Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

19 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wasze bronie na OldTown, pomysly, prezentacje... no i krytyka

post 04-09-2007, 16:09
Post #1

aka. Kroffa
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 46

Temat ten w zamierzeniu jest odpowiednikiem "Wasze stroje na OldTown", przy czym, jak nie trudno się domyśleć, dotyczy on broni.

Na początek by temat rozkręcić podam parę uproszczonych zasad na stworzenie klimatycznej pukawki (w oparciu o to co można zobaczyć w F1/2, Mad Max itd):
1. szyny Weavera (czytaj: RIS/RAS) to zło, czasami konieczne, ale jednak zło.
2. jeśli twoja bron posiada drewno, to już jest dobrze (AK, M14 itd.).
3. by trzymać sie konwencji, wspomnianej wcześniej w nawiasie, broń powinna być produkowana w dowolnej formie przed rokiem 1990
4. nie przesadzaj z akcesoriami "taktycznymi" (tłumiki dźwięku, latarki, kolimatory, lasery, dwójnogi itd.). takie rzeczy wyglądają dobrze jedynie, gdy ich obecność jest uzasadniona (np. luneta na "snajperce")

Stosując się do powyższych zasad i w razie konieczności dodając gdzieniegdzie bandaż (np. foregrip w M16), gdzie indziej taśmę klejącą (kolba, magazynek) można uzyskać naprawdę dobry efekt. Należy dodatkowo pamiętać, że broń powinna pasować do stroju. Co z tego, że będziesz miał klimatyczną pukawkę jeśli kompletnie nie będzie ona pasować do twojej LARPowej postaci. Co prawda nie ma co się oszukiwać, większość zapewne by chciała być OldTownowym Chosen One i nosić przy sobie cały arsenał, ale czasami dobrze jest wziąć sobie na wstrzymanie i zamiast długiej eMki zabrać ze sobą "shotgun banditos" z pseudo-drewnem.

A teraz parę przykładów (zdjęcia z OT2007) wraz z komentarzem, wpierw dobre:
- Inkwizytor z MACiem: zdjecie 1, zdjecie 2
Tłumik ładnie się komponuje z tym krótkim PMem. Dodatkowo kawałek blachy (lub taśmy klejącej koloru srebrnego, trudno to zgadnąć z tych fotek) dodaje pukawce posmak ekstrawagancji ( :lol: ). A tak na poważnie - niby skromna przeróbka, a jednak sprawia, że broń wygląda o wiele bardziej łestlendowo. Kolimator bym tylko wyrzucił, bo wygląda już zbyt nowocześnie (i delikatnie).

- BoBy ze swoimi KMami (Smartgun i MG3): zdjęcie
Taki efekt trudno będzie osiągnąć zwykłemu śmiertelnikowi, ale nie sposób o nic nie wspomnieć w tym poście ;)

- Rhotax ze swoim RPK: zdjęcie
Dla niewprawnego oka to "zwykłe" RPK. Jednak dodanie kolby od PK/PKM było naprawdę dobrym pomysłem. Niby nie mieści baterii, ale wygląda dzięki temu jak twór rusznikarza, którego nie obchodzi "autentyczność", a jedynie funkcjonalność.

- ultra-krótka eMka (Patriot, czy coś): zdjęcie
Po prostu "chop-shop" ("chop-job"?). Brawo za gotowość poświęcenia swojej zabawki. Nawet jeśli to był shit-elektryk z allegro ;)

- niezidentyfikowana pukawka w rękach raidersa (?): zdjęcie 1, zdjęcie 2
Nie mam pojęcia czy to strzela, ale drewno + rdza + inne bonusy (linki, troki skórzane) robią swoje. Brawa dla tego Pana!

- wycudowany AK74: zdjęcie 1, zdjęcie 2
Mój ulubieniec (bo sam mam AK ;) ). Genialny pomysł z chwytem od wiertarki (BTW. ponoć wojskowi coś podobnego robili z Berylami) i do tego dużo taśmy. Po prostu super.

- shotgun "drewniany": zdjęcie
Skromnie, ale dobrze. I o to chodzi.

