Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wskrzeszenie Van Burena - jest JAKAKOLWIEK szansa?

post 07-12-2008, 18:48
Post #21

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 8 918

Sorry, wiem, ze się za bardzo podniecam, ale to tylko swiadczy o mojej fascynacji saga Fallout, a jednoczesnie irytacji, gdy ktos profanuje moj ukochany setting

Macie racje, ze z "trojki" trzeba wyciagnac to co najlepsze... Mi osobiscie bardzo podobaja się niektore concept arty, niektore sa NAPRAWDĘ dobre... Zamierzam dorwac "Art Of Fallout 3" (ksiazeczka z mnostwem conceptow) i sa nimi delektowac, tylko niech mi ktos powie gdzie mogę legalnie dostac to cudenko jednoczesnie nie wydajac kasy na wersję kolekcjonerska Fallouta, w ktorej to sklad wchodzi wlasnie "Art Of Fallout 3"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 07-12-2008, 19:27
Post #22

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Niewktóre z concept artów dostępne są w zbiorach NMA i na stronie Beth, natomiast możliwości ściągnięcia książeczki za darmo nie ma. Jak poszukam tego, co jest, to podeślę linka.
+Quote Post
post 07-12-2008, 19:41
Post #23

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

Może ktoś na allegro wystawi, osobno nie można raczej nigdzie dostać.
+Quote Post
post 08-12-2008, 08:28
Post #24

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 779

QUOTE(Squonk @ 05-12-2008, 00:05)
Tak by było, jeśli VB działby się pomiędzy F1 i F2, albo w jakiś kuglarski sposób przenosił miejsce akcji w jakieś rejony od czapy jak w FT czy F3. Świat w Falloutach z czasem musiał zacząć się rozwijać, ludzie musieli powtórzyć by te same błędy co w przeszłości. Bo wojna nigdy się nie zmienia  ;)
Masakrą to jest F3 z Bethesdy - jak już. Ale każdy lubi to co lubi.
*

No nie wiem IMHO tak jak np. rozwinął się świat Matrixa to ja dziękuję. Dla mnie tworzenie tajemnicy jest ważniejsze niż powiększanie świata. Ciągnięcie tych samych motywów w kolejnych grach / filmach - prowadzi do znudzenia i wyeksploatowania tematu. I tak jak "pogłębienie" świata w Matrixie 2,3 wywołało u mnie odruch wymiotny, tak plany Van Burena wywołują podejrzenia, że twórcom nie udało się uniknąć przynajmniej w części podobnych błędów. Po jaką cholerę mi wiedzieć czemu na fladze jest mniej gwiazdek? Czy takie wyjaśnienie i dorabianie na siłę historii jest potrzebne?
A można przecież pójść inną drogą. Przestać grać tymi samymi motywami. Czy w innym miejscu muszą występować te same organizacje? Jeśli już chcemy rozwijać świat - to po cholerę pakować Bractwo Stali i NCR na sam środek Stanów Zjednoczonych - kiedy to się kupy nie trzyma? Sorry - to te dwie organizacje są i pozostaną jedynymi wielkimi organizacjami politycznymi jakie wyłoniły się po nuklearnej zagładzie? Pomysłów już komuś zabrakło.
Narzekasz na F3 - ale ta gra kontynuuje motywy Van Burena - czyniąc je tylko z racji odległości od Kalifornii bardziej absurdalnymi. Wędrówkę Bractwa na wschód zaczął VB. To że doszło ono do Waszyngtonu to absurd. Ale gdzie to się zaczęło? Jak zobaczyłem w F3 Harolda zrośniętego z drzewem i usłyszałem o życiodajności jego nasion, to mi ręce opadły.
Jeśli już jesteśmy tacy purytańscy w kwestii F3, to może warto zauważyć, że wiele z tego chłamu ma gdzieś początek. Może można by stwierdzić - Van Buren miał dużo szczęścia, że nie powstał. Dzięki temu Matrixem 2 świata Fallouta został produkt Beth. Po F1 i F2 nie sądzę, żeby ktokolwiek był w stanie spełnić oczekiwania największych falloutowych napaleńców.
+Quote Post
post 08-12-2008, 11:08
Post #25

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 5

Po jaką cholerę mi wiedzieć czemu na fladze jest mniej gwiazdek? Czy takie wyjaśnienie i dorabianie na siłę historii jest potrzebne?

