Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wskrzeszenie Van Burena - jest JAKAKOLWIEK szansa?

post 03-12-2008, 19:28
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 8 918

hej

tak przegladam sobie design doci z van burena, czytam wywiady z jego tworcami i ogladam concept arty i po prostu krew mnie calego zalewa, ze to wszystko jako calosc, czyli w pelni ukonczona gra, nigdy nie ujrzy swiatla dziennego

wiem, wiem, was tez zalewa, nas wszystkich zalewa

ale

zastanowmy się przez chwilę, czy jest jakakolwiek nadzieja?

wyobrazmy sobie na przyklad, ze bethesda, aktualni posiadacze praw do marki fallout, wydadza fallouta 4, a kilka lat pozniej 5 i w tym momencie konczy im się pole manewru, prawda, bo prawo do falloutowego uniwersum wg papieru, ktory razem przy piwku podpisai z interplayem konczy im się wlasnie na piatej czesci

w miedzyczasie interplay wydaje FOOLa, czyli mmorpga osadzonego w naszym ukochanym post apokaliptycznym settingu i zachecone jego sukcesem (warunek: gra musi wlasnie odniesc sukces) chce jeszcze bardziej wyeksploatowac to uniwersum, jeszcze bardziej je wydojic, czytaj zarobic jeszcze wiecej pieprzonych zielonych i wskrzesza wlasnie van burena, wydajac fallouta SZESC, lub tez po prostu fallouta z jakims tam podtytulem, czyli Fallout "Przesrane Pustkowia", czy jakos tam

na taki ewentualny przebieg wydarzen musielibysmy poczekac z 6-8 lat, ale jest to mozliwe, chyba, ze cos przeoczylem

sumujac, bethesda ma prawa do fallouta 3, 4 i 5; po wydaniu piatej czesci moze spowrotem interplaya pocalowac w dupę

wtedy

interplay moze spowrotem wejsc do gry i wydac RPGa (RPGa, nie MMORPGa) osadzonego w falloutowym uniwersum

racja, czy się ludzę?

wiem, ze ten post wyglada jak krzyk rozpaczy, ale fallout 3 by bethesda, mnie rozczarowal na calej linii, a przede wszystkim pod wzgledem klimatu, ktorego ta gra praktycznie nie ma, jest bez duszy, bez tego pierwiastka magii, ktory sprawia, ze mozna dziesiaty raz przejsc dana grę

pozdrawiam

Ten post był edytowany przez kkdm: 03-12-2008, 20:11
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 03-12-2008, 22:55
Post #2

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Martwy projekt ma to do siebie, że jest martwy i choć teoretycznie możliwe jest jego wskrzeszenie, to jeszcze w życiu nie słyszałem, by z takiego zimnego trupa powstała gra.

Słyszałem natomiast o grach które powstały z inspiracji materiałami z takich trupów, ale w porównaniu do pierwotnego projektu to już nie była wcale ta sama gra. Może ktoś zaczerpnie część fabuły, ale nie będzie tak, że weźmie silnik, albo chociaż wszystkie inne materiały poza silnikiem i "dokończy" gre.

I może tak jest lepiej.
+Quote Post
post 04-12-2008, 02:01
Post #3

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 5

> wskrzeszenie van burena - jest JAKAKOLWIEK szansa?

Nie.

wyobrazmy sobie na przyklad, ze bethesda, aktualni posiadacze praw do marki fallout, wydadza fallouta 4, a kilka lat pozniej 5 i w tym momencie konczy im się pole manewru, prawda, bo prawo do falloutowego uniwersum wg papieru, ktory razem przy piwku podpisai z interplayem konczy im się wlasnie na piatej czesci

Nie. Bethesda to aktualnie właściciel pełni praw do uniwersum Fallouta. Pierwotnie owszem, Interplay udzielił im licencji na 3 gry, ale w międzyczasie odkupili Fallouta od Interplaya w całości. Teraz to Bethesda udziela Interplayowi licencji na Fallouta Online.

sumujac, bethesda ma prawa do fallouta 3, 4 i 5; po wydaniu piatej czesci moze spowrotem interplaya pocalowac w dupę

wtedy

interplay moze spowrotem wejsc do gry i wydac RPGa (RPGa, nie MMORPGa) osadzonego w falloutowym uniwersum

Nie może.
+Quote Post
post 04-12-2008, 11:39
Post #4

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

@kkdm
Ziomek - nowe zdania zaczynaj tak może z dużej litery - bo to, że nie używasz polskich liter to da się jeszcze przeżyć. Ale to, że wizualna całość twojej wypowiedzi przypomina styl sms-forum czy innego e-pulsa - tego już raczej nie da się zaakceptować.