- AKS + Ruger: zdjęcie
Niby wbrew temu co powiedziałem wcześniej jest luneta na nie-snajperce, ale całość dzięki przyklejeniu kolby na stałe w pozycji złożonej wygląda dobrze (edycja: teraz dopiero zauważyłem, że on chyba jednak nie ma żadnej kolby). Zapewne dzięki temu czemuś, co jest także przyklejone do broni (to białe takie...). Ruger natomiast nie wymaga żadnej pracy, sam w sobie jest brzydki jak noc i (przede wszystkim) mało "taktyczny".

- Zakonnik + rewolwer: zdjęcie
Bardzo klimatyczne kombo.

A teraz pora na przykłady złe, niedobre i fuj:
- Shafa i jego G36K(E?): zdjęcie
Co jest źle: RIS, fikuśna luneta, latarka na RISie, tłumik dźwięku, no i sam fakt, że to G36. Bez obrazy Shafa, ale mogłeś się bardziej postarać ;) Przy takiej ilości "nowoczesności", na którą już NIC nie poradzimy (poza zmianą broni) proponowałbym iść w kompletnie innym kierunku - tzn przerobić replikę tak by wyglądała jeszcze "nowocześniej", ale zarazem stylowo. Czytaj: starać się zrobić z niej jakieś enerdżi łejpon (laser, plasma, pulse rifle). Usprawiedliwiłoby to dodatkowo lepsze osiągi repliki (wspomniane przez Ciebie na forum 470-500 FPS) i mogłoby wprowadzić jakieś ciekawe fabularne komplikacje (bo przecież nie mógłbyś strzelać zdobytymi na wrogach kulkami, tylko musiałbyś szukać jakiś baterii itd.). Oczywiście ważne tutaj też jest by przeróbka nie była permanentna, bo wątpię byś miał ochotę na stałe oszpecić (ups, za późno ;D ) swoje G36.

- "taktyczne" M16: zdjęcie
Zbyt "taktycznie", zbyt czysto, zbyt nowocześnie.

PS. Temat wg założenia nie ma być jedynie o "broni palnej", ale także o otuliniakach. Niestety ja nic ciekawego na ich temat do powiedzenia nie mam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 04-09-2007, 16:31
Post #2

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

QUOTE(kazik_ @ 04-09-2007, 16:24)
[...]
- ultra-krótka eMka (Patriot, czy coś): zdjęcie
Po prostu "chop-shop" ("chop-job"?). Brawo za gotowość poświęcenia swojej zabawki. Nawet jeśli to był shit-elektryk z allegro ;)

Ten gun powstał w wyniku wypadku w sumie przed zeszłorocznym OldTown. To był spring Wella, który się pogruchotał podczas upadku jego poprzedniego właściciela :)
Teraz to strzela na 2m ale klimat robi :D

- niezidentyfikowana pukawka w rękach raidersa (?): zdjęcie 1, zdjęcie 2
Nie mam pojęcia czy to strzela, ale drewno + rdza + inne bonusy (linki, troki skórzane) robią swoje. Brawa dla tego Pana!

To jest pełen custom Revraela, w środku jest długi Ruger, a całość stylizowana na Hunting Rifle. Oczywiście najbardziej klimatyczna broń w historii OldTown :D

Powiem wam, że mi na OT brakuje Tommy Guna :D Jest replika sprężynowa CyberGuna, więc tylko czekam aż ktoś się zrobi na Mad Mana w gajerku i z Tommy Gunem ;)
+Quote Post
post 04-09-2007, 20:24
Post #3

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 332

A teraz pora na przykłady złe, niedobre i fuj:
- Shafa i jego G36K(E?): zdjęcie
Co jest źle: RIS, fikuśna luneta, latarka na RISie, tłumik dźwięku, no i sam fakt, że to G36. Bez obrazy Shafa, ale mogłeś się bardziej postarać ;) Przy takiej ilości "nowoczesności", na którą już NIC nie poradzimy (poza zmianą broni) proponowałbym iść w kompletnie innym kierunku - tzn przerobić replikę tak by wyglądała jeszcze "nowocześniej", ale zarazem stylowo. Czytaj: starać się zrobić z niej jakieś enerdżi łejpon (laser, plasma, pulse rifle). Usprawiedliwiłoby to dodatkowo lepsze osiągi repliki (wspomniane przez Ciebie na forum 470-500 FPS) i mogłoby wprowadzić jakieś ciekawe fabularne komplikacje (bo przecież nie mógłbyś strzelać zdobytymi na wrogach kulkami, tylko musiałbyś szukać jakiś baterii itd.). Oczywiście
ważne tutaj też jest by przeróbka nie była permanentna, bo wątpię byś miał ochotę na stałe oszpecić (ups, za późno ;D ) swoje G36.
*

