Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> INASG a OFFASG, Czyli za czym ludzie by się skłaniali

Co by wam odpowiadało na OT?

Podział na INASG i OFFASG tak jak jest teraz. [ 33 ] ** [68.75%]
Wszystko jest INASG.(nonstop gogle!) [ 8 ] ** [16.67%]
Wszystko jest OFFASG.(eee? brak ASG, tylko otuliniaki) [ 3 ] ** [6.25%]
Jaka dobra kawa, zdejm kapelusz! [ 4 ] ** [8.33%]
Suma głosów: 48

post 12-06-2008, 14:23
Post #21

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 332

Co do picia to bardziej kwestia odpowiedzialności własnej. Na wmasgu zreszta jest to troszkę nieprecyzyjne. w tamtejszym prawie ASG stoi:

Spożywanie alkoholu i zażywanie środków odurzających:

* W trakcie trwania walk airsoft obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu oraz zażywania środków odurzających.
Co na OT już jest specyficzne bo np idę do baru na piwko. wychodzę. z kimś pogadam czy cuś a tu nagle atak na bazę. Nie bronię bo wypiłem piwko?

* Spożywanie alkoholu jest dopuszczalne wyłącznie po ogłoszonym zakończeniu wszystkich walk airsoft.
Na OT nie ma czegoś takiego jak koniec walk ASG. Jest koniec LARP'a.

* Uczestnik walk airsoft, spożywający w trakcie ich trwania alkohol lub używa środków odurzających, może być natychmiast i nieodwołalnie wykluczony ze wszystkich walk airsoft.
Z racji specyfiki OT takie coś nie ma miejsca !CHYBA! że ktoś przegnie z alkoholem i zacznie robić z wykorzystaniem repliki ASG coś co zagraża innym uczestnikom.

Podsumowując i kończąc offtop. Wszyscy są na OT dorośli w świetle prawa. Jak ktoś przegnie z alkoholem to będą konsekwencje. Każdy chyba zna swoje możliwości alkoholowe. Nie przekraczać ich i wszystko będzie OK.

A! OT ma własny regulamin który jest przedstawiany Służbom Miejskim, Pogotowiu, Straży Pożarnej, Policji czy innym takim. ONI wydają pozwolenie na imprezę masową jaką jest OT. Na wmasgu o tamtejszym prawie pisze:
"Zbiór(praw) ten nie pozostaje w sprzeczności z prawem powszechnym i jest prawu powszechnemu podporządkowany." OT z racji uzyskania zgody na organizację imprezy tez jest zgodne z prawem powszechnym czyli całkowicie dopuszczalne. Kropka.

PS. Jezu... ktos zaznaczył "Wszystko w OFFASG".

Ten post był edytowany przez Shafa: 12-06-2008, 14:27
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 12-06-2008, 17:01
Post #22

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 5 493

Shafa ale to nie jest strzelanka, ja sobie właśnie zawiany we wszystkie strony na raz z baru wyjdę a tu nagle napad i sianie kulkami, albo w drodze juz do namiotu zacznie się gdzieś zadyma, albo dostaniesz na mnie zlecenie i zastrzelisz mnie z dystansu. Niech mi cos sie z goglami stanie albo po prostu się przewrócę i je zgubię i koniec i idę dalej jak ostatni pijus tylko juz bez gogli, albo zrobię cokolwiek dziwnego z ochroną oczu po pijaku. I fakt że to w znacznej mierze moja wina ale już będzie po fakcie.

Używanie Prawa ASG jest wskazane ale nie wymagane, tymbardziej na LARP'ach gdzie ASG odgrywa poboczną rolę, bo nie wiem czy zawuważyłeś to sam napisałeś w temacie o strojach że kamizelkę będziesz nosił dla przechowywania różnego szpeju i butelek (i tylko butelek :P) BERGa podczas dłuższych patroli czy akcji, to oznacza że chcesz mieć piwo ze sobą dlaeko od źródła - czyli obozu i strefy OFFASG.
Dodatkowo puste prawo to nie prawo a założę się że pomimo wymogu noszenia gogli 24h to i tak spora część osób będzie je zdejmować w strefach uważanych przez nie za bezpieczne bo nie każdemu zdejmowanie gogli tylko do snu pasuje.
Pozatym weź sięgnij pamięcią do dyskusji na forum orgowym.
+Quote Post
post 12-06-2008, 17:35
Post #23

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 221

Zadne magiczne. Na bramie kazdy ma obowiazek oddac bron straznikowi. Takie sa ustalenia fabularne, a realnie chodzi NIE NOSZENIE BRONI ASG w strefie offASG, a w konsekwencji o zminimalizowanie wypadkow w miescie gdzie ludzie chodza bez gogli/okularow ochronnych.

