Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Nowa organizacja

post 26-09-2009, 00:01
Post #41

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 6 232

The Children of Neoway. :P

Drunky Jarheads

Warsaw Pact Band

The Youngbang Brothers

Wolves of Wastes

Bunch of Punks

Ja tam jestem za grupami, ale ściśle współpracującymi ze sobą. Mogą być nawet z nazwą i liczbą, gdzieś musi być oficjalna lista, by nie było lewych osób z boku. A jak liczby to trochę wojskowo/paramilitarnie/najemniczo w nazwie.

Section A, Section B, ...
Collective 1, Collective 2, ...
Albo dodane do nazwy Div. 1, Div. 2, ale wtedy krótka nazwa musi być.

Death Bringers.

Skład drużyn powinien być taki, aby była ona samowystarczalna, to znaczy muszą być ludzie z różnych kategorii, ale ja nie mam takiego doświadczenia, aby robić takie podziały. Dla mnie to:

- Charisma + Outdoorsman + Luck + Agillity (dowódca + przewodnik, dobrze opancerzony ze wszystkimi lokacjami na mapie)

- Science + Energy weap,

- Smallguns + Sneak + Luck (Sniper),

- Outdoorsman + Strength + Repair,

- Firs Aid + Doctor + Science,

- Big Guns + Strength + Repair,

? Barter; Explosives; Repair jeszcze ktoś musi mieć.

Oczywiście jedna postać może mieć też dwie np. posady. Ogólnie muszą umieć docelowo wszystko wytworzyć. Ilość osób 6-9 (jakby kogoś nie było). Najgorzej z aktywnością jest, ale zawsze można kogoś "pożyczyć" z innej grupy.

Trzeba ustalić też cele grupy. Tutaj parę:

- Samorozwój,
- Szerzenie porządku na pustkowiach,
- Pomoc innym,
- Kontrola nad miejscowościami,

Aktualnie moja postać może Smallguns, Firs Aid, Doctor powoli się robi, Charisma 6, Outdoorsman 50-coś, Lock-pick 50-coś.

Trochę mało mam PA. Mam braki w zaopatrzeniu, jak na razie nie jestem w stanie wytworzyć amunicji ni pancerza. Level chyba 7.

Grupy powinny mieć taktyki walki + szpan w postaci estetycznego prezentowania się na pustkowiach.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:10
Post #42

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 955

QUOTE(oxplay @ 25-09-2009, 23:55)
Co do lidera masz rację, lecz dla więcej niż 10 osób ;)

Myślisz, że dla 4 osób potrzebny jest lider? są sobie 4 znajomi i działają.

W takim razie lepiej byłoby założyć temat skupiający informacje o wszystkich frakcjach, bo jak na razie to wygląda na wielkie plany po wipe, pobory itd.

Chyba, że ciągłe mordobicie dla ciebie nie jest monotonne ;D

Używam pięści gdzie każda walka jest wyzwaniem, a łamanie nóg ludziom w metal armorach i obserwowanie ich reakcji nigdy się nie nudzi. :P

I masz racje, lecz my nie jesteśmy takim gangiem i właśnie o to chodzi.
Każdy gang tylko by walczył zamiast tworzył... Tu chodzi bardziej o wspomaganie się i rozwijanie ;)

Od kiedy to rozwój następuje poprzez straty i brak organizacji?

QUOTE(cube945 @ 25-09-2009, 23:57)
Kto powiedział, że chcemy być militarną potegą? Chcemy być poprostu grupą zorganizowanych ludzi, którzy działają wspólnie i nawzajem sobie pomagają, a nie armią władającą Wastelandem...

Proszę bardzo, ale świetlanej przyszłości wam nie wróżę. Gang będzie działał na zasadzie "pierdu pierdu", "jak mi się będzie chciało to zrobię tamto albo tamto".

QUOTE(Yanglegend @ 25-09-2009, 23:59)
Nie każda organizacja musi się skupiać na napier$$#% z minigun'ów i sile militarnej.
Powiem więcej organizacja w ogóle nie musi być nastawiona na jakąkolwiek bojówkę ,odrobinę wyobraźni ,bo chyba te wszystkie powerbuildy-maxowania postaci pod każdym względem troszkę wam w głowie zawróciły.