Po pierwsze czyste G36 bez E lub K.
Po drugie strzelam sie też prywatnie a nie tylko na OT więc broń ma być wygodna.
Po trzecie troszkę kasy, czasu i uczucia w nią włożyłem więc nie w głowie mi teraz przeróbki by dla Kazika lub kogokolwiek innego była "bardziej klimatyczna".
Po czwarte zajmij się sobą zanim zaczniesz innymi bo że tobie się nie podoba to Twoja sprawa ale piszesz w takiej formie jakbyś był jakimś guru klimatyczności broni.A nie jesteś... Wyraź swoje zdanie ale go nie narzucaj.

Chłopie. Przyjmuje konstruktywną krytykę że Ci się nie podobała ale od całej reszty Ci wara. Może Ty lubisz dźwigać 20h/dobę przeszło 5 kilowe draństwo i do tego niewygodne bo czymś takim skończyło by się zrobienie z mojej pukawki Twojego enerdżi weapon czy cuś. Masochizm podobno nie boli. Dla mnie liczy się funkcjonalność co chyba na pustkowiach najważniejsze. Mało kto zwrócił uwagę na wkładki w moim stroju które na serio chroniły i dawały możliwość wywalania się np. na gruz. A broń? broń była zrobiona tak by spełniała swoje zadanie.Co doskonale zrobiła. Dawała oświetlenie (dziwne ale mało latarek w tym roku było) gdy były patrole,odstrzeliwała kogo miała. gdybym ją ufikuśnił przestała by być taka wygodna i funkcjonalna. Czepiasz się ris'a? czep się u wszystkich co mieli(oj duuuużoo!a może według Ciebie po wojnie nie ocalał żaden RIS? huh?).Czepiasz się latarki? pobiegaj po nocy na wrażym terenie bez takiego czegoś. Tłumik dźwięku? i co że tłumik dźwięku?Z gruby? za krótki?Nie twój ulubiony kolor?Miał być różowy? ;)

A tak mnie zastanawia stwierdzenie "... i sam fakt że to G36...". masz jakiś problem czy co? chłopie jak już nie masz się czego czepiać to czep się tramwaja. Przypominasz mi takich dziwnych ludków co chcą byc bardziej klimatyczni niż fallout... bo niby co? podczas wojny oprócz RIS'ów znikły też G36? nie śmiesz mnie...

Fabularnie kompletowałem swój sprzęt przez długie lata bycia BountyHunterem. Z racji mojego zawodu potrzebowałem rzeczy pewnych,wygodnych i funkcjonalnych. co tez miałem. ka pe wu? A jak się komuś nie podoba to zapraszam OT08. BH znajdzie czas w grafiku na odstrzelenie(oszpecenie?"(ups, za późno ;D )" ;) ) pomyleńca który ma ale do naszego image... co 6 godzin ..buehehehehe ;)

Ten post był edytowany przez Shafa: 04-09-2007, 21:40
+Quote Post
post 04-09-2007, 21:02
Post #4

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 678

Co chcesz Shafa, G36 nie jest post-apo:P

Ja się osobiście szczycę tym, że jako jedna z nielicznych na OT replik, moja P90 również była w falloucie(2):D A seryjnie produkowana od 1991 więc rok poślizgu względem opisu Kazika.
+Quote Post
post 04-09-2007, 21:11
Post #5

SHM-4
Group Icon

Ano może nie jest post apo. Tyle że zdań co jakie jest jest tyle ile ludzi. I niby trzeba się wszystkimi przejmować i robić im dobrze? po moim trupie. Ale łajam się tutaj przed wielkim znawcą i wyrocznią Kazikiem który ma rzadki dar wnerwiania mnie swoją mądrością. Poprawie się na następne OT! Przysięgam! Tak mi dopomóż Bóg! wezme dwa G36 a co! Niech klimatologów krew zaleje!Yeah!

