Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> [F2] Fallout: Infinite Fall, Całkiem nowa gra.

post 04-10-2008, 22:49
Post #21

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 6 276

Mi się tam Bagna podobają. Bardziej nawet niż Clear Sky ;). I możliwość powrotu do wszystkich lokacji w Fallout (choć nowe też by się przydały :D ), aż się na sercu robi cieplej. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 04-10-2008, 23:36
Post #22

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 972

Tak mniej więcej wyglądać mają bagna. (Będzie kilka lokacji, bo dosyć mało przestrzeni można wykorzystać. xP
http://img363.imageshack.us/my.php?image=fif4oa6.png
http://img377.imageshack.us/my.php?image=fif5ps9.png
http://img363.imageshack.us/my.php?image=fif6ke0.png
http://img363.imageshack.us/my.php?image=fif7ik2.png
A woda będzie czarna, bo czarna być musi. xP Napromieniowana, zamulona woda. Jakoś taka sama jest w oceanie w Falloucie, nikt się nie czepia, bo to Fallout. :D
+Quote Post
post 05-10-2008, 00:51
Post #23

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

A mogę zapytać, czemu w tak dużym stopniu fabuła FIF odstaje od tego co pokazał nam F2? - Upadające NCR, Enklawa przejmująca się raidersami etc.?
+Quote Post
post 05-10-2008, 07:19
Post #24

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Pogadaj na PW z Jargo albo Cubikiem z pewnością z tym skryptem coś Ci pomogą .
+Quote Post
post 05-10-2008, 07:34
Post #25

SHM-0
Group Icon

Ulyssaeir - Bo gdyby była taka sama, trochę nudno by było robić wszystkie lokacje takie same tylko z innymi postaciami.
NCR oczywiście nie będzie *totalnym* zadupiem, będzie poprostu zniszczonym miastem (no, nie będą to ruiny, oczywiście), w którym ludzie będą żyli z trudem. A Enklawa przejmuje się bandytami, bo w FIFie wszystko jest zniszczone i trudno żyć, jest mała dostępność do broni, a Enklawa nie jest zaawansowanym technicznie supermocarstwem które taśmowo robi Turboplazmy i Bozary. Bandyci mają przewagę liczebną, są jak połączenie tych ze Stalkera, z rodzinami z New Reno.
+Quote Post
post 05-10-2008, 07:48
Post #26

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 470

Ciekaw jestem jak takie "odmechanizowanie" Pustkowii względem zwykłego Falla wyjdzie. Wielokrotnie zastanawiałem się, skąd te wszystkie bydlaki na pustynii biorą takie ilości ammo, broni i najrozmaitszego sprzętu.. I nie przekonują mnie wszystkie SAD-y i inne bajki, tego jest po prostu za dużo. Dla mnie to wciąż jest jeden z największych braków fabularnych w dziadku Fallu. Dlatego też odbieram ten mod z jeszcze większym zainteresowaniem.

I jestem ciekaw jak wyjdzie konkurencja na linii F:IF a Fallout 2.5. Dwa rodzime mody tworzone w tym samym czasie.. Będzie walka o to, kto zrobi lepszego/ciekawszego etc? ;P
+Quote Post
post 05-10-2008, 08:20
Post #27

Group Icon

setaneiro a pomyślałeś kiedyś może tak że w Ameryce w niektórych stanach jest każda bron legalna a co za tym idzie amerykanie mają b.dużo broni , amunicji itd. Do tego dochodzi ta z wojska z kół łowieckich i strzeleckich od ochrony , gangsterów ,policji ,straży więziennej ,FBI CIA itd itp. Czyli całe mnóstwo broni powiedzmy 2 sztuki na jednego "hamburgera" . No i spadają sobie bombki. Powiedzmy sobie szczerz ze ludzie są podatni nawet bardzo na eksplozje i efekty nuklearne. A bron no raczej w dużo mniejszym stopniu. Tak wiec zostaje bardzo niewielu ludzi ale nadal mnóstwo broni - i co tu tak ciężko zrozumieć ?

