Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Kulki fabularne, Orientacyjna ankieta

Czy będziesz używał kulek marki Pestki w swojej replice na OT?

1. Tak, pasują mi te kulki. [ 15 ] ** [35.71%]
2. Tak, ale wolałbym inną firmę. [ 6 ] ** [14.29%]
3. Nie, bo boje się o replikę. [ 14 ] ** [33.33%]
4. Jak dobra kawa, zdejm kapelusz. [ 7 ] ** [16.67%]
Suma głosów: 42

post 09-07-2008, 09:38
Post #41

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 678

Niniejszym wszystkie teorie że pestki są fuj wkładam miedzy bajki BO PRAWDOPODOBIEŃSTWO problemów z podawaniem jak i zacinki w lufie JEST PODOBNE (jesli nie taka same) jak kulek droższych.

Czyżbyś brał pełną odpowiedzialność za repliki uczestników? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 09-07-2008, 09:38
Post #42

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 640

Shafa dziękujemy Ci wszyscy, żeś udowodnił że pestki się nie zacinają bo Tobie się nie zacieły, kij z tym że wielu innym osobom pestki blokują się w magach, preckach a nawet lufach stockowych. Oczywiście nikt poza Toba nie czyści swojej precki, ani magów. Co z tego, że inni na kulkach extreme nie mają zacięć a na pestkach mają. Pan tysiąc dwieście dwadzieścia sześć postów napisał że mit o pestkach wkłada między bajki, tak więc nie mamy się czym przejmować. Wyniki testu shafy pokazują jasno: w jego replikach się nie zacinają, więc w naszych też nie mogą!
+Quote Post
post 09-07-2008, 09:47
Post #43

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 434

Nie chodzi nawet o zacinki tego badziewia. Wymiana gumki jest mniej lub bardziej upierdliwa, ja tam osobiście muszę FALa rozkręcić całego, żeby się do hopa dostać i coś pomieniać, ew. zostanie mi jak w snajpie (do której za ch** nie idzie dostać gumy) zostawić rozje*** i sobie go na ścianie powiesić. Shafka niestety w Szczecinie nie licząc Szmergla i może z 5 osób nikt już z tego nie strzela, bo są kulki i lepsze i tańsze od tego.
+Quote Post
post 09-07-2008, 09:54
Post #44

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

Wiecie co... Czy ja gdzieś napisałem że pestki się nie zacinają? Czytaj uważnie panie 32 posty(przyjęło się widzę nasze przekomarzanie :) ). napisałem:
WNIOSEK:
"Pestki są na tyle dobre że w preckach mają dokładnie taką samą możliwość zacięcie jak ExtremePrecision."

A NIE jak starasz się to przedstawić:

"Shafa dziękujemy Ci wszyscy, żeś udowodnił że pestki się nie zacinają"

WSZYSTKIE kulki choćby nie wiem jak drogie MOGĄ się zaciąć. Na EP też miałem zacinki. Po prostu uważam prawdopodobieństwo zacinki Pestek jak i EP czy G&G jest takie samo.

EDIT:
Tuks. przecież Tyś tego FALL'a niedawno kupował..Chyba nawet w tym samym czasie co ja swojego SA58. ileś Ty kulek przez to przepuścił że już HU masz zjechane?

Ten post był edytowany przez Shafa: 09-07-2008, 09:59
+Quote Post
post 09-07-2008, 09:56
Post #45

SHM-0
Group Icon

w zeszłym roku nie było problemów z kulkami, każdy dostawał pestki, jak komuś nie pasowały to sobie wymieniał na swoje.
Po co to zmieniać i wprowadzać głupi zakaz na niekorzyść uczestników?

dopisane:

Twoje testy i wniosek z nich moga odnosić się jedynie do Twoich replik i magazynków.

Mi w ciągu 2 lat ani razu nie zacieły się extremy, próbowałem pestek, zacieły się 3 razy, w 2 różnych replikach (AEG z precką madbulla, Glock 17 KSC KWA stockowa lufa).
Czyli w moim przypadku racji nie masz.

Patrząc na wyniki ankiety, myślę, że znajdzie się dużo więcej takich osób jak ja.

