Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Dlaczego tak?

post 14-04-2007, 08:04
Post #21

SHM-1
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 4 119

QUOTE(Spicmir @ 13-04-2007, 20:40)
Ale tu widzę ze ty juz podoiłeś decyzje o nazywaniu nas f2c [patrz u portofilio ] co mi zwisa choć szpon będzie nie zadowolony bo f2c to tylko mała cząstka fc .. wiec może poczuć sie niedoceniony ze nijako przedstawiasz tylko jego kawałek ciężkiej pracy zwieńczając to nazwa f2c

:blink: Hmmm, gdzie niby masz dwójkę? Ja w linkach w Portfolio widzę tylko link "Fallout Corner", który sam wstawiłem. Czyżby przywidzenia? I nie ma w tym nic złośliwości...

Quinn wiec o co ci chodzi ?

Khe? Pogubiłem się. Jeno pytałem o podział, więc nie rozumiem pytania.
I nie ma potrzeby wałkowania tematu młodych na Scenie, bo wiek to nie argument, by nic nie robić. Tyle.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 14-04-2007, 10:03
Post #22

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

ej ludzie ale chyba nie powiecie mi [bo tak z tej analogi o dziewczynach wynika] ze na shamo sie nic nie robi ze my nie mamy fizycznego kontaktu z tymi dziewczynami. ze nic nie robimi z tymi dziewczynami ... może jesteśmy lekko wybredni i wolimy wpierw trochę pogadać niż sie brać odrazu za dmuchanie ale ... po prostu nas tak nauczono :P Tak czy siak więcej pożytku jest ze to my zaliczamy panienki [ bo czasem cos z tego jest] a nie ze brać taktyczna zalicza lalunie ...

A co do kulturalnego grania powiem tyle jak sie chce to sie potrafi [wystarczy spojrzeć na RPG club ] może bylem tylko na trzech sesjach ale poziom [jak na tak dużo osób z rożnych "środowisk"] był przedni .
Może to wpływ Maniora i reszty szefostwa z rpgC może jak FBN miał przywódcę który umiał by ściągnąć lejce w odpowiednim momencie nie bylo by tam takiego syfu. Ale cóż jeśli to taktycznym nie przeszkadza nich sobie żyją tak u siebie z swoimi regułami i hasełkami ... ba mogą nawet mnie odwiedzać byle nie pluli jadem w mojej obecności :P

Edit by Spicmir

Quinn ty tak zemną nie pogrywaj była 2jka i to ja nie mam omamów ... była i już.
Może psioh ci ja sciagnoł ale była.

A tak btw . czemu zawsze jak pada słowo młodzi i scena każdy mówi o wieku ?
Szczególnie ze nikt z nas "starszych" nie mam na myśli wieku tylko czas spędzony na scenie , ilość roboty wykonanej , nabranego doświadczenia i obycia .

edit by Spicmir

Oj nie przenoś swych smutków tam gdzie nie trzeba bo temat może zawędrować do klatki. A to ze zemną pogrywasz jest faktem 2ka była i z tego co Psioh mówi to ty ja napisałeś i teksty w stylu "Czyżby przywidzenia? " sa wyjątkowym przykładem "rżnięcia głupa" i pogrywania ze mną .
A tego nie lubię. Jak chcesz przeprowadzić dyskusje dlaczego zmieniłeś /zmieniłaś swoje podejście do ŻB /VV to zrób to u siebie na tablicy ..

[koniec fochów]
+Quote Post
post 14-04-2007, 10:23
Post #23

SHM-1
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 4 119

QUOTE(Spicmir @ 14-04-2007, 09:18)
Quinn ty tak zemną nie pogrywaj była 2jka i to ja nie mam omamów ... była i już.
Może psioh ci ja sciagnoł ale była.

A tak btw . czemu zawsze jak pada słowo młodzi i scena każdy mówi o wieku ?
Szczególnie ze nikt z nas "starszych" nie mam na myśli wieku tylko czas spędzony na scenie , ilość roboty wykonanej , nabranego doświadczenia i obycia .

Czy ja z Tobą pogrywam? W takim razie muziałem napisać 2 przez przypadek, przyzwyczajony, że jest to nazwa pierwotna FC. I ja nie wiem, czemu uważasz, że było to pogrywanie czy niedocenienie. Widocznie dog zlikwidował, nawet nie zauważyłem.