Jak na razie to właśnie to jest potrzebne do przetrwania. No, ale róbta co chceta. Chcących wykorzystać waszą uśpioną czujność jestem pewny znajdzie się wielu.
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:10
Post #43

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

@Smiechu: No nie chcę być niegrzeczny, ale piszesz tak, jakbyś był zupełnie ograniczony. Żeby się nie wdawać w dyskusję - paru graczy może zdziałać więcej i mieć wpływ większy niż parudziesięciu na grę i jakość rozgrywki. Siła militarna nie ma żadnego związku z funem, jaki może dać ta gra. Jeżeli ty nie widzisz sensu w odpuszczeniu sobie pakowania i kozaczenia, to nie oznacza, że wszyscy ograniczają się do takiego sposobu grania. Grać z polskimi graczami tylko dlatego, że są z tego samego kraju - to też brzmi ułomnie. Są dużo ciekawsi ludzie, a nie dla każdego bariera językowa istnieje.

I przyjmij do wiadomości, że tak po prostu jest. Nie ma to związku z tym, czy coś się o tej grze wie, czy nie. Za to ma związek z tym, z jakich konkretnie aspektów rozgrywki czerpie się przyjemność i w jaki sposób lubi się grać.
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:11
Post #44

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 517

Nazwijmy się Junkdowns. :F
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:16
Post #45

SHM-0
Group Icon
Grupa: SPAMER
Nr użytkownika: 10 538

Właśnie narazie chodzi o nazwę, więc proszę nie odbiegać od aktualnego tematu ;)

Dla mnie bardzo wilki pasują więc proponuję napewno:
Wolves of Wastes
Leone wolves

Junkdowns ciekawe, ale nie porównujmy nas do junka :P

Ten post był edytowany przez oxplay: 26-09-2009, 00:22
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:22
Post #46

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Tommy_gun @ 26-09-2009, 00:10)
@Smiechu: No nie chcę być niegrzeczny, ale piszesz tak, jakbyś był zupełnie ograniczony. Żeby się nie wdawać w dyskusję - paru graczy może zdziałać więcej i mieć wpływ większy niż parudziesięciu na grę i jakość rozgrywki.

Powiedz mi co zdziała grupa graczy w której jak na razie trwa wielka burza mózgów nad nazwą? Bo wg. mnie nic.

Siła militarna nie ma żadnego związku z funem, jaki może dać ta gra.

Pewnie, ale całkowita z niej rezygnacja na pewno nie sprawi, że ktoś polubi umieranie.

Grać z polskimi graczami tylko dlatego, że są z tego samego kraju - to też brzmi ułomnie. Są dużo ciekawsi ludzie, a nie dla każdego bariera językowa istnieje.

Z drugiej strony widzę jak niektórzy próbują się od Polaków odgrodzić, bo widzieli kilka przypadków tępoty. Trzeba dobierać członków starannie i nie będzie problemów z polską siłą na wastelandzie.
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:24
Post #47

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 481

Jedyną przyjemnością dla mnie w tej grze jest właśnie polityka wastelandowa, wojny frakcji, pilnowanie porządku na swoim terenie czy też zwykłe zbójowanie, ta gra jak mało która ma daje warunki i sprzyja takim sytuacjom. Expienie i crafcenie to konieczność nie dająca prawie żadnej satysfakcji. Tym bardziej nie rozumiem idei takiego gangu. Osobiście jestem za masowym, zmilitaryzowanym gangiem o ambicjach imperialnych:D
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:24
Post #48

SHM-0
Group Icon

Powiedz mi co zdziała grupa graczy w której jak na razie trwa wielka burza mózgów nad nazwą? Bo wg. mnie nic.

