaczej wytłumaczyć?

Jesli FBN sie wokol czegos skupia, to jest tym czyms OPFC, nie FC ;) A co do izolacji, rownie dobrze mozna powiedziec, ze SHAMO sie izoluje, co jest bzdurą.

I właśnie moje pytanie: dlaczego? Cóż wpłyneło na ten podział? Różnica zdań? Brak porozumienia? Czy może zwyczajna rywalizacja?

Warto także zadać sobie pytanie, jakby Scena wyglądała bez tego podziału. Czy bylibyśmy wielką rodziną, czy też na każdym kroku powstawałyby spory?

Jak juz bylo powiedziane wczesniej, to dwa swiaty, ktore nie moga sie polaczyc. SHAMO to forum, panuja tu jasne reguly co do pisowni, wulgaryzmow itp. SHAMO obraca sie wokol slowa pisanego, a FBN wokol grania, grania i grania w Fallouta.
Jak by scene wygladala bez podzialu? Tak samo jak teraz, ci co chca zagladaja na shamo/FBN i zadnej osoby jakas straszna przykrosc nie spotyka. A to, ze malo osob z fbn jest zainteresowanych shamo i vice versa to chyba raczej nikomu nie przeszkadza.
+Quote Post
post 13-04-2007, 23:22
Post #13

Wasteland Demon
Group Icon

Glowny podzial polega chyba na tym, ze dla FBNu Fallout to Fallout Tactics...
Dla nas Fallout to Fallout, a nie jakas gra falloutopodobna ;) ...

Roznice 'kulturalne' wynikaja z tego, ze obie gry reprezentuja soba inny jej poziom ;) ...
+Quote Post
post 13-04-2007, 23:32
Post #14

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 3 317

Ale tu widzę ze ty juz podoiłeś decyzje o nazywaniu nas f2c [patrz u portofilio ] co mi zwisa choć szpon będzie nie zadowolony bo f2c to tylko mała cząstka fc .. wiec może poczuć sie niedoceniony ze nijako przedstawiasz tylko jego kawałek ciężkiej pracy zwieńczając to nazwa f2c

Właśnie miałem go za to opierdzielić :lol:
Może ktoś to pamięta, ale z początku ŻB było pod patronatem Fallout Center. Musiałem "nawracać" Quinna na Shamo :P
A to dlatego, że po shamowej stronie Sceny jest większe pole działania, większe możliwości rozwoju. Wszystko co się dzieje na Scenie - mody, ziny, konwenty, itp. skoncentrowane jest tutaj i tworzone w głównej mierze przez "brać shamową". Podczas gdy u nich jedyne co się dzieje to co najwyżej to, że kolejne klany ft powstają.

heheh zauważyłem teraz że przyczyniłem się do powstania rango Trolla w znacznym stopniu ... ja to jestem Dude 

Mam u ciebie dług wdzięczności 8]
+Quote Post
post 13-04-2007, 23:38
Post #15

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 974

QUOTE(Deat©hClaw @ 13-04-2007, 22:37)
Glowny podzial polega chyba na tym, ze dla FBNu Fallout to Fallout Tactics...
Dla nas Fallout to Fallout, a nie jakas gra falloutopodobna ;) ...

Roznice 'kulturalne' wynikaja z tego, ze obie gry reprezentuja soba inny jej poziom ;) ...
*

Na FBN zdażają sie osoby, które nie grały w Fallouta1/2, ale takim szybko sie nudzi tactics. Co jest fajnego w FT? Ze mozna na multi powalczyc postaciami zrobionymi w SPECIALu, ze z grubsza sa takie itemki jak w falloucie, jest tyle samo krwi, jednym slowem mozna popykac na multi w cos co jest Falloutem ;]

