Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony « < 2 3 4 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Fallout 2.5 - kontynuacja Fallout 2 (mod), Projekt wieloosobowy - rekrutacja.

post 01-10-2008, 19:27
Post #61

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 490

QUOTE(Spicmir @ 01-10-2008, 18:42)
remek1983 plizz nie bądź taki i daj się zaprosić na FMC raz ze duża część z nas ma tam konto to dwa że mamy tam mocny support.
Co do PW to nie rozumie why skoro już też pisałem ale wyśle.
*

Dobra, zróbmy tak jak mówisz. :) I oczywiście nie musisz nic już wysyłać.
Enyłej, jak już wszystko będzie gotowe mam niespodzianke dla teamu - mapa zrobiona na brudno. :) W paincie bo w paincie ale już jest podstawa. Po wykonaniu fabuły możnaby było rozrysować szlaki handlowe. Na mapie zaznaczyłem też (nie wiem czy dobrze zrobiłem) miejsce uderzenia bomby. Jest 21 miast i Tylko jedno ma dostęp do oceanu. Wspólne miasta dla części poprzednich to Arroyo oraz Klamath. Ponadto na mapie są takie miasta jak Springfield, Dallas czy Oregon. Wynika to z tego, że mapka poszła znów na północ wzdłuż oceanu.

Ten post był edytowany przez remek1983: 01-10-2008, 19:28
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 01-10-2008, 20:05
Post #62

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Dzisiaj Ulyssaeir radzi :PPP:

Najciekawsze lokacje zbudowane są z kilku części. Cofnij. Wszystkie lokacje zbudowane są z kilku części, a do tego na ogół jeszcze z kilku poziomów. Czyni to miasta, miasteczka i wsie dużo ciekawszymi, pozwala dodawać questy lokalne, bo te są bardzo nudne, jeśli można je wykonać bez opuszczania mapy. Wykonanie jednego poziomu jednej mapy zajmuje ok 5-10 godzin pracy a potem jeszcze kilku godzin poprawiania. Dodanie piętra budynku to w zależności od wielkości budynku od 1 do 5 godzin (ogromne piętro!). Dodanie jednego poziomu zabudowań podziemnych to ok 2 do 4h pracy. Dodanie rozbudowanej jaskini - vide Broken Hills - to od 5 do nawet 15 godzin. Można zrobćteż skromną lokacje, ale poziom musi być. Tak czy siak - minimum 2 godziny. Nie ma sensu dodawać do mapy sporej lokacji np. Dallas bez przyznania jej przynajmniej 3-4 części naziemnych - to nie jest dziura wielkości Klamath, to ma być MIASTO ;P

Jeden ambitny level designer może oddawać jednną pełną lokację co jakieś 7-10 dni. poświęcając po kilka godzin dziennie na mapowanie.

Oczywiście, z czasem ilość godzin poświęconych każdej mapie maleje

21 lokacji to przynajmniej około 100 poziomów, na które trzeba przeznaczyć od 2 do 10 godzin. Przy zakładanej średniej 6h na poziom jeden level designer upora sięz całością w 25 dni pracując non stop :P

Więc pytanie - ile jest lokacji nowych? Nie licząc random encounterów :P
+Quote Post
post 01-10-2008, 20:44
Post #63

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Służby porządkowe będą mi musiały wybaczyć, że pisze 2 posty pod rząd, ale istotne jest, by ten post był "widoczny" :)

W poniedziałek zacząłem robić mapkę, jeden poziom miasteczka, nie chce zbytnio zdradzać jej detali publicznie. Jest ona udekorowana, zamieszkana jak narazie losowymi critterami, nie posiada exit gridów, ale ma potencjałdo wrzucenia ich przynajmniej 4. Posiada załatane dziury w ścianach, nocne oświetlenie, takie tam.

Mapka jest do oddania za free i to nie jest żaden przekręt

Mapkę dostanie ten, kto po jej zobaczeniu pierwszy dostarczy mi krótki scenariusz jej wykorzystania -ale to ma być coś z głową - kilka propozycji questów, koncepcji postaci etc. bym wiedział, że mapa nie będzie leżała odłogiem.

Jak narazie mapę widziała jedna osoba zainteresowana nią, ale ta osoba nie ma w tej chwili pomysłu na jej wykorzystanie, bo skupia się na czymś innym. Daje więc wam szanse zrobienia pierwszego kroku naprzód, może najtrudniejszego, może nie. Jeśli jest zainteresowanie to prosze inicjatora projektu [albo jego zastępce] o kontakt via PM i wysłanie adresu email.

Kto pierwszy będzie miał dobrą koncepcje na wykorzystanie mapy zgarnia ją. Wtedy też zacznę przygotowywać pozostałe jej dwa poziomy i byćmoże 2 część miasteczka, ale to już kwestia negocjacji.

Edit: naturalnie ten poziom mapki jest gotowy.

Ten post był edytowany przez Ulyssaeir: 01-10-2008, 21:44
+Quote Post
post 01-10-2008, 21:11
Post #64

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 490

Super!
Są giganci, którzy robią mapkę pstrykając palcami. Ja przyznam się szczerze, że do nich nie należę. Zwracam niestety uwagę na szczegóły, przez co zajmuje mi to trochę czasu.
+Quote Post
post 02-10-2008, 15:04
Post #65

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Okej postawiłem zamknięte forum na FMC .
Remek jak masz konto napisz mi na FMC pw bym dodał Cie do grupy tak samo cała reszta za akceptacja Remek'a. Adresu chyba nie muszę podawać .?.
+Quote Post
post 03-10-2008, 16:54
Post #66

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

okej wszystko gotowe osoby które mają dostęp do tablicy:
Cubik [m.adm]
Nathaniel77
remek1983
Spicmir [adm]
Ulyssaeir

Tablica znajduje sie na forum FMC w dziale Mod Developers Forums - nazwa tablic F2.5 team
+Quote Post
post 24-12-2008, 10:08
Post #67

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 851

Z miłym wigilijnym akcentem powiem tyle, że i tak nic z tego nie będzie :)

Pozdrawiam.
+Quote Post
post 24-12-2008, 10:15
Post #68

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 6 276

Temat można zamknąć. Kolegę trochę przerosła sprawa. Mam nadzieję, że stara gwardia się tak łatwo nie wykrusza. A nowa... Do GECK-a!!!
+Quote Post
post 24-12-2008, 10:16
Post #69

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Szkoda... Ale skoro sprawa juz nieaktualna to zamykam...
+Quote Post

4 Strony « < 2 3 4
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-07-2019, 16:15