Pier****, kolego. W tej chwili miasto jest MAGICZNE, bo żaden kryminalista nie przemyci broni do środka nie dlatego, że mu nie wolno, albo, że boi się ochrony bram, tylko dlatego, że i tak nie może jej użyć, bo w "magiczny" sposób nie działa. Zauważasz absurd? Rozumiem ustalenia fabularne, ale jeśli dam w łeb strażnikom na bramie, to wejdę z bronią do miasta w takim razie. A tak niestety NIE JEST.

Dodatkowo puste prawo to nie prawo a założę się że pomimo wymogu noszenia gogli 24h to i tak spora część osób będzie je zdejmować w strefach uważanych przez nie za bezpieczne bo nie każdemu zdejmowanie gogli tylko do snu pasuje.

Nie powiedziałbym. Ja noszę okulary 24h na dobę (korekcja) i jakoś założenie na to gogli nie przeszkadza mi w niczym, a co ciekawe, gogle nie parują. W ogóle... A nie jest to niewiadomo jaki wynalazek "balistyczno-taktyczny" tylko przeciwodłamkowe...
+Quote Post
post 12-06-2008, 17:41
Post #24

SHM-4
Group Icon

@Solcz
Ależ oczywiście że to nie jest strzelanka. Nigdzie tego nie napisałem. Wręcz jestem przeciwny robieniu z OT strzelanki. Ale cudownie by było gdyby mimo że każdy jest uzbrojony (wszak to postapo czyli brutalny świat) to użycie ASG było OSTATECZNOŚCIĄ. Taką realistyczną. Niby ograniczeniem użycia ASG są kullki fabularne. Ale wiemy jak to działa. Ludzie nie wiem czemu za pierwszą metodę dyskutowania uważają strzał.

Co do nie posiadania założonych gogli przez Ciebie to wiedz że w moim przypadku ZAWSZE patrzę czy dana osoba je nosi (choć w nocy jest to w cholerą trudne do stwierdzenia czasem) jesli to ja oddaję pierwszy strzał (np. z ukrycia) Bo jak ktoś do mnie wali to mogę z 99% pewnością walić do niego na szybko wnioskując że jak wali to ma gogle (no chyba że idiota jakiś).

Co do reszty co napisałeś to nie rozumiem o co Ci chodzi w stosunku do tego co ja napisałem. Wszak się zgadzamy. Chciałem tylko wyjaśnić zasady spożywania alkoholu na OT gdyż padło stwierdzeni że obowiązuje prawo ASG typu WMASG'owego. A nie jest to do końca prawdą. Właśnie jesli chodzi o alkohol. (bo inne używki (w sensie narkotyki miękkie i twarde) są zakazane)

EDIT:
Jak ktoś zdejmuje okulary będąc w strefie gdzie użycie ASG jest dozwolone bo "jemu się wydaje że jest bezpiecznie" to sorki, ale na debilizm nie znam lekarstwa. Na OT NIGDY nie wiadomo czy jest się bezpiecznym. Np. miałem dziki ubaw kryjąc sie w krzakach podglądając co się dzieje u Raidersów. Nie było wtedy flagi ale tez nie o to chodzi. Chodzi o to że nie wiedzieli że jestem defakto w ich obozie.

@Szczurek.
odnośnie tego z magicznym miastem to jest to wymóg. Nie jest to piękne ale jedyne co można zrobić. Teren OFFASG MUSI być OFFASG. I z tego co widze po ankiecie raczej się to nie zmieni na OT09. No chyba ze się wróci do bangbang. Co mam nadzieje NIGDY nie nastąpi.

Ten post był edytowany przez Shafa: 12-06-2008, 17:50
+Quote Post
post 12-06-2008, 17:47
Post #25

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

Ja sobie zagłosowałem na IN i OFF.
Dla własnej wygody, bym mógł się wysrać bez gogli, kulnąć browara bez gogli, czy nawet pogadać z kimś bez gogli.