A całe to "odmechanizowanie" pustkowia i zepchnięcie cywilizacji do niemal zera to kiepski pomysł bo to zaprzecza kanonowi i naturze człowieka oraz świata "after drop".

+Quote Post
post 05-10-2008, 10:15
Post #28

SHM-1
Group Icon

Fakt faktem, skomplikowane mechanizmy w różnego rodzaju precyzyjnej broni maszynowej psują się bardzo szybko (poza chyba niezniszczalnym AK :D) i trudno o należytą konserwację. To że w Falloucie nie ma faktorii budujących nowe bronie nie znaczy, że tych fabryk tam nie ma. Twórcy gry troszkę się z tym zagapili, w każdym mieście oprócz łowców, powinien być rusznikarz i warsztaty, a tego zabrakło. Ale nie znaczy to, że ich tam faktycznie nie było. Musiały być, bo skąd wzięła się broń. Rzecz w tym, że dobrze byłoby teraz owych rusznikarzy dodać.
A technologia od zawsze obracała się wokół dwóch rzeczy - utrzymania życia i tworzenia broni. Ludzie po wybuchu atomowym nie będą na pewno gorsi ;) i poradzą sobie z konstruowaniem nowych broni palnych, bo to leży w naturze człowieka.
Ogólnie w Falluocie powinny się pojawić następujące typy zawodów:
1. Łowcy mięsa
2. Producenci leków i lekarze
3. Wytwórcy energii
4. Płatnerze i krawcy (robiący podstawowe pancerze np. ze skór zwierząt)
5 Rusznikarze
6. Bimbrownicy ;) to nie żart
7 Wszelkiej maści minerzy wydobywający i gromadzący różne surowce
8. Farmerzy
Tak funkcjonujący świat nie będzie miał problemów z przetrwaniem i powolnym rozwijaniem się.

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 05-10-2008, 10:47
+Quote Post
post 05-10-2008, 10:40
Post #29

SHM-0
Group Icon

Wielokrotnie zastanawiałem się, skąd te wszystkie bydlaki na pustynii biorą takie ilości ammo, broni i najrozmaitszego sprzętu.. I nie przekonują mnie wszystkie SAD-y i inne bajki, tego jest po prostu za dużo.

Dokładnie to samo myślę, tej broni jest za dużo, w dodatku te wszystkie bronie energetyczne, prawda, dodają tego klimatu Falloutowi, ale jak co drugi mieszkaniec ma w kieszeni Bozara, Bazookę czy Plazmówkę, to to już nie jest "dobre".

I jestem ciekaw jak wyjdzie konkurencja na linii F:IF a Fallout 2.5. Dwa rodzime mody tworzone w tym samym czasie.. Będzie walka o to, kto zrobi lepszego/ciekawszego etc? ;P

Szczerze mówiąc nie mam zamiaru z nikim konkurować, mod jak mod, ktoś robi taki, ktoś inny, ja się staram tylko zrobić co w mojej mocy, by podobał się Shamowiczom. xD

setaneiro a pomyślałeś kiedyś może tak że w Ameryce w niektórych stanach jest każda bron legalna a co za tym idzie amerykanie mają b.dużo broni , amunicji itd. Do tego dochodzi ta z wojska z kół łowieckich i strzeleckich od ochrony , gangsterów ,policji ,straży więziennej ,FBI CIA itd itp. Czyli całe mnóstwo broni powiedzmy 2 sztuki na jednego "hamburgera" . No i spadają sobie bombki. Powiedzmy sobie szczerz ze ludzie są podatni nawet bardzo na eksplozje i efekty nuklearne. A bron no raczej w dużo mniejszym stopniu. Tak wiec zostaje bardzo niewielu ludzi ale nadal mnóstwo broni - i co tu tak ciężko zrozumieć ?