Poza tym, po tym jak wyłączyłem czasowo ŻB to Twoje nastawienie do mnie się diametralnie się zmieniło. Może i był to błąd, ale przecież ŻB nie zginęło, jeno ewoluowało. A ja cały czas pracuję, bo zrobić stronę od zera prosto nie jest, ale nikt nie mówił, że będzie.

Poza tym jeśli masz jakieś wątpliwości, to napisz do mnie na GG czy PW, bo robimy tu niepotrzeby OT.
+Quote Post
post 14-04-2007, 11:27
Post #24

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Quinn - inna sprawa, bo zamiast pultać się razem ze Spicem o dwójke bądź jej brak nie zauważyliście czegoś ważniejszego :D

Powiedzcie mi do czego prowadzi ten adres??? http://fallout.emaisto.com.pl/

Bo akurat taki link jest na Twoim port coś tam ;)

:lol: :lol: :lol:

EDIT:
Prawie jak adres do FC 8]

EDIT_mk2:
Nie wiem jakie jest DAC - wersja angielska mnie średno interesuje (preferuję NMA ;)). Co do polskiego DAC - to wolałem ich "wcześniejszą wersją" czyli serwis SAD, bo jeśli na tej obecnej niusy mają się pojawiać co pół roku - to co ja tu mogę mieć za zdanie :huh:
+Quote Post
post 14-04-2007, 11:33
Post #25

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 82

QUOTE(Sorrow @ 14-04-2007, 01:16)
Przy okazji zapominasz, że właśnie Fallout Tactics wprowadził kloaczny humor i teksty o sraniu i innych tego typu czynnościach - tak więc takie zachowanie gównażerii doskonale pasuje do samej gry :D .

ty no zobacz, ja grałem swego czasu dużo w ft, teraz też popykuje z kumplami po lokalce a jakoś nie pisze 'ssij pałe :cenzura: ;;;;;;ssss' albo 'ogól bobra staremu;;;;;;;;'
+Quote Post
post 14-04-2007, 11:35
Post #26

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Prawie robi wielka roznice ;) ...

Odnosnie tego porownania z dziewczyna. Ja bym to ujal tak:

Na SHAMO kazdy dlugo szukal, az znalazl w koncu swoja muze (Fallouta - tego normalnego), dziewczyne ktora podczas stosunku (gry ;) ) daje mu duzo satysfakcji, szczescia etc... Kazdy gra na swoj sposob, wiec dziewczyna kazdego jest inna i lubi swoja za co innego...

Na FBNie lapie sie niewinna niewiaste, leje po pysku, do nieprzytomnosci. Potem przeprowadza sie zbiorowy gwalt, przy okazji uzywajac slow czesto uwazanych za wulgarne...
+Quote Post
post 14-04-2007, 11:50
Post #27

Schronowy Inżynier
Group Icon

No nie na całym FBN'enie. Bo jeśli ktoś traktuje zbiorowe pykanie w FT, jako inspirację do zajęcia się tematyką wojskową/przeprowadzania operacji specjalnych/zaczyna interesować się bronią - to znak, że wyciąga coś dobrego z tej gry.

Jeśli jednak granie w multi w ramach klanów - ma służyć - choremu wprowadzaniu zasad jakie niby mają panować w wojsku (według co niektórych "obrońców"), obrażaniu innych uczestników gry, babraniu się w gówienku wulgaryzmów - to mamy tu do czynienia nie z FBN ale z "kloako-fbn".

I żadne krzyki a nie płacze nie przekonają mnie, że białe jest białe a czarne czarne - nawet w tym przypadku :D :D :D
+Quote Post
post 14-04-2007, 12:40
Post #28

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 974

Podstawowym bledem jest porownywanie fbn wedlug norm shamo. SHAMO to forum opiera sie na pisaniu, ma jasne zasady co do pisania itp.
FBN nie jest oparte na forum, forum fbn to cos dodane na sile i nietraktowane na powaznie przez nikogo. Na FBN sa jasne reguly co do gry i podczas gier panuje raczej mila atmosfera, nierozniaca sie od tej jakie panuja na serwerach RPG. Gdyby bylo niemilo to by nikt nie chcial tam byc, wiec pisanie o tym co sie dzieje podczas gry nie grajac jest nie na miejscu. Chamskie teksty sa żadkie.

