Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Źródła przemocy na świecie.

post 04-11-2008, 13:10
Post #41

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 195

QUOTE(mbwrobel @ 04-11-2008, 00:26)
Ale jeszcze nigdy nie widziałem spółkujących dwóch zwierząt tej samej płci z ich obopólnym przyzwoleniem. Natura jednak także postawiła pewne granice - których człowiek oczywiście nie omieszkał przekroczyć. Ale czy z zyskiem dla swego gatunku?
*

To mało widziałeś :D A natura postawia granice naprawdę daleko... Czasem dalej, niż my doszliśmy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualne...a_zwierz%C4%85t
http://www.innastrona.pl/bq_zwierzeta.phtml

Homoseksualizm u zwierząt jest często spotykany. Niestety, nigdzie nie napisano, czy na wolności też zdarzają się geje, czy tylko w niewoli. Jednak biorąc pod uwagę, że nasze miasta dużo bardziej przypominają ZOO niż betonową dżunglę, obserwacje z ogrodów zoologicznych można uznawać za analogiczne do ludzkich.

Wracając do źródeł zła, jest nim także nasza inteligencja. Celem walki jest pokonanie przeciwnika, nie jego zniszczenie. Jednakże należy atakować wroga z całą furią do momentu, jak ten się podda. Jeśli nie zobaczy się płaczu, spuszczenia głowy na znak porażki, czy wyciągniętej ręki błagającej o litość, nadal będzie się atakowało (jeśli tylko ma się broń o zasięgu pozwalającym nie widzieć konającego). W ten sposób człowiek jako jeden z nielicznych gatunków dokonuje wielomilionowych rzezi we własnym gronie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 04-11-2008, 13:55
Post #42

Silent Spamer
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 1 527

60 gatunkow, ktore wylacznie uprawiaja seks homoseksualny? Albo czlowiek pomaga im w rozrodzie albo to jest (bylo? :D) ostatnie pokolenie :)

EDIT: a nastepne zrodlo pisze, ze tych gatunkow jest duzo wiecej, ale za to pisze, ze najwieksza ilosc zachowan homoseksualnych to 75% u pewnego gatunku szympansow...
EDIT2: Ale to wikipedia, wiec nie wiem czy brac to powaznie ;]
+Quote Post
post 04-11-2008, 15:37
Post #43

SHM-0
Group Icon

Za czepianie się słówek pójdziesz do piekła. A autor tekstu z powrotem do trzeciej klasy. Chodziło oczywiście o 60 gatunków, wśród których zdarzają się czyści homo.

Natomiast ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, że skoro samiec pokrywa samca bądź samica samicę, to są homoseksualistami. Wśród małp po prostu jest zwyczaj, że dominant dla podkreślenia pozycji pokrywa słabszego (Kościół Katolicki kłamie, mówiąc, że seks jest tylko do prokreacji). Hipopotamy mają jeszcze lepiej. Tam dominujący samiec ma cały czas osrany pysk, bo podwładni na znak szacunku defekują na niego, rozpryskując kał ogonem. Gdyby to ściśle przenieść na ludzkie realia (tak jak próbuje się ze wszystkimi przypadkami homoseksualistów wśród zwierząt), to by się mówiło, że tam byle knypek sra na szefa
+Quote Post
post 04-11-2008, 20:46
Post #44

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 362

QUOTE(Glassius @ 03-11-2008, 23:33)
W systemie gdzie są powszechne haremy duża liczba mężczyzn nigdy nie zdobędzie kobiety. Tacy frustraci nie chcą pogodnie współżyć ze społeczeństwem. Ciekawe, że mówiąc o terrorystach muzułmańskich nigdy się o tym fakcie nie wspomina.
*

To chyba lekka przesada - haremy są raczej domeną bogatych, a nie wszystkich muzułmanów. Zresztą szeregowi terroryści to przeważnie niziny społeczne, natomiast fundatorzy terroryzmu - jeżeli są ideowcami - to zdeklarowani asceci, a więc wszyscy, jeśli już, oczekują raczej na spotkanie z dziewicami w raju. Co oczywiście nie przeczy tezie o ich ewentualnej frustracji ;) .

QUOTE(mbwrobel @ 04-11-2008, 00:47)
Wybaczcie, ale homoseksualizm w JAKIEJKOLWIEK formie jest dla mnie nie do przyjęcia, choć uważam się za osobę tolerancyjną w każdym innym temacie.

Czy ktoś cię zmusza do praktykowania go? Nie zaglądaj homoseksualistom do sypialni, to nie będziesz miał problemu.

QUOTE(mbwrobel)
Jeżeli jakiś goguś nadal uważa, że jego f**t służy tylko do sikania, a jego d**a ma więcej zastosowań, niż tylko wydalanie niestrawionych resztek pokarmu, to waszym zdaniem jest to normalne? :blink:
*

Seks analny uprawiają także heteroseksualne pary.
+Quote Post
post 19-03-2009, 00:47
Post #45

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 816

Przemoc wynika z mechanicznej a nie etycznej natury wszechświata. Trzeba pamiętać, że przemoc to nie tylko bandyckie napady - przemoc także prawo opiera się na przemocy i często jest niesprawiedliwie - wystarczy wspomnieć o takich kwiatkach jak wysyłanie do obozów koncentracyjnych za "zbrodnię" bycia Żydem czy opozycjonistą, czy też szykanowaniu "wywrotowców" z Solidarności.
Tak w zasadzie, to cała cywilizacja opiera się na przemocy - w takim wypadku nie powinny dziwić jej niekontrolowane wybuchy.
+Quote Post
post 19-03-2009, 21:16
Post #46