No tak, ale nie mów mi, że każdy mieszkaniec Klamath czy innego Den ma w rękach Strzelbę, bo wątpię, by ludzie a Ameryce chodzili ze Strzelbą czy karabinem (ewentualnie Minigunem) w rękach.

A całe to "odmechanizowanie" pustkowia i zepchnięcie cywilizacji do niemal zera to kiepski pomysł bo to zaprzecza kanonowi i naturze człowieka oraz świata "after drop".

Nie no, nie chcę tego tak uszczuplać, po prostu broni nie będzie tyle, że można wszystkich w grze wytłuc idąc z miasta do miasta. W FIFie będzie trzeba myśleć nad tym, jak pozbyć się kogoś, nie wysadzając przy okazji połowy miasta.

dobrze byłoby teraz owych rusznikarzy dodać.

Nasz klient, nasz pan. :D

Ten post był edytowany przez Ghoster: 05-10-2008, 10:42
+Quote Post
post 05-10-2008, 12:16
Post #30

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 470

QUOTE(Ghoster @ 05-10-2008, 11:21)
Dokładnie to samo myślę, tej broni jest za dużo, w dodatku te wszystkie bronie energetyczne, prawda, dodają tego klimatu Falloutowi, ale jak co drugi mieszkaniec ma w kieszeni Bozara, Bazookę czy Plazmówkę, to to już nie jest "dobre".

Podobnie nie podobała mi się sprawa Stimpaków. Pod koniec gry miałem ich... dużo. Nie lepiej by było, by stimpaki były wrazie co, a główna kuracja przebiegała by poprzez sen/odpoczynek i żarciu wszystkiego co się znajdzie? Bo właśnie żarcie zostało zepchnięte niemal na sam koniec rzeczy potrzebnych. Taki drobny zabieg, a mógłby wprowadzić troszkę wiecej realizmu. Albo także zmodyfikować działanie manierek V13 - napicie dawałoby także troszku hp. (nie wiem czy takie coś da się zrobić - w życiu nie modowałem)
Szczerze mówiąc nie mam zamiaru z nikim konkurować, mod jak mod, ktoś robi taki, ktoś inny, ja się staram tylko zrobić co w mojej mocy, by podobał się Shamowiczom. xD

Zdrowa konkurencja pomoże. A Zimna Wojna byłaby ciekawa :]

Mniej broni =/= zepchnięcie cywilizacji do niemal zera.
+Quote Post
post 05-10-2008, 12:36
Post #31

Group Icon

No tak, ale nie mów mi, że każdy mieszkaniec Klamath czy innego Den ma w rękach Strzelbę, bo wątpię, by ludzie a Ameryce chodzili ze Strzelbą czy karabinem (ewentualnie Minigunem) w rękach.

*

No chyba niewiele grałeś w F2 skoro tak twierdzisz. A juz na pewno nie przejrzałeś wszystkich "kieszeni" . Wybacz ale twoje poglądy co do kieszonkowych bozarów i plazmówek są śmieszne. poza tym przed wojną tego rodzaju uzbrojenia tez wyprodukowali dość trochę wiec wiec nie ma sensu traktować tej broni jaku unikatowej w uniwersum fallouta.

Co do tego jakiego rodzaju broń posiadają amerykanie to pamiętaj że w większej części stanów możesz posiadać nawet Batalion Dział Samobieżnych i 200k m60 o ile masz je w domu i służą do jego obrony. To nie jest tak że tam ludzie mają tylko legalnie bron krótką powtarzalną czy tam na coś małokalibrowego występuje tam mnóstwo broni wszelakiego rodzaju i kalibru - w bardzo dużej ilości.

setaneiro
Nie tylko odjecie broni jest w planach ... ale świat w którym Enclawa goni po pustyni bandziorów to lekko mówiąc zadupie niezgodne z kanonem uniwersum
+Quote Post
post 05-10-2008, 13:55
Post #32

SHM-0
Group Icon

[quote]No chyba niewiele grałeś w F2 skoro tak twierdzisz. A juz na pewno nie przejrzałeś wszystkich "kieszeni" . [/quote]
Grałem w Fallouta 20 razy, i ciągle kradłem, a to co powiedziałem było po prostu przykładem. xP

[quote]poza tym przed wojną tego rodzaju uzbrojenia tez wyprodukowali dość trochę wiec wiec nie ma sensu traktować tej broni jaku unikatowej w uniwersum fallouta. [/quote]
No oczywiście, granat plazmowy i broń laserowa to przedmioty codziennego użytku.

