Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Modyfikcja F3 - kto chętny?

post 02-08-2008, 14:48
Post #1

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 799

Tak sobie myślałem:

- F3 nie podoba się wielu osobom
- Oblivion miał ogromne moderskie community i nie był trudny w modowaniu

Gdyby tak przerobić F3 na coś bradziej falloutowego? Jeśli powstanie taka inicjatywa na całym świecie, można naprawdę odmienić nowego FO. Stworzyć takiego mega - mega moda.
Oczywiście potrzebaby trochę programistów (zmiana mechaniki), a tak poza tym oczywiście dużo quest writerów i ludzi co je wstawią do gry (nie wiem co tam jest, skrypty czy co).
Graficy mogliby przerobić tekstury, modele, dodać nowy kontent bardziej przypominający klimaty FO.

Osobiście chętnie zająłbym się przerobieniem oświetlenia i postprocesu (z pomocą jakiegoś kodera albo grafika technicznego jeśli będą potrzebni) i częsci grafiki (głównie tekstur). Pracuję przy tworzeniu gier jako Level Artist więc nie jest to jakieś pobożne życzenie fana, który chciałby a nie umie, ale poważna inicjatywa.
Przeszedłem FO i FO2 po kilka razy i nie chciałbym żeby legenda umarła na zawsze.

Osoby mogące pomóc, z umiejętnościami i doświadczeniem w danej dziedzinie, zapraszam do współpracy. Kto chętny?

Jeśli zauważycie takie aktywności na innych forach, głównie zagranicznych, mam prośbę: dajcie znać w tym wątku.

Oczywiście sam napiszę też to co powyżej na NMA i jakimś oblivionowym forum moderskim.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 02-08-2008, 15:54
Post #2

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

JEszcze pare tygodni temu napisałbym "powiedz tylko kiedy", ale dziś mówie "Jeśli starczy czasu". Staram się nie łapać za wszystko za co się da, choćbym chciał, bo to nie ma sensu. Wiec - zobaczymy, jak starczy zasu to...
+Quote Post
post 02-08-2008, 21:08
Post #3

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 878

Oczywiście, że tak! :) Zechciejmy jak narazie poczekac na wydanie gry, oraz FO3 Construction, wówczas spróbujemy, i to koniecznie!
+Quote Post
post 04-08-2008, 11:14
Post #4

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 495

o ile wogóle wydadzą edytor bo narazie nic takiego nie potwierdzili...
+Quote Post
post 04-08-2008, 11:48
Post #5

SHM-2
Group Icon

Gra oparta jest o silnik Obliviona, więc część narzędzi będzie można jakoś przerobić albo wykorzystać z miejsca. wypuszczenie SDK przedłuży "żywot" F3, osobiście prognozuje, że nie nastąpi to wcześniej niż wiosną i to raczej późną niż wczesną. Poza tym skoro ma wyjść F4 to byłoby dobrze dla nich, gdyby zebrali wokół F3 jakąś społeczność modderską, bo tam gdzie są mody, tam są i chętni by w nie grać, a do grania trzeba Obliviona...ee znaczy Fallouta 3 ;P

Czarny scenariusz - SDK zostanie wypuszczony dopiero gdy prace nad F4 będą zaawansowane.
+Quote Post
post 06-08-2008, 12:44
Post #6

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 86

Hehe z góry zakładacie, że F3 będzie do dupy. Z takim nastawieniem nawet jeżeli gra będzie udana, to i tak będziecie narzekać.
Modowanie fajna sprawa, ale żeby o tym myśleć trzeba zobaczyć najpierw produkt podstawowy :P
+Quote Post
post 06-08-2008, 13:06
Post #7

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 618

@Raptor
Możesz im mówić ile chcesz...ale Oni i tak "wiedzą" lepiej :P !
+Quote Post
post 06-08-2008, 13:09
Post #8

SHM-2
Group Icon

Mnie w fatalistyczne wizje nie mieszajcie - ja jedynie zaznaczyłem, że wcale nie muszą udostępnić żadnych edytorów...
+Quote Post
post 06-08-2008, 13:57
Post #9

SHM-2
Group Icon

Raptor: moje obawy są wynikiem bardzo prostej kalkulacji za i przeciw Falloutowi 3. Porównując rzeczy które zostały sknocone z rzeczami które zostały dobrze zrobione, porównując dobre i złę strony pokazanych gameplayów, światów F1 i F2 do F3 - nie można mieć złudzeń, że Bethesda pisze Fallouta na nowo.