A powiedz mi, czytałeś w ogóle kiedy ma postać gang? :P

Jedyną przyjemnością dla mnie w tej grze jest właśnie polityka wastelandowa, wojny frakcji, pilnowanie porządku na swoim terenie czy też zwykłe zbójowanie, ta gra jak mało która ma daje warunki i sprzyja takim sytuacjom. Expienie i crafcenie to konieczność nie dająca prawie żadnej satysfakcji. Tym bardziej nie rozumiem idei takiego gangu. Osobiście jestem za masowym, zmilitaryzowanym gangiem o ambicjach imperialnych:D

Polak bo ty zawsze chciałeś być, jesteś i będziesz liderem jakiejś większej frakcji ;)
A jakoś ammo u was brakuje, a w mniejszej niczego nie brakowało. Poza tym u was jest "śmietnisko", choć już jasiek coś porządkował ;)

Nie mam żadnych pretensji, masz takie marzenie i ambicje to graj jako wielki lider ;D ale nas nie zmuszaj ;P

Ten post był edytowany przez oxplay: 26-09-2009, 00:27
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:29
Post #49

SHM-0
Group Icon

Nie kłam chłopie.

Spam.
Warn.
Zoor

Ten post był edytowany przez Zoor: 26-09-2009, 10:41
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:31
Post #50

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 972

Hohooo, Polak, a Ty jesteś na bieżąco z wielką polityką wastelandu? Bo jeśli tak to powinieneś wiedzieć że to wielkie pomieszanie z poplątaniem, jednego dnia człowiek naparza pana X z pomocą pana Y, drugiego zostaje zaatakowany przez pana Y i idzie mu na odsiecz pan X...

Ten post był edytowany przez Havoc87: 26-09-2009, 00:31
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:34
Post #51

SHM-0
Group Icon

QUOTE(oxplay @ 26-09-2009, 00:24)
A powiedz mi, czytałeś w ogóle kiedy ma postać gang? :P
*

Czytałem. Ba, nawet wyciągnąłem wnioski z późniejszych postów. Raz, że nie jaką ma tylko jaką ma mieć, bo to duża różnica. Często zapał jest duży, a potem nic z niego nie zostaje. Zarzucasz mi, że nie wiem jaką ma postać gang więc podsumujmy: chcecie być niewielkim gangiem z porządkiem w szafkach, bez nazwy i lidera za to w pełni zorganizowanym. Wybacz, ale brak lidera i organizacja to oksymoron.
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:34
Post #52

SHM-0
Group Icon

Nie kłam chłopie.

ale żeś się wysilił ;D

Havoc, polak mówcie o nazwie, prosze was ;D A jak nie to chociaż na PW albo GG

chcecie być niewielkim gangiem z porządkiem w szafkach, bez nazwy i lidera za to w pełni zorganizowanym. Wybacz, ale brak lidera i organizacja to oksymoron.

"porządkiem w szafkach" - i nie tylko w szafkach

"bez nazwy" - ja nie wiem czy ty masz szybką sklerozę czy co(bez urazy), ale pragne powiedzieć, że nad nazwą właśnie rozmawiamy ;)

"bez ...i lidera" - tak wielkiego lidera nie będzie

"Wybacz, ale brak lidera i organizacja to oksymoron." - widać nie próbowałeś to nie wiesz ;)

Ten post był edytowany przez oxplay: 26-09-2009, 00:37
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:35
Post #53

SHM-0
Group Icon

No bo panuje chaos, należałoby wprowadzić Pax Poloniae:D

Jeśli już odnosisz się do jakiejś wypowiedzi, wypadałoby ją zacytować przynajmniej (albo wskazać, na czyj post odpowiadasz), bo teraz wygląda to na zwykły spam, a posty "od czapy" będą stosownie nagradzane.
Zoor

Ten post był edytowany przez Zoor: 26-09-2009, 11:16
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:44
Post #54

SHM-0
Group Icon

QUOTE(oxplay @ 26-09-2009, 00:34)
"bez nazwy" - ja nie wiem czy ty masz szybką sklerozę czy co(bez urazy), ale pragne powiedzieć, że nad nazwą właśnie rozmawiamy ;)

Nad tym w której szafce położyć co też się pewnie będziecie zastanawiać.