Trochę bardziej się przyłóż do technicznego aspektu twoich postów - a wszystkim będzie miło.

-----

A co do tematu.

Van Buren? Zapomnij - było minęło. Może gdzieś, jakieś zatwardziałe betony nocami wzdychają i wypłakują się w poduszkę za Burkiem. Ale to se ne wrati :biggrin:

Są za to np. materiały projektowe z tej gry - one mogą być dobrą inspiracją do jakichś fanowskich dzieł. Modów, artów, opowiadań, scenariuszy na larpy itp.

Robiąc taką oddolną robotę - w twoim przypadku - dasz odpór wszelkim swoim frustracjom. Zaś twórcom VB "pokażesz", że ich robota nie poszła na marne, a różnym takim marketingowym pajacom pokażesz, że nie jesteś mucha - nie siadasz "tam" gdzie siadają wszyscy ;)
+Quote Post
post 04-12-2008, 12:00
Post #5

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 255

Raczej złudne nadzieje się ciebie trzymają. Nie rozumiem tej całej otoczki wrogości do Fallouta 3. Nie podoba ci się ponieważ jak tylko usłyszałeś że będzie go robił ktoś inny niż Interplay zrobiłeś z niego wroga numer jeden. Ktoś powiedział że na pewno nie odtworzą klimatu więc uznałeś że na pewno tak będzie. Van Buren to przeszłość, która nie wróci. Weź głęboki oddech i podejdź do F3 na trzeźwo a nie z bezpodstawną wrogością. W przeciwnym wypadku pozostaje ci wrócić do F1 i F2 bo nawet jeżeli Bethesda wyda kolejne części Fallouta to i tak nie spełnią one twoich oczekiwań.

Ten post był edytowany przez Logan: 04-12-2008, 12:01
+Quote Post
post 04-12-2008, 12:44
Post #6

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

To nawet nie o to chodzi....
Ja to mialem chec sprawdzic F3 w praniu, ale lektura 15 stron tematu Co nas denerwuje w F3 jakos mnie do tego pomyslu zniechecila...

I tez w sumie mialem to wczoraj napisac - ze pojawil sie FOnline i o F3 wszyscy zapomnieli :D
+Quote Post
post 04-12-2008, 13:07
Post #7

Schronowy Inżynier
Group Icon

Fallout Online to jakby syfa leczyć pudrem :bleh:

Ten świat - świat Fallouta jest mój i tylko mój - i mogę z nim robić co mi się podoba - lubić go, kochać, kręcić z niego bekę lub go nienawidzieć. I do tego nie potrzebuję nikogo innego poza mną. Stąd pomysł Interplaya by zrobić grę sieciową jest bardziej do d...y niż bethesdowska koncepcja wysmażenia z popłuczyn serii kolejnej gry o zmyłkowej nazwie Fallout z numerkiem "czy".

Ale wiele osób w swoim żalu za dawnymi Falloutami i płaskiej (bo bez żadnych umotywowań) niechęci do F3, rzuciła się na FO jak stadów burków na psicę. Ech... <_<

@Logan
Jeśli żale i frustracja kkdm'a będą kontruktywne i do czegoś doprowadzą to kto wie :rolleyes: W końcu np. taki Marcin Luter też miał wkoorfa i frustrację na katabasów, ale zainpsirowało go to by zrobić coś wielkiego ;)
+Quote Post
post 04-12-2008, 16:43
Post #8