Dla mnie tło historyczne świata Fallouta jest ciekawe. Jeśli dla Ciebie nie, nie musisz się przecież w nie zagłębiać. I akurat liczbę gwiazdek uzasadnił już Leon Boyarsky w dokumentach projektowych do F1. To nie jest dorabianie na siłę historii, bo przecież pomysł na flagę wziął się właśnie z pomysłu Leona na przedwojenny podział USA na 13 wspólnot, którego jednak nie miał okazji bardziej rozwinąć. No i przecież sporo z tych szczegółów historycznych zapewne nie byłoby nawet wspomnianych w samej grze.

A można przecież pójść inną drogą. Przestać grać tymi samymi motywami. Czy w innym miejscu muszą występować te same organizacje? Jeśli już chcemy rozwijać świat - to po cholerę pakować Bractwo Stali i NCR na sam środek Stanów Zjednoczonych - kiedy to się kupy nie trzyma?

Jaki "sam środek"? Przecież Van Buren dział się bardzo niedaleko rejonów znanych z F1 i F2. Pokazano tam dalekie przyczółki NCR i BoS w Arizonie i Nevadzie, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie Kalifornii, na zachodnim krańcu mapy VB. Za to na wschodzie panują już inne organizacje, jak Córki Hekate czy Legion Cezara (na którym miał się skupiać planowany przez BIS F4).

Narzekasz na F3 - ale ta gra kontynuuje motywy Van Burena - czyniąc je tylko z racji odległości od Kalifornii bardziej absurdalnymi. Wędrówkę Bractwa na wschód zaczął VB.

Przecież zaczął ją Tactics, nie VB. I VB przedstawił ją dużo sensowniej, bo był to pojedynczy bunkier w stanie graniczącym z Kalifornią. Nijak to się ma do ekspansji BoS na cały kontynent w FT i F3.

Dzięki temu Matrixem 2 świata Fallouta został produkt Beth.

Jak dla mnie "Matrixem 2" Fallouta był już Fallout 2 (no, może trochę przesadzam, nie jest aż tak kiepski, ale jeśli chodzi o spójność settingu twórcy mocno dali ciała). Twórcy Van Burena nauczyli się wiele na swoich błędach z poprzedniej części i według mnie byłby on dużo lepszy niż F2 (oceniam teraz samą fabułę).
+Quote Post
post 08-12-2008, 13:52
Post #26

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(gpmars)
A można przecież pójść inną drogą. Przestać grać tymi samymi motywami. Czy w innym miejscu muszą występować te same organizacje? Jeśli już chcemy rozwijać świat - to po cholerę pakować Bractwo Stali i NCR na sam środek Stanów Zjednoczonych - kiedy to się kupy nie trzyma? Sorry - to te dwie organizacje są i pozostaną jedynymi wielkimi organizacjami politycznymi jakie wyłoniły się po nuklearnej zagładzie? Pomysłów już komuś zabrakło.

Ausir - jako wiedzący więcej o Falloutach niż ja - to już chyba dobrze wyjaśnił :P

Ja to tylko mogę rozbudować o hipotezy oparte na analizie teraźniejszości, że można sobie przyjąć, że na terenie dawnej Kalifornii Bractwo Stali mogło urosnąć w siłę zgarniając do swoich szeregów takich wojskowych straceńców jak oni sami, byłych żołnierzy czy też jakieś odcięte od kontaktu z dowództwem jednostki.

Podobnie i w siłę mogła rosnąć NRK - zresztą do pewnego czasu współpracująca z BS jak i z innymi zorganizowanymi społecznościami w Kalifornii. Nadal jednak była to organizacja lokalna działająca na terenie Kalifornii czy Nevady.