QUOTE(oxplay @ 26-09-2009, 00:34)
"Wybacz, ale brak lidera i organizacja to oksymoron." - widać nie próbowałeś to nie wiesz ;)

Fajnie, że wyciągasz wnioski z moich wypowiedzi. Jeśli mówię, że tak jest to znaczy, że mam z tym jakieś doświadczenie. Nie oznacza to reguły, ale większość przypadków, przynajmniej mi znanych. No, ale co tam. Najlepiej napisać, że się nie znam, skończyć czytać moją wypowiedź w połowie zdania, a na końcu swojej dowalić durny uśmieszek.
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:49
Post #55

SHM-0
Group Icon

Nad tym w której szafce położyć co też się pewnie będziecie zastanawiać.

Nie, ustalimy wcześniej i wszystko będzie poukładane.

Fajnie, że wyciągasz wnioski z moich wypowiedzi. Jeśli mówię, że tak jest to znaczy, że mam z tym jakieś doświadczenie. Nie oznacza to reguły, ale większość przypadków, przynajmniej mi znanych. No, ale co tam. Najlepiej napisać, że się nie znam, skończyć czytać moją wypowiedź w połowie zdania, a na końcu swojej dowalić durny uśmieszek.

Ponieważ też mam doświadczenie i wiem, że to działa ;)
Najwyraźniej masz złe wspomnienia z dzieciństwa(pierwszych dni grania na fonline)

Bo widzisz. Jakbyś miał być w tej grupie to widze rzeczywiście nic by nie wypaliło :D
Tutaj wszystko zależy od ludzi ;)

Powiedz mi: Zaczniesz rozmawiać wkońcu o nazwie, czy nadal będziesz pisał o tym, że nam się nie uda? Dotarło to do mnie, że tak uważasz! Powiedziałeś swoją opinię, lecz my wiemy co innego...

Ten post był edytowany przez oxplay: 26-09-2009, 00:50
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:49
Post #56

SHM-1
Group Icon

@Śmiechu:

Pewnie, ale całkowita z niej rezygnacja na pewno nie sprawi, że ktoś polubi umieranie.

Powiem Ci, co działam na przykład ja ze znajomymi. Robimy wspólne wypady poza miasto we własnym, lubianym przez nas towarzystwie, w tymże trzymamy się w miastach. Jak ktoś mnie dorwie, to śmieję mu się w twarz, bo nie stracę nic co byłoby dla mnie cenne. Mam postać craftera, nie zadaję się z kozakami, którzy nachrzaniają z minigunów. Stosunkowo często, jak sądzę, zdarza mi się podać od kul powerbuildów, ale uznaję to za nieudane próby przeszkodzenia mi w dobrej zabawie. A cały mój fun ogranicza się o to, że zawsze jest ekipa, z którą mogę pograć, pożartować sobie, poeRPić. Nie muszę się martwić o straconą broń ani pancerze dzięki licznym crafterom, znajomym doktorom i tak dalej. Skupiam się na tym co lubię najbardziej, mój build mi w tym nie przeszkadza, wręcz podobnie. Dzięki umiejętności craftingu mogę pomagać nowym graczom, co również sprawia mi przyjemność. Nie lubię się głównie z paroma złodziejami i PK, głównie jakieś 15latki, które muszą wyładować agresję bo mają za dużo pryszczy.

A powiedz mi co Ci da w rozmowie ze mną odnoszenie się do mało interesujących mnie aspektów tej dyskusji. Ja tu powiedziałem jakie ja mam zamiary po wipie. Wspomniałem również, że raczej mało będę miał wspólnego z organizacją o której tutaj chłopaki piszą, co nie znaczy, że nie życzę im sukcesu. Nie wiem ile zdziałają, za to wiem, że ja i mój kumpel sprawiliśmy, że całe Modoc przestało walczyć a najmniej eRPujący PKerzy na świecie pili z nami i ćpali Jet w kościele na nowy rok. Wiem, że świetnie się bawię udając pijanego w NCR, a ludzie bardzo często to podłapują. Wiem, że grupa PK, strzelając mi w głowę, uleczyła mnie i nie zabrała sprzętu, bo jden z członków tejże powiedział reszcie "leave him alone, i like him RPing with friends". I jak dla mnie to o czymś świadczy.