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 972

Pojęcie "zła" jest względne i inne dla każdej jednostki. Dla "tego złego", "zło" może być dobrem, celem lub czymś podobnym, choć nie musi. Istnieje też coś takiego jak "zło przyjęte", czyli napady, kradzieże itd. Prawdopodobnie zdecydowana większość ludzi (prócz psychicznie chorych/upośledzonych, którzy nie rozróżniają tego, nie, nie chcę nikogo obrazić ani nie mówię o wszystkich) rozróżnia "własne zło" od "przyjętego zła". Zakładam, iż to "przyjęte zło" jest znane wszystkim i rozumiane przez wszystkich, jednak zło osobiste jest już sprawą osobistą. Dla mnie, zakazanie aborcji jest złem, dla kogoś innego, aborcja jest złem. Ogólnie przyjęło się, że to zabijanie dziecka, ale jeszcze nienarodzonego, więc w sumie nie dziecka (xP). Prawdopodobnie każdy by coś zmienił, każdy myśli, że na lepsze by zmienił, jednak to "przyjęte zło" jest jakby średnią zła wszystkich(Chyba za dużo tego słowa "zło").
Reasumując, zło jest ogólne i jednostkowe, zależy od wszystkich i od jednego człowieka, dla jednego złem jest zabijanie, dla drugiego złem jest więzienie, gdyż uważa, że to za mała kara.

Co do homoseksualizmu. Jestem człowiekiem tolerancyjnym, toleruję gejów, ale absolutnie nie uważam tego za naturalne zachowanie. Każdy gatunek musi się rozmnażać, po to są płci. A homoseksualizm jest zaburzeniem takiej równowagi. Jest zaprzeczeniem prokreacji. Oczywiście, każdy może lubić takie zabawy, jednak (według mnie) nie powinien ujawniać się z tym na ulicy, czy tym bardziej tego propagować, gdyż to jest, była i będzie dewiacja. To *nie jest* normalne. Nieco inaczej ma się sprawa u kobiet. Kobiety są... Delikatniejsze, a płcie na początku (chodzi mi o okres dojrzewania) są zaprzyjaźnione z własną płcią. Mężczyźni w naturze są twardzi, więc żyją w szkołach, biją się i uprawiają przeróżne sporty. Zaś kobiety nie są twardym elementem, i czasem muszą się wypłakać/wyżalić przyjaciółcę. Wtedy najczęściej się do niej przytula. I (według mnie) to jest granica, której niepowinny przekraczać. To jest absolutne maksimum. Dalszy stopień jest już dewiacją.
Znów inaczej jest z wszystkimi innymi zboczeniami pokroju zoofilii, nekrofilii czy podobnych. To już nie jest dewiacja, to jest kompletna odchyłka. Nie spotkałem się w przyrodzie z uprawiającymi seks zwięrzętami tak odmiennymi, jak np. pies z koniem. Nie spotkałem się także z... Za przeproszeniem, waleniem martwego psa przez psa.
To *jest* nienormalne.

Co do zwierząt: Sprawa ma się dokładnie tak samo jak w przypadku ludzi. Zwierzę nie musi być heteroseksualne, jednak natura nie stworzyła go, by było homoseksualne.

Ten post był edytowany przez Ghoster: 19-03-2009, 23:49
+Quote Post
post 20-03-2009, 12:48
Post #47

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 816

QUOTE(Ghoster @ 19-03-2009, 19:31)
Nieco inaczej ma się sprawa u kobiet. Kobiety są... Delikatniejsze, a płcie na początku (chodzi mi o okres dojrzewania) są zaprzyjaźnione z własną płcią. Mężczyźni w naturze są twardzi, więc żyją w szkołach, biją się i uprawiają przeróżne sporty. Zaś kobiety nie są twardym elementem, i czasem muszą się wypłakać/wyżalić przyjaciółcę. Wtedy najczęściej się do niej przytula. I (według mnie) to jest granica, której niepowinny przekraczać. To jest absolutne maksimum. Dalszy stopień jest już dewiacją.

Ja bym wiązał mniejszą ilość kontaktu fizycznego pomiędzy mężczyznami raczej z niepewnością własnej seksualności i lękiem przed homoseksualizmem niż "twardością".
+Quote Post
post 23-03-2009, 21:19
Post #48

SHM-0
Group Icon

Wszystkie wasze dewiacje możecie obejrzeć w ZOO i na fermach. Masturbacja, posuwanie własnych misek do jedzenia, stymulacja oralna... Co niektórzy widzieli (na żywo, w TV bądź w Necie) jak gęsi napastują psy, czy wręcz legendarny filmik z osłem ze słabością do swego właściciela http://www.youtube.com/watch?v=TtbmbZOL0Vs

Te wszystkie "zachowania" obserwuje się u zwierząt żyjących w po części ludzkich warunkach. U dzikich zwierząt natura eliminuje takie odchyły. Również ciężej takie rzeczy zaobserwować.

Przemoc, podobnie jak te dewiacje, ma źródło w naszej naturze. Niekoniecznie w genach, ale fakt że nie ma społeczeństwa bez przemocy o czymś musi świadczyć. Tak jak jelenie na rykowisku, wilki przy zdobyczy, dwa wrogie mrowiska czy jelonki rogacze, tak i my musimy się tłuc. Społeczeństwo bez przemocy jest skazane na zagładę przez te które takową uznaje. Jednocześnie społeczeństwa zbyt brutalne same się niszczą. Przemoc jest potrzebna, i basta.
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 25-08-2019, 06:11