[quote]występuje tam mnóstwo broni wszelakiego rodzaju i kalibru - w bardzo dużej ilości.[/quote]
Czy ludzie w Ameryce chodzą z Minigunem lub rakietnicą po ulicy? [/quote]

[quote]Nie tylko odjecie broni jest w planach ... ale świat w którym Enclawa goni po pustyni bandziorów to lekko mówiąc zadupie niezgodne z kanonem uniwersum [/quote]
Ale jednak postnuklearny świat Fallouta to wojna o przetrwanie, tak więc Enklawa nie będzie siedziała na platformie i piła herbatkę. Wszyscy starają się zdominować wroga.

Ten post był edytowany przez Ghoster: 05-10-2008, 14:21
+Quote Post
post 05-10-2008, 20:22
Post #33

Group Icon

Ghoster ja rozumie że ten projekt to twoje dziecko i bronisz go jak Szpon swoich jajec [nieliczna grupa shamoludków wie o co chodzi ;) ] ale wyśmiewanie poglądów i odpieranie poglądów nie do końca poważnymi argumentami to żenada a nie sposób dyskusji czy walki. Nie popadaj w hiperbolizacje ani skrajności to że piszę że taka bron nie była unikatem to nie znaczy że była dostępna jak ziemniaki. Ale to znaczy ze była dostępna.

To ze napisałem że występują w Ameryce różnego rodzaju bronie o rożnym kalibrze to nie zaprzeczalny fakt a wyśmiewając to pokazujesz ze chyba nie wiesz co w "Hamerykanskiej trawie" piszczy. Skoro znakomita cześć broni długiej posiada w USA swoje cywilne wersje. Pozatym zapominasz chyba ze populacja po Wielkiej Wojnie naprawdę radykalnie się skurczyła prawo wyparowało , wraz z setkami tysięcy ciał i dostępu do tego całego uzbrojenia nie pilnował już nikt.

Co do Twojej wypowiedzi o enklawie to już naprawdę ale ciężko mi zachować powagę nie wiem chyba graleś w brytyjską wersje skoro spotkałeś się z Enklawą tylko na OilRign w trakcie Tea'time. [ teraz ja żartuje]

+Quote Post
post 05-10-2008, 20:38
Post #34

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

QUOTE(Nathaniel77 @ 05-10-2008, 10:56)
1. Łowcy mięsa
2. Producenci leków i lekarze
3. Wytwórcy energii
4. Płatnerze i krawcy (robiący podstawowe pancerze np. ze skór zwierząt)
5 Rusznikarze
6. Bimbrownicy ;) to nie żart
7 Wszelkiej maści minerzy wydobywający i gromadzący różne surowce
8. Farmerzy
*

Te wszystkie zawody w Fallout sa (przynajmniej dwojce)... Ino nie w kazdym miescie. Np. w Den jest bimbrownik, w NCR i BH lekarz, w Modoc gostek, co robi skorzane kurtki (tym sie chyba zajmuje), trafiamy tez na traperow, ktorzy poluja na zwierzyne...
+Quote Post
post 07-10-2008, 18:53
Post #35

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Ghoster
Nie odbierz tego jako atak na ciebie albo twojego moda, ja zzasady jestem dociekliwy i staram się być konsekwentny więc stąd moje pytania.

Czym jest ten generator atomowej energii? Zasilanie w kryptach to układ geotermalny, a na wypadek jego zepsucia każda krypta ma tradycyjny mini reaktor który nie zadziała tylko gdy sięzepsuje, albo gdy szlag trafi paliwo - ktośje ukradnie, albo zwyczajnie to wypali się.