SHM-1
Group Icon

Niestety z doświadczenia wiem że takie apele o wskrzeszenie jakiegoś projektu bardzo rzadko mają jakiś skutek. Z jednej strony sam nie miał bym nic przeciwko żeby coś z tego było ale staram się być realistą. Tym bardziej że świat Fallouta tworzy się z wielkim trudem od czasu drugiej części. No i Van Buren nie jest pierwszym zarzuconym projektem. Miała powstać również druga część Fallout Tactics i o niej też słuch zaginął.
+Quote Post
post 04-12-2008, 18:24
Post #9

Schronowy Inżynier
Group Icon

Żadna firma za to się nie weźmie - Bethesda by ich razem ze skarpetkami zjadła :D Zaś fani mają duże pole do popisu, np. jako mega-dodatek do Tictacsa (jak Awaken czy Darkfall). Tylko, że fanowska praca nad takim czymś dużym to jak kopanie się z koniem za pomocą słomki.

Zostają więc bezpieczne i miłe marzenia i własna wyobraźnia ;)
+Quote Post
post 04-12-2008, 20:42
Post #10

SHM-0
Group Icon

No to mnie pocieszyliscie...

Kurczę, ciezko byc fanem Fallouta

Nastaly dla nas mroczne i trudne czasy, zreszta zawsze mielismy pod gorę

Co do gosci z Bethesdy - nie wierzę w nich, "trojka" im nie wyszla, to resztę, za przeproszeniem, tez spier...olą, a MMO mnie w ogole nie interesuje, juz wolalbym chyba mordobicie w klimacie Fallouta niz MMORPGa

:/
+Quote Post
post 04-12-2008, 21:23
Post #11

AWAKEN Team
Group Icon
Nr użytkownika: 94

QUOTE(Squonk @ 04-12-2008, 17:26)
...

Zostają więc bezpieczne i miłe marzenia i własna wyobraźnia  ;)
*

Marzenia i wyobraźnię przelewam na tworzenie kolejnych map do "mega-dodatku".. czasu mało, ale nie narzekam.. słomkę mam tęgą :P więc się konia nie boję..

+Quote Post
post 04-12-2008, 21:45
Post #12

SHM-1
Group Icon

Jakie tam ciężkie czasy. Jak mi ciężko sięgam po F1 lub F2 ewentualnie FT i po problemie.
+Quote Post
post 04-12-2008, 22:01
Post #13

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 779

Sam szczerze żałuje, że design doc z Van Burena wyciekły. Odkrywają zbyt wiele tajemnic świata Falla i odbierają wiele wyobraźni, która ciężko pracowała podczas gry w F1 i F2. Oczywiście byłem ciekaw ich treści i głupio zacząłem czytać. W rezultacie dostałem taką dozę informacji - że świat Falloutów spłycił mi się znacznie. To tak jak zacząć czytać książki o Gwiezdnych Wojnach - zgroza. Przynajmniej dla mnie. F1 i F2 mocno bazowały na fantazji i wyobraźni graczy i za to im chwała.
Zdaję sobie sprawę, że gdyby Van Buren powstał - nie dowiedzielibyśmy się wszystkiego co jest w design doc'ach - więc wina nie leży po stronie autorów.
Niemniej jednak wolałbym żeby jeśli już projekt umarł - to żeby umarł nie masakrując tak mojego wyobrażenia o świecie.
Dlatego także nie jestem skłonny do wskrzeszania ani nawet rozmawiania o tym.
Oczywiście wszystko IMHO.
+Quote Post
post 05-12-2008, 00:03
Post #14

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(kkdm)
Kurczę, ciezko byc fanem Fallouta

Nastaly dla nas mroczne i trudne czasy, zreszta zawsze mielismy pod gorę

Jeśli ograniczysz się tylko do samego Fallouta jako gry - to rzeczywiście ciężko. Jeśli zaś owa gra zainspiruje cię do czegoś jeszcze to jest wręcz z góry. Choć owa droga pełna jest dziur i rozpadlin :P

QUOTE(Gaator)
więc się konia nie boję..

Twój przypadek (podobnie chyba m.in. i np. mój ;) ) się nie liczy - ostatni mohikanie to inna para... koni :P

@gpmars
Sam szczerze żałuje, że design doc z Van Burena wyciekły.