PS. właśnie się zorientowałem że to chyba mój pierwszy post na Shamo gdzie poleciałem po kimś personalnie. Dziwnie się czuję... Miło jakoś... (zaraz warna dostane pewnie)

A co by nie robić offtopu to podam swoje pomysły na otuliniaki.
Wielka kula pianki na lince. Coś jak cep bojowy w wersji "otuliniak"
oraz
Treningowe nunchaku z pianki. do dostania w necie.

Ten post był edytowany przez Shafa: 04-09-2007, 21:40
+Quote Post
post 04-09-2007, 21:36
Post #6

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Shafa: Twoja replika była nie w klimacie, i właśnie jako broń 'nie w klimacie' została wyróżniona.... wydaje mi się że temu trudno zaprzeczyć. Tak samo jak nie w klimacie post-apo jest zestaw kamo + kamizelka taktyczna.

Mnie to jednak zupełnie nie przeszkadzało, bo kto mówi że w klimacie ma być każdy detal? Biorąc pod uwagę całkoształt wyglądu postaci, miałeś niemalże wzorcowy strój + nowocześnie wyglądającą replikę (fabularnie możnaby to różnie tłumaczyć) i wszystko jest ok, a replika w tym zestawieniu nie powinna być uznawana za wadę. Warto zauważyć że taki falloutowy Power armor, a właściwie każdy power armor jest nie w klimacie post-apo ;P A w Falloucie był właśnie odstępstwem od reguły (tak jak np P90)

Mnie się ten temat podoba :)

E: Jos.... Twój p90 też jest falloutowy, ale jednocześnie jest nowoczesny i futurystyczny, więc również nie jest post apo ;P

Ten post był edytowany przez Augustus: 04-09-2007, 21:44
+Quote Post
post 04-09-2007, 21:36
Post #7

aka. Kroffa
Group Icon

Shafa - źle odebrałeś moją wypowiedź. Zacznijmy od tego, że nie mam nic przeciwko G36 jako takiemu, ba nawet lubię tą broń. Przeciwko tobie też oczywiście nic nie mam. Moja krytyka odnośnie twojej gietki była oparta o cztery zasady zawarte w pierwszym poście, które zapisane zostały na podstawie wrażeń estetycznych wyniesionych z serii Fallout, filmów Mad Max i tym podobnych (Hardware, A boy and his dog itd. itp.).

Odnośnie wygody i funkcjonalności - OT to mimo wszystko nie "strzelanka", czy też zlot ASG. Dlatego też momentami warto poświęcić nieco komfortu w celu zwiększenia klimatyczności niektórych sprzętów. Nie wmówisz mi przecież, że większość klimatycznych strojów, które można było zobaczyć na OT były tworzone li i jedynie z perspektywy wygody i funkcjonalności. Ludzie swój komfort poświęcali po to by wyglądać odpowiednio i tworzyć tym samym "klimat". Stąd moja niepohamowana niczym krytyka RIS'a, latarki na broni, czy braku stylizacji na enerdżi łejpon (która zapewne by dodała nieco do jej wagi, wymagała dużej ilości pracy itd.). Wiadomo, że teraz (po moim mało dyplomatycznym poście) nie rzucisz się w wir pracy i nie zaczniesz przerabiać to na coś bardziej OldTownowego, ale IMHO dobrym pomysłem byłoby chociaż zastosowanie paru podartych szmat, czy też bandaży na kolbę czy gdzie tam indziej. Takie coś ukryło by jeszcze jeden widoczny feler G36 - świeżość. Broń wygląda jakby prosto była wyjęta z fabryki, a nie jakby służyła BHounterowi przez dłuższy czas. A przy G36 proces postarzania jest raczej niemożliwy do wykonania (bo co miałbyś zrobić? pojechać plastik papierem ściernym? bez sensu).