Właśnie - akcja Van Burena nie miała się dziać na środku Stanów Zjednoczonych ale na terenach o rzut beretem o tych znanych z F1/F2. Tak na oko - odległość między LA a Klamath (czyli miejsc dość skrajnych w znanym nam falloutowym świecie) jest mniej więcej taka sama jak między SF a Denver (jedna z lokacji z VB).

A gdzie tu teraz jest wielka migracja BS na wschód pod okolice Chicago (FT) jak i przeskok całego kontynentu (F3)? I to w czasach braku środków transportu jak i całej logistyki potrzebnej do ich obsługi.

Absurdem FT a zwłaszcza F3 jest to, że zakładają one, że na terenie całych dawnych Stanów Zjednoczonych (całych a nie dwóch, trzech, czterech stanów jak w F1/F2/VB) jedynymi organizacjami które mogły coś pogrywać jest BS oraz Enklawa. Jakby w tak dużym kraju nie mogły powstać czy też zorganizować się inne grupy dawnej armii (regularnej jak i Gwardii Narodowej) czy jakieś pozostałości władz stanowych (które mają większe możliwości działania niż nie jedno państwo europejskie).

Tu takie coś co zrobiłem aby samemu sobie i innym przybliżyć jak sprawy stoją ;)
+Quote Post
post 08-12-2008, 14:22
Post #27

SHM-3
Group Icon

Właśnie - akcja Van Burena nie miała się dziać na środku Stanów Zjednoczonych ale na terenach o rzut beretem o tych znanych z F1/F2. Tak na oko - odległość między LA a Klamath (czyli miejsc dość skrajnych w znanym nam falloutowym świecie) jest mniej więcej taka sama jak między SF a Denver (jedna z lokacji z VB).

A z Shady Sands do Hub jest dalej niż do Tamy Hoovera, czyli jedynego włączonego do NCR miasta z Van Burena. Patrz:

http://images2.wikia.nocookie.net/fallout/...rn_USA_v1.0.jpg
+Quote Post
post 08-12-2008, 15:45
Post #28

Schronowy Inżynier
Group Icon

Fajna ta mapa - choć chyba nie uwzględnia zakrzywienia Ziemi ;) A co do tych zakrzywień - w mapie do F1 V13/SS/V15 leżały na jednej linii. No i Junktown z Necropolis jest pozamieniane.

Co miało być/z czym się kojarzyć Sturgis?
+Quote Post
post 08-12-2008, 15:53
Post #29

SHM-3
Group Icon

A co do tych zakrzywień - w mapie do F1 V13/SS/V15 leżały na jednej linii.

Bo mapy z F1 i F2 nie były ustawione północ-południe, tylko lekko przechylone (właśnie tak, jak widać na tej mapie).

No i Junktown z Necropolis jest pozamieniane.

Nie, po prostu z lokalizacją Necropolis jest problem - według tekstu w F1 to Bakersfield, ale przez pomyłkę leży w miejscu Barstow (ktoś z projektantów przesunął lokację na mapie, żeby lepiej rozłożyć poszczególne miejsca nie zauważywszy, że według dialogów leży w miejscu konkretnego, rzeczywistego miasta. Spytałem Chrisa Taylora i uznał, że jak dla niego bardziej kanoniczne jest Bakersfield, więc tam Daesch umieścił Necropolis, nawet jeśli nie zgadza się z umiejscowieniem na mapie z gry.

Co miało być/z czym się kojarzyć Sturgis?

A nie wiem, może to miejsce wzmiankowane w którymś z dokumentów z Van Burena czy coś.