Wpadla mi do glowy taka glupia analogia. Zamienmy slowo 'Fallout' na 'Dziewczyna'.
Zalozmy, ze wszyscy ludzie z SHAMO i z FBN lubia dziewczyny.
SHAMOwcy pisza o nich na forum, robia o nich opowiadania, tworza malowidla, ogladaja Playboya z pieknymi niewiastami, ale nie maja ich na codzien fizycznie ;]
A na FBN po prostu podrywaja zwykle dziewczyny, ktore nie sa super modelkami i nie sa tak idealne jak te kultywowane przez SHAMOwiczow, ale bawią sie z nimi na codzien ;] Raczej nic nie stoi na przeszkodzie by ktos z shamo mial dziewczyne, jak nic nie stoi na przeszkodzie by ktos z FBN przeczytal "opowiadanie o dziewczynie" :P
+Quote Post
post 13-04-2007, 23:45
Post #16

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 3 317

Na FBN zdażają sie osoby, które nie grały w Fallouta1/2, ale takim szybko sie nudzi tactics. Co jest fajnego w FT? Ze mozna na multi powalczyc postaciami zrobionymi w SPECIALu, ze z grubsza sa takie itemki jak w falloucie, jest tyle samo krwi, jednym slowem mozna popykac na multi w cos co jest Falloutem ;]

I tu właśnie jest ta różnica w postrzeganiu Fallouta. Dla jednych jego piękno to special, itemki i krew, a dla drugich klimat ;]

A co do porównania z dziewczyną to chyba jednak mnie przekonałeś ;]
+Quote Post
post 14-04-2007, 00:22
Post #17

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Tails @ 13-04-2007, 16:24)
FBN to całkowicie inny świat,  bez zrozumienia ich "kultury" i zaakceptowania tym jakimi jest nie da się dojść do porozumienia.

Pisanie na stronach, które odnoszą się do Fallouta (bo mimo wielu różnic FT też jest dla mnie Falloutem) tekstów o sraniu, lizaniu się po jajach, ciągnieciu laski, analnym dymaniu i co jeszcze chcecie - nie jest możliwe do jakiejkolwiek akceptacji. Nie jest również możliwe do zrozumienia - choć gdy o mnie chodzi, to starałem się to zrozumieć, wywołując jakiś czas temu dyskusję na forum Wastelandu.

Dlatego też, aby technicznie to pogodzić, wprowadziłem rozdzielenie pojęcia na FBN i "kloako-fbn".

Sprawy FBN takie jak prowadzenie rozgrywek w sieci - jest dla mnie równie ciekawe, jak wysokość plonów orzeszków ziemnych w Kongo. Co nie znaczy, że noszę tą informację na czole. Skoro taki segment sceny Fallouta jest - to niech sobie będzie. Nie wpływa to w jakikolwiek sposób na moją ocenę - tej świetnej gry jaką jest Fallout Tactics :D

Za to wszędzie - gdzie tylko można trąbię - że Fallout Tactics należy do kanonu Falloutów. W ułomny sposób - ale należy. Czym może i mogę do siebie zrazić ludzi z normalnej sceny - ale co tam. Jeśli ich wkurwię, ale zarazem zmuszę do myślenia - to tak ma być :biggrin:

Natomiast uważam, że "kloako-fbn" czyli co niektóre klany i co niektórzy ludzie skupieni pod - teraz już trochę rozmytym patronatem OPCF - to syf, szambo, najgorsza gównażeria i śmieci. I nie przez to, że guru tego syfu - bolek - na swoim forum, coś tam o mnie napisał.

Są jednak pewne ogólne zasady, których takie cwane mendy jak on, nie potrafią zrozumieć. A skoro tak - to można ich olać ciepłym moczem. Tylko nie zbyt długo - aby im za ciepło nie było.