BTW.1. też się strzelam "prywatnie", widziałem cię z resztą na Market Garden.
BTW.2. "czyste" G36 to raczej nie jest. Bycie G36 sugeruje posiadanie lufy zewn. "standardowej" długości. Dodatkowo kolba jest od wersji V, która zakupił któryś z krajów skandynawskich (jeśli dobrze pamiętam).
+Quote Post
post 04-09-2007, 22:05
Post #8

SHM-4
Group Icon

W wir pracy nad bronią w sumie nie. Najbliżej w planach mam replikę PA ;). Bo ogrodzenie laserowe już działa hłe hłe...

Ale starzenie broni jak dla mnie nie ma sensu. Taki przykład z życia wzięty. mam kumpla myśliwego. z dwa lata temu kupował sztucer. Tyle że jakiś custom sobie wymyślił. Bajer polega na tym skąd była w tym customie lufa. Otóż okazało się że lufa przeleżała w ziemi w beczce w oleju kilkadziesiąt lat. (W sumie było 60 sztuk luf w beczce). Były to jakieś zapasy w szwecji z czasów wojny. Gdybyś zobaczył tą lufę nie znalazł być żadnych śladów starości. Do czego zmierzam. postarzanie mi nie pasuje. bo ja swoje G36 znalazłem w starej bazie wojskowej (army depot czy cuś) w takiej szczelnej plastikowej skrzyni. nikt tego nie ruszał od czasów przedwojennych.a znalazłem niedaleko OT i dlatego tak śmierdzi nówką. Pasi?
Mój strój był właśnie tworzony pod kątem wygody i funkcjonalności a to ze na tamtym zdjęciu mam spodenki jeszcze w camo to wypadek przy pracy(jedyne co miało być w kamuflażu to kamizelka). jedyne suche jakie w danej chwili miałem. (wypadek z butelką wody w namiocie ;) ) A co do poświęcania komfortu to szczerze wątpię. Biorąc post-apo realistycznie to nosisz coś bo fajnie wygląda czy bo ma spełniać jakies zadanie? Bo jak tylko fajnie wygląda ale do tego:uwiera,ociera,grzeje,przeszkadza to chyba nie ma racji bytu.
Jestem za post aop ale REALISTYCZNYM postapo. co mi daja szmatki na broni? nic. i dlatego ich nie było. proste...

AD1. Market Garden? jakoś nie kojarzę...
AD2. Te G36 to jest mój totalny custom. Ale na bazie czystego g36.

Ten post był edytowany przez Shafa: 04-09-2007, 22:15
+Quote Post
post 04-09-2007, 22:28
Post #9

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 332

Fabularnie to da się wytłumaczyć każda broń, nie oto chyba chodzi...
Mi tam Gieta Shafy nie przeszkadzała choć mógłby ja trochę "odchudzić".
Wszystko zależy od tego co chcemy swoja postacią reprezentować.
Ja, Tribal swoja UMP trzymać schowana w samochodzie, nie wypada by tubylec biegać z automatem po OT.
No - tak naprawdę to czekała gotowa na realniejsze zagrożenie ale pistolet to nosiłem przy sobie praktycznie cały czas.
BH z racji swojej profesji mogli mieć przecież lepszą, nowszą broń nie popadając w skrajności.
Wydaje mi się jednak że postarzone, ręcznie robione z odpadków bronie są bardziej klimatyczne choć z ergonomią pewnie nie maja wiele wspólnego.
Nie zmusimy nikogo żeby swoja wypieszczona replikę oszpecił czy zniszczył albo kupił coś specjalnie na OT. Ale czasami warto pokombinować a nie tylko obwinąć czarno-żółtą taśmą... Na pewno warto doczepić jakaś blachę, owinąć sznurkiem lub przemalować tu i i tam. Można nabyć obrzyna lub dwururkę(ta to trochę kosztuje).
+Quote Post
post 04-09-2007, 22:50
Post #10

aka. Kroffa
Group Icon

Market Garden -> klik. Wydawało mi się, że Ciebie tam widziałem, mogę się mylić.