Ten post był edytowany przez Morq: 09-07-2008, 10:01
+Quote Post
post 09-07-2008, 10:07
Post #46

SHM-4
Group Icon

Ja cie kręcę. Bardzo proszę się nie czepiać tylko części posta. Wyraźnie napisałem :

"A jak ktoś faktycznie ma problem z pestkami w replice to zagadać na miejscu że jest "taka a taka sytuacja i moja sprowadzana z japonii precka 5,9 nie łyka innych niż G&G". Każdy to zrozumie i jakieś rozwiązanie da się wypracować. "

CZYLI:

Jak ktoś podejdzie na akredytacji i kulturalnie oraz logicznie uargumentuje dlaczego nie chce pestek to WTEDY zostanie podjęta JEDNOSTKOWA decyzja. Proste?
+Quote Post
post 09-07-2008, 10:11
Post #47

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 434

Shafa HU nie mam zjechanego ;-), ale wiem jak "pestki" działają na miękkie silikony ;-). I na bank po przepuszczonym magu ta guma jak dla mnie to będzie śmietnik, bo później różnie mi będzie kręcić inne kulki, a mówię to na podstawie tego, co się urodziło ze snajpką (sprawdzona gumka, jest po prostu "porwana" nie wiem jak to lepiej określić, na garbie o który kulka łapie opór).
Więc po prostu, żeby się uchronić od takiej konieczności i możliwości, ja tam tego u siebie używać nie będę ;-).

EDYTA: @ down Shafa: Mogą i sobie być bezszwowe, ale chropowate są nadal i na to nic nie poradzisz ;-), a te gładkie i BiO to shit gorszy niż gunfajery, goldfajery i wszystkie inne dowolne fajery ;-).

Ten post był edytowany przez VanTuksinski: 09-07-2008, 10:19
+Quote Post
post 09-07-2008, 10:14
Post #48

SHM-4
Group Icon

Dziwne. Ja znam takie objawy od kumpla. Miał mocną replikę (540) i załadował jakies najtańsze kulki. Z szwami. I faktycznie mu tak gumkę jak opisujesz pojechało. Ale na bezszwowych Pestkach to dziwne...
+Quote Post
post 09-07-2008, 11:08
Post #49

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

Chcesz 'dziwne objawy'?
To proszę:
Czemu pomimo tylu argumentów, sensownych alternatywnych rozwiązań wciskacie wszystkim kulki firmy X?

Nie lepiej kupić tonę żółtego szfowego gówna i niech ludzie wciskają sobie w repliki co chcą? Rabowanie polegało by na zabieraniu żółtków a swoje ukochane bezszfowe cuda techniki każdy by miał dla siebie.

Mnie się pestki nie tną w midcapach (G&P, VFC), a kompletnie o nie nie dbam (o magi... o kulki też :) ), czy to znaczy że innym się nie tną? Tną się, ja miałem po prostu szczęście do magów.

I co kurduple? Powiedział to Pan 3168 postów :)
+Quote Post
post 09-07-2008, 11:13
Post #50

SHM-4
Group Icon

Docent. Na akredytacji się pytaj i argumentuj.
+Quote Post
post 09-07-2008, 11:28
Post #51

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

"A jak ktoś faktycznie ma problem z pestkami w replice to zagadać na miejscu że jest "taka a taka sytuacja i moja sprowadzana z japonii precka 5,9 nie łyka innych niż G&G". Każdy to zrozumie i jakieś rozwiązanie da się wypracować. "

Podoba mi się ten tekst - trafia w samo sedno... innej dyskusji.
Nie kufa a magazynek, nie z japonii a z kąd kolwiek.
Nie 5.9 a byle jaki.
Fakt jest taki, że pestki potrafią (co nie znaczy że zawsze to robią), zaciąć się w dowolnym magazynku, bez konkretnego powodu.

Docent. Na akredytacji się pytaj i argumentuj.

Obawiam się że, na akredytacji nie zrozumieją, tak samo jak nie zrozumieli do tej pory.
Na akredytacji to ja się mogę zapytać komu wręczyć wieniec żałobny za taki pomysł. :)
+Quote Post
post 09-07-2008, 11:38
Post #52

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 221

A ja się obawiam, że wyjdzie dużo gorzej niż do tej pory...

Bo teraz będą sobie ludzie wymieniać NIELEGALNIE, sami sobie. Więc efekty jakie będą? No cóż... Wymienią 10 na 15 na przykład.