Tu jeszcze Wschód:

http://images1.wikia.nocookie.net/fallout/...rn_USA_v1.0.jpg

(Wymaga aktualizacji jeśli chodzi o lokacje z F3)
+Quote Post
post 08-12-2008, 15:59
Post #30

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 5 072

(IMG:http://img247.imageshack.us/img247/9953/f12hw7.th.jpg)

Już to kiedyś gdzieś wklejałem:

Czerwone kropki - lokacje z F1 w oparciu o zgodność z linią brzegową i ukształtowaniem terenu

niebieskie kropki - lokacje F2 w oparciu o zgodność z linią brzegową i ukształtowaniem terenu

Żółte kropki - położenie lokacji F2 na mapie z linią V13 - SS/NCR - V15 jako punktem odniesienia

A teraz?

Ten post był edytowany przez Ulyssaeir: 08-12-2008, 16:13
+Quote Post
post 08-12-2008, 16:01
Post #31

Schronowy Inżynier
Group Icon

A to wówczas nie lepiej byłoby umieścić Junktown pomiędzy Lost Hills a Bakersfield? Co prawda w przypadku mojej mapy nie zrobiłem takiego czegoś, ale pomiędzy rzeczywistym Lost Hills a rzeczywistym Bakersfield jest odległość około ponad 50 km - więc chyba miejsce na Junktown by się tam znalazło ;)

Ale jeśli ma chodzić o Barstow to teraz wszsytko już się robi jaśniejsze.

EDIT:
Uly - twoja mapa coś nie bryka.

Teleportem se zassałem - teraz już działa.

EDIT_mk2:
Jeszcze głupszy się robię patrzą na tę nową mapę :blink: Stąd chyba uznam, że jednak moja mapa oddaje w miarę logiczny rozkład lokacji w F1/F2 choć burzy ja trochę niejasność co do Nekropolis.

EDIT_mk3:
Trza też pamiętać, że skala mapek w F1 w F2 jest inna. W "jedynce"
chodziliśmy piechotą więc i świat musiał w miarę logiczne rozmiary. W F2 jest samochód to i większy teren możemy ogarnąć.

Ten post był edytowany przez Squonk: 08-12-2008, 16:22
+Quote Post
post 08-12-2008, 17:35
Post #32

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 962

Albo po prostu Przybysz z Krypty i Dziecko Przeznaczenia mieli do chrzanu mapy...
+Quote Post
post 08-12-2008, 18:27
Post #33

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Ausir @ 08-12-2008, 11:10)
Dla mnie tło historyczne świata Fallouta jest ciekawe. Jeśli dla Ciebie nie, nie musisz się przecież w nie zagłębiać.
*

Hmmm owszem nikt mi nie każe. Czytać fallout bible i dokumentów Van Burena nie muszę. To, że za to się zabrałem to inna kwestia. Ważne, że w grach, od F2 zaczęło się wyjaśnianie świata - początkowo nieśmiałe ale chyba w Van Burenie było ono bardziej dokładne (przynajmniej z tego co widać z dokumentów). Wiem, że każdy postrzega sprawy inaczej. Dla mnie ważna jest tajemniczość historii i emocjonalność przekazu. Wiem, że wielu skupia się na szczegółach. Owszem szczegóły są w stanie także sprawiać wrażenie głębi (vide Tolkien) ale baaardzo rzadko się tak zdarza. Mało kto poświęca opracowaniu spójnej i szczegółowej koncepcji całe życie.
I akurat liczbę gwiazdek uzasadnił już Leon Boyarsky w dokumentach projektowych do F1. To nie jest dorabianie na siłę historii, bo przecież pomysł na flagę wziął się właśnie z pomysłu Leona na przedwojenny podział USA na 13 wspólnot, którego jednak nie miał okazji bardziej rozwinąć. No i przecież sporo z tych szczegółów historycznych zapewne nie byłoby nawet wspomnianych w samej grze.
*