FBN nie jest monolitem i sa na nim bardzo rozni ludzie. Tej 'gównażeri' jest malo, tylko ona najbardzie rzuca sie w oczy ;)

Ile mozna grac w Fallouta1 i 2 z perspektywy kilku lat? Raczej starzy shamowicze od dawna fallouta nie uruchamiali.
A co do jakiejs ideologi, to jej raczej nie ma. Nikt nie traktuje FBN jako organizachji wojskowej, a gry jako manewrow ;] Kiedys byla mapa klanowa to dzialania militarne byly, teraz jest to scena jak kazdej gry mp. A ludzie w to glownie graja bo lubia Fallouta1/2.

+Quote Post
post 14-04-2007, 12:56
Post #29

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Widzisz Kuna... Ja bylem na czacie FBN kilka razy... Zawsze spotykalem sie z textami, ktore zostaly wyzej wymienione :) ...
Moze mialem pecha, a moze moja obecnosc tak dziala...
+Quote Post
post 14-04-2007, 13:00
Post #30

SHM-1
Group Icon

Przyznaje, ze na chacie FBN takie cos zdarza sie i w sumie dlatego jestem tam raczej niedzielnym bywalcem ;]
+Quote Post
post 14-04-2007, 13:28
Post #31

Group Icon

Potwierdzam potwierdzam ze na chacie takie coś sie zdarza , ale z drugiej strony to pośród tych wszystkich "herezji" poniektórzy probowali mi pomoc ;0

Co do mówienia ze shamo nic nie robi jest błędem . No tak zbieramy sie wokół forum ale to nie wszystko. Tak samo mogę zarzucić ze opończ grania w FT nic nie robi [no bo chyba w zasadzie tak jest?]
A shamo zrzesza ludzi z najróżniejszych projektów [ serwisy / ziny /projekty gry pc i pnp , graczy i miłośników PA] I być może na samym shamo nic sie nie produkuje ale za to te małe trybiki bez których shamo byl by zwykłym forum robimy coś na swoim i to jest właśnie praca ... wiec nie pisz ze tu siedzimy tylko i piszemy ... bo moge ci sporo znanych akcji przytoczyć które mają korzenie bądź rozwijały sie na shamo :)

Jezu ale offtop .. ale nie lobie jak ktoś coś komuś bezpodstawnie zarzuca ;)
+Quote Post
post 14-04-2007, 21:44
Post #32

Schronowy Inżynier
Group Icon

Co by tu nie myśleć i mówić o Shamo, to nie można zaprzeczać faktowi, że udzielali się tu ludzie - którzy mieli takie szczęście wcześnie zacząć. Ja - mimo moich poważnych koneksji z Falloutem, sięgających 2000 roku - z racji braku stałego dostepu do netu, nie mogłem być jeszcze obecny.

Zawsze też powtarzałem, że nie uważam, że ktoś kto był tu od początku, jest jakimś nieomylnym guru w koronie, któremu trzeba składać hołdy. Zwracam też uwagę, że trzeba uważać, by korona jeśli już jest - zbytnio nie uciskała w główkę :P

Pojawiają się tu, czy tam głosy, że na Shamo gnębi się młodych. To ciekawe co by tacy powiedzieli tak z dwa lata temu, jak na Shamo jeszcze pełno było Docenta i Abadona - z którymi miałem okazję parę zetrzeć się słownie ;) Ale że byłem pewny swoich racji - to twardo choć zarazem elastycznie ich broniłem, a nie unosiłem się "honorem" :D

O czy to ja miałem jeszcze...

Aha! Coś jeszcze o FBN i jego chorej mutacji ;)

QUOTE(BoS_kunajk)
Podstawowym bledem jest porownywanie fbn wedlug norm shamo. SHAMO to forum opiera sie na pisaniu, ma jasne zasady co do pisania itp.

No chyba nie myślisz, że tu siedzą sami mędrcy posiadający umiejętności widzenia przeszłości i na podstawie tego, że zobaczyli oni, że ktoś podczas rozgrywki w multi zachował się nie fair - to od razu wyciągają wnioski, że panuje tam chamstwo :lol:

Ocena ta wywodzi się z obserwacji tego, co i jak jest pisane na "wizytówkach" tej sceny - czyli forach i stronach klanowych. Zaś powtarzam - tłumaczenie, że tak tam trzeba bo tak trzeba - jest, no śmieszne w swej głupocie :D

I trochę o moim "ulubieńcu" - noszącym ksywę pierwszego koronowanego króla Polski :lol:
Analogia w jego ocenie była prosta. Poważna firma CD Projekt ma poważny serwis Gram.pl. Pod jego skrzydłami ów typek dostaje zgodę na reaktywację OPCF. Już tu można wyjść z założenia, że jakiś zasad powinno się przestrzegać.
Ale ów typ idzie dalej i pod nazwą OPCF, prowadzi sobie w najlepsze - otwarte forum - w którym - pal licho zasady z Shamo - w ogóle nie przestrzega się zasad kultury osobistej i poszanowania godności osobistej drugiego człowieka.