Gdyby każdy mógł wymieniać (stwierdzenie o logicznych argumentach do mnie Shafa nie przemawia - wiem, że TY jako człowiek znający ASG przyjmiesz taki argument, ale czy ja wiem kto będzie mi akredytację robił? Więc nie patrz tylko na to, że ty zrozumiesz, pamiętaj, że inny może NIE zrozumieć) problemu nie będzie - jak każdy będzie mógł wymienić kulki.
+Quote Post
post 09-07-2008, 13:18
Post #53

SHM-0
Group Icon

rok temu każdy kto nie chciał żreć pestek wymieniał sobie na swoje. Kto chce oszukać to i tak oszuka, przywiezie ze sobą wiadro pestek i będzie je trzymał w gaciach. I bez wymiany moga kantować, tutaj nic nie zrobimy, jedynie trzeba liczyć na ludzką uczciwość, a na niej opiera się właśnie cała zabawa.
+Quote Post
post 09-07-2008, 13:59
Post #54

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 221

Proponuję tak:

Jeśli ktoś chce strzelać z innej amunicji niż Pestki, niech przy akredytacji dopłaci 5 PLN.

Wtedy wy wydajecie mu kulki np. Extreme Precision. Paczka kosztuje jakieś 30-40 PLN za 2000 kulek.

Przy 20 kulkach na akredytacji starczy to na 100 osób - nie wierzę, że tyle będzie z Preckami.

Ostatecznie orgowie są do przodu parę groszy, które można wydać na rozwój przyszłego OT czy coś innego (choćby na piwo) a uczestnicy również - bo hop-up kosztuje z 35 PLN za gumkę.

Ja osobiście dopłaciłbym bez wahania za spokój święty i amunicję dobrej jakości.

Pojawia się problem - dwa gatunki kulek w obiegu. Ale to już problem nie Wasz, a nasz - frakcji handlowych. To po prostu amunicja różnego kalibru, lub też gorszego lub lepszego sortu.

Przyjdź do FC, kupimy od Ciebie twoje naboje, damy ci lepsze, ale dopłać nam przy wymianie 10 do 10 z dwa kapsle...
+Quote Post
post 09-07-2008, 16:30
Post #55

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 371

niech dopłaci i kulki swoje przywiezie
+Quote Post
post 09-07-2008, 16:41
Post #56

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

QUOTE(Morq @ 09-07-2008, 13:33)
rok temu każdy kto nie chciał żreć pestek wymieniał sobie na swoje. Kto chce oszukać to i tak oszuka, przywiezie ze sobą wiadro pestek i będzie je trzymał w gaciach. I bez wymiany moga kantować, tutaj nic nie zrobimy, jedynie trzeba liczyć na ludzką uczciwość, a na niej opiera się właśnie cała zabawa.
*

Właśnie najśmieszniejsze jest to, że nic nie zmienialiśmy i jest jak rok temu, tylko że teraz nagle okazuje się, że Pestki nikomu nie pasują :P

A Wędrowca nieco przesadził ze swoją wypowiedzią - ORGowie na kolanach nikogo ciągać nie chcę i nie będą. Nie mniej kulek innych niż Pestki dawać nie będziemy, bo za późno to wyszło. Dziwne, że po zeszłorocznym zlocie nikt nie zwrócił uwagi, że Pestki są be. Nie byłoby teraz problemu takiego (o ile to nie są przesadzone wymysły).

@Szczurek: Twoja propozycja nie ma sensu, bo przez cały zlot nie strzela się tylko tymi kulkami co dostajesz na akredytacji.
Poza tym dochodzi różna waga preferowana przez zlotowiczów.

Edit:
Po co ma dopłacać? Za co ta kasa? Bez sensu.
+Quote Post
post 09-07-2008, 16:59
Post #57

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Hesus! Nie utrudniajcie sobie zycia...
Zaproponujecie komus pestki, on ich nie bedzie chcial, to jego sprawa. Niech sobie uzywa swoich... Jego problem, zeby mial kilka kulek odstawionych specjalnie na fabule...

Bedzie oszukiwal, bo doda sobie wiecej kulek? Tego nikt nie przeskoczy. Nawet jesli rozdacie KAZDEMU Pestki, to i tak zaladuje sobie magazynek, czym bedzie chcial...

Jesli zmusicie wszystkich do Pestek, to i tak wyjdzie na to samo, jak bybyscie krzykaczom pozwolili uzywac ich wlasnych kulek... Roznica bedzie polegala tylko na tym, ze w pierwszym przypadku beda na Was k**wic, a w drugim kazdy bedzie zadowolony...
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 09-12-2019, 06:01