Dobra nie pamiętałem dokładnie gdzie widziałem tą informację. Pewnie Fallout Bible czy czymś podobnym. Zgodnie z tym co mówisz, to faktycznie nie pochodziło to z Van Burena. Ale mi chodziło tu tylko o przykład. I to dobry. Bo nadal IMHO jest to dorabianie historii. Flaga dumnie powiewająca w intro do F1 to nic innego tylko wariacja na temat pierwszej bandery morskiej II Kongresu Kontynentalnego, którą specjalny komitet określił w 1777 r. jako: "Resolved, That the flag of the United States be thirteen stripes, alternate red and white; that the union be thirteen stars, white in a blue field, representing a new Constellation."
Ponieważ nie wchodzono podczas wojny domowej w szczegóły bandery były różne - Najbardziej popularnym był taki układ:
(IMG:http://www.allstates-flag.com/fotw/images/u/us-1777b.gif) tzw. Betty Ross Flag
Były też układy medalionowe gwiazd, w linie (podobnie do obecnych flag tzw. Star Spangled) ale także znany jest taki układ:
(IMG:http://www.jagriffin.net/Flags/cowpens%20flag.gif)Cowpens flag
I co? Najpierw wymyślono Commonwealthy czy jak je tam - czy najpierw ktoś pomyślał o daniu falgi USA, tylko jakiejś takiej innej - i sięgnął do encyklopedii?
Zresztą przeciw samej fladze nic nie mam bo w intrze do F1 zrobiła kolosalne wrażenie. Zaraz po rozstrzelaniu była symbolem, że coś dziwnego stało się ze światem. I tak ja ją postrzegałem i chętnie nadal postrzegam. A nie symbol trzynastu cośtamcośtamów.
Jaki "sam środek"? Przecież Van Buren dział się bardzo niedaleko rejonów znanych z F1 i F2. Pokazano tam dalekie przyczółki NCR i BoS w Arizonie i Nevadzie, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie Kalifornii
*

No Colorado można zaliczać już do stanów centralnych. Fakt, że Hoover Dam to nie jest tak daleko - raptem pewnie 300km od Shady Sands, 500 km od LA i dwa loty jaskółki od Las Vegas. Niemniej to jednak to, że głównym zagrożeniem są goście z NCR, którzy błąkali się swobodnie po świecie jak pijane dzieci we mgle. A jeszcze nikt z miejscowych nie zagospodarował Bloomfield Space Center wydaje mi się podejrzane, dziwne i tworzone na siłę. Jednak na + Van Burenowi można zaliczyć to, że przynajmniej dawni good guys (jak na świat fallouta) stali się bad boys. Beth nawet tego nie potrafiła zmajstrować (jakże fajnie by było - przykład -jeden z wielu możliwych: jakby mutanci w końcu stanowili "dobre" siły :D).

Jak dla mnie "Matrixem 2" Fallouta był już Fallout 2 (no, może trochę przesadzam, nie jest aż tak kiepski, ale jeśli chodzi o spójność settingu twórcy mocno dali ciała).
*

Zgoda - wiele odejść od świata z designem na 50te psuło klimat. Czasami te odejścia mi nawet pasowały (IMHO Enklawa mogła mieć nowoczesny design - tylko podkreślało jej odmienność i zaawansowani) ale było ich stanowczo za wiele. No i fabuła już nie była tak spójna jak w F1. Za to świat był urozmaicony i dawał nowe doznania nawet po nastym odpaleniu gry. Wiele jestem w stanie F2 wybaczyć.

QUOTE(Squonk @ 08-12-2008, 13:54)
Absurdem FT a zwłaszcza F3 jest to, że zakładają one, że na terenie całych dawnych Stanów Zjednoczonych (całych a nie dwóch, trzech, czterech stanów jak w F1/F2/VB) jedynymi organizacjami które mogły coś pogrywać jest BS oraz Enklawa. Jakby w tak dużym kraju nie mogły powstać czy też zorganizować się inne grupy dawnej armii (regularnej jak i Gwardii Narodowej) czy jakieś pozostałości władz stanowych (które mają większe możliwości działania niż nie jedno państwo europejskie).
*

Nie sposób się nie zgodzić. Do tej pory to przeniesienie motywów i organizacji z zachodniego wybrzeża na wschodnie uważam za największy błąd F3.
QUOTE(Ulyssaeir @ 08-12-2008, 16:01)
Już to kiedyś gdzieś wklejałem:
*

No właśnie tą mapę kiedyś widziałem. Nie będę z miarka mierzył ale optycznie świat Van Burena wydawał mi się, jak na to patrzyłem, większy od świata F1 i F2.
+Quote Post
post 08-12-2008, 21:06
Post #34

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(gpmars)
Nie będę z miarka mierzył ale optycznie świat Van Burena wydawał mi się, jak na to patrzyłem, większy od świata F1 i F2.