Troche by to wyglądało głupio, moim zdaniem, po wydarzeniach z F1.
Martin Frobisher - MF - zarządzający w owym czasie V13:

"
MF: Słuchajcie, zbierzcie się tu na chwile, bo jest sprawa o której trzeba pogadać"
V13: No, jesteśmy, mów.
MF: Widzicie, okazało się, że mamy drobny problem z energią i trzeba...
V13: ...naprawić? oszczędzać? racjonować? wykręcić żarówki?
MF: Nie, nie do końca... trzeba iść....
V13: ...po narzędzia? po zgodę? po uran? żarówki energooszczędne? No wyduś to z siebie...
MF: Nie... trzeba by ktoś wyszedł na powierzchnie....
V13: CO K%@#)((!@???? A co się stało z układem geotermalnym?!?
MF: Em... no.. zepsuł się....
V13: A układ zapasowy? Nie mów że teżsię zepsół....
MF: No.... cóż... dobra.
V13: ?
MF: .
V13: No co się z nim stało!?
MF: miałęm nie mówić, że się zepsół...
V13: CO @(*#!%(!!?!??!?!?
...
"

Wątpie by ktoś się zgodził, po tym co spotkało Vault Dwellera i po tym jak wszyscy którzy chcieli odejść - odeszli...

Swoją drogą, w retrofuturystycznym świecie który nie ma być realistyczny, ale za to bardzo konsekwentny, naukowy i wiarygodny łatwiej znaleźć na powierzchni pistolet laserowy niż sprawne nieużywane źródło energii.
+Quote Post
post 07-10-2008, 23:32
Post #36

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

QUOTE(setaneiro @ 05-10-2008, 12:57)
Podobnie nie podobała mi się sprawa Stimpaków. Pod koniec gry miałem ich... dużo. Nie lepiej by było, by stimpaki były wrazie co, a główna kuracja przebiegała by poprzez sen/odpoczynek i żarciu wszystkiego co się znajdzie?

Główny problem polega na tym, że Stimpaki działają jak mocny potion of healing. W ich opisie zaś pisze, że leczą "minor injuries" - minor injuries to siniaki, zadrapania, rozcięcia skóry, itd.
To by było tak do 5 HP a nie 20.

QUOTE(setaneiro @ 05-10-2008, 12:57)
Bo właśnie żarcie zostało zepchnięte niemal na sam koniec rzeczy potrzebnych. Taki drobny zabieg, a mógłby wprowadzić troszkę wiecej realizmu. Albo także zmodyfikować działanie manierek V13 - napicie dawałoby także troszku hp. (nie wiem czy takie coś da się zrobić - w życiu nie modowałem)

Moim zdaniem jedzenie i picie powinno służyć przeżyciu a nie leczeniu.

QUOTE(setaneiro @ 05-10-2008, 08:29)
Ciekaw jestem jak takie "odmechanizowanie" Pustkowii względem zwykłego Falla wyjdzie. Wielokrotnie zastanawiałem się, skąd te wszystkie bydlaki na pustynii biorą takie ilości ammo, broni i najrozmaitszego sprzętu.. I nie przekonują mnie wszystkie SAD-y i inne bajki, tego jest po prostu za dużo. Dla mnie to wciąż jest jeden z największych braków fabularnych w dziadku Fallu.

Naprawdę? W USA przypada jedna sztuka broni palnej na osobę.

Teraz policzmy jak jest w Falloucie:
W Shady Sands jest jeden pistolet 10mm bez dodatkowej amunicji, jeden Hunting Rifle z 100 nabojami no i broń Ian'a. To są dwie sztuki broni palnej na kilkadziesiąt osób.
Tylko 7 z 16 raidersów ma broń palną i żaden nie ma karabinu.
W Junktown broń palną mają tylko policjanci, co ważniejsze postaci i ich obstawy. Zwykli ludzie nie mają broni palnej. Tylko 2 z 8 gangsterów Skullz ma broń palną.