Czy nawet w spokoju umyć gogle, po tym jak się zapocą i zakurzą.
+Quote Post
post 12-06-2008, 18:10
Post #26

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 885

Szczurek, argument że coś jest magiczne na larpie, czy grze terenowej jest chybiony. Przecież połowa zasad jest tak na prawdę magiczna - nieprawidziwa. Tworząca sztuczne organiczenia któe zwykły cżłowiek posługujący się rozumem potrafi ominąć (złamać zasady). Odnośnie dania w łeb i wejściu z bronią. Dobra wchodzisz, ale broni i tak nie użyjesz bo wchodzisz do strefy offASG w której obowiązuje zakaz używania replik ASG. A przecież będzie możliwość zdobycia bramy i ogłoszenia alarmu w mieście - wtedy będzie ASG w mieście.

Odnośnie twoich okularów i gogli. Ty nosisz okulary dlatego jesteś przywyczajony do tego że masz ciało obce na nosie i przed oczami. A co z ludźmi nieprzyzwyczajonymi? Przecież nie wszyscy mają wadę wzroku? Dyskutując o zasadach dla wszystkich uczestników nigdy nie myślą kategorią, ja/mnie, zawsze myśl wg zasady a jak by się z tym czuli inni...
+Quote Post
post 12-06-2008, 18:23
Post #27

SHM-0
Group Icon

Przecież nie wszyscy mają wadę wzroku? Dyskutując o zasadach dla wszystkich uczestników nigdy nie myślą kategorią, ja/mnie, zawsze myśl wg zasady a jak by się z tym czuli inni...

W tym przykładzie chodziło o to, że właśnie raczej innym nie będzie przeszkadzać, że mają coś na nosie do tego stopnia, żeby ryzykować bezpieczeństwo... Skoro i mnie nie przeszkadza (inna rzecz, że ja nosić muszę) a nie o to, że skoro ja noszę to mnie nie przeszkadza.

Co do dawania w łeb strażnikom, to dokładnie tak jest jak napisałeś, wejdę z bronią ale nie mogę użyć - a w mojej wypowiedzi chodzilo o to, żeby to zmienić.

Atak na bramę jest pewną opcją, ale niszczy element zaskoczenia.
+Quote Post
post 12-06-2008, 18:24
Post #28

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 5 493

Pojmuję Cię Shafa ale mnie chodziło o wskazanie możliwego scenariusza wypadku bo to że akurat nie mam gogli wcale nie musi być zauważone albo tym bardziej po prostu jakaś zabłąkana seria trafi w nieosłonięte oczy. Faktem jest że ryzyko wystąpienia wypadku jest znacznie większe jak nie masz strefy bezpieczeństwa gdzie możesz bez przeszkód wykonać pewne czynności - nawet na strzelance jest strefa respa czy strefa bezpieczeństwa gdzie ryzyko oberwania jest bliskie zeru - chodz i tak np sa ludzie ktozy w obecnosci replik ASG zawsze nosza chociaz lekkie okulary ochronne - Mnie chhodziło tylko o zaznaczenie uciążliwości i niebezpieczeństwa fullasg.
+Quote Post
post 12-06-2008, 18:42
Post #29

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

QUOTE(Szczurek @ 12-06-2008, 16:50)
Pier****, kolego. W tej chwili miasto jest MAGICZNE, bo żaden kryminalista nie przemyci broni do środka nie dlatego, że mu nie wolno, albo, że boi się ochrony bram, tylko dlatego, że i tak nie może jej użyć, bo w "magiczny" sposób nie działa. Zauważasz absurd? Rozumiem ustalenia fabularne, ale jeśli dam w łeb strażnikom na bramie, to wejdę z bronią do miasta w takim razie. A tak niestety NIE JEST.
*

A rozumiesz zasady bezpieczenstwa?!

Te magiczne wg Ciebie zasady wymyslono po to, zeby ludzie tacy jak Ty nie strzelili komus w twarz, gdy gogli nie bedzie mial akurat zalozonych.
+Quote Post
post 12-06-2008, 18:47
Post #30

SHM-4
Group Icon

Wiecie jak by wyglądał mój wymarzony OT? Coś w ten deseń:

Najpierw wprowadzenie a potem PRZYKŁADOWA MAPKA.

NAMIOTOWISKOTam wszyscy co chcą spokoju,pospać, pogadać rozbijają namioty. JEST TO TOTALNIE NIEFABULARNE. Żadne fabularne akcje i nawet rozmowy nie mają tam miejsca (oczywiście brak ASG i otuliniaków).