Czy gdzieś na Trzynastym Schronie, są materiały opisujące kto był a kto jest "hujem" a kto "cwelem"? Na innych poważnych serwisach również tego chyba raczej nie ma.

Uważam więc, że przenoszenie zasad kloacznej wulgarności na jakikolwiek projekt bądź ideę - nie można niczym usprawiedliwiać, tylko trzeba jasno i wyraźnie nazwać kurestwem.

Wszelkie zaś tego tłumaczenia i usprawiedliwienia, przypominają mi robotę zachodnich publicystów zafascynowanyh ZSRR lat trzydziestych, którzy z podziwem opisywali osiągnięcia tego kraju. A których Stalin nazywał czule pożytecznymi głupcami :lol:
+Quote Post
post 14-04-2007, 21:50
Post #33

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 851

Ale ów typ idzie dalej i pod nazwą OPCF, prowadzi sobie w najlepsze - otwarte forum - w którym - pal licho zasady z Shamo - w ogóle nie przestrzega się zasad kultury osobistej i poszanowania godności osobistej drugiego człowieka.

Forum FBN nie jest forum OPCF, nie ma nawet do niego linku na stronie ;]
+Quote Post
post 14-04-2007, 21:56
Post #34

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 3 317

QUOTE(Manior @ 14-04-2007, 21:05)
Forum FBN nie jest forum OPCF, nie ma nawet do niego linku na stronie ;]
*

Ale za to jest link do czatu fbn ;]
+Quote Post
post 14-04-2007, 22:18
Post #35

Schronowy Inżynier
Group Icon

Forum imiennika pierwszego króla Polski było przez jakiś czas forum OPCF - znaczy było od początku - aż do zmiany nazwy na forum FBN :D
+Quote Post
post 15-04-2007, 00:18
Post #36

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Co nie zmienia faktu iż "ukulturalnienie" FBN sięga czasów JK (klan FT Junkersi) i Archera&Frech ... i nie mów mi Kuna, że tak nie jest bo Ciebie jeszcze wtedy na scenie nie było :P
+Quote Post
post 15-04-2007, 00:49
Post #37

Group Icon

A mrówki są czerwone i czarne ... panowie schodzimy z tematu
+Quote Post
post 15-04-2007, 01:13
Post #38

Schronowy Inżynier
Group Icon

To ja wobec tego coś napiszę - aby brat Kuny, mógł śmielej wysnuwać swoje domniemania, że mogę być jego "guru" - czym kimś tam :lol:

A więc skoro Kuna jako przedstawiciel FBN'u tu z nami polemizuje, to może można by mu coś poradzić.

Aby zamiast wkładać wysiłek w poznawanie "meandrów smakowych" Trzynastego Schronu - może by tak wyszedł z propozycją by ludzie skupieni w FBN, zaczęli się czymś innym interesować niż tylko samym łojeniem w FT i mniejszym bądź większym się tam nakręcaniu.

Czemu poważne strony i serwisy FBN, nie rzucą w świat jakiś nośnych haseł, o szerszym spojrzeniu na tą tematykę? Czemu nie rzucić pomysłów o poszerzaniu swoich zainteresowań?

Tylko jak dostanę odpowiedzi (nie tyle od samego Kuny - tylko nawiązujące), że:
- FBN jest od grania w FT - to wasza scena się tym zajmuję
- przecież interesujemy się sobą - kolega był w szpitalu, a ja mu ciasteczka przyniosłem

i na koniec
- nie rozumiesz facet o co tam w FBN chodzi

No to powiem, że ta dyskusja jest równie bezpłodna jak ta na forum Wastelandu <_<
+Quote Post
post 15-04-2007, 12:24
Post #39

SHM-1
Group Icon

Musze wyjasnic pare spraw.