Komfort w post-apo jest oparty o rzeczy, do których masz dostęp ("fabularny" dostęp). Dlatego też nie raz rezygnuje się z wygody na rzecz wyglądu (bo tak, to by pewnie 90% osób by biegało w jakiś alicjach z comfort padami, czy też najnowszych produktach MIWO). Najlepszym przykładem niewygody i dobrego wyglądu są wszelkie pancerze - poziom bezpieczeństwa przez nie zapewniany jest śmieszny. Z perspektywy gry, gdzie dużo rzeczy jest umownych i uproszczonych, takie pancerze (pod postacią jakiejś cienkiej blachy przyczepionej do kurtki, czy też ochraniaczy do downhillu) mają jak najbardziej sens zaistnieć. W rzeczywistości natomiast sens ich używania byłby znikomy. Ochrona balistyczna przez nie zapewniana jest praktycznie zerowa.
+Quote Post
post 05-09-2007, 14:42
Post #11

SHM-4
Group Icon

QUOTE(kazik_ @ 04-09-2007, 23:05)
[...] Najlepszym przykładem niewygody i dobrego wyglądu są wszelkie pancerze - poziom bezpieczeństwa przez nie zapewniany jest śmieszny. Z perspektywy gry, gdzie dużo rzeczy jest umownych i uproszczonych, takie pancerze (pod postacią jakiejś cienkiej blachy przyczepionej do kurtki, czy też ochraniaczy do downhillu) mają jak najbardziej sens zaistnieć. W rzeczywistości natomiast sens ich używania byłby znikomy. Ochrona balistyczna przez nie zapewniana jest praktycznie zerowa.
*

No tutaj się trochę nie zgodzę. Znam sporo osób, które miało dobrze wyglądające pancerze, a jednocześnie zapewniające chociaż minimalne bezpieczeństwo (i wcale nie były takie niewygodne, bo jak się robi pancerz to sie go robi pod siebie, przymierza i dopasowuje ). Oczywiście o ochronie balistycznej nie możemy tu za bardzo mówić, bo to już wyszła szkoła jazdy na wrotkach, ale kilkuwarstwowe skóry, pancerze z opon, zbroje metalowe, czy nawet ochraniacze sportowe dają mniejszą lub większą ochronę (choćby np. chronią w razie upadków, otarć o ściany i zbrojenia w zniszczonych budynkach, itp.)
Naturalnie były też pancerze, które tylko świeciły wyglądem, były niewygodne i niepraktyczne, ale większość takich pancerzy była noszona bardzo rzadko bo ich właściciele po prostu w nich nie wytrzymywali - jak masz przez kilka dni chodzić w czymś takim to siłą rzeczy musi to być choć trochę wygodne.

Osobiście również więc zachęcam do robienia rzeczy nie tylko fajnych wizualnie, ale i praktycznych. I już nie chodzi nawet o ten nasz wyimaginowany Wasteland, ale o realne warunki panujące na zlocie - wszak to nie jest wytwór naszej wyobraźni tylko już rzeczywistość :) Przecież tam na prawdę spędzamy 5 dni w dosyć trudnych warunkach (szczególnie osoby aktywne poza granicami miasteczka).

Ale zeszliśmy trochę z tematu, więc może wracajmy do kwestii broni :)

+Quote Post
post 10-09-2007, 16:48
Post #12

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 888

ja mam pytanie
bo w necie widziałem bronie na kule abs
czy można ich używać
+Quote Post
post 11-09-2007, 01:27
Post #13

SHM-4
Group Icon

QUOTE(Konziu @ 10-09-2007, 17:03)
ja mam pytanie
bo w necie widziałem bronie na kule abs
czy można ich używać
*

Nie mam pojęcia co to niby są kule abs, ale za zlocie używa się tylko i wyłącznie broni pod postacią:
- replik ASG
- otuliniaków
- i ew. pirotechniki dopuszczalnej do zabaw ASG
+Quote Post
post 12-09-2007, 17:54
Post #14

aka. Kroffa
Group Icon

Pora dać coś od siebie, by można było mnie pojechać ;)
(IMG:http://img254.imageshack.us/img254/5888/dsc3017zy1.th.jpg)

(sorry, za marną fotkę)

Kombinuję jeszcze z okładzinami, chcę zrobić połączenie drewna i plastiku (np. góra plastik, dół drewno), ale na razie brakuje mi materiału. Rączka poza tym się w sumie średnio trzyma, ale czekam na nową dolną okładzinę, by niepotrzebnie nie kombinować (i ewentualnie nie zepsuć rączki).