Tak samo w The Hub - uzbrojeni w broń palną są ochroniarze, policjanci, gangsterzy i ważni ludzie - ci, którzy mają kasę - zwykli ludzie nie mają broni palnej.

W Adytum jest podobna sytuacja. Na dodatek Adytum prowadzi recycling amunicji i zaopatruje resztę pustkowia.
Wśród Bladesów w ogóle nie ma broni palnej. Wśród Followersów to samo.
Gun Runnerzy rabują/zbierają/naprawiają/produkują broń i amunicję.

W Necropolis na około 40 uzbrojonych ghouli broń palną ma 4.

Nawet na przy wejściu do katedry i na parterze tylko jedna osoba ma broń palną.

Tak więc w Falloucie broń palna jest tylko w rękach wybrańców. To jest ogromny spadek ilości uzbrojenia - z jakichś 200 000 000 sztuk działającej broni do takiej ilości, która wystarcza tylko części drastycznie zmniejszonej populacji.

Weź też pod uwagę też to, że mapy w grze są tylko symboliczną reprezentacją - np. taki Vault 13 ma pojemność 1000 osób i 100 kwater mieszkalnych. Przy czym uzbrojenie jest tylko dla 10 osób.
W grze widać tylko 44 osoby zamieszkujące mapę z 8 kwaterami. Tak jest ze wszystkimi mapami.

Tak więc tych zwykłych nieuzbrojonych w broń palną szaraczków - próbujących jakoś przeżyć peasantów, loserów i citizenów jest o wiele więcej niż na mapie w grze. Na mapach są tylko ważne osoby i kilku szaraczków "dla smaku".

Jak już jest jakiś problem z bronią to to, że są złe proporcje - tylko 65 000 000 z 200 000 000 broni w rękach amerykańskich obywateli to pistolety i rewolwery.

Czy my mówimy o tej samej grze?
Tylko dwoje ludzi w Klamath downtown ma broń palną i mają tylko Pipe Rifle z 24 sztukami amunicji. Jednym z nich jest gość od sztuk walki a drugim jest Sajag.
Tylko troje ludzi w Klamath trappertown ma broń palną wszyscy mają Pipe Rifle z 24 sztukami amunicji i są traperami.

W Den downtown tylko 11 ludzi (z 45) ma broń palną i tylko jedna z nich ma amunicję do przeładowania. Pięcioro z nich jest strażnikami w Becky's Cassino Bar, dwoje to gangsterzy, połowa członków gangu Lary, 1 szuler no i smitty - jedyna osoba, która ma czym przeładować swój pistolet.

Tak samo jak w F1, w Den i Klamath prawdopodobnie jest dużo więcej ludzi.
+Quote Post
post 07-10-2008, 23:58
Post #37

SHM-1
Group Icon

QUOTE(Sorrow @ 08-10-2008, 00:13)
Główny problem polega na tym, że Stimpaki działają jak mocny potion of healing. W ich opisie zaś pisze, że leczą "minor injuries" - minor injuries to siniaki, zadrapania, rozcięcia skóry, itd.
To by było tak do 5 HP a nie 20.
Moim zdaniem jedzenie i picie powinno służyć przeżyciu a nie leczeniu.
*

A mnie się zawsze wydawało, że stimpack to skrót od stimulant pack, czyli jak w wojsku, wstrzykujesz to sobie i mozesz przez jakiś czas biegać nawet ze złamaniem otwartym. A leczenie ran potem. I tu by się jedzenie też trochę przydało.
W sumie steampacki mogłyby działać jak inne stymulanty, czyli daja boost a potem negatywne efekty. No może akurat w przypadku stimpacków, które po to są tworzone aby jednak leczyć, powinny tylko zabrać tyle z puli HP ile dodały, może minus te siniaki i zadrapania. Czyli po każdej większej walce trzeba byłoby się udac do lekarza który by się tobą zajął, bo od steampacków kule same Ci z ciała nie wyjdą, albo chociaż miec ze sobą torbę lekarską i umieć się nią posługiwać. A jesli masz po drodze klopoty, boostowac się na chwile stimpackimi uwazajac jednocześnie aby nie przedawkować.