Jest może ciut większy od świata F2. A czy VB nie można by było podróżować koleją? Bo coś mi z tym motywem chodzi po głowie a nie wiem co :D

I drugie pytanie - wie ktoś - jaka to osoba przetłumaczyła materiały projektowe w VB? Jakoś takoś je zdobyłem - i z chęcią bym je udostępnił u nas - ale bez zgody autora tego nie zrobię.
+Quote Post
post 08-12-2008, 21:45
Post #35

SHM-3
Group Icon

To, że za to się zabrałem to inna kwestia. Ważne, że w grach, od F2 zaczęło się wyjaśnianie świata - początkowo nieśmiałe ale chyba w Van Burenie było ono bardziej dokładne (przynajmniej z tego co widać z dokumentów).

Świat był dość szczegółowo wyjaśniany już w dokumentach z F1. Jeśli dla Ciebie takie szczegóły nie są istotne, to nie zwracaj na nie uwagi. Dla innych (w tym dla mnie) są.

I co? Najpierw wymyślono Commonwealthy czy jak je tam - czy najpierw ktoś pomyślał o daniu falgi USA, tylko jakiejś takiej innej - i sięgnął do encyklopedii?

Nawet jeśli na początku był pomysł na flagę, to już podczas prac nad F1 miała ona takie właśnie uzasadnienie.

No Colorado można zaliczać już do stanów centralnych.

Ale tam przecież NCR ani BoS nie dotarły.

A jeszcze nikt z miejscowych nie zagospodarował Bloomfield Space Center wydaje mi się podejrzane, dziwne i tworzone na siłę.

Przecież zagospodarowali - baza była zajęta przez gang Rusty Hooks.

Niemniej to jednak to, że głównym zagrożeniem są goście z NCR, którzy błąkali się swobodnie po świecie jak pijane dzieci we mgle.

Co w tym dziwniejszego od dzikusa z Arroyo błąkającego się w okolicach San Francisco? No i było to kilka osób wówczas już niezwiązanych z NCR, a nie sama Republika, której najbardziej wysuniętym na wschód miastem była Tama Hoovera.
+Quote Post
post 08-12-2008, 22:39
Post #36

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Ausir @ 08-12-2008, 21:47)
Świat był dość szczegółowo wyjaśniany już w dokumentach z F1. Jeśli dla Ciebie takie szczegóły nie są istotne, to nie zwracaj na nie uwagi. Dla innych (w tym dla mnie) są.
*

Oj jak marudzę na Van Burena i na siłę szukam uwag i słabości to mam sobie odpuścić bo większości to nie przeszkadza. Natomiast nikt jakoś tego argumentu nie stosuje wobec F3. Jakby to brzmiało "nie czepiajcie się czasu rzeczywistego i widoku na świat w F3 - nie zwracajcie uwagi - wiekszości to nie przeszkadza. Nie ma co ukrywać - trochę prowokuje tymi postami :) Specjalnie i z premedytacją. Przychrzaniać się można do wszystkiego. Można by zrobić długą listę uwag do F2 - sam na to wskazałeś. Ba nawet F1 można by trochę uwag przypiąć: począwszy od tego skąd bierze sygnał i napięcie ten TV w intro? :rolleyes:
Nie chcę bronić Beth bo szczerze to wydała w porównaniu ze starymi grami chłam. Ale jak na nowe RPG - chłamem już to nie jest. Przynajmniej nie aż takim, żeby dyskusje na ten temat pojawiały się w temacie o Van Bruenie. I żeby nie było - to nie jest uwaga personalnie do Ciebie ale po całości.