Bez rewelacji, ale jakoś trzeba rozruszać temat...
+Quote Post
post 12-09-2007, 18:22
Post #15

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

ja ja ja! ja chce skrytykować/objechać !

A wiec w zasadzie nie jest źle ale jeszcze daleka droga by jak dla mnie wyglądało to b.dobrze.
Co mi sie nie podoba a więc :
-pas - przydały by sie jakies przetarcia , przefarbowania , nadpalenia
- mag sie błyszczy jak psu jajca na mrozie , przydało by sie go tochę poharatać i lekko prysnąć matowym sprajem .
- kolba - beee wygląda jak z fabryki. przydało by sie naszyć na nią jakiś materiał bądź obwiązać ładnie miedzianką .
- racza a raczej biały materiał wygląda jak swierzo uprany bandaż .. a powinien byc co najmniej brudny - najlepiej wymiana na jakiś ciemny brązowy materiał.
- reszta body za bardzo świeci nowością .. miedziany mat i po sprawie
+Quote Post
post 12-09-2007, 19:21
Post #16

aka. Kroffa
Group Icon

QUOTE(Spicmir @ 12-09-2007, 16:37)
-pas - przydały by sie jakies przetarcia , przefarbowania , nadpalenia

Z pasem jest problem, bo to oryginalny ruski, niby wart tylko 10zł, ale po prostu mi go szkoda niszczyć. Jakoś delikatnie ubrudzić nie problem, gorzej rzeczami w stylu przypalenia. Może jak dorwę drugi, to go poświęcę "dla klimatu".

- mag  sie błyszczy jak psu jajca na mrozie , przydało by sie go tochę poharatać i lekko prysnąć matowym sprajem.
Cóż ... jest to oryginalny, ruski magazynek dostosowany do ASG (przycięcie i wsadzenie bebechów od midcapa). Raczej nie mam zamiaru go niszczyć w żaden sposób. Na szczęście mam też inny magazynek, tym razem koloru śliwkowego, który wygląda jakby swoje przeszedł (podrapany na całej powierzchni), oczywiście też przerabiany z ostrego ;)

- kolba - beee wygląda jak z fabryki. przydało by sie naszyć na nią jakiś materiał bądź obwiązać ładnie miedzianką.
Dobry pomysł.

- racza a raczej biały materiał wygląda jak swierzo uprany bandaż .. a powinien byc co najmniej brudny - najlepiej wymiana na jakiś ciemny brązowy materiał.
To bandaż, faktycznie za czysty jest. "Złożyłem" to wszystko wczoraj, więc nie miałem jeszcze okazji go ubrudzić (czy to na strzelaniu, czy to w kałuży pod klatką ;) ).

- reszta body za bardzo świeci nowością .. miedziany mat i po sprawie

Świecenie to, że tak powiem, "feler fabryczny" (Ostre kałachy mają to do siebie, że się świecą - są malowane jakąś zwykłą emalią). Za bardzo nie uśmiecha mi się malowania całego, ale może do czasu kolejnego OldTown zdążę go spapierościernić.
+Quote Post
post 12-09-2007, 19:22
Post #17

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 1 501

kazik - kałaszek sam w sobie cacy, ale:

- za mało rys! (wnisokuje ze to full metal VFC) - wyglada niemal jak spod igły. Przeczołgac drania, poobijac gdzie sie da, coby nabrał charakteru steranego zyciem gnata ;)
- mag jakis taki blyszczący - mozna prysnac jakims matowym lakierem (a najlepiej maga i okładziny chwytu przedniego od razu na śliwkowo :])
- kolba - poprzecierac, obwiazac kawałkiem szmaty (ale nie takiej czysciutkiej jak to białe ustrojostwo na raczce) - najlepiej niech bedzie usyfiona i poszarzała...
+Quote Post
post 12-09-2007, 21:20
Post #18

aka. Kroffa
Group Icon

QUOTE(MartEEnez @ 12-09-2007, 17:37)
- za mało rys! (wnisokuje ze to full metal VFC) - wyglada niemal jak spod igły. Przeczołgac drania, poobijac gdzie sie da, coby nabrał charakteru steranego zyciem gnata ;)
Się zrobi (w sumie już część zrobiłem, po ostatnich fotkach).