Reasumując - skłaniam się do słów czecha - niech FBN sobie istnieje - mi nic do tego. A współpracować - jak już to możemy na szerszym polu, polegającym na innej wymianie poglądów niż np. wywiady z pytaniami o to w co wierzę :blink:
+Quote Post
post 14-04-2007, 01:01
Post #18

SHM-3
Group Icon

QUOTE(Squonk @ 13-04-2007, 23:37)
Pisanie na stronach, które odnoszą się do Fallouta (bo mimo wielu różnic FT też jest dla mnie Falloutem) tekstów o sraniu, lizaniu się po jajach, ciągnieciu laski, analnym dymaniu i co jeszcze chcecie - nie jest możliwe do jakiejkolwiek akceptacji. Nie jest również możliwe do zrozumienia - choć gdy o mnie chodzi, to starałem się to zrozumieć, wywołując jakiś czas temu dyskusję na forum Wastelandu.

Chyba więc jeszcze nie byłeś na DaC jednym z dwóch najlepszych serwisów o Falloucie :rolleyes: . Pójdź i im to powiedz - tylko zapodaj wcześniej linka - chętnie się pośmieję 8] .

QUOTE(Squonk @ 13-04-2007, 23:37)
Natomiast uważam, że "kloako-fbn" czyli co niektóre klany i co niektórzy ludzie skupieni pod - teraz już trochę rozmytym patronatem OPCF - to syf, szambo, najgorsza gównażeria i śmieci. I nie przez to, że guru tego syfu - bolek - na swoim forum, coś tam o mnie napisał.

Przy okazji zapominasz, że właśnie Fallout Tactics wprowadził kloaczny humor i teksty o sraniu i innych tego typu czynnościach - tak więc takie zachowanie gównażerii doskonale pasuje do samej gry :D .
+Quote Post
post 14-04-2007, 01:38
Post #19

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Sorrow @ 14-04-2007, 00:16)
Chyba więc jeszcze nie byłeś na DaC jednym z dwóch najlepszych serwisów o Falloucie :rolleyes: . Pójdź i im to powiedz - tylko zapodaj wcześniej linka - chętnie się pośmieję 8] .

Nie kumam :blink:

Przy okazji zapominasz, że właśnie Fallout Tactics wprowadził kloaczny humor i teksty o sraniu i innych tego typu czynnościach - tak więc takie zachowanie gównażerii doskonale pasuje do samej gry :D .

Jakoś nie zauważyłem ;) A takie zachowanie wynoszą z "domu" :D

Celowo napisałem "domu" w cudzysłowie, żeby potencjalne wtyki "kloako-fbn'u" działające na Shamo, nie leciały do nich z palącymi się gaciami, mówiąc: "Ten (...)* Squonk znów was obraża".

"Dom" to szerokie pojęcie - wszystko tu się zalicza, co "zabiera" ze sobą człowiek, siadający przed kompem.

* właściwe wpisać

EDIT:
Tak samo jak nie nabywa się agresji w życiu, przez granie w naszpikowane agresją gry ;)

Ten post był edytowany przez Squonk: 14-04-2007, 02:15
+Quote Post
post 14-04-2007, 02:40
Post #20

SHM-3
Group Icon

QUOTE(Squonk @ 14-04-2007, 00:53)

Nie kumam :blink:

A, nieważne, lepiej, żebyś nie wiedział :D .

QUOTE(Squonk @ 14-04-2007, 00:53)

Jakoś nie zauważyłem ;) A takie zachowanie wynoszą z "domu" :D

Celowo napisałem "domu" w cudzysłowie, żeby potencjalne wtyki "kloako-fbn'u" działające na Shamo, nie leciały do nich z palącymi się gaciami, mówiąc: "Ten (...)* Squonk znów was obraża".

"Dom" to szerokie pojęcie - wszystko tu się zalicza, co "zabiera" ze sobą człowiek, siadający przed kompem.

* właściwe wpisać

Raczej chodzi mi o to, że sądząc po obsesji twórców na punkcie fekaliów tacy ludzie są "target group" twórców FT ;) .
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-11-2019, 18:30