Z drugiej strony widzę jak niektórzy próbują się od Polaków odgrodzić, bo widzieli kilka przypadków tępoty. Trzeba dobierać członków starannie i nie będzie problemów z polską siłą na wastelandzie.

Przeczysz sam sobie. Ogólnie rzecz biorąc ZAWSZE trzeba dobierać ludzi starannie. Nikt nie twierdził inaczej. Ale to czy ktoś jest Polakiem czy nie to jest odrębna sprawa.

E: LUDZIE! Jak wypowiadacie się na forum, to przynajmniej starajcie się pisać jak ludzie na jakimkolwiek poziomie. Bo poglądy można mieć różne, ale jak wam się łaskawie przecinków nie chce używać (bo o błędach ortograficznych itp. już nawet nie wspominam), to się na forum nie udzielajcie. Kultury trochę.
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:53
Post #57

SHM-0
Group Icon

A powiedz mi co Ci da w rozmowie ze mną odnoszenie się do mało interesujących mnie aspektów tej dyskusji. Ja tu powiedziałem jakie ja mam zamiary po wipie. Wspomniałem również, że raczej mało będę miał wspólnego z organizacją o której tutaj chłopaki piszą, co nie znaczy, że nie życzę im sukcesu. Nie wiem ile zdziałają, za to wiem, że ja i mój kumpel sprawiliśmy, że całe Modoc przestało walczyć a najmniej eRPujący PKerzy na świecie pili z nami i ćpali Jet w kościele na nowy rok. Wiem, że świetnie się bawię udając pijanego w NCR, a ludzie bardzo często to podłapują. Wiem, że grupa PK, strzelając mi w głowę, uleczyła mnie i nie zabrała sprzętu, bo jden z członków tejże powiedział reszcie "leave him alone, i like him RPing with friends". I jak dla mnie to o czymś świadczy.

Kurcze, nie wiedziałem, że tak pozytywnie wpływasz na otoczenie ;D

Rozumiem jakiś powerbuild mierzy w ciebie z miniguna a ty pytasz: "piwko kolego?" i od razu go zmiękcza? :P
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:59
Post #58

SHM-1
Group Icon

QUOTE(oxplay @ 26-09-2009, 02:53)
Kurcze, nie wiedziałem, że tak pozytywnie wpływasz na otoczenie ;D

Rozumiem jakiś powerbuild mierzy w ciebie z miniguna a ty pytasz: "piwko kolego?" i od razu go zmiękcza? :P
*

Nie zawsze i nie dosłownie - ale zdziwiłbyś się. ;)

Poza tym ludzi robiących siekę w miastach zbywam gromkim śmiechem. Większość udaje, że ich to nie boli, ale ja wiem, że nie będą mogli spać po nocach, jak sobie uświadomią, że nie udało im się popsuć rozgrywki nikomu ;)

Tak samo jak nie przejmuję jakimiś ciulami na imprezach 300+ i zdaję sobie sprawę, że nie ma sensu zwracać na nich uwagi, bo bawię się dobrze w towarzystwie znajomych, tak samo nie widzę nic dziwnego, że zdarzają się matoły na serwerach 300+ ;)

Wolę też zachować pogodę ducha i nadawać na pozytywnych falach niż się frustrować. Większa szansa, że buc okaże się nie takim strasznym bucem.

Nie rozumiem czemu tak trudno wam to zrozumieć.
+Quote Post
post 26-09-2009, 00:59
Post #59

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 972

Polak, ja mówię o wielkiej polityce, nie o życiu polaczków.
+Quote Post
post 26-09-2009, 01:02
Post #60

SHM-0
Group Icon

Nie rozumiem czemu tak trudno wam to zrozumieć.

Po prostu nigdy nie udało mi się perswazją przekonać PK aby nie atakował
;P

Tommy, havoc, polak, smiechu - wybierzcie po kilka nazw jakie były ;)
+Quote Post

7 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-12-2019, 13:29