Po pierwsze nie pisze w tym topicku by z kims dyskutowac, pisze jako osoba, ktora ma wiedze wystarczajaca by udzielic odpowiedzi na pytania zadane przez Quina. Zreszta pytanie bylo adresowane miedzy innymi do mnie, wystarczy spojrzec na nicka ;]
Po drugie, nie bylo moja intecja atakowanie, obrazanie i zarzucanie czego kolwiek Shamo. Czuje sie tak samo zwiazany z Shamo jak z FBN, nigdy nie uzywalem wobec shamo okreslenia szambo, ktore uwazam, za obrazliwe. I tu jest cale sedno sprawy, uwazam, ze sceny te sa autonomiczne, ale przynaleznosc do jednej niewyklucza przynaleznosci do drugiej.

A teraz do Squonka, ktory skacze niczym pszczolka Maja z kwiatka na kwiatek ;]
Wiec po pierwsze piszesz o wizytowkach sceny. Na fallout.gram.pl nie widze przeklenstw i wulgaryzmow.
Na stronie klanbos.net, aorclan.yoyo.pl i wiekszosci innych stron klanowych tez nie. To co pisze FMJ i DRV na swoich sprawa to ich sprawa, strony te sa wizytowka tych klanow, nie FBN, Rownie dobrze mozna napisac, ze skoro Bolek pisze takie rzeczy i jest zarejestrowany na shamo to znaczy, ze SHAMO jest wulgarne ;)
Nie usprawiedliwiam FBN tylko pisze jak jest. Zachodnim publicysta nie bylo dane zyc jak zwykly czlowiek w ZSRR, wiec przyklad z ich udzialem bardziej pasuje do Ciebie, z ta roznica, ze nie zachwalasz FBNu ;]
A co do mojego brata(co on ma do tego tematu?) to napisal on, ze jestes zadufany w sobie i wywyzszasz sie, tyle, ze nie powiedzial tego doslownie. Jesli chcesz z nim o tym pogadac napisz do niego prywatna wiadomosc.

Wiec reasumujac, 'SHAMO' i FBN to autonomiczne sceny, ktore sie uzupelniaja. Jesli ktos chce robic cos wiecej procz lojeniem w FT moze robic to poza fbnem. Takie to skomplikowane?:P

Ten post był edytowany przez BoS_kunajk: 15-04-2007, 13:53
+Quote Post
post 15-04-2007, 14:18
Post #40

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(BoS_kunajk @ 15-04-2007, 11:39)
A teraz do Squonka, ktory skacze niczym pszczolka Maja z kwiatka na kwiatek ;]
Wiec po pierwsze piszesz o wizytowkach sceny. Na fallout.gram.pl nie widze przeklenstw i wulgaryzmow.

A czy mówiłem, że sama strona OPCF to przejaw "kloaki"? Chyba nie - więc też czytaj uważnie co pisałem.

Poza tym wartością i bogactwem sceny - zarówno tej klasycznej jak i tej z FBN - nie są napisane teksty i newsy czy narysowane arty, albo wygrane potyczki w sieci. Tym bogactwem są sami ludzie i to co oni sobą i swoim zachowaniem reprezentują. Czyli - że się "zaautocytaczę" - co oni takiego wykuli, co może o nich świadczyć.

Analogia, że imiennik pierwszego króla Polski jest zapisany na Shamo - a przez to i na to forum powinna spaść jakaś krytyka, jest dla mnie takim "pisowsko-giertyszym" myśleniem - wrzucającym wszystko do jednego wora.

A zresztą Kuna - czy Ty naprawdę udajesz, że nic nie rozumiesz czy też uważasz mnie za głupka - w tym przypadku pszczółkę maję? :D

Otóż patrz - wbij to sobie, że to co pisałem o forum imiennika pierwszego króla Polski i o nim samym to nie jest spowodowane, zachłyśnieciem się "pyłkiem kwiatów" ale wynikiem obserwacji oślizgłych poczynań tego typa.

Prześledźmy jak zmieniała się nazwa jego forum:
- Forum OPCF i FBN
- potem coś w stylu "forum sceny FBN"
- teraz Forum polskiej sceny Fallout Tactics

:lol: :lol: :lol:

No ale mnie zażył - już nie mogę formalnie mu zarzucić jego powiązań z FBN - a każdy może powiedzieć, że coś mi się pomieszało. Pewnie za tydzień zmieni ono nazwę na forum Klubu Przyjaciół Misia Uszatka :D

Więc nie traktuj tego, że zwracam uwagę na pewne sprawy - za przejaw wywyższania się. A zresztą - wolę się wywyższać niż pisać coś na stronie kloacznego szamba. Bo bynajmniej nie jestem w nim zanużony - i nie uwiarygadniam go swoją obecnością.
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-11-2019, 10:19