OLDTOWN Miejsce dla uczestników nie będących w żadnej frakcji. Normalne miasteczko,ludzie się bawią,opowiadają pieprzne dowcipy przy ognisku, mają BAR. Można tam używać ASG i otuliniaków ale jest to zakazane fabularnie. Na tym terenie działa jakaś frakcja (powiedzmy KB lub BoB) która za każde wykryte użycie broni przyznaje surowe fabularne kary (z egzekucją włącznie)

TEREN NA CZERWONO to teren wolnej amerykanki. Każdy chwyt dozwolony. Pełne ASG i otuliniaki(1 HIT!!!). Znajdują się tam obozy KAŻDEJ FRAKCJI (choćby i 5 osobowej). Obozy frakcji są w sensie zbudowania jakiegoś szałasu albo jak się im chce i mają możliwość to bardziej ufortyfikowanego obozu.
Oczywiście nie trzeba tam rozbijać namiotów. Namioty mogą być w namiotowisku. Cały czas ktoś musi być w obozie frakcji gdyż jest to jedyne miejsce gdzie można składować przedmioty fabularne (nie ma targania ich do namiotu na czas snu także kulki i kapsle są tam przed snem w namiotowisku składowane). trzeba wystawiać warty itd.

Bajer z całością wygląda tak że namiotowisko to teren gdzie znajdą swe miejsce wszyscy niezainteresowani LARP'em. Reszta w czasie trwania LARP'a jest taka jak wyżej opisałem. Po tych powiedzmy 3dniach larpa wszystko jest OFFASG i wszyscy się fraternizujemy i chlejemy do upadłego ;).
(IMG:http://img182.imageshack.us/img182/608/dreamotzc2.jpg)
+Quote Post
post 12-06-2008, 18:52
Post #31

Wasteland Demon
Group Icon

I tak ze zlotu fanow postapo zrobilaby sie mala szkolka przetrwania :) ...
+Quote Post
post 12-06-2008, 18:53
Post #32

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 450

Jednym słowem ten stary pomysł z dzieleniem miasteczka no offgejm i ingejm. Mi osobiście zawsze się on podobał, wtedy nie ma też nieklimatycznych namiotów w mieście.
+Quote Post
post 12-06-2008, 18:55
Post #33

SHM-4
Group Icon

QUOTE(Deat©hClaw @ 12-06-2008, 19:07)
I tak ze zlotu fanow postapo zrobilaby sie mala szkolka przetrwania :) ...
*

A co. Zawsze traktowałem OT jako pewnego rodzaju survival w świecie postapo ;). na ile sie oczywiście dało z racji odgórnych podziałów i mechaniki.
BTW. A czy taka "szkółka przetrwania" nie wpisuje się przypadkiem włąśnie w brutalny,pełen zagrożeń świat?
QUOTE(Netsu @ 12-06-2008, 19:08)
Jednym słowem ten stary pomysł z dzieleniem miasteczka no offgejm i ingejm. Mi osobiście zawsze się on podobał, wtedy nie ma też nieklimatycznych namiotów w mieście.
*

O! dodatkowy plus o którym nie pomyślałem.

Ten post był edytowany przez Shafa: 12-06-2008, 18:58
+Quote Post
post 12-06-2008, 18:57
Post #34

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 371

jestem przeciw jakiemukolwiek asg w mieście. bangbang nie jest złe ale z umiarem
+Quote Post
post 12-06-2008, 19:04
Post #35

SHM-4
Group Icon

ale to do czego? ogólnego tematu czy mojego "DREAM OLDTOWN"?
+Quote Post
post 12-06-2008, 19:07
Post #36

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 450

Wszystko lepsze od bang-bangów, żaden umiar nie pomoże, jedyna dopuszczalna sytuacja to względy bezpieczeństwa przy mocnych replikach albo symulowanie egzekucji z przyłożenia.
+Quote Post
post 12-06-2008, 19:19
Post #37

SHM-0
Group Icon

Te magiczne wg Ciebie zasady wymyslono po to, zeby ludzie tacy jak Ty nie strzelili komus w twarz, gdy gogli nie bedzie mial akurat zalozonych.

Wiesz, jeśli wprowadzono by wszędzie InASG to raczej taka sytuacja nie ma prawa wystąpić, że nie będzie miał gogli założonych... A prawda jest taka, jak to ktoś się powołał, że "nawet na strzelankach jest strefa respa" - jest. Ale primo: nie ściąga się tam gogli, a secundo: nie jest w sercu akcji...