Wyobraź sobie, że ktoś przerobił jakiś sławny obraz, jakiś twój ulubiony i mówi że "od teraz to jest ta wasza legenda, czy tego chcecie czy nie, rzuciliśmy kasą więc nie tylko mamy prawo robić co chcemy ale i zrobimy co chcemy. Możecie się pluć i marudzić, pisać ogromne posty na forum czy gdziekolwiek indziej, jesteście bezsilni wobec nas"

A taki właśnie wydźwięk ma cała sprawa. Okazuje się jednak, że nie jesteśmy tacy całkiem bezsilni. Jeśli gra dorówna geniuszem poprzednim to honor będzie zwrócony z przeprosinami - sam napisze stosowne oświadczenie na forum Bethesdy. Jak dotąd może 3 albo 4 rzeczy na 15 - 20 wskazują, że gra będzie godna nazwy Fallout".

Tak, mam zatem obawy ogromne, ale potrafie zmienić punkt widzenia i pokusić się o pełną obiektywność.
+Quote Post
post 06-08-2008, 16:16
Post #10

SHM-2
Group Icon

QUOTE(piv vauh @ 06-08-2008, 14:38)
Raptor: moje obawy są wynikiem bardzo prostej kalkulacji za i przeciw Falloutowi 3. Porównując rzeczy które zostały sknocone z rzeczami które zostały dobrze zrobione, porównując dobre i złę strony pokazanych gameplayów, światów F1 i F2 do F3 - nie można mieć złudzeń, że Bethesda pisze Fallouta na nowo.
*

Ooorah! To żeś odkrył amerykę...
+Quote Post
post 06-08-2008, 19:56
Post #11

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 799

Nie zakładam, że będzie do dupy.
Widzę, że będzie odmienny na wiele sposobów. Może nawet ludzie nie będący fanami starych FO śćiągną moda dla odmiennych wrażeń z gry? :)
+Quote Post
post 07-08-2008, 10:33
Post #12

SHM-0
Group Icon

Narzędzia do modowania raczej na pewno wypuszczą... znaczy byłby to dla nich duży błąd gdyby tego nie zrobili :P

Co do pokazanych materiałów... to ile w sumie było na nich gameplaya? 10 min? 15 min? A gra ma oferować ile godzin rozrywki? Dla mnie obecna sytuacja to takie ocenianie filmu na podstawie trailera. F3 wyjdzie, każdy będzie miał okazję pograć czy nawet przejść grę i wtedy możemy narzekać xD Mnie też niepokoją pewne rozwiązania, ale najpierw chcę samemu zobaczyć jak to będzie działać.
Zresztą apropo "moda robiącego z F3 - F2" to na pewno było by to ciekawe. Z zaznaczeniem, że fani go robiący nie powinni być zbyt twardogłowi :P
+Quote Post
post 07-08-2008, 13:50
Post #13

SHM-2
Group Icon

Raptor
Aaaa, no tak, zatem nie oceniajmy gry przez pryzmat tych kilkunastu minut gameplayu, bo przecież producenci gry wcalenie chcieli pokazać gry z najlepszej strony i nie zależało im by Fallout 3 zrobił jak najlepsze wrażenie. Bo po co, przecież to tylko gameplay najbardziej oczekiwanej gry tego roku, nie? Nie trzeba pokazywać atutów produkcji ...

pierdu pierdu.
Nie możemy definitywnie stwierdzić, że F3 to nie Fallout/RPG, możemy natomiast z czystym sumieniem powiedzieć że gameplay jak i trailer pokazywały FPSa

Nie oceniam książk ipo okładce, ale tylko mówie, że jak na taką genialną wg zapowiedzi książkę ma bardzo mierną okładkę, wstęp jest nudny etc. Kto wie, co będzie dalej, ale jak narazie jest źle. Potem może być genialnie, ale jak narazie prawie nic na to nie wskazuje.