Nawet jeśli na początku był pomysł na flagę, to już podczas prac nad F1 miała ona takie właśnie uzasadnienie.
*

IMHO dorobione historyjki na siłę. Nikt nie kazał tego wyjaśniać. Nie było nawet potrzeby - nie wpływa to na fabułę. No i w F1 nie wyjaśniono, w F2 nie wyjaśniono. Aż dopiero przyszedł $^#^$ F3 - no i pojawiły się commonwealthy - tfu. Ups zacząłem sam marudzić :wacko:
To może lekka przesada ale IMHO należy zastanowić się nad Lostami bardziej niż Matrixem. Wiem, że Lost to badziewny tasiemiec, który przegina z tajemniczością. Ale potrafi się z tajemnicami obchodzić. Tajemnice nie powinny być IMHO odkrywane od tak sobie, powinny być odkrywane jedynie jeśli mają związek z fabułą. I stare Fallouty tej zasady się trzymały.
Nie wiem jak wyglądałby Van Buren. Być może zachowałby starą tajemniczość - jednak niekoniecznie.
Przykład - w F1 dopiero za 3 przejściem domyśliłem się historii Mastera. Za pierwszym przechodziłem bardzo dziwnie, za drugim przeoczyłem Harolda. I o to chodzi. Nikt nie mówił wprost co i jak. W F2 już nie było niestety tak tajemniczo. Dla mnie psuło to nastrój głównego wątku (niestety w tym punkcie IMHO F2 był najbardziej "Matrixem 2 świata fallouta)

Przecież zagospodarowali - baza była zajęta przez gang Rusty Hooks.
*

Dego design doca pamiętam dobrze. Nie będę szedł w zawody ze znajomości świata z kimś kto jest 5 userem na tym forum ale nie nazwałbym zagospodarowaniem osiedlenie się z tego co pamiętam na rok przed rozpoczęciem gry.
Choroba - w oparciu o tą bazę - podobnie jak bunkier Lost Hills mogła powstać jakaś zaawansowana organizacja / osada. W dodatku, że same dokumenty mówił że rakiety widoczne są z daleka. Fakt, że z tego co pamiętam rakiety były niedostępne. Ale budynki - skoro raidersi mogli - dlaczego nie było nikogo przed nimi? . Mamy szczyt techniki niezamieszkany i pozostawiony a nie zniszczony.
Wiem - czepiam się :D
+Quote Post
post 08-12-2008, 23:22
Post #37

SHM-3
Group Icon

Oj jak marudzę na Van Burena i na siłę szukam uwag i słabości to mam sobie odpuścić bo większości to nie przeszkadza. Natomiast nikt jakoś tego argumentu nie stosuje wobec F3. Jakby to brzmiało "nie czepiajcie się czasu rzeczywistego i widoku na świat w F3 - nie zwracajcie uwagi - wiekszości to nie przeszkadza.

Ja w ogóle nie rozumiem, jak komukolwiek może przeszkadzać rozwijanie tła settingu zarysowanego już znacznie w pierwszej grze. Przecież to nie jest tak, że w F1 ani w jego dokumentach koncepcyjnym był to świat bez historii itp.

IMHO dorobione historyjki na siłę. Nikt nie kazał tego wyjaśniać. Nie było nawet potrzeby - nie wpływa to na fabułę. No i w F1 nie wyjaśniono, w F2 nie wyjaśniono. Aż dopiero przyszedł $^#^$ F3 - no i pojawiły się commonwealthy - tfu.

Ale skąd wiesz, czy w ogóle w samej grze ktokolwiek wspominałby o pochodzeniu flagi? Jest o nim wzmianka w dokumentach, tak samo jak była w dokumentach do pierwszego Fallouta. Podział kraju na 13 części wymyśliła ta sama osoba, która wpadła na pomysł z flagą.