- mag jakis taki blyszczący - mozna prysnac jakims matowym lakierem (a najlepiej maga i okładziny chwytu przedniego od razu na śliwkowo :])
Świecenie jest "normalne" dla tych magazynków. Po prostu tak wyglądają w oryginalne (pomimo tego, że nie były przechowywane w najlepszy sposób, gdy trafiły do mnie większość z nich miała przerdzewiałe wnętrza i stopki). Magazynka (magazynków) nie będę malował na śliwkę, bo śliwkowe magi wyglądają inaczej (mają nieco inny kształt). Wybaczcie, że się tak bronię przed "naprawieniem" swoich magazynków, ale zajmuję się też pseudo-rekonstrukcją (ruscy w Afganie), więc takie detale mają dla mnie znaczenie ;) Wracając do malowania - malować okładziny już próbowałem, niestety moja "śliwka" jest za jasna (a żal mi kasy na kolejną farbę). Poza tym nie ma co malować jak chce zrobić zestaw drewno+plastik.

- kolba - poprzecierac, obwiazac kawałkiem szmaty (ale nie takiej czysciutkiej jak to białe ustrojostwo na raczce) - najlepiej niech bedzie usyfiona i poszarzała...
Coś pokombinuję z papierem ściernym i szmatami.
+Quote Post
post 13-09-2007, 03:51
Post #19

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 1 501

Wracając do malowania - malować okładziny już próbowałem, niestety moja "śliwka" jest za jasna (a żal mi kasy na kolejną farbę).

Ah so...a mogłbys zdradzić jakiej farby używałeś (spray samochodowy? Humbrol modelarski?) i czy kupiłeś gotowy odcień czy też mieszałeś kilka farb by uzyskać kolor "plum AK"?

Jak dla mnie taki kałasz to swietny materiał wyjsciowy do wystylizowania go na AK-112 kal. 5mm - czyli Assault Rifle z F2
(IMG:http://www.fallout-archives.com/pics/assrifle.gif)

- zostawic skladaną kolbe jak jest+szmatka (ew dodac kolbe drewnianą od PKM - tez pasuje IMO)
- drewniany chwyt spustowy (?) od 47 (bakelitowy z 74 w sumie tez daje rade)
- krótki mag od B-Specnaz
- drewniany foregrip z 47/74
- zastapić oryginalny tłumik z muszką od 74 jakimś prowizorycznym, tepo zakonczonym kawałem żelastwa z muszką zapozyczoną z mp5/G3

Wyjdzie taki potworek na którego wielbiciele Michaiła K. pewnie spluną z obrzydzeniem...ale za to całkiem podobny do falloutowego wzorca ;)

(IMG:http://img130.imageshack.us/img130/783/ak112pm7.th.jpg)

EDIT: kazik gratulacje...666 postów - Przerabiaj kałasza dla Szatana! ];->

Ten post był edytowany przez MartEEnez: 13-09-2007, 05:11
+Quote Post
post 13-09-2007, 07:53
Post #20

aka. Kroffa
Group Icon

Ah so...a mogłbys zdradzić jakiej farby używałeś (spray samochodowy? Humbrol modelarski?) i czy kupiłeś gotowy odcień czy też mieszałeś kilka farb by uzyskać kolor "plum AK"?

Używałem "Montana Gold - 4050 Plum". Jest to sprzedawane w formie spreju. Po pomalowaniu okładzin z powrotem pomalowałem je na czarno, ale cieńką warstwą, tak że teraz jak mi się pierwsza warstwa czerni przeciera, to spod spodu wyskakuje nieco śliwkowego.

Natomiast jeśli chodzi o stylizację na AK-112, to tak jak powiedziałeś, część mnie na widok ewentualnego efektu spluwa z obrzydzeniem ;) Wolę go już zostawić takim jaki jest, szczególnie, że mam jeszcze jeden "projekt" i nie chce się za bardzo wkręcać w przerabianie AK. O tym, co to będzie napiszę dopiero jak będę miał cokolwiek do pokazania (jeśli będę miał).
+Quote Post

19 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 22-09-2019, 15:20