Edit :
Co do broni, duzo jej za to jest na encounterach. I tam już jest pełen wybór, od dzid po plasmy. Zresztą o obławianiu się na mapie już była mowa wiele razy i to faktycznie był mały mankament w grze.

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 08-10-2008, 00:02
+Quote Post
post 08-10-2008, 00:03
Post #38

SHM-3
Group Icon

Akurat w tym wypadku chodzi raczej o stymulowanie leczenia ran. W końu to jest "Science!".
To leczenie "tymczasowe" raczej by podpadało pod Super Stimpaki.

Tylko te encountery trzeba najpierw przeżyć ;) . Pamiętam, że F2 miał różne encounterowe koszmarki w stylu claimjumpersów i tym podobnych, za to w F1 encountery były na w miarę rozsądnym poziomie.
+Quote Post
post 08-10-2008, 00:12
Post #39

SHM-1
Group Icon

Czemuś ten motyw przedawkowania stimpacków musiał służyć, czyli z tym: tylko wspomaganiem nie do końca było tak, jakas cena ich uzywania była (trzeba było widziec moją minę gdy pierwszy raz roztopiłem się od steampacka, a nic nie wiedziałem o jego negatywnych efektach :D ). Mniejsza z tym. Najlepszy sposób w walce to i tak po prostu spieprzać w poczuciu, że nie ma żadnego cudownego leku który cię uratuje. :D

A największy cheat na encounterach polegał na tym, że jak trafiałeś na walkę dwóch stron, spokojnie, mając nawet tylko dzidę w reku, czekałeś az paru padnie, a potem pod samym nosem dwóch stron które miały cie gdzieś brałeś co chciałeś. Dopóki strony nie skończyły walki ze sobą, potencjalny intruz dla nich nie istniał. A potencjalny intruz przeładowywał juz nowe uzi :D.

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 08-10-2008, 00:20
+Quote Post
post 08-10-2008, 00:48
Post #40

SHM-3
Group Icon

Ano, to jest poważna niedoróbka. Powinni wymyślić jakiś skrypt podziału łupów.

Nie no, nie chcę tego tak uszczuplać, po prostu broni nie będzie tyle, że można wszystkich w grze wytłuc idąc z miasta do miasta.

Akurat wybijanie miast wynika nie tyle z istnienia ton super broni a z tego, że:
1. Mapy to tylko reprezentacje miast - np. NCR (samo miasto) powinno mieć tysięce albo nawet dziesiątki tysięcy mieszkańców, New Reno tysiące mieszkańców, Redding, Broken Hills setki mieszkańców, itd.
2. Broń w Falloucie jest zbyt celna. Bardziej realistycznie by było gdyby normalnie celność wynosiła z 20% (tyle wyrabiają policjanci z NYPD) ewentualnie 40% w przypadku kogoś dobrze wyszkolonego. A o wyszkolenie ciężko, gdy się nie zużywa amunicji do treningu. Przy takiej celności wychodzi wartość działania drużynowego.
A zdarzają się i strzelaniny, gdzie wystrzeliwywane jest kilkadziesiąt strzałów i nikt nie zostaje trafiony albo kilka osób jest tylko draśniętych.
3. Nie ma jakichś większych konsekwencji obrażeń i można cheatować stimpackami.
4. Gra pozwala na tworzenie superwyspecjalizowanych snajperów bo można ładować wszystkie skill pointy w umiejętność władania bronią.
Gdyby gra brała pod uwage inne niebezpieczeństwa, trzeba by było szybko zadbać o odpowiedni poziom Outdoorsmana, First Aid, Repair, itd.
+Quote Post

7 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 22-07-2019, 08:56