A co do modów to nie ukrywajmy że fizyka w Oblivionie jest do bani, a przeważająca większość modów do Oblika poprawia wizualną stronę gry. Ale są też mody w których wprowadzane zmiany są bardzo istotne. Przed wrześniem rzuce okiem na SDK Obka i jakieś tutoriale, żeby wiedzieć w czy mógłbym ewentualnie pomóc.
+Quote Post
post 07-08-2008, 19:33
Post #14

SHM-0
Group Icon

Ależ oni właśnie pokazali najlepsze kawałki gry: sceny walki. Mi się podobały te fruwające kończyny i inne smaczki... jak by żywcem wyjęte z F2 :P Ale pamiętajmy, że na takich prezentacjach nie ma miejsca na nudne dialogi czy pokazywanie questa. Więc na razie możemy podziwiać te bardziej widowiskowe elementy gry. Resztę będzie nam dane ocenić po premierze :krzeslo:

+Quote Post
post 07-08-2008, 20:18
Post #15

SHM-2
Group Icon

Ależ oni właśnie pokazali najlepsze kawałki gry:
To ja może uprzejmie poproszę o wymienienie najlepszych a jednocześnie charakterystycznych lub nawet obowiązkowych dla gatunku RPG elementów rozgrywki pokazanych w gameplayu. Abo trailerze.

Może być w punktach :P

sceny walki. Mi się podobały te fruwające kończyny i inne smaczki... jak by żywcem wyjęte z F2

A mi poza paroma subtelnymi odniesieniami i mimo wszystko krajobrazem który jak narazie wygląda ładnie wydaje się, że jedyne co wyniesiono z F2 to "Fallout" w nazwie [/sarkazm]

Ale pamiętajmy, że na takich prezentacjach nie ma miejsca na nudne dialogi
Nie ma sprawy, zawsze mogli pokazać ciekawy dialog :P Widzisz, widziałem DAWNO temu tech demo Starcrafta 2 i tam były dialogi Raynora na pokładzie Battlecruisera, tam było więcej elementów RPG niż w tym co jak dotąd pokazano o F3. Na Boga, Starcraft 2 jest bliżej RPGów niż Fallout 3?? Czemu tam pokazano dialogi, gdzie nie powinny być one istotne dla gatunku, a tu nie pokazano?
czy pokazywanie questa

Tu akurat się zgodze, ale uważam że w czymś co ma reklamować i jednoznacznie pokazywać to co w całej produkcji jest najlepsze/najwartościowsze, czyli mówiąc krótko - w reklamie powinno pokazywać się możliwości. Jedyną możliwością wynikającą z pokazanego gameplaya jest możliwość walki. To trochę dziwne, gdyby np. Porsche zrobiło reklamę o zderzakach a nie o samochodach. Albo Playboy miałby poświęcić cały spot w TV ważnemu artykułowi traktującemu o wojnie i nic nie powiedział o pięknych kobietach.

Więc na razie możemy podziwiać te bardziej widowiskowe elementy gry. Resztę będzie nam dane ocenić po premierze

Kiedy trailer filmu jest widowiskowy, to okazuje się, że film jest do dupy. Trailer ma zachęcać do oglądania, ma zaciekawić, zszokować lub zaintrygować. Wiesz kogo się łapie na ładne kolorki i pstrokate bajerki? - czyli na rzeczy mające za zadanie cieszyć tylko wzrok?
Dzieci w supermarkecie...

