Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> "Konkurs pomysłów" na przenośne źródło napięcia, do ajpoda, mp3ki, mp4ki

post 28-01-2009, 18:10
Post #21

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Parametry wydają się być w porządku - tym bardziej, że z ładowarki 230V do takich zastosowań tyle samo mniej więcej można wycisnąć. Bo i jest taka potrzeba.

A z podrasowaniem to chyba można zapomnieć, bo szukałem necie sklepu gdzie można by wysyłkowo kupić tego MAX'a756 i kicha. Chyba, że na jakimś innym układzie :unsure:
Stąd ja np. nigdy na poważnie nie zająłem się budową przetwornic impulsowych na własne potrzeby bo oprócz zdobycia odpowiedniego układu trzeba sie jeszcze bujać z dławikiem/transformatorem. A szkoda bo w dobie dbania o energię można wiele fajnych rzeczy uzyskać :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 29-01-2009, 10:45
Post #22

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

I co - czy moj pomysl z dynamem byl taki zly??? ;)
+Quote Post
post 29-01-2009, 11:59
Post #23

Schronowy Inżynier
Group Icon

@#$%*(=\^&%&!!!! :banned: :boxuje: :axe: :gunthug:

To ja proponuję ogniwo paliwowe zasilane naszym własnym bio... gazem, w którym znajdziemy metan :naughty:

;)
+Quote Post
post 29-01-2009, 20:39
Post #24

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 080

@Squonk - kup sobie na bazarze (mówię poważnie) latarkę ręczną produkcji rosyjskiej, napędzaną dźwigienką naciskową (wygląda jak rączka od kierownicy rowerowej z przymocowanym hamulcem ręcznym). Działa podobnie, jak dynamo. Niedawno widziałem taką - tyle, że z dodatkowymi akumulatorkami, które były przez to "dymano" ładowane. Mieści się w jednym ręku, jednej ręki wymaga do obsługi, po dorobieniu odpowiedniego gniazda może służyć jako akumulator i jednocześnie generator energii. A dodatkowo ma jeszcze jedną funkcję (fanfary! :P ): ŚWIECI :lol: .
+Quote Post
post 31-01-2009, 12:55
Post #25

Schronowy Inżynier
Group Icon

Buszując po lokalnym Saturnie znalazłem w akcesoriach telefonicznych urządzenia podobne do tego >>>
QUOTE(salmon)

Jako, że okazało sie, że zdobycie układu na którym pracuje owo urządzonko jest mało możliwe, to dałem sobie spokój z partyzantką i zakupiłem gotowe.

Cechy:
- cena: 39,99.
- zawiera kilka końcówek pasujących do różnych telefonów (Nokia, Samsung, SE, Motorola)
- zasilane dwoma ogniwami AA (normalny paluszek)
- w środku (choć nie rozkręcałem) znajduje się przetwornica napięcia, gdyż jego wartość w stanie bez obciążenia wynosi ponad 5 V
- niektóre urządzenia, których akumulatory mają wysoki prąd ładowania mogą nie być ładowane gdy użyjemy akumulatorków zamiast ogniw alkalicznych - napięcie 1,2 V (a nawet i mniejsze jeśli ogniwo jest rozładowane) może nie wystarczyć do "przetransformowania" go na takie, które rozpocznie proces ładowania

Zalety:
- duża uniwersalność związana z liczbą wymiennych końcówek
- dioda mogąca robić za lampkę

Wady:
- jako, że połączenie ładowarki z ładowanym urządzeniem jest realizowane na "sztywno" to nie mamy możliwości włożenia tego do kieszeni czy jakiegoś spięcia tego ze sobą - urządzenia muszą leżeć obok siebie jak "chłop z babą po wizycie księdza" :D
- podczas ładowania cały czas świeci się dioda - dodatkowe obciążenie i pobór prądu dla ogniw

Tym samym dziękuje wszystkim (może poza bio_sabotażystom :P ) za myślowe zapłodnienie i rozwiązanie tegoż problemu.
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 23-07-2019, 23:13