To może lekka przesada ale IMHO należy zastanowić się nad Lostami bardziej niż Matrixem. Wiem, że Lost to badziewny tasiemiec, który przegina z tajemniczością. Ale potrafi się z tajemnicami obchodzić. Tajemnice nie powinny być IMHO odkrywane od tak sobie, powinny być odkrywane jedynie jeśli mają związek z fabułą. I stare Fallouty tej zasady się trzymały.

Ale jaka tu w zasadzie tajemnica? Że w jakichś tam holodyskach ktoś by wspominał o jakimś tam lokalnym Commonwealthie to pogwałcenie Wielkiej Tajemnicy Flagi? A Lost mnie znudził na początku 3 sezonu i dałem sobie spokój.

Dego design doca pamiętam dobrze. Nie będę szedł w zawody ze znajomości świata z kimś kto jest 5 userem na tym forum ale nie nazwałbym zagospodarowaniem osiedlenie się z tego co pamiętam na rok przed rozpoczęciem gry.
Choroba - w oparciu o tą bazę - podobnie jak bunkier Lost Hills mogła powstać jakaś zaawansowana organizacja / osada. W dodatku, że same dokumenty mówił że rakiety widoczne są z daleka. Fakt, że z tego co pamiętam rakiety były niedostępne. Ale budynki - skoro raidersi mogli - dlaczego nie było nikogo przed nimi? . Mamy szczyt techniki niezamieszkany i pozostawiony a nie zniszczony.

Cytuję dokument:

Thanks to its very remote location in southwest Arizona, the only real damage that the space center received was from time and weather – and also the current occupants.

Po prostu przed nimi nikt tej nieźle ukrytej, tajnej bazy nie znalazł.

Przykład - w F1 dopiero za 3 przejściem domyśliłem się historii Mastera. Za pierwszym przechodziłem bardzo dziwnie, za drugim przeoczyłem Harolda. I o to chodzi. Nikt nie mówił wprost co i jak. W F2 już nie było niestety tak tajemniczo. Dla mnie psuło to nastrój głównego wątku (niestety w tym punkcie IMHO F2 był najbardziej "Matrixem 2 świata fallouta)

Jeśli podoba ci się to, że można przejść grę nie domyślając się historii Mastera, to powinno też spodobać ci się to, w jaki sposób wykorzystano Harolda w głównym wątku VB.
+Quote Post
post 08-12-2008, 23:36
Post #38

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

@qpmars
Dyskutować z Ausirem na temat Fallout, to jakby kopać się z koniem :D . Jeśli masz jakieś pytania to je zadaj, ale jednocześnie przyjmij do wiadomości, że Ausir posiada więcej wiedzy na temat pierwszych Falloutów, niż wyczytasz ze wszystkich Biblii Fallouta i Wikipedii razem wzietych ;)

W pojedynku Ty vs. Ausir na temat wiedzy falloutowej raczej nie był byś często obstawianym zawodnikiem :piwko: .
+Quote Post
post 09-12-2008, 12:32
Post #39

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(gpmars)
Choroba - w oparciu o tą bazę - podobnie jak bunkier Lost Hills mogła powstać jakaś zaawansowana organizacja / osada.

Ekipa tworząca BS od początku miała lepszy start bo łączyła ich jakaś ideologia (zły rząd dopuścił do okrutnych eksperymentów) oraz że byli to ludzie już wstępnie "obrobieni" i zorganizowani - żołnierze regularnej, zawodowej armii.

@mbwrobel
I z Ausirem da się pojedynkować - trza tylko na swoim a nie na jego polu :P
+Quote Post
post 09-12-2008, 14:37
Post #40

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

A mi się podoba, że ktoś odważył się z Ausirem pogadać o Falloucie a nie tylko przytakiwać :)

Z resztą - takie dyskusje zawsze są ciekawe dla ludzi, którzy chętnie poczytają a nie koniecznie się włączą.

Więc dajcie im się "pokłócić" ;)
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-11-2019, 01:45