Ten post był edytowany przez piv vauh: 07-08-2008, 23:41
+Quote Post
post 07-08-2008, 21:38
Post #16

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Jeżeli to, co widziałem w trailerach, to były "najlepsze kawałki gry", to niech sobie sami w to grają.

Widząc kręcący się ślimak maszynki do mięsa nie wkładam w niego palców licząc, że zrobi mi manicure, bo tak mówił sprzedawca. Bethesda pokazując zdjęcie bieguna północnego w czasie śnieżycy obiecuje zarazem, że "za najbliższym wzgórzem widocznym na tym zdjęciu jest słoneczny brzeg ciepłego morza z piękną plażą i wspaniałym kąpieliskiem".

Ludzie, przestańcie się sami oszukiwać: TA GRA TO NIE JEST cRPG, A JEDYNIE POSIADA ELEMENTY cRPG. A Bethesda to wierutny kłamca: złapana za rękę mówi, że to nie jej ręka. I ze wszystkich gier z Falloutem w tytule F3 posiada najmniejszą "zawartość Fallouta w Falloucie".

Mam tylko nadzieję, że będzie wdzięcznym obiektem do modowania, bo chętni na pewno się znajdą. Choć myślę, że z ich szukaniem lepiej byłoby wstrzymać się przynajmniej do premiery.
+Quote Post
post 08-08-2008, 16:15
Post #17

SHM-2
Group Icon

O tak orędownicy, a ja niegodny zamówiłem EK... teraz pójde się kajać szarym mydłem i deską z gwodździem w ostach!

To JEST cRPG czy wam się podoba czy nie.
A mnie się te flaki podobały.
300 000 linijek dialogów nie wzięło się z nieba! I jeżeli ktoś powie że "nie pokazali ich na gameplayu" to wybuchnę śmiechem.
Mass Effect też wyglądał na trailerach jak rasowy shooter... i co?
+Quote Post
post 08-08-2008, 16:44
Post #18

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Przede wszystkim wcześnie zakładacie że się da. W takim Tacticsie jeden detalik dzielił grę taktyczną od doskonałej platformy dla moderów Fallouta - niemożliwość zrobienia dialogów.

Jeśli po premierze okaże się że się jednak da - sam będę z niecierpliwością czekał na wyniki :)
+Quote Post
post 08-08-2008, 17:22
Post #19

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

Ja chciałbym rzec tak:

Wcale was nie słucham, co tam gadacie! Tak, uważam, że Fallout 3 będzie siarą. Tego mnie nauczyła Bethesda a screeny, wywiady itp wcale nie zmieniają tego podejścia. Jeżeli jednak FBeth3 będzie super ekstra, to z pewnością tak się wkręcę w klimat, że również będę chciał modować grę. Bo jak przejdę ją raz to będę kombinował co by tu nowego z nią zrobić.

Czy gra będzie dobra czy też nie, modowanie jej ma dla mnie sens.

Niestety nie znam się praktycznie na niczym. Robiłem bardzo proste mody na własny użytek jeżeli chodzi o Morrowinda i Obliviona. Za to wydaje mi się, że mógłbym się przydać przy tworzeniu Questów, lokacji, easter eggów, dialogów oraz kreacji postaci.

Zaś powiem również, że o ile edytor do Morrowinda opierał się raczej o skrypty, edytor do obka został trochę zmieniony. Z tego co wiem, zoptymalizowali go pod tym wzgledem, żeby był bardziej user friendly, żeby było mniej babrania się w skryptach i żeby nie było to wszystko takie RAMo-żerne. Ale ja tam nie wiem, klikałem co popadnie i samo wychodziło ;)

Zapału mi nie zabraknie, czasu raczej też będę miał sporo jako student. Jedynym problemem może być brak komputera który by to udźwignął. Choć to nie wyklucza wymyślania questów, lokacji i innych tego typu rzeczy.