To najlepsza rzecz jaką mogli zrobić jego twórcy - ocalić to co zaczęło kiełkować poprzez przekazanie tego do fanów.

Odkrywają zbyt wiele tajemnic świata Falla i odbierają wiele wyobraźni, która ciężko pracowała podczas gry w F1 i F2.

Tak by było, jeśli VB działby się pomiędzy F1 i F2, albo w jakiś kuglarski sposób przenosił miejsce akcji w jakieś rejony od czapy jak w FT czy F3. Świat w Falloutach z czasem musiał zacząć się rozwijać, ludzie musieli powtórzyć by te same błędy co w przeszłości. Bo wojna nigdy się nie zmienia ;)

to żeby umarł nie masakrując tak mojego wyobrażenia o świecie.

Masakrą to jest F3 z Bethesdy - jak już. Ale każdy lubi to co lubi.
+Quote Post
post 05-12-2008, 16:10
Post #15

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 509

QUOTE(Squonk)
Ale wiele osób w swoim żalu za dawnymi Falloutami i płaskiej (bo bez żadnych umotywowań) niechęci do F3, rzuciła się na FO jak stadów burków na psicę. Ech...<_<
Ale tam! Ja gram w FO, bo na moim sprzecie F3 nie bryka. Jak mam kompa kumpla wedruje sobie po swiecie w okolicach DC, a jak gram na swoim to zwiedzam dobrze znane lokacje, ale opanowane przez Ruskich <_< I jest git ^_^ A nie od razu zal :P
+Quote Post
post 05-12-2008, 20:13
Post #16

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(ja)
Ale każdy lubi to co lubi.

No i póki jest możliwość wyboru to nie ma powodów do narzekań. Co najwyżej do pomarudzenia ;)
+Quote Post
post 06-12-2008, 14:13
Post #17

SHM-0
Group Icon

Wiecie w czym lezy problem? Dla mnie Bethesda ma po prostu zla wizję Fallouta - przyklad - symfoniczna muzyka... przeciez to jest FALLOUT, mroczny, ponury swiat, a nie Call Of Duty... i nie wierzę by wina spoczywala na Inonie Zurze, bo do Tacticsa koles zrobil GENIALNA (przede wszystkim klimatyczna) sciezkę dzwiekowa... ktos po prostu z gory zle go poinstruowal...

I tyle

Gry akcji po prostu lepiej się sprzedaja niz gry ciezkie i depresyjne, a taki byl wlasnie swiat Fallouta... byl...

I jak tu kochac Bethesdę, powieccie mi... sukinsyny, polecieli na kasę...

Ten post był edytowany przez kkdm: 06-12-2008, 14:24
+Quote Post
post 06-12-2008, 18:45
Post #18

AWAKEN Team
Group Icon
Nr użytkownika: 94

Z całym szacunkiem kkdm, ale Ty tak serio, czy.. "wrzuć na luz", bo inaczej wrzody żołądka gwarantowane ;)
+Quote Post
post 06-12-2008, 18:53
Post #19

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

tego... to chyba normalne, ze studio tworzace gry chce na tym zarobic, ale wydaje mi sie, ze to nie tu lezy problem - problemem jest, ze ci goscie po prostu nie "jaraja" sie juz tym co robia, dlatego wychodzi im to co wychodzi...
+Quote Post
post 06-12-2008, 23:25
Post #20

Schronowy Inżynier
Group Icon

kkdm - do sprawy F3 trzeba podejść filozoficznie 8] Czyli z dużą dawką cynizmu i ochronnej hipokryzji :D

To znaczy "bierzemy" z tej gry to co nam odpowiada i mielimy to na własną modłę. Ja np. mam zamiar dobrać się do muzyki jaka niby znajduje się w grze. Jeśli mi się uda, a muzyka mi przypadnie do gustu to na moją ocenę tej gry być może padnie jasny promyk światła i a chęć zagrania w nią się zwiększy.

Pod warunkiem oczywiście, że wyjdzie jakiś porządny patch, bo nie mam zamiaru przemeblowywać sobie systemu tylko po to by móc odpalić jakąś grę. Nawet jeśli ma to być F3.
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 18-11-2019, 16:26