Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Alternatywna Rozmowa z NPC, Autor: Zingero

Co o tym sądzicie

Podoba mi się! [ 8 ] ** [66.67%]
Nie podoba mi się! [ 2 ] ** [16.67%]
Jaka dobra kawa - zdejm kapelusz! [ 2 ] ** [16.67%]
Suma głosów: 12
Goście nie mogą głosować 
post 07-09-2007, 00:57
Post #1

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

Pod TYM linkiem możecie przeprowadzić rozmowę z falloutowym NPC ;) Autorem tej pogadanki jest niejaki Zingero który jest bardzo ciekawy waszej opinii na jej temat gdyż planuje pod patronatem Trzynastego Schronu stworzyć całą serie tego typy „pogadanek” które są czymś w rodzaju mini gier paragrafowych :)

Co o tym sądzicie?

Temat ja założyłem bo Zingero konta tu nie ma i jakiś trochę nie śmiały jest ;)

EDIT.1

A to taka wersja prototypowa oczywiście zostanie ona rozbudowana jak mówi Zingero.

Ten post był edytowany przez KeniG: 07-09-2007, 01:18
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 07-09-2007, 01:55
Post #2

SHM-3
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 872

Tak szczerze powiem, ze mi sie srednio podobalo.... Jakies takie sztywne te dialogi.
+Quote Post
post 07-09-2007, 10:25
Post #3

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Trochę to sztywne, ale i z deka nieprawdopodobne - zwykły żołnierz wiedzący o tajnych projektach? Trochę mi tego typu zagrywki nie pasują. Ma to w sobie jakiś potencjał, ale wymaga dopracowania.
+Quote Post
post 07-09-2007, 10:45
Post #4

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 951

dobre, bo oryginalne, ale mało tego - chodź jak stwierdził Zoor, ma potencjał. I dużo by zmieniło, jakby ten żołnierz to był jakiś co najmniej sztabowy, bo coś za dużo wie :>
+Quote Post
post 07-09-2007, 13:21
Post #5

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 879

Witam!

A więc tak jak w temacie już zostało napisane, jest to wersja prototypowa, mająca na celu przekazać fanom serii co to w ogóle będzie. Zanim zacząłem tworzenie tego nie wiedziałem, że już tego typu "gierki" istnieją w sieci. Dobra, a więc co poniektórzy już łapią o co w tym chodzi, a niektórzy nie, a więc ta wersja jest przeznaczona dla tych drugich. To nie jest żadna próbka możliwości. Nie czepiałbym się więc dialogów, bo je zawsze i dowolnie można zmienić. Interesuje mnie tylko czy ktokolwiek byłby zainteresowany takim przedsięwzięciem i zaglądał tam. O to mi głównie chodzi promując ten prototyp. Jeśli ludzie nie wykażą zainteresowania to po prostu projekt nie rozpocznie swojej działalności na szerszą skalę.

Przy okazji działalności na szerszą skalę. Jednej osobie trudno jest wypowiadać się w kilku osobach i prowadzić jednoczesnie z nimi naprawdę długie i wybujałe dialogi, dlatego szukam także chętnych, którzy swoją pomysłowością byli by wstanie co nieco pomóc, rzucić jakiś pomysł, poruszyć jakieś kwestie by przekazać to w formie zabawnej pogadanki.

To tyle, im więcej ludzi się wypowie na ten temat tym lepiej.
+Quote Post
post 08-09-2007, 12:14
Post #6

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 362

Fajny pomysł, podobało mi się :) - chociaż radziłbym pamiętać o ortografii i składni.
+Quote Post
post 08-09-2007, 19:45
Post #7

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 879

Dalsze info na temat projektu.

Dla TYCH wszystkich, którzy są bardziej niż tylko zainteresowani tymże projektem i chcą w jakiś sposób brać w tym udział.

Zrozumiałe jest to, co dla jednego może wydawać się zabawne, dla drugiego nie musi. Z tego powodu, aby projekt nie był ogólnie rzecz biorąc jakąś żenadą potrzebne będą jakieś listy dialogowe wymyślone przez samych graczy. Oczywiście nie będzie tam zamieszczane wszystko jak leci, ale co ciekawsze na pewno się tam znajdą.

Już tłumacze o co chodzi.

Bazą dla podtrzymania rozmowy są kwestie wypowiadane przez NPC. W tej sytuacji to gracz może zadecydować co NPC może powiedzieć. Jednak, żeby rozmowa nie była tak płytka można określić szansę na otrzymanie pożądanej odpowiedzi.

Jako to działa?
Przykładowo chcemy umieścić w dialogu pewną informację, którą tak naprawdę ciężko wyciągnąć. Dla tego też, zastosowałem coś takiego, że aby otrzymać odpowiedź na zadane pytanie nie wystarczy po prostu go zadać. Przy pytaniu będzie określona pewna szansa powodzenia, gdzie tylko jedna odpowiedź zakończy próby sukcesem a reszta zakończy sie fiaskiem, które może powodować różnorakie konsekwencje.

Ze względu na mechanizację tej prostej gierki nie będzie tu miało wpływu żadne ustawienie współczynników retoryki itp. Trafienie "do serca" rozmówcy będzie zależało po prostu od szczęścia.

Jak to zrobić?

Jeśli chcesz zamieścić kwestię wypowiadaną przez (w tym przypadku) Żołnierza Enklawy, zapisz ją w tej formie:

* Treść, którą wypowiada żołnierz. - XX%

Gdzie XX to liczba określająca szansę na efektywne zadanie pytania. Jest to pomocne przede wszystkim dla mnie przy układaniu pytań. Jeśli informacja jest ogólnodostępna czyli po zadaniu pytania żołnierz praktycznie zawsze nam odpowie w ten sposób to nie musicie pisać żadnych %, jak coś to jest to równoznaczne z 100%

Jeśli chcesz, aby pewne zwroty były kierowane bezpośrednio do gracza, tak jak to bywa w zwykłym RPG a wypowiada je MG umieść je w kwadratowych nawiasach []

Teksty tych których zostaną wykorzystane w gierce, zostaną wypisanie w podziękowaniach, a ci którzy będą chcieli weryfikować nadsyłane przez innych pomysły zostaną wpisani do grona pomocników.

Pisać swoje propozycje możecie na moje PM.

Ehh... Początki są trudne.

Pozdrawiam.
+Quote Post
post 08-09-2007, 20:15
Post #8

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

dobre ale chyba już nic nie zastąpi enhafte .. a szkoda.
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 22-07-2019, 09:35