Ja jestem jak najbardziej na tak. Wiem, że słomiany zapał itp. Ale myślę, że jednak więcej fajnych rzeczy powstało z podejścia na zasadzie "Chodźmy coś zróbmy" niż "Nie idźmy, nie róbmy bo i tak nie wyjdzie!"

Szanse na to, że edytor wyjdzie są ogromne. Z resztą to będzie zmodowany Obek więc jak ktoś słusznie zauważył, potrzebujemy zaledwie jednego magika i jednego czarownika, żeby dało się tego używać do Obka. (Choć z drugiej strony to pisze głupoty, bo nie mam o tym pojęcia, right?).

Sam chciałem wyskoczyć z takim tematem ale bałem się odzewu na zasadzie. "Goń się, mamy lepsze rzeczy do roboty, na przykład dochodzenie do wniosku, że to wszystko nie wyjdzie." Ale jeżeli są jacykolwiek ludzie, którzy chcieliby coś z tym zrobić, i zFalloucić FBeth3, to ja służę wszelkimi kończynami, połową mózgu oraz jedną nerką!

Jejejeje, jesteśmy elitą kulturalną tego kraju, najfajniejszymi ludźmi na Świecie, najbardziej falloutowymi graczami we wszechświecie. Jakbyśmy bardzo chcieli, moglibyśmy rozpętać 3cią WŚ for real albo zdobyć cały glob. Stworzenie modyfikacji do gry jest trochę łatwiejsze, więc zupełnie na poważnie może się udać.

Edit:

Co do FTacticsa. Jedi Academy zylion rzeczy dzieli od platformy pod RPGi a powstały najróżniejsze mody i ludzie teraz sobie po internecie grają szczęśliwi w Gwiezdne Wojny. Trochę różne gry i różne zastosowania tych modów ale jeżeli się chce, to znaczy, że się da!
+Quote Post
post 08-08-2008, 21:37
Post #20

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Biorąc pod uwagę fakt, że nie znam się absolutnie na modowaniu, programowaniu i innych tym podobnych czarach być może w ogóle nie powinienem zabierać głosu w tym temacie. Ale skoro już stoję przy mikrofonie (nikt mnie stąd nie przegoni :D ), to pierwszymi zmianami w F3, jakie chętnie bym zobaczył są:
- więcej przyjaznych postaci innych ras (oraz wyznań i narodowości ;) ), np mutanci, ghoule,
- większa inteligencja przeciwników (bo z tego co widziałem, to depilator mojej żony jest od nich mądrzejszy),
- trzeba wyp******ić tą debilną wyrzutnię mini nuków i spuścić paliwo z atomowych samochodów, które nie wybuchły w czasie wojny nuklearnej, a eksplodowałyby po obrzuceniu kamieniami :blink: (a swoją drogą - ciekawe, czy da się w F3 rzucać kamieniami?)
- wprowadzić stare dobre tury zamiast V.A.T.S. (z tym chyba byłby problem),
- zmniejszyć drastycznie ilość eksplodujących członków oraz wkurzających i przeszkadzających ujęć kamery filmowej,
- poprawić efekt broni laserowej, która spopiela tak jak plazma. A jeśli to była broń plazmowa, to niech nie strzela jak laserowa,
- zbudować klimat podchodzący pod Fallouta, przerabiając go jednocześnie z "Hack & Slash-a w klimatach" na pełnowartościowe cRPG.
Takie rzeczy, jak ghoule z Obliviona i inne zapożyczenia po lekkim przymknięciu oka (lub dwóch) nawet byłbym w stanie przełknąć.

To na razie tyle, co szczególnie poruszyło mi wątrobę po zapoznaniu się z ogólnodostępnymi materiałami na temat F3. Jeśli stwierdzę, że warto zainwestować 7% moich miesięcznych dochodów, to pewnie coś do tej listy dopiszę.
+Quote Post

9 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 16-07-2019, 11:36