Bajer z całością wygląda tak że namiotowisko to teren gdzie znajdą swe miejsce wszyscy niezainteresowani LARP'em. Reszta w czasie trwania LARP'a jest taka jak wyżej opisałem. Po tych powiedzmy 3dniach larpa wszystko jest OFFASG i wszyscy się fraternizujemy i chlejemy do upadłego

Shafa, masz u mnie piwo, sam rzucę kapslami. Dokładnie tak to sobie wyobrażam. A bezpieczeństwo? Gogle na twarz...

I tak ze zlotu fanow postapo zrobilaby sie mala szkolka przetrwania

A czym jest świat post-apo? Czymś jeszcze brutalniejszym niż szkoła przetrwania. I nie ze zlotu, tylko z LARP'a. Tak dokładnie.

Co do prawa w pomyśle Shafy, byłbym bardziej radykalny. Kara śmierci bez możliwości złagodzenia za wniesienie broni do miasta. Ale fabularnie, a nie "lecisz z konwentu" - jeśli wnoszę broń to znam konsekwencje...

Tak czy siak wszystkimi kończynami podpisuję sie pod pomysłem Shafy.
+Quote Post
post 12-06-2008, 19:23
Post #38

SHM-4
Group Icon

Wiesz co. mam już 8 piw na tym OT za rozmowy na Shamo. Ciekawe czy ludzie będą pamiętać ;)
+Quote Post
post 12-06-2008, 19:35
Post #39

Wasteland Demon
Group Icon

QUOTE(Szczurek @ 12-06-2008, 18:34)
Wiesz, jeśli wprowadzono by wszędzie InASG to raczej taka sytuacja nie ma prawa wystąpić, że nie będzie miał gogli założonych... A prawda jest taka, jak to ktoś się powołał, że "nawet na strzelankach jest strefa respa" - jest. Ale primo: nie ściąga się tam gogli, a secundo: nie jest w sercu akcji...
*

To tak samo, jak mowienie, ze w panstwie praworzadnym nie ma prawa dochodzic do zabojstw, albo kradziezy... Nie wszystko da sie upilnowac. Chyba, ze ludzikowi przybijecie te gogle gwozdziami do twarzy...
Zreszta, jak chcecie byc tacy zajebiscie realistycznie, to zamiast strzelac sie na jakies repliki kupcie prawdziwa bron. Przeciez ASG tez jest magiczne - niby gostek po dostaniu kulka nie zyje, a dalej chodzi O_o ...

Sfaha > dla Ciebie OT bylo zawsze survivalem, a dla mnie miejscem w ktorym spotykaja sie ludzie lubiacy postapo :) ...
Dla mnie idealne OT wygladalo by tak, ze ORGowie wlozyliby troche wysilku i zamiast klasc ogromny nacisk na ASG i mechanike z tym zwiazana wymysliliby jakas naprawde porzadna linie fabularna, w ktorej byloby duzo spomplikowanych questow. A wszystkie one skladalyby sie na glowny watek, ktory decydowalby o losie miasteczka. Bylyby questy w ktorych mozna uzywac ASG, ale tez takie przy ktorych trzeba cos znalezc, a przy tym niezle sie naglowkowac.
Teraz cala fabula polega na tym, zeby kupic jak najwiecej replik, zbudowac jak najlepsze obozowisko i przejac wladze w miasteczku... Fanom militariow moze sie to podobac, ale skoro OT ma byc wlasnie takie, to po kija bawic sie w jakies wymyslne stroje, skoro mozna przyjechac w pelnym umundurowaniu a zabawa i tak bedzie wygladala identycznie...
+Quote Post
post 12-06-2008, 19:43
Post #40

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 371

problem jest w tym, że OT jest imprezą masową. i dla żrących drut kolczasty i szczających napalmem i dla zwyczajnych nerdów, którzy raz na rok wyłączają kompa i wychodzą na słońce.

a jakiekolwiek asg w mieście jest jeszcze bardziej kwasogenne niż nawet bangbang.
a po pijaku nawet chóry anielskie i trąby jerychońskie nie zagwarantują bezpieczeństwa i pewności, że wszyscy założą gogle.
a bangbang oka nie wykoli.
+Quote Post

7 Strony < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 06-12-2019, 11:00